Driekus Hels: Jk leer veel van zaalvoetbal" m Hollandiaan verstevigt koppositie Hermes: pilsje in plaats van topper HARGA HEEFT HET MOEILIJK szc- Veel voor belangs telling Broekpoldercross Dick de Vaal prolongeert titel DAMES HALEN UIT DINSDAG 21 DECEMBER 1976 ZRQ viert feest Heren van WIK zijn inzinking te boven DWS HVK HOLLANDIAAN HOPELOOS PILSJE Weer winst voor The Hookers 5 Schiedam Toen Driekus Nels (aanvoerder van het De laatste jaren komt het zaai- zaalvoetbalteam van SW) drie jaar geleden bij het bestuur het verzoek indiende om met enige enthou siaste spelers van het derde elftal voor het zaalvoet bal in te schrijven werd dit niet direct in een hoerastemmïng ontvangen. De club had het idee dat ze last zou krijgen met nog meerdere elftallen die ook wel deze binnensport wilden gaan beoefenen. Nels kwam met het voorstel Trots zegt Driekus Nels nu: „Dit Vlaardingen Maar liefst 158 atleten hebben deel genomen aan de door de AV Fortuna georgani seerde Broekpolder cross. Het slechte par cours bleek uiteindelijk bijzonder geschikt voor een echte cross, al had den met name de minder geoefende lopers erg veel last van de kou. De junioren gingen van start voor een afstand van ander halve kilometer, In de felle strijd toonde Peter van der Emden zich de snelste voor Kees Schmidt, Petra van -Vliet was het snelste meisje met als tweede Ellen van der Berg. De vijf kilometer werd een overwinning voor Wim Kreukniet die de Fortunees Theo van Everdingen voor bleef. Spannend was het bij de tiers kilometer. Het was uiteindelijk Robert van Zanten die met de eer ging strijken. Aad van der Water werd hierbij tweede. In Utrecht namen twee Fortu- na-atieten deel aan een hal ve maraton. Onder erbar melijke omstandigheden werd de 21 kilometer ge wonnen door Huib Boeren en Sjaak Hogendijk. Zij fi nishten in een tijd van 1.28.00. om te starten en dan zelf de kosten voor hun reke ning te nemen en kreeg hiervoor hun fiat. Toen de competitie voor de helft ge vorderd was werd Driekus Nels bij de toenmalige amateur voorzitter Jo de Groot geroepen. „Het was op een feestavond en De Driekus Nels blijkt met zijn ploeg Groot deed toen de mede- een prettige tegenstander. Ver seizoen gaat het helemaal gran dioos. We zijn nog maar op de helft van de competitie maar hebben toch al uit de eerste negen wedstrijden zestien pun- ten gepakt. De enige nederlaag tot nog toe kregen we van stad genoot Excelsior'201'. Huib Boeren (midden) en Ton van Gils tijdens de maraton in Utrecht. Boeren werd winnaar. Schiedam Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Dick de Vaal het club kampioenschap van NO AD op zijn naam gebracht. De speler van het eerste team versloeg in de finalepoule zowel René van Dijk als Peter van der Wijk. De clubkampioenschappen werden vrijdagavond in de Koorenbeurs gespeeld. Ook nu weer was er een grote belangstelling, zowel van deelnemers als toeschou wers. Zij zagen ook. dat de NOAD-jeugd in opmars is. Immers het gehele eerste team (Ron van der Wijk, Joop van der Graaf en Rob van der Waal) plaatste zich bij de laatste zes. Dick de Vaal heeft de titel overigens niet kado gekre- gen. Zijn teamgenoten Pe- ter van der Wijk en René van Dijk (tweede en derde eindigend) maakten het hem al niet makkelijk. Echt moeilijk had De Vaal het tegen jeugdspeler Rob van der Waai. In de eerste game zorgde Van der Waal voor een verras sing door met 21-19 te win nen. De tweede game was weer royaal voor De Vaal (10-21), terwijl in de beslis sende game de routine van pe Vaal doorslaggevend bleek: 16-21. de finalepartijen reik j NOAD-voorzitter Marcel Hoogwegt de prijzen uit. De ZRO (Zwembond voor Rotterdam en Omstreken) bestaat in april '77 een hal ve eeuw. Het gaat gepaard met een uitgebreid jubi leumprogramma; Met natio nale en internationale zwemwedstrijden en water- Polo, receptie en feestavond en zelfs de