Peter Groen nieuwe (linker) spits voor FC C u bs pleitei i1 oor lichtinstallatie en op zaterdagavond spelen DOYO voor' Zwaluwen een krachtproef Mager volleybalprogramma S unlight-T B spektakelstuk HBSS rukt op naar subtop BESTUURS VERKIEZING BIJ CKC MAASSLUIS •m DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 Hoekse Boys speelt voor uniformen Voor een half jaar overgenomen van Haarlem Sectie- bestuur neemt eerste divisie in bescherming Trainer Baas: „Enige probleem is de aanval" Hoek van Holland Het be stuur van de voetbalvereni ging Hoekse Boys gaat op eigen wijze het uniform- fonds steunen van de har monievereniging „Rotter dam aan Zee". Het bestuur van de Hoekse zaterdag- voetbalvereniging heeft na melijk besloten om de recet te van de wedstrijd Hoekse Boys-Te Werve» die morgen wordt gespeeld, beschik baar te stellen voor het uni formfonds. Op die manier hoopt men een aardig be drag bijeen te brengen en bovendien verwacht men dat wat extra publiek zater dag de weg naar het veld zal vinden. De entree bedraagt 1,50. Na tuurlijk hebben leden en dona teurs als gebruikelijk vrij toe gang, maar zo stelt het Hoek se Boysbe stuur in het clubblad het zou natuurlijk een aardig gebaar zijn wanneer in dit ge val ook die groep een kaartje zou kopen ter ondersteuning van het goede doek Vlaardingen Bij verrassing heeft PC Vlaardingen '74 Peter Groen overge nomen van Haarlem. De 20-jarige spits van de eredivisieclub die dit seizoen tot dusver op de reservebank zat, is voorbestemd om het spitspro- bleem mee te helpen oplossen, nu Wim Tijl na zijn kaakoperatie zeker pas na de winterstop zal terugkeren. Gisteravond trainde Groen al met de A-selectie mee. De hechte relatie tus sen trainer Theo Laseroms en Barry Hughes heeft er in hoge mate toe bijgedragen dat de Vlaardïngse eer ste divisieclub peter Groen voor een half jaar kon overnemen. Barry Hughes: „Groen is een talentvolle speler die echter voorlopig nog geen kans maakt om definitief een plaats in het topteam van Haarlem te ver overen. Omdat hij linkerspits is, zou hij daarvoor Robbie de Kip moeten verdringen en dat lijkt, vooral nu „Kippie" in een uitstekende vorm ver keert zoals heel Haarlem trouwens - een moeilijke zaak". Tot dusver speelde Peter Groen alleen in de oefenduels van Haarlem mee. Als het aan Theo Laseroms ligt past Peter Groen tegen MW in het elftal als linkerspits, maar voorlopig houdt hij een slag om zijn arm. Ondanks het feit dat Hughes zegt dat Groen zo in te passen is, zullen de trainin gen, die deze week nog op stapel staan, moeten bewijzen dat hij er zondag „bij is". „Ik heb er wel zoveel vertrouwen in, in Hughes dan, dat hij zondag bij de selectie zit". Eerder bewees Barry Hughes de trainer van FC Vlaardingen '74 een grote dienst door Ted Hesling aan FC Vlaardin gen te verkopen. Voor een „zacht" prijsje ging Hesling over, „en nu al kan worden vastgesteld", aldus Lase roms, „dat hij geen miskoop is. Hes ling staat sinds kort op het midden veld en dat gaat uitstekend". Voor Peter Groen komt het als een donderslag bij heldere hemel dat hij „uitverkoren" Is om naar FC Vlaar dingen *74 af te reizen. Zijn bekend heid met de eerste divisie is groot, omdat hij er vorig seizoen regelmatig bij was toen Haarlem zijn periodeti- tel pakte. Vlaardings nieuwe linker spits is afkomstig van VUC, waar hij In de regionale jeugd speelde. Drie jaar terug maakte hij de overstap naar Haarlem, waar hij al die tijd in de A-selectie