Zevenklapper voor Martinit Hollandiaan maakt niet af Gehavend DHS bedwingt HION i Gagesteijn velt VFC I For tuna aan sluiting kwijt RKWIK benut enige kans MSV blijft leider De Hoek gelijk TRAINER VAN HUUKSLOOT: „NIET VOOR DE „POT" GAAN HANGEN" Excelsior '20 buigt achterstand om Offensief van Ursns slaagt Delft-spits scoort drie keer MAANDAG 8 NOVEMBER 197G X DE DERDE Vlaardingen Fortuna is de aansluiting in de derde klasse C kwijt. Tegenstan der Spoorwijk passeerde de roodgelen in de thuiswed strijd met een 2—1 over winning en neemt nu de derde plaats in. Fortuna zakte af naar de vierde plek. De formatie van trai ner Arie Verburgh had na de 1—0 voorsprong via aan voerder Dick Verburgh alle gelegenheid om de score naar 0—2 te tillen, maar de grillige spelmaker verzuim de dat te doen. Spoorwijk pleegt in zijn partijen na de thee het beste deel te heb ben en Fortuna werd in die periode veel op eigen helft teruggedrongen. In dit duel werden goede en slechte momenten met elkaar afgewisseld. Fortuna had in de eerste fase het beste van het spel en nam via Hans van Os (vrije trap) na twintig minuten met 01 de leiding. Spoorwijk miste een strafschop, maar de bezoekers bouwden de score ook niet uit met de mogelijkhe den. In het tweede hoofdstuk brandde de thuisclub los met zware druk op de Fortuna-de- fensie. Met doelman Rob Bre- kelmans aan het hoofd konden de roodgelen deze belasting vooralsnog verwerken. Het middenveld van de thuisclub overheerste en van de vleugels kwam veel gevaar. Dick Ver burgh had opluchting voor For tuna kunnen brengen toen hij alleen voor de Spoorwijk-goalie verscheen. Spoorwijk scoorde echter wél. Bij de tweede tref fer ging de Fortuna-defensie niet geheel vrijuit Dick Ver burgh kreeg nog twee goede kansen, maar de score bleef ongewijzigd. Fortuna miste Gerrit Zevenbergen en een goe de organisator. Piet Roozen. .knieblessure. Schiedam „Natuurlijk ben ik verschrikkelijk blij met de 7—0 overwinning: maar het is er niet een om dolgelukkig op te zijn, Daarvoor was de tegenstand van Rios in feite te zwak", aldus Van der Horst, voorzitter van Martinit. RIOS soekt nog steeds naar de juiste combinatie. Het speelt daardoor nooit met het elfde team en daarnaast komt het toch ook kwaliteit te kort. Dat was gisteren tegen Martinit duidelijk zichtbaar. Martinit heeft een gemakkelijke dag ge had en het leek voor de Schie dammers dan ook meer op een trainings-partijtje dan op een competitiewedstrijd. Reeds in de tiende minuut begon Vtaardingen De II oil and laan Het thuis tegen WRW de winst liggen. Zwakheid in de afronding bij de vele kansen, die de pupillen van trainer Renirie kregen, kwam bij de bezoekers over als "dank je wel". Er kwam een 1-1 eindstand uit de bus nadat de gasten in het eerste hoofdstuk een 0-1 voorsprong hadden genomen. het doelpuntenfeest. Ron Brast was de maker van dat eerste doelpunt 1—0. Kort daarop strafte Klootwijk een fout en de verdediging goed af en scoorde met een kopbal 2—0. Ben Kune- mann ondernam een solo, was niet tegen te houden en scoorde zodoende het derde doelpunt voor Martinit. Klootwijk wilde zijn totaalscore wat opvijzelen en uit een voor zet van Slavenburg kopte hij zijn tweede doelpunt en het vierde voor Martinit in. Nog voor de rust zorgde hij voor de ruststand 5—0. Kort na de thee was het weer Klootwijk die kon scoren en daarmede Martinit op 6—0 bracht Na het 2evende doel punt, gescoord door Kune- mann, vond Martinit het welle tjes, waardoor de eindstand kwam met 7—0 in het voordeel van de Schiedammers, In die fase kwamen de gastheren via een "juweel" van een doel punt op gelijke hoogte, maar faalden bij de veelheid van mo gelijkheden in het tweede be drijf hopeloos in de afwerking. De tegenstoten van WRW in die periode waren echter gevaar lijk. Een "spetter5' tegen