Saneringswij k in verzet tegen Aktieplan Vrouwen als erotische bonbons novotel 3000 IlliltS. Remember Attica lit De Haven „CDA-politici hebben pudding in de knieën'9 Ziekenomroep bij de zusters „Breng olie bij de handel99 1 I. Expositie Cornells DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 3 Opening eerste modelwoning Hoger beroep: Geen reden minder straf Bazar in Zonnehuis ntÊSËÈEËiSf sSsmmm llMPjSIIB VERGADERRUIMTE, OOK N0V0TEL De compagnie is terecht Opening museum Jan Anderson Doorrijden na ongeluk Deuren sociale dienst vernield Vlaardingen In deze du re tijd gaan steeds meer automobilisten er toe over om zelf bun wagen de zogenaamde kleine beurt te geven. Jammer alleen dat de meesten van hen de afgewerkte 5 olie uit het carter in het riool deponeren. Het Vlaardingse gemeentebe stuur betreurt dit Niet alleen is men door dit te doen in overtreding, maar erger nog is dat hierdoor het milieu in ernstige mate wordt ver ontreinigd. Via het ondergrondse bui- 2 en systeem komt de olie ten slotte terecht in de Nieuwe Maas. Het kan echter ook gebeuren dat het via een regenwater riool rechtstreeks op een nabijgelegen vijver wordt geloosd. De gevolgen zijn bekend. Wees, zo ver zoekt het gemeentebe stuur, zo verstandig de afgewerkte olie op te vangen en dit te brengen bij de oliehandel. Dit kan gratis gebeuren bij onder meer Oliehandel J. van der Linden en Zn., Wést- havenkade 84 (hoek Galg kade). Men kan iedere werkdag van 8.00 tot 17.30 uur terecht; boven dien op de zaterdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Vlaardingen Mevrouw M. Goudiiaan, echtgenote van de wethouder van stadsontwikke ling en woningbouw, zal vrij dag om 17.30 uur de eerste modelwoning aan de Bimnlk- hoeve in Holy-Noord openen. Den Haag De procureur-gene raal bij het Haagse gerechtshof riet geen reden om een 29-jari ge koopman uit Maassluis strafvermindering te geven. De koopman was in hoger beroep gegaan Jegen het vonnis van de rechtbank, die hem tot eenjaar en zes maanden gevangenis straf heeft veroordeeld voor het plegen van inbraken en diefstal. In totaal heeft verdachte zestien, maal, op verschillende plaatsen ingebroken. Uit een woning aan de 's-Gravenzandseweg in Naaldwijk nam hij 1400, twee zakhorloges en enkele sieraden als buit mee. Een inbraak in een kantoor op Patijnenburg in Naaldwijk leverde honderdvijf tig gulden op en uit twee wo ningen in Delft zag hij kans ƒ1847 te stelen. De procureur- generaal herinnerde er aan dat verdachte zich verder ook nog aan valsheid in geschrifte heeft schuldig gemaakt Uitspraak volgt op 30 november. Vlaardingen In de recreatie zaal van het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel te Vlaardingen wordt een bazar gehouden. Donderdag en vrijdag is de re creatiezaal feestelijk ingericht als „markt Waterlooplein". De ^openingstijden van de bazar zijn 's middags van twee uur tot half vijf en 's avonds van zeven tot negen. De toegang is gratis. Vlaardingen De Wijk groep Vettenoördsepol- der gaat de bewoners uit de VOP oproepen zich te verzetten tegen het uitvoeren van het Aktieplan VOP. Zoals bekend heeft de raad veertien dagen geleden zijn goedkeuring gege ven aan het plan. Dit komt er in het kort op neer dat circa 150 woningen moeten worden afgebroken, waarvoor dan een even groot aantal nieuwbouwwoningen in de plaats komt- Voorts zullen 350 panden nader worden onder zocht. Reeds nu wordt gevreesd dat deze woningen bestemd zijn voor de slopershamer. Het verhinderen van de uitvoe ring van het Aktieplan kan vol gens de Wijkgroep op drie ma nieren gebeuren. Ten eerste kunnen de bewoners in hun huis blijven zitten, omdat de gemeente hen niet zonder meer uit hun huizen kan zetten, De Wijkgroep overweegt ook „het hogerop te zoeken, want ook de wethouder heeft een heleboel bazen boven zich". Een derde mogelijkheid ziet de Wijkgroep in het landelijk bekendheid ge ven aan dit „rotplan". Zij zal eerst alle mogelijkheden bestu deren om vervolgens met een plan te komen. De bewoners uit de sloopgebieden 'zullen op de