Pieter Zijp: >We laten het er niet bij zitten59 Ton van Veizen: 'Hier Ieren we niets van' Banen bij Kalfsbeek in januari epen Zwaluwen- Spakenburg strijd om de subtop De Korenbeurs wacht strafzaak PPSC ontvangt leider Nieuw Lekkerïand Kloet— Ten Kate winnaar BOWLING IN SCHIEDAM: NIETS WORDT TEVEEL Uitgebreid volleybalprogramma 0ONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 Vastgoed Strijen komt niet boven 100 ANGST OPVALLEND RUST CONCURRENTIE V p J Hans lingen Dolleman inviel omdat hij niet kon spelen en Hennie wacht De Korenbeurs nu een strafzaak Schiedam „Als er een straf volgt laten we het er beslist niet bij zitten. Dan zullen we ons tot het uiterste verdedigen, en desnoods stappen we naar de burgerrechten" De reactie van Pieter Zijp, secreta ris van De Korenbeurs is ongemeen fel. Het is tekenend voor de stem ming die er momenteel heerst bij het bestuur en de leden aangaande de strafzaak die door het hoofdbe stuur en de leden aangaande de 'strafzaak die door het hoofdbe stuur van de NTTB tegen de Schie- damse tafeltennisvereniging is aan gespannen. De leiding van de Nederlandse Tafel Tennis Bond heeft dat gedaan op verzoek van Karei Stappers. De hoofd-eompetitïeleider vindt dat De Korenbeurs heeft „gezondigd" tegen bepaalde artikelen uit het huishoudelijke- en competitiereglement, waarin sprake is van het niet naleven van propagandaverplichtin- gen en wil dat toetsen bij de strafcommissie van de NTTB. Het gaat om de competitiewedstrijd een paar weken geleden tegen HIA Panels. De Schiedammers konden toen niet beschikken over eerste man Hans lingen (militaire ver plichtingen) en stelden Hennie Dolleman uit het elfde team (vijfde klas afdeling) als invaller op. Formeel gezien een juiste hande ling, maar volgens Stappers een aanfluiting voor de tafeltennissport. „Als De Koren beurs op deze manier de competitie belache lijk wil maken dan moet daar tegen worden opgetreden", is zijn commentaar. „Vandaar dat ik de zaak aanhangig heb gemaakt bij de strafcommissie." Het bestuur van De Korenbeurs was volko men verrast toen een brief met die medede ling vorige week door de bus gleed. Pieter Zijp: „Onbegrijpelijk, doe je je best om een compleet team af te vaardigen teneinde een boete van 150 gulden te ontlopen en dan gebeurt er dit. Wij konden gewoon niet door Cees Olsthoorn anders dan Dolleman (die vaste leider is van het eerste trio, red.) opstellen." „Het tweede team had kampioenskansen", vervolgt Zijp, „en mocht niet verzwakt wor den. Het derde had zich al eerder terugge trokken. Wij hebben ook nog mensen van het vierde, vijfde en zesde team gevraagd, maar die konden of wilden niet. Tenslotte zijn het amateurs en kunnen wij ze niet dwingen." Vragend: „Moeten we dan met twee spelers gaan en 150 gulden boete beta len, nee toch? Trouwens, wij kunnen zo'n bedrag wel beter gebruiken," Protest Voor De Korenbeurs speelt in deze affaire ook nog een zaak mee die zich vong jaar in februari heeft voorgedaan. De club vroeg toen voor het duel tegen Middenstandsbank (het huidige NMB/VDO) uitstel omdat Lin gen niet kon spelen m verband met militaire dienst. Dat werd geweigerd en De Koren beurs diende een protest in bij het hoofdbe stuur. Dit omdat men meende dat artikel 12 van het huishoudelijke reglement (propagan da