DDH Groenoord heeft sponsor DWS stuit op koploper Actief Sch. Boys komt na achterstand terug LVT'ers in de prijzen jubileumjaar VDV naar regionale hoofdklasse Johan Kijne winnaar 81 Jiiventus- dames hebben bet nio £AN®£G 29 NOVEMbÜ 1976 Satelliet op de valreep onderuit Sporthuis Kethei wil via stunten bekendheid Trainer Wim Schaap: „Ploeg nog geen eenheid" Heren last van Redelijke tijden Ckidie Schouten Rotterdam Schiedamse Boys heeft in Rotterdam een ladge klip geno men, door een nipte 23 overwinning te boeken op DDC. De eerste helft verliep zonder doelpun ten. Wél kwamen er aan beide kanten kansen, maar benut werd er niet. één- Na de thee ging dat anders. In de negende minuut kon DDC via het hoofd van Bert Schenau de leiding nemen .1—0, omdat Bert zo ongelukkig was in eigen doel te koppen. De Boys kwam echter via Nico Doef uit een vrije trap terug 1—1. Twee mi nuten daarna veroverde de thuisclub na een snelle uitval echter weer de leiding 2—1, Slechts een minuut heeft het hier van geprofiteerd, want toen was het Stiefel die uit een hoek schop van Overdevest de gelijk maker in kon koppen (2—2). Een kwartier voor tijd greep Schiedamsche Boys de over winning. Uit een hoekschop be landde de bal via de lat voor de voeten van Frans Schenk en diens harde schuiver betekende voor de Schiedammers de volle winst 23. Vlaardingèn De Vlaar- dingse gymnastiekvereni ging LVT hield afgelopen zaterdag in Sporthal West- wijk de jaarlijkse onderlin ge turnwedstrijden onder grote belangstelling van ou ders en verdere familielef den-van de meisjes en jon gens. Clubkampioene 1976 bij de selectiegroepen werd Sonja Huisman die in de meerkamp 42 punten bijeen turnde. Een bijzonder eer volle tweede plaats verover de de nog jeugdige Miranda Brouwer met een puntento taal van 41,3 punt Voor de eerste keer werd een wissel beker in roulatie gebracht voor de deelnemer(ster) aan de wedstrijden, buiten de selectie met i het hoogste aantal wedstrijdpunterL De ze werd gewonnen door Astrid de Korver in groep O: die 40.7 pnt. scoorde. De trofeeën werden na afloop uitgereikt door LVT-voor- zitter A. van Vliet Vlaardingèn Johan Kijne heeft zondag de Gouda-cross op zijn naam gebracht De Vlaardinger deed over de 7200 meter 22.35.4. Ralf van Kasteren, die eind van dit jaar Metro gaat verlaten, klokte 22.36. en dat was goed voor een tweede plaats. Vlaardingèn Satelliet had bij Melissant de hulp van doelman Arie van der Windt nodig om het tot een 2—1 nederlaag te brengen. Twee minuten voor tijd knalde hij uit een diepte pass over de bal heen en toen was het voor de spits van Me lissant een koud kunstje de bal in het lege doel te lopen. Maar aan de andere kant was Satelliet doorlopend sterker. Met vele kansen, maar waarbij de formatie van trainer Leen de Korver weinig geluk had. Een kwartier 'na het begin namen de „eilanders" een voorsprong, maar in de 33ste minuut onder schepte Sjaak van der Hoeven een actie en omspeelde eerst de keeper van de gastheren om daarna te scoren: 1—1. In de tweede helft leek het erop dat de Vlaardingers korte met ten zouden gaan maken met Melissant, maar het pakte ten- slotte heel anders uit Cees Blankenstein nam nog de plaats in van Harry Hartog, maar ook hij kon Satelliet niet op een voorsprong brengen. Melissant had toen twee minu- ten voor tijd veel geluk om-de winst op het eiland te houden. Nestor Verburg Vlaardingèn VDV heeft in zijn jubileumjaar inder daad geschiedenis gemaakt. