Alle WaieFwegcltibs women Passageheren walsen over Intermezzo heen m Juventu8-overwich? komt te laat Nog maar zeven... BB hé'9 Ben Horstman, Wat een wedstrijd Follux- hereis laten voorsprong glippen MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 De Ooievaars gepromoveerd Veel belangstelling voor tae-kwon-do Eervolle uitnodiging voor FC Nieuwland VOLLEYBAL-OVERZICHT MVC Shell 23BS Middelhamis - De volleybal-heren van Passa ge VCJ gaanalleen aan kop. Gesteund door een grote aanhang, die per bus naar Mid- delhamis was gereisd en voor een geweldi ge sfeer zorgde, hebben de Schiedammers afgelopen zaterdag concurrent Intermezzo op eigen terrein overtuigend verslagen. In termezzo kwam in dit duel niet verder dan vijf, tien en vier tegenpunten en werd door Passage ontredderd achtergelaten. Verlies tegen DED niet verwacht Mieke Meerhof scoort hattrick Dames Watersporters willen verbeteringen 8 Schiedam Het rolstoelbasket balteam van SIS De Ooievaars speelde 2a terdag och tend een thuiswedstrijd tegen Hengelo. De Schiedammers speelden een goede wedstrijd en wannen met 55-39, zodat ze zich van nu af aan eerste divisionist mogen' noemen. Het begin van beide ploegen was niet best. Toch zag De Ooie vaars, dat met een kleinè zone verdediging was begonnen, kans om direkt al een voor sprong te nemen. Echter ook de Schiedamse ploeg sprong on nauwkeurig met de geboden kansen om. Door goede af standsschoten van Joop Simons en het gedegen afmaakwerk van Henk van Vliet kon De Ooievaars toch nog met een 23-15 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft deed de ploeg van trainer/coach John Hetfker het heel wat beter. De eerste 10 minuten werd Hengelo goed on der druk gezet en zagen de Schiedammers kans om de voorsprong verder uit te bou wen (43-27). Hengelo gaf zich echter niet zomaar gewonnen. De ploeg kwam nog even goed terug. Dit offensief werd echter goed opgevangen door de Ooie vaars en in de laatste minuten - van de wedstrijd zag de Schie damse ploeg zelfs kans om hun tegenstanders helemaal van scoren af te houden. Het werd dan ook een volkomen verdiende overwinning met 55- 39. Door dit resultaat gaan de Ooievaars in de eerste divisie spelen waar ze het tegen ploe gen als RIS, KA en de Antilope het zeker niet makkelijk zullen krijgen. Topscorers: Henk van Vliet 11-18, Joop Simons 6-8. Schiedam In korte tijd is bet bestuur van de voetbalvereni ging HBSS (noodgedwongen) teruggebracht tot zeven leden. Het begon allemaal met een elftal bij de zaterdag derde klasser, totdat om organisato rische reden men het aantal terugbracht tot negen. Vanaf dit moment is daar Siem van der Marei, de commissaris van materiaal, bijgekomen, die als bestuurslid heeft bedankt, ter wijl tweede penningmeester Ben Hoekstra in het gemeente ziekenhuis Is opgenomen. Schiedam Niet minder dan 72 deelnemers hebben dit afgelo pen weekeinde gestreden in de door sportschool Peter Lager waard georganiseerde kam pioenschappen van Schiedam wat betreft tae-kwon-do. On der het toeziend oog van onge veer 100 toeschouwers waren de uitslagen: tot 60 kgu De Ronde, De Bies, Gomes, tot 65 kg: Davis, Wooter, Klooster man, tot 70 kg.: Rotteveel, Tu- hurima. Lieu won, tot 75 kg: Brouwer, Davis, Lagerwaard, boven 75 kg: Vorendijk, Hart man, Dorff. Aan deze „open" kampioenschappen deden scho len mee uit Schiedam, Rotter dam, Vlaardmgen en Maas sluis. 