retiglieid van verrast TSB Lekkerkerk faalt in afwerking Ursus maakt DUS aan het schrikken Viaardiegen machteloos MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 Wim van Tricht: ervaring opdoen in de beker" Sch. Boys de volle buit FCN'66: zonder moeite VDL tactisch langs SVDPW De HoUandiaan bekert verder InvaUer Ron van der Ende redt eersteklasser DSO vanuit het midden dan teveel foute passes komen". Daarom kon TSB steeds weer overne men, maar ook daar ging wei nig dreiging van uit. Wissels Trainer Jan van den Berg: „Erg groot was onze interesse ook niet, al mag dat geen excuus zijn voor de matte partij". "Van den Berg prevaleerde de erva ring boven de beker, want in de tweede helft liet hij B-junior Peter Stoevelaar (16) opdraven (voor Paul Meyninger), terwijl hij na een kwartier Jan Pleyte voor Hobble de Jong inzette. De spelers merkten aan deze wis sels de instelling van Van den Berg op: „Met dit jeugdige team ervaring opdoen. Niette min dicteerde TSB tot tien mi nuten voor tijd de wedstrijd, zonder dat DSO-doelman Spie- gelaar veel werk van betekenis Ervaring kreeg. De laatste tien minuten waren echter weer geheel voor DSO. „Het spel werd toen goed breed gehouden, met op tijd de pass in de diepte", aldus Van Tricht. DSO trok de wedstrijd in de slotfase ook binnen. In de ze venendertigste minuut benutte Jaap Sulkers een voorzet van zijn als spits spelende broer Gert: 1—2. ,,Dat was het keerpunt in de wed strijd", aldus trainer Jan van den Berg. „Door onze gretig heid vielen er verdedigend ga ten". Enkele minuten voor tijd kon DSÖ daar opnieuw van profite ren. Ditmaal kwam de voorzet van Ronald de Vries en Hans Oudshoom had geen moeite doelman Van der Velden op nieuw te passeren: 1—3. ïn de allerlaatste fase zorgde Dick Huurman zowat nog voor 14, maar volgens arbiter Zwarte- veld had doelman Van der Vel den de bal voor de lijn gestopt Niemand die zich daar verder nog druk om wenste te maken. trainer Van Tricht. „Al is het alleen maar om ervaring op te doen. Je krijgt in een andere omgeving immers te maken met een andere speeltrant en mentaliteit". TSB was op dat moment al met de wedstrijd van zaterdag tegen mede-koplo per en stadgenoot Sunlight be zig. Van den Berg: „Ik verlies liever hier twee punten dan er daar één". DSO mag dus doorgaan, „waar we wel trek in hebben", aldus Rozenburg Na een fijn duel tussen Indus en Schiedamsche Boys, zijn de Schiedammers met de volle buit (een overwin ning van 1-0) huiswaarts ge gaan. De verdiende overwin ning is niet in het minst te danken aan Henk Jomelet, die op het middenveld en als voor stopper op viel. De Boys speel den in de eerste helft zeer be houdend, maar toch kregen Stiefel, Van Gerven en Schenk goede kansen, die echter op niets uitliepen. Na de thee liet trainer Brussaard het behoudend spel varen. De Boys gingen in de aanval (met een voorhoede van vijf spelers) en dat had reeds in de tweede minuut succes. Via Jan van Hattem en Nico Doef werd Chris van Gerven gelanceerd. Zijn schot werd in eerste in stantie door de bijzonder goede keeper gestopt Het leer kwam echter voor de voeten van Ben Stip en tegen diens uithaal had de doelman geen verweer 0-1, Schiedamsche Boys bleef de wed strijd beheersen, zeker niet in het minst door het goede spel op het middenveld. Vijf minu ten voor tijd kwam voor Peet van Heiten nog een kans op tot 0-2 te komen, maar dat lukte niet Schiedam FCN heeft aan Acti- vitas niet zo'n sterke tegen stander gehad. De gasten wa ren maar bij vlagen gevaarlijk en de overwinning voor de Schiedammers (2-0) was dan ook een verdiende. Net als bij voorgaande wedstrijden bleek ook nu weer dat de eerste helft toch nog steeds de beste perio de ïs voor FCN. Het voetbalde toen ook zeer goed Diepte- en breedtepasses volg den elkaar op en de Rotterdam se verdediging kreeg handenvol