'Wat bui ten gebeurt is niet onze zaak' ffl IXTEA LAGE PRIJZEtf m m KWAUTEITS HONFEl 39?* Zaterdag uitgebreid beker programma rnnnnmnmnmri^ Musis Sacrum krijgt Brunswick-banen jösss» 1 Belangrijk duel voor Passage heren Bedrijfsleider Bowling Schiedam: DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976. IViVC kans op nieuwe aansluiting Volley'68 HINDERWET ZWALUWEN l-FC VLAARDINGEN'74 STEENWOL SPREIDING. NIET BANG kostuums winterjas japon ^fe^°Use ïSSZ»** corduroy kostuum tra, m Siuüight-SSC '55 uitschieter AFDELING 4 Vlaardingen In de volleybalcompeti tie gaan zich de kra chtsverboudin- gen aftekenen. En kele standaard- teams uit het Wa terweggebied be vinden zich in lei dende positie, ter wijl de andere clubs deze week de gelegenheid krijgen zich bij de top in hun klasse aan te sluiten. MVC is daarvan een goed voorbeeld. Ach tereenvolgens kregen de Maassluise dames te maken met OVRA, de leider in de derde divisie, en met runner- up Leski. Ook van avond krijgt MVC weer een zware tegen standster. Be Fair, dat weliswaar één punt minder heeft dan MVC, maar doordat het een wedstrijd min der speelde ook twee verliespunten minder telt, komt dan naar Maassluis om uit te maken wie van de twee de aansluiting met de top behoudt Gezien het resultaat tegen Leski uit, 1-3 winst, moet MVC in staat worden geacht, zij het niet zonder moeite, deze partij te winnen. Zoals gebrui kelijk is de start om kwart over negen in de Oïympiahal. Passage In de promotieklasse da mes is Passage VGI afge lopen dinsdag leider Vol- Jey'SS tot op twee punten genaderd. In Papend- recht wonnen de Schie- daunse dames met 0-3 van het nog puntloze Flits. In de eerste twee sets speelde Passage in haar gebruikelijke op stelling en deze leverden dan ook geen problemen Op, 4-15 en 6-15. Passage testte in de derde set en- kele reserves om de smal geworden basis wat aan te vullen. Ook deze derde set werd, zij het met wat meer moeite, gewonnen: 14-16. Passage en Volley hebben nu al ruim af- stand genomen van hun achtervolgers en de strijd lijkt zich dan ook tassen deae twee teams toe te spitsen. Volley, dat deze week niet speelt, moet over veer tien dagen in Schiedam op bezoek. In die wed strijd zal worden uitge maakt wie op dit mo- 'ment de leidersplaats het meest toekomt Shell krijgt vanavond in sporthal De Vijfsluizen bezoek van het in opmars zijnde Alexandria. Na Schippers en Gerard de Lange opnieuw een top per voer Shell. Als de Vlaardingse dames de aansluiting met de top niet definitief willen ver liezen, zal er dit Keer ge wonnen moeten worden. De heren van Volley'68 kruipen langzaam dich ter naar de koplopers toe. De winst op Animo was een goede prestatie eo zaterdag krijgt Volley opnieuw de kans op een overwinning. Het Wer- kendamse Foranto, gast heer van de Vlaardin gers, heeft uit acht ont moetingen slechts vijf ponten behaald en staat derde van onder. Voor de heren van Passage VCJ volgt zaterdag de wedstrijd van de waar heid. De Schiedammers moeten dan om kwart over vier ïn sporthal Olympia te Middelbamis aantreden tegen Inter mezzo. Evenals Passage is ook Intermezzo nog on geslagen. Typerend voor de gelijke kracht is, dat beide teams hun enige verliespunt moeten af staan aan Gerard de Lan ge NI waartegen gelijk ■werd gespeeld. Passage Speelt juist tegen een sterke tegenstanders zijn beste wedstrijden, zodat het ook dit keer zeker niet kansloos is. Omdat Intermezzo doorgaans veel publiek trekt, en Passage (een unicum voor een distriktswed- strijd) met een voile bus supporters naar Middel- harnis trekt, kan er op een groot spektakel gere kend worden. Schiedam Twee bowlingbanen in Schiedam. Vorige week ont vouwde de heer Kalfsbeek zijn bouwplannen aan de pers. Een aantal maanden daarvöör had Frans van Rijsbergen hetzelfde gedaan. Allebei kwam het op hetzelfde neer. Bowling, dein populariteit snelst groeiende sport in Nederland, moest ook in Schiedam gespeeld worden. Toch zijn in beide gevallen een aantal verschillen op te merken. Zo zal Kalfs beek komen met een moderne outilla ge, terwijl Van Rijsbergen juist een stukje historie van Schiedam heeft uitgezocht: Musis Sacrum. Zal Kalfs beek nog een aantal ambtelijke klip pen moeten omzeilen terwijl Van Rijs bergen daar minder moeite mee heeft En zal Kalfsbeek eerder open gaan dan rijn concurrent-van-de-toekomst. Wat