Regioclubs in Haagse afdeling SVV mi alleen aan kop mêem.-vv&'é Aad Moerman, wachten tot volgend seizoen PASSAGE EN VOLLEY TEGENOVER ELKAAR honkbal-indeling niet ongunstig mm SüSjgffl Zwaluwen behaalt mime zege NO AD-jeugd tweede in eigen toernooi WOENSDAG 15 DECEMBER 1976 De Lier langs VDV Leen Valk de dnpe van matige scheidsrechter PPSC m ,11;.y WILTON GROTE DISTILLEERDERIJ OMGEBOUWD TOT TEGELPALEIS Loting halve finales volleybalbeker PROFICIAT FRANS VAN THIENEN Nieuwj aarsloop bij De Hoek 5 Schiedam De Koninklijke Nederlandse Honkbal en softbalbond heeft deze week de competitie inde ling' voor het komende sei zoen bekend gemaakt. An ders dan de twee voorgaan de jaren, toen de Rotter damse teams waren inge deeld bij West Brabant, is er nu gekozen voor een sa mengaan met de Haagse re gio. De indeling van de tweede klasse D, honkbal is als volgt: Celeritas (Den Haag), Gemako (Wassenaar), Laak kwartier (Den Haag), HoJy (Vlaardingen), Nado V (Rot terdam), Radio Modern Bot lek (Spijkenisse), Schiedam en VUC (Den Haag). Een eerste reactie van. Schie dam coach Ton Ebben was: „Een erg sterke afdeling. Vooral Celeritas, Gemako VERRAST en VUC zijn zware tegen standers. Ook Holy is kans hebber, Hoewel het ieder seizoen weer een verrassing is hoe de diverse teams uit de overschrijvingsperiode tevoorschijn zijn gekomen". Ton Ebben zal vooral de jeugd bij Schiedam een kans geven. Voor de wer persplaats heeft hij de keus uit Fred Reymer, Rob Stijl, Wout Don en eventueel Aad van den Hamer. Als achter vangers zullen Emile Ver- vloet, Ton Buurman en Ro nald Bol om een vaste posi tie moeten vechten. In ja nuari start Schiedam met de training voor werpers en achtervangers, en in februa ri met de overige selectie spelers. Ook Holycoach Bob Soudijn was verrast over de indeling. Even als zijn Schiedamse collega dacht ook hij dat de grootste tegenstand wel van de Haagse teams zou komen. Als mogelij ke uitschieter ziet hij Celeritas dat dit jaar werper Bouke Vak kers weer heeft terug gekregen. Ook Holy start in januari met de zaaltrainingen. Als werpers kan Soudijn dit jaar beschik ken over de op het oude nest teruggekeerde Ab Bruïnekool en de jonge Bas van Hees, die door de KNBSB is uitgenodigd om de centrale werperstrai- nïng te volgen. Over de kansen van Holy doet Soudijn geen uitspraak, hij zegt alleen; „Het zal dit jaar opnieuw een zwaar seizoen worden". Ook bij de softbalsters is de inde ling bekend. De tweede klasse A ziet er als volgt uit: The Birds (Zoetermeer), Celeritas (Den Haag), ESKA (Arnhem), FAK (Bilthoven), HSCN (Nue- nen), Roef (Moergestel), Schie dam en Sparta (Rotterdam). De eerste reactie van Schiedam- coach Wim Falentijn is: „Dat ziet er niet ongunstig uit. Als sterkste tegenstanders zie ik Roef alt Moergestel en het Bilthovense FAK. Maar ook Schiedam moet bovenin mee kunnen draaien". Falentijn re kent er op dat de competitielei der onder druk van een aantal verenigingen zal besluiten om evenals vorig jaar, na een vol ledige competitie, opnieuw een splitsing in te voeren, „Als dat niet gebeurt en wij een enkele competitie moeten spelen", zegt hij, „dan spelen wij maar veertien wedstrijden tegen de eerste klassers acht en twintig. Dit is een te groot verschil. Als b Bob Soudijn ...verrast... de splitsing wordt doorge voerd, waar wij sterk op zullen aandringen, dan worden dat twintig wedstrijden. Boven dien wordt dan zowel de pro motie als de degredatiepoule voor de deelnemers erg interes sant". Rotterdam Invaller De Zwalu wen heeft haar eerste