Strafzaak tegen De Korenbeurs ongegrond Juventiis-heren bijna in moeilijkheden Fortima op veel fronten actief bij laatste vier Damesteams Volley'68 en Passage/VCJ Grote nederlaag voor damesteam De Lier Titelstrijd VDV— MAANDAG 6 DECEMBER 1976 Broek poldercross Jan van Heerde geopereerd HEREN MOEIZAAM TOPPER bij DVO '32 St. Nicolaas Hans Lingen Schiedam De straf commissie van de Neder landse Tafeltennisbond (NTTB) spant geen strafzaak aan tegen de Schiedamse ereklasser De Korenbeurs. Competitieleider Karei Stap pers had daarop aangedrongen, omdat de Schie dammers naar zijn mening voor anti-prop agan- da van de tafel tennissport hadden gezorgtL In het antwoord van de strafcommissie wordt overigens nauwelijks op het Verzoek van Stap- pers ingegaan, maar wordt wel een heiziening van de reglementen in het vooruitzicht gesteld om herhalingen te voorkomen. Stappers bracht De Korenbeurs voor de strafcom missie naar aanleiding van de op 23 oktober gespeelde wedstrijd tegen HIA-Panels in Apel doorn. Omdat Hans Lingen weer door militaire dienst verhinderd was, verschenen de Schie dammers nu met verzorger Hennie Dolleman achter de tafel. Daarmee werd een boete van 250 gulden wegens onvolledig uitkomen voorkomen. Dolleman fun geerde als invaller omdat hij er als verzorger toch bij was, want De Korenbeurs voelde er niets voor om spelers van het tweede team af te staan. Dit team had toen uitstekende kam pioenskansen, die inmiddels tot het spelen van een beslissingswedstrijd zijn gevorderd. Het „belachelijke" van het spelen met een zwak ke invaller erkende de strafcommissie wel. Daarbij wees zij er echter op, dat dit voorval niet uniek was in de tafeltenniscompetitie. Delta Lloyd (dames) verscheen immers ook met een zwakke invalster voor Sonja Heltzel, en eerder dit jaar deden er bij Tempo Team ook figuranten mee voor Trevor Taylor en Nico van Slobbe. Voorzitter Jos Clazing toonde zich niet verrast, dat De Korenbeurs geen strafzaak wacht., „Wij- zagen het als een persoonlijke aktie van Stap pers". Vorig jaar immers was het juist De Korenbeurs dat uitstel van competitiewedstrij den vroeg om niet met een invaller voor Hans Lingen te hoeven uit te komen. Dat uitstel werd toen niet verkregen. „Nu waren de zaken omgedraaid", aldus Clazing. We hadden nu geen uitstel gevraagd toen Lin gen niet mee kon doen om opnieuw negatieve reakties te voorkomen". Om meer van dergelijke, als „belachelijk" aange duide situaties te voorkomen, staat wel een herziening van de reglementen te wachten. Die zullen zó worden opgesteld, dat er naar sterkte moet worden ingevallen. Belangen van het team van de invaller zijn daaraan onderge schikt Clazing: „Zo is er dan toch nog iets bereikt. Voor de recreatiespelers voorzie ik daardoor,echter grote,problemen"^ Schiedam Het damesteam van basketbalvereniging Juventus speelde tegen Vastgoed Strijen uit Oud Beijerland. In een steen koude sporthal Margriet won Vastgoed, dat één van de kampioens kandidaten is, gemakkelijk met 119-38. 1 Het herenteam van Juven tus speelde de moeilijke uitwedstrijd tegen ROS/- Vlaardingen Zaterdag 18 december houdt de atle tiekvereniging Fort una een cross in de Broekpolder. Vanaf half één kan men zich opgeven in de gymnas tiekzaal aan de Van Vian- denstraat of bij de start in de Broekpolder zelf, nabij de landijsbaan. Het in schrijfgeld bedraagt drie gulden en de afstanden zijn anderhalf, vijf en tien kilo meter. Rotterdam Jan van Heerde (25) speler van het eerste herenteam van de Schie damse volleybalclub Passa ge/VCJ is dezer dagen in het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis geopereerd aan zijn meniscus. De inwoner van Capelle aan den Ussel raakte in Passage's tweede competitiewedstrijd, tegen het Rotterdamse Alcazar, dusdanig geblesseerd dat operatief ingrijpen noodza kelijk was geworden. Forcial in Rijswijk. Na een aanvankelijk grote voor sprong wist Juventus deze wedstrijd maar net te win nen (64—70). Het damesteam van Juventus trad aan zonder Arja van der Heuvel en Tineke Aleman (ge blesseerd}. De Schiedamse da mes hadden weinig kans tegen het geroutineerde Vastgoed Strijen, Door de kou in de h'S begonnen beide ploegen erg matig. Naarmate de wedstrijd echter vorderde wist de ploeg uit Oud-Beijerland toch een voorsprong te krijgen. Deze werd langzaam maar zeker steeds verder uitgebreid. Juven- tus werd gedwongen om snel te gaan spelen en dat ligt de Schiedamse dames niet erg ze ker nu Arja van der Heuvel er niet was. De meeste punten maakte Vastgoed Strijen onder het bord, want doordat Carta de Liefde goed werd afgestopt door Sylvia Gorter, had eerst genoemde erg weinig kans om te scoren. Na tien minuten keek Juventus al tegen een achter stand van 9—24 aan. Toen Vast goed Strijen ook nog een zone- press ging spelen, was het hele maal afgelopen met de Schie damse dames. Het spel werd erg onzeker van Schiedamse zijde en de tegenstandsters pro fiteerden er goed van. Een ti me-out van trainer/coach Ton van Velzen had weinig zin meer. De doelpuntenmachine van de ploeg uit Oud-Beijer- land was gaan draaien en zou niet meer stoppen tot aan de rust Na de eerste twintig minu ten had Vastgoed dan ook al een 66—13 voorsprong. In de tweede helft was er nauwe lijks een ander spelbeeld te zien. Juventus zag geen kans om een vuist te maken tegen het goed spelende Vastgoed Strijen. In de dertiende minuut bereikte de tegenstandster van Juventus dan ook de magische 100-punten grens (27—100). De laatste minuten werden toen plichtmatig uitgespeeld. Beide ploegen hielden het nu verder wel voor gezien en de toch al weinig enerverende strijd werd van nog minder. Het laatste fluitsignaal kwam v*x)r iede- h reen als een verlossing, mede ook door de koude in de hal. Eindstand 38—119. Topscorers: Sylvie Franzen 5—6, Anja Pe ters 4—5. Het herenteam van Juventus trad kompleet aan tegen ROS/- Forcial. De start was niet erg best, ïn de eerste minuten dreigde de ploeg geheel wegge speeld te worden en traïner/- coach Jan Start moest ai gauw zijn eerste time-out nemen. Het herstel van de Schiedamse ploeg was toen erg goed. Bin nen twee minuten ging de-stand van 6—1 achter naar 6—13 voor. Nu was het de beurt van ROS/Forcial om een time-out te nemen, maar Juventus had daar weinig last van. ROS/For cial had erg veel moeite met het spel van Juventus wat ook wel bleek uit de vele persoonlijke fouten die de ploeg maakte. Juventus kon hier weer van profiteren want al in de tiende minuut ging de rode vlag om-" hoog bij de Rijswijkse ploeg en kon Juventus ook via strafwor- pen gaan scoren. Met de rust had de Schiedamse ploeg een 22—37 voorsprong. Ook het begin van de tweede helft speelde Juventus erg goed. Met fraaie spelpatronen werd ROS/Forcial weggespeeld. In de tiende minuut van de tweede helft had Juventus ai een 31—52 voorsprong. Daarna kreeg de wedstrijd een heel an- der gezicht Juventus zakte te- rug naar een bedenkelijk ni veau en de tegenstander profi teerde dankbaar. Veel onnodig balverlies bracht Juventus in de laatste minuten geheel on verwacht toch nog in moeilijk heden. In de negentiende mi nuut kwam ROS/Forcial tot op vier punten (6266). Verder liet de geroutineerde ploeg van Ju ventus het