HVO eoi Be Fair boeien niet 1 Werklust Chris Brouwer Inspireert 1 B I Martinit laat kansen s GSS BESLIST ERG LAAT m Excelsior'20 slachtoffer VERLIES VOOR WK BBSS: y Ondanks aanwezigheid Arié de Yroet: SVDPW haait uit: 4-1 Bakker redt XJrsus FCN'66 dupe van scheidsrechter Schiedammers in slotfase door oog van de naald meer geluk dan wijsheid téBl BANDAG 29 NOVEMBER 1976 SCHUIVER wmïÊm WBSÊBÊBSÊm WF: onnodig i >4* -■ «fWsSiiöSr» Schiedam Pas heel laat heeft GSS in en tegen Puttershoek de volle winst binnen gehaald. Drie minuten voor tijd was het nog altijd 1—1, maar op de valreep sloegen de Schiedammers nog tweemaal toe* 1—3. Aanvankelijk leek GSS op een snelle beslissing uit te zijn. Al in de zevende minuut werd de score geopend, toen Siem van Gerven uit een vrije trap van Aad Kerkhof raak kopte: 0—1. Snel daarop mikte André van Wenser net naast, waarop' Put tershoek terug begon te vech ten. Tien minuten voor de thee lever de dat ook de gelijkmaker ap (11), maar in de tweede helft domineerde GSS toch weer. Schoten van Siem van Gerven en een kopbal van Jan van Bokkum bleven echter zonder resultaat. De tijd begon inmiddels te drin gen, maar toch kreeg GSS loon naar werken. Na aangeven van Chris van Gerven loste Jan van Bokkum het beslissende schot: 1—2. In de blessuretijd kreeg de 2ege nog meer gestalte, toen Siem van Gerven zich handig vrijmaakte en ook de keeper op het verkeerde been zette: 1—3. Rotterdam SVDPW heeft in de uitwedstrijd tegen DZB een duidelijke overwinning van 14 geboekt. SVDPW speelde voor- ai na de rust een goede wed strijd- De voorgeschreven tak- tiek van trainer Steenbergen werd met succes uitgevoerd. Met de sterke wind tegen werd het hele speelveld gebruikt, de bal ging laag langs de grond, van man tot man en er werd goed uitgebouwd. „De jongens hebben in die periode ver schrikkelijk goed gevoetbald", aldus een tevreden trainer Steenbergen. Voor de rust met de sterke wind in de rug had SVDPW al een voorsprong kun nen grijpen. Gsta en Voets heb ben goede kansen gehad maar niet gebruikt. Na de rust ging het beter. Het was in de vierde minuut dat Georg Kreischer de Schiedam mers op 0-1 kon brengen. Vanaf dat moment raakte men bij DZB in paniek. Er werd een verdediger opgeofferd voor een aanvaller en dat bleek net fout te zijn- Cor Voets kon met een goed gericht schot nummer twee aan laten tekenen en twee kopstoten van Wim Osta bete kenden evenzoveel doelpunten: 04. Eerst kort voor tijd mocht DZB de eer redden: 1-4. Schiedam Ursus heeft het te- gen ASW niet gemakkelijk ge had. Het kwam dan ook op eigen terrein niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel, dat zeker na de rust in de hand werd gewerkt door de Sehie- damse doelman Hakker, die bij de gevaarlijke counters van de bezoekers een zeer betrouwba re sluitpost bleek te zijn. ASW startte met de krachtige; wind mee en trachtte met hoge ballen gevaar te stichten in de verdediging van Ursus. Henk Verwey en zijn medeverdedi gers stonden echter succes voor ASW in de weg. Aan de andere kant kreeg Bart Fiegel een goe de kans. Te lang treuzelen deed deze echter te niet gaan. Een doorbraak van Hans Schin kel, na een één-twee met Cock Zey werd door de doelman on schadelijk gemaakt. Hetzelfde deed voor de rust doelman Hakker, die gestrekt naar de hoek moest om een doelpunt te. voorkomen. Na de rust bleek bij de stromende regen het spekgladde veld voor alle spe-' Iers een groot bezwaar. Ursus trachtte het spel te be_ len, maar gevaarlijke en resul taat boekende