Van der Lely weer in verzet tegen bestemmingsplan V ereniging misbruikt? 1 -f Blokje ^i,.rondf Kerk krijgt opknapbeurt WËÊm 'ÊtMér; Dieven gepakt Weer inbraak Kommiezenlaan Dieren GEEF DIEREN GEEN beschermers: AFGEKLOVEN BEENTJES Sluitingstijden met Kerst en Nieuwjaar De Deel Toernooi bij Groenoord Zeilvlet voor* padvinders Carillon concert Opa dood uit sloot getrokken Klachten over Korte Haven: Man komt laat achter inbraak Klif Kortere markttijden Bi mmmÊmiËÊÈm DONDERDAG 23 DECEMBER 1976 5 Viaardïngen De' recherche heeft twee winkeldievegges en één winkeldief in hun kraag gepakt. Tegen de drie is pro ces-verbaal opgemaakt. Bij C&A werd de 43-jarige Maas- sluïsse W. M. v.d. K. betrapt. Zij had goederen ter waarde van zeventig gulden weggenomen. Ook bij C&A is de 42-jarige Vlaardingse C.M. gepakt. Zij had voor 35 gulden gestolen. De 22-jarige Vlaardmger L.H.A.T. hon bij V&D zijn handen niet thuishouden. Hij nam voor 64 gulden aan spulletjes mee. Schiedam Bij de Coöperatieve Inkoopvereniging voor Kolonia le Waren, waar ruim een week geleden voor tien mille aan kof fie werd gestolen, is opnieuw ingebroken. Nu verdween een grote partij rookwaren. Het gebouw aan de Kommiezen laan kwam men binnen door op het dak een plastic lichtkoepel te lichten- Uit het magazijn ont vreemden de daders vervolgens 245 pakjes sigaretten, 83 pakjes shag, 50 dozen sigaren, zestig gulden aan contanten en ten slotte nog een electrische reken machine. De schade die werd aangericht bedraagt tweedui zend gulden. De Nederlandse Vereni ging tot Bescherming- van Dieren ziet met angst en vrezen de dagen na de kerst tegemoet Als de feestdagen achter de rug zijn komt volgens de plaatselijke dierenbe schermers de narigheid voor honden of poezen. In specteur Cas Sperm on vreest dat de dieren vuil niszakken gaan afgrazen, aangetrokken door de daarin weggeworpen afge kloven beentjes van het feestmaal Bij het verslin den van de restanten zou den de beesten door scher pe of vastzittende beentjes mond- of keel wonden kun nen oplopen. "Wij verzoeken u ernstig rekening te houden met deze gevolgen. Breng de dieren niet in verleiding en pak de afgekloven beenderen liever in een stevige krant of doos en geef deze apart aan de vuilnisman mee. Over het gewoon op straat gooien van deze etensresten spre ken we maar niet eens, daar we aannemen dat de ze verderfeüjke gewoonte niet meer voorkomt Bet trekt immers ongedierte aan en het kost u een pro- ces-verbaal want het is strafbaar", aldus de in specteur. De dierenbescherming dringt er ook op aan om dieren die voor de kerst moeten worden geslacht naar een bonafide poelier te brengen. "Vaak berei ken ons immers klachten dat kleine dieren op af schuwelijke wijze worden gedood". ^[iiiiiiniiinii]imtiniuniiiiiiiiinii!!iJiUDUi!iiiiniiiiiiJiiii[uniiiiiiJ!JH]iiiiiiriiiiiuiHDi[ii»ffHfiffUiifni Schiedam In verband met Kerstmis en nieuwjaar zal de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek op zaterdag '25 december en op zaterdag 3 januan gesloten blijven. Op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december wordt om vier uur 's middags gesloten Het Stedelijk Museum is op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag gesloten De secretarie afdeling burgerzaken sluit op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december om drie uur *s middags Voor de aanmelding van destructiematenaal bij het Openbaar Slachthuis op 24 en 31 december geldt de volgende regeling bij aangifte van elf uur 's ochtends worden de Kadavers nog dezelfde vrijdag opgehaald, bij aangifte na elven gebeurt dat de maandag daarop hiiiiiiiiiiimutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiifiiiiuiiiiiiiiiiniiimimiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiiininiiiiiimi Viaardïngen De multi-funrtio- nele ruimte in het scholencom plex Holy-Noord