echter niet komen. Vooral op balbezit spelend zag Juventus vrij gemakkelijk kans om de winst toch nog mee naar huis te nemen. ROS/Forcial weigerde om op de bal te gaan jagen en met simpel rondspelen kon Juventus het einde halen. Eindstand 6470. Topscorers: Harry Sluimer 1213, Rob Mark 6—9, Wim Cordemans 13—1, Jaap Boon 4—4. Sylvie Franzen probeert te scoren. Het spel van Passage's dames team was overigens weinig overtuigend. Kon dat ook niet zijn, omdat tweede klasser SNA in Bleskensgraaf de beschik king heeft over een piepklein trainingszaaltje, waarin buiten de zijlijnen ten hoogste dertig centimeter „uitloopruimte" be schikbaar is. Voeg hierbij een laag plafond en een spiegel gladde vloer en het zal duide lijk zijn dat de Schiedamse da mes nogal moeite hadden met obstakels als de scheidsrechter stoel en telbord, die binnen de lijnen stonden. In datzelfde zaaltje elimineerde SNA al eerder het twee klassen hoger spelende Hobby S/K met 3—2. Opmerkelijk in dat duel was de 15—0 zege in de beslis sende vijfde set. Voor coach Hans SoeterS betekende dit overigens geen bezwaar om alle acht speelsters in .actie te laten komen. Slechts in de eerste en de laatste set stuurde de Passa ge-trainer zijn formatie van de afgelopen weken binnen de lij nen. In de eerste set resulteerde dit in een 6—15 winst. In de tweede set gaf de coach twee andere spelverdeelsters een kans. Tot 7—4. toen wisselde hij en vluchtte bij 10—8 nogmaals in de time out. Het betekende een 13—15 set2ege: 0—2. SNA kwam hierna via een 1512 setwinst op 1—2, waarna Passa- ge/VCJ er via een 9—15 zege alsnog 1—3 van maakte. Hans Soeters na afloop: „Typisch zo'n wedstrijd om erg snel te vergeten omdat er totaal geen waarde aan mag worden ge hecht. Ik ben al blij genoeg dat we er geen blessures aan over hebben gehouden, want volley ballen in zo'n zaaltje is natuur lijk een belachelijke zaak. Van af de zijlijn kon je met een gebogen arm de muur aanra ken. Neen daarbij de obstakels in het veld en de gladde vloer en het spelen in zo n knikkerpu tje wordt een riskante bezig heid. Onder dit soort omstan digheden wordt de manier waarop er wordt gewonnen vrij onbelangrijk. Buiten het feit dat het team nu is doorgedron gen tot de laatste vier, vind ik het 't belangrijkste dat alle acht speelsters in actie konden ko men. Dat de ene opstelling dan beter draait dan de andere is een logische zaak, maar gezien de verrichtingen nauwelijks iets om lang bij stil te blijven:, staan". Ook het damesteam van Volleyt '68 stuitte in het duel tegen het Zwijndrechtse Delta op meer tegenstand dan was verwacht. Het resulteerde zelfs in een moeizame winst in de eerste set, want middenmoter Delta hield het tot 14—14 vol om ver volgens bij 14—16 af te haken. Hierna deed Volley het: beter, maar de Zwijndrechtse aanval bleef Volley's zwakste onder deel - de blok verdediging - uit buiten. De betere Vlaardingse opslag 2orgde er. echter voor dat Delta niet echt gevaarlijk kon worden, want via 815 en 915 bereikte ook Volley'68 een plaats bij de laatste vier van de strijd om de districtsbeker. Coach Ton van Yperen na afloop: „Inderdaad bezorgde onze blok- verdediging weer wat pro bleempjes, maar daar staat te genover dat wij duidelijk beter speelden dan in onze laatste twee competitiewedstrijden", En dus gaan Volley'68 en Passa- ge/VCJ zich voorbereiden op de- topper van zaterdag. Een duel dat moet aantonen, welke van de twee ploegen voorlopig het predicaat „sterkste" krijgt op gespeld, Beide teams hebben de halve finale van de districtsbe ker bereikt, terwijl Volley onge slagen aan kop gaat van de - promotieklasse. Passage/VCJ volgt op twee punten achter stand. De wedstrijd die in de Schiedam se sporthal Margriet wordt ge speeld, begint om 19.00.uur en wordt geleid door scheidsrech ter Glastra. Vlaardingen In het kader van de regionale jeugd cross competitie, welke Jaarlijks wordt gehouden, kwamen ze sentwintig jeugdleden uit van de Vlaardingse atletiek vereniging Fortuna. De eerste serie werd gehouden in Ba- rendrecht en zeven verenigin gen hadden voor deze cross ingeschreven. De ploegen- prijs werd gewonnen door Fortuna, bij de meisjes D op de duizend meter. Helma Karreman werd eerste en Petra van Vliet wist beslag te leggen op de tweede plaats. De achtste en tiende plaats werden ingenomen door Ly- dia Alberts en Ellen van der Berg, Bij de meisjes C, op de duizend meter, werd de beste prestatie geleverd door Bian- ca van Londen. Bij de jongens C, op de 1500 meter, kwam Harold Volkers als eerste For- tuna-lid aan. Bij de jongens D, op de iOÖD meter, was Maurice Geerlof de beste Vlaardinger. Bij de pupillen op de 1000 meter kwamen Yvette van Londen, Corina van der Berg en Peter van der Embden op de ere plaatsen. De zesde Laan van Poot prestatieloop in Den Haag ging vergezeld van veel wind en regen. Toch trotseer den 469 deelnemers de2e bar re weersomstandigheden. Op de vier kilometer wist Kees van der Velden als tweede te finishen met een tijd van 17.23. Robert van Zanten was de snel ste op de acht kilometer en maakte een tijd van 34 minu ten rond. Bij de dames werd Willy Don tweede en had over de afstand 46 minuten nodig. De halve marathon telde 177 deelnemers en werd een triomf voor de Fortuna-atle- ten Hans en Ralf van Kastó ren. Hans werd eerste in een tijd van 1.22.00, terwijl Raif L23.49 nodig had. Sjaak Hoogendijk eindigde als ne gende in. een tijd van 1.34.19, Vlaardingen De jeugd van de voetbalvereniging DVO '32 ge noot met volle teugen van het St. Nicolaasfeest in de vorm van een jeugdrevue In gebouw „Triangel". De organisatie was in handen van de Ka-Ka com missie die dit seizoen al enkele malen van zich deed spreken met zijn geslaagde bingo-avon den. Intussen heeft DVO *32 besloten om op nieuwjaarsdag zijn cantine vanaf 16,30 uur te openen voor iedereen., Schiedam De damesteams van het Schiedamse Passa ge/VCJ en het Vlaardingse Volley'68 hebben beide de halve finale van de strijd om de districtsvolteybalbeker bereikt. Volley won in Zwijndrecht met 0—3 van Delta en Passage/VCJ kwam bij de laatste vier door een 1—3 zege op het Bleskensgraafse SNA. De enige vertegenwoor diger bij de heren, het Schiedamse Passage, verloor eerder deze week van het een klasse hoger spelende Schippers Berkel met 2—3, Vlaardingen De be slissingswedstrijd tussen de damclub VDV en De Lier is vastgesteld op maandag 13 decem ber in het clublokaal van de Delftse dam vereniging DOS. De inzet is het kam pioenschap van de Zuid-Hollandse Dambond. VDV heeft aan gelijkspel (10—10) voldoende om zich kampioen te mogen noemen. Het bordpuntensaido van VDV bedraagt 113—67 en dat van De Lier 105-75, het geen bij een gelijk spel de doorslag zal geven. Op dinsdag 14 decem ber wordt in het clubgebouw een kor te ledenvergadering gehouden met het oog op de organiss- tie van de Vlaar dingse damkam pioenschappen 1977 in drie klassen, waarvan het de be doeling is om op dinsdag 4 januari 1S77 te starten met de eerste ronde. Na deze vergadering zal een sneldamtoer- nooi worden gehou den waaraan aan trekkelijke decem- ber-prijzen Verbon den zullen zijn. Ton van Iperen .„Voüey duidelijk beter"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4