Radio Molenaar opnieuw kampioen VDBE vindt zelfvertrouwen terug Evergreen Iaat promotiekans voorbij gaan i Ministars voor herhaling vatbaar MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 Frits Spaak weg bij VDBE Hans Hoogendijk kampioen Gerrie Mak blijft winnen DVO'32 krijgt te weinig De Korenbeurs probleemloos veilig NOAD RADIO MOLENAAR BOWLING MAASSLUIS TOG JUNIOREN ODO in tien minuten verslagen Verzwakt Asvion kan Rapid niet afstoppen ASVION VERZWAKT Maassluis Bij de tweede divisieclub basketbal VD BE is trainer/coach Frits Spaak onverwachts ver trokken naar AMVJ uit Botterdam. De Hagenaar en spelers kwamen vorige week overeen een afkoe lingsperiode in acht te ne men en dan opnieuw rond de tafel te gaan zitten. VD BE liet het echter niet zo ver komen en zegde het gesprek met zijn trainer/- coach af, waarop de vroeg tijdige breuk een feit was. Fris Spaak trainde en coachte vorig seizoen nog de dames van Juventus en ondanks het feit dat hij de Schiedamse dames kam pioen maakte en naar de eredivisie het promoveren, was zijn vertrek min of meer gedwongen. Ook de beide Amerikanen die bij VDBE spelen, Jimmy San ders en Robert Cureton, hebben er het bijltje bij neergelegd. Evenals Ernst Meynders. Leiden Vier van de ze ven deelnemers van sport school Tino Hoogendijk kwamen uitstekend voor de dag op de districtskam pioenschappen in Leiden. In de 5 mei-hal legde Hans Hoogendijk beslag op de eerste plaats in de lichtge wichtklasse. Voor zijn broer Ary was er een twee de plaats weggelegd in de half Uchtklasse, terwijl hier Jan van Eerdenburg de derde plaats voor zich opeiste. Tmo Hoogendijk zelf behaalde m het half midden een tweede plaats, achter Akkermans. Rotterdam Ook de vierde en laatste wielerwedstrijd om de grote prijs van Manus Brink man wist Gerrie Mak in een overwinning om te zetten. Net als overal elders in het land, was het ook in de Spaansepol* der erg guur en van de hevige windvlagen hadden de renners vooral veel last als zij tegen de zandberg omhoog kwamen lo pen en waar zij dan de volle laag kregen. Veel last had Mak niet van de concurrentie, waar van Theo Hoogervorst de aan val leidde maar nooit dicht ge noeg kon naderen om Mak te verontrusten. Bij de veteranen/liefhebbers geeft Cock van de Hulst blijk weer naar zijn oude vorm toe te - groeien want ook nu weer wist hij winnend over de streep te komen met zijn broer Ben in het spoor, terwijl Manus Brink- .man als goede derde eindigde maar wel als algemeen winnaar na afloop kon worden gehul digd. Ook bij de junioren een open strijd, die door Cris Bernaards in een zege werd omgezet, hoe wel hij veel concurrentie had te verduren van zijn clubgenoot Andre Hazenberg en Harga- Smtmaartensdijk renner Ton Steens. Hier kwam Pedaalnd- der Dick van Kesteren op de vierde plaats en Perry Balvers (Harga-Sintmaartensdijk) op de vijfde plaats. Rotterdam DVO'32 kreeg bi) ZW iets te weinig (dan de 0-0) omdat het met name na rust nogal wat uitstekende kansen creëerde. Het offensief dat ZW er in laatste instantie nog uit perste, had daarom en werd ook niet beloond mogen wor den. De zwartwitte formatie speelde weer gewijzigd omdat Dick van der Eist ziek was en Peter Bergman een schorsing van drie wedstrijden uit moest zitten. Dat leidde tot omzettingen die uiteindelijk, gezien de 0-0 stand, een goed verloop hadden. Voor nist waren de Vlaardingers met twee spitsen zelfs nog gevaarlij ker, zonder overigens tot echte kansen te komen. Een solo van Ad Hanson leek rijp voor een voorsprong, maar zijn actie werd door (hinderlijk) buiten apel van zijn collega's afge- vlagd. Na rust waren de Vlaardingers wat meer behoudender in hun spel en dat leidde er lange tijd toe dat ZW zich voornamelijk op het middenveld moest mani festeren. De beslissing had na een half uur mogelijk geweest, dankzij de kopbal van Nico Kortleven, die gekeerd werd en verder liet DVO'32 het offensief