FC VlaardiiigeiL en SW drie punten meer Veranderingen moet je aanvaarden" Gudi Schouten derde 11 V oorwedstrijdeii tweede klas ïibre Record aantal geslaagden bij VZC Zwaluwen contra Sparta in Alioy Fred Goudriaan in het gips Concentratie van Maassluis vereist HALVERWEGE DE COMPETITIE: Echtpaar Soeters na 25 jaar Juliana: DINSDAG 4 JANUARI 1977 STAND JULIANA Sar #>oo TCT«W AFGELOPEN DUUR MENTALITEIT RVOS SCHORT VERHOGING CONTRIBUTIE OP 4 Vlaardingen Morgen,' avond wordt in sportpa leis Ahoy voor de tweede maal het zaalvoetbal- toernooi gehouden, waarbij js inzet om het kampioenschap van Zuid-Holland zal worden gestreden. Het Vlaar dingse Zwaluwen, dat-de plaats in heeft genomen van Zwart Wit'28, dat naar later bleek met een te zwak elftal moest op draven, speelt na Helle- voetsluis ditmaal tegen Sparta. Zwaluwen staat nog onderaan maar zal tegen Sparta verande ring in die klassering kunnen brengen. Immers, de Rotter dammers hebben tot nu toe ook nog geen punt behaald. Naast deze twee ploegen komen ook in het veld Noordwijk—RCL, FeyenoordHellevoetsluis. Donderdag wordt gespeeld: De Musschen—Xerxes, Gouda—O- lympia en Neptunus—DKS. De eerste wedstrijd begint om 19.30 uur. Donderdag wordt als extra at tractie gespeeld een wedstrijd tussen de zaalvoetbalteams van de Nederlandse Militairen en het Rotterdams Studententeam. De dag daarvoor komen Oud- Feyenoord en Oud-Sparta te gen elkaar uit. Zwaluwen komt, onder leiding van coach Krijn Boog, met vrij wel allemaal selectie-spelers binnen de lijnen. Het zijn Aad Boers (doelman), Leen Pijpers, Jos Buitelaar, Henny Kuyten (aanvoerder), Frans de Graaf, Gernt van Toor, Martin Kei zers waard en John Schoenma ker. Gernt van Toor is de enige niet-selectiespeler Schiedam Fred Goud riaan, de 19-jarige ach- terspeier van het jeug- delftal van SVV, is voor lopig voor zes weken uit geschakeld. Aan een on gelukkige val in de sneeuw op de training hield hij een gebroken middenvoetsbeentje over en zit daarom voorlopig in het gips. Voor trainer Slobodan Dutina is dat in korte tijd al zijn derde geblesseerde speler. Zijn eerste is Henk Sig- mond, die al maanden last heeft van een dijbeenbles sure (scheurtje) en ondanks i het feit dat Sparta's clu- barts Van der Hoeven zich over hem ontfermd heeft, nog steeds niet is genezen. Trainer Dutma heeft daarom be sloten bij zijn bestuur een ver zoek in te dienen om Sigmond naar dr. Stnkwerda in Utrecht te mogen sturen. De assistent trainer van SW zelf: „Dat is volgens mij de enige weg nog Ook Wim Mulder van het A-team, die lange tijd uitge schakeld is door een spierbles sure, hoeft zich onder behande ling van Stnkwerda gesteld". De derde geblesseerde speler betreft Jan van der Hoek, maar het ziet er naar uit dat hij cr zaterdag tegen Heracles uit weer bij zal zijn. Zijn blessure betrof de kniebanden. Maassluis Het micro-korf balteam van CKC Maas sluis neemt het vanavond op tegen Vriendenschaar 2 uit Bodegraven. Het gehele gebeuren speelt zich af in de Energiehal te Hotterdam. Het is het duel van de bo venste tegen de onderste ploeg. Daarom mag een grote overwinning worden verwacht Maar of dat ook werkelijk gaat gebeuren, hangt volledig af van de Maassluïse formatie. Het zal volledig geconcentreerd en goed gemotiveerd aan het duel moeten beginnen. Want het gevaar bij zulke duels is vaak, dat men er te gemakke lijk over denkt en danig in pa niek raakt als men ontdekt dat het toch niet zo gemakkelijk gaat. Een mindere tegenstander slaat op zulke momenten gena deloos toe. Maassluis is dus gewaarschuwd en kan hel doelsaldo goed op voeren. Hetgeen misschien be langrijk kan zijn aan het «eind van het seizoen. Aanvang 21.10 uur in de Energiehal. doen voor elkaar weinig onder vlaardingen en SW Vlaardingen Halverwege de (betaalde) voetbalcompetitie in de eerste divisie valt het grote aantal