T axibedrij ven krijgen het weer erg druk Gemeente heeft fouten gemaakt Ik neem al&cheid gtmoegen DONDERDAG 30 DECEMBER 1976 Na twaalven loopt het storm Tiijziging dienstregelingen Met de KNNV naar Tholen Gebroken been door gladheid Nieuwjaars ontmoeting Sneeuwpoppen belemmeren het verkeer Wie komt het verst? Bewoner Warande schrijft aan raad: Zieken omroep krijgt gift Verzoekplaten voor patiënten 3 De jaarwisseling nadert met rasse schreden. Overmor gen zijn we al weer -een jaar verder. In de keuken hangt al een zware geur van het oliefaollenbaltken. Het vuurwerk wordt alhoewel minder dan vorig jaar grif verkocht. Hier en daar is men al bezig de kwaliteit van de rotjes en vuurpijlen te testen. Tenslotte weet je pas „dat ie 't doet als ie een knal geeft". Op oudejaarsavond krijgt het personeel van de openbaar vervoersmaatschappijen vrijaf. Voor het openbare' vervoer is men darx toegewezen op de taxibedrijven. „Wc krijgen het weer erg druk", zegt de heer J. N. Hofman uit Maassluis. Hij heeft aldaar een taxibedrijf met twintig auto's. „Als je een taxi wilt hebben, moet je vantevoren wel even opbellen. Na twaalf uur loopt het storm. De kans is groot dat je achter het net vist, ais je in het nieuwe jaar beit. Er is ech- 'UlilllUHUminUllHllillllllllUliimilllHIIllUIUIUIl ter geen sprake van, dat we al helemaal zijn volgeboekt. Dat Is lariekoek". Het is en blijft een feit dat het nieuwe jaar altijd op luidruchti ge wijze wordt ingeluid. Voor de taxichauffeur kan dat uite raard risico's met zich mee brengen. Zijn er wel eens moei lijkheden? Hofman: „Vorig jaar hebben we rond de jaarwisse ling te kampen gehad met een paar lekke banden. Die hebben we opgelopen door spijkers, die op de weg lagen. Ja, kijk, het is natuurlijk altijd een gok of je nu wel of niet moet rijden- In feite hebben we nog geluk gehad, 't Kan nog veel erger uitpakken. In Delft bijvoor beeld reden helemaal geen ta xi's vorig jaar". De grote vraag naar taxi's wordt Vlaanliisi^gGti Op oudejaarsavond zijn de busdiensten van »'»-vsvc»l REIT als Westnederland na 20.00 uur gewij zigd dit tijdstip laat de RET de zogenaamde borrel- busri[»*c3pjn tot 's ochtends 02.30 uur. Op nieuwjaarsoch tend l)»**s^gtnnen de bus- en tramdiensten om 09.00 uur- Bus 52 nsn 53 van Westnederland maken reeds voor 20.00 uui Iwatsn laatste rit van het jaar. Voor-, nieuwjaarsdag gt'ldidl^ zondagsdienst Ook treinpassagiers zullen mor- gen»*and rekening dienen te houden met gewijzigde aaitotrast- en vertrektijden. door dek«r"~ pJofinan vergele ken met ten simpel voorbeeld. Zijn filosofiecr lrAls de waterlei ding zou ipr-rdmigen en iedereen komt zonitrr- vvater te zitten, dan blijkl pt«is- hoe groot de behoefte aai - water is. Met oud en nieuw lijDL-fcen er geen bussen, dus dan je wel een taxi nemen, Vrossaü tussen twaalf en twee heerst «een ongelofelijke drukte, wal jsufcst in die uurtjes wil iederetarcuaaU' huis". De VUiariiggpse Taxicentrale knjgt het [(^s-meens druk „Het zijn voorn] Isc-orte ritten", zegt mevrouto toorn Drïmmelen, de echtgenote v-nart de eigenaar. „het staat vast dat onze vaste klanten voorrang krijgen als zou blijken dat de vraag naar taxi's groter is dan hetaanbod". Voor de taxichauffeurs is het vie ren van een „gezellige" oud en nieuw niet weggelegd. In hun dienstverlenende bedrijfstak moet nu eenmaal gewerkt wor den op nieuwjaarsochtend. Mevrouw Van Drimmelen hier over: „Het is jammer dat ze moeten werken. Maar ik heb geen medelijden. Als je bij een taxibedrijf gaat werken kan je er namelijk niet onderuit om 's nachts te werken. Dat brengt het beroep met zich mee". Schiedam De Koninklij ke Nederlandse Natuur historische Vereniging, afdeling Schiedam /- Vlaardingen/Maassluis houdt op zaterdag 8 ja nuari een exclusie naar het eiland Tholen, nog altijd een (bedreigd) pa radijs voor watervogels en steltlopers van diver se pluimage. De families van futen, ganzen en eenden zijn hier deze dag zeker te observeren. Om enkele soor ten te noemen: de kuifduiker, rot- en rietgans, brilduiker en grote zaagbok. De jacht op de kleine rietgans is met ingang van 15 november door de mi nister van Landbouw en Visse rij verboden. Motivatie was hierbij, dat het aantal van deze vogels te gering werd. In, de buitendijkse slikken van het ei land zijn grote groepen steltlo pers waar te nemen. Interes