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het 60-jarig bestaan een dieptepunt zou kennen, omdat het eerste tiental was gedegra deerd van de provinciale hoofdklasse naar de hoofd klasse van de afdeling Rotterdam* Omdat echter Het Oosten uit Rotterdam geen tweede tiental op de been kon brengen, werd VDV bij gratie toegelaten tot de provinciale hoofdklasse. Daarin toonden de VDVers zich in uitstekende conditie. De eer ste vier wedstrijden leverden „slechts" vier punten op, maar daarna volgden vijf overwin ningen, die voldoende bleken om te promoveren naar de re gionale hoofdklasse van de KNDB. Immers er promoveren de bovenste twee naar deze klasse. Het is zelfs nog zeer goed mogelijk, dat VDV het kampioenschap verovert want de eerste plaats wordt gedeeld met De Lier, dat echter een minder bordsaldo heeft dan VDV. Derhalve moet een beslis singswedstrijd worden gespeeld om de kampioen aan te kunnen wijzen. Dan heeft VDV aan een gelijkspel voldoende om in het jubileumjaar (60-jarig bestaan) alsnog de kampioensvlag te kunnen hijsen. De slotwedstrijd tegen GONA in Den Haag eindigde in een 13—7 overwinning voor VDV. Dit was tevens de enige ontmoeting waarin geen enkele VDVer de vlag moest strijken. Met als pi kante bijzonderheid, dat de 85- jarige nestor Verburgr(60 jaar lid van VDV)vaïs tegenstander de 80-jarige Beekhuizen uit Den Haag (58 jaar aktief dammer), tegenover zich kreeg. Verburg speelde weer als vanouds en won zijn partij op fraaie wijze. Het verloop van de ontmoeting verliep 2eer gunstig voor de Vlaardingers. Torn en Van den Kerkhoff kwamen remise over een waarna Heuvelman VDV op 42 bracht Van Mastrigt en Van Hertum speelden ook remi se, maar Verburg en Van Splunter wonnen waarmede de voorsprong werd vergroot tot 104. De remise van Veelen betekende 11—5. waarmee bei de punten binnen waren. Remi ses van Niestadt en Tamboer leidden tot 137. Het promoveren naar de regiona le hoofdklasse houdt in, dat VDV in het nieuwe seizoen rijn krachten zal moeten meten met verenigingen in Noord-Holland en Zeeland. Dat worden wed strijden, die óp zaterdag wor den gespeeld. Mogelijk zal dit voor enkele spelers problemen opleveren, maar daar tobt iede re vereniging mee, die op zater dag moet spelen. Van de 90 partijen, die VDV speelde werdén er 40 gewonnen en 17 verloren en eindigden er 33 in remise. Topscorer werd Leen Tom, die ongeslagen bleef met 15 punten uit negen partij en. Van Splunter werd tweede met 13 punten, terwijl Verburg en Heuvelman ieder 12 punten scoorden. Van Mastrigt en Van Veelen kwamen tot 11 punten en Tamboer 10. Van den Kerk hoff en Niestadt scoorden 9 punten. De invallers Van Her- turp,-Vermeulen en Autar zorg- ..dert,'/gezamenlijk voor negen 'punten uit zeven partijen. Met uitzondering van Biel, die slechts drie partijen speelde en daaruit twee punten behaalde, bleef geen enkele speler bene den, het gemiddelde van één punt-per partij. Dé eindstand in de - provinciale 'hoofdklasse luidt: VDV '9 14 113— De Lier 9 14'105—75 Gorinchem 9' 13 101— 79 Rijnsburg 1 9 12 97— 83 Schiedam - 9 -11- 99—81 RDG 3 9 9 100—80 Rijsoord - 9 7 V0110 GONA 9 6 85— 95 Zwijndrecht 9 4 65—115 Katwijk 9. 0 65—115 Schiedam Het kon niet uitblijven. In de tijd dat vrijwel alle honkbalverenigingen pp zoek zijn naar een sponsor kon DDH Groenoord natuurlijk niet achterblijven. Onder aanvoering van interim-voor zitter Gé Krommenhoek, werd gezocht en gevonden. Sporthuis Kethei, de zaak die binnenkort geopend zal worden, was bereid een bedrag te investeren al zai daardoor de naam DDH wel veranderen in „Sporthuis Kethei Groenoord". Het op 2 december te openen sporthuis is duidelijk uit op stuntjes. Wil vooral in de begin periode veelvuldig van zich la ten horen en heeft daarbij de