schoten werden er niet gelost. In die periode toonde doelman Hakker zijn klasse, want de counters van ASW werden door hem goed opgevangen en door dit alles bleef het 0—0. Vlaardingen Geen moment hebben HVO en Be Fair hun belangen voor de posities op de ranglijst aange toond, HVO met de blik naar de top en Be Fair nog in de buurt van de gevarenzone, al zijn de verschillen in deze afdeling maar klein. Zelfs de aanwezigheid van bondstrainer Arie de Vroet kon. beide ploegen niet inspireren tot een extra inspan ning. Het was en bleef een bijzonder lauwe partij voetbal, die geen winnaar kende: 00. ons spel", aldus Bouquet, die nu Paul van Wezel als gelegen heidsvleugelspeler had opge steld. „Het belangrijkste gemis was nu de snelheid, die Rinke er wel in kan brengen". Niettemin twijfelde ook Bouquet er aan of hij met Baaima wel van Be Fair had gewonnen. „Dit was één' van onze slechtste wedstrijden. We speelden als een natte krant". Wel Meld HVO in de eerste helft iets be ter de bal in de ploeg, maar dit leverde geen enkel voordeel op. Be Fair-doelman Kees Verhoef behoefde pas kort voor rust een keer echt in aktie te komen. Een onverwachte lage schuiver van Cees Schilder, afgevuurd vanuit de tweede lijn, grabbel de hij uit de hoek. Het daarna volgende schat van Gert de Goede stompte Verhoef boven alle hoofden weg. Pas in de tiende minuut van de tweede helft kreeg HVO-do el- man Jan van Eysden een schot te verwerken. De schuiver van Wim Bron, door Pim van Rey en Henny Drop steeds afge stopt, was echter niet al te moeilijk. Piet Vogel had voor HVO de wed- Arie de Vroet was naar Vlaardingen gekomen om Be Fair-speler Wim Bron aan het werk te zien. „Als ik regelmatig goede rappor ten krijg wil ik me op de hoogte stellen", aldus de oefenmeester. De ex-NAC- speler was De Vroet niet tegengevallen. „Hij deed leuke dingen met de bal". Niettemin zullen er meer goede rapporten binnen moeten ko men, wil Bron voor de nationa le selectie worden uitgenodigd. De Vroet: „Maar dat geldt ook voor de reeds geselecteerde spelers. Rinke Baaima zal dus bij zijn club goede wedstrijden moeten blijven spelen om er bij te blijven". De Vroet kon Baaima echter niet aan het werk zien, want de snelle vleugelspits was vorige week in het bekerduel tegen Haaften geblesseerd geraakt „De blessure geneest echter voorspoedig", aldus de nu toe kijkende Baaima. „Volgende week tegen Vlaardingen denk ik er weer bij te zijn". Hetgeen zijn trainer Harrie Bou quet veel genoegen zal doen. „We misten Rinke node. Er zat nu geen enkele verrassing in illwEillI?! - ■*- i bhB strijd kunnen beslissen, maar in de vijftiende minuut kopte hij onnauwkeurig naast, en liet hij tien minuten later opnieuw een kans liggen toen doelman Verhoef een voorzet van Van Wezel maar nauwelijks kon be roeren. Ook Gert de Goede kreeg een uitstekende kans. Hij kwam onverwacht alleen voor Verhoef, die dat evenwel in eer ste instantie redde waarop Hans Appel het gevaar verder indamde. Appel en aanvoerder Cor van Triet speelden in de Be Fair-de- fensie overigens een betrouw bare partij. Trainer Van Bom mel: „De defensie was voor mij het pluspunt van de wedstrijd. De rust is achter terugge keerd". Acht minuten voor tijd zorgde arbiter 't Jong nog voor wat opwinding. Rob Jansen hield Bron vast, nadat die door een uitstekende dieptepass was doorgebroken. De scheidsrech ter wees aanvankelijk naar de witte stip. „Ik had duidelijk ge zien dat die speler vele meters werd vastgehouden", aldus de leidsman. „Vanaf mijn plaats