Stenen clubhuis voer Forluna en COYS Hik Hoekse sportclubs op de tocht Micro-competitie op districtsniveau ZEELOODS GANZINGA GAAT BIJ VDL WEG De Ooievaars spartelt lang tegen Dames in cricket bestuur Asvion llaill; Jo Duyn volgt zijn voorzitter op Tweede nederlaag dit seizoen HSV door laksheid en De Hoek door ambte lijke molen Alleen Harga en Vlaardingen landelijk VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 Vlaardingen De clubaccommo datie van de atletiekvereniging Fortuna wordt - geleidelijk - erondig aangepakt. Wanneer snortwetbouder Rien Boven berg zijn zin krijgt, bevolken He Vlaardingse scheidsrechters en de atleten volgend jaar zo mer samen een nieuw stenen «bouw op ,.De Zuidbuurt". De rtineenteraad buigt zich begin december al over dat ambitieu- k plan dat 480 mille gaat kos ten. Ook komt in dezelfde maand de aanleg van een nieu we atletiekbaan ter sprake. Eén die daadwerkelijk voldoet aan de eisen en die nationale wedstrijden mogelijk maken, gosten hiervan 9 ton. Sinds "71 wordt er al of niet heftig gediscussieerd over de aanleg van een 4000 meterbaan, ter vervanging van de huidige baan, die precies 537 meter lang is. Hoewel er voor dat laatste project vrijwel geen fi nanciële middelen zijn, is het dagelijks bestuur van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie, die het initiatief van de sportwethouder van harte on dersteunt, van mening dat er gelden los kunnen komen in het kader van de werkeloosheids- bestrijding. D< principe-uitpraak van de Vlaardingse gemeenteraad zal wél inhouden dat de baan nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. Niettemin is het plan concreet, ook het half ver harde veld, dat de gemeente denkt aan te leggen op het atïe- tiekcomplex. De secretaris van het dagelijks bestuur van de VRSR, Teun Goedknecht, zegt daarvan: „Het half verharde terrein van 70 x 40 meter zou eventueel ook kunnen dienen voor gezamenlijk gebruik door de sportverenigingen uit de West- en Zuidwijk en met name zij die aan de Marathonweg wonen," VERHARD Zoals bekend is daar een nijpend tekort aan voldoende trai- ningsge tegenheid, omdat de clubs (CION, DVO '32 en Vlaardingen) steeds maar groeien zonder dat er in de loop van de jaren uitbreiding van trainingsaccommodatie is ontstaan. De atlethiekbaan zal eerst worden half verhard en daarna voorzien van een kunst- stoflaag. De gemeentelijke plantsoenendienst heeft zich in dat verband uitvoerig laten voorlichten door de Grond- maatschappij. Kunststof zondermeer is een zg. lap aanbrengen op het half ver harde baan en volledige kunst stof bestaat uit het aanbrengen van vloeibare kunststof op de baan. Hoewel dat laatste wordt aanbevolen, is het wel aanmer kelijk duuurder. Prioriteit heeft echter het stenen gebouw voor gezamenlijk gebruik. Min of meer maken de arbiters al ge bruik van het atletiekcomplex met zijn conditietrainingen. Het bouwen van een stenen accom modatie past helemaal in het sportbeleid van wethouder Rien Bovenberg. Bij een rondgang langs de zg. „houten" clubgebouwen, ruim een jaar geleden, kwamen tot de ontdekking dat er in vele gevallen geen enkele vorm van door Bas van den Berg onderhoud bestond. Met als ge volg dat de gemeente voor een grote onkostenpost opdraaide voor reparaties en vernieuwin gen. Sportwethouder Boven berg maakte toen „hard"" „hard" er alleen maar stenen gebouwen tot stand zouden moeten komen, waarvan het complex voor Fortuna en de COVS een uitvloeisel is. Hoewel het gebouw is begroot op 480 mille, zullen de clubs