de on derzijde van de lat voorkwam zelfs een achterstand voor de thuisdub. Vooral "body" ontbrak bij De Hollandiaan. De gebroeders Sjaak en Rob Maat bleven als snelle mannen onder de maat en centrumspits Henk Booms- ma kreeg aanbiedingen op een presenteerblad. Hij buitte deze mogelijkheden niet uit WRW hanteerde bij de aanval het "kick and rush" principe. De lange halen door het midden waren niet direct verontrus tend, maar gaven wel druk in het De Hollandiaan gebied. Over de linkervleugel was WRW gevaarlijk en na een kwartier in het eerste deel was het dan ook 0-1 via een inzet van die kant. Jacky Rietdijk was na een half uur trefzeker: 1-1. De thuisclub trachtte die stand voor de rust uit te bouwen, maar maakte geen vuisL Ook in tweede fase lukte dat niet Hoek van Holland De ploeg van trainer Nol Oisthoorn is in de uitwedstrijd tegen Sint Ber- nardns in Zoeterwoude niet verder gekomen dan een 1—1 gelijkspel. Al reeds na tien mi nuten had Hoek van Holland succes. Dit een pass van Hans Gardenier tikte-Ruud Muilwijk de bal tegen de staander. Georg Flohr was attent en de terugkomende bal schoof hij beheerst in het net: 0—1. Met deze stand kwam ook de rust. In de tweede helft ging Hoek van Holland al direct in de verdediging. De druk van Sint Bemardus leidde uiteinde lijk toch tot een fataal foutje in de Hoekse verdediging. Het was triest, dat juist de sterkste ver dediger, Peter Rooney, die fout moest maken. Hij stopte ver keerd af en Sint Bemardus spits Hansen kon onhoudbaar inschieten: 1—1. Na die gelijk maker kwam Hoek van Holland pas uit de verdediging, maar er - werd niet meer gescoord. Rotterdam DHS heeft in Rotterdam een knappe prestatie geleverd door HION te weerstaan. In de eerste helft zag het er aanvankelijk naar uit, dat DHS het niet zou houden. HION had toen het beste van het spel, maar maakte het niet af- In de tweede helft zag het er somber uit voor DHS. Binnen tien minuten telde de ploeg drie blessures, zodat er met tien man verder gespeeld moest worden. Ook toen kon HION het echter niet maken, zodat het door DHS verdiende punt niet eens onverdiend was. „We zijn zelfs niet eens voor de een kans, maar nu raakte hij pot gaan hangen", prees trainer de bal niet voldoende en de bal Aad van Huuksloot 2ijn man- ging naast. nen. „Sterker nog, we zagen Jan Kerssemcijer moest zich vijf nog kans HION in de verdruk- minuten na dc thee laten ver- J&ri - - vangen. Hij sprong tegen Joop king te houden". De Schiedam- se oefenmeester vond dit een grote verdienste en gelijk had hij. Immers, vooral na de toon aangevende rol van HION voor de thee mocht er kart na de onderbreking verwacht worden dat HION tegen tien DHS'ers wel zou toeslaan. De mannen van trainer Piet de Wolff konden de opgaande lijn echter niet waarmaken. Van Huuksloot: „Pas kort voor tijd was er even wat chaos voor ons doel. Meer heb ik HION niet gezien". In de eerste helft was HION er echter wel, en DHS moest het in de niet op hoog peil staande wedstrijd slechts van de coun ter hebben. Dat dat gevaarlijk was bleek al na tien minuten. Karei Doesburg ging ver door, omspeelde laatste man Frans van der Heide en richtte op Mom op, waarbij hij zichzelf blesseerde. Nog geen drie minu ten later verdween Piet Roozen met een knieblessure, en of dat nog niet voldoende was, volgde Sjaak Lemen in de elfde mi nuut met een enkelblessure. Van een harde of ruwe wed strijd was overigens geen spra ke, al kwamen de HION-spelers Reinders en Leen Jansen enke le malen wel met een gestrekt been in. „Min of meer de ruggegraat uit het elftal", aldus Van Huuk sloot, die nu met tien man ver der moest. „Angst heb ik echter niet gehad, want dit HION maakte op mij geen grootse indruk". Ferrie Holster was er in gekomen, Nol Roozen ging terug en Joop van Gulik was in de