zal in de toe komst „De Deel" gaan heten. Dé Culturele Raad Vïaardingen heeft besloten in te stemmen mét het desbetreffende voorstel van burgemeester en wethou ders aan de raad. Schiedam Niet alleen leden maar ook buitenstaanders kun nen dit jaar voor het eerst mee dingen in het Oliebollentoer- nooi van de schaakvereniging Groenoord. Aanstaande dins dagavond wordt om 20.00 uur in boerderij Landvreugd ge speeld in groepen van vier en zes. Iedere speler heeft acht minuten bedenktijd per partij. Aanmeldingen bij D.P. van der Veen, Molensingel 55 in Schie dam. Het inschrijfgeld bedraagt zes gulden per persoon. Maasland Scouting Maasland heeft van het. Anjerfonds Zuid- Holland een subsidie van 2500 gulden ontvangen. Dat bedrag zal worden aangewend voor de aanschaf van een vierde zeil vlet Momenteel heeft Scouting Maas land drie vletten in gebruik, maar door de toeloop van nieu we leden is uitbreiding van de vloot noodzakelijk. Het ledental bedraagt nu reeds meer dan honderdvijftig. De nieuwe zeilvlet kost ruim vijf mille, maar met de subsidie van het Anjerfonds kan deze wor den aangeschaft. Meteen al wordt er doorgewerkt voor een vijfde zeilboot, waarvoor een oud papier aktie- is gestart. Scouting Maasland heeft goede hoop nog voor het zeilseizoen een vijfde toot te kunnen be stellen. De watergidsen hebben namelijk nog geen boot, terwijl er al meer dan twintig leden zijn. Maassluis Gerard de Waardt, de Maasstuise stadsbeiaardier, geeft op Tweede Kerstdag een carillonconcert in de Grote Kerktoren van Maassluis. Het concert duurt van 's ochtends kwart over elf tot 's middags kwart over twaalf. Op het pro gramma staan kerstliederen en bewerkingen daarvan. Een greep uit het repertoire: Er is een kïndeke geboren, Komt al len tezamen, drie variaties over Stille Nacht, Les Anges dans nos compagnons (een Frans Kerstlied uit de zeventiende eeuw), De Herdertjes lagen bij nachte enzovoorts. De Waardt breng tevens een eigen improvi satie ten gehore op het Ere zij God. Schiedam Met behulp van een voorbijganger heeft de zestien jarige scholier M.G. Pieterse rijn opa uit de sloot naast de Kerkweg getrokken. De man was toen reeds overleden aan een acute hartaanval. Op zijn fiets had grootvader Pieterse (67) over de polderweg gereden, ^jnaar bij zijn val was hij ïn de gl.ft beland. De fiets bleef in "°rm liggen. De Korte Haven en omgeving Den Haag Het woning bouwbeleid van Maas sluis is een wanbeleid en de agressiviteit waar mee het gemeentebe stuur het uitvoert is de oorzaak van bijna twin tig jaar „touwtrekken" met ons bedrijf. Er wordt ten onrechte be weerd dat er behoefte zou zijn aan meer wo ningen en ook over de milieuverontreiniging worden onjuiste dingen beweerd om de zaken gunstiger voor te stellen dan ze zijn. Samengevat was dit het betoog van een woordvoerder van C. van der Lely N.V. te Maasland, op een hoorzitting in het Pro vinciehuis, waar bezwaren toe gelicht konden worden tegen het Maassluise bestemmings plan Steendijkpolder II. De zegsman van het bedrijf wees er op. dat de gemeente Maas sluis in 1958 een uitbreidings plan lanceerde, waarin o.m. ai een stratenplan op Maaslands gebied was opgenomen en dat de proefterreinen van V.d, Lely omsingelde".' Nb bezwaren werd het gedeelte, dat op Maas lands gebied lag, geschrapt, maar sindsdien is Maassluis steeds bezig geweest gedeelten van dat plan uit te voeren en wel zonder dat het daarvoor beschikte over een goedge keurd en dus geldig bestem mingsplan. Alles gebeurde met behulp van de uitwijkmogelijk heid, die de wet kent, de z.g. art.