Staken? Daar trap ik niet in" VVD-verzet tegen hogere belasting gelijkstellen" College haalt uit naar heemschutters H Bouw Nieuw Werck gestart Wijkvereniging wil meewerken aan uitvoering actieplan Krabben: „Bond en kat CPN en PPR: bij veel verbruik duurder water Duurder parkeren Inbrekers betrapt BIJ LENSVELD WEET NIEMAND ER IETS VAN 95 v'&ssaËFsssmsmt isftï Schiedammers krijgen voorkeur Koopavond invaliden uitgesteld Te kleine buit blijft achter Eerste paal nieuwbouw van sociale dienst SCHIEDAMSCHE COURANT flinsdag 23 november 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD101ste jaargang no, 25i09-.4fagina'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL yiaardingen Henk Krabben, pvdA-raadslid, heeft tijdens de behandeling van de begro ting gepleit voor gelijkstel ling van honden en katten. De eigenzinnige huisdieren zouden getooid moeten wor den met een halsband. Daar aan zou een penning moeten hangen waarop afgelezen kan worden of het dier geregi streerd is, of er belasting voor betaald is en of het dier Ingeënt is. Wethouder van volkgezondheid, Jo Vermen- le-van Dijk heeft toegezegd de mogelijkheden hiertoe te onderzoeken en er in een commissievergadering op te rug te komen. Krabben drong verder aan op het afvangen van een deel van het grote aantal verwilderde katten. Volgens Krabben is Vlaardingen namelijk veel te. rijk aan deze verwilderde' huisdieren. Zij zouden een bij zonder groot gevaar voor de volksgezondheid betekenen. Een plaatselijke dierenarts had Krabben vertelt dat kat ten een groter besmettingsge vaar (bijvoorbeeld van honds dolheid) vormen dan honden. Krabben zei begrip te hebben voor de moeilijkheden van het afvangen. „Hoe kunnen ver wilderde en gewoon even bui ten lopende huiskatten wor den onderscheiden?" vroeg hij zich af. Het antwoord gaf hij zelf door de gelijkschake ling van hond en kat voor te stellen. Krabben drong ook aan op het melden van stankoverlast aan Rijnmond als er daartoe aan leiding bestaat „Bel als het stinkt", luidt zijn advies. Vlaardingen De chauffeurs van Lens veld en Zonen BV zijn niet van plan aan een wilde staking deel te nemen om rechttrekking van hun salaris te bewerkstelligen. De directie van het bedrijf ver klaarde bij monde van directeur drs. T. van Herk van niets te weten. Volgens Van Herk hoedt het bedrijf zich volledig aan de collectieve arbeidsover eenkomst (CAO) en gaat het hier om een landelijke zaak. „Het zullen wel problemen rond de nieuwe CAO zijn. Wij weten niet meer dan er in de krant staat", aldus Van Herk. Twee chauffeurs van het bedrijf hebben gezegd niets van een staking te weten. Zij veronderstellen dat het een dreigement van de bond betreft. „Misschien krijgen we nog een schrijven van de bond. maar ik ga niet aan een wilde staking meedoen. Daar trap ik niet in", aldus één van de cabauffeurs. Hij sloot echter niet uit dat het werk wordt neergelegd als de bond daar achter wil gaan staan. „We betalen tenslotte zeventien gulden aan die bond per maand." De chauffeurs zijn er overigens van overtuigd dat het bedrijf hun achterstallig loon best wil uitkeren. „Maar het komt door die loonmaatregel De baas mag ons met meer gaan betalen. Die hele zaak speelt al een paar jaar. We hebben één keer 25 gulden er bij gekregen. Maar wij zitten hier nog in de hoogste loongroep. Het verschil met andere CAQ's bedraagt in ons geval misschien drie tientjes," Een chauffeur, die in de ondernemingsraad van het bedrijf zit, zei dat er ook in de ondernemingsraad niet over gesproken is. „Die ondernemingsraad stelt niet zo veel voor. Je ziet je collega's bijna nooit en. we