Europacup schoonspringen in' bad .9ok de recreatieve wedstrijden worden niet vergeten. Schiedam/Vlaardingen De heren van de handbalver eniging DWS hebben tegen het Rotterdamse Snel wiek een kleine nederlaag geieden. Ook de dames van de Schiedamse vereniging wisten de volle winst niet te behalen. Het energiek gestartte UVG moest de uiteindelijke winst toch bij Quintus laten. In de promotieklasse hebben de dames van Hollandiaan hun koppositie andermaal versterkt In de eerste plaats omdat het protest van de vereniging bij de ontmoeting tegen Oliveo toe wees waardoor de nederlaag werd omgezet in een gelijkspel. Ook tegen De Meeuwen liep het allemaal uitstekend. Na een 5—0 voorsprong bij de rust werd het uiteindelijk een ruime 9—0 zege. De dames van DWS hebben tegen Voorburg meer dan verdiend een 1410 nederlaag geleden. Teveel balverlies en onnauw keurig schieten waren er de oorzaak van. De Schiedamse heren hebben lang stand kun nen houden tegen het Rotter damse Snelwiek. Pas bij de stand 17—17 moest DWS toe zien hoe de tegenstander met 19—17 met de eer ging strijken. Tegen Quintus 2 hebben de da mes van UVG na een felle start alsnog de overwinning uit han den moeten geven. Via een 2—0 voorsprong kwam Quintus sterk terug en werd het snel 2—6. UVG kwam nog wei terug maar kon toch ruet verhinderen dat Quintus met 11—9 de beide punten m eigen hu;s hield. De dames van HVK nestelde zich naast Snelwiek op de tweede plaats van de promotieklasse door met 6—10 van Snelwiek te winnen. Bij de rust was de stand nog 2—2, Vooral na de pauze bleek het team van HVK echter oppermachtig. De damesontmoeting tussen Uni- tas en Wilton 2 heeft weinig spannends gebracht. Unitas had duidelijk het betere van het spel en kwam met een gesloten verdediging tot een 6—2 rust stand. Na rust zakte de thuis club wat terug maar de tegen stand van Wilton bleek niet vol doende. Waardoor de 11—6 overwinning op vrij eenvoudige wijze werd behaald. Het herenteam van Hollandiaan kwam tegen Hennes 2 al snel op een voorsprong door een treffer van Rob van der Linde. De voortreffelijk spelende Paul Kok stimuleerde zijn team toen tot grote daden. Toen het initiatief echter door Hermes werd overgenomen was het gedaan met het Vlaar* dingse verzet. Bij de rust was de stand 7—6. In de tweede helft kon Hollandiaan goed bij blijven maar de druk van de Haagse formatie werd allengs groter met als gevolg een 14—16 nederlaag voor de Hol land ia a n-her en. De heren van WIK zijn hun inzin king te boven. Was het tegen Spartaan vorige week nog erg slecht, de wedstrijd tegen de reserves van UVG bracht weer hoop. Al snel werd het 4—0 waarna UVG via verrassende aanvallen sterk terugkwam: 8—6. In de tweede helft ging WIK te nonchalant spelen waardoor UVG onnodig ge vaarlijk kon worden. Uitste kend keeperswerk van doelman Ton Vredenbregt zorgde ui teindelijk toch voor een vrij ruime 15—11 zege. deling- dat de kosten zaal voetbal toch door SW be taald zullen worden", ver telt Nels opgelucht verder. „De prestaties van ons team zullen aan dit besluit ook wel het nodige hebben bijgedragen". SW is in de derde Was begonnen en had toen als coach Bertus Visser. Het team draaide goed en werd dan ook al in dat eerste seizoen kampioen en pro moveerde naar de tweede klas. Het volgend seizoen was wat minder ook al door het feit dat zij tegenstand kregen van meer geroutineerde ploegen. Het team eindigde toen op de zesde plaats. schillende scheidsrechters zijn er blij mee om wedstrijden van SW te Leiden. De ploeg speelt correct en er rijn haast nooit moeilijkheden. Hierover zegt Nels: „In het zaalvoetbal maak je sneller overtredingen dan op het veld. Lichamelijk contact is niet toegestaan en conditioneel is het veel zwaarder. Snel spe len, corners nemen, vrije trap- Enthousiast gaat hij verder: „Kei voetbal steeds meer in trek. Zelfs betaalde clubs