spits de vervanger van Piet Roozen, Joop Mom. De Rotterdamse Uiteraard koos DHS voor een iets doelman kreeg het schot niet onder controle en meegekomen Chris Brouwer schoot de bal over de lijn: 0—1. Een minuut later echter trok HION de stand al weer gelijk. Een voorzet van René Reinders was de inleiding, want het bracht een misverstand teweeg tussen doelman Jos Sparla en Hennie Sla. Zij rommelden wat heen en weer, zonder de bal onder controle te krijgen. Guus van der Driessen wrong zich daar tussen en profiteerde han dig: 1—1, Die twee vroege doelpunten de den veel verwachten, maar zou den later toch al de beslissing blijken. Want HION kon uit het betere veldspel geen rendement meer halen. Slechts één goede kans deed zich voor de thee nog voor, toen Van der Driessen geheel vrij kon inkoppen. Jos Sparla stond een Rotterdams sukses toen in de weg. Even eerder was DHS trouwens ook een keer gevaarlijk ge weest, Na een achterwaartse kopbal kreeg Brouwer opnieuw meer verdedigende houding. Erg moeilijk werd het voor Jos Sparla echter niet. Zelfs waren de Schiedammers in de vijfen- fllll twintigste minuut nog dicht bij een doelpunt Uit een verras- ill|ll sende en goed lopende aanval ||j|||l loste Joop van Gulik een goed m&M schot, dat buiten bereik van |||||i doelman Mom de lat beukte. 111111 „Toen kwam HION ergens nog goed weg", aldus Van Huuk sloot „Gaat die bal er in, dan moet het wel komen en krijgen wij ruimte". Pas in de slotfase wilde HION nog wat gaan ondernemen. De thuisclub zette DHS toen onder druk, al schrok het toch nog even van een tegenaanval. Van zo'n dertig meter loste Nol Roo zen een goed schot, dat maar net naast het doel van 'Mom verdween. HION's oprukkende verdediger Van der Lem gaf het laatste offensief inhoud met een bal tegen de paal. Uit het daaropvolgende moment was er wat chaos voor het Sehiedamse doel, maar te veel benen ston den doorboring in de weg. Peter van der Hoeven .dubbe! raak. Vlaardingen Vooral de fensief beschermde RKWIK de koppositie met veel verve. In het uitduel tegen nummer twee van de ranglijst, 't Noorden, kregen de Vlaardingers een moei lijke klus af te werken. De volgelingen van oe fenmeester Ger Robbe- mond vonden een goed voetbal spelende ploeg tegenover zich, die zich echter weinig uitgespeel de kansen kon verschaf fen. De enige echte mogelijkheid die de thuisclub in het eerste deel aan de bezoekers weggaf werd wèl benut en de score bleef staan op 0-1 in het voordeel van RKWIK. De blauwwitten be hielden het voordeel en eindig, den daarmee door op tijd orde op zaken te stellen. 't Noorden manifesteerde zich vooral via het middenveld en de snelle buitenspelers. Bij RKWIK was een omzetting in de elf het gevolg van de blessu re van Hennie Wammers, Ab Verhoogh stond nu back en Ries van Russum completeerde de formatie. Na vijf minuten was het raak. Niet voldoende verdedigen van de thuisclub gaf Leo Janse de gelegenheid te profiteren: 0-1. 't Noorden bleef een overwicht behouden maar maakte geen afdoende vuist. In de tweede periode kwam RKWIK meer onder de druk vandaan en kreeg Din de Rond nog een goede kans. Het bleef echter 0-1. Rotterdam Zeer moeizaam, maar toch overtuigend, heeft Excelsior '20 de uitwedstrijd te gen ODI kunnen winnen. Het Delft En toen was er Gijs Gagesteijn. Een kwartier na rust, toen VFC hard op weg leek, om de 6-1 achterstand weg te werken, was er ineens de Delft-spits om een voorzet van Cees van Zuylen doeltreffend af te ronden. Het verzet was gebroken en vlak voor tijd voegde Gage steijn zelfs zijn derde treffer aan het totaal toe (34)). Manager Ge rard Hogervorst: „Een reusachtige overwin- ning. Ik was bijzonder bang voor VFC. Ik had ze een paar weken terug zien spelen en toen lie ten ze een erg goede in druk op me achter". j Koploper Delft had het