'Schiedam De voetbalvereni ging FC Nieuwland heeft uit België een eervolle uitnodiging ontvangen om met de Pinkster dagen te Luik deel te nemen aan het toernooi om de Coupe Challenge Roman. Dit is een gigantisch internationaal toer nooi waarvoor jaarlijks hooguit twee Nederlandse verenigingen een invitatie krijgen. Aan het toernooi wordt deelgeno men door zesentwintig vereni gingen uit Spanje, Italië, Fran krijk, Engeland, België, Luxem- burg, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Deneraarken, Noorwegen, Zweden, Neder land, Griekenland, Finland en een Afrikaans selectieteanx Het is de eerste maal dat de Schiedamse afdelingsclub voor dit toernooi is uitgenodigd. Het jaarlijkse Pinkstertoemooi, dat FCN'66 elk jaar zelf organi seert, zal nu naar een andere datum verschoven worden. Vlaardingen In de volley balcompetitie valt een pret tige eentonigheid te consta teren. Opnieuw heeft geen enkel team uit deze regio verlies geleden. In Maas sluis schudde MVC een las tige concurrent, Be Fair, met 3—1 af, waardoor het team van coach Theo Vcr- rips de aansluiting blijft be houden. Ook in Schiedam louter vreugde. Het was te verwachten dat de dames van Passage met Flits geen moeite zouden hebben 0—3. Dat de heren zo vernieti gend uithaalden tegen con current Intermezzo was wel verrassend. Volley '68 won in Werkendam met 03 van Foranto en blijft daardoor goed volgen. De dames van Volley speel den niet maar blijven de ranglijst aanvoeren. De Shell dames speelden thuis gelijk tegen het Rotterdamse Alexandria, wat een knappe prestatie is- In Maassluis sloot MVC een aantal wedstrijden tegen topteams uit de derde divisie af met een overwinning te gen Be Fair. Door deze winst blijven de Maassluïse dames in de running en be zetten een gedeelde tweede plaats. Hoewel MVC goed startte en met 12—8 voor kwam, ging de eerste set met 15—12 verloren. Be Fair buitte een lange periode van opslagwisselingen beter uit en kwam op 0—1. De tweede set gaf een heel ander beeld te sden. MVC had het zwakke punt bij de tegenstandsters ontdekt en benutte de ruimte in het cen trum met afwisselende har de aanvallen en taktische ballen zo goed dat deze set met 154 werd gewonnen. In de derde set ging de strijd lange tijd gelijk op. Be Fan- had het gat gesloten en gaf minder kansen weg. Door dat de hoofdaanvalster van de gasten een inzinking kreeg en enkele ballen zo maar in het net plaatste, kwam MVC via 159 op 2-1. In de laatste set vocht Be Fair verbeten voor een beter re sultaat en kwam op voor sprong. Coach Verrips zette nieuwe aanwinst Dorien Wolters in en zij was het die door haar inzet de thuisclub over het dooie punt heen hielp, zodat ook de derde set ditmaal met 15—13 werd ge wonnen. De dames van Shell hebben zich tegen Alexandria enigs zins hersteld van de terugval van de laatste wedstrijden. Aanvankelijk leken -de Vlaardingers weer regel recht naar verlies gespeeld te worden. Alexandria won de beide eerste sets zonder al te veel tegenstand met 7—15 en 8—18. In de derde set herstelde Shell zich en won met 15—8. De vierde set was een spannende affaire. De gelijkopgaande strijd eindigde tenslotte in een 17—15 setwinst voor Shell, dat hiermee een gelijke stand wist te bereiken. De heren van Volley '68 heb ben in Werkendam een moeilijke kbp omzeilt Tegen Foranto behaalden de Vlaar dingers een nuttige 8—3 overwinning. In de eerste set liep het direct al vrij goed cn Volley won deze dan ook met 715. In de tweede set dreigde het bij de stand 4—11 weer even fout te gaan. Er werd slecht gestopt en ook de aanval liet het even afweten. Foranto kwam bij tot 10—11 maar zag toch geen kans door te gaan. Vooral door Leo van Marwijk en Wïm Bel kwam Volley bijtijds terug en won deze set met 10—15. De der de set draaiden de Vlaardin gers eindelijk optimaal. Fo ranto zakte naar een beden kelijk niveau en zag geen kans ook maar een enkele keer tegen te scoren. Met 0—15 kwam Volley op 0—3 en blijft het in de running. Een goed voorbereid en 'erg geconcentreerd spe lend Passage, (Hans Soe- ters: „Wij hebben veer tien dagen naar dit duel toe geleefd".) liep in de eerste set een kleine ach terstand op. Intermezzo startte overrompelend en kwam op 