De held heet Bas van Noortwijk Hermes-P VS r het kan dus wél pial nnumx Laseroms neemt geen risico Jeugd onzeker Score had zelfs nog hoger kunnen zijn ÖFC stuit opmars van Martinit Zaalvoetbal BAANDAG 15 NOVEMBER 1976 Lengte in SVV-defensie bepalend voor deling Hans den Boer scoort Duel in Almelo onder niveau GEEN STEUN WISSELS Sportagenda DOM GELUK RISICO S SVV-jeugd geeft voorsprong weg STOOTKRACHT GOUDEN WISSEL OFFENSIEF JlAANDAG: DRZ—De Rozet - (dames) 19.15 uur, Margriethal Zwaluwen— Hott Studenten, 20.45 uur, Mar griethal SVV—Steeds Hooger,! uur, Hott griet! 21.45 uur. Margriethal MS- V71—Wico, 21.30 uur, Glympia- bai De Rozet— Groenoord. v£j Hoek van Holland Voor Hoek van Holland liep het uitduel bij Foreholte voorspoedig af 1—3. De mannen uit Hoek van Hol land hadden in Hans den Boer hun held, die alle drie de goals op zijn naam schreef. De rust stand in Voorhout was 1—1. Joop Quellhorst... geboekt.. Almelo Theo Laseroms erkende na afloop van het duel met Heracles grif dat hij weinig of niets vooraf van zijn Almelose tegenstander wist. Was de oefenmeester van FC Vlaardingen wat beter op de hoogte geweest van de capaciteiten van Heracles of beter gezegd van het gebrek daaraan, dan had hij wellicht toch voor een andere taktiek gekozen. Nu mikte hij met zijn ploeg, zoals ook in voorgaande uitwedstrijden, in eerste aanleg op een gelijkspel. En in die opzet slaagde hij, getuige het uiteindelijk resultaat in Almelo: 0-0. „Ach bekende Laseroms later, „je moet zo n ploeg als Heracles eigenlijk al in het eerste half uur op een achterstand zetten. Als je dat lukt dan loopt het verder wel. Maar nu het bij ons ook wat minder goed ging dan verleden week tegen FC Gro ningen, wilde ik in de tweede helft geen risico meer nemen. We hebben tegen Willem II en Amersfoort al .genoeg risico ge nomen en toen gingen we mooi de boot in Laseroms memoreerde het al Vlaardingen had zijn dag niet en doordat ook Heracles geen ■moment in staat bleek om het spel te maken, ontpopte zich in Almelo een wedstrijd die het aanzien in feite nauwelijks waard was. Vlaardingen be wees met name in het eerste half uur meer in zijn mars te hebben dan Heracles, dat zijn uiterste best deed om te bewij zen dat het niet ten onrechte op de laatste plaats staat Het voet- baltechnische surplus van FC Vlaardingen resulteerde echter nauwelijks in kansen. De enige reële mogelijkheid was voor Quellhprst, die de Almelose doelman Blauw in eerste in stantie passeerde, maar vervol gens te lang talmde zodat Blauw gelegenheid kreeg zich bijtijds te herstellen. Heracles bleek aanvallend in die eerste periode helemaal niet in staat een vuist te maken. Polko ondervond'in de spits te wei nig steun van zijn medespelers en had bovendien praktisch nietsin te hrengen tegen de Vlaardingse voorstopper Zwam born. ■Volgens het credo van Laseroms „gympies aan, puntje pakken en naar huis', legde Vlaardin gen in de tweede helft nog ster- ker het accent op de verdedi ging, Dick Beek werd in de spits een dolende in de woes tijn. De spaarzame acties die hij ondernam werden keer op keer afgeknapt door Heracles sterkste speler, voorstopper Lampers. Heracles kon, door dat Vlaardingen steeds dieper in de schulp kroop, het aantal offensieve daden intensiveren, maar Eggers hoefde in het Vlaardingen-doel nauwelijks in actie te komen. Alleen bij een verrassende kopbal van Polko moest hij zich strekken. Tien minuten voor tijd, toen Stans bij Vlaardingen vervan gen was door Berkenkamp en Timmer en Prijs bij Heracles Grobben en Eshuis aflosten, had Bronkers voor Heracles zo waar nog bijna succes. Maar zijn schot schampte de buiten kant van de paal. De Almeloër Grobben kreeg van de prima leidende arbiter Bakker de ge- le kaart „wegens het schoppen naar een tegenstander" (Van der Bol). Aan Vlaardingen-zij- de werd Quellhorst genoteerd omdat hij de bal wegtrapte, terwijl het spel dood lag. Heracles Blauw, Rosink, Lam pers, Geestman en Grobben (Timmer), Eshuis (Prijs), Kui pers en Bronkers, Van Duiven, Polko en Pirard, Vlaardingen Eggers, Mitrovic, De Ruyter, Zwambom, Botiman, Van der Bol, Lochtenbergh, Quellhorst, Hessling, Beek, Stand (Berkenkamp). Dinsdag: Vergadering Maassluise Sportraad bij VDL Flits—Vol ley (d). Vergadering cricket As- vion, Thurlede, 20 uur De Ka pellen—Maassluis, Eureka—S pirit 1 DONDERDAG: Gona—VDV, Ju- ventus—Disco Dancers (d), 19 uur. Margriethal MVC—Be Fair (d), 21 uur, Olympiahal. VRIJDAG: Finales H. Knol wis selbeker, De Griffioen. Noortwijk .