op begroting Reinigingsdienst worstelt met ziekteverzuim Felle kritiek B en W Fluor houden Menukeuze voor'; patiënten Nolet Gorzenaren zijn verbaasd over woningbestand Boom cadeau Recherche zoekt aangerande vrouw In maart onderzoek kanker bij vrouwen Brandweergemeenschap zet leden voor voldongen feit Ontnemen WSW'ers werklozen baan? OFFICIËLE VUILNISZAKKEN NIET POPULAIR Enquête kakkerlakken-flat Sint en Piet uitgekleed SCSEDAMSCHE COURANT ïnT/: lOlste iaareans no. 2o722.8 pagina's Vrijdag 10 december 19/6ONAFHANKELIJK DAGBLAD J ë^5 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het college van burgemeester en wethou ders wil de fluor in het Schiedamse drinkwater houden. Dit kwam deze week naar voren in de we kelijkse collegevergade ring in het stadskantoor. Besloten werd binnenkort aan de gemeenteraad het voorstel te doen de Rotter damse raad te volgen. Tevens werd vastgesteld om de Stichting Centraal Co mité Anti-Bulderbaan geen financiële steun meer te geven. De subsidiever zoeken voor de jaren 1975 en 1976 worden niet inge willigd. „Uit het jaarver slag van de stichting blijkt dat ze centen over hebben en ons geld dus niet zo hard nodig hebben. Bovendien gaat het wat die zaak betreft bij de ge meente Rotterdam voor de stichting de goede kant op," zo lichtte burgemees ter Arie Lems gistermid dag toe. Vlaardingen E. en W. van Vlaardingen zijn van ^Jins^schikken feoals m oordeel dat voor de deelnemende gemeenten aan de ifde Brandweergemeenschap Noordelijke Delta een plan- begrote kosten op dit punt. ningr van werkzaamheden en te verwachten investe- Een ander punt waartegen het ringen moet worden aangeboden. Zij schrijven dit in een (ontwerp) brief die gericht is aan de leden raad van de brandweergemeenschap, die in het Rotterdamse stadhuis zetelt Het college acht het met aan vaardbaar „de gevolgen, van plotseling opkomende initiatie ven schoksgewijs te moeten er varen." Aanleiding van deze^brief-op-po ten is de onlangs ontvangen ontwerp-begroting van de Brandweergemeenschap Noordelijke Delta, die het colle ge in het verkeerde keelgat is geschoten. B, en W. vinden het heel vreemd dat per 1 novem ber een adspirant-brandweerof- ficier is aangesteld, terwijl de ledenraad daarvoor totaal geen. gelden beschikbaar heeft ge steld. Zij vragen zich af waar om deelnemende gemeenten, die over een eigen preventie-af- Schiedam „Is het wel verant woord om een WSW-er admini stratief werk te laten doen? Worden de werklozen zo niet weer een baan ontnomen?" Die gewetensvragen bracht deze week raadslid Els Hellwig naar voren tijdens een openba-~ re vergadering van de commis sie voor sociale zaken. Aan de orde was de vraag of de sociaal raadsman er een admi nistratieve kracht bij zou kun nen krijgen uit de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW). Beslo ten werd om deze man inder daad aan te stellen. Echter al leen op voorwaarde dat na een. half jaar verslag aan de raads commissie wordt uitgebracht over 's-mans activiteiten. Volgens wethouder Eef Colle van sociale zaken moet er wel een WSW-er worden aangesteld om dat het ministerie geen subsidie geeft voor een „gewone" kracht die duurder is. „Bovendien is het voor deze men sen dubbel zo moeilijk om werk te vinden. Het zijn vaak invali de mensen die niet bemiddel baar zijn. In gemeentedienst kunnen ze niet altijd komen, omdat ze vaak niet door de keuring komen", aldus de wet houder tijdens de openbare ver gadering in de bedrijfsgemeen- •schap Schiemond. Schiedam