Fcw>r vijf opvarenden kwam Je hulp te laat In 110 jaar 10.000ste aansluiting 1 Blokje rond^ Storm zorgt voor werk Vrije spel der sexuele krachten ook niet alles Gewetenloos Mt Subsidie bejaarden- zwemmen Keur van vogels in Lijnbaan hal College belegt wijkver gaderingen Ficofilm Cafépop DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 Scheepsramp voltrok zich binnen enkele minuten Open-huis ABC- werkgroep Vergadering van SGP-ers INSPECTIE Nederlandse treiler vaart Fransman doormidden SLECHT WEER Bots op Sintfeest maÊmm VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL 3 Vlaardingen „Je staat er niet altijd bij stil, maar als zich dan op een kwade dag binnen enke le minuten een ramp voltrekt dan wordt je met de neus op de harde feiten gedrukt. Je kan nog zulk goed materiaal heb ben, nog zo'n bekwame beman ning, de zee eist bij tijd en wijle toch zijn tol. Dat heb je in het verkeer ook; je weet dat het niet gevaarloos is; meestal gaat het goed tot aan het moment dat Aan het woord is de heer W. Kwakkelstein, directeur van de gelijknamige rederij. Vorige week ramde een van zijn sche pen, de nog nieuwe hektrailer Monica een kleine, houten Franse vissersboot finaal in tweeën. Het drama speelde zich af in volle zee onder de kust van Ierland, Het weer was ruw en het zicht tamelijk slecht Het Schiedam De Turkse ouder-1 - commissie van de Theo Thijs- senschool en de ABC-werk- J groep Schiedam-Oost houden 'zondag 5 december open-huis. Dat zal gebeuren van 's mid- dags één tot vijf uur in het wijkcentrum aan de Dr. 2a- menhofstraat. Op deze middag wordt Turkse muziek ten gehore gebracht en wordt een folkloristisch filmpje gedraaid, Iedereen is voor deze activiteit welkom. De toegang is gratis. Schiedam De Staatkundig Gereformeerde Partij „Groen J van Prinsterer" houdt vrijdag 3 december een openbare ver gadering. Deze bijeenkomst ,l zal 's avonds plaats vinden in de Christelijk Gereformeerde ..„Hoeksteenkerk aan de Burge- meester Knappertiaan. Ds- A. J. Wijnmalen, hervormd predikant uit Maartensdijk, 'zal dan een tïjdrede houden. De aanvang is 20.ÖQ uur. Vlaardingen De storm van dinsdagnacht heeft de brandweer, de politie, het GEB, de plantsoe nendienst, gemeentewer ken en de PTT heel wat extra werk bezorgd. Door de harde wind is men tot diep in de nacht bezig geweest met het bestrijden van storage- volgen. Persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorgedaan. Op de Parijslaan velde de storm een lichtmast. De openbare verlichting viel daardoor helemaal uit in dat deel van Holy. Een keetwagen raakte op de Roemer Visscherstraat op drift. De Burgemees ter Verkadesingel is eni ge tijd versperd geweest. Oorzaak daarvan was een omgewaaide boom op de kruising Kethelwe g/Burgemeester Verka desingel. In de Willem Beukei szoonstraat ging een houten schutting te gen de vlakte. Een lichtmast op de Burge meester van Walsumlaan overleefde de storm ook niet. De vallende mast richtte geen schade aan. Van een bouwwerk aan de Zeelandstraat waai den enkele dekzeilen weg. brandende gasbran ders leverden hierdoor plotseling gevaar op. Personeel van het bouw bedrijf heeft de branders gedoofd. Vuilcontainers van winkels aan de Flo- ris de Vijfdelaan gingen, gedreven door de wind, alleen „aan de wandel". Zij hebben geen schade aangericht. Een werktent van de PTT aan de Oost- havenkade waaine om. Verder raakte een verkeer slicht op de kruising Burgemeester Pruissin- gel/Westlandseweg los. Een wegafzetting op de Esdoorn- en Olmendreef ging plat Veel werk was er door klapperende ra men en televisie-anten nes, die dreigden te be zwijken. Franse vissersbootje, de circa achttien meter lange trailer Au rora Boreale, zonk zo snel dat de bemanning van de Monica er slechts met uiterste inspan ning in slaagde twee opvaren den van het rampschip te red den. Voor de vijf overigen kwam redding te laat De Scheveningse schipper J. L. van der Harst (58) van de Moni ca ,jis na het ongeluk met de twee overlevenden naar de ha- NIEUW venplaats Corck aan de Ierse zuidkust gevaren. „Een van hen ming aan boord nu niet al te best is. Denk eens even aan onze schipper. Hij is een erva ren zeerob. 