tegen de 1 Vlaardingers moeilijker dan de uitslag doet vermoeden. Vooral de Delftse achterhoede maakte het zich voor rust nogal eens nodeloos moeilijk. Hogervorst: 1 „Na rast za] het wel beter I gaan". De Delftse derde klasser begon met een handicap, want R-n_,t~iin flinks) na- Chris Kronshorst startte met G,is «ageSteijO (IIOKS) na een lichte knieblessure. Onttrok Delft in de aanval, riij hij zich voor rust al aan de scoorde alle treffers tegen harde duels, in het tweede be- VFC, drijf liep hij doelloos aan de linkerflank, waardoor Delft in feite met tien man acteerde. Toch was hij in de eerste minuten had geen antwoord op het ver- de aangever van de juiste pas- dedigende systeem van VFC. ses aan Gijs Gagesteijn. Na vier Hogervorst: „Na rust, toen die lui minuten ontving de bebaarde massaal aanvielen, konden we steijn, die meteen uithaalde. Via de binnenkant van de paal betekende dit 1-0. De heftige protesten van de VFC-spelers voor buitenspel, wuifde scheidsrechter Wierdeman te recht gedecideerd weg. de zuivere combinaties ontbra ken. Vlak voor rust kreeg Jo- han Kuyper een goede moge lijkheid om VFC naast Delft te brengen, maar na een voorzet van Jaap van Dorp kopte hij net over. In plaats van rustiger te gaan Na de hervatting pakte VFC de spits de bal van Kronshorst op maat en ontdeed zich van laat ste man Ger Pijl. Zijn inzet verdween langs de verkeerde kant van de paal. De talrijke toeschouwers gingen er eens goed voor zitten. Het was ech ter één van de weinige kansen die Delft voor rust kreeg. Het ons geliefde systeem, de coun- ter toepassen. Het leverde ons twee doelpunten op". Na pre cies een kwartier kwam de ope ningstreffer. Chris Kronshorst plaatste de bal via een vrijd trap naar Piet de Vries. De achterhoede greep in, maar speelde het leer naar Gijs Gage- spelen, had Delft de grootste moeite om de spaarzame uitval len van VFC onder controle te houden. "Wim Klok had veel overtredingen nodig om snelle spits Hany Schuiten tot staan te brengen. Het nerveuze spel van de Delft-verdediging werk te door op de hele ploeg, want het spelpeil bleef onder de maat. Natuurlijk, beide teams werkten ontzettend hard, maar bleek een lastige spits en Delft moest met de rug tegen de muur. Het speelde toen al in feite met tien man, want Chris Krons horst tobde duidelijk xnet zijn knie, maar weigerde zich te la ten vervangen, Na een hard schot van Jaap van Dorp moest Rini Wils gestrekt naar de hoek. De gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd, want aan uit verdedigen kwam Delft niet meer toe. Een doelpunt van VFC werd door uitstekend lei dende scheidsrechter Wierde man terecht wegens buitenspel afgekeurd. Toen kwam de vijf tiende minuut. Een lange trap bereikte op rechts Cees van Zuylen. Hij zette de bal hoog voor. Vrijstaand had Gijs Gage steijn geen moeite om de bal langs doelman Jan Kortleven te koppen: 2-0. Deae klap is VFC met meer te boven gekomen. Zowel Delft als VFC kreeg nog enkele kans jes, maar beide doelwachters wensten niet te capituleren. Vijf minuten voor tijd leverde balverlies op het middenveld het derde doelpunt van Delft op. Voorstopper Leen Boon van VFC verkeek zich op de felheid van Piet de Vries (kilo meters afleggend). De kleine Delftenaar bedacht zich geen moment en stuurde Gijs Gage steijn de diepte in. De snelheid van hem was te veel voor de Vlaardingse defensie en simpel maakte hij zijn derde: 34. zaken wat steviger aan Delft moest terug. Tweede trai ner Van Rij (de in Delft beken- De overwinning was verdiend. werd 1—3, maar daar is heel wat aan voorafgegaan. Zo moest in de eerste helft "Excel sior onverwacht tegen een ach terstand aankijken. Peter van der Hoeven werd in kansrijke positie onderuitgehaald. Een verdediger kreeg daarbij wel de bal tegen de hand en iedereen dacht