Toppers voor PPSC en SVV Y vonne „Ik heb van de smaak weer te pakken'* HUURVERHOGING VOOR SPORTVERENIGINGEN wsftis »rjs Tafeltenxuskampioenschappen Passieve lolbroek steekt een rotje af E^SSnïSlBËSTÜURSFUNCTIE BETEKENDE AFSCHEID VAN DE HOLLANDÏAAN VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 Programma Zaalvoetbal SUPERVISOR TOPSCORER CURSUS ANCORA Basketbaltoemooi hang en. maar vooral niet roken Schiedam/Vlaardingen Nu het weekeinde alle voetballiefheb bers het moesten doen. ronder de favoriete sport bestaat nog Steeds de mogelijkheid om te kijken naar deze tak van sport- immers, zoals iedere maandag avond wordt in de Margriethal Jta Schiedam weer een flink aantal zaalvoetbal-wedstrijden gehouden. Het in de hoofdklasse uitkomen de PPSC moet het in de sport hal Prins Alexander opnemen tegen het team van de Rotter damse Sportpers. De ploeg van coach Cor Donkersloot staat als zesde op de ranglijst en de sportverslaggevers staan vierde met drie punten voorsprong. in staat worden geacht ook maandagavond de volle buit binnen te halen. Sparta heeft vier punten achterstand op Ex celsior maar ook nog een wed strijd minder gespeeld. Met ver lies zakt Excelsior enkele plaat sen maar zover zal Peter van der Hoeven het met zijn team wel niet laten kamen. Het Vlaardingse DVO'32 behoort ook bij de koplopers en staat zelfs nog boven Sparta op de ranglijst. In de Rotterdamse Energiebal moeten zij bet op nemen tegen Steeds Hooger. Met winst kunnen zij de derde plaats van de Rotterdammers overnemen en dat verhoogt de spanning in de tweede klas. PPSC speelt erg wisselvallig bn de 3e klas D waar acht ploegen uit het Waterweggebied in spe len staat er voor leider FCN'66. een belangrijke wedstrijd op het programma. Om zeven uur spelen, de Schiedammers in de Margriethal tegen Activitas. FCN staat twee punten voor maar Activitas heeft twee wed strijden minder gespeeld. Voor eigen publiek zal het Schiedam- se team echter willen bewijzen dat het niet zo maar met zestien punten uit tien ontmoetingen op de eerste plaats staat- Om acht uur eveneens in de Mar griethal zullen de teams van Schiedam en GGK opdraven. Beide teams verkeren in de FC ff*»—Activitas, 19.15 nar. Margriethal Schie damGGK, 20.00 uur, JHargriethal WK—De- ntos^O.45 uur, Margriet- bal ExcelsiortO—Spar- ta£l-3Q uur, Margriethal SW—VnVD^1.15 uur, Margriethal Excelsior M-RKWIK^Ö.45 uur, Glympiahal Rotterdamse Sportpers—PPSC Steeds Hooger—D VO '32 Schiedam Loom hangt een flink aan tal scholieren ergens in een hoek van de Margriethal. Ze zien er allemaal bijna hetzelfde uit: spijkerbroek en bijpassend jack met daaruit een pakje Even duurt het maar om er ach- ÏTTW.NTÏJ'i ter te komen waarom. Want J alsof een leraar een slapende Haiu. ooic basketbal-vereni- leerling met de kreet „opletten" uit zijn dromen haalt klinkt opeens een harde microfoon- stem door de haL „Het is niet toegestaan te roken in de zaal." Dus trekt een legertje rocklief hebbers sloffend de raai uit naar de bar. Waar de schuine droppen en koeken voor een kwartje door Gon en Lenie driftig over de bar worden ge schoven. shag stekend en het liefst ook nog een haarborstel die veel te groot is voor het kleine borstzakje. Ze verbijten zi ch, die scholieren van het middelbare onderwijs. de boosdoener, is blij dat di- rekteur Van der Kraan net even naar zijn kantoor was. Die heeft het niet gehoord. ging is aktief. Een groot aantal steun te geven aan de organisa tie. „Ze leveren het materiaal en helpen bij het aanstellen van de scheidsrechters. Zonder hen zouden we er denk ik nooit uitkomen," oordeelt Tjassens. Het schoolbasketbal-toemooi in Schiedam is in volle gang. Niet minder dan 124 teams van de diverse scholen