i; Mahorokan trekt veel belangste Juvenilis komt tekort SSC ïarga stelt beslissing lang uit vsv- UVG-dames stunten tegen koploper Burgemeester Van Dijke huldigt Judoka van het jaar Dames VBBE blijven meedoen Zwalowen wint toernooi DINSDAG 14 DECEMBER 1976 VLAARDINGEN Erwtensoeploop voor Johan Kijne Vriendschap Schakers herstellen zich Wisselend succes voor handbalteams HVK '4 Veel deelnemers maar vooral veel pu bliek zagen een groot aantal judo-wedstrij den. Maassluis Het traditone- ie judotoernooi van de vereniging Mahorokan is andermaal een groot succes geworden. In de Olympia-sporthal heb ben zeshonderd deelne mers gestreden in de leeftijdsgroepen van vijf tot zestien jaar voor de clubtitels. Ruim twaalf honderd bezoekers heb ben de wedstrijden bij gewoond. De algemene leiding van het toernooi was in handen van Koos Henneveld. Met een - staf van zevenenzestig me dewerkers konden alle par tijen op zeven matten vlot afgewerkt worden. Tussen de wedstrijden door kon de, wat vroeg geariveerde kerstman, aan de diverse winnaars de prijzen uitrei ken. In de middaguren is Jan Harm de Vïies gehul digd door wethouder van sportzaken Koos Smit van wege het feit dat deze judo ka drie weken geleden in Leiden kampioen van Ne derland is geworden in de middengewichtklasse tot en met zevenenveertig kilo gram. Namens dp Budobond Nederland overhandigde Koos Henneveld aan Jan Harm de Vries de zwarte band wat wel een zeld zame onderscheiding is voor een 14 jarige judoka. Na deze huldiging werd de Budohimde geblazen door Harmie Weiss en werd de judoka van het jaar bekendgemaakt Burgemeester Van Dijke had aan de uitnodi ging gehoor gegeven en reikte Schiedam Het damesteam van basketbalvereniging Ju. ventus speelde in Amsterdam tegen kampioenskandldaat Delta Lloyd. Na een goede eerste helft werden de Schie- damse dames in de tweede helft weggespeeld. Toch werd het verlies binnen de perken gehouden (88—34). Het herenteam moest de verre reis naar Spakenburg maken. Inzet van deze wedstrijd was de tweede plaats in de tweede divisie D. Na een gelijk opgaande strijd zag Juventus de winst met minimaal verschil voorbijgaan (7776). Het damesteam van Juventus trad in Amsterdam kompleet aan. Hoewel Delta Lloyd direkt met een zónepress begon kon Juventus toch goed bijblijven. Het was in de beginfase vooral Sylvie Franzen die de basket goed wist te vinden. Via 2018 in de 10de minuut werd het Burgemeester Van Dijke overhandigt Rolf Backelandt de wissel beker voor de beste ju doka van 1976. de wisselbakaal uit aan Rolf Backelandt. Op de tweede -plaats eindigde Sjoerd Visser en als derde Rob Henneveld. De winnares van het vorig jaar Jolande van Meggelen reikte de oude bokail uit aan de nieuwe judoka van het jaar 1976. Technisch adviseur en organisa tor van dit toernooi Koos Hen neveld maakte na afloop be kend dat het jeugdtrainings- fonds een bedrag van 1584 gul den kon bijschrijven als op brengst van dit toernooi. Een welkome aanvulling voor dit fonds daar er momenteel al acht leden van Mahorokan de centrale kerntraining meema ken van de nationale selectie- ploeg. Overzicht korfbal Schiedam In de micro-korfbal- competitie hebben de clubs uit het Waterweggebied voor goe de resultaten gezorgd. SSC Harga won met 53 van Cre- sendo en Vlaardingen boekte een 10—7 overwinning op Kwiek. Ook Spirit kwam aan de volle winst door een 7—5 zege op De Bermen 3. Het ver lies dat Oranje Nassau leed tegen IJsselvogels 58 was toch wel een verrassing. Ook het Maaslandse ODO moest de eer aan tegenstander KVR la ten 47- SSC Harga heeft in de Margriet- hal geen hoogstaande partij korfbal gegeven maar de span ning maakte veel goed. Trudy Bach opende de score voor Harga door van achter de korf te scoren. Zij bracht ook de stand op 2—0 en Ton Sahli maakte er met een ver schot 3—0 van. Er leek toen geen vuiltje meer aan de lucht voor de Schiedammers. De ruststand werd toch nog 3—2 doordat Cresendo vlak voor rust een niet verdiende