zat. Eerder had FC Vlaardingen '74 interes se in Sprangers, spits van het Bredase NAC, die afwisselend in het A- en C-team speelt. Maar in verband met studie gaf de Brabander er de voor keur aan om in de Baroniestad te blijven. Vlaardingen De toekomst voor SW en FC Vlaardingen'74 in het betaalde voetbal lijkt voorlopig verzekerd. Het sectiebestuur dat via een korte, maar hevige verkiezings strijd mag blijven zitten, ook al dienden nu wéér de WCS en de WON een motie van wantrouwen in, neemt een anti-saneringshouding aan en heeft zelf nogal wat „ijzers in het vuur" om op tal van gronden het rapport Christiaan- se te bekritiseren. Op de bjeenkomst van eerste divisie clubs, vorige week. liet het sectiebestuux betaald voetbal bij monde van voorzitter mr. Jacques Hogewoning zich niet uit over het te voeren aanvalsplan tegen CRM en de Rotterdamse professor, maar wé, heeft het voetbalbestuur er zo veel vertrouwen in, dat zij de kritiek van de eerste divisieclubs maar met een „korreltje zout" nam. Hogewoning cs, die via grote Een ander voorbeeld is, aldus winst vaster in het zadel zit dan nog steeds De Quay, „de shir- ooit, begreep niettemin de onge rustheid van de eerste divisie-" dubs volkomen. In dat verband behandelde hij op die bijeen komst de talrijke vragen voor de voorzitters uit de eerste divi sie serieus. Zelfs besloot dat sectiebestuur zonder er eerst over vergaderd te hebben, om in zijn geheel achter een plan te staan van de eerste divisie clubs, dat gezondmaking beoogt. treclame. Ook in dat facet lo pen wij achter", fjj dat ver band wilde het sectiebestuur betaaid voetbal wel kwijt, dat het initiatief hiervoor moet lig- door Bas van den Berg gen bij de clubs". Voor de ver gadering van het betaalde voetbal komende zaterdag is dat een mooi agendapunt". De accommodatie in Vlaardingen voorzien van Jicht?' De Schiedamse accommodatie voorzien van licht? Evenals het feit dat het sectiebe- o^^gens stond niet iedereen stuur nog eens unaniem ver klaarde dat betaald voetbal in ons land wordt gespeeld met.37 clubs. Voorzitter Cas de Quay (voorzitter van FSC) vertolkte de gevoelens van ongerustheid bij de eerste divisieclubs. „Ik geloof dat de tijd van afwach ten. voorbij is. Doen wij als eerste divisieclubs niets, laten wij niets van ons horen, dan is het binnenkort gedaan met die branche. Wat willen wij nu ei genlijk", hield hij de vertegen woordigers van de eerste divi- siedubs voor. „Afwachten hoe het wapengekletter tussen KNVB en CRM over sanering uitpakt? Doen wij dat, dan is het voor ons te laat". Het sectïebestuur sprak toen het verlossende woord via mr. Jac ques Hogewoning: „Wij staan volledig achter het plan van de clubs voor een drastische ge zondmaking van de eerste divi sie". Centraal in dat rapport staat dat het toeschouwersaan tal groter moet worden. „Dat kan worden bereikt", aldus het rapport, „door de accommoda ties uit te breiden en te voor zien van een lichtinstallatie". Het geen betekent, dat er op vrijdag- en of zaterdagavond gespeeld gaat worden. Kosten van dit project zo'n slordige 15 miljoen. De Quay over het financiële as pect: „Inplaats dat CRM subsi die beschikbaar gaat stellen, zoals het rapport Christïaanse voorstelt, voor sanering van de overblijvende 15 clubs (de meeste uit de eerste divisie), moet het worden gezien als in- vesteringsgeld. Een deel van de 5.S miljoen die het betaalde voetbal elk jaar ontvangt uit de opbrengst van lotto en toto, moet