Vraagtekens houden de politie bezig. Een 27-jarige inwoner van Schiedam heeft men weer op vrije voeten moe ten stellen na een vage ver dachtmaking van een plaatsge noot. Die was op zijn beurt afgegaan op beschuldigingen van een onbekend gebleven vrouw. Zij wordt gezocht, want de recherche wil graag opheldering. De dame liep te winkelen bij C A, toen zij plotseling elders in de zaak een haar bekend individu ontdekte. Zij trok een man naast haar aan het jasje en vertelde hem: „Daar staat de man, die mij heeft beroofd en aangerand." Op haar aanwijzingen zette de burger de achtervolging in. Toen zijn doelwit de Hema was binnengegaan, schakelde hij de politie in. Die arresteerde de beschuldigde. De vrouw was nergens meer te bespeuren, de verdachte heeft alles ontkend. De nieuwe keuken van het Nolet Ziekenhuis wordt vol gende week in gebruik.geno- men. Schiedam Patiënten van het Nolet Ziekenhuis kan na iets unieks in Neder land. nen binnenkort kiezen lrit -J ongeveer driehonderd patien- Triot* menu's Vn trpntln 8 vier menu's. Volgende week wordt hiervoor reeds een nieuwe keuken in ge bruik genomen. Men ver wacht dat over ruim twee maanden het hele systeem pas helemaal goed draait. Dieetpatienten kunnen dan uit twee menu's kiezen bij ten zullen voortaan in de loop van de morgen worden bezocht door een verpleegkundige die vraagt welke maaltijd men wil hebben. De keuze wordt aan de keuken duidelijk gemaakt door middel van kaartjes met diver se stickers. Vanuit deze centra le keuken worden de maaltij- Schiedam In de Gorzen is men met stomheid geslagen over de inventarisatie van het woningbestand in de buurt. Het bestuur van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid gaat maandagavond bespreken welke stappen er moeten worden ondernomen. den met speciale karretjes in eveneens speciaal servies rond gebracht. In de keuken wordt er voortaan ook afgewassen. Iets dat tot nu toe werd gedaan door verpleegkundigen op de diverse afdelingen. ,We stappen van de diepvries maaltijden af', aldus directeur C. J. M. Vlootman, „dat is een mijlpaal. Het oude systeem, waarbij de mensen niet konden kiezen, was enorm arbeidsin tensief. De tijd die toen voor de afwas werd gebruikt kan men nu in de verpleging steken. Het dieet is nu ook veel beter verze kerd. Overigens heb ik door het feit dat de ziekenhuiscommissie akkoord ging met de bouw van de nieuwe keuken er goede hoop op dat men straks niet het advies zal geven om dit zieken huis te sluiten". Vlaardingse college bezwaar heeft is de veel te late ont vangst van deze begroting, die reeds vóór 1 mei van dit jaar had moeten uitkomen. Ditzelfde bezwaar geldt ook voor de te late aanbieding van de rekenin gen over 1975, Deze aanbieding had vóór 1 juni moeten geschie den. Een gevolg van het te laat uitkomen van de brandweerbe groting is dat nu ook de ge meentebegroting voor 1977 moet worden aangepast. B. en W. hebben *oorts kritiek op het te hoog opvoeren van be paalde bedragen. Het gaat hier om gelden voor secretanaats- werkzaamheden, 33.000 gulden, het voeren van de financiële administratie door de Roteb, 15.1)00 gulden en de salariskos ten ten behoeve van de secreta riaatswerkzaamheden 22.000 gulden. In totaal gaat het dus om 68.000 gulden. En passant attenderen B. en W. de leden raad van de brandweergemeen schap er op dat de desbetref fende personeelsleden in ge meentedienst van- Rotterdam zijn. Vlaardingen De Gemeentelijke Reinigïngs- en Ontsmet- tingsdienst heeft het in 1975 niet