sant is ook de binnendijkse kreek „De Pluimpot", voor het doen van ornithologische waar nemingen, Op de schorren hoopt men de sneeuwgorzen en strandleeuweri kken aan te tref fen en mogelijk Iaat ook de zeearend zich hier zien. Voor deze excursie waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen, is vóóraanmelding nodig bij de leider, de heer v.d. Berg, tele foon 706654, uiterlijk voor 5 januari a.s. Het vertrek vindt plaats 8 januari vanaf het NS- station Vlaardingen- Oost om 8 uur. Vlaardingen De 21-jarige K. Sno moest dinsdagmiddag met een gebroken been naar het Holyziekenhuis worden ver voerd. Tengevolge van de glad heid v/as hij met zijn bromfiets op de Van Oldenbameveldt- straat geslipt. Maassluis Verleden jaar is voor het eerst in Maassluis de tot dan toe gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie van de burgemeester vervangen door een bijeenkomst van het ge meentebestuur met een meer open karakter. Dit jaar wordt de Nieuwjaarsre ceptie op dezelfde wijze gehou den. Op zaterdag 1 januari is er van 20 tot ongeveer 22 uur in gebouw „Koningshof' aan de Uiverlaan 20 een openbare ont moeting, waar iedereen van harte welkom is. Kcos Bons bespeelt de piano, en omstreeks half tien vertoont de smalfilmclub Maassluis de pre mie re vo oi ste 1 ling van het in op dracht van het gemeentebe stuur vervaardigde „Filmjour naal Maassluis 1978- Vlaardingen De Vlaar- dingse politie is dinsdag avond urenlang bezig ge weest met bet verwijderen van sneeuwpoppen en sneeuwballen die door de jeugd op de rijbaan waren gezet. Hierdoor werd het rijdende verkeer belem merd en fa gevaar ge bracht. Een groep jongelui in Vlaardingen-Ambacht gedroeg zich opvailend agressief ten opzichte van bestuurders. De Waran de waar Schiedam mer L. van Herk een bo ze brief over gaat schrij ven laat de sneeuw het verkeer aardig in de war brengen, de die ren veel last bezorgen, de straatventer er nat te voeten aan over houden, voor de schoolkinderen bete kent het een groot feest: sneeuwpoppen maken, sfieeuwhuiten bouwen, sneeuwballen gooien, of zoals hier van de Maassluisedijk af in vliegende vaart naar beneden sleeën en proberen zo ver mogelijk te komen. Voor het eerst sinds jaren betekent de kerstvakantie weer een echte winterva- kantie. Je behoeft er niet eens voor naar Oostenrijk te gaan. Zelfs het zonnetje is ook van de partij. En daar zat iedereen toch op te wachten. Uv; Mening Gewoonweg bespottelijk! Met stij gende verbazing begaf ik mij dinsdagochtend 28 december op de Koemarkt in Schiedam en zag ik, hoe menig voetgan ger en wielrijder met de groot ste moeite de Koemarktbrug over de Lange Haven overstak. -Spekglad was het en niet zelden gleden wandelaars uit Ik vraag mij af: doet de plaatselijke rei nigingsdienst niets aan die si tuatie? Ik heb mij laten vertel len, dat ai meer dan tien jaar sneeuwval die brug onveilig giad maakt Is strooien op een zo belangrijke en drukke plaats in het centrum van de stad niet een onmiddellijke noedzaak? In ben Haag gaan de gemeenterei- nigers al bij de eerste sneeuw, vlokken met strooisel de straten op. In Schiedam wacht men kennelijk tot de lente. Dan hoeft het voor mij niet meer. M- C. van Gaaien DenBaag Schiedam Bewoner L. van Herk van de Warande in Schiedam ziet het niet meer ritten: „Voor mijn part verbrandt hier alles, dat mag u best van mij weten. Ik weet niet meer, wat ik eraan moet doen." Oorzaak van rijn ontreddering rijn de verbeteringen, die de gemeente in de loop van dit jaar in de Warande heeft aan gebracht, en de wijze waarop bedrijven en enkele bewoners daarmee omspringen. Met na me gras, dat de gemeente tus sen de bomen zaaide, heeft het zwaar te verduren. Vrachtwa gens ploegen diepe sleuven erin met hun zware wielen, ondanks de verhoogde stoeprand, en zelfs liet een buurtbewoner rijn pony erop ronddraven. „De gemeente heeft gewoon gro ve fouten gemaakt De straat is tachtig jaar oud, en gemaakt voor paard en wagen. Nou heeft de gemeente de rijbaan nog zo'n veertig' centimeter smaller gemaakt. De vrachtau to's van Bingham kunnen ge woon de ingang van dat bedrijf niet indraaien, zij moeten wel over het gras," aldus Van Herk. „Overal waar de gemeente de laatste tijd straten opknapte was inspraak, alleen hier niet," zegt hij. „In veel straten werden verkeersdrempels aangelegd. Hier niet. Maar