wed strijd voor het zaalvoetbal- kampioenschap van Zuiö-IIol- land met 5—2 gewonnen van bekerwinnaar llellevoetsluls. „Hellcvoolsluis heeft gespeeld zoals wij het wilden", zo ka rakteriseerde coach Krijn Boog de wedstrijd, waarin De Zwa luwen inderdaad op alle fron ten dc meerdere was. Reeds in de vierde minuut deed Jos Buitelaar Hellevoet verbij sterd staan door met een zuiver schot 1—0 te scoren. Zwaluwen gaf zijn opponent geen kans in zijn normale ritme te komen. Het bleef jagen naar een twee de treffer, maar moest tot de twaalfde minuut wachten tot: Martin Kcizerwanrd Leen Pijp ers in staat stelde om te doel punten: 2—0. Hellevoetsluis had daar niets anders tegenover kunnen stellen dan een schot op de lat van Waalboer. Het was zelfs zo erg met Hellevoet gesteld dat keeper Groeneveld tot tweemaal toe een uitsteken de redding moest verrichten om erger te voorkomen. Toch werd het nog voor de pauz^ 3—0 toen Pijpers een voortreffelijke pass van Keizerwaard kon afmaken. Na rust bleef Zwaluwen de volle inzet houden maar kon een al- les-of-n iets-offensief van Helle voetsluis niet verhinderen. De defensie van De Zwaluwen bleek echter niet te verschalken door de zwak optredende schut ters van Hellevoet. Sterker nog: Pijpers onderschepte een aan val on wist al counterend een 4—0 op het scorebord aan te brengen, waarmee hij zijn der de heffer maakte. Toon Zwaluwendoelman Aad Boers builen de lijnen hands maakte kon Kievit via de toege kende strafschop de Hellevoe- 101*5 dichterbij brengen: 4—1. Uitblinker Jos Buitelaar maak te voor De Zwaluwen het vijftal rond terwijl Gerrit Waalboer de teleurgestelde bekerwinnaar toch nog een doelpunt schonk en daarmee de eindstand op 5—2 bepaalde. Be Lier VDV is er niet in geslaagd de beslissingswed- fbijd tegen De Lier om het kampioenschap van Zuid-Hol- K 'D|td te winnen. De Lierse dam- to» wonnen met 13—7. Wel promoveren beide teams naar j~e regionale hoofdklasse van Ne KNDB. Be Lier zette de traditie ook nu voort. Immers het is VDV al vijf jaar lang niet gelukt deze tegenstander te verslaan. Toch beeft het er vooral in de eerste vier partijen naar uitgezien dat de Vlaardingers voor een ver rassing zouden zorgen. Bo eerste partijen eindigden ge- ijjk-Pos nadat Heugelman van Do Bruin verloor was het verzet van VDV gebroken. De Lier, dat moest winnen terwijl VDV gezien het gemiddelde genoeg bad aan een 1010, liep daarna uiten stelde de zege veilig, e Uitslagen waren: Tom-Boor 1, Van der Kerkhof—Hane- maayer 1-1, Van Mastrieht— van der Stap 1-1. Niestadt— JAC. SToorvogel 1—1, Heugel-1 man-De Bruin 0—2, Van Heel- A. Stoorvogel 0-2, Van Heitum—Van Staalduinen 1—1, mamboer—Van Dijk 1-1, Van apiunter—Van der Hoek 0—2 en Verburg—Hoekveen 11. Schiedam In de zaal voetbalcompetitie heb ben de standaardteams uit het Waterweggebied voor enkele verrassingen gezorgd. In de hoofd klasse is Zwaluwen naar de derde plaats opge klommen. Zelf wonnen de Vlaardingers met 3-7 van ZW en het team van de Rotterdamse Sport pers leed verlies tegen het onderaan de ran glijst staande Phoenbc. De Vlaardingse formatie staat nu nog één punt achter op VVOH-en acht punten op de Rotterdam se Studenten. PPSC kreeg een gevoelige ne derlaag van de Studen ten 3-7. In de eerste klas is GSS van' de zevende naar de vijfde plaats op geklommen. De Schie damse formatie won in de Energiehal overtui gend met 0-4 van VOB. In dezelfde klas won het Maassluisse VDL met 8-3 van SC Botlek. In dc tweede klas is SVV nu met vier punten voorsprong op Steeds Ifooger vaster