betreft de banen van Kalfsbeek; nu al zijn een aantal problemen ontstaan. Zo heeft de directeur van Huize Fran- keland (het bejaardentehuis ligt pal naast het bowlingcentrum in aanbouw) zowel bij de gemeente als bij Kalfsbeek zelf een bezwaarschrift ingediend. Di recteur Smits: „We hebben beide partij en er op attent gemaakt dat geluidshin der kan ontstaan met al die auto's en brommers van mensen die komen en gaan- Ik weet niet waar de auto's van de bezoekers geparkeerd worden, maar ik vrees wel dat het allemaal de rust niet ten goede zal komen." Waarna bij vervolgt: „Ik vind het ook een beetje vreemd dat wij nog niet gehoord zijn door de hinderwet- Als Kalfsbeek om een vergunning heeft gevraagd dan zal men toch ook contact moeten opnemen met omwonenden. Dat is nog niet gebeurd. We wachten maar rustig af en het enige wat we nu kunnen doen is hopen dat het zaak je goed geïsoleerd wordt." De heer Drent, ambtenaar van bijzondere wetten, zegt erover: ,,We zijn nog bezig de hele zaak af te wikkelen. Natuurlijk wordt er de nodige aandacht besteed aan de klacht van Huize Franketand. Maar het is een hele procedure die ADVERTENTIE met excuses aan ons publiek is de wedstrijd van a,s. zaterdag door FC Vlaardingen '74 GEANNULEERD BESTUUR VLAARDINGEN langs zoveel wegen gaat dat het wel lang kan duren. Wil Kalfsbeek in ja nuari al open? Eigenlijk 2eg ik daar liever niets over, maar ik vrees dat dat niet haalbaar zal zijn. Voor die tijd hebben ze de vergunning waarschijn lijk nog niet binnen." Bedrijfsleider Paul de Ruiter, schoon zoon van de heer Kalfsbeek, is optimis tischer: ,Die vergunning kan pas door komen als het hele pand klaar is," zegt hij. „Maar onze architect, die ook de bowlingbaan in Vlaardingen heeft neergezet, heeft al gezegd dat dat geen probleem zal zijn. De banen zijn goed geïsoleerd, want tussen alle muren is steenwol gedaan. Dus het lijkt me sterk dat omwonenden last zullen hebben van. wat er binnen gebeurt." Blijft de „waarschuwing" van Franke- land. De Ruiten „Naast ons ligt zaal Tivolï. Daar worden op vrijdag en za terdag feesten gegeven. Dus als ze daar geen last van hebben zal het bij ons ook wel meevallen. En daarbij komt dat het iets is.waar wij niets mee te maken hebben. Wat buiten onze tent gebeurt is onze zaak niet. Wij hebben er alleen voor te zorgen dat binnen alles geïsoleerd is." Intussen blijft wel het gegeven dat twee bowlingcentra vlak bij elkaar zullen moeten strijden om een „goed" be staan- Geen spreiding dus. Iets waar volgens Gé Rens niets aan te doen Is: „We wisten wel dat men in Musis Sacrum bezig was. Maar het is een initiatief van twee particuliere instel lingen. Dat kan de gemeente niet ver bieden-" „Als sportraad staan we wel achter de plannen van Van Rijsbergen en zijn mannen," vervolgt Rens. „Omdat hij wat minder particulier is dan Kalfs beek. Tenslotte toonde Van Rijsbergen het initiatief om eindelijk weer eens iets moois te maken van Musis Sacrum. Als gemeente moeten we daar alleen maar blij mee zijn." door Martijn Verwaaïjen Ook Gé Rens vindt het jammer dat van enige spreiding in Schiedam geen spra ke is. ,',Maar je kan een dergelijk initia tief (in dit geval van Kalfsbeek - mv) natuurlijk niet afzeggen omdat anders een concurrentiestrijd zou ontstaan. Tenslotte is het ook nog niet bekend in hoeverre er veel behoefte in Schie dam bestaat voor dergelijke banen. In derdaad zal de sfeer en de aankleding belangrijk zijn. Alleen zal Van Rijsber gen later open gaan omdat hij te ma ken had met monumentenzorg. Dat lag allemaal wat moeilijker." Intussen maakt Frans van Rijsbergen zich totaal geen zorgen. Zegt niet bang te ziin voor een eventuele concurrentie strijd en brengt ook een heel ander gezichtspunt naar voren: „Het is na-, tuurlijk ook mogelijk dat wij allebei zo goed draaien dat over pakweg vijf jaar Vlaardingen, Maassluis of zelfs Rotter dam de dupe gaat worden. Want als het om gezelligheid gaat is tien kilome ter ook geen afstand." Toch ia het allemaal niet zo fijntjes gelopen. Van Rijsbergen erover: „Toen wij met concrete plannen kwamen was er sprake van dat Kalfsbeek wilde stoppen. Vandaar ook dat vrij onze plannen hebben uitgebreid. Toch is hij doorgegaan. Waardoor nu de situatie ontstaat dat door de ligging, de sfeer, maar ook de opvang van bij voorbeeld invaliden, bepaald moet worden waar de mensen