van de Rotterdammers voor wat het was. Eindstand dus 0-0. Schiedam Voor de twee de achtereenvolgende maal promoveert Radio Molenaar. Op de laatste speeldag van de herfst- competitie tafeltennis stootten de Vlaardin gers door naar de pro- motie-hoofdklasse. De Korenbeurs consolideer de opnieuw de plaats bij de zes sterkste teams van het land. De Schie dammers hadden bij In- terlance aan één punt voldoende, maar finish ten overtuigend: 3-7. Zoals te verwachten was krijgt de competitie voor NOAD nog een ver volg. Er komt een beslis singswedstrijd met JCV om uit te maken wie de hoofdklas mag verlaten. Bowling Maassluis be sloot de competitie ook al met een overwinning, maar het team had de kampioenskansen reeds verspeeld. In Deventer had De Korenbeurs geen enkel probleem met fnter- lance. De thuisclub kon de Schiedammers geen moment bedreigen, al was het de laatste mogelijkheid om langszij op de ranglijst te komen. Niettemin zal ook Interlance het ereklas- sersehap wel behouden, omdat het in de promotie-degradatie wedstrijd tegen het Delftse Phoenix de beste papieren lijkt te hebben. De Korenbeurs liep al snel naar een 1-5 voorsprong, zodat er van enige spanning geen sprake was. De drie tegenpunten die de Deventernaren uiteindelijk scoorden, werden alle op Peter van den Broek behaald. Hans Lingen en Hans van den Broek waren zodoende Verantwoorde lijk voor de totale Schiedamse produktie. Zij' scoorden beiden een hattrick en wonnen samen ook het dub bel. Dat dubbel was ook min of meer de sleutelpartij", nadat Hans Lingen van Ron van der A a had gewonnen, Peter van den Broek verloor van de Duit ser Wolfgang Liehn en Hans van den Broek Jaap van Span je gemakkelijk terug wees. De stand was daardoor 1-2 en door het moeizaam gewonnen dubbel kon die worden uitge breid tot 1-3. Van der Aa en Liehn dwongen Hans Lingen en Hans van den Broek in de eer ste game tot overgave, maar gaven zich na de verloren twee de game definitief gewonnen (21-16,19-21 en 14-21). Hans Lingen revancheerde zich vervolgens voor de destijds in Schiedam geleden nederlaag te gen Liehn. De bijna uit dienst afgezwaaide Lingen deed hetm drie games: 16-21, 22-20 en 17- 21. Eveneens in drie games won Hans van den Broek van Ron van der Aa, zodat de voor sprong al tot 1-5 was uitgelo pen. Peter van den Broek moest zich vervolgens nog ge wonnen geven tegen Van Span je en Van der Aa, maar omdat ook Hans van den Broek van Liehn won en Hans Lingen van Van Spanje, werd toch een overtuigende 3-7 overwinning behaald. Voor* NOAD eindigt de competi tie met een beslissingswed strijd. De Schiedammers won nen met 7-3 van Scylla 2, ler- wi)l concurrent JCV zonder moeite met Wibats afrekende (9-1). Beiden hebben uit de tien gespeelde wedstrijden achttien punten gescoord. De voor sprong op de overige deelne mers in de hoofdklasse B is daarom erg groot. Vermoede lijk wordt de beslissingswed strijd op il december gespeeld, al stelt NOAD nog pogingen in het werk om zaterdag al tot een beslissing te komen. Het strijdperk waar dat zich af gaat spelen ls overigens ook nog niet bekend. Grote man bij NOAD was dit maal Peter van Wijk, die tot een hattrick kwam. Dick de Vaal scoorde twee maai en Re- né van Dijk droeg met éen winstpartij een steentje bij. De eerste vier partijen gingen in drie games, later nog door drie dnesetters gevolgd. Niettemin was de zege voor NOAD toch overtuigend, omdat de derde game steeds royaal werd ge wonnen. Veel spanning was er met, omdat NOAD via een 2-1 tussenstand meteen naar 6-1 uitliep. René van Dijk had toen Rob van der Zeeuw voor moe ten laten gaan, de sterkste Scyl- la-spelert die ook nog De Vaal zou verslaan. Met een overwin ning van invaller Rob Regeer op Van Dijk kwam Scylla tot het derde punt, waarna Peter van Wijk tegen Henk Chrispijn zij n hattrick vol too rd e 7 -3 Radio Molenaar schreef in Weesp geschiedenis door voor de tweede