kunnen dus geen voorafgaand overleg voeren. Zo ook nu. Wij weten weer van niks. Zo gaat het altijd. En dat terwijl tachtig procent van de chauffeurs in ons bedrijf bij een bond is aangesloten." Inmiddels is gebleken dat ook bij andere vervcers- en transportondernemingen niets over een staking be kend is. De vervoersfederatie FNV heeft verklaard dat bij tien grote transportondernemingen wilde stakingen zijn te verwachten. Lens veld zou daar ook toe behoren. Schiedam Het parkeren bij een park eermeter wordt duurder. Binnenkort zal men in Schie dam twee keer zo veel moeten betalen. De gemeenteraad Is er gisteravond mee akkoord ge- traan dat het parkeertarief van i kwartje voor een half uur verhoogd tot twee kwartjes. Deze verhoging van precariorech ten werd voorgesteld in een amendement van het PvdA- raadslid Yvonne Siljee. Het plan werd met twintig stemmen voor en vijftien stemmen tegen aangenomen. De gehele PvdA en PPR-fractie was voor. Ook de drie WD-ers Gerard Ver- hulsdonk, Theo Bakkers en Cor van Tilborg. Tegen stemde het CDA en de CPN. CD A-fractieleidster Rie tje Taverne was ondermeer te gen omdat zoals ze gister avond zei geen rekening werd gehouden met de invalide automobilisten. Haar partijge noot Cees Lansbergen was be zorgd voor de plaatselijk mid denstand. „Die gaat kapot", al dus de nestor van de raad tij dens een van de schorsingen van de openbare vergadering. Schiedam - Na langdurige discussies heeft de ge meenteraad gisteravond zich uiteindelijk uitge sproken voor duurder water en hogere belas ting op onroerend goed. In een weinig spectacu laire vergadering bleek ten slotte de VVD als enige partij tegen de voorgestelde belasting verhoging van twintig procent De twee com munisten bleven zich met hand en tand verzet ten tegen verhoging van de watertarieven met twee dubbeltjes per ku bieke meter. WD-leldcr Gerard Verhulsdonk vond, dat gepraat over belas tingen thuishoort In de begro tingswethouder Rainier Scheeres, dat de staatssecreta ris tot grote spoed beeft ge maand met bet wijzigen van de bijbehorende verordening, lap te hij aan zijn laars door de opmerking dat de regering die wens dan maar sneller had moeten uitspreken. Het CDA voelde ook ervoor om het agen dapunt te bewaren voor de de- cemberklus, maar PvdA, CPN en PPR waren daartegen. Na een snel fractieberaad in de pauze kwam men overwel tot de conclusie niet langer dwars te liggen, maar wel zal aan de kwestie tijdens het begrotings debat de nodige aandacht wor den besteed, zo kondigde Wim Poe Is gan. Verhulsdonk merkte nog op, dat de belastingverho ging niet bedoeld mag zijn om het gat in de begroting te dich ten. Over de watertarieven dienden CPN-wethouder Eef Cüllé en raadslid Aad de Wolf samen met PPR-raadsiid Hans van der, Wïlk een amendement in. Daar in werd voorgesteld om de grootverbruikers aanzienlijk meer te laten betalen dan de kleintjes. Bij monde van Van der Wiik en ook via een door de CPN van te voren verspreid bericht kwam naar voren, dat daarmee ondermeer in de hand wordt gewerkt dat de grootver bruikers aanzienlijk meer te la- tón betalen dan de kleintjes. Bij monde van Van der Wilk en ook via een door de CPN van te voren verspreid bericht kwam naar voren," dat daarmee ondermeer in de hand wordt gewerkt dat de grootverbrui kers zuiniger met water om springen. Scheeres weerlegde dat: "Als een bedrijf naar een gemeente gaat waar het water goedkoper is, dan heeft het nog geld over om het afvalwater te recyclen. Hier zou dat niet het geval zijn, dus schieten wij ons doel voorbij bij nog hogere ta rieven," was tevens de mening van PvdA-chef dr Joop