ZBVH stapt tweede ronde binnen f VDBE ZONDER ZELFVERTROUWEN HVK wint, streek derby Gerrie Mak derde van Zuid-Holland Maasdam simpel aan de kant Asvion zonder coach 0* uL ZWALUWEN l-DOVO I Radio Molenaar promotie binnen bereik -MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 KNOKTEN Maurits Verhagen weggestuurd Voorsprong voor Brinkman Programma Zaalvoetbal NOAD 7 Zuid-B'eijerland Terecht was het bekeravontuur voor Maasdam na het duel tegen ZBVH voor bij. DeZuid-Beijerlandse formatie stapte via een 2-0 overwinning op de Maasdammers de vol gende ronde binnen. Een situatie, die ZBVH nog nooit eerder had be leefd. Nu echter tegen Maasdam kende ZVBH weinig problemen en op vallend gemakkelijk werd de brigade van Joop V3n Burg gevloerd. Verklaringen daarvoor lagen er voor het oprapen. Ten eerste maakte trainer Joop van Burg een taktische fout. Hij liet 1 Maasdam in de eerste helft met slechts twee spitsen opereren, die echter teveel naar de vleu gel uitzwermden- Gevolg was dat het- hanteren van de diepte pass bij voorbaat al tot misluk ken was gedoemd. Noodge dwongen moest Maasdam zijn. toevlucht zoeken tot het einde loze en weinig 'verrassende breedtevoetbal, hetgeen ZBVH niet of nauwelijks in moeilijk heden bracht Daarbij moet op gemerkt worden, dat Maasdam weinig inzet, zuiverheid en con centratie aan de dag legde. Een instelling waarmee tegen een agressieve ploeg als ZBVH wei nig eer te behalen vieL De Zuid-Beijerlanders daarente gen knokten voor iedere centi meter grond en weigerden zich bij voorbaat al kansloos te ach ten tegen derdeklasser Maas aam. Dat dit in het geheel niet nodig was, bleek alras. ZBVH kon naar harte lust aanvallen, profiterend van de hautainheid waarmee Maasdam zijn oppo nent tegemoet trad. Dit resul teerde al in een snelle ope- ningsgoal. In de tiende minuut werd Ce es de Zeeuw bij een uitval van ZBVH door Jan Schouten tegen het gras ge werkt. Jan Bijl de uiterst be gaafde spelbepaler bij ZBVH, wond er geen doekjes om. Ter wijl Maasdam al tegensputte rend zich probeerde te organi seren schoot de vrije trappen- Rotterdam De klap kwam hard aan. Was moeilijk te verwerken. Leek het herenteam van Van den Bosch Eagles (VDBE) vorige week tegen Juventus de goede weg te hebben ingeslagen; tegen Smit Slikkerveer TD maakte de basketbalformatie uit Maassluis er werkelijk niets van. In een chaotisch duel dat werd ontsierd door enorm veel persoonlijke fouten, kreeg VDBE een gevoelig pak slaag: 91—66. door Donald Bax Voor Frits Spaak, de trainer- coach. van VDBE, was het niet moeilijk de grote schuldigen voor de nederlaag aan te wij zen. Beschuldigend1 wees z'n vinger in de richting van de scheidsrechters. Bijtend stelde hij: „De arbitrage was abomi nabel. De één was wel beter dan de ander, maar in z'n tota liteit was het gewoon slecht Dat is een heel belangrijke fac tor. Mijn spelers werden uit hun ritme gehaald". Het was de weg van de minste weerstand. Het zou te ver gaan om de mannen in het grijs als de grote zondebokken aan te wijzen. Spaak begreep dat ook wel en zwakte z'n eerdere uitla ting af met: „Er zijn ook wat interne problemen. Daardoor liep het ook niet zo als ik het me had voorgesteld". Problemen die na afloop hele maal niet meer zo intern waren. Jimmy Sanders en Robert Cu- reton, de twee Amerikanen die vorig jaar nog voor Smit uit kwamen, 20uden