honkballers als .eerste mede werkers gevonden. Pp 2 decem ber zal overigens-Wim Jansen de zaak openen die zal vallen onder -supervisie van Gerard - Gommel en Piet Romeijn als de man die -het allemaal zal gaan runnen. Aan de opening zal ook Slobodan Dutina zijn mede werking verlenen. De eerste stunt heet dus het Schiedam In de regionale klasse van de zaalhand balcompetitie is het de heren van het Schiedamse DWS niet gelukt om aan winst te komen tegen koploper Actief uit Rotterdam. DWS verloor met II13. Onder grote publieke belangstelling in de Margriethal is de wedstrijd van propagandistische waarde ge weest. DWS startte sterk en al in de eerste minuut wist John Ven- derlo rijn ploeg op 1—0 te bren gen. Gesterkt door dit vlotte succes draaide DWS goed en na vijf minuten was deze voor sprong al opgebouwd tot 3—0. Eerst scoorde Ton Wouters en daarna kwam John Venderlo aan zijn tweede treffer via een strafworp. Henk de Vries scoor de voor de Rotterdammers te- gen, maar DWS bleef in de Kansen beginfase toch de betere ploeg. Kees Schop kwam aan 4—1 Trainer Wim Schaap van DWS: maar toen zakte het spel van „We hebben verdiend verloren teams aan elkaar gewaagd en werd er om beurten gedoel punt. Via 10—10 kwam Actief pp 10—12 en met nog vier mi nuten te spelen was het Sjaak Keurling die de spanning weer volkomen terug bracht door 11—12 te laten aantekenen. Het laatste woord was toch weer aan Actief dat door Sjoerd Hofstra op 11—13 kwam. de Schiedammers wat af. Via doelpunten van Kees van Eek voor Actief en John Venderlo voor DWS werd het 5—2 en pas toen ging Actief voluit aanval len. Binnen vijf minuten had het de achterstand in een 5—5 verdeling omgezet. Kees van Eek wist voor de Rotterdamse ploeg aan de eerste voorsprong te komen: 5—6. Hierna werd er om beurten gedoelpunt en de rust werd bereikt met een 7—8 stand in het voordeel van Ac tief. Ook in de tweede helft bleven de door te veel kansen gemist te hebben, en zelfs door een pe nalty te missen hebben we de punten niet kunnen pakken. In dividueel bebben wij goede spelers, maar de ploeg is nog geen goed geheel. Het team kan in deze klasse iedere tegenstan der de baas maar heeft te veel kansen nodig om tot een doel punt te komen. Actief heeft het voordeel als kracht dat het doorgaat tot het einde. Wij hebben het publiek van goed zaalhandbal laten genieten en dat is ook al wat waard". Kees Schop (m) tracht de bal te verbergen., Schiedam Beide eerste teams van basketbalver eniging Juventus speel den zaterdag een thuis wedstrijd. Het dames team kon het weer niet bolwerken tegen White Stars en verloor ver diend met 43—79. Bij de herenwedstrijd waren de meest vreemde tafe relen te zien. De scheids rechters hielden de wed strijd weer eens niet in de hand. Slachtoffer, werd dit keer .Juventus dat met 75—77 de eer aan BVO uit Alphen moest laten. Na het teleurstellende verlies van Juventus vorige week tegen Fortuha (58—65) bleken dé da mes niet in staat om nu alweer, in het veld te- komen. Tegen stander White' Stars uit Haar lem maakte er ook niet veel van in de eerste minuten, zodat bei de ploegen elkaar in een weinig aantrekkelijk begin ineven wicht hielden^ De p dames wareAjrtoah niSg^bpge- wassen tegen de felle verdedi ging van de tegenstandér. Ook een time-out van trainer/coach Ton van Vel2en bracht daar weinig verandering in. Anja,Peters ...topscorer.. Aad Stouthandel (m) spreekt. Schiedam Het sportforum dat de Schie damse scheidsrechters vereniging heeft gehouden, was in opzet uitstekend ge slaagd. Door het aantrekken van forumle den uit alle richtingen van de voetbal