4—0. Lex Mastenbroek: „Ik had de jongens verteld dat ons dit te wachten stond. Wij moesten vooral voorko men daardoor in paniek te raken". In tegenstel ling tot voorgaande wed strijden bieven de Schie- 9 9 dammers dan ook kalm en doorstonden de eerste storm gelaten. Ai sn&i namen zij het initiatief over en slaagden er in op 55 te komen. Daarna ging de mo tor op volte toeren draaien en vooral Jan Brussé en Lax Mas tenbroek scoorden op de goede set ups van Stef Wiersma veel. Bij 57 tekende de onzekerheid zich voor het eerst af bij de thuisclub. Een time out moest rust brengen. Dit lukte niet en Passage kwam met 5—10 voor. Intermezzo paste een wissel toe maar ook Jaap Driessen kon de gasten niet stuiten. Passage liep in één rush door naar 5—15. Breekpunt Jan Brussé (rechts) trefzeker. De tweede set ging wat moeilij ker. Aanvankelijk nam Passa ge een 03 voorsprong maar nu was het de thuisclub die terug kwam tot 5—5. Bij die stand maakte Intermezzo de fout volkomen onnodig op nieuw een wissel toe te passen. De strijd bleef gelijk opgaan en bij 8—8 kwam het breek punt van de wedstrijd. Op nieuw paste de thuisclub een wissel toe. Passage profiteerde direkt en liep ondanks twee time-outs naar 8—13. Het ge loof in eigen kracht ebde weg hij Intermezzo en toen Lex Mastenbroek een onhoudbare opslag plaatste was het 10—15. De derde set liep in het begin als de tweede. Een kleine voor sprong van de Schiedammers werd teniet gedaan, maar bij 3—3 nam Passage opnieuw het initiatief in handen. Ook dit keer deed Intermezzo vertwij felde pogingen via twee wissels en twee time-outs het geluk te doen keren. Passage bleef het betere van het spel houden en veegde Intermezzo in deze set met 4-15 van hetveld. Een glun derende Ben Horstman na de wedstrijd die slechts drie kwar tier duurde: „Wat een wedstrijd hè? Ook al spelen we niet altijd zo, vanmiddag hebben we wel bewezen heel wat te kunnen". Schiedam Het eerste da mesteam van basketbal- vereniging' Juventus speelde afgelopen zater dag een thuiswedstrijd tegen DED uit Amster dam. De Amsterdamse ploeg verkiert eveneens in de onderste regionen van de ranglijst dus Ju ventus was zeker niet kansloos. Maar ook dit keer mocht het niet luk ken. Juventus strandde in het zicht van finish met S3SS. De Schie damse ploeg trad nu weer volledig aan al kon niet worden gezegd dat Sylvie F rauzen topfit was. Zij zou dan ook niet veel spelen. Juventus startte erg nerveus en DED, dat nu aj enige jaren net niet degradeert, heeft al enige ervaring in dit soort wedstrij den. De Amsterdamse ploeg nam direkt een kleine voor sprong. De zone-verdediging van Juventus sloot redelijk, maar door goed afstandsscho ten van DED wist deze ploeg toch tot scoren te komen. In de aanval was Juventus te gehaast waardoor veel balverlies werd geleden. Bij de stand 4—14 nam trainer/- coach Ton van Velzen een time out en ging Juventus over op een m a n- to-manverdediging om het goede schieten van DED tegen te gaan. Dit lukte aardig, DED ging minder scoren en Ju ventus kroop langzamerhand dichterbij. Spelverdeelster Arja van der Heuvel speelde hierbij een grote rol. De aanvallen van Juventus werden steeds gevaar lijker naarmate de rust bij de Schiedamse ploeg in het spel kwam. Met de rust was het verschil nog maar 4 punten (26—30). Na de rust ging Juventus goed door, Nu was het Tineke Ale- man die Juventus de weg wees. Er werd nu goed gescoord, maar in de verdediging liet de ploeg nu wat steekjes vallen, waardoor Juventus geen kans zag om een voorsprong te krij gen, Ruira vijf minuten bleef Juventus op een punt achter hangen, In de 15e minuut begon DED inet is weer van grote af stand raak te schieten. De ach terstand liep weer op naar ne gen punten. Juventus begon on der aanvoering van Tineke Ale- man aan een laaLic