worden aangewend om de accommodaties van de eerste divisieclubs van licht te voor zien. De rest zal moeten worden gefinancierd en in een tijdsbe stek van zes jaar worden afge lost". Cas de Quay verder; „Enquêtes hebben uitgewezen, dat het toe schouwersaantal bij clubs die op zaterdagavond spelen, veel hoger ligt. MW, Fortuna SC, Veendam, NAC en PSV zijn er mooie voorbeelden van. Voorts", aldus De Quay, „zijd| we gewaarschuwd, voor hér 1 feit, dat het recreatiepatroon zich de laatste vijftien jaar zich volledig heeft gewijzigd. In om ringende landen is men al enke le jaren toe aan het spelen van wedstrijden op vrijdag- en op zaterdagavond". achter het rueuwe plan van de eerste divisieclubs. Hoewel niet negatief bedoeld, filosofeerde bijvoorbeeld SW's Maarten. Ei sing over het feit, dat alle clubs in het Rijnmondgebied dan over een lichtinstallatie be schikken. „Het nieuwtje is er dan snel af. Veel eerder", aldus Elsrng, „vraag ik mij af of we het betaalde voetbal in kwali teit niet moeten verbeteren". Daartegenover stond de mening van voorzitter J. van der Wal van PEC/Zwoile, dat je met wedstrijden op zaterdag men sen binnenhaalt die tegen voet bal op zondag zijn. Bob van Slooten van FC Vlaardingen'74 zag het als een belangrijke kos ten besparende factor om de jeugdelftallen als voorwedstrijd tegen dezelfde clubs te laten spelen als het A-elftal. „Ook in Engeland is dat het geval". Tot slot hield Ton Zwikstra, lid van het sectiebestuur, de eerste divisieclubs nog voor, dat niet professor Christiaanse het be taalde voetbal saneert, maar de KNVB. „Binnenkort gaan de besprekingen tussen KNVB en CRM beginnen en wij kun nen u verzekeren dat het sec tiebestuur veel tegengas zal gaan geven.',." Vlaardingen Zwaluwen stoot stug door naar de subtop. Hoewel de achterstand op leider DOVO nog altijd vijf punten is, barsten de vogels na een zwakke start van zelfvertrouwen. De recente overwinningen tegen Quick Boys en Spakenburg toonden aan dat Zwaluwen niet alleen in conditioneel opzicht erg sterk is, maar ook op tactisch gebied een wedstrijd kan beslissen. Trainer Frans de Kruise typeerde zelf het duel tegen de Spakenburgers als een triomf van de tactiek. DOVO is een ploeg die veel scoort Zich aan de Zwaluwen laan zeker niet zal ingraven en- dat staat borg voor een interes sante krachtmeting waartoe Zwaluwen nu eigenlijk in staat is. De Veenendaalse formatie liet twee weken terug Excelsior M. in doffe ellende achter zich (3-0). waarmee het niet de fout maakte zoals enkele weken te rug Noord wijk tegen de Maas- sluizers wél deed. Excelsior M. tracht aansluiting te krijgen via winst op RCL, maar dat wordt wel een moeilijke opgave. De Leiderdorpers zijn thuis erg sterk en alleen bij een puur verdedigend concept zul len de Maassluizers erin slagen om via de counter succes te hebben. Programma; Zwaluwe- n—DOVO, Spakenburg—Hui zen, Quick BoysRWH, SHO—NSW, CSVD—Noord- wijk, Zwart Wit '28—Kozakken Boys, RCL—Excelsior Maas sluis. Stand: DOVO 10—16, Noordwijk 10—15, Huizen 10—13, Quick Boys 10^-11, jZÉgauwen 10li, RCL 10-10, rfpjjÉYH 10—9, Kozakken Boys 10—9, SHO 10-9, NSW IO-9. Spakenburg 10—8, CSVD 108, Excelsior Maassluis 10—7, Zwart Wit '28 10—5. Schiedam Deze week slechts een- mager pro gramma in de volley bal competitie. In de landelijke derde divisie wordt om de beker ge speeld, waarvoor MVC niet heeft kunnen in schrijven. De Maassluï- se dames zijn dus op nieuw vrij. Ook in de eerste klasse van