üitblinker makkers. Tilburg De held bij het Willem Il-publiek heette Bas van Noort wijk, De doelman van SVV ontving noncha lant de schouderklop jes en de complimen ten die met de onver valste „zachte G" werden uitgeroepen. Bas lachte alleen maar. En vertelde dat niet hij degene was die voor de 0—0 had gezorgd. Het was het hele team maar voor al Willem II zeif. „Ze vielen me eigeniijk een beetje tegen zei hij aver zijn oude ploegmakkers. Im mers, vorig jaar nog verde digde Bas van Noortwijk het Wiliem Il-doei. „Ze misten gewoon de intelligentie. Al les kwam hoog voor de pot Nou, met deze lengte in onze achterhoede hoef je daar na tuurlijk niet aan te begin nen En Leo Ha Ikes instemmend: „Ze speelden gewoon dom. In Rinus Steenbergen, Ruud van Dijk, Jan de Tuinder en Fred Meerhof (invaller voor dé geblesseerde John Oor ver) heb ik waarschijnlijk de achterhoede met de lang ste spelers. Ik begreep niet dat juist dat kleine jochie (Frans Janssen) in de spits liep. Die had niets in te brengen". De ploeg van Jan. Brouwer' („We hebben wel geprobeerd via de grond gevaarlijk te worden maar het lukte dom weg j niettuimelde met open ogen in de SW-tak- tiek. Die erop gebaseerd was dat de thuisclub mocht ko men zover het wilde. Bas van Noortwijk, maar zeker ook in vorm groeiende Ruud van Dijk, hadden geen moeite met het opvangen van de doorzichtige Tïlburg- - se aanval. Toch moest SW vooral voor rust ver terug. Met .de weer herstelde Wim de Haan op het middenveld op de plaats van de geblesseerde Slobo dan Dutina („Ik 'heb een, blessure maar ook teveel aandacht moeten besteden' aan de trainerscursus in Zeist. Een weekje* rust- kwam erg goed uit zei de Joegoslaaf) kon de Halkes- formatïe alleen maar aan verdedigen denken. Na een kwartier spelen de eer ste mogelijkheden voor Wil lem II. Een fout van Fred Meerhof stelde de wat tegen vallende Arie van der Lin den in staat uit te halen, Het schot leverde 'voor Van Noortwijk geen probleem op. Pas na rast werd Willem II vooral in het begin gevaar lijk. Zo verschenen na vijf minuten spelen Bud je Broe ken en Frans Janssen alleen voor Bas van Noortwijk, maar de SW-doelman red de bekwaam. Diezelfde Broeken kreeg vijf minuten later andermaal de kans de wedstrijd te beslissen. Maar ook nu weer stond zijn oude ploegmakker in de weg. Van Noortwijk: „Ik zag het aankomen. Dus liep ik met de bal mee. Het was natuur lijk wel geluk dat ik die bal zo gemakkelijk kon stop pen" door Martijn Verwaaijen Pas toen was SW gewaar schuwd. Kwam vooral Jan de'Tuinder steeds meer op en bleven Bart Kreft en Cor Huigen minder geïsoleerd wachten op die kleine kans. Een kwartier was er ge speeld toen de counter-tak- tiek van SW succes leek te hebben. Wim de Haan passte op Bart Kreft die.op zijn beurt afgaf aan de geheel vrijstaande Aad van der Vlist Alleen voor doelman Henny Lelieveld miste de jonge middenvelder echter. Tot twee minuten voor het einde bleef het allemaal erg moeilijk voor SVV. Willem H wilde meer dan één punt en nam zodoende risico's. Maar ook toen weer kreeg SVV de beste mogelijkheid. Want vlak voor tijd speelde de sterk spelende Jos Zoet mulder af aan Cor Huigen die gemakkelijk langs Cor Stolzenbach glipte. Zijn schot ging echter een halve meter naast. Het was het laatste wapenfeit van dit doel. Beide ploegen verdienden ook niet meer dan het ene punt En toch werd een redelijke basis gelegd voor spektakel bij de wedstrijd van volgen de week. Immers, dan ont moeten beide ploegen elkaar andermaal. Nu voor de tweede ronde