verschuivingen op in vergelijking tot vorig seizoen. SW, dat vorig jaar rond de jaarwisseling de laat ste plaats bezette met negen punten, heeft er thans drie meer (12) en is daardoor vier plaatsen op de ranglijst geste gen. Ook FC Vlaardingen kwam tot drie punten meer (16) en kwam met zijn twee plaatsen hoger precies in de middenmoot te recht. De recente winst op FC Dordrecht (0—1) leidde ertoe dat de Vlaardingers hun gemiddelde van één weer haalden. Opvallend is aan de top van de eerste divisie dat Vitesse zijn po sitie drastisch heeft verbeterd. Maar liefst negen punten meer en PEC Zwolle, dat recent de perio- detitel in de wacht sleepte, al acht. Ook Volendam, dat zich aan het begin van het seizoen aanmerkelijk kon versterken, heeft thans zeven punten meer. De negatieve zin slaat de balans door voor Helmond Sport, FC Dordrecht en Heracles. De Do rd tenoren zakten van 14 naar 8 punten. Heracles van 10 naar 5 en Helmond Sport van 12 naar 7. Opmerkelijk is verder dat het gedegradeerde Excelsior in de compe titie in de eerste divisie geen enkele rol van betekenis speelt, in tegenstel ling tot MW, dat met 24 punten er drie achter staat op leider Vitesse. Ook wal het scoren betreft is het met een aantal clubs droevig gesteld, Her acles scoorde zelfs in zestien wedstrij den nog maar negen maal, maar ook Helmond Sport en FC Dordrecht blin ken bepaald met in schotvaardigheid uit. Stand halverwege vorig seizoen: Haar lem 28, FC WV 25, FSC 21, FC Groningen 20, Wageningen 19, Vites se 18, Heerenveen 17, PLC Zwolle 17, Veendam 16, Cambmir 15, Willem II 15, FC Dordrecht 11, FC Vlaardingen 13, Volendam 13, Den Bosch 13, Hel mond Sport 12, Amersfoort II, Hera cles 10, SVV 9. Stand halverwege dit seizoen: Vitesse 27, PEC Zwolle 25, MW 24, Wagerun- gen 20, Volendam 20, FC Groningen. 19, FSC 17, Excelsior 17, Hcorenvecn 17, Den Bosch 17, FC Vlaardingen 16, Willem II 16, Veendam 15, Cambuur 12. SW 12, Amersfoort 11, FC Dord recht 8, Helmond Sport 7, Heracles 5 (de cijfers geven het aantal punten aan na zestien gespeelde wedstrijden). Schiedam Op het bijzet tafeltje staat een enor me plant. Op het kaartje is geschreven: „IIG met het 25-jarig bestaan, Passage VCJ". Geadres seerd aan het echtpaar Soeters. „Leuk hè?" zegt mevrouw Soeters ter wijl de eerste kop koffie binnen wordt gebracht. Het zijn eigenlijk twee ano nieme mensen die wel wat meer bekendheid verdienen. Zij waren het die 25 jaar geleden op het idee kwamen een gymnastiekvereniging op te richten. Nu, na de kwart eeuw, is het uitge groeid tot een florerende gymnastiek-, volleybal-, en drumbandvereniging. „Het is begonnen met een gymnastiekclub." zegt me neer Soeters, die min of meer als woordvoerder zal fungeren, „Het was een Christelijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoe ding. Dat hebben we inder tijd met opzet gedaan want dan kan je alle kanten uit." „Het is allemaal op 28 december 1951 begonnen," vult zijn vrouw aan. „Met tien mensen verlieten we een vereniging maar we wilden gewoon ver der gaan. Dus moesten we een zaal hebben. Uiteindelijk kon den we een zaal van de Julia- naschool krijgen. Toen is ook de naam Juliana ontstaan. Op 2 april, toen we als vereniging begonnen, hadden we ongeveer IÖQ leden. Binnen drie jaar ech ter was dat uitgebreid tot 700 leden." In die tijd, maar vooral ook daar na, bleek dat alle vrije tijd van bet Schiedamse echtpaar in de vereniging ging zitten. Hij als gediplomeerd gymnastiekle raar, terwijl zijn vrouw assis teerde bij de grote groep. „Ik heb het helemaal pro-deo ge daan," zegt meneer Soeters. „En dat terwijl er op dit mo ment genoeg mensen zijn die er zelfs een dagtaak van maken. En er nog goed van leven ook." mj j konden we helaas geen leiders meer vinden," zegt mevrouw Soeters wat spijtig, „toen moes ten we wel stoppen. Op dat moment waren de dne christe