gemakkelijk gehad. Zo worstelde zij met een hoog ziekteverzuimpercentage van 23,70 ofwel 3136 man-werkdagen. Als gevolg daarvan moest de dienst langdurig gebruik maken van uitzend krachten en dat, terwijl er veel meer vuil moest worden afgevoerd: 26.210 ton. Het jaar daarvoor bedroeg dit 25.231 ton. Toch valt er een pluspunt te con stateren. De gemaakte verliezen waren namelijk kleiner dan was geraamd. Zo bedroeg het tekort van de reinigingsdienst ƒ3266.433,— bijna 170.000,minder dan was begroot. Ook bij de ontsmet- tingsdienst was het tekort klei- naar eigen vuilniszakken, die, zoals bekend, worden gedistri bueerd via de melkhandel. Wer den er in 1974 nog 176.400 stuks verkocht, vorig jaar bedroeg dit aantal slechts 44.400. Inplaats ting dit toeliet werden straten, pleinen en rijwielpaden zo goed mogelijk geveegd met hand kracht en veegmadunes. Mede dankzij deze machines kon nog een redelijk resultaat worden bereikt. Verdere uitbreiding en mechanisatie blijven echter ge wenst, vooral omdat de stad qua oppervlakte nog steeds groeit Desondanks moesten tij dens de zomervakantie scholie ren worden ingeschakeld om enkele vuilprojecten, zoals de industriewijken grondig te rei nigen. van 40.000,kwam er De hulp van de ontsmettmgs- sl echts ƒ12.031. gmgslaadje. - in het reini- ner, 17.182,—— in plaats van Tot het gewicht van 26.210 ton 33.000,Alleen bij het marktwezen, dat ook onder de Gemeentelijke Reinigïngs- en Ontsmettingsdienst valt, werd een groter verlies dan was voorzien geleden: 137.566, in plaats van 125.000, Opmerkelijk in het jaarverslag is aan afgevoerd huisvuil komt de Reinigingsdienst als volgt: 25.641 ton aan huis-, straat- en- bedrijfsvuil, 100 ton aan afzon derlijk opgehaald particulier vuil, 344 ton aan marktvuil en 125 ton van de andere gemeen telijke diensten en bedrijven. de enorme daling van de vraag Voor zover de personeelsbezet- Over de nota die op het stadskan toor is opgesteld en die wij in de krant van afgelopen maan dag publiceerden reageerde Ar- mand van Puyvelde van de huurwerkgroep bij de vereni ging verbaasd: „In het rapport staat wel dat de meeste wonin gen in het rehabilitatie-gebied slecht zijn, maar er staat niet Scüedam In de ^akkerlak ken-flat" aan de Nieuwe Dam- laan wordt binnenkort een en quête gehouden. De werkgroep wonen en leven in Nieuwland en de onlangs opgerichte bewo nerscommissie van de flat wil len zo voor de gemeente uitzoe ken hoeveel bewoners nog zou den weigeren om de woning te laten desinfecteren. Het onderzoejk onder de vijftig gezinnen richt zich op het lin kerdeel van het gebouw nabij I de spoorwegovergang. Dat ge- deelte wordt geteisterd door een kakkerlakkenplaag, zoals wij reeds in de krant van woensdag 24 november meld den. Het tijdstip waarop de enquête wordt gehouden is nog niet vastgesteld. bij welke kriteria er worden gesteld. Dat is natuurlijk wel belangrijk. Het is ernorm goed dat dergelijke toestanden wor den gesignaleerd. Er moet ech ter wel een beleid op worden gericht. Tot onze grote teleur stelling hebben we het hele ver haal overigens uit de krant moeten lezen. De vereniging heeft van de gemeente nog mets gehad. Daar zijn we ech ter zo langzamerhand wel aan gewend. Wij krijgen tegenwoor dig nooit meer wat. In de tijd van wethouder Ham van der Wilk was het anders, Nu met Chris Zijdeveld gaat het alle maal zo ontzettend romanti sch." Over het plan om van het terrein' van de GTB een nieuw woon- buurtje te maken is Van Puy velde in principe enthousiast Hij