van de KNVB- beker. Leo Halkes „Be dacht dat dit resultaat wel gunstig is. Want het belooft zonder meer een boeiende partij te worden volgende week En Jan Brouwer zuchtend „Ik neem aan dat SW dan wel aan durft te vallen. Dan moet ik nog zien of het beter loopt dan dit keer Willem II: Lelieveld, Stolzen bach, Huybregts, Ter Breuer, Leushuis, Broeken, Van der Linden, Haver- mans, Swaans, Van Rooy, Janssen. SW: Van Noortwijk, Meer hof, Steenbergen, Van Dijk, De Tuinder, Zoetmulder, Merrelaar, Van der Vlist, De Haan, Kreft, Huigen. Schiedam Een als herboren Hermes DVS heeft ondanks twee invallers (voor Ties van Duppen en Paul de Nijs) het nog ongeslagen Aalsmeer een 4—2 nederlaag be zorgd. Vooral de tweede helft van deze tot de laatste seconde boeiende wedstrijd was als kijkspel gran dioos. Spelers als Teun Kornaat en Frans Bonman voch ten als leeuwen en de den de/weinige bezoe kers op slag de malai se van de laatste we ken vergeten. Hoe goed het hele elftal deze middag ook speelde, match winner Werd invaller Dick Schaap. Vooral hij was het die met zijn op maat gesne den passes zijn medespelers keer op keer bediende. Hoe ongelooflijk het ook raag klinken, Aalsmeer mag met jfdrecht Martinit heeft de opmars niet voort kunnen zetten, ft* hield dat tegen, maar werd daarmede wel een gelukkige umaar. Een gelijkspel "had de verhoudingen in het veld beter ®*rS£S*ven. Martinit stond na een kwartier'spelen al met 1—0 df>°H was klj een uitval van de Schiedammers dat Klootwijk rfftói kreeg toegespeeld van Ronald Dijkstra. Hij omspeelde ^eiman Van der Sluis om daarna de bal in het doel te deponeren: minuten later kwam Martinit goed weg toen de bal uit een schot van Boonstra' door de Paal werd, gekeerd. De gelijk- ADVERTENTlE. Meen heer int verkeer «korrekte'Rit-meesters maker kwam twee minuten voor rust. Het was Hendriks die na een vrije trap in kon kop pen, 1—1. Na de 'thee gingen de partijen aanvankelijk gelijk tégen el kaar op. Het was echter DFC, dat middels Boonstra; die dank baar profiteerde van een twijfe len in de Martinit-verdediging, tot een treffer kwam 2—1. Na dit doelpunt ging Martinit, dat inmiddels Quadt had ingezet voor de geblesseerde Klootwijk, in de aanval en de thuisclub mag van geluk spreken, dat in die periode de Schiedammers niet tot de toch wel verdiende gelijkmaker kwamen. Als door een wonder bleef herhaalde malen de bal uit het doel van DFC, dat mede daardoor de ontmoeting met 2—1 won. Arie Brouwer (r) ...twee goals A ïlaardingen De jeugd van FC VIaardïngen'74 maakte tegen Telstar aan de Marathonweg een onzekere indruk. Hoewel de rust nog met een 1—0 ach terstand in ging, was er in het, f tweede deel geen houden aan. Nadat Telstar uitliep naar D—2, redde Wijnand de Jong na voorbereidend werk van Ro- J0|_Gardes!en_de_ eer, maar' daarna liepen de 'volgelingen van, trainer Joop Castemifler ff eg tot 1—4. Bij FC Vlaardin- -4 genltf maakte Peter Eikelen boom na zijn handblessure zijn rentree. Sdiiedam De jeugd van SVV heeft in de wedstrijd tegen Jong-Cambuur een 3—0 voor sprong uit handen gegeven, j Voor rust werd de basis gelegd, i voor een ruime voorsprong. AI in de eerste minuat scoorde de weer herstelde Jan Altena zijn' eerste competitietreffer. Over Altena zei Leo Halkes, die langs de lijn,had gestaan: „Hij liet 'een voortreffelijke indruk achter. Vandaar dat ik hem ook mee naar Willem II heb - genomen". Toen via uitblinker Smolders de stand naar 3—0 3 i werd geiild leek er geen vuiltje meer aan de lucht Na rust liep het niet meer bij i SVV, Moest de ploeg toezien noe Cambuur zelfs vp gelijke foet kwam. Doelman Eddy van der Most bleek schuldig aan tw«e van dc drie tegendoelpun ten; De laatste treffer viel vlak voor.het einde waardoor SVV nfe| meer bij machte was de volle winst binnen te halen. deze 42 uitslag nog blij zijn. Met, wat meer geluk aan Hermes-zijde had de uitslag gemakkelijk nog ho ger kunnen zijn. Een tevreden Pim 'Visser „Ik ben er steeds in blijven gelo ven. Wij zijn. nog geen enke le