praten ai over een zaalcompetitie bijvoor beeld tijdens de winterstop. Veel verenigingen spelen al met één of meerdere teams in,de zaalvoetbalcompetitie. Ook voor het volgend seizoen staan er al weer nieuwe teams op de nominatie. Ondanks het feit dat het zaalvoet bal erg populair en aantrekke lijk is voor het publiek zegt Driekus Nels: „Persoonlijk vind ik dat er nog te weinig publiek van het zaalvoetbal afweet. Het is spectaculair om te zien en veel spannender dan op het veld. Zelf kijk ik ook graag naar andere ploegen. Groe- noord bijvoorbeeld speelt leuk voetbal en ook aantrekkelijk om naar te kijken. Als je een ploeg ziet als de Rotterdamse Studenten die in de hoofdklasse uitkomen, grandioos zoals die het brengen. Je ziet ook een duidelijk verschil, in de lagere klassen is er veel meer inzet en in de hoogste klassen wordt er meer met overleg gespeeld". pen alles moet binnen de drie seconden gebeuren. Als een scheidsrechter daar dan ook voor fluit krijg je wel eens moeilijkheden.Ik ben er ook wel eens voor enkele minuten uit gestuurd. Dat is normaal in de zaal en ik heb er ook de leuk dat er veel publiek komt, je riet op maandagavond toch altijd wel één goede wed strijd in de Margriethal. Ook wordt er door de pers veel aan dacht aan besteed in deze regie en dat vind ik voor deze nog jonge sport erg belangrijk". laatste jaren veel van geleerd. De ploeg waar SW dit seizoen Ga nooit met een scheidsrech- succesvol mee is bestaat uit: ter in debat, want dan zit je zo John Marrevee, Aad Verhoev, voor enkele minuten op de Ed Wen ink, Bert van 't Lith. strafbank." Piet van Wijk, Aad Putters. JSM Driekus Nels. Als vaste reser ves zijn Wim de Gids en Jan van Hoek. Coach van het team is Dick Onverwacht. Driekus Nels: „Ga nooit met een scheidsrechter in debat". Schiedam Zomaar een wedstrijd die op zondag door de KNVB op het programma was gezet: Hermes—Rood Wit A. In eerste instantie gaat het duel gewoon door. On danks de regen die later op de morgen met bak ken uit de hemel komt De Amsterdammers zijn al in de vaseline gezet. Hermes wacht nog even. Scheidsrechter Broek man, een beroepsmilitair die in Duitsland is gele gerd, is om 13.00 uur gearriveerd. Toen al had consul Van Meurs zijn bedenkingen. Maar afkeu ren deed hij het veld niet Dat gebeurde wel toen de leidsman met de Herroes-consul om half twee nogmaals het veld op stapte. „Hier kan niet op ge speeld worden", meende hij, „het spijt me maar ik moet het alsnog afkeuren." „Waarschijnlijk is het gebeurd op aandringen van Van Meurs", oordeelt Pim Visser, „al om twaalf uur zag het er hopeloos uit. Ik begrijp alleen niet waarom hij het zo lang uitstelde, die scheidsrechter. Zelfs Rood Wit, dat toch hele maal uit Amsterdam was geko men, wilde liever niet spelen.' Hermes speelde dus niet. Maar wat doet een trainer nou inde onzekere periode voordat defnï tief bekend is dat niet gespeeld hoeft te worden? Visser: „Om half één heb ik gewoon mijn praatje gehouden en net ge daan of we wel moesten spelen. Wel had ik afgesproken dat we wat later aan de warming-up zouden beginnen. Naar later bleek was dat dus helemaal niet nodig." Trainen is er voor flermes niet meer bij geweest. „Omdat de trainingsvelden te slecht wa- reo hadden we op straat moe ten gaan lopen. Daar hadden we het geschikte schoeisel niet voor bij ons. Dus hebben de jongens lekker een pilsje ge pakt in de kantine. Dat Is ook wel eens leuk voor een keer." Het uitstel van het duel kwam voor Pim Visser ais een wel kom geschenk. Ondanks de stij gende lijn die bij de hoofdklas ser te bekennen is. Visser: „We misten in de eerste plaats Piet Klepke, al blij'ft dat door die schorsing van drie weken toch het geval. Maar Frits de Nijs had nog steeds last van een blessure en hij heeft nou lekker twee weken de tijd om te gene zen. Vandaar dat ik wel geluk kig ben met de afloop." Zo lagen