aan een strafschop. Die kwam niet Het werd een „snel genomen" vrije trap voor de thuisclub en Excelsior was nog met hersteld van verbazing of het was 1—0. Dit gebeurde een minuut voor rust Trainer Bierhuizen zag in die rust kans zijn jongens toch te motiveren en in de tweede helft was het een enorm hard werkend Excelsior, dat eerst een doelpunt van Tieman zag afgekeurd en mee moest maken dat het de scheidsrechter ont ging dat een bal via de achter staander het veld weer inketste. Eindelijk kwam dan toch de ge lijkmaker uit een kopbal van Peter van der Hoeven, daartoe in staat gesteld door Kloppers. Het was toen gebeurd met de tegenstand van ODI. Excelsior maakte de dienst uit en door Martin de Vette werd het 1—2 en kort voor tijd was het Peter van der Hoeven die de overwin ning nog duidelijker maakte: 1—3. Een knappe wedstrijd van Excelsior dat bewees dat het mentaal niet klein te krijgen is. Rotterdam - Op een t modderig veld, dat 1 sen aan de spelers hebben DCL en Ursus toch voor een fijn en pittig voet balduel gezorgd. Ursus ging wat behoudend van start en daarom kon de thuis club meer in de aanval ko men. Veel gevaar ontstond daar niet uit, omdat de ver dediging van Ursus er heel goed het oog in had en geen doelpunt toestond. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een aanvallend ECL dat goed door de verdediging van Ursus werd opgevangen. Het was daarom te begrijpen dat er een doelpunt uit de tweede lijn werd gescoord. Het was met een heel ver schot van Van Zanten, waarmee de thuisclub de leiding kon nemen. Vanaf dat moment moest Urusus wel uit een ander vaatje tap pen. Nu moest ECL terug op eigen helft. Toch kon de verde diging het in eerste instantie nog wel klaren. Ursus bleef drukken. Het had immers niets te verliezen. Het moest wel en eindelijk kwam er toch gerech tigheid. Het was kort voor tijd dat dan toch de puntenverde ling tot stand kwam. Het was Verwey die doelman Van der Hoek het nakijken gaf: 1-1. De resterende tijd bleek voor beide teams te kort om tot een win nend doelpunt te komen. de trainer Wolter Bos was met vakantie): „We moesten wat doen om die achterstand weg te werken. Daarom dirigeerde ik na rust wat meer man naar voren, want ik had gezien dat de Delft-achterhoede niet sterk speelde". De voor Harry Schui ten ingevallen Hans Jansen maar viel wat te ruim uit. Ge rard Hogervorst tenslotte: „We wisten dat we het zwaar zouden krijgen. VFC had een zwakke seizoenstart, maar de laatste wedstrijden haalden zij veel punten. Als ze vandaag hadden gewonnen hadden ze maar twee punten op ons achter gestaan". Maassluis MSV71 consolideerde zijn leiderspositie. Op eigen veld bij Ex celsior (M) rekende het af met nummer twee op de ran glijst Metro. De Rotterdammers manifesteerden zich als echte con currenten, maar moesten in MSV:7I de terechte win naar erkennen. Met een 2-1 winst sloten de mannen van MSV71 trainer Arie Kap de pittige krachtmeting af. Deze score was al met de rust be reikt Vooral na de thee kende Metro een jagend offen sief. Rustgevende figuur Hans Ver beek ontbrak op het appèl en dat scheelde een slok op een borrel. Doelman Heiko Groenendaal stak in goede vorm. Er werd door beide ploegen vroeg ges coord, Henk van Ruiven var? de thuisclub deed dat al in de eerste mi nuut en de gasten reageerden in de tweede minuut met de gelijkmaker, na dat de bal eerst de lat had geraakt Na kwartier ■werkten Henk van Ruiven en Jacob Huizing vlot samen en de laatste scoor- de 2-1 voor MSV'71. Metm drukte de thuisclub daarna naar eigen bodem, maar MSV 71 kwam m het laatste kwartier goed terug. Na de wisseling was het Metro offensief groot, maar de zwartwitten kwa men die periode goed door en na een half uur stelde de thuisclub orde op zaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6