Tactiek Fortuna slaagt Houding RKWIK noodlottig CKC maakt 't niet af De Hollandiaan krijgt te weinig Schuiten staat VFC's winst in de weg De Hoek laat voorsprong glippen Demos snelle verliezer Programma zaalvoetbal /1AANDAG 29 NOVEMBER 1976 6 Hoekse Boys: te veel blessures ELEMENTEN Hans Renierie: Gelijkspel m BELOOND ACHTERSTAND zou terecht Jos Houweling glipt langs Schiedammer Wim Wöhler. Viaardmgen In de uitbeurt tegen De Postduiven vreesde Fortuna zijn tegenstander. De Locsdumers baddert thuis op merkelijke resultaten geboekt en op de ranglijst volgde de thuisclub de roodgelen op kor te afstand. Omzichtig ging de brigade van Fortuna te werk. Het gleed niet uit, maar arri veerde met de volle (3-2 winst) buit Vooral door de volle hon derd procent inzet werd geen schade geleden. De thuisclub had de handicap een kwartier voor rust met tien man te moe ten opereren. De scheidsrech ter stuurde een speler weg. Fortuna had met de wisseling een comfortabele 2-0 voor sprong. Arie Verburgh miste doelman Rob B re keimans. Dat leek een slok op een borrel te schelen, maar vervanger Aad Harms verving zijn collega zeer ver dienstelijk. De „elf1 schoot voorzichtig uit de startblokken en zocht de aanval met twee spitsen. Belangrijk met de moeilijke wind was om in bal bezit te blijven. Dat ging de bezoekers goed af. Na zeven tien minuten kwamen de gas ten met 1-0 voor te staan, En pass van Gerrie Hamerslag be reikte Marie Visser en deze mikte goed. In de eerste periode bleef For tuna de toon aangeven. De Postduiven creeerde zich geen uitgespeelde kansen en na met, tien spelers te zijn overgeble ven, soleerde aanvoerder Dick Verburgh van Fortuna langs enkele spelers, incluis de doel man, en scoorde 0-2. Na de hervatting werkte De Postdui ven er keihard voor (met tien man) en verraste Fortuna vrij snel: 1-2. De bezoekers kregen het moeilijker, maar konden op tijd orde op zaken stellen. Halverwege nam Marie Visser het onrustige gevoel bij de roodgelen enigszins weg door 1-3 te laten aantekenen. De thuisclub gokte met zijn lange spelers op hoge ballen. Een maal had het nog succes: 2-3, maar Fortuna consolideerde de 2-3 stand. Hoek van'Holland Het zondag team van Hoek van Holland heeft een 2—0 voorsprong bij de rust uit handen moeten ge ven. Tegenstander Tonegido kwam na de thee sterk terug en verliet bet veld met een 23 overwinning. Een trieste nederlaag voor een in de eerste helft sterk spelend Hoek van Holland. Het was na een kwartier spelen Paul Hij- nen die met een klimmend schot de Tonegido-doelman kansloos liet Toen Georg Flöhr vlak voor rust de voorsprong zelfs vergrootte leek niets de zege in de weg te staan. Al vrij snel in de tweede helft wist Tonegido de voorsprong te ver kleinen. „Dat doelpunt kwam te vroeg", oordeelde de oefen- meester van Hoek van Holland. De rust ontbrak en juist daar maakte de tegenstander dank baar gebruik van. Schiedam Demos heeft een met drie invallers spelend Bol nes niet van een overwinning af kunnen houden. De bezoekers wonnen het door Bosch strak geleide duel verdiend met SM). Ondanks de barre weersom standigheden werd het toch een prettig en sportief duel zonder ook maar één wanklank. De mos heeft in feite maar één werkelijk goede kans gehad om tot een doelpunt te komen. Dat was bij een aktie van Van der Kuil. De eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 0—1 voor Bolnes. Het was Verstegen die uit een pass van Verwey doelman Van Sehijndel kansloos passeerde. Na de rust was het van hetzelfde laken een pak. Bolnes deelde de lakens uit en Demos voetbalde verder met de wetenschap dat het de wedstrijd ging verliezen. Dit werd nog duidelijker toen Van Oosten de weer meespelen de Bas de Regt passeerde alsof hij er niet stond en zijn aktie besloot met een roostreffend schot: 