sport. werd bereikt een zeer slagvaardig team achter de tafel te krijgen. Er werden dan ook verschillende pittige discussies gevoerd, waarbij het aanwezige publiek kon genieten van zowel grote kennis, als ook grote spreekvaardigheid van de fo rumleden. Verschillende bestuursleden van Schiedamse verenigingen en verschillende trainers had den aan de uitnodiging gehoor gegeven. Ook de voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam, Piet Brouwer en de voorzitter van de Schiedamse Sportraad, Arie Veriin- de, ontbraken niet op deze avond. De totale belangstelling van voetbalminnend Schie dam was kleine den. In de laatste minuten van'de eer ste helft verslapten de dames; van White Stars wat. Juventus' HEREN kon toen wat dichter bi3 komen, maar. het verschil was' al te groot geworden om nog een enig gevaar voor White Stars te kunnen spreken, Ruststand 2042. met vijf persoonlijke fou- ten\de kant op zoeken. De strijd was toen echter al gestreden en ruim in het voordeel van White - Stars uitgevallen: 43—79. Topscorers: Anja Peters 84 SylvifeEranzen 6—3 Irigrid Kant 4—5 n er dan verwacht mocht war- Toch konden de organisatoren terugzien op een boeiende en geslaagde avond. Dit kwam duidelijk tot uiting in het slotwoord dat werd gegeven door de voorzitter van de SSV, Leen Schotting, die dank bracht aan de forumleden en dit met applaus door de aanwezigen werd aangetoond. Na rust maakte White Stars goed gebruik van de geboden kan sen, maar maakte nu.óok zelf aardig wat foutjes waarvan Ju- i ventus goed. wist teprofiteren. Het gat lussen de beide teams was echter zó groot dat nie mand zich enige zorgen maakte bij de Haarlemse ploeg. Het strengere fluiten van de scheidsrechters kwam Anja Pe ters nog op een technische fout te staan wegens het maken van opmerkingen tegende leiding, In de laatste minuten van'de wedstrijd moesten ook Tineke' ■v Aleman en Mieke Dalmeijer Dé 'herenwedstrijd Juventus—B- VO werd "ontsierd door een reeks, incidenten die vaak ont stonden door het zeer vreemde fluiten van de beide scheids rechters. Beide ploegen hadden er erg veel last van en dat kwam hét spelpeil niet ten goe- - de. Juventus- ging goed van - start en had al gauw een kleine voorsprong te pakken. Tot aan de achtste minuut wérd deze uitgebouwd (168). Daarna zag BVO echter kans om goed te rug te komen. - Juventus ging erg verkrampt spe len en' ook een time-out van trainer/coach Jan Start bracht daar weinig verandering in. een vier puntte ot rsprong. Ju ventus zag echter in de laatste minuten nog kans om weer te rug te komen. Om beurten had den de beide ploegen nu een - voorsprong van twee punten. BVO was in de eerste helft de gelukkigste dat hft bij het rust- signaal juist die twee punten te pakken had. Ruststand 3941. Juventus kwam na rust tot twee maal toe op vier punten voor sprong maar even snel als ze veroverd werden verdwenen ze ook weer, In de zestiende mi nuut van de tweede helft was de stand dan ook gelijk: 68—68, Hierna wist BVO door balver lies bij Juventus echter twee- maal te scoren en zo op 6^—72 te komen. j De laatste minuut ging echter in bij de stand 72—76. De Schie damse ploeg ging nu allés of niets spelen en kwamen nog erg dicht bij, maar de tijd was te kort om aan de nederlaag te ontkomen. Eindstand 75—77, Topscorers: Harry Sluimer 12IS Wim Cordemans 16—8 De ploeg' uit Alphen nam 'zelfs, Karei Verwer 10—0 sponsoren van DDH. Gé Krom. menhoek erover: „We hadden binnen de vereniging al verga- derd over het zelfstandig wor den (dus zonder de moeder ver enigingen DRZ en DBS) en daardoor kwam juist deze sponsor erg goed op