op de eer ste plaats gekomen. De Schie dammers wonnen zelf in de Margriethal met 5-2 van MSV'71; en stadgenoot Excel- sior'20 wi$t Steeds flooger een 2-4 nederlaag te bezorgen. Wil ton Fijenoord kwam niet ver der dan een 3-3 gelijkspel tegen inVD welke wedstrijd een sen sationeel slot had. In de dames tweede klas heeft DRZ doer een 2-3 nederlaag tegen Spar taan de eerste plaats van de ranglijst af moeten staan aan Bloemhof. Spartaan is nu twee de geworden en de Schiedamse dames zijn nu op de derde plaats terechtgekomen. PPSC had in de Margriethal be zoek van de Rotterdamse Stu denten. De Rotterdamse ploeg heeft in deze wedstrijd duide lijk laten zien, dat het gerecht vaardigd is dat zij met een ruime voorsprong de ranglijst in de hoofdklasse aanvoeren. Al na vier minuten was het de Schiedammer Leo van der Kraan dïe keeper Coen Meeder het nakijken gaf. Toen er een kwartier gespeeld was, was het al duidelijk dat de formatie van coach Cor Donkersloot een gevoelige nederlaag zou lijden, Door twee treffers had Hans van der Kooij er toen al voor gezorgd dat de Studenten een 0-3 voorsprong namen. Na zestien minuten wist Arie Bel tegen te scoren toen hij een op maat afgegeven voorzet van Karei Hardingsveld in een doel punt wist om te zetten: 1-3. De Studenten bleven echter de strijd beheersen en toen Leo van der Kraan en No! Janssen de stand op 1-5 hadden ge bracht was er voor PPSC niet veel eer meer te behalen. In de tweede helft verrastte Hans van der Kooij met een omhaal Arie Bel en de Schiedamse doelman en dat betekende 1-6, PPSC bleef verwoede pogingen doen maar do Rotterdamse formatie bleef sterk spelen en het was vooral doelman Harm van Oe- veren die het Rotterdamse doel voortreffelijk verdedigde. Toen de tweede helft zeven minu ten oud was had Frans Brand toch succes voor PPSC. Peter Bax ging goed door en plaatste de bal op maat voor het Rotter damse doel en toen was het voor Brand niet-moeilijk om J A YS-~Z-y-vU;, >X v' x-a - I '''V \ZC*'1 - 9 SW (in donker shirt) in de aanval. De Schiedammers staan nu afieen aan kop. met een kopbal de stand op 2-6 te brengen. De Studenten speel den in de tweede helft een be keken partij en wisten de voor sprong te consolideren. Akke Bakker benutte een fout in de Schiedamse verdediging en til de de stand naar 2-7. In het laatste kwartier kreeg PPSC wel de nodige kansen maar ver der dan een doelpunt van Coen Seheffer lieten de Studenten het niet komen. SVV SVV moest in de wedstrijd tegen MSV'71 met twee reserves aan treden. Aad Putters en Aad Verhoev waren door omstan digheden niet aanwezig en hun plaatsen werden voortreffelijk opgevuld door Wim de Gids en Jan van Hoek. Aanvoerder Driekus Nels opende de score reeds in de vierde minuut: 1-0. Het onder aan de ranglijst staande team uit Maassluis bood hierna meer tegenstand dan was verwacht. Twee minu ten voor rust was het Piet van Wijk die eindelijk de score kon opvoeren tot 2—4. Toen kort voor het rustsignaal Driekus Nels een goede combinatie af rondde op een pass van Piet van Wijk konden de Schiedam mers met een 3-0 voorsprong aan de tweede helft beginnen. Ook in het tweede bedrijf bleef SW de betere ploeg en weer was het de goed spelende Piet van Wijk die de score opvoerde tot 4-0. Kort daarna kreeg de Maassluise ploeg toch loon naar werken en bracht Peter Door- schodt de stand op 4-1. Toen daarna Driekus Nels de bal met de hand uit het doel werkte kon scheidsrechter Koster niets an ders doen dan de bal op de stip leggen. De MSV doelman Jan Groenewegen kwam