0—2. Dit werd ook de eindstand. Hoek van Holland De 0—1 nederlaag tegen Te Werve is er mede oorzaak van dat Hoekse Boys gaat wegzakken in de grauwe middenmoot van 4A- De achtergronden zijn echter i/eel dieper dan de nederlaag alleen. De biessurelijst bij de Boys wordt langer en langer. Lammert Omhof wordt het hele seizoen al node gemist en nu moest ook Aad Moerman zich opnieuw afmelden Aad liep vo rige week tegen Scheveningen een enkelblessure op die op het eerste gezicht tamelijk onschul dig leek. Maar een later onder zoek in het ziekenhuis wees uit. dat Aad het voetballen de eer ste maanden wel kan vergeten. „En dat kon weieens het defini tieve einde zpn" zegt hij zelf. „Ik ben de laatste tijd te vaak geblesseerd en dat kan ik te genover mijn werk niet verant woorden. Daarom overweeg ik om er helemaal mee te stop pen". Te Werve kon zijn redelijke posi tie op de ranglijst trouwens ook geen moment waarmaken. De bezoekers speelden fantasieloos en de weinige gevaarlijke mo menten die er in de eerste helft uitkwamen werden door Aad Tukker en Theo Hooij donk moeiteloos onschadelijk ge maakt. Te Werve had het defen sief nog gemakkelijk, want daar ontstonden eigenlijk nau welijks gevaarlijke situaties of het zou moeten zijn via de altijd ijverige Henk Sterrenberg. Pas na rust stelde Te.Werve tegen verhouding in de zege veilig. Dordrecht Een te lichte spelopvatting tegen het bescheiden geklasseerde Merwede beeft RKWIK de das om gedaan. RKWIK speelde wel het betere voetbal, maar ging te nonchalant met de kansen om. Merwede daarentegen had slechts aan enkele uitval len voldoende om de winst binnen te halen: 2—1. In de twintigste minuut opende Merwede de score (1—0), maar nog in dezelfde minuut kwam RKWIK terug. Vanaf de aftrap werd een aanval opgezet, die door Ries van Ross urn op de juiste wijze werd afgewerkt: 1—1. RKWIK bleef echter de spelwijze van Merwede onderschatten. De enkele Dordtse uitvallen waren doorgaans veel gevaarlijker dan het geschuif van de VJaardingers- Voor rust werd er niet meer gescoord, maar in de tweede helft kreeg RKWIK een strafschop tegen. Merwede greep die terecht uitgedeelde straf aan om doelman Wammers voor de tweede maal te passeren: 2—L Pas toen was RKWIK er alles aan gelegen om pressie uit te oefenen.- Merwede hield óch echter staande, al koste dat veel moeite. De kans op de gelijkmaker ontging RKWIK, toen voorstopper Jan. de Witte op kwam. Hij werd in het strafschopgebied onderuit gehaald, maar de scheidsrechter zag er geen strafschop hu Kralingseveer Opgeto gen verlieten de spelers van CKC het totaal om geploegde veld. Het leek wel of CKC de wereld beker had gewonnen. Al betrof het 'slechts' een 3*2 zege op het fel tegen stribbelende Schiedam. Maar de wijze waarop CKC Schiedam terug wees, verdiende een ho gere score dan het mini male verschil van één doelpunt. Eigenlijk waren het niet eens ech te doelpunten die de Schiedam mers lang in de strijd hielden. Het waren slordigheijes in de Veerse defensie, terwijl CKC voorin verzuimde verder af stand te nemen. Via uitstekend combinatievoetbal, goed ge- door Donald Bax spreid over de beide vleugels, schiepen de volgelingen van oe- fenmeester Henk Könemann rich ideale kansen die evenwel onbenut bleven. Könemann zelf tilde er niet zo zwaar aan. Hij vond het veel belangrijker dat de wedstrijd was gewonnen. Een oordeelde: "Dit was voor ons een erg be-- langrijke wedstrijd. Want ver lies je, dan kom je toch weer erg dicht in de buurt van de laatste plaats. Nu hebben we de aansluiting met de middenmoot helemaal behouden". Vervolgend: "De jongens hebben er vandaag keihard voor ge werkt en er is nog goed ge speeld ook. Alleen de afwerk ing. Er zijn nog te veel kansen gemist John Verdugt, Hennie van Tuyl Johnny Boham. Dat rijn er zo al