strafworp kreeg. Karei van der Linden bracht voor Harga na rust de marge weer op twee doelpunten, maar di rect hierna scoorde Cresendo weer tegen. Gerda Erkelens bracht aan alle onzekerheid een einde door uit een doorloper fraai te scoren; 5—3. Vlaardingen keek al vrij snel te gen een 0—2 achterstand aan legen Kwiek. De Vlaardingers hervonden het ritme en wisten bij de rust een 5—5 stand te bereiken. De Vlaardingse doel punten. kwamen van Rien Rao- zendaal en Joke Huis in 't Veld beiden tweemaal en John Kuit Na rust kon Vlaardingen via Marja Bergman, Rien Roozen- daal en Wim Blokland een be slissende 86 voorsprong ne men. Ondanks verwoede pogin gen van Kwiek bleef Vlaardin gen overeind. De eindstand werd tenslotte 10—T: voor Vlaar dingen. k- tn Capelle aan de Ussd ontmoet te Spirit de Bermen 3, In een v/at gehaast gespeelde eerste helft namen de Bermen steeds een. voorsprong en kwam Spirit steeds weer langrij. Met nog tien minuten te spelen was de stand 5—5. De laatste fase van de strijd was echter voor Spirit. De Vlaardingers wisten door treffers van Agnes Hoogenraad en Martin Lokker aan een 5—7 zege te komen. Oranje Nassau heeft vriend en vijand verrast door te verliezen van IJsselvogels. De Vlaar dingse ploeg is door deze neder- laag teruggezakt naar de mid denmoot. Het begin was wei goed en al snel werd het 1—0 door een vrije bal van Theo van Veeien, IJsselvogels ging door maar de rust kwam toch met een 2—2 stand. Na de rust over heerste Oranje Nassau maar de ploeg maakte het aanvallend niet af. IJsselvogels ging toen feller spelen en kwam met 5—8 als overwinnaar te voorschijn. ODO heeft het Rijswijkse KVR slechts tot de rust bij kunnen houden. De Maaslanders. had- den vooral met scoren teveel moeite om de zege te kunnen behalen. Volkomen verdiend won KVR dan ook met 7—4. Kees van der Kooy (tweemaal), Arie van Lingen en Kees van der Vaart waren voor ODO de schutters. Vlaardingen Bij de 10 Engelse Mijlen, die door de atletiekver eniging Spark uit Spijkenisse werden georganiseerd, hebben de gebroeders Steef en Johan Kijne de zege niet kunnen be halen. Klaas Lok bleef beide Vlaardingers in een spannende strijd net voor. De tijden van Steef en Johan Kijne waren respectievelijk 50.47 en 50.56, Johan Kijne was een dag later bij de door ROVS gehouden Erwtensoeploop wel succesvol. Over een afstand van 8 kilome ter bleef hij Hans van Kasteren en Daan Dijksma ruimschoots voor. Maassluis Het damesteam van Van den Bosch Eagles blijft meedoen in de strijd om de bovenste plaats. Zaterdag werd in sporthal Den Oert te Spijkenisse met 41-20 gewonnen van Hurri canes. Het was overigens een zeer slechte wedstrijd, nauwelijks het eerste klas niveau halend. Het spelpeil bleef ver onder het kunnen van de Maassluise da mes. De directe oorzaak was Vlaardingen - Voor de derde keer organiseerde de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging het jaarlijks zaalvoetbaitoemooi. De deelnemende teams waren de scheidsrechtersvercnigingen uit Den Haag, Rotterdam, Rijn mond, Schiedam en Vlaardin gen alsmede de voetbalvereni gingen DVO'32 en Zwaluwen, waarbij als achtste team de Sporthal Vlaardingen. Ge speeld werd in twee poules van vier teams. Poule-winnaars werden Rotter dam en Vlaardingen met op de tweede plaatsen DVO'32 en Zwaluwen. Na de kruïswedstrijden nummer I poule A tegen nummer 2 pou le B en nummer 1 poule B tegen nummer 2 poule A zijn de nummers 2 geëindigde teams als finalisten uit de bus gekomen. De scheidsreehter- steams uit Rotterdam en Vlaar dingen moesten om de derde en vierde plaats spelen welke door de Rotterdamse rechtsprekers met 2—1 werd gewonnen. De finale ging tussen de twee echte voetbalverenigingen Zwa luwen en DVO'32. In een twee maal tien minuten durende wedstrijd won uiteindelijk Zwa luwen met 6—0 waarbij aange merkt dient te worden dat het team van DVO geheel bestond uit niet meer actieve voetballers docht bestuursleden en elftallei ders, hetgeen een