Inzet beslist handbalderby Genie Mak kampioen Wm Alleen m "-■ -I wint Hingen zesde mrm mm Ja -d«p MAANDAG 20 DECEMBER 1976 4 Korfbal-overzicht Wilton overwinnaar in spannende strijd SPIRIT Veertig jaar tennis Programma Zaalvoetbal ISsaft -T^paÊ'Si awew *k y*'ïs**»j, ,*jigéf r r*'i ,.i,.eS' slfj&a&irir-t&S'i Ssio-t* Hans Schriks is doorgebroken. Jan Triei (14) kan het met moeite voorkomen Hans Kooij (8) en Jan Triel (14) kijken toe hoe een Unitas-speler probeert te scoren. Maassluis Zeer spontaan feliciteerde Unitas-trainer Hans van Zelm zijn col lega van Wilton Fijenoord Wim Engel- bracht. Immers, de Schiedammers had den in een zeer spannende handbalwed- strijd in de laatste minuten een 14-14 stand omgezet in een 14-1$ overwin ning. De Maassluïsse trainer gaf het na afloop eerlijk toe: "Unitas heeft vooral in de tweede helft de wedstrijd uit handen gegeven. Er is geen excuus aan te voeren, we zijn gewoon te dom met de geboden kansen omgesprongen". De Wilton-trainer was zichtbaar tevreden met de overwinning. 'We zaten een beetje in de verkeerde hoek. Vorige week onverdiend verloren en nu deze opsteker, grandioos". De wedstrijd is vanaf de eerste minuut erg spannend verlopen. Het talrijke publiek in de Maassluïsse Olympiahal heeft zich geen mo ment verveeld. Unitas moest aantreden met reservedoelman Hans van Dijk, aangezien John Roelofs in de wedstrijd tegen UVG geblesseerd is geraakt en wel voor enige wedstrijden is uitgeschakeld. Hans Kooij opende voor de Schiedammers de score maar kort daarna was het Chris van der Lely die de stand weer gelijk kon trekken 1-1. Beide teams speelden fel op de bal en in de vijfde minuut kon Guus Storm met een doorloopbal weer op 1-2 komen. Toen er voor een overtreding was gefloten gooide Dick Kriek de bal te ver weg en scheidsrechter Sneevliet besliste twee minuten naar de straf bank. Van deze meerderheid kon Unitas profiteren en Hans Schriks en Frans den Oudsten wis ten beiden met een treffer de achterstand in een voorsprong om te zetten 3-2. Dat Wilton wat al te hard verdedigde kwam in de twaalf de minuut tot uiting toen Hans Schriks de eerste penalty mocht nemen. Zeer beheerst zette hij Wilton doelman Jos van der Zee op het verkeerde been en dat betekende 4-2. Hierna verzuimde Unitas om te profiteren van de tegenslag die Wilton toen te verwerken had. De Schiedammers daarentegen bleven fel op de bal spelen en de goed spelende Adri Schippers kon de achterstand tot één doel punt verschil terug brengen. Dat bij het zaalhandbal de doelpunten als rijpe appels uit de boom vallen was, in de vijftiende minuut goed merkbaar. Fred Carstens zorgde voor 5-3, Adri Schipper op 5-4 en in dezelfde minuut zorgde Chris van der Lely weer voor een 6-4 stand. Hierna moest er wederom een speler van Wilton voor twee minuten naar de strafbank en ook nu weer profiteerde de Maassluisse formatie van deze meerderheid Hans Schriks kwam aan 74. Dat de arbiters Slump en Sneevliet het spel uiterst kort hielden brak van de span ning af Jan Triel van Wilton voor twee minuten en Reimer Vermin Unitas kreeg zelfs een vijf minutenstraf. Wilton kwam weer terug tot 7-6 voordat het strafworpenfestijn begon Chïs van der Lely benutte er twee en Hans Kooy wist met een penalty de ruststand op 9-7 te brengen. Ook in de tweede helft moesten de arbiters her haaldelijk de bal op de witte stip leggen. Wilton doelman Jos van der Zee wist er echter in de tweede helft