achtereenvolgende maal te promoveren. Tegen The Victory werd het een dui delijke 3-7 overwinning voor het mentaal sterke Vlaardingse team. Zij vertoonden voor hun talrijke meegereisde suppor ters geen spoor van zenuwen. The Victory, hoewel nog niet vrij van degradatiezorgen. kwam echter veel tekort. Voor al Hans Jaap Oppenheim en Aad van Opstal speelden sterk. Beiden scoorden een hattrick, en voor Van Opstal was dat al de derde achtereenvolgende keer. René van Dijk scoorde het zevende punt, want voor het eerst sinds lange tijd ging het dubbel verloren. Tot 2-3 bleef The Victory nog in de buurt, maar toen sloeg Ra dio Molenaar de weg naar de promotie-hoofdklasse m. Van Opstal zorgde voor 2-4, Oppen heim voor 2-5 en opnieuw Van Opstal voor het nog resterende nunt: 2-6. Hetgeen een onder- Peter van Wijk... hattrick... breking betekende met alvast een klem feestje. In de voor laatste partij verloor René van Dijk nog, terwijl Hans Jaap Oppenheim in de slotpartij zijn honderd procent behield. Tij dens een instuif op donderdag 9 december wordt het succes volle team gehuldigd. In dezelfde afdeling van de over gangsklasse verdedigde BM TOG de laatste theoretische kans. Het leverde een 7-3 over winning op tegen XMB/VDO 3, die echter niet voldoende was om nog een kans te maken. Radio Molenaar had de titel immers in eigen hand gehou den. Juist tegen dit RM verspeelde BM TOG de promotie, enkele we ken terug De Maassluizers had den toch een belangrijk aandeel in de promotie van de Vlaardin gers, door vorige week op knappe wijze van de toenmali ge leider AMVJ te winnen. Nico Capellen scoorde tegen NMB/V- DO een hattrick, Frans Capel len scoorde ditmaal twee keer, terwijl beiden ook het dubbel wonnen. Wim van der Poort scoorde één keer, hetgeen nog niet eens zijn gemiddelde m deze competitie is. Bawlmg Maassluis TOG werkte door het gewonnen dubbel een 1-2 achterstand weg, om meteen naar 4-2 uit te lopen. Tot 4-3 kwamen de Amstelveners nog dichterbij, maar de drie laatste partijen zette BM TOG m winst om: 7-3. Maassluis Zonder trainer-coach Frlts Spaak en de twee Amerikaanse spelers, kwam het basket balteam Stomerij van den Bosch Eagles afgelo pen zaterdag weer tot een overwinning. Tegen het bepaald niet zwakke Lakers werd het in de Rotterdamse Energiehal een duidelijke triomf: 6383. Waarmee VDBE heeft aange toond dat de problemen het moreel niet hebben' aangetast en het zelfvertrouwen terug kan ko- De Maassluizers kwamen onder interim-coach Hans van Hoorn bijzonder gemotiveerd aan de start. Het leverde ook meteen een voorsprong op, 9—18 in de vijfde minuut. Vooral Roel Pieper en Maurits Verhagen schoten zuiver, waardoor de steeds nerveuzer wordende Rotterdammers op afstand werden gezet. Ook verdedigend draaide VDBE nu goed, zodat de Voorsprong kon worden behouden, Niettemin bleef Lakers goed volgen en de 33—39 ruststand bood nog lang geen zekerheid, temeer niet daar de lange mannen van de Eagles al een aantal persoonlijke fouten op hun naam hadden. VDBE kende echter geen angst en begon juist in de tweede helft pas goed te draaien. De doelpun- tenmachine kwam op gang en vol zelfvertrou- wen schoot Maurits Verhagen 2ijn ploeg via 36—44 naar een 41—57 voorsprong in achtste minuut. Vertrouwend op het systeem dat de Eagles vorig seizoen speelden, kon de ploeg steeds meer uitlopen.Coach Van Hoorn kon daarbij alle spelers een kans geven, zonder dat de voorsprong werd aangetast. Hoewel Lakers van alles probeerde, kon het toch geen vuist maken. Zeker niet meer toen Roel Pieper in de twaalfde minuut weer in het veld kwam. Rustig spelend bleef de voorsprong van twintig punten gehandhaafd, wat uiteindelijk in een 63—83 overwinning resulteerde. Maurits Ver hagen met 25 en Roel Pieper met 23 punten waren de suksesvolste schutters. De Maassluise junioren deden het minder goed. Zij verloren zaterdag in de OlympiaJial In een slechte wedstrijd