hoogte worden gehouden. Inmiddels hebben verschillende leden van de Wijkgroep fel ge reageerd op het genomen raadsbesluit. Enkele raadsleden die vóór het Aktieplan hebben gestemd krijgen de wind van voren. In de eerste plaats geldt dat natuurlijk wethouder Goud- riaan die door Piet Solleveld wordt omschreven als een „on betrouwbare individu". De heer A. Comelisse wordt ver weten dat hij aan een jeugd trauma lijdt. Volgens Solleveld zat Coneiisse - zelf bewoner van de VOP - op de raadsvergade ring door te drammen op een onderwerp dat misschien in 1930 nog actueel was. Enïgzins beledigend, vervolgt hij met: „Waarschijnlijk is hij daar ook opgegroeid in één van die echte ouderwetse sloppen en stegen en heeft hij daar nu nog last van"... Solleveld twijfelt er dan ook ernstig aan of hij wel met een echte socialist/arbeider te doen heeft Deze kritiek geldt overigens ook voor de heer J. F. H. Ranshuijsen, die met ge sloten ogen achter Comelisse aanloopt. De heer Kooien krijgt driedui zend gulden uit handen van de heer Dorleyn Maassluis „Wilt u even op kantoor komen?" Het ge volg geven aan dit verzoek heeft de heer M. P. Kooien beslist geen windeieren ge legd. Zeer verbaasd kreeg de kof- Dorleyn, directeur van Cin- du Key Kramer een enve lop met daarin drieduizend gulden. De beloning voor zijn idee wat het bedrijf een aanzienlijke kostenbe sparing oplevert werkmethode bij de berei ding van asfalioplossingen waardoor betere werkom standigheden, een grotere veiligheid en een arbeids besparing tot gevolg heeft hij, nadat hij achter de fle met gebak was gezet uit handen van ir. J. D, Het betreft een verbeterde De uitvinding zal in het Maassluisse bedrijf gedu rende een periode van vijf jaar aan de praktijk wor den getoetst. Wanneer de nu gestelde verwachtingen zullen worden overtroffen dan zal de heer Kooien nog een aanvullende beloning krijgen. Een prent van Cornells Jetses Vlaardingen De Cineclub Am sterdam, Bajeskrant Den Haag en Belangengroepering Wets overtreders (BWO) brengen on der het motto november-vrij- heidsmaand de film Remember Attica in onder meer Vlaardin gen. De film wordt zaterdag in De Haven aan het Weeshuis plein vertoond. De voorstelling begint om drie uur. Laten wij Attica niet vergeten, zoals de Nederlandse titel luidt, is gemaakt onder regie van Cin- da Firestone. Zij zegt over haar film: „Ik zou willen, dat deze film de mensen aan het denken zet over het hele instituut ge vangenis en, iets verder doorge voerd, over een maatschappij die nog dingen als Attica kan veroorzaken." De film handelt over de opstand van de gevan genen in de gevangenis Attica in de staat New York in de Verenigde Staten. Deze opstand brak uit in september 1971. Een aantal cipiers werd tot gijze laars gemaakt en de gevange nen eisten in ruil voor het leven van de cipiers een hoeveelheid verbeteringen van het leefmi lieu in de gevangenis. De op stand werd uiteindelijk met ge weld de kop ingedrukt, waarbij 43 doden en ongeveer tweehon derd gewonden te betreuren waren. Voorafgaande aan de tachtig mi nuten durende documentaire achtige film zal de niet onbe kende Vlaardinger Gerard Shut als landelijk voorzitter van de BWO een inleiding houden. Ter gelegenheid van het vertonen van de film is door de organisa toren een krantje uitgebracht In dit krantje wordt de hele historie, verluchtigd met ettelij ke foto's, chronologisch verteld. ochiedam „U zult wel veel interessante mensen kennen" zegt iemand in „Histoire d'O" tot een grijzende levensgenie ter, die als kapitein is aanbevo len. Dat is maar de vraag, want in de geruchtmakende film van de regisseur van „Em- mantielle" Just Jaeckin, komt men dat type figuren eigenlijk niet tegen. In een tijdloos Parijs, dat van de steriele, overmooie modeplaat jes vol van die gezichtloze man nequins en daar tegenaan han gende boys speelt „Histoire d'O", die deze week in Passage Theater draait De knappe per fecte fotografie biedt bijna voortdurend tegenlicht op het erotisch gebeuren, Jaeckin po lijst zo naar de totale wezen loosheid toe, dat ook de net te oppassende burger er een alibi ADVERTENTIE Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Novotel. Op slechts van Rotterdam heeft u de beschikking over goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaal is voorzien van airconditioning en u vindt ■Jf achtergrondmuziek en aansluiting voor T.V.