drie op formidable wijze te stoppen. In de tweede helft speelde Arie Plugge een zeer goede partij. Zelf kwam hij niet aan scoren toe maar stelde zijn medespelers herhaaldelijk in staat om tot scoren te komen. Met nog een kwartier te spelen was de stand 11-11 en daarna werd er om beurten gedoelpunt. Vier minuten voor tijd was het weer gelijk 14-14. Routinier Henk van Houdt bracht in de laatste minuten rust in de ploeg en daardoor kanden Jan Triel en Ruud Bras de overwinning voor Wilton veilig stellen. Wilton-aanvoerder Adri Schippers na afloop: "Een geweldige overwinning. We klimmen nu twee plaatsen op de ranglijst". Frans den Oudsten de captain van Initas: "We hadden in de eerste helft alles omgegooid. Enkele wedstrijden hiervoor is de Wilton trainer ons komen bespieden, maar het heeft jammer genoeg niet mogen baten". Trainer Van Zelm: "Deze wedstrijd paste in ons opbouwsysteem. De ploeg is nog erg jong, jammer dat we twee puntjes kwijt zijn, maar we gaan gewoon verder bouwen. Van twee kanten is er uitputtend gespeeld en beide ploegen hebben alle registers opengetrokken. Wilton-trainer Engelbracht na afloop: "De gelukkigste heeft gewonnen. Dit keer was het nog verdiend ook. Mijn ploeg had een gran dioze inzet en de jongens hebben zich totaal leeggespeeld. De ploeg heeft in zijn geheel een mentale overwinning behaald. De op drachten zijn uitgevoerd zoals ik ze had opgedragen". Beverwijk Hans Lingen kon tevre den zijn. De tafel tennisser van De Korenbeurs kwam tijdens het tweedaagse toer nooi om de NTTB-Cup goed voor de dag. De Schiedammer no teerde vier over winningen en leg de achter win- naar Richard Fritz beslag op de zesde plaats. Lingen: „Ik heb me aardig goed op dit evenement kunnen voorbe reiden. Komende donderdag zwaai ik officieel af uit dienst maar de laatste vier we ken was ik al min of meer vrij. Al met al ben ik wel content over mijn prestaties". De linkshandige Langen opende verrassend door de Engelsman Trevor Taylor in drie games (er werd volgens het best of five-sys- teem gespeeld) te kloppen. Lingen won ook nog van Ron van der Aa, Hans Gootzen en Anton Wil van Zoelen. Tegen nationaal kampioen Bert van der Helm en Bert van der Ham verloor de Korenbeurs-spe ler pas in de be slissende vijfde game, terwijl het verlies tegen stadgenoot Nico van Slobbe, Ri chard Fritz en René Hijne rui mer was. Derhal ve een verdienst elijke zesde plek voor Lingen. Op het prachtige parcours in de Spaanse- polder kwa men de Schiedamse renners goed uit de verf. ©Stöfï Vlaardingen In de micro-korf. balcompetitie was er alleen volle winst voor Spirit. Vlaar dingen had geen schijn van kans en verloor met 12-5 van VEO. Oranje Nassau kwam aan een puntendellng met Kwiek 5-5 terwijl ook de strijd or de koppositie tussen KOAG 3 en CKC Maassluis onbeslist 10-10 eindigde. Het Maaslandse ODO verloor thuis met 4-10 van ESV. In een zeer matige wedstnjd heeft Vlaardmgen zich laten imponeren door koploper VEO. Vlaardingen kon geen moment in het goede spel komen en kon geen vuist maken om zich te verweren. Het liet zich volledig het spel van de tegenstanders opleggen en dat was de grootste fout in de Vlaardingse gelede ren want men vergat het eigen spel te spelen, Vlaardingen ver loor dan ook door eigen schuld, i Oranje Nassau speelde m een j spannend duel 5-5 tegen het j Rotterdamse Kwiek. De Vlaar- dingers herstelden zich hier- i door van de geleden nederlaag van vorige week. Het werd nu weliswaar een gelijkspel maar men blijft nu toch dicht bij de i nieuwe leider SC Olympia. Kwiek nam geheel tegen de ver- i houding in een 0-2 voorsprong. Na de vakwisseling zorgden Sjanie van Zelm en Wil van de j Windt voor 2-2. 