bedankt heb ben, Frits Spaak zou opstap pen, Maurits Verhagen zou er geen zin meer in hebben. Spaak: „Het zijn allemaal nog geruchten. Er is niets definitief. De enige zekerheid die ik heb, Rotterdam De derde competi- tïerit, georganiseerd door de R.C. Schiedam en de Pedaalrid ders, gaf weer veel strijd te zien in de verschillende catego rieën. Ditmaal was bet strijd toneel verplaatst naar de Spaansepolder waar de Pedaal ridders al jaar en dag hun cros sen houden. Met nog de zware wedstrijd in de benen van za terdag, lieten de renners toch vanaf de start een grote strijd lust zien en wist Gerrie Mak zijn derde achtereenvolgende overwinning bij de amateurs in deze competitie te behalen. fti; Bij de junioren, was het de sterke Ton Steens (Harga-Sïntmaar- tensdijk), die 2ijn eerste over winning wist te behalen. Deze renner die pas twee maanden aan wielrennen doet heeft heel wat in zijn mars en mits goed begeleid, kan zijn vereniging ftog veel plezier aan deze ren ner gaan beleven. Bij de vetera nen,. was het weer Manus Brinkman die aan alle tegen standers zijn wil oplegde en met twee eerste plaatsen en een tweede plaats het klassement met grote voorsprong aanvoert De uitslagen: Amateurs 16 kilo meter 39,29 minuut: 1. Gerrie Mak (Schiedam), 2. Cock van de Hulst (Zoeterwoude), 3. Ja cob Boertjes (Schiedam). Vete ranen 16 kilometer 40,51 mi nuut: 1. Manus Brinkman (Schiedam), 2. Aad Kooien (Ex celsior). Junioren 16 kilometer 39,47 minuut: I. Ton Steens vHarga-Sïntmaartensdijk), 2. Cris Bernaards (Pedaalridders), 3. Andre Hazenberg (Pedaalrid ders). is dat ik met ingang van heden trainer-coach ben van AMVJ Rotterdam". ■Feit was wel dat VDBE de hele wedstrijd door zonder enig zelf vertrouwen door de Kralingse sportlial rende. Want van echt basketbal was geen sprake. Ro bert Curéton die tegen Juven tus één van de uitblinkers was, kwam niet in het stuk voor; Jimmy Sanders leek niet erg gemotiveerd en de anders zo trefzekere Roel Pieper speelde eerder tegen zichzelf dan tegen Smit. Motivatie Bij Smit ontbrak de motivatie geenszins. Sterker nog, het leek: wel cf de ploeg uit Ridderkerk extra was opgepept door het feit dat het nu tegen Sanders en Cureton moest spelen. Wat vorig jaar nog ploeggenoten waren, leken nu regelrechte vijanden. VDBE verloor de wedstrijd onder de borden, terwijl de lengte toch ruimschoots aanwezig was. Maar VDBE pakte prak tisch geen enkele aanvals- of verdedigingsrebound. VDBE had ook geen antwoord op de man-to-man verdediging van Smit. De één tegen een situaties leverden te veel "balverlies op. En Smit profiteerde dankbaar met talloze fast-breaks. Heel even, vlak na het begin van de tweede helft, leek VDBE op te leven, Het verschil was terug- gebracht tot negen punten (50—41) na vijf minuten. Maar vier minuten later was VDBE echt verslagen en was Smit moeiteloos weggelopen naar 6546. Zelfs de press die dan weieens als redmiddel kan die nen, hielp niet meer. VDBE kreeg ook nog eens een flinke tegenslag te verwerken toen Maurits Verhagen door ar biter Henk Bloem uit het veld werd gestuurd. Wegens het wegtrekken van een been van de tegenstander, noteerde deze later op het wedstrijdformulier. Topscorers VDBE: Roel Pieper 16 (12—4), Jan-Dirk van Rennes 12 (6—6) en Jimmy Sanders 10 (4—6) punten. Schiedam Het heren- teijn van de hockeyvereni- ging Asvion heeft in on- derling