naar toe gaan. Maar nog maals, bang zijn we geen moment voor eventuele concurrentie." Het is nu wel bekend wanneer de banen in Musis Sacrum open zullen gaan. „We weten nog geen exacte datum maar vanaf dit moment is dat 2eker binnen een half jaar," 2egt Van Rijsbergen. „Waarschijnlijk wordt het eind maart of begin april." Waarna hij nadrukke lijk vervolgt „Dan moeten we de ko mende jaren kijken hoe het allemaal loopt En eerlijk, ik hoop dat het Kalfs beek net zo goed gaat als het ons zal gaan!" Waarmee het bewijs wordt gele verd dat de concurrentiestrijd in feite al begonnen is Gazari Prijs Gazan Prij Gazan Prijs TOOB BETAALBARE KLED1H0 VLAARDINGEN: Winkelcentrum Liesveld Nieuwe trainer Bert van Hees van CION Vlaardingen Op grote schaal wordt het komen de weekeinde gebekerd, met voor de zaterdag- cfubs aantrekkelijke duels. Aan de Vlaar dingse Deltaweg trekt Sunlight-SSC '55 de aan dacht. De makkers uit Sprang Capelie speelden vorig seizoen nog tegen Zwaluwen in de tweede klas, maar degradeer den, Sunlight zelf is zich nog niet bewust van de mogelijkheden in de vierde klas. Dit getuigt al het feit dat het onge slagen is en dat nog wel zonder zijn cracks Frans Goudriaan en Leo Zon neveld. Het ziet er naar uit dat Sun light ook om de KNVJB-be- ker aan promotion wil doen en daarom iigt een overwinning voor de Vlaar- dingers in de lijn der ver- wachtingen, ïSB botst op „De Vijfsiuizen" tegen DSO op, dat wel een klas hoger speelt, onder leiding van trainer Wim van Tricht, ex- trainer van HVO, maar in de hoek zit waar de klap pen hard aankomen. DSO staat zelfs maar één punt voor op Vlaardingen, ter wijl de makkers van trai ner Jan van der Berg fier aan kop gaan in de vierde klas. Dat staat borg voor een interessant duel. Haaf ten doet het in de vierde klas niet al te best en dat moet voor HVO een indicatie zijn dat het wel raad weet met de Braban ders. Bij Stellendam-PPSC zijn de kaarten bij voorbaat al ge- schud, omdat het klasseverschil te groot is. Nochtans vraagt een bekerduel heel andere aspecten en daarom mag trainer Hans Costenze de makkers van het eiland niet onderschatten. MW ;27, dat voor de competitie vrij wel uitgeschakeld is, krijgt SSS op bezoek, dat zich na een ma tig begin in de tweede klas eindetijk aan het opwerken is. SVP TT staat in de veerde klas voor de competitie hoog geno teerd en daarom wordt het voor BBSS, dat zelf nog niet uitge schakeld is voor kampioensas- piraties in de derde klas, toch een moeilijk duel Randstad Sport en Vlaardingen zullen voor elkaar niet veel onder doen in die eerste ronde. Ten slotte ontvangt Hoekse Boys vierdeklasser Scheveningen. Öe beide eersteklassers, Zwaluwen en Excelsior, doen de eerste ronde niet mee. In de afdeling (zaterdag) is er een volledig af te werken program ma. Satelliet, dat nog niet uik geschakeld is, gezien de recen te misstappen van leider Oüde Maas, ontvangt FC Maluku, waarvan het eerder, uit, met 1-0 won. De Vlaardingers mo gen geen misstap maken zoals tegen NSU het geval was. GSS moet zich sterker achten dan het laag geplaatste SC Botlek en DVO '32 kan weglopen vaa de onderste plaatsen via winst op WIA. WK staat model in de confronta tie tegen GTB en dat is een duel van verschillende belan gen gezien de stand op de ran glijst. VDL mag tegen SC Zuid- erpark geen fout maken om verder achter te raken en CION doet er onder leiding van nieu we trainer Bert van Hees goed aan om tegen-Alexandria '66 tot winst te komen. Recent wonnen de Vlaardingers met 3-1 van VDL en dat geeft ongetwijfeld veel vertrouwen. Vorige week maakte Bert van Hees zijn op wachting voor CION in opvol ging van trainer Witmus, die door werkzaamheden en studio geen tijd meer had voor het trainersschap bij de Vlaar dingse tweedeklasser. Tenslotte speelt Hoek van Holland thuis tegen het Delftse DHL. Schiedam In Musis Sacrum komen twaalf Brunswickbanen te liggen. Het zijn volautomati sche banen die volledig ver schillen van de AMF-baan die onder andere in Maassluis en Vlaardingen liggen. Doordat er twaalf banen komen te liggen kunnen ook nationale en inter nationale kampioenschappen worden gehouden. De KNrtn stelt voor dergelijke toernooien als eis een minimum van twaau banen. Brunswickbanen liggen ook in het bowlingcentrum aan het Hofplein in Rotterdam-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4