'Twee minuten voor de pauze na. men de Vlaardingers zelfs een voorsprong door een treffer van The van Veelen. Na de hervatting kwam Kwiek met een gelukkig doelpunt op 3-3. Oranje Nassau zakte toen wat weg en Kwiek liep uit naar 3-5. Toch werd het nog een gelijke eindstand door twee treffers van Ton Sluimer. In een matige wedstrijd wist Spi rit toch beslag te leggen op de twee punten. Na een achter stand van 2-0 haalde Spirit op door treffers van Martin Lok ker en Agnes Hogenraad. Na rust kwam Unicum weer voor te staan maar een goede door loopbal van Connie Vermaat zorgde weer voor 3-3. Tien mi nuten voor tijd werd het zelfs 3-5. Een strafworp in het voor deel van Unicum betekende een 4-5 eindstand. In een spannend duel is de strijd om de topplaats onbeslist geëindigd tussen KOAG 3 en CKC Maassluis. De Maassluïsse formatie speelde te nerveus en maakte daardoor veel fouten terwijl KOAG veel vrijer speel de. Leo van der Vaart opende de score maar KOAG sloeg te rug met twee treffers. Het werd weer gelijk door Martha Nuste- lijn. Hierna werden er om beur ten veel ballen doeltreffend door de korf geworpen en Maassluis kwam kort voor tijd met LO-fl achter te staan. In de slotfase kwam men toch nog langszij middels treffers van Hennie Nieman en Linda Vonk. Beide teams voeren nog steeds ongeslagen de kop van de ran glijst aan. ODO leed in de Maassluisse Olympïahai een 4-10 nederlaag tegen ESV. Een nederlaag die erg geflatteerd uitviel want de gasten uit Leidschendam waren zeker niet sterker dan ODO. In de eerste helft was ODO verre weg de sterkste ploeg maar veel kansen werden onbenut gela ten. ESV had veel geluk en kwam ook spoedig aan een voorsprong van 0-2. Martin Boschma verkleinde wel de achterstand maar ODO kon niet tot een voorsprong komen. Met de rust was de stand 1-3. In het twee dei bedrijf speelde de ploeg uit Leidschendam een bekeken partij en liep uit naar een 4-10 overwinning. Rotterdam „Wat een pracht van een open kampioenschap van Rot terdam", was het com mentaar van de weinige supporters, die de moed hadden gevonden de weg naar de Spaansepol- der te zoeken. De Pe daalridders, al vele jaren lang de gangmaker in de cycle-cross, hadden het aangedurfd, wederom een open kampioen schap van Rotterdam te organiseren. Bij de amateurs was het Gerrie Mak, die van meet af aan zijn concur renten geen schijn van kans gaf en zich een flin ke voorsprong wist te veroveren. Met elke ron de werd deze voorsprong groter en niemand kon hem bedreigen, alhoewel Henk Vos (Pedaalrid ders) alles in het werk stelde de wedstrijd een ander aanzien te geven. Maar Mak, die in de af gelopen periode het crosswerk alleen maar benutte om zijn conditie op peil te houden, liep spelenderwijs uit. Bij de liefhebbers, was het Cock van de Hulst (Swift) die zijn tegenstanders niet de kans gaf om zijn steeds groeiende vorm te betwis ten, Want hij gaf blijk, zijn verwondingen van het voor-; seizoen weer helemaal te boven te zijn en zal bij de kampioenschappen van Ne derland de te kloppen man zijn. De man die dan van Van der Hulst zal winnen, kan zich tevens kampioen van Nederland noemen. De strijd bij de veteranen, ging hoofdzakelijk tussen Herman