overleg de samen werking met coach Jaco Sillevis afgezegd. Beide partijen gaan in goede har monie uit elkaar. Reden van het vertrek is het feit dat Sillevis en een aantal spelers van het eerste elf tal nogal van mening ver schilden over diverse za ken. Wie de nieuwe coach zal worden is nog niet be kend. Gesproken wordt over een spelersraad die moet bestaan uit vijf spe lers uit de selectie. specialist de bal onhoudbaar voor doelman John Mally ineens in de rechterbovenhoek: 1-0. Nog was Maasdam niet gewaar- schuwd. De volgelingen van Joop van Burg bleven in het hautaine spel volharden. De re kening werd door ZBVH snel gepresenteerd. Nadat Joop Huisman, na een solo nog te zwak had ingeschoten (doelman Mally redde bekwaam) was het tien minuten voor rust wel door Wim Abrahamse raak. Jan Bijl profiteerde van" het zwakke uitverdedigen bij Maasdam en knalde vanaf vijf tien meter via de paal en de rug van Mally binnen: 2-0. Geen minuut later opnieuw de nodige opwinding. Jan Schouten vloert Cees de Zeeuw binnen het strafschopgebied, waardoor Jan Bijl de gelegenheid kreeg, om de wedstrijd al in een vroeg stadium te beslissen. Doelman John Mally reageerde echter voortreffelijk op de te zacht ingeschoten bal van Bijl. Vlak voor rust kreeg Dïck de Hollandiaan na rust uitgeblust Schiedam Het heren- team van HVK heeft in de vroege zondagochten duren een royale 133 overwinning behaald op het reserveteam van De Hollandiaan uit VIaar dingen. De handbal- ploeg uit Kethel was ge havend omdat het geen wisselspelers had. De Hollandiaan daarente gen was met een volle dig team naar de Mar griethal gekomen. Na een wat zenuwachtig begin kon Martin de Bie na acht mi nuten de scoren openen: 1—0. De Hollandiaan bood wel goed tegenstand maar een werkelijke afmaker ontbrak in de ploeg. Toen na een kwartier Ton Vis 2—0 liet aantekenen ging HVK wat rustiger spelen. Dit had tot gevolg dat Cock Olsthoom met een fraai doelpunt kon tegens- coren, 2—1. Toen Hennie Hees been, via een break out op het Vlaardingse doel afkwam, stop te doelman Hans Ouborg goed. Dit inspireerde de Vlaardingers en kort daarna was het Wil Verburgh die de stand weer gelijk kon trekken, 2—2. Hierna werd de strijd wat vinniger maar de zeer goed leidende ar biter Jan van Pelt hield wed strijd volkomen in de hand. Ton Vis wist weer op 3—2 te komen maar ook toen wist Wil Verburgh met een fraai doel punt weer naast HVK te ko men, 3—3. Met nog drie minu ten voor rust heeft HVK de strijd al beslist. De actieve Ton Vis omspeelde de Vlaardingse verdediging en gaf keeper Hans Ouborg het nakijken. 43. Toen leek het in enkele minu ten dat de Vlaardingse ploeg niet meer op het veld was. Ton Vis bleef scoren en bracht met de rust een 7—3 stand op het bord. In de tweede helft kwam De Hol landiaan er helemaal niet meer aan te pas en kon HVK naar hartelust aan een grote over winning gaan bouwen. Carlo Harrewijn kwam aan 8—3. Als een speler als Ton Vis het een maal op zijn heupen krijgt is de verdediging van de tegen partij totaal van slag af. Met nog vier treffers achter elkaar wist hij het aantal gescoorde doelpunten op tien te brengen. In de laatste fase van de strijd was het Martin de Bie die de uiteindelijke 12—3 zege op zijn naam bracht Een eenzijdige wedstrijd maar toch wel een prestatie voor een team dat zonder wisselspelers aan moest treden, HVK