speler--trainer zi|nw Groenoord in de problemen êg Hans Hoogendijk vijfde )i FK „Hocli eyers zijn niet g e disciplineerd" sw «SitS SVV's C-elftal in opbouwfase Slobodan Dutina: Ik Wl! ^0©U. Promotie- en degrada tieregelmg zaalvoetbal Agenda viert feest V-tujDAG 24 DECEMBER 1975 AANDACHT VERBAZING 3 Evergreen-coach Smaling: BEGELEIDING Drie Vlaardingers maar revanche wedstrijden Sciiedam Er zijn genoeg reden te vinden om een I verhaal over Slobodan Dutina te maken. De min of meer „vernederlandste" Joegoslaaf zou kunnen I praten over zijn voetbalcarrière, kan vertellen over de toestanden die hij onverwacht moest verwerken toen bleek dat RVC geen amateurclub was. Kortom, Dutina is een veelzijdig onderwerp. Waar echter vrijwel nooit over gesproken wordt zijn de ambï- ties die de nu 31-jarige Slobo dan heeft Als trainer van het C-elftal van SW, hetgeen hij combineert met het spelen in het eerste elftal, probeert hij hogerop te komen. Dutina na een onderbreking van één jaar dus weer terug bij SW. „Toen ik wegging wist ik in feite al dat als zich veranderingen bij SW zouden voordoen, ik weer terug zou komen", zegt hij. „Ik heb een heel fijn sei zoen meegemaakt bij RVC. Ei genlijk ben ik daar naar toe gegaan omdat mijn docent bij <3e trainerscursus, Beny Janse, door Martijn Verwaaïjen daar traint Ik wilde hem ook wel eens in de praktijk meema ken." Slobodan Dutina: „SW hoeft geen spelers meer te kopen." Al ver voor die tijd had Dutina bepaald dat hij eens ook trai ner 2ou rijm „Ik heb zoveel verschillende trainers gehad dat ik wel een beetje kan bepa len wat ik op dat gebied wil. Vooral toen ze wisten dat ik de zelfde kant op wilde kreeg ik nogal eens extra aandacht op de training. Misschien dat dat ook wel kwam omdat ik veel dieper inging op bepaalde tak- tieken of een bepaalde oefening die we moesten doen. Vaak vroeg ik dan: „Waarom moeten we dat eigenlijk doen?" Bij sommige trainers viel dat be hoorlijk verkeerd uit overi gens." „Dat terugkomen van mij is in feite het initiatief van Leo Hal- kes geweest", blikt Slobodan Duüna terug. „Hij wist dat ik een echte SW-er ben geworden in de tijd dat ik in Nederland ben. Ik voelde me sterk, vooral doordat ik het C-elftal zou gaan trainer. Voor mij een ideale ma nier om en mijn kennis uit te breiden én gemakkelijker op de B-cursus te komen." Tot nu toe heeft zich één keer de mogelijkheid voorgedaan om op de plaats van Halkcs in de dug-out bij' het eerste plaats te nemen. Dutina kreeg die kans uiteindelijk niet „Ik was die week nogal intensief met de trainers cursus bezig ge weest. En was zo moe terugge komen dat het me eigenlijk teveel werd. Dus zou ik in ieder geval niet spelen. Toen had ik inderdaad verwacht dat ik Halkes zou ver vangen. Maar tot mijn stomme verbazing kwam Rinus Steen bergen met de opstelling en het HUILEND taktisch praatje. Alle respect voor Rinus die een goede aan- „Tegen Amersfoort en Excelsior voerder is hikt me toch dat kwam dat gebrek aan routine zoiets doo- tweede trainer het sterkst nar boven", ver die vorig jaar nog bij de a-jeugd speelden. Die dus nog niet veel routine hebben, maar wel over een flinke dosis talent beschikken." moet gebeu. Slobodan Dutina werpt zich op dit momer.t volledig op het C-team. In de tweede klas staan de Schiedammers bescheiden geklasseerd. „Gezien de stand op de ranglijst is het allemaal niet opgevallen", zegt hij, „Maar als je de wedstrijden ziet dan Is het dat toch wel. Het hele elftal bestaat uit knapen volgt de Joegoslaaf, „Lange tijd stonden we op 0—0 maar toen het eenmaal 10 voor de tegenpartij werd gingen we de boot in. En volgde de tweede treffer ook erg snel. 5Iaar de grootste teleurstelling moest ik tegen Twente verwerken. Ook toen bleef