-19-procedure. Dat leidde o.m. tot de situatie, dat V.d. Lely gelegenheid kreeg zijn be zwaren tegen flatbouw (een „Chinese Muur" zei de spreker) op de grens van beide gemeen ten voor de Raad van State toe te lichten op een moment, waarop de flats al stonden. De woordvoerder van het Maas- landse bedrijf toonde, aan de hand van jongere rapporten dan door Maassluis zijn ge bruikt, aan dat de luchtveron treiniging in Maassluis-West niet gunstig is, zoals de gemeen te beweert, maar dat die veron treiniging toeneemt. Hij had in november ook 269 lege wonin gen in Maassluis laten tellen om duidelijk te maken, dat woning bouw in de Steendijkpolder he lemaal niet zo nodig is. Wethouder Hummelen vond het niet nodig zich uitgebreid te verweren. De toeneming van de luchtverontreiniging is volgens hem te wijten aan de bijzonde re weersomstandigheden in de afgelopen zomer en de woning bouw wordt door de minister van volkshuisvesting noodzake lijk geacht. Dat er zo veel wo ningen leeg stonden had vol gens de wethouder iets te ma ken met de maatregel van het gemeentebestuur om een aantal flats, waar verzakkingen her steld moesten worden, tijdelijk te ontruimen. De zegsman van V.d. Lely liet weten, dat het bedrijf in geen: geval wenst in te gaan op een voorstel tot ruil van grond. Van de aangeboden grond in de' Oranjepolder staat niet vast, dat die een agrarische bestem ming houdt en bovendien deugt de kwaliteit van de grond niet voor het doel van V.d. Lely, het beproeven van nieuw ontwik kelde landbouwmachines. V.d. Lely is vast van plan zijn verzet tegen het bestemmingsplan tot in hoogste instantie door te zet ten. Schiedam Elfhonderd gulden uit een geldkistje en een uitge breide muziekinstallatie vor men de buit, die inbrekers vori ge week donderdagmiddag meenamen uit de woning van de twintigjarige machinist J.C.B, in de Van Dijekstraat in Sehiedam-West. Nu pas heeft de eigenaar bij de politie aan gifte van diefstal gedaan. Schiedam „Mijnheer de voorzitter, het komt ons voor dat de heer v.d. Knaap de bewonersvereniging Centrum misbruikt om zijn eigen belangen door te drukken en zodoende de raad een besluit af wil dwingen voor de bestemming van de Korte Haven in de verre toekomst. „Dat stelde J. de Snayer gisteren tijdens de commissievergadering. Aan de orde was een brief van de bewonersverenïging Centrum die vroeg welke maatregelen er waren getroffen om de hinder die zij van het scheepsrepa- ratiebedrijf de Snayer ondervinden tegen te gaan. Theo Sabel, de havenmeester: ,,Wij hebben afgesproken dat de werkzaamheden mogen wor den afgemaakt, als ze geen ge luidsoverlast veroorzaken, dat er geen nieuwe boten bij mogen komen, en dat ze alleen mogen werken van maandag tot en met vrijdag van zeven 's och tends tot zeven 's avonds. Wij controleren dat, en we hebben vanaf 8 augustus geen klachten meer gehad. Ik wou dat die bewoners ons belden op het moment dat ze last hebben, dan komen we gelijk even langs". Jaap Visser, commissielid voor de PvdA, vond die maatregelen alleszins redelijk. „We hoeven die boten daar met weg te ja gen. Mijn behoefte gaat niet uit naar een steriel historisch stadsbeeld. Vroeger werd er in de havens ook gewerkt. Je mag best zien dat je in de 20e eeuw leeft". Besloten werd de zaak verder in handen van de Ha vendienst te laten en de bewo nersvereniging te berichten over de maatregelen die geno men zijn. Vlaardmger J de Snayer, die met vier medewerkers naar de com missievergadering was geko men zei tijdens het vragenhal- fuurtje: „Wij zijn helemaal geen bedrijf. Wij zijn gewoon ho bi blisten die aan hun eigen boot knutselen. We doen van alles om geen overlast te bezorgen. Ik heb bijvoorbeeld een stroom aggregaat, maar dat gebruik ik met. Met een 200 meter lange kabel haal ik stroom uit mijn pakhuis aan de Elzensteeg. Wij zijn trouwens bij andere bewo ners aan de Korte Haven wezen vragen, en die ondervinden he lemaal geen last". Vïaardingen Acht Vlaardingse ondernemers hebben bet Bouw en renovatieteam Vïaardingen BV gesticht. Het doel van de groep is, het gezamenlijk voe ren van een op de stadsvemieu-i wing gericht beleid en daarmee