werk. Het kon lang stand hou den maar het doelpunt zat in de lucht, dat voelde een ieder aan. Het kwam ook uit een voortreffelijke pass van De Bruin op Friederich. Laatstge noemde omspeelde de uitgelo pen doelman en deponeerde be heerst de bal in het doel: t-0. Hoewel minder dan voor de ru»t bleef ook in de tweede helft FCN de toon aangeven. Er kwamen tal van uitgespeelde kansen voor o.a. Friederich en De Bruin, maar het bleef bij kansen. Iedereen dacht dat het bij een overwinning van 1-0 zou blijven, maar in de laatste mi nuut van de wedstrijd lukte het Van der Wind om toch nog tot een tweede Schiedams doelpunt te komen: 2-0. Vlaardingen Ten koste van TSB gaat DSO over naar de volgende bekerronde. In Vlaardingen won de ploeg van trainer Wim van Tricht volkomen verdiend met 13. DSO was er evenwel nauwelijks blij mee, terwijl TSB de nederlaag moeiteloos opzij schoof. Trainer Jan van den Berg: „Gezien de belangen in de competitie, ligt de nadruk niet op de beker". DSO-trainer Van Tricht vond de volgen de bekerronde ook niet het belangrijkste „Het ging weer wat beter", zo meende hij, „Er komt meer lijn ih het spel". De 2-0 overwinning van het be zoekende De HoUandiaan was dan ook volkomen verdiend. De bezoekers hadden veel meer techniek in huis. De bal werd sneller en beter geplaatst, waar door vooraf na de rust het over wicht steeds groter werd. Lek- kerkerk stelde tegen dit over wicht een enorme inzet en hier door kreeg het publiek een aan trekkelijke bekerwedstrijd voorgeschoteld. Lekkerkerk-trainer Aad Jansen vond de overwinning van de bezoekers terecht. „Wij hebben gefaald in de afwerking. De kansen die wij gekregen heb ben, vooral voor rust, hebben wij niet benut Bovendien miste Bert Verkerk een strafschop. Wordt deze benut, dan loopt de wedstrijd heel anders. Ondanks de nederlaag was dit een goede oefenwedstrijd. Jammerdat on ze doelman, Koos Buitelaar wat uit vorm was en dit zijn weer slag vond op ome achterhoede. Daar moeten wij wat aan gaan doen". Hollandiaan-tramer Hans Renirie was over de inzet van zijn spe lers in de eerste helft niet tevre den. „In de rust heb ik daarop gewezen. Na dehervatting werd er met meer overleg en grotere werklust gespeeld. Lekkerkerk heeft zich teveel gegeven in de eerste speelhelft en dat kwam na de rust duidelijk te voor schijn. Zelfs geloof ik, dat onze jongens niet alles hebben gege ven omdat het na rast zo goed ging lopen. Een overwinning in de beker is toch ook belangrijk. Wie weet wat voor een tegen stander je in de volgende ronde loot". Lekkerkerk begon de wedstrijd in een hoog tempo, waardoor de bezoekers even in de verde diging gedrukt werden. Arie den Besten werd regelmatig ge lanceerd in kansrijke positie, doch miste evenzo vele malen. Een goede combinatie tussen Siebe Burggraaf en Arie de Be sten werd besloten met een goed schot dat door doelman Bert Groen tot hoekschop werd verwerkt. In de tweede helft werd Arie de Besten in de gelegenheid ge steld zijn team naar een 1—0 voorsprong te schieten- Alleen voor keeper Bert Groen geko men, wachtte de Lekkerkerkse aanvaller te lang, waardoor de ze unieke kans voor de thuis club verloren ging. Een overtre ding van 'Wim Verwaal was inleiding voor het Vlaardingse doelpunt. De vrije trap werd van buiten het bied door Jack R tisch tot doelpunt veerd: 0-1. Bij een tegenactie van Peter Mo rel werd rakelings overgescho ten. Bij een volgende Lekker- kerk-aanval liet Arie de Besten zich in het 16-metergebied val* len. Correct leidende Haagse arbiter J. C. W. Wierdeman zag daar een strafschop in. Bert Verkerk, die nog nooit een pe nalty had gemist, schoot de ëlf- metertrap ver naast het heilig dom van Bert Groen. De HoUandiaan nam het spel weer in h&r.den. Gerrit van der Bend dolde wat met de Lekker kerkse achterhoede en gaf de bal goed voor. De inzet van Jan - Tillart