het tot vijf minuten voor tijd 0—0. Terwijl Twente toch koploper is. Binnen vijf minuten kregen we toch drie achter onze oren. Toen heb ik ook verschillende spelers hui lend de kleedkamer in zien ko men." Als trainer van het C-elftal werk je met het nadeel dat vrijwel nooit het zelfde elftal binnen de lijnen komt Heb je een uitblin ker dan verdwijnt hij direct naar het A-elftal. Dutina: ,,ïk werk natuurlijk voor de presta ties van het eerste elftal. Dat weet je van tevoren. Eigenlijk is het niet helemaal juist In de eerste plaats omdat je altijd een speler terugkrijgt die teleurge steld uit het eerste komt. En aan de andere kant omdat ik ook prestaties wil leveren met het C-team. Temeer omdat ik als trainer een nederlaag moei lijker kan verdragen dan als speler." Vol enthousiasme vertelt Slobo dan over zijn jongens.". „De hele groep biedt enorm veel perspectieven", oordeelt hij. „Het zijn allemaal fijne jongens die zeker over een paar jaar een plaats in het eerste aan kunnen. Dat is voor de vereni ging natuurlijk ontzettend be langrijk. We moeten ons oriën teren op deze knapen en niet gaan proberen spelers bij ande re clubs weg te kopen." Tot nu toe is één speler echt doorgebroken. Aad van der Vlïst speelde al een flink aantal wedstrijden op het middenveld in het keurkorps van Leo Hal kes. „Hij is een geboren leider", meent Dutina. „In ons elftal is hij vooral nuttig omdat de an dere spelers veel van hem aan nemen. Tenslotte heeft hij al een aantal wedstrijden in het eerste gespeeld. De andera jon gens zien nu in dat zij ook een kans hebben als ze zo spelen als Aad." Uiteraard is Van der Vlist niet de enige die zich duidelijk mani festeert. Jan van der Hoek, Arie van der Reyken, Wim de Gids, Hans Smulders, Ton de Wolf, Robert Korengevel, Erik Visser, Fred Goudriaan, Henk Sigmond en de drie keepers John Marreveel, Rob Hoppe en Eddy van der Most zijn in feite ook al aan het doorbreken. Trainer Dutina zegt nooit de nei ging te hebben in te vallen als het niet zo best gaat met zijn team. „Wie garandeert mij dat ik wel de doelpunten zou ma ken?" vraagt hij zich terecht af. „Ik waardeer mijn eigen kwali teiten maar ik zou wel erg veel kapsones hebben als ik ook nog eens mee zou gaan spelen. Van daar dat ik ook nooit als speler trainer bij een andere vereni ging; zou gaan spelen. Dat kan nooit goedgaan." ,4 Na de eerste drie ronden van de competitie in de Rotter damse Schaakbond zit de Schiedamse schaakvereni ging' Groenoord in de pro blemen. In de promotieklas se bungelt het met twee matchpunten en twaalf bordpunten onderaan. De acht teams in de promotie klasse ontlopen elkaar in kracht niet veel. Het tweede tiental van Spangen gaat in die klasse op het ogenblik op kop met vier matchpun ten en achttien bordpunten. NRSG/Wiüielm Steinits volgt met slechts twee bord punten minder. Vier vereni gingen, Krimpen aan de Us- sel, Charlois/Europoort 4, Dordrecht 2 en Volmac-Rot terdam 2, hebben drie matchpunten. Tussen de vier is slechts totaal één bordpunt verschil. Messe- maker heeft evenals Groe noord twee matchpunten; de Goudse vereniging heeft echter 2 1/2 bordpunt meer. Schiedam 2 heeft de kopposi tie in de eerste klasse A af moeten staan aan Messema- ker 2. Het Schiedamse tien tal werd tegen Schiebroek met een 61/2-3 1/2 nederlaag geconfronteerd. De Schie dammers bezetten inmiddels ook de tweede plaats niet meer. HVO 1 heeft die plaats voor zich opgeëist De Vlaardingers hebben vijf matchpunten. Maassluis, dat in dezelfde klasse speelt haalde ten koste van Vol- mac-Rotterdam 4 de eerste twee matchpunten binnen. Het eerste tiental van Schie dam leidt zander punten verlies in de eerste klasse B. De Schiedammers verzamel den al 18 1/2 bordpunt Het