het distrikt wordt niet ge-, spec ld, waardoor zowel de dames van Shell als de heren van Passage een vrij weekeinde heb- Alleen in de promotie klasse een volledig pro gramma. De dames van Passage VCJ komen vanavond in aktie tegen Pendrecht. In spondial „De Enk" te Rotterdam moeten de Schiedamsen al om zeven uur aantre den. Pendrecht behaal de uit acht wedstrijden dertien punten, negen minder dan Passage. Het moet niet in staat geacht warden Passage de voet dwars te zetten. Twee uur later, om negen uur spelen de heren van Volley'68 in de zelfde sporthal tegen het he renteam van Pendrecht, De Fendrechters keer den vorig jaar na één jaar in de eerste klasse terug in de promotie klasse en doen het daar niet al te best Met acht punten uit evenveel wedstrijden hebben zij negen punten minder dan Volley, dat zeker na het knappe herstel van de laatste wedstrijden (een nederlaag uit zes ontmoetingen) ook Pendrecht moet kunnen weerstaan. De dames van Volley spe len morgenavond in de Vlaardingse sporthal aan de Floris de Vijfde laan tegen Animo, Ook Animo lijkt niet sterk genoeg Volley haar eer ste nederlaag te bezor- .gen, zodat de VTaar- dingsen hun trotse kop positie ook na morgen avond wel zullen behou den. Aanvang kwart over acht Gertie ....iedereen Baas gelijk... Vlaardingen TSB kent •elke beweging van Sun light. Driemaal spioneer de de leider bij de nog ongeslagen benjamin, „wij deden dat niet", be nadrukt trainer Gertie Baas van Sunlight. „Ik vertrouw volledig op mijn ploeg. Wij moeten ons niet aanpassen en let op, wij blijven ongesla gen". Waarbij hij wél in het midden laat of de topper uit de vierde klas een verliezer kent. Niet temin is Sunlight al een week bezig zich in de derby in te leven. De makkers van de Deltaweg steunen op een ijzersterke de fensie. Ondanks het feit dat bekervoetbal de trainer niets zegt in deze spannende periode van de competitie, won Sun light met 1—0 van derdeklasser SSC '55. „En", zegt doelman (en aanvoerder) Leo Verduin, „bleef ik weer ongeslagen. In tien duels scoorden de tegen standers maar tweemaal. En. waarvan één nog zelf ook". Sunlight is op grond van de ijzer- sterke defensie niet bevreesd voor TSB, Laatste man Sjaak Suvaal (afkomstig van DHS) doet het bijzonder goed. „Op grond daarvan", zegt trainer Gertie Baas, „schoof Johan van Aken op naar het middenveld, waar hij een vrije taak heeft Als voorstopper fungeert Euge ne Sordam, die in het verleden deel uitmaakte van het Suri naamse elftal. Vooral zijn pas- ses en zijn instinct voor het afnemen zijn indrukwekkend." Gertie Baas: „Hij brengt rust in de hele defensie". Alleen over de aanval maakt de ex-SW'er zich een klein beetje zorgen. „We benutten één op de vijf serieuze kansen en dat is te weinig. We missen in dat ver band echt wel Goudriaan, die een dubbele beenbreuk opliep en nu pas half december gip. sloos zal zijn. Bovendien is het meespelen van Leo Zonneveld zaterdag ook nog een vraagte ken. Hij deed wel mee tegen SSC'55 na zijn hersenschud ding, maar", zegt trainer Baas weer, „ik moet er eens rustig over nadenken." Belangrijkste zaak vindt trainer Baas echter dat zijn formatie zo collectief speelt. Afgelopen za terdag tegen SSC'55 konden de Brabanders daar een lesje aan nemen. Baas: „Ik heb er tijd voor nodig gehad om ieder op zijn verantwoordelijkheid te wijzen. Toen ik bij Sunlight als trainer kwam waren er zg. ve detten. Dat heb ik gauw in de kiem gesmoord. Iedereen is ge lijk, ook