Zuiderduin, Gerrit van de Ham en Manus Brinkman. Voor Manus een handicap, omdat hij op za terdagavond in het clubge bouw van de Pedaalridders zijn 25-jarig huwelijksfeest had gevierd temidden van vele wielervrienden. Toch was het niet te zien aan Manus dat hij laat naar bed was gegaan, misschien de eerste maal in zijn wieier- loopbaan. Maar Zuiderduin, had de vorm van de dag en was niet te kloppen, Manus werd hier goede derde. De strijd bij de junioren werd een regelrechte thriller. De gedoodverfde favoriet Cris Bemaards (Pedaalridders} ging van start af aan in de aanval en liep ver weg van al zijn concurrenten. Na twee ronden leek hem niets meer te kunnen gebeuren, maar daar dachten de over ige renners toch wel anders over. John Oussorren (Ex celsior) kwam steeds dich terbij en wist met nog twee ronden te rijden aan te klampen bij Bemaards. Uit de achterhoede was ook Toon Steens (Harga-Sint- maartensdijk) naar voren geschoven en aanvankelijk in een kansloze positie ver kerend, kreeg ook hij weer uitzicht op een goede klas sering. Toch kwam hij er niet helemaal bij, maar zijn derde plaats, die hij uiteind elijk wist te bereiken, is een beloning voor het stugge doorzetten van deze zeer vinnige renner. Waarvan Piet Heyster (oud-wielren ner) zegde als deze knaap goed begeleid gaat worden, wordt het een grote, een beter compliment is niet denkbaar voor een jonge renner. Ook bij de nieuwe lingen een groot krachtsver schil. Hier was het Wout Kootwijk (Barrhopoort) die zijn tegenstanders op vele honderden meters achter stand wist te zetten en met groot machtsvertoon de titel van Rotterdam naar zich toehaalde. De uitslagen: Amateurs 16,5 kilometer 40,01 minuut: 1. Gerrie Mak (R.C. Schie dam), 2. Henk Vos (Pedaal ridders), 3. Jacob Boertjes (R.C. Schiedam), 4. Cees Vonk (R.C, Rotterdam), 5. Huib Uittenboogaard (Ahoy), 6. Joop Jansen (Swift), 7. Gerard Schuller (Hoekserenner). Liefheb bers 16,5 kilometer 20,14 mi nuut: 1, Cock van de Hulst (Swift), 2. Toon Dijkstra (Swift), 3. Ben van de Hulst (Swift), 4. Wim Looyestein (Bollenstreek), 5. Martien van Gemert (Feyenoord). Veteranen 16,5 kilometer 40,29 minuut: 1. Herman Zuiderduin (Swift), 2. Gerrit van de Ham (Excelsior), 3. Manus Brinkman (R.C. Schiedam). Junioren 16,5 ki lometer 40,13 minuut: 1. John Oussoren (Excelsior), 2, Cris Bemaards (Pedaal ridders) 3. Toon Steens (Harga-Sintmaartensdijk). 4. Dick van Kesteren" (Pe daalridders). Nieuwelingen 7,5 kilometer 31,45 minuut: 1. Wout Klootwijk (Barrho poort), 2. Dick Orgers (Pe daalridders), 3. John Slaa- ger (Pedaalridders), 4. Aldo de Ruig (Hoekserenner). Vlaardingen De tennisafdelinj van de ROVS, die volgend jaar veertig Jaar bestaat, houdt als eerste viering daarvan op 2 januari een nieuwjaarsreceptie in de clubzaal op het sportpark „De Vijfsluizen". De officiële feestdag is 3 september 1977. Wat het winterprogramroa be treft gaan de Vlaardingse ten nissers op maandagavond 20 december bowlen in de Vlaar dingse Holywijk. OACN-Boys-DVO '32. 20.00 uur, Margriethal; FCN '66-FC Tibe*. 20.45 uur, Margnethal; Hermes DVS-VSV, 21.30 uur, Margriet; hal; Excelsior '20-RFC, 22.15 uur, Margriethal; Martmit-i*-* Vecom, 20.45 uur, Lijnbaanhal len: HBSS-BFC, 21.30 uur, Lu"- baanhallen; SPSV-Ursus, 22-15 uur, Lijnbaanhallen; MSV Wilton 21.301=.lt uur, Olympm- hal; Phoenix-PFSC; Rotterdam se Studenten-Zwaluwen, DCMR-DRZ.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4