strijden op drie uitgezette velden om de bekers. Jan Tjassens, die in deze tijd overuren maakt en ondanks dat toch zegt: „Oudjaarsavond ga ik ondanks de vermoeidheid ze ker vieren. Kom nou, dat sla ik voor geen prijs over!" is super visor. Achter een van de weinige door Gon en Lenie getapte pilsjes zegt hij over de organisatie: „Al fffl'TTf een paar maanden vantevoren zijn. we bezig met opzetten van een dergelijk evenement. Met de school basketbal-commissie bespreken we in de eerste ver gadering de punten die van be lang zijn bij het opzetten van dit toernooi. Daarna worden de scholen aangeschreven, de pou les ingedeeld en krijgen de scholen een uitgebreid pro gramma. Zodat ze letterlijk en figuurlijk weten hoe laat het door Martijn Verwaaijen Een van de leden van Juventus is het er roerend mee eens. „In Rotterdam gaat het heel an ders," weet hij, „daar stellen ze bij deze evenementen districts' scheidsrechters aan. Maar op de oproep van de gemeente rea geert niet meer dan tien pro cent. Dat komt omdat ze geen onkosten-vergoeding krijgen. Dan willen ze al niet meer." nig problemen te verwerken." vervolgt Jan Tjassens zijn ver haal, „Ook niet wat betreft het spel op zich. Dat komt wel om dat we de regels min of meer hebben aangepast aan het ni veau waarop gespeeld wordt. Tenslotte kn je niet precies vol- gens de regels laten fluiten als er kinderen zijn die het spel nog nooit hebben gespeeld." „Attentie. Wfl Spieringshoek 13 zich klaarmaken." Een kreet die nogal wat verwondering wekt Zijn er 2oveel deelne mers? Tjassens: „Spieringshoek is „topscorer" met 31 teams. Maar ook Schravelant heeft met 21 teams ingeschreven. Daar staat echter weer tegen over dat Schieland en de Rijn mond MTS met maar drie teams zijn gekomen" Ondertussen wordt bet gesprek onderbroken door een flinke knal die vanuit de sporthal de bar bereikt. Een of andere pas sieve lolbroek heeft een rotje afgestoken. Weg Jan Tjassens, weg lid van Juventus. Later zegt Tjassens hijgend: „We heb- ben de knaap natuurlijk niet te pakken gekregen. Maar geluk kig is dit pas de eerste." Iede reen, en waarschijnlijk vooral Over belangstelling valt overigens ook niet te klagen. „Er komen natuurlijk veel klasgenoten kij- „kader bij het toernooi is -H:: '"i Jan Tjassens, de grote man achter het basketbaltoemooi. ken van spelers of speelsters. Maar daarnaast hebben we toch ook redelijk wat ouders gezien. Een teken dat het toer nooi op zich voor herhaling vat baar is. Van de kant van de gemeente heb ik nog niemand gezien. Maar de burgemeester komt de prijzen uitreiken en zal dan wel wat vroeger komen denk ik." en Lenie heeft overgenomen. Dat is alles. aanzienlijk. Daartoe behoren behoren ook drie mensen van de EHBO Ze zitter vrij dicht bij De wedstrijden worden in snel deuitgang te wrehten tot de aflossing komt Jelukkig heb ben ze het niet al te druk. Tot nu toe moesten alleen een paar kleine schaafwonden behan deld wordea En zal er zonder twijfel iemand geweest zijn die teveel zoute droppen van Gon als aanvoerder Karei Hartïngsvetdt zijn team kan in spireren wordt een overwinning niet uitgesloten. In de 2e klas B moet leider SW aantreden tegen HWD. De Rot terdammers verkeren met acht punten in de onderste regionen en op papier moet het voor de middenmoot van de ranglijstj en GGK heeft één punt zneeri overwinning kan een team ze-I ker vier tot vijf plaatsen stij. gen. De competitie is echter nog erg lang, er moeten in to- taal 24 wedstrijden afgewerkt worden. Om kwart voor negen wordt de derby afgewerkt tussen de Schiedamse teams van WK en Demos. Beide ploegen rijn in deze competitie nog niet tot grote daden gekomen. Demos heeft een punt meer maar ook een wedstrijd