36 jaar lang geva ren, zonder ooit een schramme tje te hebben opgelopen; nog nooit voor moeten komen bij de Raad voor de Scheepvaart En nu dit. Begrijp je dat dit onge luk een vet stempel zet op de gemoedstoestand van deze man en zijn bemanning? Het onge luk heeft ook bij ons diepe indruk gemaakt". door Jaap Hazejager was er niet zo best aan toe", zo vertelt de Vlaardïngse reder. „Die moest van boord gedragen worden, de ander mankeerde gelukkig niets. Nadat het schip in Corck was gearriveerd heeft een duiker de onderkant van de Monica geïnspecteerd. Het schip is er in ieder geval zonder kleerscheuren af gekomen, want het mocht de volgende dag, zondag, weer vertrekken. Je zal begrijpen dat de stem- De' Monica is een praktisch nog nieuwe hektrailer die in 1974 werd afgebouwd op een van de Scheveningse hellingen. Een modem, circa 50 meter lang vissersschip, uitgerust met de meest moderne en geavanceer de apparatuur. Het is derhalve niet zo verwonderlijk» dat de kleine houten trailer niet was opgewassen tegen het staal van de vele tonnen grotere Vlaar- dinger. De Franse trailer was eigendom van een .kleine" vis ser. Op de vraag of houten schepen niet uit de tijd zijn antwoordde de heer Kwakkelstein dat dit niet het geval behoeft te zijn. „Er zit ook nog een stuk am- Cork De Nederlandse hektreiler Monica uit Vlaardingen heeft gisteren de houten Franse treiler Aur a Boreale voor de Ierlar J doormid- Fransman den. fwee Uit onze krant van zater dag. bachtelijke ideologie achter. Het is bekend dat vele kleinere vissers een voorkeur hebben voor hout. Dat is echter, dan heb je een brok echt materiaal in je handen. Verder schijnt het maar dat is mijn persoonlij ke mening dat er ook een stuk angst bij komt Bij onge lukken blijft hout immers altijd drijven, terwijl dit bij stalen schepen niet het geval is". Hoewel de heer Kwakkelstein dit niet hardop zegt is het nog eens onbarmhartig gebleken dat ook houten schepen (snel) kunnen zinken. Voorts zijn stalen sche pen van binnen door middel van schotten beter beveiligd te gen binnendringend water. Hoe het ongeluk precies is ge beurd kon (of wilde) de Vlaar- dingse reder niet zeggen. Wel verklaarde hij dat het weer en het zicht bijzonder slecht wa ren. Het ongeluk moet zeer snel zijn gebeurd. „Wij weten niet eens of het aan het vissen was", zo zegt de heer Kwakkelstein. „Wij waren in ieder geval onder weg naar de visgronden". Ook over de grootte van het Franse vissersschip valt niets defini tiefs te zeggen. Wanneer de Mo nica weer naar Nederland komt is nog niet bekend. Het schip was nog maar juist uit Neder land vertrokken. Het is na de ramp geïnspecteerd en kon weer verder varen. Er zal dus eerst vis gevangen moeten wor den alvorens weer koers naar Nederland kan worden gezet. Vis, die ook anno 1976 nog steeds duur betaald wordt Dit keer met vijf mensenlevens Schiedam Hoe begin je een sexwinkeltje? De Franse re- gisseur Claude Bern geeft er een antwoord op in zijn Film „Sex-shop". Eindelijk eens een film, die zich met meer smaak en intelligentie in de wereld van de erotiek begeeft dan het overgrote deel van de soortgenoten, die troebele vulgariteit aan een vervelende fantasieloos heid koppelen. De regisseur speelt een ontred derde Parijse middenstan der, die nodig naar branche- verandering moet uitzien, waar hij bedolven raakt on der de rekeningen enpremie- vérplich tingen: Het wordt zoals men begrijpen zal een sexwinkel met opwindende lectuur en werktuigen, die het zingenot een steuntje in de rug kunnen verschaffen. Ten huize van de midden stander spatten de sexuele golven niet zd hoog, zodat het te begrijpen valt dat Berri wat verloren door zijn onderneming rondstapt en meer door zijn klanten wordt voorgelicht dan in