de Jong. Verhulsdonk bracht naar voren, dat zijn fractie dat twee jaar geleden al rei. Volgens De Jong was destijds echter sprake van andere prijsverhoudingen. - Het amendement werd slechts ge steund door de drie onderteke naars. Van der Wilk zag daarna geen reden meer om nog tegen het collegevoorstel te stemmen, dat zodoende met 33 tegen 2 stemmen werd aangenomen. Schiedam Het college van burgemeester en wethouders beticht de Bond Heemschut van ongenuanceerde kreten. Men is het op het stadskantoor helemaal niet eens met de uitlating van deze boud dat het Proveniershuis wegrot en wordt verwaarloosd. Het college heeft dat het bestuur van de bond in Amsterdam meegedeeld naar aanleiding van een in juli geschreven brief. In dat antwoord zegt de gemeente chit pas tot restaurantie van het Proveniershuis kan worden overgegaan indien er voldoende van 210 mille zijn uitgegeven. Het zwaartepunt lag daarbij volgens het antwoord aan de bond, die strijdt voor behoud van oude monumenten en stadsgezichten, vooral op het wind- en waterdicht houden al smede bij het voorkomen van verval. zekerheid bestaat dat de rijks- Als voorbeeld worden ondermeer pi provinciale overheid bereid K een gedeelte van de kosten te subsidiëren. „Onzin", volgens diverse heemschutters, omdat «et geen twijfel lijdt dat de overheid voor een dergelijk mo nument met een financiële bij drage over de brug komt Het college noemt de huidige on- derhoudstoestand van het voor huis redelijk goed. De vleugels zouden zich in redelijke staat bevinden. Een uitzondering daarop - zo geven B. en W. toe - vormt het achterhuis, dat re gelmatig wordt vernield en waar de Historische Vereniging Schiedam zich onlang nog ver ontrustend over heeft uitgela ten. ïn de afgelopen tien jaar zou er voor onderhoud van het Prove niershuis in totaal een bedrag genoemd: vernieuwingen aan daken, schoorstenen en goten, vernieuwen van gas- en electri- sche installaties, verrichten van buitenschilderwerk en het res taureren van de voorgevel. „Het beeld dat u schetst met ter men als ernstige verwaarlozing en wegrotten heeft dus ten on rechte een negatief en onge nuanceerd karakter," zo besluit men de brief aan het bestuur van de bond tr* Om na het officiële gebeuren op het nieuwbouwterrein snel bij de dichtstbijzijnde horecagelegenheid te komen, werd gistermiddag met behulp van drie schepen een brug geslagen over de Lange Haven. ,".vi 1H- t)J B n.*11, tit f. Schiedam Om doorstroming in het woningbestand te bevorderen krijgen Schiedammers drie maanden eerste voorkeur bü het Nieuw Werck. Wethouder Chris Zijdeveld beeft dit gistermiddag bekend gemaakt, nadat hij voor de nieuwbouw tussen de West vest en de nieuwe Haven de eerste paal bad geslagen. „We moeten blij zijn dat een vervallen, lelijk industriecomplex wordt vervangen door een aantrekkelijk woningbouwplan", aldus de weihouder van stadsontwikkeling bij dit officiële gebeuren. Op de plaats van de vroegere Gapersmolen, molen De Hoop, bierbrouwerij De Griffioen en mouterij De Oliphant komen over twee jaar zo'n honderdveertig woningen, bedrijfsruimte, showrooms, een parkeergarage en een restaurant In dit plan van het Rotterdamse architectenbureau Van Nierop en Van den Hoeven herbouwt MUWI de voorgevel van de onlangs gesloopte mouterij De Oliphant Van de woningen worden er achtentachtig gerealiseerd in de premiehuursector. De rest wordt premiekoop en vrije sector. Het nog braakliggende terrein bij de Nieuwe Haven in Schiedam, waar gistermiddag de eerste paal is gesla gen voor zo'n 140 woningen. Maassluis De invalidenkoop- avond, die donderdag in win kelcentrum