leek het er binnen. Op advies van de grensrechter herriep ik mijn beslissing". Trainer Van Bommel voelde ach enigszins bestolen, maar de overtreding was er inderdaad buiten. In plaats van een straf schop werd het een vrije trap die Bron zelf in de muur schoot. Schiedam WF heeft op eigen terrein een onnodige nederlaag (0-2) te slikken gekregen van Zuiderster. Onnodig, omdat de Schiedammers bijna voortdu rend in de aanval zijn geweest, maar geen kans zagen am tot een doelpunt te komen. WF moest Jan Verdam en Cor Spijker missen, maar die wer den goed vervangen door Jan Boon en Alfred Spijer. Voor de rust hebben o.a. Jan Boon en Henny de Gids verschillende malen de mogelijkheid gehad om tot een doelpunt te komen. Het mocht echter niet zo zijn. Ook na de rust bleek WF sterker, maar ook nu zag het geen kans om tot een doelpunt te komen Zuiderster moest zich bepalen tot uitvallen, maar die waren bijzonder gevaarlijk en zo kon het gebeuren dat doelman Piet Grootveld zich verkeek op een onverwacht ver schot, waar door Zuiderster de leiding kon nemen. Die voorsprong werd bü één van de spaarzame uitvallen nog ver groot en weer was het een ver hard schot waarop doelman Grootveld moest capituleren. WF kon de achterstand niet meer veranderen en zelfs het de eer reddend doelpunt bleef uit: 0-2. Schiedam FCN-USC waa voor de rust een bijzonder goede wedstrijd. Beide teams lieten elkaar voetballen en zo ontstond er een pittig, fijn en sportief duel, met in die periode iets beter voetbal van FCN. Dit resulteerde dan ook in een doelpunt In de twintigste minuut ondernam Joop Kuiper een solo. Hij trok de bal voor het doel en daar was Gerard de Bruin die dit alles goed af kon ronden: 1-0. Zonder veel gevaar voor de thuisclub kwam de rust dan ook met een nuttige voorsprong van 1-0. Ook na de rust bleef FCN sterk drukken. Een schitterende aktie van de Rotterdamse doelman ontnam Karei Bronsgeest een kans. Het werd 1-1, toen door de verdediging van FCN een bal werd uitgespeeld. Het leer kwam voor de voeten van een tegenstander, die ineens uithaalde, wat de gelijkmaker betekende. Uit een voorzet van Friderich bracht Karei Bronsgeest de stand op 2-1 en iedereen dacht aan een gewonnen wedstrijd. Een enorme blunder van de overigens goed leidende scheidsrechter (buitenspel) kostte FCN de overwinning, ook al omdat de arbiter zes minuten te vroeg afblies: 2-2. 1 PietRoozen. .rakelings over. Rotterdam Onder uitstekende leiding van de Roermondse arbiter Stiphoud hebben Coal en DHS de punten broederlijk gedeeld. Het werd 1—1 en daar kon iedereen wel vrede mee heb ben. DHS ging van start zonder Jan Kersemeij- er, die na de rust pas in aktie kwam, waardoor Geriit Droog, die geen sterke indruk had achter gelaten, zijn plaats moest afstaan. Opvallend speelde Chris Brouwer die een werklust toonde welke andere spelers inspireerde. De komst van Kersemij er na de rust betekende een voordeel voor DHS, dat het laatste half uur, goed gesteund door het middenveld, herhaalde malen gevaarlijk kon worden. Jammer was het dat voor de rust Hans Schop, niet begrepen door zijn medespelers, te veel balverlies leed, waar door Coal met de uitvallen gevaarlijk kon wor den. Toch heeft de hele ploeg van DHS er keihard voor gewerkt en dat was zeker een pluspunt De Schiedammers konden al na achttien minuten de leiding nemen. Uit een ver hard schot van Hans Vermeer ketste de bal via de lat het veld weer in. Dat was voor Piet Roozen voldoende om zijn ploeg op 0—1 te brengen. In de 25e minuut