Visserij mnsemn verwacht 200.000 ste bezoeker Woudhoek krijgt toch .betere busverbinding Élffe Nieuwe school op MTS-terrein a m Walter weer voor rechter Realisatie Brederoweg volgend jaar mei: Hij is er weer Stankklachten nemen weer toe Steendijkpolder is ongezond Oplichters gepakt Twintig balen koffie gestolen Hersenletsel bij botsing Bejaarde in gezicht geschopt •ij SCHIEDAMSCHE COURANT IS november 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25703-6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het Visserij museum aan de Westhavenkade hoopt over ongeveer drie maanden de 200.000-ste bezoeker na de opening In 1962 te ontvangen Dat blijkt uit het jaarverslag dat een dezer dagen is verschenen. Op 31 december van het vorig jaar hadden 170 887 personen het museum bezocht Overigens gaf het bezoe kersaantal over 1975 een lichte daling ten opzichte van het jaar daarvoor te zien, namelijk van 23.639 naar 23.250. Gezien de lange en warme zomer in dat jaar is dat volgens^ het bestuur en de Een van de vele fraaie modellen, die in het Visserijmu- directie van het museum niet zo verwonderlijk." Seum te bewonderen zijn. Ondanks de lichte daling werd er meer aan entree geïnd: in 1874 werd 7299 gulden ontvangen dit jaar echter 7662gulden, een stij ging van 4,73 procent Dit bete re resultaat bij een gedaald be zoekcijfer en gelijkgebleven ta rieven is een gevolg van de verschuiving in de soort bezoek en de daling van het gratis bezoek. VTaardingen/Rotterdam De Vlaardingse stu dent Walter de Ling, die reeds maanden in een gevangenis in de Poolse stad Katowice wordt vastgehouden, moet dinsdag weer voor de rechter verschijnen. Zijn tweelingbroer Ru pert is inmiddels naar Polen vertrokken om de rechtzaak, die tot nu toe alleen heeft bestaan uit getuigenverhoren, bij te wonen. Walter de Ling raakte tijdens zijn zomerva kantie op 25 juli betrok ken bij een ernstig auto ongeluk. Hierbij raakte een Pools meisje derma te zwaar gewond dat het later as overleden. Toen Walter enkele da gen later op het politie bureau moest zijn kreeg hij de mededeling dat het meisje was overle den en werd hij vastge houden. Sedertdien krij gen de familieleden van de Vlaardinger slechts sporadisch mededelin gen uit Polen. Van het ministerie van buiten landse zaken heeft de moeder van Walter ver nomen dat er weinig an ders op zit dan afwach ten. Intussen worden vanuit Den Haag wel pogingeir ondernomen. Bekenden zeggen overi gens dat Walter de Ling het niet best maakt en bijzonder depressief is. Hij zou de moed om spoedig vrij te komen hebben opgegeven. De geldinzamelingsactie die mevrouw G. van Hoeven uit Rotterdam op touw had gezet ver loopt zeer moeizaam. Voor een eventuele borgsom moet ruim twintigduizend gulden op tafel worden gelegd. De actie duurt reeds ruim een maand en er is niet meer dan vijfdui zend gulden bijeenge bracht. De verzameling van het museum werd vorig jaar uitgebreid met 99 voorwerpen en ook werd het verrijkt met 741 boeken, manu scripten en brochures. Dit laat ste cijfer vertoont echter wel een spectaculaire teruggang ten opzichte van het jaar daarvoor maar toen werd de bibliotheek uitgebreid met een foto collec tie van bijna 4500 stuks. Tot de belangrijkste aankopen worden gerekend het model van een Vlaardingse stoomlog- ger, gebouwd door de heer C. Hardonk en het model van een reddingboot ter completering van het grote, reeds aanwezige model van een vissende zeillog- ger, de Vlaardingen-2, Een bij zondere schenking was onget wijfeld een zogenaamde haring- kroon, een attribuut dat in de 19-eeuw in het voorjaar boven de deur van de viszaken werd opgehangen ten teken dat de -haring weer in het land was. Het stuk is een onderdeel van -_een omvangrijke schenking uit "de voormalige rederij en vis- .pakkerij Van Abshoven in .Vlaardingen. De kunstschilder Willem Brinkman gaf een in ,1948 geschilderd portret van een Vlaardingse visser in brui kleen. De stankklachten in het Wa terweggebied nemen weer toe. in de afgelopen week zijn vele klachten binnen gekomen bij de centrale meld- en regelkamer. Op de klachtenlijst komen veel namen voor van Schiedam mers, Vlaardingers en Maassluizers. In een luttel uurtje kwamen vrijdag vijftien telefoontjes binnen van mensen die klaagden over stankover last, met name over de be kende kattepislucht. Deze werd veroorzaakt door een bedrijfsstoring bij de