drie. Maak je die, dan speel je nog gemakkelijker. Want maakt Schiedam nog zo'n gelukkige goal, dan ga je toch voor één punt het schip in". Ook Hans Ruytenberg, de trainer van Schiedam, had niets dan lof over zijn ploeg en stelde nadrukkelijk: "Die tegendoel punten kwamen een beetje on gelukkig tot stand. Maar er is in ieder geval voor geknokt en dat ontbrak de laatste tijd een beetje. Als het wat sneller 3-2 was geworden, had ik het nog niet geweten. Ik heb gewoon gegokt en ben na de rust met vijl spitsen gaan spelen. Je moet toch wat doen als je met 2-0 achter komt". CKC-Schiedam stond mede, en waarschijnlijk voor doorslag gevende aar dj in het teken van de natuurlijke elementen. In de eerste helft een strak over het veld staande wind, waardoor CKC een groot overwicht kon opbouwen en tweemaal kon scoren. Na de_ hervatting een gestaag vallende regen, waar door Schiedam tot 3-2 kon na deren. CKC mocht komen van Schiedam dat met vier middenvelders opereerde. Het doel van Kees Schuurhuizen werd enkele ma len van afstand bestookt, maar toch moest CKC een half uur op de eerste treffer wachten. Wun den Boer soleerde niet zonder geluk langs vier man en met een droge schuiver tussen de benen van Schuurhuizen was dat 1-0. Ruytenberg later: "Die speler had allang plat ge moeten". Maar CKC zou waarschijnlijk niet genoeg hebben aan dat ene doelpunt, omdat Schiedam na de rust voordeel zou putten uit de harde wind, CKC begreep het ook en tien minuten later was het 2-0. Een goed geoliede aanval met Boham en Houwe ling in de hoofdrol bracht A2- blas alleen voor Schuurhuizen en deze vonniste beheerst Vlak na de wisseling ruilde Ruy tenberg verdediger Chris Jonk man in voor aanvaller Harry Wegman, wiens eerste daad on middellijk een treffer oplever de. Een ongevaarlijk uitziende voorzet werd door de wind meegedragen en plofte via de paal achter Huug Rook. Het antwoord van CKC bleef niet uit Akïe Aiblas plaatste zich achter de bat voor een vrije trap. Ditmaal werd de bal niet meegenomen door de wind, maar viel vlak onder de lat naar beneden. En invaller-doel man Piet Breeman was kan sloos. Schiedam viel aan met de moed der "wanhoop, het scoorde mid dels Roy de Hartog zelfs nog 3-2, maar het verwaarloosde de verdediging volkomen. En als CKC in die periode iets meer het 'koppie* had gebruikt, was het ongetwijfeld meer gewor den dan de nu schamele maar dik verdiende 3-2. Vlaardingen De Hollandiaan heeft in de thuiswedstrijd tegen Oud-Beijeriand onnodig puntenverlies geleden. De Vlaardin- gers moesten met een 1-2 nederlaag genoegen nemen. Het commentaar van de Vlaardingse trainer Hans Remerie: „Een gelijkspel had een betere verhouding geweest", is wel nakaar ten, maar de oefenmeester kreeg van vriend en vijand het grootste gelijk. De Hollandiaan kreeg al na acht minuten een werkelijk goede scoringskans. Kees Sprayt kwam vrij voor doel maar zijn inzet was te zacht en voor doelman Frans Schouten niet moeilijk om te stoppen. De Vlaardingse for matie had het eerste half uur het spel goed onder con trole en de verdediging, met Kees Stam aan het hoofd, wist menige aanval van Oud-Beijerland onschadelijk te maken. Ook de voorhoede van De Hol landiaan werkte hard en na twintig minuten spelen werd dit met een doelpunt be loond. Kees Spruyt kreeg de bal goed aangespeeld en toen kon doelman Schouten de bal uit het net laten ha len: 1-0. Hierna werd het spel er met mooier op en de hevige regenval was daar ook mede debet aan. Zeven minuten na de treffer van Spruyt kon de Vlaardingse doelman Bert Groen de gladde bal met goed onder controle krijgen, maar wast zich op tijd te herstellen vlak voordat Cor Troost kon inschieten. Na een half uur miste Mar Plomp en kon Piet Maasdam zich op rechts goed vrijspe len, Met een hoge voorzet voor het