I hun kansen op inschakeling in het stadsvemieuwingsproces te vergroten. De aangesloten bedrijven hebben gezamenlijk een personeelsbe zetting van circa 350 man. Zij gaan zich proberen te concen treren op de ambachtelijke kant van de stadsvernieuwing. Het streven van het Bouw- en renovatieteam Vïaardingen BV is geïnspireerd op het voor beeld van hun vakgenoten uit Rotterdam. Ook daar namen kleine bouwbedrijven deel aan het bouwen en renoveren in de Maasstad. De gereformeerde kerk in Maasland, Maasland De gereformeerde kerk te Maasland krijgt een grondige inwendige opknapbeurt. Sinds de kerk negentien jaar terug in gebruik werd geno men, is er aan het plafond, de muurschildering en de ramen geen onderhoud gepleegd. Met de voorgenomen grote beurt is een bedrag gemoeid van zo'n veertigduizend gulden. Voor dat bedrag wordt de gehele binnenzij de van de kerk voorzien van een nieuw fris verfje inclusief de pilaren, muren, ramen en muurschildering. Het orgel en de banken vallen nog onder deze opknapbeurt. Ter ondersteuning van de giote opknapbeurt heeft de commissie van beheer de actie Schoon Schip in het leven geroepen. Deze houdt op 29 en 30 december een bazar m zaal De Magneet. De bazar wordt 's middags om half drie op toepasselijke wijz« geopend. Dominee Makkinga zal dan de eerste streken verf opzetten. Verder is er voor de kinderen bij de opening een verrassing, terwijl op de bazar zelf vele bekende en nieuwe spelen gedaan kunnen worden- Voor de gereformeerde gemeente betekent de opknapbeurt, dat de kerk ongeveer drie weken niet gebruikt kan worden. Gedurende die periode is onderdak verkregen in de Nederlands Hervormde kerk. Naar verwachting is de opknapbeurt in februari achter de rug. Het was deze week weer erg moeilijk om te bepalen welke hond er in blokje rond mocht. Het is namelijk op het ogen blik erg druk in Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 te Schiedam. Veel honden en katten zijn de afgelopen week door hun bazen en bazinnen afgestaan en zitten nu in het Dierentehuis op een nieuw on derkomen te wachten. Na veel wikken en wegen is dan toch de keuze gevallen op Jeroen. Dit is een driejarige mannelijke Welsh terrier. De Welsh terrier komt zoals zijn naam al doet vermoeden uit Wales. Het is een kleine terner en men zou hem een familielid kunnen noemen van de veel grotere Airedale terrier. De schofthoogte van de Welsh ter rier moet niet hoger zijn dan nemen van de foto met was aangelijnd en hij de deur van het Dierentehuis open zag staan rende hij door de gang heen, rechtstreeks naar zijn hok. Dit in tegenstelling tot hetgeen zijn baas vertelde. De ze vertelde dat wanneer er thuis een deur open stond hij snel de benen nam. Ook wist hij te vertellen dat de hond erg druk in huis was. Deze twee dingen noodzaakten hem Je roen naar het Dierentehuis te brengen. Hij is echter wel lief voor kinderen en kon goed tegen alleen zijn. Andere dieren die nog op nieuwe baas wachten zijn Honden: Deense Dog, teef 14 mnd.; Deense Dog, reu, 2,5 jaar; Cocker spamei reu, 6 mnd.; Cocker spaniel, reu, 2,5 jaar; Duitse Herder, teef, 1 jaar; Basset, reu, 2 jaar; Bas taard reu, 3 mndBastaard teef, 5 mnd. Katten: Katers: 1,5 jaar, 3 jaar, 2 jaar. 1,5 jaar; poezen: 5 mnd., 4 jaar, 3,5 jaar. Denkt U dit jaar aan Uw huis dieren met oud en nieuw? Houdt ze binnen zodat U geen Naam: Jeroen Ras: Welsh Ier- fier Geslacht: man nelijk Kleur: Black and Tan Beharing: krul Leeftijd: 3 jaar V"4'1 38 cm. Een leuk formaat hond dus, ook voor klein behuisden. Jeroen is een vriendelijk dier. Toen hij merkte dat hij bij het risico loopt dat ze weglopen? Ieder jaar weer worden er veel dieren na de jaarwisseling op straat aangetroffen die van het vuurwerk zijn geschrok ken en van huis zijn weggelo pen. Stel het dier op zijn ge mak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5