van het Utrechtse BC Markt De Maassluise junioren hadden echter weer te maken met de uiterst partijdige scheidsrechter, die al eerder zijn antipathie tegen VDBE had getoond. Daardoor is de 59—80 nederlaag gro tendeels verklaard. De meisjes-A deden het beter, zij wonnen zater dagavond van het Leidse Mercasol. Het werd In deze returnwedstrijd een 3544 overwinning, nadat de eerste wedstrijd in de verlenging verloren was gegaan. Maassluis „Zeker voor herha ling vatbaar", dat waren over het algemeen de indrukken van de deelnemers en bezoekers van de Maassluise Ministars. Ongeveer 750 toeschouwers waren getuige van dit sportge beuren, deels afgeleid van The Allrcunders en Superstars. Een herhaling van Ministars zit er daarom zeker in, waarbij al in wat groter verband gedacht wordt. Met name wordt er dan in de richting van het Westland gekeken, In ieder geval stelden de grote vedetten Nico Jansen en de hockeyer Ron Steens nu reeds hun deelname voor een volgende keer. Nico Jansen was uiteraard dé trekpleister van deze Ministars. De bonkige Feyenoorder maak te zijn deelname ook volledig glllllIl!lliii!lliIillllll]|i!IlilltltillllIllltilllll!INI| Maar ook op de home-trainer, *n a het opdrukken van de brug en 5 flu'R Z^nl-rt-Mn ket gewichtheffen bleef Jansen de overige deelnemers voor. Die deelnemers waren dan Ron Steens, die uiteindelijk met 54 punten tweede werd achter Jansen (67 punten). Willy Kreuz deed niet mee, want de „tik ken" van Espagnol waren nog te gevoelig. Invaller Bertus Stigter kwam met 28 punten op een achtste en laatste plaats. Ed Schmidt, de ex-basketballer werd derde (49), voor Mahoro- S kan-judoka Machiel van der ^llllllllliEIIIIiilllliinttlllillimiElllIHlillimiUIUii Kooy. Vijfde en zesde werden Excel sior-doelman Eddie van der Roer en tafeltennisser Nico Capellen (beiden 42 punten), terwijl wielrenner Wim Lieb- rcchts met 32 punten op de voorlaatste plaats eindigde. waar, want met grote inzet deeci hij mee. Met rijn 88 kilo sprong hij 1.65 meter hoog, waarmee lij dit onderdeel won. 'A - f 'y b-6* J '::i V" y Maasland Slechts tien. mi nuten heeft Veloeitas nodig gehad om korfbalclub ODO te verslaan. In de laatste tien minuten voor de rust liepen de gasten uit Leider dorp van een 3—3 stand naar een 3—8 voorsprong. Het betekende de beslissing, want hoewel ODO in de slotfase van de wedstrijd nog sterk terug kwam, de achterstand kon niet meer worden, overbrugd. Veloeitas verdiende de overwin ning ook, hoewel ODO aanvan kelijk goed kon bijblijven. De gasten, vorig seizoen gedegra deerd, namen een 01 voor sprong, maar van afstand trok Kees van der Kooy de stand gelijk. In de tiende minuut ni velleerde Kees van der Vaart opnieuw een achterstand (2—2) en nam ODO wat later door een strafworp van Kees van der Kooy zelfs een voorsprong: 3—2. Veloeitas kwam oprueuw gelijk en voor de rust liep de ploeg uit tot een uiteindelijke beslis sing. Vijf keer, waarbij één strafworp, werd trefzeker ge schoten, 2onder dat ODO daar een treffer tegenover kon stel len: 3—8. Na de thee werd het zelfs nog 3—9, eer Arie van Lingen tegen kon scoren. Prompt scoorde Veloeitas weer 410, maar toen hield de produktie op. In het laatste kwartier kon ODO daar door nog sterk terugkomen, zonder uitzicht ovengens Daar voor was de afstand al te groot Kees van der Vaart halveerde de stand door het benutten van een strafworp (5—10), terwijl Martin Boschma ook zijn aan deel in de score opeiste* 610. Kort voor tijd verkleinde Arie van Lingen de stand nog tot 7-10. Wéér een ODO-aanva! zon der succes. - S&tf Ronald Jacobs: driemaal raak Schiedam In barre omstan digheden, waarbij de regen soms met bakken uit de hemel viel, werd er dit weekeinde ook nog gehockeyd. Op „Thur- lede" wisten de heren van As- vion hun opponent, het Rotter damse Tempo '34 nog vaster op de laatste plaats te drukken door met 3—0 te winnen. Met dezelfde cijfers moest