meer gespeeld, Als beide teams niet te zenu wachtig aan de start verschij nen kan een leuke wedstrijd verwacht worden. tempo afgewerkt Om het kwar tier galmt de speaker de vol gende wedstrijden door de sporthal. Vóór die aankondi ging wordt echter eerste het einde van de wedstrijd aange kondigd door het fabriceren van een wat kamavalachtig ge luid uit een verjaarde toeter. Het schoolbasketbal-toemooi is afgelopen. Drie dagen kreeg de jeugd de beschikldng over de sporthal. Een gezellige toe stand, dat zeker. Twee mensen zullen in ieder geval blij rijn als het afgelopen is: Jan Tjassens maar vooral de speaker. Die ligt nu in bed te roepen: .Atten tie, wilt u niet roken in de zaal. Schiedammers dus een zacht eitje zijn. Wil SW echter de leiding blijyeD bf>h"nflpm dan fa Olyznpiahal in Maassluis mr>oon zii Hllfl tcVer «ïp* vindt de se mi-derby plaats tus- mogea zij HWD zeker niet on derschatten. Coach Dick On verwacht die zijn team altijd optimaal voorbereid in het veld brengt zal voor deze ont moeting «ker wel de nodige maatregelen hebben genomen. Excelsior *20, dat met drie punten achterstand de tweede plaats van de ranglijst be2et krijgt het niet gemakkelijk tegen Sparta. De Schiedammers hebben de laatste wedstrijden gced spel op de vloer gelegd en moeten sen Excelsior Maassluis en het Vlaardingse RKWIK. Het team van Excelsior behoort tot de kanshebbers voor de bovenste plaats en heeft uit de acht gespeelde wedstrijden een to taal van veertien punten weten te behalen. De Vlaardingers hebben slechts drie punten uit xeven ontmoetingen en zullen alles in het werk stellen om wat meer punten te verzame len. Maassluis Toen aan het eind van het vorig hand- balseizoen Hans van Zelm De Hollandiaan verruilde voor het Hlaas- siuise Unitas leek er een MaaslandEnkele Maa.slind.se sportverenigingen moeten in 1977 meer buur voor hun percelen gaan betalen. De stijging is zeven procent, welke voor de tennisvereniging al per 1 januari ingaat. Sinds 1 januari 1975 was de huur niet verhoogd voor de banen aan de Molenwei de. De oude huurprijs per baan bedroeg 1200 gulden, de nieuwe huurprijs komt op 1284 gulden per baan. Dinsdag komt de huurverhoging in de gemeente raad. De raad wordt dan tevens de huurverhogingen van de schietvereniging en gymnastiekvereniging NTO in het vooruitricht cesteld. Sinds 1 ianuan 1974 waren deze verenigingen buiten de huurver hoging gebleven maar per 1 juli a.s. wil het gemeentebestuur de huurprijs met eveneens ze ven procent optrekken. Wat de tennisclub betreft, dinsdag komt een kre diet van 3540 in de raad. Dit bedrag is nodig voor de aanleg van een tennisbaan op de Molen- weide. Het betreft de uitbreiding van het aantal banen, waarover de tennisvereniging nog geen definitief standpunt heeft ingenomen. Volgens het bestuur van de vereniging kan het interne beraad nog in januari worden afgerond. SdUedam De Sthletomse ta- fettamiscomnüssie bralt op nieuw toernooi om bét gampjoenscliap «eetextiimM. Op enOatat 6 jjusasvl gestart met de wedstrijden vaat de senioren. De sSoWawSsg is CD dinsdag 11 Jannzri. Voor de Jeugd is de .tan-Dooidag vastgesteld op sa- tadtgSüxmjd. De wedstrijden worden gehouden -% ia de Korenbeurs, waar iedere speelavond om 7 uur gestart wordt 's Zaterdags wordt er gespeeld van 10 tot 18.00 uur. De finales voor de senioren worden dinsdag 11 januari ver- £r wordt gespeeld volgens de reg lementen van de J1TTB. De en- kelsptlen gaan in poules, daar na volgt bet afvafeyaieem. De finales worden gespeeld vol gens de „best of three™ en de heren A/B in „best of five.Ter klasse zijn er twee prijzen be schikbaar gesteld. De kampioen van Schiedam krijgt voor één jaar de wisselbeker. De speet dogen van