bevorderen) niet kon worden nageleefd als men geen uitstel zou krijgen. Het protest werd afgewezen. Pieter Zijp: „En nu worden we op grond van dezelfde bepalingen op het matje geroe pen. Dat is toch niet reeel?" „Dat is het wel", stelt hoofd-competitieleider Stappers. „Ik vind dat de twee zaken totaal verschillend zijn en niets met elkaar hebben te maken. Normaals, ik ben van mening dat het optre den van die invaller een aanfluiting was voor de tafeltennissport. En tegen dit soort zaken moet wat worden gedaan." De vraag bjkt derhalve gewettigd of Karei Stappers dan niet eerder had kunnen moe ten optreden. Het eerste herenteam van Tempo Team bijvoorbeeld trad in de vorige competitie tegen HIA Panels aan met Harry Veenstra, een invaller die in de derde klas afdeling speelde. En het eerste damestrio van dezelfde club bracht, omdat Sonja Helt- zel geblesseerd was, kortgeleden nog een invalster achter de tafel die dat predikaat nauwelijks verdiende. Natuurlijk zal Tempo Team zijn redenen hebben gehad, maar propaganda voor de tafeltennis sport was het zeker niet. gaardingen Voor de Vlaardingse Auto Club De Flardinga Rijders was de puzzel- rit een uiterst ge- slaagd evenement. Omdat het uitgezette - parkoers geheel geënt was op het nieuwe reglement, was het ook voor de ervaren rijders een puzzel, het- - geen gepaard ging met de nodige straf- punten. Niettemin hadden 56 au tomobilisten een uit stekende sportavond. De prijzen: A-klasse: 1. A. Kloet—J. ten Ka- te, 2. W. Lokkerbo- 1-F. Otte, 3. R. de Le- bb-M. Roza. B-klasse: 1. F. Mölier—F. Fij- naard, 2. A. de Ko k-A. Broek, 3. M, Drop—D. Kattestaart C-klasse: 1. mevr. Van Kal—mevr. Tollens, 2. W. Wolterbeek—J. van Berkel, 3. F. Thoe- n—W. Vliegenthart. De volgende rit is dinsdag 16 november. Start vanaf sporthal Westwijk en inschrij ven vanaf 19 uur. Oud-Beijerland Het basketbaldamesteam van Juventus kreeg toch wat het wilde.Het verschil tegen de topper in de basketbalwereld, Vastgoed Strijen, bleef „beperkt". Want hoe hard de dames uit Oud-Beijerland er ook voor knokten, de eindstand bleef steken bij 99—28. Het bleek de opzet van Juventus die komt kijken. Tenslotte is om Vastgoed in ieder geval niet boven de 100 te laten komen. Een wat vreemd uitgangspunt, maar wel de realiteit. Eens te meer bleek hoe groot het onder linge verschil is in de eredivisie en ook hoe verschrikkelijk on interessant deze wedstrijden zijn voor beide teams. „Ik zou liegen als ik zeg dat we van deze wedstrijden wat le ren", zei Juventus-coach Ton van Veizen, „Dat is natuurlijk niet zo. Het enige wat je tegen deze ploegen kan doen is angst vallig proberen de stand zo klem mogelijk te houden. Het verschil is gewoon veel te groot". En Freek Witte, coach van Vast goed Strijen: „Zulke wedstrij den zijn een ramp. Geen hond van te voren al bekend hoe"het af zal lopen. Het enige wat je kan doen is constant jagen om zodoende het gemiddelde wat op te vijzelen. Maar dergelijke duels vermoorden wel het da mes basketbal". Juventus had duidelijk niets in te brengen, Tegen Vastgoed Strlj- door Marlijn Verwaaljen en, waarin Carla de Liefde on geveer de helft van de score voor haar rekening nam, moes ten de Sehiedamse dames toe zien hoe Vastgoed Strijen alL direct een grote voorsprong nam. Via 29—6, 26—8 en 