werd door Arie Mudde in het strafschopgebied met de arm gespeeld. De toegestane penalty werd door Mar Plomp feilloos benut: 0-2. e Mar Piomp belet Lekker- kerk-aanvalfer Arie de Besten de doortocht. Vlaardingen Wederom werd Vlaardingen het slach toffer van gemiste kansen. In Voorschoten demon streerden de groen-witten in het bekerduel dat een groot overwicht met vele scoringsmogelijkheden niet uitmondt in een overwinning. Vlaardingen werd in de verlenging door Randstad Sport met 2-1 uitgeschakeld nadat de officiële speeltijd was beëindigd met de 0-0 brilstand. Hoek van Holland Het zater dagteam van Hoek van Holland lijkt de inzinking weer te boven te zijn gekomen- Tegen het zwakke DHL werd afgelopen zaterdag weer eens flink uitge haald door blauw-witte zami's die het zonder de geschorste Piet van Ooijen en zonder Joost van Baaien moesten stellen. Met de rast was het overigens nog maar 1-0 door een doelpunt van Aad Ouwendijk. Direkt na rust scoorde Hans Jonas twee keer achtereen voordat DHL op 3-1 kwam. Louis Vroonland vergrootte de marge en Hans Jonas kwam bij 5-1 tq,t een hattrick- DHL kwam nog één keer terug maar Aad Ouwen- dijk zorgde voor een 6-2 eind stand. De formatie van Vlaardingen- trainer Wim Koppelaar nam in het eerste deel van de verlen ging een 1-0 voorsprong, maar stond die af en de thuisclub wist bij een incidentele uitval de gasten in het tweede deel te passeren. Uitslag 2-1 voor Randstad Sport. Paal en lat waren een groot ob stakel voor Vlaardingen. Tot viermaal haalden aanvoerder Jan van der Mark c.s. die delen van het doel. Twee treffers van de groenwitten werden op du bieuze wijze door scheidsrech ter van Leeuwen afgekeurd. Na een zwak ongeïnspireerd eerste half uur maakte Vlaardingen zich daarvan los. Bouwde een overwicht met kansen op. Randstad Sport moest het van de tegenstoten hebben, maar die waren niet gevaarlijk- Er was een verlenging nodig om van de 0-0 stand af te komen. De bezoekers scoorden eerst door Jaap Westerberg. Vlaar dingen werd té gretig, werd eerst ingehaald en in het twee de deel passeerde de thuisclub de gasten en 2-1 werd de eind- Stand. Maassluis VDL bekert verder. De 1-0 winst in de thuis-ont- moeting tegen SVDPW werd "bekeken" bereikt. De blauw- witten lieten de Schiedammers komen en gebruikten de tegen stoot als wapen. Die tactiek had al gauw succes en kou worden vastgehouden tot het einde van een niet onaantrek kelijke partij. Al na zes minuten had de thuis club succes. Marcel van der Vaart werd aangespeeld na een Vlotte combinatie en dat bete kende 1-0. SVDPW was energiek in zijn op treden. Had in doelman Hare1 Bras een uitstekende sluitpost. Hij redde in de tweede periode verschillende keren voortreffe lijk toen VDL trefzeker dacht te zijn. De gasten waren on konden aanvallender spelen. VDL, met Rob Kiebert voor dump Kouwenhoven in "e ploeg, liet de bezoekers komen. Op het middenveld was VDi* de mindere, zodat de SVDrvr- aanval pas achter dat deel kon worden opgevangen. Dat kwam ook omdat de stoot kracht van SVDPW onvoldoen de was. Marcel van der Vaart haalde na zes minuten een streep door ae rekening van SVDPW. Een combinatie tussen Charl Ebe* ling en Wil Huizing was de basis tot dit doelpunt. In 0" tweede deel haalde schietgrage Aad Hoek van VDL enkele ma len venijnig uit, maar Karei Bras maakte de schoten on schadelijk. SVDPW was bijn» niet gevaarlijk om het vun- goalie moeilijk te maken. DSO leek op een regelrechte gro te overwinning te koersen. Nog maar vijfminuten was er ge speeld, of de eerste treffer was al een feit Hetgeen niet eens zo Teleurgesteld haalt TSB-doelman Van der Velden de bal uit het net, terwijl August Broerse weer het veld inrent. aandringen. Het leverde een rij tje corners en diverse goede scoringskansen op, maar TSB bleef een grotere achterstand bespaard. vreemd was, want