-telefoon etc. Voor. «v tot 150 personen heeft Novotel zalige vergaderruimte. De lormule die hel best bij u past vindt u bij Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22582 mee wordt verschaft om van het moois te genieten, krek als in „Emmanuelle", Zinderende liefde - luister naar de aanzwellende muzieken van Pierre Bachelet - bepaalt het filmverhaal, dat naar de schan daalroman van Pauline Réage uit 1954 werd verbeeld. De aanhankelijkheid van de vrouw, de offers die zij voor die liefde over heeft, maakt haar tot een weerloze onderworpene, die geselingen en vernederin gen met of zonder extase ver duurt om maar in de gratie van haar beminde te mogen blijven Zo overkomt het O, een mode fotografe, die door een keurig gekleed ventje genereus wordt afgestaan aan een kasteelheer, Sir Stephen. Die leert haar in weelderige le vensomstandigheden de volko men horigheid. Tegenover iede reen, de bediende Pierre inclu sief. Maar zij heeft steeds de vrijheid om te gaan, met de andere jongedames, die be zorgd hun morgentoastjes snij den en van de jus d'organge nippen na gedaan hijgen en gillen, Het slag heren, zoals men ze mis schien kent als ze van een ex quise reerug uit 1952 verhalen of eensnobwïjntje ergens an ders uitgespuugd, houdt zich in dit geval bezig met het savoure ren van vrouwen als waren het erotische bonbons. Ieder diertje zijn pleziertje, het zal hier en daar best wel eens zo voorkomen en daarom be grijp ik de boosheid van de Dolle Mina's niet helemaal. De mannen in deze film vertegen woordigen een overwonnen standpunt, de onvolwassen jon gensdroom van heerser en hori ge. Wat mij betreft had Jaeckin zijn mannen dan ook in matro zenpakjes mogen kleden. Be schaving heeft ook iets te ma ken met de wijze waarop het Histoire d'0: gestileerd-ro- mantische ver filming Pauli ne Reage's geruchtma kende eroti sche roman uit 1954 over de slaafse on derworpen heid van een meisje, dat haar liefde wil bewijzen door sadistische vernederingen en martelin gen. verstand de emoties stuurt. Wie zonder geest is zal de bevredi ging in emoties zelfs niet in excessen voor lang vinden, hem blijft de totale verveling. Jaeckin tracht ons op geraffineer de wijze een nep-beschaving als interessant aan te praten en daarmee pleegt hij alleen maar valsheid in gefiimte. Robert Lamoureux laat zijn ze vende compagnie weer nieuwe avonturen beleven in de meida gen van 1940, toen het Franse leger het hazepad koos voor opdringerige nazi's. Er is met zo heel veel verschil met de eerste aflevering, waar bij het gemakkelijk lachen was om in overvloed gelanceerde grapjes van het lichtste kaliber. Ook nu draait in Passage-Bio alles weer om het komische trio Jean Lefebre, Henri Guy bert en Pierre Mondy, die als leden van hun verbindingscompagnie voortdurend het spoor bijster raken. Om de haverklap in verkeerde uniformen gestoken, nu eens van de Duitsers, dan weer van hun eigen superieuren, draaien zij vriend en vijand een rad voor de ogen, als het erop aan komt het vege lijf te redden. En wanneer het bijna gelukt is, dan staat regisseur Lamoureux in eigen persoon weer gereed ora met een fikse lading dyna- Het knettergekke vervolg op de firn: „Waar is toch die verrekte zevende compagnie gebleven." nu in Passage-Bio in Schiedam. miet roet in het eten te gooien, pagnie is weer boven water" Hoogtepunten in de film zijn. een nog wel meer vervolgen in te ontvluehtingspoging uit een zitten. oud kasteel via een tunnel en Voor de kinderen draait deze met een goederentrein naar Pa- week in Passage de film Tarzan rijs, Er lijken na „De 7de com- en de jungleboy. Vlaardingen In de benedenzaal van de gem een tebiblio tbeek aan de Fransen straat in Vlaardin gen worden 48 origi