3210 in de eerste helft werd een rust stand van 4510 bereikt. Op vallend daarbij: Juventus wist het laatste kwartier van die eer ste helft niet tot scoren te ko men. Na rust hetzelfde beeld. Alleen verdedigde Juventus toen wat beter en kwam vooral het spel van routinier Ar ja van den Heuvel beter uit de verf. Dat Vastgoed toen meer moeite kreeg met de tegenstandsters bleek uit het feit dat Carla de Liefde na rust "maar" 19 tref fers voor haar rekening nam tegen 29 voor rust. „In die eerste helft kregen we' voldoende kansen",oordeelde Ton van Veizen, „Alleen kon den we ze niet benutten. De rust ontbrak bij vee! speelsters. Zo heeft Anja Peters, normaal gesproken toch goed voor een aantal treffers, niet gescoord. Het kwam ook omdat we van Vastgoed geen enkele kans kre gen om rustig aan te teggeri'. De eerste periode van de tweede helft was ronduit vervelend. Vastgoed Strijen bouwde rustig Silvie Franzen..topscorer. een voorsprong op (53-14, 66—18 en 81—22) maar toonde zich niet bijster geïnteresseerd. Dat kwam pas toen de thuis club de 90 punten behaalde. Toen riep het 20-koppige pu- b!iek(!) om honderd. En ging de ploeg weer jagen. Het was de verdienste van Juven tus dat het zover niet kwam. Bij het laatste fluitsignaal gaf het electromsch scorebord 99—28 aan. „Leuk dat dat in ieder geval met gelukt is", zei Ton van Veizen erover. Bij Vastgoed Strijen speelde Mar- greet van Putten weer mee. Ze is hersteld van de hersenschud ding die ze tegen Delta Lloyd had opgelopen. Haar oordeel- over haar oude ploeg: „Het viel me zwaar tegen. Ze steunen nog teveel op de oude garde. Maar ik had er toch wel meer van verwacht dan wat ze nu hebben laten zien". Score Vastgoed: Carla de Liefde 29—19, Marja Kooiman 6—12 Juventus: Silvie Franzen 9, In- grid Kandt 7. Harry Bouquet ...ideaal uitgangspunt.... Schiedam Van het ene ui- terste in het andere. Zo is aanleg van twee bow- -'ingcentra het best te type- 'Én- Moest de Sehiedamse - bevolking het de laatste ja- V ren doen met gehuurde ba- jen in Rotterdam of in k difl£en, nu bestaat r£{'s binnenkort de moge- llJkheid te selecteren. Want op het moment dat Frans van Rijsbergen op het idee Kwam van het aloude Mu- «is Sacrum een schitterend jowlingcentnim te maken '.«vvam nog iemand op dat Lr". Alleen niet in het ju 3e historie van Schie- dam. P? fleer Kalfsbeek, garagehouder ^diiedam, kwam namelijk wie op het idee de snel groeiexv- ?r sP°rt in ons land te gebruï- en. Op een wat vreemde ma nier overigens. „Ik wilde de ga- ktP. ™rst twee köog laten ma- Maar het bleek dat dat teveel van het goede was. Toen e op een weekeinde weggin gen werd eigenlijk het idee ge uren. Omdat we toen ook een bowlingbaan hebben bezocht". Samen met schoonzoon Paul de Ruiter werden de plannen uit gewerkt, Tekeningen gemaakt, vergunningen aangevraagd („Geen probleem geweest", zegt De Ruiter) en toen kon de bouw beginnen. En ondanks het feit dat zo op het eerste gezicht aan de ruimte nog niet te zien is, wat het zal gaan worden, ver wachten beide heren dat in ja nuari 1S77 gestart zal worden. Onder de naam „Bowling Schiedam BV". Bang voor evntuele concurrentie is het duo niet Paul de Ruiter: „We zijn er al drie jaar mee bezig. Alleen treden we er nu pas mee naar buiten. Maar con currentie van de bowling in