Pollux in Den Haag zijn meerdere erkennen in Groen Geel* 3—0. Spirit liet merken weer geheel terug te zijn door in Krimpen met 2—0 van de vereniging met deze naam te winnen. In Maassluis liet Evergreen een flinke steek vallen in de ont moeting tegen Capelle: 0—I. Ook de dames moesten de wei m, met wisselend succes. In Gorinchem moesten de dames van Asvion de punten bij Ra pid laten door met 1—0 te verliezen. Pollux had het in H.I. Ambacht tegen AMHC '65 maar wat benauwd getuige de nipte 1—0 overwinning. Ook de dames van Evergreen wis ten de punten in huis te hou den door Knmpen met l—0 te verslaan. Coach Smaling van Evergreen wist na afloop van de belang rijke wedstrijd tegen Capelle, welke door Evergreen met 1—0 werd verloren, weinig goeds over 2ijn team te vertel len: „Misschien speelden de ze nuwen een rol, ook al geloof ik daar met in. Er is gewoon slecht gespeeld", zei hij Feit is dat deze sleuteiwedstnjd om de bezetting van de recht op promotie gevende tweede plaats, Capelle al na vijf minu ten speten door Jaap Peters op 1—0 kon komen. Wat Ever green met een goed spelende Aad de With ook probeerde, Capelle-doeltnan Charles de Vaere bleek met te passeren Waarmee de winst toch wel verdiend naar Capelle ging. dat iets minder slecht speelde dan Evergreen Ook bij de dames van Ever green stond het hockey met op een erg hoog peil Via een erg stickvaste Elsa Braams op het middenveld werd veelvuldig het doel van Krimpen opge zocht. Eenmaal daar aangeko men liepen de Evergreen-aan- valsters elkaar m de weg Pas na rust wist Nora Vis op een voorzet van Donen Pntchard Evergreen op de verdiende 1—0 winst te zetten Coach Jazet na afloop: „Een romme lige wedstrijd waarin wij door het ereeren van de meeste kansen verdiend hebben ge wonnen". In de heren wed strijd tussen Asvion en Tempo '34 op „Thurledc" speelde Ronald Ja cobs een hoofdrol door alle drie de doelpunten op zijn naam te schrijven. Door deze 3—winst behoudt Asvion de tweede plaats terwijl het Tem po '34 wat vaster op de laatste plaats zette. In een door de Poliuxspelers zelf de slechtste wedstrijd van dit seizoen genoemd, werd in Den Haag met 3—0 van Groe- n'Geel verloren. De Haagse doelpuntenmakers waren Sas sen van IJsselt 2x. en Henk Kramer. Met invalsters voor Sandra Mansoer en Ellen Staalman bleken de dames van Asvion zodanig verzwakt, dat in Go rinchem van het op de tweede plaats staande Rapid met 1—0 na een zeer matige wedstrijd werd verloren. Coach Guus St over' „Aanvankelijk was het een gehjkopgaande wedstrijd, maar de eerlijkheid gebiedt me om te zeggen, dat Rapid verdiend met de eer is gaan strijken". De dames van Pollux troffen in H I Ambacht een zeer ge motiveerd AMHC '65 tegen over zich, dat er op gebrand was om de koploper hun eer ste nederlaag te bezorgen. Ble ken voor rust beide partijen aan elkaar gewaagd, na rust bleek een speelsters wissel mg in de Pollux-aanval meer snel heid en gevaar te brengen. Dit kwam pas negen minuten voor tijd tot uiting, toen Agnes Franssen uit een strafbal Pol lux op 10 mocht brengen. Door deze winst kan PoUux volgende weck in de semi-der- by tegen Evergreen alleen wanneer er gewonnen wordt de kampioensvlag hijsen. Een bijzonder sterk spelend Spirit-herenteim begon onder redelijke omstandigheden aan het karwei tegen Krimpen, dat op eigen veld tol verras sende resultaten in staat was. Met goed spel van het gehele Spiritelftal wisten de Schie dammers een veldoverwicht op te bouwen, dat nog voor rust resulteerde in een doel punt van Frans Hengst, ges coord uit een strafbal: 0—1. Na rust bleef Spirit doorgaan en zo was het niet vreemd dat Rein Hengst, ditmaal uit een strafcorner. Spirit op 2—0 kon zetten. Nadien werd bij een slotoffensief van Krimpen, Spiritdoelman Peter 't Hart nog op de proef gesteld maar door attent reageren wist hi) zijn doel schoon te houden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7