Shell. Wegstromend procesgas was daarvoor verantwoor delijk. Enkele dagen daarvoor kwa men 88 klachten binnen uit. Schiedam en Vlaardingen. In het bijzonder ondervon den de bewoners van de Schiedaïnse wijk Groe- noord en van het centrum Vlaardingen veel last van een heersende olie- en kat tepislucht. Deze week kwa men bovendien 310 klach ten binnen van bewoners uit CapeïJe aan den IJssel en de Rotterdamse wijk Ommoord. Schiedam De wijk Woudhoek krijgt vol gend jaar een hetere busverbinding. Reeds in mei of juni wil de ge meente de Brederoweg x in Schiedam-Noord rea liseren. De Heyermans- flat krijgt daardoor waarschijnlijk al ko mende zomer een halte van de RET-buslijn 52. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit toe gezegd naar aanleiding-van schriftelijke vragen over het artikel „Bejaardenpro test in onze krant van 29 september. Het CDA-raad- slid Poot wilde weten of het college op de ^hoogte was van de beschreven onlustge voelen^. Tevens wilde hij opheldering over de oor zaak, het uitblijven van een bushalte bij de Heyermans- flat. De afstand van dit flatgebouw en de dichtstbijzijnde bushalte op het Schubertplein is ongeveer vierhonderd meter. Dat is vol gens de gemeente net binnen de normafstand die bij plaatsing van haltes wordt aangehouden. ,Een formalist zou dus kunnen stellen dat het betreffende ge bouw wel op buslijn 52 is aan gesloten zo stelt men, „als voorstanders van - een goed functionerend openbaar ver voer zijn wij echter van mening dat de afstand van dit soort bewonersconcentraties tot de openbare vervoèrsaansluiting zo mogelijk korter moet De RET zou daarmee akkoord gaan mits de Brederoweg be rijdbaar is. Deze weg kan volgens het ant woord van het college van B en W echter niet voor mei 1977 worden gerealiseerd, omdat de tussenliggende tijd nodig is voor voorbereidende werk zaamheden en de vereiste goed keuring van de plannen door de minister van verkeer en water staat. Het fiat uit Den Haag is nodig om voor het projekt sub sidie te krijgen op grond van de zogeheten beschikking bij dragen voor voorzieningen ten behoeve van het wegvervoer en het openbaar vervoer in en om de steden. In het schriftelijk antwoord, dat maandagavond 22 november an een openbare gemeenteraads vergadering in het stadskantoor zal worden behandeld, staat verder „De aanleg van de Bre deroweg is afhankelijk van de verdere ontwikkeling van het omliggende gebied. De trace ring en de profielkeuze van de ze weg moeten worden beoor deeld in' verband met de verde re uitbouw van Schiedam- Noord en de aanleg van rijks weg 19 met een eventuele aan sluiting daarop nabij de woon wijk Woudhóek. Overigens be staan er momenteel nog onze kerheden omtrent de aanleg van deze rijksweg in het gebied Midden-Delfland Maassluis De milieukwaliteit in de Steendijkpolder in Maassluis laat veel te wensen over. Daarom moet de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne op korte termijn op de proppen komen met een effectief saneringsbeieïd in het Europoort- en Bot lekke bied. Dit is althans de mening van het PvdA Rijnmondraadslid me vrouw H.A, Edzes-Van Loon. Zij vindt echter dat de woning bouw in deze polder moet door gaan. Indertijd is als voorwaarde voor ee= Schiedam kan de schoen weer klaarzetten. De Sint is ai weer in de stad. Zaterdagmiddag kwam hij aan. Dit keer in de Gor- =H zen. In een open koets trok hij vanuit het Gusto- terrein aan de Maasdijk door de stad. Balen vol pepernoten werden daarbij uitgedeeld. De muzikale noten werden bij deze op- tocht verzorgd door de H! muziekverenigingen Harpe Davids, Gusto en Sint Radboud Honderden kinderen en ouderen hadden zich langs de route opgesteld Het druktste punt was echter zoals elk Jaar de Grote Markt in de bin- nensfad. Bij het raadhu'ts- Je stond het plein afgela- =55 den met mensen die de ontvangst door burge- meester Arie Lems wilden zien. Het grootste deel van de ontvangstwoorden ging voor de meesten evenwel zoals haast gebruikelijk ver/oren door ge/oef en geschreeuw. Wat dat be- treft hadden de patiënten van het Gemeente- en No- iet Ziekenhuis het heter. Die hoorden wel wat van het gebeurendankzij een =2 rechtstreekse reportage ven de Ziekenomroep Schiedam. het volbouwen van de Steen dijkpolder gesteld dat de sane ring van het industriegebied aan de overkant van Maassluis- op korte termijn resultaten moest afwerpen. Hierdoor