Musis Sacrum zie ik nog niet zitten. Je moet gewoon zorgen dat de sfeer zo goed is dat er geen moeilijkheden ontstaan". Het is toch wel duidelijk dat het allemaal een beetje vreemd moet verlopen. Immers, van spreiding is totaal geen sprake (Musis ligt aan de Lange Ha ven, de nieuwe bowling komt aan de Nieuwe Haven-MV) waardoor eert keiharde concur- rentie-strijd tot de grote moge lijkheden lijkt te behoren. Jammer dat de gemeente daar geen rekening mee heeft gehou- den. Wat betreft de Bowling Schiedam BV, de plannen zijn groot. Op acht AMF-banen ligt het in de bedoeling al direct met vereni gingen te beginnen. „Het is niet onmogelijk dat we meteen met een groep starten die in de league gaat spelen", zegt Paul de Ruiter, die bedrijfsleider zal worden, „Waarbij het accent vooral op de jeugd zal liggen. Vandaar dat we nu al verschil lende verenigingen gaan aan schrijven om ze er op attent te maken dat ze banen kunnen huren. We hopen op die manier vooral de „lege uren" op te vullen". Problemen met de aanvraag voor de vergunning is er dus niet geweest. Zo ook niet wat be treft de hinderwet. De Ruiter: „We zitten wel boven een gara ge maar het zaakje is helemaal geïsoleerd. Zoals het er nu naar uitziet dacht ik dat het alleen maar een groot succes kan wor den, Omdat we tenslotte op de ze manier wat ontspanning in Schiedam kunnen brengen. Want er is gewoon weinig te doen in deze stad". Schiedam kan binnenkort dus vo lop bowlen. Want ondanks de uitvoerige plannen van Kalfs beek en schoonzoon blijft ook Frans van Rijsbergen door gaan, Van niets opeens naar teveel. De sfeer in beide centra zal uiteindelijk moeten uitma ken wie het beter niet had kun nen doen Marlijn Verwaaijen Vlaardingen Het lijkt geen twijfel dat Zwalu wen zijn opgaande lijn wil voortzetten. Na Quick Boys moet Spa kenburg daarom het „slachtoffer" worden van twee sterke ijzers die de vogels in het vuur heeft: een goede conditie en tactisch spelen, zoals vorige week in Katwijk. Het. zou bij winst de vo gels in de subtop bren gen en daar is gezien het puntenverlies van de toppers alle kans toe. Groot is de interesse voor Ex celsior M., dat alleen maar uit punten kan „pakken" en 2eker voor leider DOVO een moeilijk te nemen hin dernis zal zijn. Andermaal heeft Excelsior M. bewezen op eigen grond het spel niet te kunnen maken. Trainer Leen Admiraal handhaaft in grote lijnen de „gevestig de' orde, kweekt daarbij veel éénheid, maar het gaat wel ten koste van de sou plesse in het Maassluise team. De kans is groot dat Ferry Groeneweg weer kan terugkeren in de basis, na dat hij vorige week, tegen Kozakken Boys, al op de bank zat. Programma: Zwaluwen-Spaken burg, Huizen-Quick Bovs, RWH-SHO, NSW-CSVD, Noordwijk-Zwart Wit'28, Ko zakken Boys-RCL, DOVO-Ex- celsior Maassluis. Stand: DO VO 914, Noordwijk 9-13, Huizen 9—12, Quick Boys 9—9, RWH 9—9, RCL 9-9, Zwalu wen 9—9, Spakenburg 8—8, CSVD 9—8, Excelsior M. 9—7, NSW 9-7. SHO 9—7, Kozak ken Boys 8—6, Zwart Wit'28 9-5. In de tweede klas ontvangt PPSC leider Nieuw Lekkerïand, dat nog steeds ongeslagen is. Maar gezien het feit dat de Schiedam mers tegen SIZO, twee weken terug al herstel hebben ingezet, lijkt het aannemelijk dat de( confrontatie op sportpark' Thurlede een prestigezaak voor trainer Hans Konslenze is. Derde