zelf aan werkzaamheid, in bedragen uitgedrukt, zo'n 55 mille op ta fel moeten leggen. Hetgeen be tekent dat de beide clubs op draaien voor de aanleg van het sanitair, inrichting (banken en stoelen en tafels), timmerwerk aan bar en keuken. Het plan om van het gebouw twee ver enigingen gebruik te laten ma ken, wekt misschien in eerste instantie enige bevreemding, omdat het sportbeleid er in - Vlaardingen op „gericht is om elke sportvereniging aan een eigen accommodatie te helpen. ZELFWERKZAAMHEID Maar het feit dat het dagelijks bestuur van de VRSR het standpunt huldigt om voor nieuwbouw maximaal een be drag uit te trekken van 215 mille en het feit dat juist de Vlaardingse scheidsrechters veel aan zelfwerkzaamheid kunnen doen, heeft er toe ge leid om twee verenigingen van het clubgebouw te laten profi teren De twee sportclubs, hoe verschillend ook van structuur, doen in ledental (ieder zo'n 150) niet voor elkaar onder. Fortuna blijft hoofdbewoner. Om de activiteiten onderling te regelen, trainingstijden en het gebruik van de cantine, komt er een beheerscommissie. Het nieuwe stenen gebouw krijgt een plaats ter hoogte van de Mamixflat, tegenover het huidi ge gebouw. De cantine krijgt een oppervlakte van 500 m2, inclusief een bestuurskamer. Er komen vier kleedruimten van ieder 8 x 15 meter plus vier wasgelegenheden. Naast een hal en een toiletgroep komen er materiaal- en horecahokken. Plus een buffet en een keuken. Het geheel wordt opgetrokken in steen en hardhout. Op de ledenvergaderingen van scheidsrechters en atleten heb ben beide de leden van beide clubs hun instemming betuigd met het plan van de Vlaar dingse sportwethouder. Wat de financiën voor de aanleg van een 400 meterbaan betreft, krijgt de gemeenteraad in de cember eerst een bedrag van 25 mille voor het bestedings ge reedmaken onder ogen. Dit gebouw voor de atleten heeft zijn langste tijd gestaan Overzicht van het complex voor atleten en scheidsrechters in de Vlaardingse Zuidwijk Maassluis Dankzij ver traging in de bouw van zijn huis (in Haarlem) kon Sievert Ganzinga, praeses van VDL, het derde project, een reno vatie van cantine en Jo Duyn ...nieuwe man... kleedkamers, nog in zijn geheel maken- Hij, die samen met zijn collega zeeloodsen VDL in be weging heeft gezet, ziet het wél als de laatste „stunt". Er is een ach terstand In de bouw van een half jaar, maar vol gend voorjaar gaat het toch gebeuren. VDL ver liest dan een (jeugdige) vooratter die in zijn vaandel had, regeren is vooruit zien. Hij hoopt het ook van zijn (ver moedelijke) opvolger te kunnen zeggen, Jo Duyn, de huidige penningmeester. Want VDL is nog lang niet klaar. Ganzinga: „Degradatie vorig jaar was niet ingecalculeerd, maar wel het promoten van VDL, omdat ie dereen nu éénmaal in beweging is. Dus ook wij staken de han den uit de mouwen". Het heeft er met een vernieuwde cantine en kleedcabines toe ge leid dat VDL zijn gasten in weelde kan ontvangen. De vol gende stap maakt Ganzinga niet meer mee. „Zoiets moet je incalculeren in dat vak", filoso feert hij. „Het is een verbete ring van mijn maatschappelijke positie en dat mag je niet ver gooien". De Fries die VDL tot leven bracht, gaat weg. Twee weken terug bracht sportwethouder Koos Smit de praeses nog alle hulde toe door zijn (en zijns bestuursleden) doortastend be leid. Desondanks gaat Sievert Ganzinga de realiteit niet uit de weg. „TOL zit in een wijk van Maassluis waar de jonge gezin nen wegtrekken naar de West- wijk. MSV71, maar ook Excel sior M. zijn voor