Koningshoek aan de Uiverlaan te Maassluis zou worden gehouden, gaat niet door. Op deze avond wordt namelijk in de Olympïahal een grote sport manifestatie gehouden. In ver band hiermede heeft men de koopavond voor invaliden ver schoven naar donderdag 16 de cember. Schiedam Bij buurman De Pa paver vonden inbrekers een be tere bult en daarom hebben zij daar in het magazijn de spul len laten liggen, die rij ernaast bij de Co-op In de Mgr Molen- slaan hadden gestolen. Bij de drogisterij vond men later pak jes shag, een groentemes en een plastic tas van de supermarkt, terwijl twee geldkistjes met 2700 gulden bleken gestolen. Vlaardingen De vereniging ~ngen Vettenoordse- polder heeft laten weten mee te willen werken aan de uitvoering van het actie plan stadsvernieuwing Vet- tenoordsepolder. In de brief waarin zij dit aan het ge meentebestuur laat weten, staat echter ook dat men niet bereid is medewerking te verlenen aan de uitvoe ring van het sloopgedeelte van het actieplan. Dit zou volgens de wijkvereniging indruisen tegen de belangen van de wijk. De wijkvereniging zegt in haar brief onder meer het volgende: „Wij zijn bereid te participeren m het overleg met betrekking tot de uitvoering van het actie plan, tot waar de intenties van dit plan stroken met de belan gen van de betrokken bewo ners". Onder participeren, zo staat m een voetnoot, verstaat de wijkvereniging het meebe slissen als werkelijk overleg partners- De wijkvereniging schrijft verder dat zij na persoonlijke gesprek ken met bijna de gehele buurt- bevolking gesterkt is in de over tuiging dat met de wijze waar op het gemeentelijk beleid ge stalte gegeven wordt, de belan gen van de bewoners met ge diend zijn. Dit dan met name ten aanzien van het sloopbeleid. Op andere punten voldoen de intenties van het beleid wel aan de door de wijkvereniging ge stelde norm. Ondanks zware kritiek op de uitwerking ervan, koestert zij de hoop hier in overleg rond de uitvoering nog de nodige positieve verandering aan te kunnen brengen. De vorm waarin het overleg ge voerd moet worden, dient wat betreft de wijkvereniging plaats te vinden zoals in de nota Orga nisatie Stadsvernieuwing staat aangegeven. „Dit om een herha ling van de onverkwikkelijke tonelen zoals onder andere rond het tot standkomen van het concept-actieplan te voorko men", aldus de wijkvereniging. De wijkvereniging heeft haar brief geschreven naar aanlei ding van een verzoek van wet houder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan. Hij wilde na melijk weten of de wijkvereni ging wilde participeren in het overleg met betrekking tot de uitvoering van het actieplan. Burgemeester Wim Kieboom heeft bij zijn slotwoord tijdens de begrotingsbehandeling vrij dagavond nog even aandacht aan de VOP-kxant geschonken. Hij sprak zijn afkeuring uit als persoon over de inhoud van een artikel onder de kop Duidelijk heid. De inhoud noemde Kie boom niet netjes, omdat het personen in een kwaad daglicht stelde. De inhoud van het door Kieboom aangevallen artikel plaatsten wij reeds vorige week. Vlaardingen Mevrouw J, Ver- meule-van Dijk, wethouder van sociale aangelegenheden, slaat donderdag 16 december om 10 uur de eerste paal voor het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst Het nieuwe pand komt te liggen aan de Hoflaan hoek Emmastraat De Lier/Maasland De rijk spolitie heelt het weekeinde twee inbrekers op heterdaad betrapt. In De IJer werd een 21-jarige zeeman uit De Lier aangehouden en in Maasland werd pro ces-verbaal opge maakt tegen de 22-jarige M. B. C. v.d. E, uit Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1