Westen Regina heeft twintig bordpunten vergaard, maar moest één matchpunt inleve ren dankzij een 5—5 tegen Volmae-Rolterdam 3, Het laatste team bezet een derde plaats. Charloïs/Europoort 6 en Alblasserdam zijn in deze klasse nog zonder match punten. In klasse 20 is het Vlaardingse Shell nog ongeslagen, even als Capelle dat echter twee bordpunten meer heeft dan Shell. HVO 2 bezet raet vier matchpunten, slechts verlies tegen Shell, een ongedeelde derde plaats. Groenoord 2 deelt in klasse 3e de eerste plaats met messe- maker 3. Schiedam 4 staat op de derde plaats met twee matchpunten minder. Maas sluis 2 bezet hier de onderste plaats zonder matchpunten terwijl het Schiedamse Het Zwarte Paard met twee an dere achttallen twee punten verzamelden. Groenoord 3 Schiedam 3 en HVO 3 ne! men respectievelijk een der- de, een vierde en een vijfde plaats in de klasse 3f. De twee Schiedamse verenigin gen schoven drie, de VTaar- dingse twee matchpunten bijeen. In de vierde klasse C staat HVO 4 op een tweede plaats. Groenoord 4 en Schiedam 5 delen de vierde plaats en Het Zwarte Paard 2 bungelt onderaan. Shell 2 en Shell 3 doen het goed. In respectie velijk 4e en 4g bezetten zij de tweede en eerste plaats. Schiedam/Vlaardingen Voor de zaalvoetbal-competitie is de vol gende promotie- en degradatie regeling van toepassing: Hoofdklasse: Het laatst geëindig de team degradeert naar de eerste klasse. Eerste klas: De kampioenen van de eerste klas A en B promove ren naar de Hoofdklasse. Het laatste team degradeert naar de tweede klas. Tweede klas: De kampioenen van de tweede klas A, B, C en D promoveren naar de eerste klas. Het laagst geëindigde team degradeert naar de derde klas. Derde klas: De kampioenen van de derde klas A, B, C, D, E, F, G en H promoveren naar de tweede klas. Degraderen is niet mogelijk. Vlaardingen De 18-jarige judoka Hans Hoogendijk is in Madrid bij de wereldkampioen schappen in het lichtgewicht als rijfde geëindigd In zijn finalepartij om de derde plaats verloor Hoogendijk van een Amerikaan waardoor hij op de vijfde plaats eindigde. „Ik had nooit ge dacht dat ik zo ver zou komen", zegt de judoka. „Tenslotte was ik de jongste deelne mer in die klasse. Alle tegenstanders waren ongeveer 20 jaar en gaan volgend jaar over naar de senioren. Daarbij komt dat er ook Japanners bij waren. En die zijn nog steeds on verslaanbaar. Van de vijf deelnemers uit Japan eindig den er drie als eerste en twee als tweede". Hans Hoogendijk kwam wel tegen de huidige Euro pees kampioen, Delvin uit Fran krijk, op de mat „Ik stond tegen hem op winst maar kreeg een vol punt tegen. Toen was het na tuurlijk wel afge lopen. Tegen Ja panners heb ik jammer genoeg mei gestreden. Die zaten allemaal in etn aniere pou le", Bondstrainer Pe ter Sneijders was uiteraard zeer te vreden over de be haalde resultaten. Want niet alleen Hans Hoogendijk vertegenwoordig de ons land. In het halfzwaargewieht deed Hennie Ple zier uit Wassenaar mee terwijl in het half middenge wicht Mattie Bar- tels op de mat kwam. Evergreen hier in de wed strijd tegen Oude Maas. „Hockeyers luisteren niet," zegt coach Smaling Schiedam De Schiedamse scheidsrechtersvereniging orga niseert op wij dag 7 januari de traditionele nieuwjaarsviering. In het clubhuis De Toekomst van Excelsior '20 2al om 2Ö.