won verdiend en blijft in de tweede klas In de bovenste regionen goed mee draaien. Winter een kans op een tegen treffer, maar hij zag zijn schot door Leo Breure voor de doel lijn weggehaald. Na de hervat ting was de verwachting, dat Maasdam ten minste iets geïn- spireerder te werk zou gaan. Niets van dat alles. De ploeg van Van Burg kreeg toch mo gelijkheden. Een kopbal van De Winter via de handen van doelman Hoek corner, een lob van Jan Smits op de lat, een kopbal van dezelfde Smits net over enz. Doelpunten leverde het niet op. Joop van Burg: .♦Als je zulke kansen laat lig gen, dan verdien je gewoonweg niet om te winnen". Trainer Piet van der Giessen merkte na afloop heel terecht op: „Als Maasdam altijd zo speelt, dan kunnen we iedere week tegen hen spelen en nog winnen ook". Voor Maasdam restte niets anders dan het be sef dat de ploeg niet met het „waanidee" moet blijven rond lopen, dat het alleen op tech niek een wedstrijd kan beslis sen. De andere factor: de inzet mag niet ontbreken. Tegen ZBVH is dat overduidelijk ge bleken. Puttershoek Zwaar zeer zwaar, was het parcours te Puttershoek, dat de deelnemers aan de 2e nationa le cycle-cross moesten gaan. Aan deze wedstrijd was ook het provinciaal kampioenschap van Zuid-Hol- iand verbonden voor amateurs-junioren en nieuwe lingen. Hans Steekers, die de laatste tijd zo uitste kend op dreef is in de veidritten en er ai drie wist te winnen, moest de hoogste eer nu aan Antoon van de Wetering uit Venhorst laten, maar zijn tweede plaats was voldoende om zich als kampioen van Zuid-Holland te laten kronen, met op de tweede plaats Gerard Looijestein en derde Schiedammer Gerrie Mak die in dit sterke veld op de veertiende plaats beslag legde, maar als derde Zuidhollandse renner over de streep kwam. Bij de junioren, werd het ook al een zeer zware strijd en favo riet René Hoogkamer (Leiden) die al drie achtereenvolgende wedstrijden had weten te win nen, moest nu Will te de Laat (Vught) en Martin van Dtjk (So meren) voor laten gaan, maar zijn derde plaats was ook vol doende voor het provinciaal kampioenschap. Tweede werd Jos de Bruin (Alphen a.d. Rijn) en diens plaatsgenoot Dirk Wijfje werd derde. Voor Harga- renner Perry Balvers liep de zaak minder goed af. Werd hij verleden jaar kampioen bij de nieuwelingen, nu moest hij met keiharde kilometers worstelen door de modder Willie van de Heiden (Eindhoven) die de hoogste eer voor zich opeiste met m zijn wiel een renner uit Limburg met een grote naam (Jan Harings). Pas op de derde plaats was het Kuyvenhoven die aldus de nieuwe Zuidhol landse kampioen der nieuwelin gen werd. Stadgenoot Alooys Goossen werd netjes tweede en op de derde plaats Eef Brand uit Dordrecht. Van de Harga- renners in dit veld nieuwelin gen werd Bennie Heeze als 6e en Rudie de Bruin als 7e Zuid hollandse renner af gevlagd. een vierde plaats genoegen ne- Geweldig was de strijd bij de Doelman John Mally springt het hoogst. Dat moet Joop Huisman ook gemerkt hebben. Jan Schouten springt ver schrikt opzij men, daar tijdens de wedstrijd zijn fiets defect raakte en hij geen andere fiets voor handen hebbende, op de in ongerede fiets moeizaam naar het einde moest ploeteren, toch een mooie plaats in dit zeer sterke gezelschap. Ook bij de nieuwelingen was de nieuwe kampioen van Zuid- Holland (John Kuyvenhoven) niet in staat om de titel