omgekeerde richting ge beurt. Enfin, elk vak valt te leren. Maar de verkoop van zijn nieuwe uitstalling gaat niet zonder meer voorbij aan hem en zijn kuise huwe lijk. Het vrije spel der sexuele krachten, dat hij krachtens zijn bedrijf voorstaat is aan hem niet zo erg besteed, hij is in feite een bedremmelde toeschouwer. Wel met wat- verlangens buiten de deur, maar zijn ingeboren schroom zal hij nooit hele maal verliezen. Hjj is een verliezer en dan kom je er niet, ook in een maatschap pij, die vele taboes over boord heeft gegooid. Hij blijft opereren in het myste rieuze niemandsland tussen verlangen en daad. Het echtpaar van tandarts Jean Pierre Marielle en zijn vrouw Nathalie DeJon pro beert hem wel om te turnen, maar de grote stap, die de winkelier moet ondernemen, kan hij niet doen, want com plete sexuele vrijheid sluit - zere tenen uit. Van zijn ja loezie kan Berrie geen af stand doen en dus neemt hij tenslotte maar genoegen met het strikt huiselijk geluk. Tenminste Geen enkele nieuwe gedrags code zal iedereen gelukkig maken, de puur fysieke ero tiek heeft daar maar een beperkte functie in, schijnt Claude Berri te willen ver tellen. Zijn genuanceerde doorzicht in menselijke si* tuaties brengt in zijn „Sex- shop" een relativerende hu mor tevoorschijn, samen met een intelligente con structie van het verhaaltje dat de handel en het huise lijk leven van de Parijzenaar in een menselijke toon tegen elkaar uitspeelt. Claude Ber ri heeft met rijn film ruim schoots afstand genomen tot veel vulgaire rommel. 'T in Claude Berri's „Sex-Shop" signeert de schrijfster van Memoires van een call-girl" haar werk. Het is niet de eerste maal dat een film onder de aantrek kelijke titel „Goud" wordt uitgebracht. Het edele me taal schijnt te inspireren tot ingewikkelde drama's waar in onedele lieden hun ziel aan de duivel verkopen. Het scenario is knap van opzet en behelst twee verhalen die elkaar overlappen. Aan de ene kant rijn het de macht- hebbers die aan de top van de geldhandel hun geweten loos spel spelen, en aan de andere kant de mijnwerkers, die als het moet, de inzet vormen voor dat duivelse spel. Roger Moore en de mooie Susannah York wor den in Passage-Theater wel wat overdreven op de eroti sche toer naar het goede einde gejaagd- Het sterke punt in deze film is de voor treffelijke trucage. De over stroming in de mijngangen is adembenemend opgeno men, en mooi onderkoeld heeft Peter Hunt, die de re gie voerde, de harteloosheid van de geldmagnaten in beeld gebracht. Als thriller is „Goud" van een rustig in de hand gehouden spanning. Maassluis Het gasbedrijf van de gemeente Maassluis heeft in de nieuwe woonwijk Taan- schuurpolder rijn lö.OODste aan sluiting tot stand gebracht Om het bereiken van deze mijl paal is een feestelijk daglicht te stellenzal wethouder I. van der Knaap volgende week dinsdag aan het echtpaar Hoogervorst een gasfornuis aanbieden. Met een hijskraan wordt het cadeau naar het balkon van de woning aan de Witte de Withstraat ge hesen. De heer en mevrouw Hoogervorst vieren die dag trouwens ook hun 25-jarig huwelijk. Over het plaatsen van de 10,000 gasaansluïtingen heeft Maas sluis ruim 110 jaar gedaan. In 1866 kreeg J. C. van der Lely de vergunning voor. het oprich ten van de eerste gasfabriek. De fabriek werd ingericht voor de produktie van 250 kubieke meter stadsgas per etmaal. Dit was hoofdzakelijk bedoeld voor de gasverlichting. De gemeente nam het bedrijf over in 1918; men telde toen 789 aansluitingen. Na de oorlog was het aantal ondertussen gestegen tot 2204; het gas werd nu hoofd zakelijk gebruikt als kookgas. In de jaren 1966/67 schakelde de gemeente Maassluis over op aardgas. Het aantal aansluitin gen steeg enorm en in 1968 haalde het cijfer: 7353. Daarna bleef het stijgen tot 10.000 thans. De Maasslutse bevolking wordt op de activiteiten van het gas bedrijf geattendeerd door een aanduiding op de dienstauto's „10.000 gasaansluïtingen". Eveneens