ÖÖ uur worden begonnen met de viering. Maassluis In tegen stelling; tot de dames, zijn de heren van hoc- key-vereniging Ever green uit Maassluis er op gebrand om een promotie naar de der de klasse te bewerk- stelligen. Dat zij dit niet meer in eigen hand hebben, komt volgens coach Sma ling door een gebrek aan concentratie en vooral ervaring. „We hebben met dit team op een ongelukkige wijze teveel punten laten liggen in wed strijden waarin wij op winst stonden." Als voorbeeld haalt hij de wedstrijden tegen Oeda en Westland aan. „In Hoogvliet stonden wij met nog tien minuten te spelen op een 3—1 voorsprong, toch wist de tegenpartij nog tot 3—3 terug te komen. Van Oeda toen een goede prestatie maar voor ons onnodig pun tenverlies." Punten die Ever green nu tekort komt om op de recht op promotiegeven- de tweede plaats te komen. „Sommige spelers moeten nog leren om een gunstige stand vast te houden." Jammer vindt Smaling het dat er zowel vóór als in de wed strijd zo slecht wordt geluis terd naar de aanwijzingen welke er van de kant naar ze worden geschreeuwd. „Ik zou willen dat de spelers die mentaliteit en discipline hadden van de voetballers. In de voetbalwereld wordt ontzettend veel waarde ge hecht aan het praatje vooraf en in de rust Dat ligt bij een hockeyer wel anders. Ze staan wel vriendelijk te knikken maar ik heb sterk de indruk dat het gesproke ne niet overkomt." Toch is Evergreen nog lang niet kansloos om de promo, tie te bereiken. Er moeten nog vier wedstrijden ge speeld worden waaronder die tegen koploper AMMC. „We moeten proberen tegen deze absoluut sterkste ver eniging minstens een gelijk spel te behalen. Als mede- concurrent Capelle dan ook nog een punt verliest, via een beslissingswedstrijd als nog die fel begeerde tweede plaats te behalen." Aan de begeleiding rond dit herenelftal zal het beslist niet liggen. Zo neemt Peter Reinders de hockeytraining voor zijn rekening terwijl Leendert Smit voor de zo nodige conditie zorgt Een driemanschap waarin een fijne sfeer heerst „Er is een goede samenwerking tussen ons. Doordat ik in Zuidland woon is het onmogelijk om bij elke training aanwezig te zijn. Daarom worden mijn eventuele wensen via aan voerder Pieter van Noort ge speeld." Het coachen van dit herenelf tal doet Smaling dit jaar voor het eerst Voorheen had hij de begeleiding van een jongens A-elftal, dat be kend stond als erg moeilijk, en daarmee een leuk seizoen gedraaid. Zelf is Smaling geen onbeken de in de sportwereld. Mede door het beoefenen van de zwemsport, zelfs op interna tionaal niveau, als zijn op treden in dienst van sportin- structeur geeft hem recht van spreken. Via zijn doch ter werd hij daadwerkelijk bij het hockey betrokken al bezorgt zijn verhuizing naar Zuidland hem de nodige hoofdbrekens. „Soms lijkt het wel of ik op het Evergreenveld woon", zegt hij. Voor de toekomst behoeft Evergreen zich be slist geen zorgen te makea „Op dit moment loopt er bij de jongens-B een knaap van dertien jaar te spelen als een grote vent die op dit ogen blik alleen zijn leeftijd legen, heeft om in het eerste te komen. Al zou wat meer concurrentie voor de selectie beslist geen kwaad kunnen." Desondanks is coach Sma ling niet geheel ontevreden in een vereniging waarin de gezelligheid en sfeer hoogtij rierea Zondag (2e Kerstdag): Basketbal- toernooi Smits Slikkerveer voor Juventus heren en dames. Sporthal De Fakkel, Ridder kerk. "Wielercross in Soestdui- nen voor o.a. Harga. Maandag: Zwemtoemooi, Sport- fondsenbad, Schiedam Dinsdag: Finales Zwemtoernooi, Sportfondsenbad, Schiedam Tafeltennistoemooi, Koren beurs, Schiedam Spirit-Sper wers 4, Energiehal, 21.00 uur. Vlaardingen Drie Vlaar dingse zwemmers zullen op Tweede Kerstdag meedoen aan de traditionele revan che-wedstrijden die in Lei den worden gehouden. Corry van der Ende, Enk Zwanenburg en Rob Claas haalden een daarvoor be paalde liraiet waardoor ze meer kunnen doen. Aan de wedstrijden, die ieder jaar in Leiden worden gehou den, doen hoofdzakelijk jeugdzwemmers mee. Het Schiedamse SZC zal juist- daarom niet aan de wed strijden deelnemen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6