ons grote con currenten. De nieuwe mensen die in de flats komen, bezitten nog geen kinderen die kunnen gaan voetballen bjj VDL". „Daar moet VDL jaren op wach ten. Daarom is het niet vreemd dat het ledental rond de 500 blijft schommelen. Maar wat doe je er aan". o GANZINGA ...laatste stunt.. SCHIEDAM De tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden iport—vereniging De Ooie vaars hebben hun tweede ne derlaag van dit seizoen ie in- l^seren gekregen. In een thuiswedstrijd tegen Alexan dria werden de Schiedammers met 4-6 geklopt, ondanks dat tot team weer op volle sterkte Ronald Oosthof kwam weemaal zegevierend uit de «rijd, terwijl Koos van Es en fpa van Balveren dit slechts éénmaal deden. «et dezelfde cijfers won het tweede team van NTI 1, Dit tot stand door een hat trick van Teun Kroone, twee Winstpartijen van Cees Kroone JJ eén zege uit het dubbelspel deze twee spelers. Invalster rpria Visser, voor Kees van ufh zag verloren gaan. «et derde team kon tegen Stad- 4 geen vuist maken en !er*°°r met 3—7. Rob Knol ze- yVierde tweemaal, Kïenus van J71* .bouwen één keer, terwijl Visser niet tot winst wam. Ook het vierde team ^rtoor met dezelfde cijfers van 3. Martin Streefland boek je twee overwinningen, Huib één en Heïma Stolk wam niet tot scoren, «el moeilijk had Koos van Es het in zijn openingspartij tegen Jan van Ganimeren. Met klein verschil, 18—21, verloor hij de eerste game. Na een vlotte over winning in de tweede game, 21—14, dacht hij zijn tegenstan der in de beslissende derde ga me gemakkelijk te kloppen, maar hij kwam toch bedrogen uit en verloor deze met 16—21. Tegen de sterk spelende Oom- ens had Ronald Oosthof in de eerste game niets in te brengen en verloor met 12—21. Door verandering van taktiek won hij echter wél zijn tweede en derde game met 21—18 en 21—16, waarmee De Ooievaars op gelijke hoogte kwam 1—1. Zelfs namen ze een 2—1 voor sprong door een simpele zege, 21—14 en 21—10. van Ton van Balveren op Theo van Gamme ren. Deze werd weer teniet ge daan omdat het koppel Koos van Es/Ronald Oosthof niet op gewassen bleek tegen Jan van Gammeren/Oomens. Verlies m twee games, 19—21 en 10—21, hield in, dat de partijen weer in evenwicht kwamen: 2—2. Door een grote nederlaag van Ronald Oosthof tegen Jan van Gammeren, 14—21 en 9—21, ke ken de Schiedammers tegen een 2—3 achterstand aan. GELUK Een overwinning met 21—10 en 21—11, van Koos van Es op Theo v. Gammeren, betekende echter weer dat de partijen gelijk stonden: 3—3, Omdat Ton van Balveren geen antwoord had op Oomens, 16—21 en 16—21, verlies, keken De Ooievaars weer tegen een achterstand aan; 34. Weinig moeilijkheden ondervond Ro nald Oosthof met Theo van Gammeren. Winst met 21—14 en 21—14 was voldoende om weer terug te komen tot 44, Onder hoogspanning werden de twee slotpartijen gespeeld, die echter door de Schiedammers werden verloren. Ton van Bal veren deed dat met 14—21 en 19—21 van Jan van Gammeren en Koos van Es met 14—21 en 16—21 van Oomens, waarmee de 4—6 nederlaag een feit werd. Hoek van Holland Twee sportverenigingen lijken in de komende tijd behoorlijk op de tocht te komen staan. Dat blijkt uit de beantwoording van vragen die werden gesteld in de vergadering van de deel- raadscommissie voor sport, recreatie en caltuur. De bouw van de accommodatie op de nieuwe sportvet- den in plan-Oost ten dienste van de korfbalafdeling van HSV, verloopt bepaalt niet naar wens en de voetbalvereniging Hoek van Holland lijkt nog meer dere jaren in de narigheid te komen met