is een speciale sticker gemaakt, die op ruime schaal wordt verspreid. In de hal van het bedrijfsgebouw wordt een tentoonstelling ge houden van oude gastoestellen. De apparaten zijn afkomstig uit het Apeldoomse Gasmuseum. Tot half januari is de expositie te bezichtigen. Poeldijk De katholieke Bond voor Bejaarden en Gepensio neerden, afdeling Poeldijk, houdt voor Poeldijkse bejaar den speciale zwemmiddagen in het Monsterse overdekte zwem bad De Boetzelaar. Op het plan van de bond hebben tot op heden derig bejaarden gerea geerd. Om de kosten voor de deelnemers niet te hoog te laten oplopen heeft de bond bij de gemeente een subsidieverzoek ingediend. Aanvankelijk behelsde het ver zoek subsidiering van de ver voerskosten, maar omdat een deel van het vervoer mogelijk door vrijwilligers kan worden gedaan is het verzoek omgezet in een subsidie voor de toe- gangskosten 1,50 per per soon). De Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers, afdeling Vlaar dingen, bestaat dertig jaar en viert dit met het organisteren van een jubileumtentoonstel ling ïn de Lijnbaanhal. Hie raan is tevens de jaarlijkse clubwedstrijd verbonden met de hieraan verbonden kam pioenstitels 1976. Aan deze wedstrijd nemen in totaal 420 vogels deel hiervoor ingedeeld in de nodige categorieën. Zelf gekweekte kleur- en postuur kanaries; de eersten in tal van kleurslagen en variëteiten hiervan. Dan komen er de nodige grasparkieten in diver se kleuren. Waarvoor de afde ling bekend staat is de collec tie grote parkieten waaronder de prachtige rosella's om maar een van de mooiste soorten te noemen. Niet min der uitgebreid is het assorti ment aan tropische vogels dat de leden met elkaar bijeen brengen. Zaad- en insecten fruit-eters, waaronder exoten van uitzonderlijke schoon heid. De gevederde menagerie wordt ondergebracht in ten- toonstellingskooien maar ook in verlichte volières en vlucht en van grote omvang. De Lijnbaanhal krijgt bovendien het aanzien van een winter tuin met een vijver, waarin zeldzame eendensoorten ver blijven. Er komen rustieke zi tjes voor de bezoekers en stands voor voorlichting over de vogeisport die in populari teit nog steeds toeneemt. Op woensdagavond 8 december zal burgemeester W, Kieboom de show officieel openen. Daarna is de hal open voor iedereen en verder op donder dag, vrijdag en zaterdag. De toegang is geheel gratis. Vlaardingen De komende we ken worden in de buurtcentra weer wijkbijeenkomsten ge houden. B en W zullen samen met de bewoners praten over allerlei problemen die op dit moment actueel zijn in de des betreffende wijk. De eerste in de reeks is op dinsdag 7 december om 8 uur in het wijkcentrum van de Vettenoordsepolder aan de Valeriusstraat 28. De tweede bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 15 december om 8 uur in wijkcentrum 't Nieu- welant aan de Goudsesingel voor bewoners uit de Babber- spolder. De laatste is woens dag 22 december om 8 uur voor bewoners uit het cen trum in wijkgebouw De Ha ven aan het Weeshuisplein 18. De agenda's voor de2e verga deringen zijn nog in voorbe reiding. Vlaardingen De Fico vertoont zaterdag weer een gevarieerd filmprogramma voor de jeugd van zes tot veertien jaar. De speciale Sint Nicolaasvoor- stellïngen worden gehouden in de Triangel aan de Fran senstraat in Vlaardingen. De aanvang is 's ochtends om half elf en 's middags om half twee. Eventueel wordt een ex tra voorstelling gegeven om vier uur. De toegangsprijs bedraagt een gulden vijftig. Schiedam De Nederlandstali- ge popgroep Bots komt zater dag 4 december naar sociëteit QT? Tijdens het Sinterklaas feest aan de Nieuwstraat 12 zal de groep een paar uur optreden. Aanvangstijd is 22.00 uur. De soos is echter al geopend om 21.00 uur. Voor leden is de entree gratis. Niet-leden moe ten 7,50 betalen. Schiedam Air-master is de naam van een nieuwe Schie- damse popformatie, die zater dagavond optreedt in café In ternationaal op het Broers- veld 55. De