de velden er het afgelopen weekeinde bij Schiedam SSC Harga heeft het moeilijker gehad dan de uitslag 10- 14 in het voordeel van de Schie dammers doet vermoeden. Tot aan een kwartier voor tijd, bleef Dubbel Zes zeer goed volgen. In het laatste kwar tier kwamen de Hagenaars routi ne en konditie te kort. De grote man bij SSC Harga was Cock v.d. Poel, die liefst zes treffers voor zijn reke ning nam. Het is geen mooie wed strijd geweest maar ■wel spannend. Keer op keer kwamen beide korven in gevaar. En voor de toeschouwers was het een aantrek kelijke wedstrijd om dat er in totaal maar liefst 24 maal gedoel punt werd. Trainer Roel Evenblij had Jan Erkelens in de basisopstelling ge plaatst voor Ton SahJi die met griep m bed lag. Dubbel Zes nam de leiding waarna Bert Karstel gelijk maakte uit een doorlo per: 1-1. Via 2-1 werd het door Jan Erkelens wederom gelijk. Dub bel Zes kwam op een 5-4 voorsprong. De twee Harga doelpun ten werden gemaakt door Bert Karstel en Cock v.d. Poel. Toch ging Harga met een 6-7 voorsprong rusten door doelpun ten van Karei v.d. Lin den, Cock v.d. Poel en Gerda Erkelens. Na de thee kwam Dubbel Zes weer op gelijke hoogte. Cock v.d. Poel, goed op dreef, scoorde, twee maal uit een strafworp en gaf Harga daarmee een 7-9 voorsprong. Hierna werd er om en om gescoord tot aan de stand 10—12. Toen liep Harga naar een toch wel verdiende 10-14 overwinning weg. De laatste doel punten van SSC Har ga werden gemaakt door Karei v.d. Lin den, Cock v.d. Poel 2x, Trudy Bach ea Jaa Erkelens, Schiedam Met wisselend succes is de waterpol- overeniging SZC uit Schiedam het weekeinde doorgekomen. De dames nestelden zich nog vaster in de top van de Kring Rotterdam door met 7-0 van ZPC te winnen maar de heren moesten, a! was het pechvol, de eer laten aan De Gouwe uit Waddinxveen. In Bad West was het bij de dames vooral Tineke Tieman die met vier treffers eenstempel drukte op het duel tegen ZPC. Truus Keizer, Thea Paulussen en Her- ma Visser maakten er uiteinde lijk 7-0 van. Het was aan doel- vrouwe Wilma Sabel te danken dat de Rotterdamse dames met aan een tegentreffer toekwa men. Ook in Bad West leden de heren een onverwachte nederlaag te gen De Gouwe. Via doelpunten van Wim Loman (2x), Jos Nieu- wendijk en Frans Ruseier kwa men de Schiedammers wel op een 4-3 voorsprong maar vlak voor het einde kende de wissel vallig fluitende scheidsrechter tot tweemaal toe een dubieuze strafworp aan De Gouwe toe. Beide maten was het raak In deze wedstrijd was een gelijk spel meer de verhouding ge weest. Koek v. Holland Ondanks de slechte weersomstandigheden bleek The Hookers Place, het terrein van de Hoekse rugby club, redelijk bespeelbaar. Van daar dat de competitiewedstrijd tegen Haagse Rugbyclub 5 doorgang kon vinden. Uit deze wedstrijd bleek duidelijk dat de instelling van The Hookers zeer goed is en dat onder geen be ding het kampioenschap m dis trict West II m gevaar mag komen. Den Haag trad duide lijk aan met een versterkt team als gevolg van andere afgelaste wedstrijden. Maar The Hookers trok zich daar mets van aan Reeds vanaf de kick-off werd fa natiek de aanval ingezet en de Hagenaars leken wat overdon derd hoewel er in het eerste kwartier nag met gescoord kon worden. Toen echter de eerste try gedrukt werd door Ron Groeneweg, volgden er meer Konstant werd HRC 5 op eigen helft teruggedrongen en het moest regelmatig scoren van The Hookers toestaan, het is louter aan de inzet van The Hookers te danken dat uiteind elijk een winst van 54-0 werd behaald. Als de Hoekenaren zo doorgaan dan kan het kam pioenschap niet meer mis gaan Na het kerstreces treedt The Hookers op 9 januari weer aan op het rugbyveld. Op 15 januari is er een rugby-m- formatiedag in Hoek van Hol land met een demonstratiewed strijd tegen de nationale jein r' selectie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5