klas In 3 A sluipt HVO naderbij. De achterstand op leider Groot Ammers en *s-Gravenzande is twee punten. „Een uitstekend uitgangspunt", noemt trainer Harry Bouquet dat. „Vorig sei-_ zöén draaiden wij volledig in da top mee en dat ging ten koste van de concentratie. De plaats die de oranjehemden thans in nemen is een ideaal uitgangs punt". Zaterdag staat HVO voor de con frontatie met DUNO in Den Haag. Een club die zeker kan meedraaien in de subtop en daarom wordt het een spannen de zaak. Vlaardingen kan zich in veiligheid brengen ten koste van DSO dat een punt meer bezit. De groen witten kwamen vorige week uit een verloren positie terug tegen Be Fair en dat wekt vertrouwen. In theorie staat HBSS nog maar vier punten achter op leider Oranje Wit, waarvan het vorige week een gelijk spel afdwong. De Schiedammers gaan zater dag op bezoek bij Zuidland, dat in de subtop verblijft. Hoekse Boys kan via SVOW blijven meetellen in de vierde klas, ter wijl de spanning m 4 C, mét TSB en Sunlight, te snijden is. Op de „Vijfsluizen" vindt het duel plaats tussen TSB en Ca- pelle, terwijl de makkers van trainer Gertie Baas op bezoek gaan bij NBSW. MW'27, dat het dit seizoen erg wisselvallig doet, ontvangt het sterke Die Haghe. Programma afdeling: DVO'32- Goudswaardse Bovs, FC Vero- mca-GTB, VVK-FIakkee, DOS'32-VDL, CION-Rhoon Hoek van Holland-Quick Steps, jong SW-jong Cambuur, jong VI aardin gen-j ong Telstar. Vlaardingen Deze week komen alle volleybalteams weer tussen de lijnen. Het damesteam van MVC gaat zaterdag in Wasse naar proberen haar geschonden aanzien in de derde divisie G. wat op te vijzelen. Na de neder laag tegen OVRA afgelopen week, lijkt MVC deze week meer kans op een zege te ma ken. Leski heeft drie punten achterstand op de Maassluise dames en mag zeker niet onder schat worden. Niettemin wekt het vertoonde spel tegen OVRA, ondanks de nederlaag, vertrouwen. Aanvang kwart over zeven. De stand in de der de divisie G is: Roswell II5—13, OVRA 4-12, MVC 5-10, Be Fair 4—9, Allides 5—8, Leski 5—7, Tonegido II 5—6, Gemini K II 5-6, Advendo II 5-4, v. Zanten Ley land 53, Die Raeckse 4—0, De dames van VoUey'68 speelden dinsdagavond al tegen Meteoor en wonnen met 30. De Passa ge VCJ dames spelen zaterdag, avond om zeven uur thuis tegen Animo. De gasten uit Rotter dam nemen met tien punten de zesde plaats in en zullen Passa ge niet al te veel problemen opleveren. Shell krijgt het na de nederlaag tegen Schippers opnieuw erg moeilijk. De Vlaardingse dames moeten zaterdag naar Rotter dam, waar koploper Gerard de Lange UI de tegenstander is. Aanvang kwart voor drie sport hal Kralingen. Het herenteam van VoUey'68 speelt morgenavond om kwart over acht thuis tegen Anima De Rotterdamse gasten hebben slechts één punt achterstand op Volley en zullen zeker pittige tegenstand bieden Er kan dan ook een spannende wedstrijd verwacht worden, waarvan de uitslag nog lang niet vaststaat. De heren van Passage VCJ„ die door hun overwinning van af gelopen week, samen met Inter mezzo aan kop kwamen, krij gen zaterdag thuis de kans deze positie nog te versterken. Te genstander YUM heeft slechts drie punten en deelt met Alca zar en Hobby S/K de laatste plaats. Margriethal Schiedam, aanvang 21.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5