meteen na Zelfs kwam TSB na dertien mi- het beginsignaal van de rustig en goedleidende scheidsrechter Zwarteveld was het doel van TSB al bestookt. Doelman Gerrit van der Velden kreeg meteen druk werk, maar na een corner vond DSO de eerste opening. De bal werd nuten totaal onverwacht gelijk. DSO-doelman Bart Spiegelaar verkeek zich op een voorzet van Ger Stam, waarop Jeroen Ro- overs van dichtbij kon scoren: I1. Een doelpunt dat voor TSB het sein was om wat los te komen uit de omklemming. door de Vlaardingse defensie Wim van Tricht: „In de beginfase onvoldoende weggewerkt en en de laatste tien minuten ging voorstopper August Broerse het wel goed. Alleen over het verzilverde de kans: 0—1. uitverdedigen ben ik nog niet TSB kwam er in die beginfase tevreden. Er wordt dan te moei- totaal niet aan, want DSO bleef lijk aangespeeld, waaruit er Lekkerkerk In een pittig due! heeft het thuis spe lende Lekkerkerk het onderspit moeten delven. Door het missen van ve le kansen, zelfs een pe nalty werd naast gescho ten, heeft het team van trainer Aad Jansen zich zelf uitgeschakeld. Madat de eerste helft met een gelijke stand was geëindigd, trad het klas- seversehil na de hervat ting duidelijk aan het licht. Schiedam Het bekerduel tussen Ursus en DHS trok tal van toeschouwers naar het knusse, maar koude terrein van Ursus. Immers, een derby beloofde veel. Die toeschouwers hebben alles gehad wat een derby kan brengen. Verrassing, sensatie en bij vlagen leuk voetbal, een verlenging en strafschoppen. Het leek erop, dat DHS de vierdeklasser Ursus toch wat had onderschat. Dat was natuurlijk een grote fout. Im mers, Ursus met de aktieve trainer Dirk Hooge- boom, was erop gebrand juist in deze derby de eersteklasser de loef af te steken. Tot aan het laatste schot van de wedstrijd heeft dat er ingezeten. Uiteindelijk mag DHS verder bekeren omdat inval ler doelman, het 16-jarige talent Ron van der Ende, de strafschop van Verwey stopte. gens vermeend buitenspel en de scheidsrechter niet floot, ont stond voor het doel van Jos Reeds van het eerste begin bleek dat Ursus zijn huid zo duur mogelijk wilde verkopen. Door niet te gaan verdedigen, maar de aanval op te zoeken- Dat had al heel snel succes, want reeds in de tweede minuut kon Ursus juichend naar de middenstip terug. Uit een vrije trap had WlSSelS Nieuwstraten de bal hard in de kruising geplaatst: 10. DHS bleek na de rust Kees van Kralingen vervangen door Sparla een doelworseling. Daaruit v/as het Hans Campen die de bal over de lijn kon krijgen: 20. Ursus bleef, keihard werkend, aanvallen en sloot de eerste helft dan ook af met een voor sprong van 2O.Toen de verde diging van DHS bleef staan we- Piet Roozen en doelman Sparla had zijn plaats af moeten staan aan Ron van der Ende. Het waarom was niet te achtêrha- len. DHS ging toen het spel maken. Ursus had wellicht te veel gegeven in die eerste helft en moest toestaan dat DHS middels doelpunten van Droog en Schrey tot 2—2 kwam. In een zinderende spanning kwam Toen schrok DHS pas echt Hans Campen schiet Ursus naar 2—0. het einde en moest er worden verlengd. Toen ook deze verlenging met veel sensatie, maar zonder doel punten bleef, maakten beide partijen zich op om strafschop pen te nemen. Was de gok om doelman Sparla te vervangen wel de juiste geweest? Het bleek geen slechte want v.d. Ende sleepte uiteindelijk de overwinning uit het vuur. Nol Roozenseoorde het eerste doel punt. Henk Verwey nam de eer ste strafschop voor Ursus en die werd gestopt Doesburg scoorde 0—2. Nieuw straten 1—2, Vermeer 1—3, Zey 2—3, Kersemeijer 2—4, Nagel hout 34, en toen voor DHS als laatste man Piet Roozen het net wist te vinden, was de spanning geweken en had DHS de weten schap dat het op het nippertje, de volgende bekerronde had ge haald. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4