Vlaardingse doel stelde hij toen Ame Schip per in staat om de stand op 1-1 te brengen. Wegens te hard ingaan van Kees Or- gers kreeg hij een officiële waarschuwing van de goed leidende Schiedamse scheidsrechter Gudde. Net voor het verstrijken van de eerste helft kreeg René de Vette een unieke kans om zijn ploeg weer aan een voorsprong te helpen, maar zijn schot ging net langs de verkeerde kant van de staander. Een kwartier in de tweede helft was er opnieuw een boeking van een Oud-Beijer- landspeler. Piet Verkerk werd ook door scheidsrech ter Gudde genoteerd. In de eenentwintigste minuut kon een vrije schop van Adri' van Tiggelen door doelman Groen niet klemvast gepakt worden en de terugspringen de bal kon door Cor Troost hard achter de verraste doelman geplaatst worden: 1-2. Na deze voorsprong ging Oud- Beijerland sterker spelen en moest de Vlaardingse verde diging vaak handelend op treden. In de laatste tien mi nuten kwam De Hollandiaan wat onder de druk uit en kreeg René de Vette een sco ringskans maar doelman Frans Schouten redde voor treffelijk. Vijf minuten voor tijd kreeg Henk Boomsma eveneens een goede kans maar ook toen was het de Oud-Beijerland-doelman die verder onheil wist te voorko men. Door deze nederlaag zijn de Vlaardingers met acht punten uit elf wedstrij den wel in de onderste regio nen beland. Trainer Renierie na afloop: „Winst zat er niet in maar een verdeling van de punten was wel de ver houding geweest. De ploeg heeft veel kansen gehad maar wist er niet van te profiteren. Ik blijf nog steeds vertrouwen hebben in de kwaliteiten in het elftal". De Hollandiaan heeft het nakijken. Balbezit voor Riedijk. Nootdorp VFC is in Nootdorp bij RKDEO niet verder gekomen dan een doelpuntloos gelijkspel Waarmee de mannen van trainer Bos een punt ver speelden, want RKDEO maalde geen sterke indruk. VFC scoorde inderdaad ook wel, tweemaal zelfs, maar beide doelpunten keurde invaller-scheids rechter Vreeswijk af we gens buitenspel In de door wind en regen' nadelig beïnvloedde wed strijd, kwam VFC toch tot het beste van het spel. Met gegroepeerd voetbal werd RKDEO aangepakt, maar het leverde geen rende ment op. Johan Kuiper was in de twintigste mi nuut dicht bij een doelpunt na een door Leen Boon en Pim van der Burg ingezette aanval Kuiper schoot ech ter te zwak in om doelman Jansen te verontrusten. In de dertigste minuut stond Harrie Schuiten een VFC-doelpunt in de weg. Wetende dat Leen Boon een specialist is in vrije trappen, liep Schuiten toch te vroeg in, waarop scheidsrechter Vreeswijk de inderdaad doeltreffende .trap wegens buitenspel af keurde. Voor rust verscheen Schui ten ook nog een keer alleen voor de keeper, maar ook nu weer liet Jansen zich niet passeren. Met de wind mee een in de tweede helft veel schietend VFC, maar Chris Hendriks en Van der Burg hadden geen succes. In de twintigste minuut kwam VFC echter tot een doelpunt, ten onrechte door arbiter Vreeswijk af gekeurd. Toen Pim van der Burg inschoot, lag er in het doel immers nog een ver dediger van RKDEO. Niet temin werd er buitenspel gegeven. Het koste VFC uiteindelijk de overwinning, want na afloop liet ook de scheids rechter zijn twijfels over het afkeuren blijken. Het pressievoetbal van VFU waarbij RKDEO nauwe lijks tot een gevaarlijke te genstoot kwam, haalde ver der niets uit. MAANDAG: DRZ-Zuiderster (dames) 19.15 uur, Margriet- bal; t'rsusVVHR, 29.00 uur. Margrieibal; Zwaluwen-r- hoenix, 20.45 uur, Margriethal; BFC—Hermes DVS, 21." uur, Margrietbal; DRZ-HBSS, 22.30 uur, MargriethaJ, VSV-Martinit, 20.00 uur. Lijnbaanhallen; BKB-FCN 9°. 20,45 uur, Lijnbaanhallen; Schiedam—WK, 21.30 uU'; Lijnbaanhallen; RKWIK-HVO, 22.15 uur, Lijnbaanhallen, FC Vecom—SPSV, 21.30 uur, Olympiahal-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6