extra compli ment waard is. Het toernooi is zonder probleem in welke vorm dan ook verlo pen mede dankzij de goede lei ding van de arbiters Bot, Ploeg en Stam welke dan ook een kleine blijk van waardering in ontvangst mochten nemen uit handen van de voorzitter van deVSV Henk Roelfs. het spel van Hurricanes, dat van bedenkelijk laag niveau was. Dat er voor VDBE deson danks geen sprake was van op rollen, kwam door het keiharde verdedigen van. de gastdames. Vooral voor de lengte bij de Maassluise dames werd het door het duw- en trekwerk erg moeilijk. Voornamelijk moest het nu komen van afstands schoten en breaks. Het af standsschot was echter onzui ver en voor de breaks liet Hur ricanes ook al weinig ruimte. De eigen verdediging zat echter goed dicht, zodat ook Hurrica nes nauwelijk tot scoren kwam. Het resulteerde in een 10-14 ruststand in het voordeel van, VDBE, een bedenkelijk lage stand voor dit niveau. De tweede helft ging het wat beter wat het schot betreft. Ook de lengte kwam nu meer aan bod, hetgeen direct merkbaar was aan het scoreverloop. Ook al omdat de scheidsrechters het niet altijd met elkaar eens wa ren, bleef de wedstrijd romme lig. Niettemin behielden de Maassluise dames hun plaats in de kopgroep door de verdiende 20-41 overwinning. Topscoorsters bij VDBE waren Ingrid van der Kuil met 14 en Margriet van Oostrum met 10 punten. Vlaardingen In de haven van Stellendam heeft de Vlaar dingse Hengelaarsvereniging Vriendschap de vierde winter- serie vervist. De uitslagen wa ren als volgt: 1. B. Hoek 2880 gram, 2. C. Vink 2430 gram, 3. H. van Neck 2360 gram, 4. W. Netten 2210 gram, 5. W. Huizen 2080 gram, 6. J. Broere 2070 gram, 7. T. Netten 1560 gram, 8. C. Hoogwerf 1380 gram, 9. H. Vink 1220 gram, IQ. T. Bouw 1130 gram. Excelsior oefent Maassluis Het niet al te succes vol opererende Excelsior Maas sluis speelt vanavond om 20.00 uur een oefenwedstrijd tegen het Rijswijkse RVC. Voor Leen Admiraal, de geplaagde trainer van de Maassluizenaren, een goede gelegenheid eens wat an dere spelers te testen. 24-—20 in de 15de minuut en daarna zag de Amsterdamse ploeg pas kans om een gat te slaan. Het verschil werd ineens veel groter en met rust was het al 37-22. In de tweede helft kwam Juven tus er nog nauwelijks aan te pas. Delta Lloyd ging nu wel goed van start en de Schiedam- se dames waren niet meer in staat om hun tegenstandsters af te stoppen. Na 5 minuten had Juventus nog niet gescoord en was de stand 4S—22. Na tien minuten was de stand 56—31. Daarna stortte de Schie- damse ploeg volledig ineen. Vooral de laatste vijf minuten van deze wedstrijd had Juven tus erg weinig in te brengen. Delta Lloyd liet nu zien waar om het tot de beste drie ploegen van Nederland behoort Eind stand 88—34. Hel eerste herenteam trad aan in Spakenburg tegen SVS. Beide ploegen stonden met vier ver- liespunten op de tweede plaats, zodat een spannende strijd te verwachten was. De ploegen hielden elkaar van de eerste minuut af in evenwicht. Na tien minuten was de stand dan ook 12—12. Ook hierna zag geen van beide ploegen kans om een voorsprong. Bij Juven tus was het vooral Wim Corde- mans die zijn ploeg nog in de race hield. De ruststand was ook nog steeds vrijwel gelijk: 28—30. De tweede helft begon Juventus traditiegetrouw niet best. SVS kreeg de kans om een gat te slaan en na vijf minuten in de tweede helft keek Juventus te gen een achterstand aan (46—38). De Schiedaxnse ploeg ging over op een zónepress. Aanvankelijk leek deze niet zo te lukken want tot aan de veertiende minuut liep SVS nog uit (70—53). Toen ging het echter draaien bij Ju ventus. De ploeg ging ziendero gen in lopen. Ook nu was het Wim Cordemans samen met Harry Sluimer die de press goed afrondden. SVS kwam in het stuk nauwelijks nog voor. Met nog een minuut te spelen had Juventus weer aansluiting (75—74). De pivot van de Spakenburgse ploeg echter schoot zijn ploeg naar 77—74 en toen was het eigenlijk al afgelopen. SVS maakten