tegenover zijn collega John Marrevee te staan cn zijn schot was onhoud baar: 4-2. SW kwam door deze twee snelle treffers echter niet in gevaar en kort voor .het einde bracht Piet van Wijk de einduitslag op 5-2. Wilton Fijenoord had een goede start tegen HWD. Peter Ver haal en Sicm van Loenen zorg den in de eerste helft voor een 2-0 voorsprong. Ook na de rust was Wilton de betere ploeg maar kwamen de Rotterdam mers toch aan een tegenpunt toen Sicm van Loenen het leer in eigen doel werkte. Toen Leen Valk een corner scherp Schiedam voor doel plaatste was liet George Grootveld die eveneens in eigen doel schoot. Toen Ton Minken er 3-2 van maakte en kort daarna Dick Huisman de stand weer gelijk bracht ging scheidsrechter Koster zijn NOAD heeft zich goed kunnen meten met de sterkste teams van - In het door NOAD georganiseerde jeugdteam toernooi, gisteren in de Koorenbeurs verspeeld, is de NOAD-jeugd uitste kend voor de dag gekomen. Het eerste team legde beslag op een tweede plaats. In de finale met Steeds Hoger/TSB hielden Joop van der Graaf, Rob van der Waal en Ron van der Wijk de stand tot 4—4 gelijk. Pas in de laatste game trokken de Rijswijkers de eerste prijs naar zich toe: 54. het land, in welke kampioenspoule NOAD door het behalen van het kampioenschap ook gaat uitkomen. Van 's morgens tien tot tegen de avond was er tafeltennis van goed gehalte te 2ien voor het talrijke publiek. Ook burgemeester Lems toonde zijn belang stelling voor dit voor de eerste maal georganiseerde toernooi. stempel op de wedstrijd druk ken. Onder toeziend oog van KNVB- official Grootendorst en hoofd klasse-scheidsrechter De Jong, nam de leidsman de meest vreemde beslissingen waarvan Behalve het eerste en tweede jeugdteam van NOAD en Steeds Leen Valk van Wilton uiteinde- Hoger/TSB deden mee HIA-Panels, Wibats, The Victory, Swift (Deventer) en Be Quick. Na afloop van het geslaagde toernooi reikte Piet ten Kortenaar, voorzitter van de jeugdcommissie van NOAD. de prijzen uit, waarna het toernooi werd besloten met een koud buffet. lijk de dupe werd. Na herhaal delijk flink te zijn "aangepakt" floot Koster eindelijk voor een overtreding. Valk nam de vrije trap zoals gebruikelijk erg snel maar werd tot ieders verbazing De uitslagen waren in de eerste ronde: Steeds Hoger/TSB—NOAD voor vijf minuten uit het veld 2 5—0; HIA—Panels—Be Quick 5—1; NOAD 1—Swift 5—0; Wibat- gestuurd wegens het wegtrap- s—The Victory 5—3. In de halve finale won Steeds Hoger met pen van de bal. Toen de duide- 53 van HIA-Panels en NOAD klopte Wibats met 5—2. lijk geëmotioneerde Valk een De eindstand werd: 1. Steeds Hoger/TSB; 2. NOAD 1 en 3. Swift, verklaring vroeg werd hij zelfs dat in de troostfinale met 5—3 van Be Quick won. In het de zaal uitgestuurd, troosttoernooi had NOAD 2 met 5—3 van Be Quick verloren. ADVERTENTIE Onlangs opende in Schiedam Frans van Thienen (van be kende doe-het-zelf en keu kenimport zaken in de Broersveld, Schiedam), een speciaal zaak in wand- en vloertegels, plavuizen enz. Na een jaar van onzekerheid, kon Frans van Thienen be slag leggen op een uit 1880 daterende distilleerderij van Van den Eelaart in de Boter- straat 14, Schiedam, In deze enorrrfe ruimte, van zo'n 500 m2, is men 6 maan den aan het verbouwen en veranderen geweest, 20dat men nu kan spreken van een klein tegeipaleisje. Hoewei er talloze Doe-Het- 'Zelf art. verkocht worden, ligt het accent duidelijk op wand en vloertegels. De een nog mooier dan de ander. Van heinde en verre komen de kopers dan ook om hun keus te