via een directe overwinning tot stand te brengen. Hier was het na 10 V'% liefhebbers/veteranen. Hier 2a- gen de toeschouwers weer een grandioze Manus Brinkman (48 jaar) die 2ijn tegenstanders handen en benen vol werk gaf. Deze veteraan weet het niet te laten en gaat er steeds weer in. Dat het nu wel erg zwaar was blijkt uit het aantal uitvallers die voortijdig de strijd staak ten. Maar niet Brinkman, deze bleef tot aan het einde volhou den en zijn elfde plaats in de totaal uitslag leverde hem een vierde plaats op in het kam pioenschap van Zuid-Holland. Uitslagen De uitslagen: Amateurs profs, 24 kilometer 50,37 minuut i. Ton van de Wetering (Venhorst), 2. Hans Steekers (Noordwijker- - hout tevens kampioen van Zuid-Holland), 3. Gerrit Schef- fer (Zelhem), 6. en 2c van Zuid- Holland Gerard Looijestein (Noordwijkerhout), 16e en 3e van Zuid-Holland Gerrie Mak (Schiedam). Junioren 14 kilom- ter 39,17 minuut 1. Willie de Laat (Vught), 2. Martin van Dijk (Someren), 3. en kampioen van Zuid-Holland René Hoog kamer (Leiden), 9. en 2e van Zuid-Holland Jos de Bnun (Alphen a-d. Rijn), 12 en 3e van Zuid-Holland Dirk Wijfje (Alp- hen a.d. Rijn), 13e en 4e van Zuid-Holland Perry Balvers (Harga). Nieuwelingen 10 kilometer 26,11 minuut 1. Willie van de Heiden (Eindhoven), 2. Jan Harings (Sibbe), 3. en kampioen van Zuid-Holland John Kuyvenho ven (Leiden), 4e en 2e van Zuid- Holland Alooys Goossen (Lei den), 8 en 3e van Zuid-Holland Eef Brand (Dordrecht), Veteranen Liefhebbers 10 kilome ter 28,25 minuut 1. Kees Bokma (Bunschoten), 2. Kees Boogaard (Veenendaal), 3. Ton van de Valk (Voorschoten). Maandag: Excelsior M—Activi- tas, 21.30 uur, Olympiahal; DVO'32RFC, 20.00 uur, Mar- griethal; PPSC—Zwaluwen, 20.45 uur, Margriethal; 0ACN- Boys—Excelsior^O, 22.30 uur, Margriethal; Sparta—Wilton F.; VOBVDL. Donderdag: FC-Tybex— Demos. Ook ditmaal is er voor De Hollandiaan geen houden aan. De HVK-defensie is ontregeld, de Vlaardingse aanval ler gaat schieten. ,De Vijfsluizen" kiest commissarissen Vlaardingen De badminton club Vijfsluizen kiest vanavond twee nieuwe bestuursleden. Me vrouw Deyl is als penningmees teres tussentijds afgetreden, evenals H. Kleinendorst als commissaris. Het bestuur stelt voor om mevrouw T. Deyl als Commissaris te benoemen en nog een nader aan te wijzen persoon. Plaats van handeling vanavond sportpark „De Vijf sluizen" vanaf 20 uur. ADVERTENTIE A.S. ZATERDAG Aanvang 14.30 uur - Zwaluwenlaan TOEGANG 2,- 65+crs ar longantkaarten t,- Voorverkoop aan da kantine De Korenbeurs nog één punt nodig Schiedam Met nog één wed strijd te spelen, hebben de vier landelijk spelende tafeltennis slandaardteams in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis alle nog belangen. De Korenbeurs heeft na het verlies tegen Delta Lloyd nog één punt nodig om het ereklasserschap definitief te prolongeren. NOAD blijft door de winst op Red Star meedoen in de top van de hoofdklasse, maar de grootste verrassing komt toch wel uit de overgangsklasse. Daar won Radio Molenaar zelf van het inmiddels gedegradeerde NM- B/VDÖ 3, maar zag Bowling Maassluis TOG kans lijstaan voerder AMVJ 3 tc verrassen. Dankzij deze Maassluise stunt ligt de weg voor promotie voor RM nu volledig open. Dat De Korenbeurs met 7—3 ver loor van Delta Uoyd viel wat tegen. Hans Lingen zag zijn ex tra traiiungstijd wel beloond met twee