Kritiek van PvdA op WD-wethouder Leiding springt, water slaat gat in wegdek TALMASCHOOL VOOR UNICEF Groenplan voor Brandersbuurt Kinder- ruzie ontaardt in vecht partij tussen vaders Nieuw onderdak voor polikliniek Holyziekenhuis Onderricht» conferentie Reddingboot weer actief Donderdag 9 december 1976 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst I44H4 -10 late jaargang no. 25721i pagina's- SCHIEDAM EN KETHEL Tot grote vreugde van de omstanders dook een materiaalwagen van de ge meente per abuis in het gat. In een mum van tijd stond de Broersvest blank. Op dat moment zag men op het kantoor van de technische bedrijven in de Dwarsstraat de druk op de hoofd waterleiding teruglopen van vijfentwintig naar tien meter. BROERSVEST BLANK Rotterdam Twee Vlaar- dingers gingen in novem ber van het vorig jaar met elkaar op de vuist, nadat hun kinderen op een speelplein voor de zo veelste maal ruzie met el kaar hadden gemaakt Eén van de vaders de 3Z-jarige uitvoerder Hans van L. werd gisteren door de Rotterdamse po litierechter veroordeeld tot een geldboete van ze ventig gulden. Dat was dertig gulden minder dan de officier van justitie even tevoren had geëist Van Lu vond het maar on rechtvaardig, dat hij voor de rechter moest ver schijnen en zijn tegen stander vrijuit ging. „Hij was net iets eerder met de aanklacht bij de poli tie. Anders had hij hier gestaan." De Vlaardinger vertelde, dat hij zijn stadsgenoot hardhandig buiten de deur had gezet toen die het na drie sommaties vertikte zelfstandig weg te gaan. 5(P. was halver wege de trap opgeklom men en zat daar te schel den tegen mijn zoontje. Die huilde tranen met tuiten. Even later kreeg ook mijn echtgenote de volle laag. De heb gezegd, dat ik best met P. wilde praten, maar dat die eerst maar eens moest kalmeren." Hans van L. gaf zelf toe in de fout te zijn gegaan door mee naar buiten te lopen. De mannen be schuldigen elkaar er we derzijds van daar met vechten zijn begonnen. De officier van justitie, mr. L. Janssen, achtte een niet zo hoge geldboe te op zijn plaats, omdat Van L, (inmiddels ver huisd) een blanco straf blad had en de omstan digheden var. de vecht partij niet honderd pro cent duidelijk zijn. „Maar u had alles heel simpel kunnen voorkomen, door namelijk de deur te slui ten toen u P. er uit had gewerkt. U gaat dus niet helemaal vrijuit" Den Haag De betreffende ad viescommissie van de Frov. Raad voor de Volksgezondheid gaat er mee akkoord, dat het Holyziekenhuis deelneemt in de door het gemeentebestuur van Maassluis in het leven ge roepen Stichting Gezondheids gebouw. In dit gebouw worden instellingen op het gebied van de gezondheidszorg gehuisvest en van het Holyziekenhuis wordt dat dan de polikliniek, die specialisten van het zieken huis al sinds de stichting hou den in een gebouw van In ter- kruis. Zou het Holyziekenhuis niet in de nieuwe stichting meedoen, dat komt de polikliniek in Maas sluis te vervallen. De commissie vindt dat ongewenst, hoewei zij in het algemeen bedenkingen heeft tegen buitenklinieken. In dit geval zou opheffing echter een verminderling van dienst verlening betekenen voor de be volking van Maassluis. Rozen burg, Hoek van Holland en Maasland. Nieuwe apparatuur behoeft niet te worden aange schaft en opheffing zou wel ex tra kosten meebrengen voor aanpassing van de poliklïnie- kruimten in het ziekenhuis 2elf. De commissie had wel moeite met de bepaling, dat het Holyzie kenhuis een huurovereenkomst moet aangaan voor de duur van liefst 50 jaar. Over dit punt wordt nog overleg gevoerd met de direkteur-geneesheer. Schiedam Duizenden liters water hebben gister avond de Broersvest onder water gezet. Het stond blank. Even voor tien uur was een hoofdwaterlei- ding bij de Hoogstraat gesprongen, vermoedelijk door ouderdom van de buis. Door de enorme druk van het water ontstond een gat in het wegdek met een doorsnede van ongeveer vier bij zes meter. In een mum van tijd overstroomde de Broersvest tot aan het Emmaplein. Veel kelders kwamen onder water te staan. Hoe groot de schade is, viel nog onmogelijk te zeggen. Het verkeer in de richting van Schiedam centrum werd omge leid. Openbaar vervoer onder vond vertraging, gedurende ruim een uur. De trams van lijnen één en acht richting Schiedam reden in opdracht van de politie niet verder dan het Marconiplein in