ik als trainer." Trainer Jan van der Berg van TSB blijft de nuchterheid zelve. „Ik ben twee keer bij Sunlight gaan kijken weet daarom wie - er in spelen, maar neem van mij aan dat ook Sunlight weet wie onze linksback is." TSB kent geen geblesseerde spelers en op grond daarvan kan Van der Berg zijn systeem spelen wat hij wenst. „Maar er is geen voorspelling mogelijk", zegt hij. „Elke wedstrijd in die vierde klas is weer anders". Vlaardingen Het zaterdag voetbalprogramma is in ge vaar door de regen van de laatste dagen. Er komen steeds meer plassen op de velden omdat de tijd tussen de buien door te kort is en de velden door de hoge vochtigheidsgraad moeilijk drogen. Het is daarom zeer twijfelachtig of alle wed- strijden zaterdag zullen doorgaan. Naast de belang rijke eerste klas duels Zwa* luwen-DOVO en RCLr-Ex celsior Maassluis, kan PPSC in de tweede klas zijn prestige opvijzelen ten kos te van het Zeeuwse WHS. In de derde klas staat HVO voor de beslissende opdracht van trainer Harry Bouquet om tot winst te komen tegen Be Fair om de strijd in de subtop vol ie houden. Stadgenoot Vlaar dingen gaat de moeilijke con frontatie aan met „oude" be kende 's-Gravenzande, dat dit seizoen hoog te paard zit. Bij winst zullen de groenwitten on getwijfeld HVO kunnen heipen. Wanneer HBSS kans ziet om zijn schotvaardigheid, zoals vorige week tegen SVPTT, ook tegen Maasdam in tact te houden, dan komt het aardig in de om geving van de subtop. In de vierde klas staat de Vlaar dingse derby Sunlight-TSB cen traal, waarvan geen zinnig woord te zeggen is. Beide clubs kennen elkaar alleen maar van naam. Saillant detail is dat bei de ook nog ongeslagen zijn. Hoekse Boys gaat in 4 A de strijd aan met Te Werve en dat moet zonder twijfel Hoekse winst kunnen opleveren, MW '27 heeft zaterdag vrijaf. In de afdeling is de positie voor DVO '32 er niet gunstiger op gewor den en dat zal na ZW uit nog wel zo zijn. Overig programma: Melissant-Satelliet, RSM-GTB, WK-SDV, WHR-VDL, Nel- son-CION, i Puttersboek-GSS, Velo-Hoek van Holland. Maassluis Vanavond houdt de korfbalclub De J ong V erzekeringe- n/CKC Maassluis zijn jaarlijkse algemene le denvergadering. Naast alle normale zaken, van een ledenraadvergade ring, zal het grootste deel van de avond ge wijd zijn aan de be- stuursmutaties. Maassluis heeft nu een goed jaar gedraaid in de nieuwe opzet, dwz. met drie autono me besturen. De samenstel ling was een bestuur alge mene zaken, bestuur jeugd zaken en een bestuur tech nische zaken.- Ondanks wat kinderziektes, kan Maas sluis terug zien op een jaar van goed functionerende besturen. De groep jeugdzaken blijft in de huidige vorm gehandhaafd, technische zaken zoekt «og steeds een voorzitter, terwijl be stuur algemene pken ditmaal een grote wijziging zal onder gaan. Jaap Poldervaart stelt zich niet meer herkiesbaar voor een bestuursfunctie en gezien de grote hoeveelheid werk was het wenselijk het bestuur uit te breiden van drie naar vijf per* sonen. De volgende kandidaten zijn be reid om zitting te nemen in het nieuwe bestuur: Simon de Bes (voorzitter), Henny Nieman herkiesbaar (secretaris), Dick Hubert (penningmeester), nia van Aalst - herkiesbaar (alge meen adjunkt) en Maarten van Bergen (propaganda en pubuci* De leden van De Jong Verzeke- ringen/CKC Maassluis krijgen vanavond de kans om hun mfr ning uit te spreken en verder alle zaken van belang aan ae orde te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4