nele prenten ver toond van Comelis Jetses, de bekende il lustrator. De prenten, penteke ningen en aquarellen geven een overzicht van het werk van Jetses en de tijd waarin hij leefde. Bekende werken van de kunstenaar zijn onder andere: het aap-noot-mies lees- plankje, tekeningen van Ot en Sien en Afke's tiental. Mejuffrouw M. C. Edelmandirectrice van de gemeentebi bliotheek heeft boek huis Den Draak voor het houden van de expositie gastvrij heid verleend. De openingstijden zijn gelijk aan de ope ningsuren van de bi bliotheek (maandag, woensdag en vrijdag van 14 tot 21 uur, dinsdag en donder dag van 's ochtens 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur en zater dag van 10 tot 12 uur en van 12 tot 17.30 uur. De toegang tot de ten toonstelling is gratis. Maassluis CDA-politici zijn politici met pudding in him knieën. Zij zijn bezig enkele belangrijke zaken voorzichtig naar het volgende kabinet te schuiven. Deze „karakteris tiek" gaf het Tweede Kamerlid voor de VVD Pol de Beer over de KVP-, CHU- en ARP-parlem entariërs. Hij deed dit tijdens een feestelijk WD politiek café ter gelegenheid van het verschijnen van het vijftigste bulletin Vrijheid ai Democratie van de afdeling Maassluis. Hij zei voorts dat de meningsverschillen binnen dit kabinet zo groot zijn geworden dat de ministers bijna vechtend de straat op rollen. Volgens het Vlaardingse Kamerlid is het dan ook de vraag of dit kabinet zijn huidige zittingsperiode vol kan maken. Over de voor de WD iets tegenvallende resultaten bij de onlangs gehouden agglomeratieverkiezingen in Eindhoven zei hij dat dit een gevolg is van het door zijn fractie ingenomen standpunt tijdens de abortusdebatten. „Toch ben ik van mening", zo verklaarde hij, „dat wij met minder winst genoegen moeten nemen dan dat wij ons liberale standpunt - ook in deze gevoelige kwestie - zouden verloochenen." Vlaardingen De Vlaardingse zieken- en bejaardenomroep gaat verhuizen naar het zusterhuis van het Holyziekechuis. De omroep is gevestigd geweest In het opleidingsgebouw aan de Hoïysingel. In dit gebouw wordt nu echter de apotheek van het ziekenhuis gevestigd, hetgeen betekende dat de omroep moest verhuizen. In overleg met dejziekenhuisdi- plaatst kunnen worden. Geïnte- rectie heeft de 2BOV nu twee kamers op de eerste etage van het zusterhuis ter beschikking gekregen. Deze ruimten zijn kleiner dan die de ziekenom roep vroeger had, maar kwali tatief beter. Voordat deze ruim ten betrokken kunnen worden moet er eerst nog het een en ander worden verbouwd. Het ziekenhuis heeft zich bereid verklaard in de kosten van de verbouwing bij te dragen. Ook zal hulp worden geboden bij het inrichten van de studio's. Tijdens de verbouwing worden de uitzendingen gestopt. Wan neer zij weer worden hervat is nog niet bekend. De ziekenomroep maakt tevens van de gelegenheid gebruik om te melden dat er nog enkele omroepers en omroepsters ge- resseerden kunnen contact op nemen met Ineke van der Vel den, tel. 354254 of Ellen Scheur kogel (tel.343234). Vlaardingen Het streekmu seum van Jan Anderson aan de Kethelweg 50 te Vlaardingen wordt morgen om 20.30 uur geopend door de heer J. van Dorp, directeur van het Visse rij museum. De tentoonstelling „Een verzamelaar te kijk" toont Werken die Jan Anderson in de loop der tijd heeft verzameld. Schiedam Met schaafwonden en een gebroken linkerarm is mevrouw W. F. M. G. (27) uit Schiedam in het Nolet-zieken- huis opgenomen, nadat zij op de Burgemeester Van Haaren- laan was aangereden door de veertigjarige Vlaardingse brom- fietser G. P. van W. Mevrouw G. had plots met haar fiets moeten uitwijken voor een an dere bromfietser, die haar on voorzichtig inhaalde en door reed. Schiedam Twee deuren van de gemeentelijke sociale dienst in de Nieuwstraat zijn bij een po- ging tot inbraak vernield. Eén deur aan de zijde van het Oude Kerkhof gaf toegang tot de bin- neplaats. Van daaruit werd een tweede deur geforceerd. Daar bij bleef het- De schade be draagt vijftig gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3