betrekking tot de aanleg van het derde speelveld. De vertraging bij de bouw van de opstallen op de nieuwe velden in plan-Oost voor de korfbal lers is geheel en al te wijten aan het hoofdbestuur van HSV. Dat bestuur heeft namelijk ver zuimd antwoord te geven op een verzoek van de gemeente Rotterdam om een herzien fi nancieringsplan. Het aanvanke lijk ingezonden plan was name- VLAARDINGEN De korfbalclubs uit het Waterweggebied zijn al weer druk bezig met het zaalgebeuren. De meeste teams heb ben al één of meerde re wedstrijden ge speeld, terwijl ook de training al enkele we ken op de micro ge richt is. De vertegenwoordigers in het district zijn van uit het Wa terweggebied minimaal. Al leen Harga en Vlaardingen spelen mee. Alle overige teams bewegen zich op afde lingsniveau; Succes, Oranje Nassau en ODI in de eerste Schiedam De cricketers van het Schiedamse Asvion verga deren dinsdagavond 16 novem ber over de meest uiteenlopen de punten. Een ervan is de wenselijkheid om tenminste twee vertegenwoordigers van het damescricket cricket in de cricketcommissie van Asvion op te nemen. Kandidaten zijn de dames M. Keuze kamp en A. Ronteltap. Een tweede voorstel is om de cricketcommissie niet uit te breiden, waardoor de volgende heren herkiesbaar zijn: R. Geerdes, K. Hoek, J. van Ou- werkerk, F. Wittkampf en als Candida at wordt voorgesteld P. Nolet. De heren J. Datema, C. Enneking en C. Nolet stellen zich niet meer herkiesbaar. De bijeenkomst is om 20 uur in het clubhuis in sportpark Thurlede. klasse, terwijl Spirit en Maassluis zelfs afgezakt zijn naar de tweede klasse. ODO en HSV46 zijn in het micro- gebeuren volledig afgestemd op de afdeling Rijn-Delf- land, het gebied van Den Haag e.o. VLAARDINGEN ADO—'s-Gravendeel, KNS Leiden, Kwiek—Den Haag, Merwic—Dordrecht, Ten Donck—Ridderkerk, VEO Voorburg en Vlaardingen Vlaardingen. Voor de Vlaardingers vele ou de bekenden. Alleen Merwic en KNS zijn nieuw. Gezien de indeling mag men veel van Vlaardingen verwach ten. Het moet mogelijk zijn om in de top mee te draaien. Men zal uiteraard veel te genstand moeten overbrug gen, voordat men de eind streep haalt. Maar een plaats hoog op de ranglijst moet voor Vlaardingen be slist haalbaar zijn. ORANJE NASSAU Kwiek—Rotterdam, SC Olym- pia—Spijkenisse, O. Nas sau—Vlaardingen, Sagit- ta—Ridderkerk, Vrienden schaar-Bodegraven, IJsscl- vogels—Moordrecht, Nieu- werkerk—Nieuwerkerk a/d Ussel. Nassauheeft o.l.v. zijn trainer/- coach M. Goetsch (oud-spe ler van Het Zuiden) de za ken zeer serieus aangepakt Het heeft twee trainingen, per week en wil proberen hoog te eindigen. Een pittige opgave, omdat alle teams dat graag willen, vooral om dat het in het district beter korfballen is. Het zal een spannende strijd worden, want de teams ontlopen el kaar erg weinig. Daarom zal elke wedstrijd optimaal ge motiveerd begonnen moeten worden, want elk verlies- punt brengt een team dich ter bij de laatste plaats. Nas sau behoort tot één van de kanshebbers. MAASSLUIS Kwiek 2R'dam, Vrienden schaar 2—Bodegraven, Maassluis, SC Olympïa 2Spi jkenis.se, De Kapelle- nCapelle a/d Ussel, KOAG 3—Krimpen a/d Us sel. Na een zeer ongelukkig sei zoen is Maassluis nu afge zakt tot de tweede klasse en wil daat zo snel mogelijk uit Maassluis wordt dan ook door de meeste clubs gezien als de toekomstige kam pioen. Iets waar het team zelf niet helemaal gerust op is, want de indeling is zeer zwaar. Er rijn een aantal teams inge deeld, waartegen Maassluis uit traditie al erg moeilijk tegen speelt en De