tijd. Bij de honkbalbond zullen we zo snel mogelijk een verzoek in dienen voor naamsverande ring. Ik geloof niet dat dat enige problemen óp zai leve ren". En dan stunt twee. Het betreft hier de SIS De Ooievaars. Gé Krommenhoek: „Ik heb via Henk van'der Veer gesproken met het bestuur vah die vereni ging en het werdjjne duidelijk dat het zich maafnprg moeilijk kan ontplooien. Vandaar dat we er alles aan gaan doen om via een spektakel te proberen de vereniging tien nieuwe wa gens aan te bieden. Dat zal" waarschijnlijk gebéuren bij de finalewedstrijden van het zaal voetbaltoernooi wat jn april ge houden 2al worden". Aandacht - Het is duidelijk dat ook Sport huis Kethei van plan is in de aandacht van het Schiedamse publiek te komen. De opening met Wim Jansen is een stunt De honkballers ook wel.-Maar wat betreft de Ooievaars valt het allemaal nog wel mee. Al leen de wedstrijdtoallegfewor- den daarvoor geschonkenpr. Den Haag Opnieuw was de Strijd om de Residentie Cup een Friese aangelegenheid. Ge lijk de twee voorgaande jaren was het noordelijke gewest ook afgelopen zaterdag weer opper machtig op de 500 en 1500 me ter. Maar in de schaduw van Friese toppers als Hilbert vaa der Duim en Yep Kramer (eer ste en tweede in het persoon lijk klassement) noteerden ook de A en B-junioren uit het gewest Zuid-Holiand/Zecland een aantal knappe prestaties. Zo was er bijvoorbeeld Piet Lie- faard uit 's-Gravendeel Op het uitstekend geprepareerde ijs van de Haagse Uithof sprintte hij naar een alleszins knappe 43.62 op de 500 meter. Omjater op de 1500 meter zelfs bijzon der knap uit te halen. Met een tijd van 2.11.58 eindigde-Lie- faard niet alleen op een fraaie tiende plek hij verbeterde bo vendien 2ijn persoonlijk record. Dat was ook het geval met Aad van der Marei uit Maasdijk. De sprint raasde hijaf in 43.65 seconden en op de mijl noteer de hij zijn beste tijd tot nu toe: 2.13.BI. Poeldijker Leo van Geest deed weinig voor zijn teamgenoot onder en scoorde respectievelijk 43.89 op de 500 en 2.17.96 op de 1500 meter. De vierde schaatser, die voor Zuid-Holland /Zeel and. aan de start kwam was de Hagenaar 'Arie RooboL Hij vestigde op beide afstanden persoonlijke records met tijden van 42.87 en 2.18.33. Zoals gezegd waren de Friezen oppermachtig. Hilbert van der Duim reed een nieuw baanre cord op de sprint en Yep Kra mer (beide maken deel uit van de nationale jeugdselectie) deed hetzelfde op de 1500 meter met 2.06.55. Friesland won derhalve voor de derde achtereenvolgen de keer de Residentie Cup voor Drente, Noord-Holland/Utrecht Groningen en Zuid-Holland/ Zeeland. Meisjes Bij de meisjes die een'individuele wedstrijd reden ovér de sprint en de mijl, was Hennie Top eert klasse apart. De Overijsselse won beide afstanden in zeer scherpe tijden. De Vlaardingse Gudie Schouten hield zich in al dat geweld redelijk staande. Met 47.92 stelde ze wat teleur op de 500 meter maar de 2.2S.0J op de 1500 meter mocht e^ze- ker zijn. Gudie eindigde achter winnares Hennie Top op zevende plaats in het algemeen klassement. Marathon De Zuid-Holiandse deeir.emerf aan de marathon waren weinig succesvol. De winnaar van vo rig jaar Rien de Ropn uit Oud- Beijerland was vooral in ginfase wel actief m'aar de con- currentie gaf hem -geen meter ruimte. Hij beëindigde de iw ronden derhalve in de grote groep, Zoetermeerder Arena Klos reed in de beginfase eve" vooruit maar staakte toch vra snel de strijd. De marathon werd. uiteindelijk - gewonnen door Jeen van de Berg dte-SJ* men met Toon van der Wuni twee ronden voorsprong h?a.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8