overwinningen, maar Hans van den Broek kwam niet verder dan één keer winst. De toch ruim uitgevallen nederlaag is daarmee wel verklaard, want Peter van den Broek kwam niet tot wrnst en het dubbel was weer royaal voor de Amster dammers. In de eerste partij won Hans van den Broek van Anton Wil van Zoelen (18—21, 21-19, 19—21) maar tegen Bert van der Helm en Bert Schoofs kwam de Schiedammer er niet aan (resp. 23—25, 21—12, 21—8 en 21—14, 2114). Na verlies van Peter van den Broek op Van der Helm (21-14, 21-12) gaf Hans Longen met winst op Schoofs zijn team nog wel de leiding (21—18, 19-21, 13-21) maar in het dubbel kwam Delta Lloyd weer op 2—2. Van der Helm en Schoofs gaven Lingen en Hans van den Broek geen kans (21—10, 21—16). Door verlies van Hans van den Broek op Van der Helm en winst van Hans Lingen op Van Zoelen (11—21, 16—21) kwam de stand op 3—3, waarmee de rol van De Korenbeurs was uit gespeeld. Peter van den Broek bleef met 13 en 19 tegen Schoofs steken, ter wijl Hans Lingen net tekort kwam tegen nationaal kam pioen Van der Helm (22—20, 21—19). In de slotpartijen ver loor Hans van den Broek enigs zins teleurstellend van Schoofs (2x145 en broer Peter van Van Zoelen (21—15, 21—17). Zoals te verwachten was won In- larlance zaterdag zodat De Ko renbeurs de wedstrijd tegen In- terlance, zaterdag in Deventer, met twee punten voorsprong in gaat. Een gelijkspel is derhalve al voldoende voor de Schiedam mers om buiten het spelen van één of twee beslissingswedstrij den te blijven. In de hoofdklasse B bleef NOAD medekoploper. De Schiedam mers wonnen zelf van Red Star (8—2), terwijl JCV bij Scylla 2 ook op winst bleef (7—3). Met nog één wedstrijd te spelen lijkt het op een beslissingswedstrijd uit te gaan draaien, wat NOAD vooraf beslist niet had ver wacht. De partij tegen Red Stars was nauwelijks aantrek kelijk. Slechts in Aad van der Giessen hadden de mannen uit Goirle iemand die gevaarlijk kon zijn. Hij was het ook die de twee winstpunten voor zijn team scoorde. In de eerste partij had Dick de Vaal overigens nog moeite ge noeg met Louis de Krijger. In de derde game kwam de Schie dammer met 15—5 achter, om de partij toch nog naar een 21—17 winst om te buigen. Ook tegen. Jan Nieuwenhuizen en Aad van der Giessen behield De Vaal een honderd procent score. Peter van Wijk vond in Van der Giessen in de tweede partij zijn meerdere <15—21, 20—22), terwijl René van Dijk m de zevende partij van hem verloor (19—21,11—21). De twee slotpartijen waren weer voor NOAD, zodat het 8—2 werd. Radio Molenaar Radio Molenaar heeft de promo tie volledig waargemaakt Het jeugdige Vlaardingse team staat nu na de winst op NM- B/VDO 3 zelfs opnieuw aan de vooravond van promotie. Win nen de Vlaardingers zaterdag in Weesp van The Victory, dan is de promotie hoofdklasse be reikt De schitterende prestatie van Ra dio Molenaar is echter niet al leen de eigen verdienste. Im mers Bowling Maassluis TOG was zo bereidwillig door koplo per AMVJ 3 verrassend met 61 te verslaan. De Maassluise eindsprint is echter te laat om zelf nog een kans te maken. Aad van Opstal scoorde voor RM drie keer. Hans Jaap Op- - penheim twee keer en René van Dijk won één partij. Het dubbel was ook voor de Vlaardingers, die vervolgens via een 2—6 tus senstand op een 3—7 overwin ning uitkwamen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7