Kapellen is een zeer geduchte tegen stander, die al jaren tegen de top aanzit Daarnaast zal Maassluis zeer veel zelfdisci pline moeten tonen, omdat het te maken krijgt met een aantal scheidsrechters die nog maar pas fluiten. Mede door al deze factoren gaat Maassluis toch een zwaar seizoen tegemoet, maar het etiket .kampioenskandi daat" blijft het team deson danks toch behouden. Unicum 2—R'dam, Bermen 3—Capelle, Spirit-Vlg, Sperwers 4—R'dam, Eureka 3—R'dam, Hoogvliet 2—Hoogvliet, Rozenburg 4Rotterdam. Spirit, ook vorig jaar terugge worpen naar de tweede klas se, moet ook de weg omhoog weer vinden in een afdeling met een aantal geduchte te genstanders. Spirit heeft Ook kansen op een titel, want er zijn enkele zwakkere teams. De meeste tegenstand is waarschijnlijk voor Spirit te verwachten van Eureka 2 en Unicum 2. lijk niet sluitend en het moest door HSV worden aangepast Het ging daarbij overigens om een tekort van slechts 16.000, waarvoor simpel een regeling te vinden was geweest. Maar de sportvereniging heeft tot vandaag niet gereageerd op het Rotterdamse verzoek dat is ge dateerd op 2 februari 1976. Van der Houwen vertelde dat op 20 mei 1975 de bouwvergunning al is getekend. „Wat de technische uitvoering betreft is er geen vuiltje aan de lucht", zo stelde hij. Wat betreft de financien zit er echter een verschil van 16.000 en het is nu éénmaal nodig dat het plan sluitend is voordat de gemeente de bou wopdracht verstrekt. Voor de bouw van de kantine 132.000) is een bijdrage toe gezegd van 34.000. De totale kleedgelegenheid komt voor re kening van de gemeente en er zijn nog verschillende andere kredieten beschikbaar voor an dere onderdelen, waaronder een bedrag van 75.000. HSV beschikt verder over 68.000 aan eigen middelen alsmede een toezegging van f 6000 van de stichting Volkskracht. „Gelukkig", zo stelde Van der Houwen, „hebben de diensten gewoon doorgewerkt". Van avond zal de gemeenteraad zelfs nog een extra krediet ver lenen van ruim 100.000 dat nodig is geworden, mede in ver band met de late uitvoering. Maar het is HSV zelf waar de oorzaak van de late bouw ge zocht moet worden. VERTRAGING Heel anders liggen de problemen voor de voetbalvereniging Hoek van Holland. Hier wordt al een aantal jaren gewerkt aan de mogelijkheid om de ac commodatie uit te breiden. Met name een derde speelveld is dringend nodig. Het ging daar bij in eerste instantie om een krediet van nog geen twee ton. Later bleek echter dat ook de bestaande velden zouden moe ten worden gedraineerd, ondef- bemaald en opgehoogd. Het onderzoek naar de „verschrij vingen" bij de dienst voor sport en recreatie in Rotterdam leid de bovendien tot extra vertra gingen omdat het aanvankelijk beschikbaar gestelde krediet voor andere zaken bleek te rijn gebruikt en vele activiteiten in het belang van het onderzoek werden opgeschort, SCHRIKEFFECT De nieuwe kredieten rijzen nu volkomen de pan uit en ze hebben bij de vereniging zelf een schrikeffect gehad, zeker na de toelichting van voorzit ter Van der Houwen. Deze stelde namelijk dat de uit voering nog grote problemen gaat geven. Als de voetbalver eniging Hoek van Holland nu kans zou zien de velden voor een periode van 2 1/2 jaar to taal te ontruimen dan zou in die periode het totale karwei ver richt kunnen worden tegen een bedrag van 9B6.000. Wil de vereniging echter de be schikking houden over twee velden, dan denkt men aan een tijdsduur van 6 jaar en een bedrag van 1.145.000.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5