het toernooi zijn donderdag 8, vrijdag 7, zater dag 8, maandag 10 en dinsdag 11 januari en voor de junioren zaterdag 8 januari sportieve breub te out* staan tussen hem en zijn dochter. Yvonne bleef bij de Vlaardingse club, temeer omdat ze een be- stuursfunctie had aange nomen. Het liep alle maal echter heel anders. Nog voordat het seizoen be gon meldde Yvonne van Zelm dat ze alsnog overging naar Unitas. De conclusie binnen De Hollandiaan was natuurlijk erg eenvoudig: - „Die gaat toch met haar vader mee". „Dat is hele maal niet waar", weerlegt de 24-jarige handbalster, ..Ik was vijf jaar bij De Hollandiaan toen ik wel een bestuursfunctie ambiSerde. Zoiets als wedstrijd-secreta- resse bij de jeugd". „Maar ai vrij snel merkte ik dat het niet klikte met de verschillende bestuursle den", vervolgt ze. ,:£r wer den beslissingen genomen waar ik het totaal niet mee eens was. Dus het duurde niet lang of ik besloot de functie op te zeggen en weer gewoon te gaan hand ballen". Het liep echter heel anders. - 1 Yvonne: „De Hollandiaan zat zonder trainer en ais je i als handbalster goed wil blijven meedraaien is des-, kundige begeleiding onont beerlijk. Bij De HoUandiaan werd het me snel duidelijk dat er zeker nog geen trai ner zou komen en dus heb ik toen mijn lidmaatschap opgezegd". Yvonne van Zelm: „Ik heb de slag weer te pakken Ambitieuze Yvonne zoo ook zonder handbal weinig vrije tijd overhouden. Na de ervaringen bij Bolland- laan overwoog ze dan ook de bandbalscboenen defini tief op te bergen. „Ik wilde me helemaal toeleggen op de cursus voor handbal-oe- fenmeester die ik volg. Daar gaat erg veel tijd in zitten. En mijn conditie hield ik op peil met tennis sen en kunstschaatsen". „Toch was het zeker niet vol doende", vervolgt ze, „Ik merkte dat mijn conditie sterk achteruit ging. Daar bij kwam dat ik ook het handbal ging misser.. Dus heb ik hier en daar weer eens gekeken en kwam ik tot de conclusie dat ik wel weer wilde gaan spelen. Vader Hans van Zelm, de draaiden. Het bleek dat er nog behoor lijk wat verenigingen waren die wel interesse hadden in Yvonne van Zelm. Zoals het Rotterdamse Ancora. Yvon ne: „Dat is een vereniging die er alles voor doet om in de hoofdklasse te komen. Daardoor trainen ze drie keer in de week. En dat werd me teveel. Ik heb ten slotte ook die cursus nog. Dus dat heb ik helaas af moeten wijzen". Het werd uiteindelijk Unitas. „Dat kwam eigenlijk door dat ik nogal eens met mijn vader mee ging om te kij ken. Toen werd me ge- vraagd of ik geen zin had om te gaan spelen. Vandaar dat ik nu in Unitas speel". Over de vereniging is de handbalster duidelijk te spreken. „Het lijkt wel of ik er al jaren speel", zegt ze. „Ik ben vooral door mijn teamgenoten erg prettig op gevangen. Zij hebben er ook voor gezorgd dat ik op man waar alle geruchten om dit moment merk dat ik niet zonder handbal kan". Unitas is de derde vereniging waar Yvonne van Zelm ac tief is. Tot haar 18e leeftijd speelde ze bij UVG. Vijf jaar lang speelde ze als se- nior bij De Hollandiaan, waar ze in feite haar groot ste successen meemaakte. Twee keer kampioen in de zaal, één keer promotie naar de promotieklas en vo rig jaar andermaal een kampioenschap. Stoppen met handbal zit er voorlopig niet in. Vooral niet nu het in de zaal zo goed gaat met Unitas. Maar één wedstrijd werd verlo ren, één gelijk gespeeld en de rest gewonnen. Waar door de Maassluise ploeg als tweede op de ranglijst staat genoteerd. „Als ik stop met handbal dan. ga ik door met tennis. Dat is ook een machtige sport Maar het handbal ml voor lopig nog wel voorop ko men denk ik. Eigenlijk heb ik nu weer goed de slag te pakken".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6