geen fouten meer. Ze lieten Wim Cordemans nog wel 77—76 scoren maar de tijd ont brak voor Juventus om verder nog wat te doen. Schiedam Ook dit weekeinde is het handbal-programma met wisselend succes afgewerkt. Zo werden de dames van UVG gered door de tijd. HVK had erg veel moeite met Atoroium maar kon op het laatste moment de zege veilig stellen. Iets wat de heren van Hollandiaan overigens niet lukte. Zij werd kansloos geklopt door Vires. Toch hebben de Hollandiaan-heren zich goed geweerd tegen de koploper. Na een 86 ruststand bleek het verschil in kwaliteit na de pauze echter toch te groot en was de 16—23 nederlaag een feit. De dames van Hollandiaan liepen verder van de concurrentie weg door Roda met 4—9 te kloppen. Terwijl de concurrenten Meeuwen en HVK genoe gen moesten nemen met een nederlaag. Het damesteam van HVK konden in de eerste helft nog wel met 5—5 bijblijven maar vooral na rust werd de thuisclub volko-i men verrast. Wel kwam HVK terug tot 11—12 maar de gelijk maker werd gescoord toen de tijd net om was. De heren van dezelfde vereniging deden het beter. Tegen het hard spelende' DE3 werd een ruime 7—21 zege WILTON behaald. De heren van WIK hebben het er tegen Spartaan niet best van af gebracht De Vlaardingers faal den op alle fronten en moesten dan ook toezien hoe de tegen stander met 149 zegevierde. De dames van deze vereniging hebben de kans op aansluiting bij de top laten liggen. Ook tegen Spartaan werd het een slechte wedstrijd die eindigde bij een 10—8 stand. In de belangrijke strijd tegen Eros hebben de dames van Wil ton moeten toezien hoe de eer ste plaats nu gedeeld moet wor den met deze ploeg. Pas in de tweede helft overigens kwam Eros pas goed in haar spel het geen een 9—9 eindstand ople verde. De heren van Wilton hebpen tegen het derde team van Ancora de zege uit handen moeten geven. Na een 77 rust stand sloeg de tegenstander kei hard terug hetgeen voor Wilton een verdiande 14—12 nederlaag opleverde. Onderschatting van de heren van Unitas heeft de ploeg nog voor problemen gesteld. Pas na de pauze realiseerde het team zich dat en toen bleek de 11—19 overwinning voor Unitas veilig. Ook de dames verloren. De dames van UVG hebben voor een regelrechte stunt gezorgd. Tegen het nog ongeslagen Ver- burch werd na een bijzonder nerveuze start sterk gespeeld. Bij de rust was het dan ook volkomen verdiend 5—5, Goed keeperswerk van Carla Franc - ke werd de Poeldijkse formatie tenslotte fataal. UVG nam het initiatief over en kwam zelfs op een 10—9 voorsprong. De tijd redde UVG uiteindelijk want de laatste Verburch-treffer viel di- '.'}J reet na het laatste fluitsignaal, 'staal. Schiedam De schaakvereni ging Schiedam, waarvan het eerste team vorig jaar degra deerde (uit de promotieklasse), heeft zich dit seizoen goed her steld. Nadat de eerste twee wedstrijden beide met 6-4 winst werden afgesloten, werd ook Cbarlois-Europoort nu met 6 1/2-31/2 verslagen. Huizer en Vrijland wonnen over tuigend, terwijl Brand een fout van zijn tegenstander goed uit buitte en daardoor een kwali teit won. Den Uyl bracht zijn tegenstander geleidelijk in het nauw en veroverde daardoor voldoende materiaal voor de winst. Piek veroverde een stuk en won in slechts anderhalf uur. Het waren vijf overtuigende winstpartijen. De overige spe lers brachten het er nïtnder goed af. Ze hebben allemaal een betere stelling gehad, maar toch de winst laten liggen. In totaal won Schiedam dus met 6 1/2-31/2 en daarmee werd de plaats aan de top van de ran glijst behouden. HVO speelde tegen Schiebroek en bereikte de voorlopige stand van 3-4 voor Schiebroek. De persoonlijke resultaten zijn; De Jong, Van der Griend, Smeeks en Uithol remise. Pat salias en Kwindaez verloren en Van Drie! wist als enige te winnen. Drie partijen werden Teveel kwaliteit van koploper Vires werd de heren van Hollandiaan tenslotte toch nog afgebroken: Dopper, Komaat en Sodderland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4