wil echter dat de buurtbe woners bij het plannen maken worden betrokken. „Maar het is een goed plan om dat terrein vol te bouwen". dienst moest enkele malen wor den ingeroepen. Zo moesten ne gen woningen van vlooien wor den ontsmet en eenmaal moes ten kakkerlakken worden ver wijderd. Groot was ook de strijd tegen de wespen. Maar liefst 63 keer werd een beroep gedaan op de ontsmettmgs- dient. Ontsmettingen in geval len van besmettelijke ziekten kwamen echter met voor. 0 De boom is omge zaagd ergens in de mooie naaldwouden van Zweden en deze week naar Schiedam vervoerd. Hij staat nu op de Koemarkt en brandt, door toe doen van burge meester drs. Arie Lems die gisteren tijdens de koop avond de feestver lichting ontstak. De stad kreeg de kerst boom cadeau van bedrijf Sandvik-Ne- derland BV, waar onlangs nog het Zweedse vorsten paar op visite kwam. Die zaak maakt al jaren een traditie van dit ge baar en deze keer werd de plechtig heid muzikaal om lijst door huppelen de, de beentjes wijd uiteen gooiende ma jorettes en de statige drumband van chris telijke harmoniever eniging Harpc Da vids. 6 Niet minder dan 338 kippen, cavia's, duiven en konijnen bevolken tot zaterdagmiddag 4 uur zaal Harmonie aan de Schiedamse weg. Voor dat de burgemeester de kleindierententoonstelling van de Vlaardingse Pluimvee- en Konijnenlief hebbers Vereniging donderdagavond opende moesten de drie keurmeesters veel werk verzet ten, want volgens deskundigen was het aantal inzendingen groot en het peil van de inzendin gen hoog. Er behoefden slechts weinig „ootjes", olwel onvoldoendes te worden uitgedeeld. Geen wonder dat ook zo'n Vlaamse Reus in spanning zit als 'ie beoordeeld wordt Pr slot heeft je baas je een heel jaar voorbereid op deze kleind- ie rerun o de show. En die mag je toch niet teleur stellen. Schiedam Vrouwen in de leeftijd van 35 tot 55 jaar kunnen zich vermoedelijk begin maart onderwerpen aan een onderzoek naar baarmoederhalskanker. De datum hangt af van Rotterdam, volgens dr. E. H, E. Wolfs, directeur van de geneeskundige en gezondheidsdiensten van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen. In samenwerking met het patho-_ logisch-anatomiscb lab van het Dijkzicht-Ziekenhuis bereidt de GG en GD van Rotterdam het onderzoek voor, in opdracht van het ministerie van volksge zondheid. Dat onderzoek is al leen voor Schiedamse vrouwen in bedoelde leeftijdsgroep. Voor die leeftijdsgrens is gekozen, omdat in die groep statistisch het meest kankeraandoeningen in de baarmoederhals worden geconstateerd. „Dan heb je dus ook de grootste kans, dat je ze vindt", zegt Wolfs. De manier, waarop het onderzoek wordt gepleegd, wordt in de loop van deze maand waar-, schijnlijk nog vastgesteld. „De gemeente moet ruimte aanwij zen, Misschien kunnen wij te recht in de lokalen, waar ook Tuberova haar onderzoeken verricht. Die moeten dan wel worden ingericht Misschien wordt ook wel gewerkt met een •gereedgemaakte transportabele unit Dat lijkt wat handiger", aldus dr. Wolfs. Vlaardingen Mevrouw A. K. uit Vlaardingen heeft aangifte gedaan van diefstal van twee Sint Nidolaas- en twee Zwarte Pietpakken. Zij hadden de pakken voor het „heerlijke avondje" verhuurd aan twee lie den, die de pakken tot op heden nog niet hebben teruggebracht Het twee tal bad valse namen en adressen opgegeven. Wellicht zijn de mannen in de zak beland, omdat zij van plan waren zich uit te geven voor Sinter klaas en zijn knecht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1