maken. Want deze Frans van Thienert heeft onlangs beslag gelegd op een geweldige partij En gelse wandtegels met de be kende voegnokjes, die men slechts voor 1 dubbeltje per stuk verkoopt. Belangrijk is ook de eerlijke voorlilchting die men de klanten geeft. Service en be zorging zijn ook belangrijke punten in dit dynamische be drijf dat ooit zo'n 45 jaar geleden begonnen werd door grootvader van Thienen, die nu nog in de. leeftijd van 87 jaar mee kan maken, dat zoon en kleinzoon dit bedrijf met hard werken hebben op gebouwd. Hoek van Holland Aad Moer man, net thuis van een twee-we kelijks verblijf in het Delffse Bethel-ziekenhuis. stelt het enigszins somber vast: „Wan neer ik weer mag voetballen? Ik ben erg bang dat dat vol gend seizoen pas gaat worden. Eerder geloof ik er gewoon met in." De 22-jange spits van de zaterdagse vierde klasser Hoek se Boys sluit tegen die tijd een uiterst ongelukkige periode af. Want net nadat Moerman vrij wel genezen was van een hin derlijke knieblessure sloeg het noodlot in de bekerwedstrijd tegen Scheveningen opnieuw toe. Moerman: „Op een gegeven moment passeer ik tweo verde digers maar die derde, Hans Jol, want ik zal zijn naam niet snel vergeten, trapt me „vol" tegen m'n rechterenkel. In het begin dacht ik dat 'ie gebroken was, zo'n pijn deed het. Later ging dat weer een beetje over, maar 's avonds, nadat ik de hele avond gewerkt had (Moer man heeft tn De Hoek het res taurant Unicum, red.) kon ik plotseling nauwelijks meer op die voet staan. Zondag's ben ik toen snel naar de dokter ge gaan en die verwees me naar een specialist. Nadat er foto's waren gemaakt bleken mijn en kelbanden tot aan aan de kuit te zijn gescheurd. Ook consta teerde men nog een scheurtje in m'n enkel zelf. Enfin, opna me dus en geopereerd. Afgelo pen vrijdag hebben ze me ont slagen ïn Bethel met de mede deling dat ik nog zes weken ïn het gips zal moeten. Daarna, werd mij gezegd, zal ik mini maal twee maanden moeten re valideren." Tijdens zijn verblijf in het zieken huis heeft Aad Moerman van verschillende kanten belang stelling gehad, maar van „boos doener" Hans Jol heeft hij sinds de wedstrijd niets meer vernomen. „Of ik dat erg vind? Nou, nee, misschien weet hij het ook niet dat het zo ernstig was. Ja, ik kan met zeggen dat het me erg mee zit. Eerder te gen TAVV liep ik een scheurtje o AAD MOERMAN woon pech in mijn knieschijf op en dat betekende ook vijf weken non- actief. Tegen DSVP speelde ik voorzichtig weer een halve wed strijd mee, de week daarna een hele wedstrijd tegen WDS. Toen kwam Schevemngen dus en de rest is bekend. Jammer, want ik draaide net weer een beetje behoorlijk. De risico's voor biessure's zijn tegenwoor dig erg groot. Ais spits kan je vrijwel geen bal aannemen zon der dat je een tik krijgt. Toch heb ik, volgens de dokter alt hans, geen zwakke botten. Het is dus al met al een pechvolle periode geweest voor me. Je mag eerlijk weten dat dergelij ke dingen me erg zwaar op de maag liggen, want ik ben nu eenmaal stapelgek van de voet balsport. Je weet dat het Be thel-ziekenhuis zodanig ligt dat je het voetbalveld van Delit m de verte kan zien liggen. Ik laat iemand een verrekijker meene men, maar op de bewuste zon dag wordt alles afgekeurd. Kan je begrijpen dat ik daar goed de pest over in had. Meteen nadat ik vrijdag naar huis mocht ben ik zaterdags r.aar zowel Naaldwijk-SVPTT en 'sGravenzande-HVO gaan kij ken, allebei één helft. Ik kan er gewoon niet buiten. Schiedam/Vlaardingen De spanningen rond de afgelopen zaterdag