zou dan de kwaliteit van het milieu in deze polder aanzienlijk ver beteren. Uit het laatste verschenen kwar taalverslag van de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond blijkt echter dat in het gehele Rijnmondgebied de meetwaar den van zv/aveldioxyde hoger liggen dan in dezelfde periode van het jaar daarvoor. De richt- waarde van stikstofdioxyde werd in Maassluis-West zelfs driemaal overschreden. Van stikstofdioxyde is bekend dat het smogvormend werkt. De grenswaarde voor ozon werd gedurende 27 procent van de tijd overschreden. Een verhoog de concentratie van deze stof veroorzaakt irritatie van ogen en luchtwegen. Schiedam Aan het Sibelius- plein heeft de politie twee Op lichters gearresteerd. Het echtpaar ging de huizen langs met ansichtkaarten, enveloppen en postpapier. De opbrengst van deze huis-aan-huis verkoop zou zogenaamd bestemd zijn voor de Schiedamse kinder boerderij. Het bleek echter dat men alles in eigen zak had wil len steken, Schiedam Inbrekers hebben dit weekeinde aan de Gustoweg een partij koffie ter waarde van 12.000 gulden gestolen. De twintig balen ongebrande Santos-koffie verdwenen bij Jan Heilker, Om binnen te ko men sloegen de nog onbekende inbrekers twee ruiten in van de opslagplaats. Voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden: Vlaardingen Met ernstig her- 1S zaterdagmorgen de c3-jarige Vlaardinger M. D. - £atr hfl DiJkrigt Ziekenhuis in Rotterdam gebracht. auto, bestuurd door de 33-ja- nge C. S. uit Vlaardingen, had de bejaarde fietser geschept toen deze op het kruispunt van de Maraixlaan en de Curagao- laan onvoorzichtig voorsorteer de. Volgens de politie verkeert de man inmiddels buiten le vensgevaar - i Schiedam Op de piaats van de huidige mond-MTS aan de Mauritsstraat waarschijnlijk nieuw- houw. Naar die piaats wil de Sint Wiilibror- dusstichtmg de LOM- school verhuizen die op dit ogenblik nog is ge vestigd in twee gebou wen aan de Warande. Gemeente en rijk moeten nog toe stemming verlenen voor dit plan. Het college van burge meester en wethouders heeft 2ich echter al in beginsel bereid verklaard om te proberen het terrein van de technische ™or°degnieuewbÖuwgte'«kt t °P.d®?e P!aats Schiedam-Wast wil de Sint Willibror- gen. nlei*wt>ouw verkni dusstichting een nieuwe LOM-schoo! bouwen. Ook het rijk zou wel iets voelen voor het nieuwbouwplan. Wet-, houder Herman Posthoorn van onderwijszaken liet dit onlangs in het stadskantoor uit zijn commissie voor vorming en re- mond vallen tijdens de openba- creatie. re vergadering van de raads- Het gebouw van de Rijnmond- MTS in Schiedam-West komt volgend jaar augustus leeg te staan. Voor het nieuwe cursus jaar wil de school verhuizen naar nieuwbouw nabij het kruispunt van de Nieuwe Dam- laan en de Scbiedamseweg. Aan dit gebouw m de wijk Bij dorp wordt nu nog druk ge werkt „Zo komt een 'mooie plaats vrij voor ons aldus directeur drs. J.L.J. Dries van de Sint Wilii- brordusstichting, „nu zitten we met ongeveer honderd kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden in twee gebouwen. Dat is op zich al een ramp. Maar het 2ijn ook nog oude gebouwen voor gewoon t lager onderwijs. De wijze waarop t functioneert is niet best. Het zijn lokalen en meer niet. Voor een LOM-school is wel wat meer nodig. Schiedam Aan de Oostsingel is de 66-jarige Schiedammer J. C. v.d. B. afgetuigd. De politie heeft tegen de dader, de 18-jari- ge M. de G. uit Schiedam, pro cesverbaal opgemaakt Het voorval gebeurde zaterdag avond, Met zijn broer en twee vriendinnen liep de jongen door de Oostsingel. Voor de grap schopte hij tegen één van de huisdeuren. De bejaarde bewo ner van het pand maakte daar een opmerking over, waarop de 18-jarige knaap de man neer sloeg. Terwijl deze op de grond lag schopte M. de G. nog een paar keer in het gezicht Het kubist- gebit en de bril van de bejaarde werden daarbij vernield. Ook liep de man diverse wonden op j jn zijn gezicht. 1 De jongen kreeg toen echter te doen met zijn een jaar oudere broer die dat allemaal maar niets vond. De twee raakten in: gevecht. Beiden werden ter af-, koeling meegenomen door de inmiddels gealarmeerde politie. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zander extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad, Stuur mij dit nieuwsblad H dagen gratis op proet io« iri combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1