kwam Roo2en net iets te kort op een voorzet van Gerrit Droog. Vijf minuten later was het aan de andere kant prijs. Een schitterende combinatie tussen De Man, De Ridder en God- vliet (schot) betekende de gelijkmaker: l—X. Kort daarop moest doelman Sparla al zijn talen ten tonen op een hard schot van Hilgers. Na de rust moest DHS terug. Coal nam het initiatief en zo moest Jack Leem en op de doellijn redding brengen toen Sparla was gepasseerd. Velen waren in de veronderstelling dat het niet met het hoofd, maar met de hand was gebeurd.- De scheidsrechter had een kopbal gezien dus ging het spel gewoon door. DHS „knokte" zich onder de druk uit en zag zelfs kans om het initiatief te nemen. Een kopbal van Jan Kersemeijer kon maar net door samenwerking tussen doelman Van Uden en Hagendijk uit het doel worden gehouden. Met veel moeite kon de verdediging van de thuisclub een Schiedams doelpunt voorkomen al was Piet Rooïen er daar heel dicht bij. De bal ging uit een loeihard schot van hem maar net over de lat Twee minuten voor tijd kroop DHS door het oog van de naald, toen De Man uit een voorzet van Godvliet de bal verkeerd op het hoofd kreeg. Het bleef I—1 en dat gaf de verhouding wel goed weer. Schiedam Martinit is op eigen terrein door SMV verslagen. Het werd voor de Rotterdam mers een niet onverdiende overwinning* 1—5), SMV kon doelpunten maken in tegenstel ling tot Martinit, dat in het veld zeker niet de mindere bleek vaa SMV, maar waar het maken van een doelpunt een onoverkomelijke hindernis bleek te zijn. Goed, het moest al na een twintig minuten spelen Van der Horst missen die met een spierblessu re de kleedkamer opzocht en zich liet vervangen door Dijk stra, maar toch geen verzwak king betekende. Reeds voor de rust had Martinit minstens tot twee doelpunten moeten ko men. Denkt men alleen maar aan de vrije trap van Jan Blom, waaruit de bal da paal op zijn weg vond. Of aan het schot van Slavenburg, dat met veel talent en kunde door doelman Van der Broek werd gestopt Aan de andere kant bleek dat SMV zich niet veel mogelijkheden kon scheppen en zo ewe de rust dan ook in met de stand 0-0. In de tweede helft waren er nau welijks een tweetal minuten ge speeld of de gasten konden door Slingerland de leiding ne men. Vanaf dat moment moest Martinit alles op de aanval zet ten en beperkte SMV 2ich tot de counters, die zeker niet on gevaarlijk waren- Dat bleek in de twintigste minuut toen Rui ter bij een snelle uitval zijn club op 0—2 kon brengen. Even nog kwam Martinit met suc ces terug, toen Klootwijk uit een voorzet van Quadt met een kopstoot de achterstand kon verkleinen 1—2. Gouka, ver naar voren gekomen, kopte net naast Een schot van Quadt werd meesterlijk gestopt, maar toen SMV zich even onder de druk uit kon werken, was het gelijk prijs. Hoofdman was de maker van het laatste en beslis sende doelpunt: 1—3. Delft Bikkelhard voetbal van Full Speed en een matig lei dende scheidsrechter (die daar niet tegenop trad), waren de oorzaken welke tot gevolg had den dat Excelsior *20 het duel met 2—1 moest verliezen. Kei hard voethal, waar Peter van der Hoeven tal van blessures aan over hield en waardoor Tieman zeer ernstig gebles seerd het - veld afgedragen moest worden. Voor de rust zag het er zeker niet naar uit dat Full Speed naar de grofste middelen zou grijpen Schiedam Ondanks de enorme inzet van aan voerder Sjaak Theuerzeid is het WK niet gelukt de winstpunten in eigen huis te houden. SDV ging met de overwinning 0—2 en dus de beide winstpunten naar