wanhoop soffensief. Dat leek te gaan luk ken. DED kwam niet meer aan scoren toe en Juventus kwam langzaam dichterbij. Pech bleef Juventus ook niet in de laatste minuten bespaart De Schie damse ploeg liet helaas een aantal goede kansen tot scoren liggen waardoor bij het laatste fluitsignaal van de ook nu niet beste scheidsrechters een gat van drie punten bleef bestaan jn het voordeel van DED (53-56). Topscorers: Rineke Aleman 9—11, Arja v.d. Heuvel 6—2. Eerder hadden de Schiedamse dames al gespeeld tegen koplo per Disco Dancer RZ. Zoals verwacht werd het een ruime 32—112 nederlaag voor de da mes van Ton van Velzen. Ju- ventus speelde zonder Sylvia Gorter en Sylvie Franzen die allebei geblesseerd waren. Topscorers bij Juventus waren donderdag Arja van der Heuvel «fja van der Heuvel 64 en Tineke Aleman 44. tweemaal topscorer Nol co Oosterhagen lange tijd uitgeschakeld Vlaardingen Voor heide teams van hockeyclub Pollux is het competitie-weekeinde met ge deeltelijk succes verlopen. De dames wonnen overtuigend met 4—0 van HLC maar het herenteam moest met 2—3 de overwinning1 aan Rotterdam la ten. De heren kregen geen revanche van de geleden nederlaag op het kunstgras in Rotterdam. Op eigen veld heeft het er lange tijd naar uitgezien dat de Vlaar: dingers voor een verrassing zouden gaan zorgen maar vijf minuten voor het einde maakte Rotterdam aan alle illusies een eind. Al na twee minuten spe len was het Nolco Oosterhagen die een terugspringende bal achter de Rotterdamse doelman plaatste. Ras vlak voor rust konden de gasten de achterstand inlopen. Eén van de vele straf corners werd toen wel doeltreffend In geschoten. Tien minuten na rust na Pollux andermaal een voorsprong. Weer was het Oos terhagen die scoorde. Wel raak te hij daarbij dusdanig gebles seerd dat hij waarschijnlijk voor lange tijd zal zijn uitge schakeld. Toen Rotterdam na twintig minu ten spelen andermaal gelijk maakte leek het bij die stand te blijven. Tot vijf minuten voor tijd andermaal uit een strafcorner toesloeg. De dames van de Vlaardingse vereniging waren meer succes- voL Zij behaalden een ruime 4—0 overwinning op HLC wel ke stand al bij de rust bereikt was. Binnen een kwartier in de eerste helft stond Pollux al met 3—0 voor. TJit een lange comer scoorde Ineke Petri waarna een minuut later Mieke Meerhof uit een solo voor 2—0 zorgde. Dezelfde speelster her haalde dit tot twee keer toe en heide keren met succes. Na rust een minder geconcen treerd Pollux dat aok niet meer tot scoren kwam. De wedstrijd begon overigens later omdat HLC maar met acht dames (niet genoeg om reglementair te mogen spelen) in Vlaardingen aankwam. Tot de overige drie HLC-speelsters kwamen opdra ven speelden een aantal meisjes uit het A-elftal mee met de tegenstandsters. Hoek v. Holland De Hoekse Watersportvereniging heeft een aantal wensen op schrift ge steld die zullen worden behan deld in de vergadering van de commissie sport, cultuur en re creatie van de deelgemeente- raad in de vergadering van maandag 29 november. >e watersporters willen uitbrei ding van het parkeerterrein voor de boten achter het club gebouw. De voortgaande afka- velrng van het strand maakt het onmogelijk om boten aan de duinrand te parkeren, aldus de watersportvereniging. Verder wil men aan de Rechtestraat een parkeerterrein voor autos om conflictsituaties ten aanzien van „illegaal" parkeren in de toekomst te vermijden. Een voetpad langs de Rechte straat, straatverlichting, en een waarschuwingsbord „landings* plaats boten" op het strand vor men verdere wensen van de watersporters die bovendien een financiële bijdrage vragen voor de organisatie van de Eu ropese kampioenschappen Ho- biecats die 13 en 14 augustus 1977 in Hoek van Holland wor den gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8