hier wonen juist veel gezinnen met jonge kinderen. Zijn de kinderen in de straat achter ons soms duur der dan bij ons? Ik heb ideeen genoeg: zet bijvoorbeeld riole- ringbuizen op hun kant aan de rand van het grasveld, dan kun nen de wagens er niet meer langs. En vul die buizen dan op met planten, de helft ervan wil ik wel voor mijn rekening ne men. Dat heb ik tegen de ge meente gezegd. Maar ik heb niets meer gehoord." Familie Van Herk let zelf Scherp op Rijdt iemand over het gras, dan gaat men erop af. Politie en plantsoenendienst zijn ook gewaarschuwd. „Die kwamen wel een keer langs, maar er is niets veranderd. Ik weet best de weg wel. Ik klaagde nog bij bewonersvereniging Zuid. Daarvan ben ik lid. Maar daar keken ze mij toen zó aan dan weet je al, dat zij er niks aan zullen doen. Mijn vrouw is nog afgegaan op die man met zijn pony, maar die zei zoiets van: oud wijf, waar bemoei jij je mee? Het helpt dus allemaal niks. Ik ga nu een open brief aan de gemeenteraad schrijven. Als de sneeuw is gezakt, kan ik foto's erbij doen. Dan zien zij het eens," moppert Van Herk. Schiedam Tijdens een gezelli ge bijeenkomst in het clublo kaal van de sportvereniging Excelsior '20 heeft de heer H. van der Geest namens deze vereniging vierhonderd gulden overhandigd aan Zieken Om roep Schiedam-voorzitter Job van der Meer. Het was het geld dat tijdens de kerstnachtmis was opgehaald. Elk jaar houdt deze sportvereniging zo'n mis, die bezocht wordt door bijna alle leden. De opbrengst van de collecte is altijd voor een goed doel. Dit jaar was de Schie- damse ziekenomroep de geluk kige. ,Ik heb zelf vier jaar in een ziekenhuis gelegen", zo zei de heer Van der Geest „Onder meer door de uitzendingen van; de ziekenomroep ben ik vaak door al de misère gekomen. En; daar ben ik nog steeds dank-, baar voor," De hartelijke woor den van het Excelsïor-hd klon ken bij Van der Meer als mu ziek in de oren. „Want", zo zei hij, „het is meestal alleen een richtingverkeer. Wij zenden uit, maar je hoort niet zo vaak wat terug van de luisteraars. Daar om is het zo fijn dat wij deze hartverwarmende woorden van een ex-patient mochten horen." Het geld is zeer welkom bij de ZOS. Er wordt hard gewerkt aan een nieuwe studioruimte aan de Korte Haven. Het zal duidelijk zijn dat een en ander veel geld kost. De ZOS hoopt binnen afzienbare tijd deze meuwe studio te kunnen be trekken. Schiedam Voor patiënten in het Gemeente- en Nolet Zieken huis heeft de Ziekenomroep Schiedam op oudejaarsavond1 een rechtstreeks groeten- verzoekplatenprogramma. Familieleden en kennissen van patiënten kunnen op de oliebol lenavond via de telefoonnum mers 70.59.33 en 714953 de beste wensen overbrengen. Het pro gramma begint *s avonds om negen uur en duurt tot 's nachts een uur. Vlaardingen In een woning aan de Spechtlaan is dinsdag een wasmachine geheel uitgebrand. De brandweer moest in actie komen om het vuur meester te worden. De oorzaak is vermoe delijk kortsluiting. De hat Hl. Hoozemans: Op zijn laatste werkdag tussen de btoaiïff «es. VlaardwpNa 38 jaar zet de heer ij HrSE-opzejTians vandaag een punlaft_<£:hter rijn ambtena- renlooptisfcsra. Öp zich niets bij zonderder saao wel meer men sen na lange staat van dienst rel j^nsioen. De heer Hoozc-n«s echter is niet zo maar m -ambtenaar geweest. Tot guiaeaapi namelijk werkte hij opdcaft_£deling militaire za ken. In di ^voorbije jaren heb ben vekp-sc-z-ge mannen bij hem aangeklopt orfl uitstel of vrij stelling van «ïxlitaire dienst „Bij hondenleed) zijn ze geweest", zegt de sètto^idende ambtenaar, „en allen iAjr-«raden dat zij een bijzonderwaren en daar om m aauasne-rking kwam om later in te gaan of zelfs helemad ne^rt"- „Hoe wij tot een advies komen? Via het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Die geeft ons de staat van inlichtingen omtrent de aard van de werkzaamheden van de- geen die (nog) niet in dienst meent te kunnen. Op grond hiervan adviseren wij het mi nisterie van defensie". Of de heer Hoozemans met een tikkeltje weemoed af scheid neemt? „In het geheel niet", zegt hij, „ik heb achten dertig jaar met plezier gewerkt en daarom neem ik nu met genoegen afscheid. Na gedane arbeid is het goed rusten. Hoe- wet, van rusten zal niet zo veel terecht komen. Ik schilder en teken erg g

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3