huis. De eerste twintig minuten had VVK het spel in handen en niemand zal toen gedacht hebben aan een nederlaag. Het kwam in die periode niet tot een doelpunt en toen er bij een uitval van de bezoekers een dekkmgsfout werd gemaakt en het 0—1 werd, zakte het spel van WK weg, De bezoekers kwamen na de rust middels een fel omstreden doelpunt (buitenspel) tot 0—2 en eerst daarna kon VVK weer wat terug doen. Gerrit van Mill had een goede kans, maar bracht die om zeep en ook het uitstekende werk van de naar voren gekomen aanvoerder Theuerzeid zet te geen zoden aan de dijk. Derhalve moest WK genoegen nemen met een nederlaag van 2—0. om tot resultaat te komen. Ex celsior, tegen de wind optor nend, speelde een zeer goede wedstrijd. Dit werd dan ook beloond met een door Clarijs gescoord doel punt, na een goede combinatie tussen hem en Kloppers. Hoe wel Excelsior het beste van het spel bleef houden kwam het niet meer tot een doelpunt. Na de rust bleek Full Speed tut een ander vaatje te zijn gaan tappen. Het speelde stug op de man en trapte naar alles wat bewoog. Na een kwartier glipte de bal van de schoen van Rade makers voor de voeten van een Delftenaar. Dat betekende wel de gelijkma ker: 1—1.' Het winnende doel punt van de thuisclub was fel omstreden. In de eerste plaats nam de middenvoor de bal met de hand mee en deponeerde het leer toen naar de buitenspel staande linkerspits, die geen moeite had om te scoren. Hoe Excelsior ook protesteerde, de scheidsrechter bleef bij zijn me ning, waardoor het met een on verdiende nederlaag naar huis moest 2—1. Schiedam „Ongelooflijk, dit lijkt nergens op", brieste trai ner Zoltan Szalay van HESS zaterdag in de rust tegen zijn ploeg. En terecht! Het spel van HBSS leek nergens naar en bij Iedere actie was het steeds weer een Maasdammer die net iets eerder bij de bal was. Dat uiteindelijk toch'nog een 2-0 overwinning voor HBSS uit de bus kwam, was dan ook meer geluk dan wijsheid, want ver diend had men' het zeker niet, terwijl zelfs een overwinning voor de ploeg uit Maasdam een veel betere uitslag gegeven had. Tegen de verwachting" in trof HBSS een aanvallend Maas dam tegenover zich. Het was Bas Katoen die dicht bij een doelpunt was, maar Cees Ver dam tikte de bal keurig over de lat. Aanvoerder Gerard de Snoo behaalde ook nog eer keer uit, maar buiten bereik van de Schiedamse doelman ging de bal net over de krui sing. HBSS trachtte uiteraard ook wal terug te doen en het was Martin Meyer die zijn snelheid goed uitbuitte en in een lange sprint alleen voor keeper John Manly verscheen, doch op het beslis sende moment speelde hij de bal net iets te veel voor zich uit en daarmee een goede kans om zeep helpend. HBSS voetbalde nonchalant en zonder overtui ging, denkend dit varkentje wel te wassen en inderdaad na een half uur was het een bijzonder fraai doelpunt van Thijs Rade- maker die een afstandsschot van zo'n 25 meter losliet, dat via de binnenkant van de P&al doel trof: i—*0 dus. Toen Jan Smits na rust een pe nalty miste, nadat Nico van Stralen hands had gemaakt in het beruchte strafschopgebied, Cees Verdam dook de ba! over igens schitterend uit de hoi»K waarna in de „rebound" «Jf1 wederom Jan Smits was ü1® voor de tweede keer miste) zat er voor Maasdam geen perspec tief meer in. Dat tenslotte in de allerlaatste minuut, net toen HBSS nog enorm onder drnK stond, het Peter Boon was die voor HBSS 2-0, aantekende, was alleen nog van belang voor de statistiek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4