wedstrijd minder, geweest .dan onze tegenstanders. Eens moesten de kansen ke ren. Dat het vanmiddag te gen één van de koplopers is gebeurd versterkt het zelf vertrouwen Toch zag het- er in de eerste helft niet naar uit dat de score zo hoog zou oplopen. Hermes startte behoudend en had op het middenveld constant vier man gepos teerd. Verdedigend had dit succes. Aalsmeer werd "al vroeg opgevangen en zag geen kans haar geschut in stelling te brengen. Trainer Steehouwer: „Wij misten de geschorste Eylers, waardoor de stootkracht er bij ons uit was". Niettemin kwamen er kansen voor de gasten. Zo lepelde Van t Schip in de twintigste 'minuut de bal over Harry Sperman tegen de lat Eén .minuut later schoot Piet Klepke uit een afgeslagen aanval keihard in maar vond doelman Plan ken op zijn weg. Vooral als Fiéne aan de bal was werd Aalsmeer gevaarlijk. Her mes verzuimde juist de op komende man af te stoppen. De dekking van de overige voorwaartsen was echter zo goed dat elk gevaar gekeerd kon worden. De rust brak aan met een dubbel blanke stand. Ruud de Jager had een ver dedigende opdracht en heeft die goed uitgevoerd, maar Dick Schaap is een man die, door zijn zuivere pass snel heid in de .aanval kan bren gen en juist die snelheid zou deze Aalsmeer-achterhoede kunnen opbreken". Toch was het Aalsmeer dat deg leiding zou nemen. Vijf mi® nuten na dé thee kwam Fie- ne vrij op, maakte eén een- De tweede helft gaf een fel startend Hermes te zien. Vanaf de aftrap bracht Ruud Schaap de bal op en plaatste juist op tijd naar Ruud de. Jager. Deze schoot ineens in maar trof de uit gelopen doelman Planken op zijn weg. De terugsprin gende bal werd door Rob van Vooren ingeschoten maar juist op de doellijn door Bruinestijn wegge- kopt. Onmiddellijk hierna werd Ruud de Jager inge wisseld voor Dick Schaap. Pim Visser over deze „gou den wissel": „Ik voelde dat er wat moest gebeuren. twee met Van t Schip en trok de bal naar de verste paal. Daar stond Schroder klaar om in te koppen en het was 0—1. Tien.minuten later was het gelijk. Dick Schaap' bewees voor de eerste keer zijn waarde. Hij ging met de bal naar het centrum, trok twee, drie verdedigers naar zich toe en plaatste haarzui- ver óp Teun Kornaat, die van korte afstand met een diagonale schuiver doel trof 1-1. Juist dat doelpunt veranderde de wedstrijd op slag. Her- mes putte moed uit deze treffer en ging fel door. Tot tweemaal toe werden scho ten van Dick Schaap maar juist onschadelijk gemaakt Het offensief had succes want in de 65ste minuut kwam Hermes op voor sprong. Een indirekte vrije schop binnen het zestien metergebied werd door Teun Kornaat naar Frans Bouman geplaatst, die op zijn beurt de bal naar Arie Brouwer lobde. Onhoudbaar voor doelman Planken kopte Brouwer in "2—1. Aalsmeer was verrast en bouwde aan een offensief dat de thuisclub noopte te rug te gaan. Cock van de Tuyn moest zelfs eenmaal op de doellijn redding bren gen. Hermes bleef echter overeind en vocht fel terug. Dit leidde even daarna op nieuw tot een doelpunt Rob van Vooren zette een solo in en plaatste op tijd naar Arie Brouwer die onder de val lende - Aalsmeer-doelman door Hermes op 3—1 zette. Nog in dezelfde minuut schoot Teun Kornaat tegen de paal. Toch waren de Schiedammers nog niet veilig. Aalsmeer wisselde twee man en ging met verse krachten opnieuw in de aanval. Een serie hoek schoppen leidde het tweede Aalsmeer-doelpunt in.- Tot tweemaal toe redde Hennes de situatie maar bij de derde hoekschop vond Fiene de kleine opening om te scoren 3—2. Ook de laatste fase van de tweede helft bleef span nend. Een gelijkmaker zat in de lucht maar in hun ijver deze te forceren, werd de verde diging van de gasten ver waarloosd. Opnieuw waren het Dick Schaap en Teun Kornaat die profiteerden. De eerste gaf de pass en Kornaat werkte (al in bles suretijd) de bal in het vijan delijke doel: 42. Waarmee de Schiedammers eindelijk loon naar werken kregen. Teun Kornaat ...afmaker...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3