in Schiedam gespeelde volleybaltopper tussen de damesteams van Passage/VCJ en VoIley'GS zijn nauwelijks afgenomen, of uit de champagnekoeler op het districtsbureau in Rotterdam rolde de uitslag van de toting van de halve finales om de districtsbeker. Eén van die twee duels: Passage/VCJ—Volley'G8, Wat een allracbevo finale had kunnen worden, dreigt nu uil te draaien op een anticlimax. Want gezien de kwaliteit van de andere twee halve finalisten, mag worden verondersteld dat de winnaar van het duel Passa ge—Volley dat in de week van 29 janvari in Schiedam wordt gespeeld ook de beker gaat veroveren. En dus lijkt het aannemelijk dat in beide kampen met wat min der interesse naar het komende duel wordt toegelccfd. Passage trainer Hans Soeters bevestigt dit vermoeden, maar is toch wel gelukkig met de verrassen de loting. „De finale wordt in twee wedstrijden beslist, zodat we, als wij Volley in de finale zouden hebben ontmoet, nog driemaal tegenover elkaar heb ben moeten staan. Leuke wed strijden, dat wel, maar ook een beetje veel van het goede. Een finale tegen Volley is best inte ressant, maar dan wel nd de competitie. Nu wij de eerste wedstrijd hebben gewonnen en Hoek van Holland De tennis vereniging De Hoek organiseert op zaterdag 8 januari de vierde Hoekse Nieuwjaarsloop, De start en finish zijn bij de kanti ne van het tennispark aan de Harwichweg. Elke deelnemer(s- ter) die de loop volbrengt ont vangt een herinnering. Inschrijving is mogelijk in twee groepen. Kinderen tot 14 jaar lopen twee en een half of vijf kilometer en het inschrijfgeld is twee gulden. De start is om elf uur. Personen vanaf vijftien jaar moeten een afstand van zeven en een half of tien kilo meter afleggen. Hiervoor zijn de kosten twee gulden vijftig. Hier wordt om half twaalf ge- I start. bovenaan staan is de return belangrijker dan de bekercom petitie". Ook Ton van Yperen zegt: „De revanche voor de nederlaag zoek ik in eerste instantie in de competitie en niet in de beker. Taktisch gezien zeg ik, dat ik die bekerwedstrijd liever niet zou spelen. Aan de andere kant gaat er van die duels zoveel propaganda uit, dat ik een fina le met twee wedstrijden tegen Passage erg interessant zou hebben gevonden. Ga ik er van uit, dat wij even sterk zijn als Passage en dus de komende bekerwedstrijd 2ouden winnen en Passage dan weer de volgen de, dan zou ik liever ruilen. Maar goed, we gaan de concur rentie niet uit de weg en dus zal die bekerwedstrijd gespeeld moeten worden". Hans Soeters tot slot: „Nu wij aan kop van de ranglijst zijn gekomen, zullen we een nog intensiever trainingsschema gaan volgen. Daarin passen en kele oefenduels tegen sterke te genstanders. Vanaf nu gaan we zoveel mogelijk wedstrijden spelen, zodat het eigenlijk best leuk is om die twee finalewed strijden mee te pikken. Zo be nader ik de bekerwedstrijd te gen Volley ook, gewoon als een wedstrijd die we in ons schema zullen opnemen. Maar omdat we alles, dus ook de niet-com- petitieduels, willen winnen, kan het een leuke wedstrijd worden. Maar ik ben er van overtuigd dat de tweede confrontatie te gen Volley de échte return dus nóg interessanter zal worden. Gewoon omdat ik er van overtuigd ben dat Passage minstens een klasse beter kan spelen dan het afgelopen zater dag deed. En dat is heus geen grootspraak, want het team heeft het in oefenwedstrijden tegen sterke tweede divisie teams laten zien. Die incidente le top moot echter nog een con stant niveau worden.,.".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5