lijke"verenigingen al bezig met een fusie. Maar dan zou ge- door Marlijn Verwaaijen werkt moeten worden met een overkoepelend bestuur. Daar hadden we geen zin in. We heb ben toen nog wel het 20-jang bestaan gevierd, maar kort daarna was het afgelopen met de gymnastiekvereniging Julia na." Iets wat onmogelijk lijkt te zijn met de drumband en de volley balvereniging Passage Volley bal Jubana Combinaüe. Over de drumband Jubana zegt me vrouw Soeters: „Met zes tam boers zijn we begonnen. Maar ook dat hep in het begin niet zo best. Pas na de heroprich ting in 1968 ging het goed. Toen kregen we voor het eerst ook majorettes bij." Toch moest het echtpaar lijdzaam „Het probleem bij een dergelijke toezien noe de bloeiende verem. verentgmg is echter dat het ma- ging op de fles ging. „In 1974 tenaai zo ontzettend duur is," vervolgt haar man. „De pakken hebben we dan ook allemaal zelf gemaakt, En de rest haal den we binnen met oud-papier- akties. Ik zou zelfs durven zeg gendat we meer hebben aan oud papier dan aan donateurs. Op dit moment zijn we weer bezig met een dergelijke aktie. En dat loopt zondermeer goed, al is het wel een heel werk om iedere maand die kranten op te halen." Het tweede kopje koffie wordt binnen gebraeht. Waarna de volleybalvereniging Passage VCJ aan de beurt komt. Een club binnen een club die de tegenwoordige tijd niet ontliep. Een sponsor werd aangetrok ken waardoor de naam Juliana veranderde. Hebben de Soeters* het daar moeilijk mee gehad? Mevrouw Soeters: „In het begin wel ja. Maar later merk je dat er eigenlijk mets verandert. En dat de sfeer hetzelfde is geble ven. Maar in het begin vond ik het zeker niet leuk." Haar man echter: „Je ontkomt er tegen woordig niet meer aan. En ach, de letters „VCJ" zorgen er toch nog voor dat de familieband die zondermeer is ontstaan blijft. De naam op zich is niet belang rijk- Het gaat er om dat het blijft bestaan. En daar ben ik niet bang voor." De mentaliteit komt ter sprake. Iets wat in die 25 jaar waar schijnlijk het sterkst Is veran derd. Dan ook zegt mevrouw Soeters wat verbitterd: „Vroe ger wilden de leden nog vech ten voor de vereniging. Dan deden ze er ook alles aan om de vlag te mogen dragen bij uitvoeringen of zo. Tegenwoor dig moet je bijna zelf met dat ding lopen omdat niemand het wil." „Het klinkt misschien wat vreemd, maar ik geloof dat veel ouders de oorzaak zijn van de vermindering," zegt meneer Soeters. „Ze zijn tegenwoordig niet meer zo geïnteresseerd. Het is zelfs gebeurd dat we contri butie ophaalden en er ouders waren die met eens wisten dat hun dochter of zoon lid was. Vroeger mochten de kinderen lid worden maar ze moesten het niet in hun hoofd halen om na een half jaar op te zeggen. Dat gebeurde gewoon niet" „Ja, en dan de grote monden die je krijgt," vult de vrouw des buizes aan, „als je zegt: Job, dat moet je zo niet doen", dan gooien ze Het echtpaar ...veranderingen den... Soeters aanvaar de boel er rustig bij neer. Je krijgt soms opmerkin gen naar je hoofd geslin gerd waar je van schrikt Maar goed, het hoort bij deze tijd. Daar kunnen wij toch ook niets aan verande ren." Vandaar dat het echtpaar ook nauwelijks teleurge steld is in deze tijd. „Nee hoor, daar is geen spra ke van" zegt meneer Soeters. „Dergelijke ver anderingen moet je ge woon aanvaarden. En we leven nog net zo hard mee als voorgaande ja ren. Het is zelfs zo dat ik een kwaaie bui heb als een volleybalteam verliest. En volgende week hebben we ook pe ch. Want dan is mijn vrouw die zaterdag jarig, maar spelen vier teams van Passage thuis. Moe ten we die verjaardag maar op zondag viere- n De huldiging van de 1500 meter. In het midden winnares Marjan van Dalen, links Pietie Postma en rechts de als derde geëindigde Gudi Schouten. Amsterdam Het Vlaardingse schaatstalent Gudi Schouten is derde geworden bij de nationale schaatswedstrijden die dit weekeinde op de Jaap Edenbaan m Amsterdam werden gehouden- De omstandigheden in de hoofdstad waren ideaal Op uitstekend ijs en bij vrijwel windstil weer kwamen de meeste rijdsters tot uitstekende tijden. Vandaar ook dat vele persoonlijke records sneuvelden. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Marjan van Dalen 45.0 sec., 2- Pietie Postma 45 6, 3. Gudi Schouten 45.8. 1000 meter: 1. Hennie Ebbinge 1 mm, 33.8 sec., 2. Pietie Postma 1 34.0, 3 Gudi Schouten 1 34.1 1500 meter: 1. Marjan van Dalen 2 min. 24.2 sec ^2. Hennie Ebbinge 2.24.9,3. Gudi Schouten 2.25.1. 3000 meter: 1- Marjan van Dalen 5 mm. 4.9 sec., 2. Hennie Ebbinge 5.04 9,3. Hennie Top 5-10.2. Eindklassement: 1 Marjan van Dalen 198 684 pnt., (overwinningen op drie afstanden), 2. Hennie Ebbinge 192.117, 3. Gudi Schouten 193.367. Vlaardingen De deelnemers aan de voonvedstrijden tweede klas libre biljarten, die gedeel telijk al van start zijn gegaan, zijn verdeeld over drie poules. De biljarters van het district Schiedam in poule één spelen hun wedstrijden in café De Waal aan de Waalstraat m Vlaardingen, Deelnemers zijn: H. Zonnebelt, J. Zoutendijk, A. van Woerkom, M. Sijs, J- Kauwenbergh en P. Mondt. Pouleleider H. Zonne belt. Speeldata: 6, 13, 20 en 27 j ar.ua n en 3 februari. Aanvang 19.30 uur. De deelnemers van poule twee, die hun wedstrijden spelen in café Rotterdam aan de Parallel weg in Vlaardingen, zijn: L, Meyer, H. Stiefel, H. Bakker, K. van Rossen en M. van Kempen. Pouleleider is L. Meyer. Speel data, 10, 17, 24 en 31 januari en de aanvang van de wedstrij den is 19 30 uur. De deelnemers in poule drie spe len hun wedstrijden in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen. Deelnemers zijn: J. de Koning, P. Warmerdam, P. Loenen, A. van der Kooy en H. de Geul. Speeldata; 6, 13, 20 en 27 januari en 3 februari. Dc (8) finalisten komen op 18, 19 en 20 februari tegen elkaar uit. Vlaardingen DeVlaardingse Zwem Club heeft het afgelopen jaar een record bereikt met het aantal behaalde zwemdiplo ma's. Om precies te zijn 623 tegen in 1975 577. De VZC heeft daarmee opnieuw bewezen een belangrijk aandeel te hebben in de veiligheid van de Vlaar dingse jeugd. Het gemiddelde per maand ligt thans op 50 diploma's, maar gezien het feit dat de VZC en andere Vlaar dingse zwemclubs een groot ge brek aan zwemwater hebben, zal het uiterst moeilijk worden om dit jaar het aantal van 623 te verbeteren. Er zal dit jaar wél getracht wor den om meer zwemmers de zg. hogere diploma's te laten beha len, terwijl ook de plannen voor het verkrijgen van waterpolo- brevetten in een gevorderd sta dium verkeren. De laatste serie geslaagden van het afgelopen jaar waren: Van, Brandwijk, Eigenraam, Gerrit sen, Geurt2, Hempenius, De Jong, Van Kempen, Meyer, Op- schoor, Lassooy, Van Noorden- ne, Van der Struijs, Visser, Blok, Bambach, Bouman, Blom, Blauw, Van der Berg, Van der Boogert, Doornbos, Gerth, Van der Have, Lang, Mosterd, Van Miert, De Maat, Van der Pluym, Rijshouwer, Rolaff, De Snaijer, Van der Schaft, Terbrugge, Terbrugge, Toet, Van der Voordt, Verburg, Wessel, Elvers, Bakker, Barg, Konmgs, De Maat, De Maat, Bouman, Van der Boogert, De- genaar, Nome-Dolman, De Snaijer en Terbrugge. Vlaardingen Het hoofdbestuur van deRotterdgmse Ontspannings Vereniging ROVS heeft een verhoging van de contributie tot nader order opgeschort. Op een besturenavond maakte voorzitter Joop Leegsma bekend dat het bestuur zich opnieuw over de bronnen van inkomsten var^de ROVS zal beraden alvorens tot een verho ging van de afdelingscontributie over te gaan. Op de algemene ledenvergadering van 23 februari zal een nieuwe bekendmaking volgen. De aangekondigde verhoging van het algemeen lidmaat schap voor dit jaar, van 15,- naar 18,- blijft van kracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4