Rotterdam. Daar moesten de passagiers zijn anderhalf uur in de weer geweest om de vloedgolf te stoppen. De brandweer 'ving* ter hoogte van het lager liggen de Emmaplein het water op en leidde het in riolen. Pas na ruim een uur zag de gemeentewerken kans de treffende afsluiters te en dicht te draaien. overstappen in tassen. Ook in gen- chauffeur van date de andere richting werden pas sagiers per bus vervoerd. Brandweer en gemeentewerken Vlaardingen Het Regionaal On derrichte Comité Zuid-West van de Baha'is houdt zondag 12 de cember een onderrichte confe rentie in de Lijndraaier aan de Baanstraat in Vlaardingen. Het programma begint om tien uur. Een inleiding over onderricht wordt gegeven door L. van Vee- nendaal uit Leiderdorp. Tevens wordt een film vertoond over de onderrichtsactiviteiten in het Amazone-gebied in Brazilië. De Baha'is vormen een betrekke lijk jonge nieuwe religieuze groepering met aanhangers over de gehele wereld. ging in zijn enthousiasme om het gat te dichten ongewild te ver. Hij kwam met zijn wagen aanrijden, zag door het vele water het gat niet en verdween met zijn auto totaan de motor kap in dat gat De brandweer moest eraan te pas komen om de wagen op het droge te trek ken. Dit alles gebeurde onder grote hilariteit van de honder den joelende toeschouwers, die voor het waterballet graag een paar natte voeten over hadden. Nog bonter maakte een andere gemeentewerker het. Met san dalen aan kwam hij aanfietsen, bij het gat stroopte hij de broekspijpen tot de knieën op, om vervolgens in het water te stappen; tot aan zijn middel verdween hij in het borrelende gat Later bleek, dat hij dat deed om weggezakte straatste nen op te diepen. Tot aan zijn middel verdween een gemeentewerker in Nadat de waterval eindelijk was broekspijpen opgestroopt. gestopt, verleende de brand weer assistentie bij het Jeegpo- pem van kelders. In totaal zette de brandweer twintig man, vier auto's en een aanhangwagen met bij elkaar vijf pompen in. Met vijftig 2and2akken en zoge naamde densoband werd het water bij de gevels van de na bijgelegen panden gekeerd. Vooral bij café t Vierkantje, de boekwinkel van het Rotter- damsch Nieuwsblad en onze daaronder gevestigde Schie-1 damse redactie, doe-het-zelf- j zaak Harolds, discotheek La j het gat. Voor niets had hij sandalen aangetrokken en de Cave en café-restaurant De Amstelbron was dat het geval, wen. De brandweer heeft ook jTot diep in de nacht zijn gemeen- niet ondertekend, maar die heeft zich wel akkoord ver klaard. Een van de buurtbewo ners deed nog de suggestie om er ook fruitbomen te plaatsen. Best een leuk idee, zo'n boom- gaardje in het centrum van de stad". tewerkers beziggeweest met het dichten van het gat in de lei ding, die op anderhalve meter diepte ligt. De materiële schade die het water heeft aangericht, kon vanmorgen nog niet wor den vastgesteld. Zeker is even wel, dat de schade in de tien duizenden guldens beloopt. Maassluis Het beleid van mevrouw G. van Eek (WD), wethouder van volksgezondheid, is door de Maassluise afde ling van de PvdA fel aangevallen. In het afde lingsorgaan Rood-in- zicht staat, dat „met na me door de houding van wethouder Van Eek de onderhandelingen over de integratie van de GG GD van Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis veel langer dan strikt noodzakelijk du ren." Vervolgens: „Het overnemen van het overleg door de burgemees- De leerlingen van de christelijke Ds. A. S. Talmaschool aan de Van Boisotstraat 20 in de Vlaardingse Westwijk dragen de Unicef een goed hart toe. Daarom houden zij onder het wakend oog van schoolhoofd C. R. Leijendekkers deze week een verkoopactie. In de hal staat een stalletje waar de zesdeklassers Tineke Dorsman en Linda van der End hun „collega's" Unieef-kaarten verkopen. Zoals bekend is de Unicef het kinderfonds van de Verenigde Naties waarvoor ook de beroemde komiek Danny Kaye over de gehele wereld reclame maakt. Vorige week kwam hij nog naar ons land. De actie aan de Talmaschool duurt nog tot vrijdag. De eerste dagen is ar reeds een omzet van 760 gulden gemaakt. Het ziet er dan ook naar uit dat de duizend gulden ruimschoots zal worden overschreden. Om precies de stand bij te houden is op een schoolbord een grote thermometer getekend. Of zij het verkopen voor en na de lesuren wel leuk vinden antwoorden de twee vriendinnen: „Zouden we best wel meer willen doen. ters van die gemeenten in au gustus, is duidelijk een brevet van die gemeenten in augustus, is duidelijk een brevet van on vermogen aan het adres van deze wethouder. Ook de proce dure rond het totstandkomen van een gezondheidsgebouw m de zogenaamde Groente Drie hoek en de voorbereidingen om te komen tot een wijkgezond- heidsvoorziening in de Steen- dijkpolder leveren eerder het beeld op van een eigenzinnige wethouder, dan een wethouder die haar zaakjes goed kent." Tot deze conclusie komt me vrouw mr. J. H. B. van der Meer, h oof d-wetenscha ppebjk medewerkster verbonden aan de Erasmusuniversiteit van Rotterdam. Zij is tevens kandi date voor een plaats in de Eer ste Kamer. j In het afdelingsorgaan wordt ook het cultuurbeleid op de korrel genomen. David van der Hou wen schrijft in een analyserend artikel wat er op cultureel ge bied is bereikt anderhalf jaar na het verschijnen van de be leidsnota Culturele Zaken. De conclusie luidt: .Bedroevend weinig," Zijn mening: „De wer kelijke daden blijven ïn de modder van geborgenheid en kneuterigheid steken. Cultuur als een stukje hobbyisme." De twee genoemde zaken, cultuur en volksgezondheid, komen on dermeer aan de c*-de tijdens de ledenvergadering van de Maas- sluise/Maaslandse afdeling van de PvdA, Deze vergadering wordt gehouden op maandag avond 20 december in gebouw De Sluis aan de G. A. Bredero- laan. Op de avond wordt door de gemeenteraadsfractie het door haar gevoerde beleid toe gelicht en verdedigd- De verga dering begint om acht uur. De Hoekse reddingboot „Konin gin Juliana" heeft de afgelopen dagen weer drie keer assisten tie moeten verlenen bij zieken of gewonden op schepen in vol le zee. Schipper De Blok en zijn mannen haalden een Liberiaan se zeeman op cüe een been breuk had opgelopen. Aan boord van een Italiaans schip bevond zich een opvarende met een maagbloeding. Beide man nen werden veilig aan wal ge bracht met medewerking van EHBO en arts en naar het zie kenhuis vervoerd. Een 35-jarige Noorse zeeman uit Bergen werd aan boord van zijn schip getroffen door een hartinfarct Ook hier werkten redders, EHBO-ers en arts nauw samen. De overname van de patiënt moest met een bran card aan een lijn geschieden, maar het goed op elkaar inge speelde reddingsteam klaarde dat karwei vlot en de Noor kon met behulp van de hartbewa- kingsapparatuur naar het zie kenhuis worden gebracht Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mal: Rotterdamsch Nieuwsblad Deze bon m open envelop, londer postzegel, sturen naar. Antwoordnummer 334, Rotterdam. Schiedam Do werkgroep Oude Sluis heeft gistermiddag aan de gemeente een plan aangeboden voor het braakliggende terrein tussen de Oude Sluis, Dam en het Raam. Over het ontwerp, dat is ondertekend door veertig buurtbewoners en de bewonersvereni- 'ging, gaat men dinsdagmiddag 4 januari praten met wethouder Chris Zijdeveld. De bewoners van dit stuk Bran dersbuurt willen dat het terrein wordt „aangekleed" met bomen van diverse grootte, zoals elzen, meelbessen, populieren, een soort klimbomen en meidooms. Verder wil men ook platanen bijvoorbeeld de grote bomen die binnenkort bij de Maasdijk moeten wijken voor de aanleg van de buitensluis. Het groen zou ondermeer de volgens vele minder nooie brandweerkazer ne en de geplande dertig par keerplaatsen aan het oog moe- ten onttrekken. Naar het ontwerp van de afstude rende stedebouwkundige Kas Oosterhuis uit Schiedam willen de bewoners ook in het midden van van het terrein wat houten klim- en kleutertoestanden voor kinderen. Voor het braakliggen de stuk grond achter het monu mentale Zakkendragershuisje denkt men aan een sierbestra ting en wat bankjes. De ver krotte panden tussen de Prin- sensteeg en Achter de Teer- stoof zijn volgens de meeste buurtbewoners niet meer te redden en zouden gesloopt moeten worden. ■3egin volgend jaar gaat de ge meente wel aan de Oude Sluis beginnen, maar dit terrein wordt dan vergeten", zo menen de drie initiatiefnemers Marle- ne Leusen, Henk Nieuwenhuis en Theo Brouns, „dit plan heeft de steun van alle buurtbewo ners. Slechts een bedrijf wilde bet niet ondertekenen omdat die er een garage wil laten bou- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met bet Rotterdamsch Nieuwsblad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1