groep bestaat voornamelijk uit muzikanten, die vroeger deel uitmaakten van meer bekende bands als Iron Earth en Kobold. Op het repertoire van Airmaster staan eigen composities, po pulaire blues, rock and roll. Tijdelijk wordt ter wille van de commercie soul gespeeld. Bassist is Wun Versteeg, Peter van Eijk neemt de keyboards voor zijn rekening, Fred Neer voort drumt, slaggitaar doet Ger van der Hoek en Ron Kruines speelt sologitaar. De toegang is gratis, aanvang is om acht uur, en tot een uur kost een pilsje zestig cent. x Signalement: Ras: Bastaard Naam: Onbekend Geslacht: Vrouwelijk Leeftijd: Ongeveer 8 maanden Kleur: Zwart geel Beharing: Haif lang gekruld Belhamel zou misschien een aardige naam voor de hond van deze week zijn, want zij is echt zo'n hondje dat, wan neer het de kans krijgt, katte- kwaad uit gaat halen. Zij heeft zo'n onschuldige en ondeugende kop die, als zij inderdaad iets heeft uitge spookt, je aankijkt met een gezicht van „ik, ik weet ner gens wat van." Het gaf ook veel problemen om van haar op een rustige manier een foto te nemen, zo dat ze uiteindelijk goed vastge houden moest worden om toch een foto van haar in de krant te krijgen. De bastaard is na tuurlijk nog jong en daardoor ontzettend speels. Begrijpe lijk,, dat ze dan niet het geduld op kan brengen om op verzoek netjes te poseren, maar veel meer trek had in een partijtje hollen en vechten. Veel van haar weten we niet, daar zij los op straat was aan getroffen en tot heden nog geen eigenaar is komen opda gen. Vermoedelijk was zij haar baas te veel geworden en op straat gezet Dit gebeurt nog dagelijks.- Vaak zien de mensen er tegen op, wanneer zij een hond in huis willen halen, om een teef je te nemen, vanwege de loopsheid van de hond. Er be staat vaak een. misverstand over, wat nogal eens blijkt uit vragen en reacties, die in Die rentehuis De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 in Schiedam binnenkomen. De opmerking van „oh nee, geen teefje want iedere maand die ellende" duidt daar zeker op. De teef wordt 2 maal per jaar loops gedurende een periode van 3 weken. Vooral in de 2e week is ze erg aantrekkelijk voor de reu en zal ze zelf ook toenade ring zoeken tot hem. Het is uiteraard aan te bevelen het teefje gedurende deze periode aan de lijn te houden, daar zij anders de benen neemt en ap vrijersvoeten gaat De diere narts heeft trouwens injecties tegen de loopsheid zodat, wan neer u wilt dat uw teef niet loops wordt, dat ook mogelijk is. De „ellende" valt dus eigen lijk wel mee. Uiteraard zitten nog andere dieren in Dierentehuis De Har gahoeve „vol verwachting" te wachten. Niet op Sinterklaas maar op een nieuwe baas. Wanneer men een dier cadeau wil doen b.v. voor een verjaar- dag of voor Sinterklaas schuilt daar een groot gevaar achter. Zeker wanneer het een cadeau voor een kind betreft Het ge vaar namelijk dat het lot van het dier hetzelfde is, als dat van. het autootje of de pop welke een paar weken nadat het cadeau is gedaan in een hoek is beland en er niet meer naar gekeken wordt Om de andere dieren even te noemen nu maar eens te be ginnen bij de katten. Een 4 1/2 maand oud katerje, een 4 2/2 jaar oude gesteriliseerde poes, een 3 1/2 jaar oude gecastreer de kater. Er zitten wel meer honden dan katten op het ogenblik. 5 Bastaardjes van respectievelijk 4 maanden, 5 maanden, 6 1/2 maand, 8 1/2 maand en 8 weken. Een coc ker spaniel en een dalmatïner. ADVERTENTIE Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Novotel. Op slechts 10 min. van Rotterdam heeft u de beschikking over goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaal is voorzien van airconditioning en u vindt er achtergrondmuziek en aansluiting voor T.V.-teiefoon etc. Voor. 30 tot 150 personen heeft Novotel zalige vergaderruimte. De formule die het best bij u past vindt u bij. novotel Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22SS2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3