W elzijnsvoorzieniingen verkeerd verdeeld Aannemer adviseert sloop Straks weg 1 Restaureren is kostbaar.... Schiedam in hoger beroep AVR-besluit Ik neem de proef RAPPORT TOONT AAN Volvocar moet zelf foelieren Tekort aan speelzalen j Prijs voor Schiedamse schilder Eerste schoolkrant voor burgemeester Beroofde man uit café verwijderd Onderzoek Bouwcentrum m Renovatieproject Kortedijk Waalstraat krijgt nieuw gezicht Weg dicht voor zondag rijders Geen B. en W.- spreekuur Vrijdag 21 januari 1977_ SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25752.8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Amateur-schilder J. B. van Deventer uit Schiedam heeft gisteravond een prijs ont vangen, beschikbaar gesteld door Schiedams Joegoslavische partnerstad Velenje. Joop Daal- meijer, voorzitter van de afde ling Internationale Uitwisseling van de Schiedamse Gemeen schap reikte aan hem een boek uit en een fles drank. Van Deventer kreeg zijn prijs, omdat één van 2ijn schilderwer ken,. een tekening van een pol derlandschap, op een. expositie in Velenje is bekroond. De ten toonstelling van amateurkunst enaars uit alle partnersteden werd gehouden tijdens de jaar lijkse vergadering van de part nersteden, op 22 en 23 oktober 1976. Vlaardingen Burgemeester W. A. Kieboom krijgt de eerste schoolkrant van de openbare scholengemeenschap Professor Casimir. Dinsdagmiddag om half drie wordt het eerste exemplaar aan de burgemees ter uitgereikt. Dit gebeurt in de aula van de scholebgemeen schap aan de Claudius CivUis- laan 41 in Vlaardingen. ,De inhoud van deze schoolkrant is samengesteld door ouders, leerlingen en leraren. Het is ondermeer de bedoeling dat door dit blad alle mensen die behoren tot de professor Casi- tnirscholengemeenschap of er iets mee te maken hebben, nog meer bij de school betrokken worden. Schiedam De ondernemings raad van het bedrijf raadt Vol vocar af het beheer van het Schiedamse filiaal in de Nieuw Mathenessestraat voor een deel over te dragen aan de zelfstan dige Volvodealer Weber. Dat staat in een pas gereedgekomen rapport. Volgens Wil Peper kamp uit Papendrecht, woord voerder van vakbonden NW en NKV, heeft de directie al besloten een negatief advies over het rapport uit te brengen aan de raad van commissaris sen die op dinsdag 1 februari vergadert Peperkamp zegt dat Volvocar het Schiedamse filiaal, Daf Perso nenauto B.V., en een filiaal in Eindhoven best kan behouden indien bepaalde investeringen worden gedaan. De twee vak bonden willen daarvan mr. A. de Wilde uit Heerlen op de hoogte stellen. Deze is werkne- merscommissaris sinds Volvo Daf overnam en kan als zoda nig ten gunste van de vakbond- seisen in de melk brokkelen, hoopt Peperkamp. Rotterdam De 29-jarige E. 't H. uit Vlaardingen is gisternacht op de Kruiskade beroofd van zijn geldmap en papieren. Op weg naar zijn auto werd hij door drie mannen tegen de grond geslagen en getrapt Na afloop van de beroving ging 't H. naar een café aan de 's-Gravendijkwad, waar hem een tweede onaangename ver rassing wachtte. Hij werd hard handig verwijders en liep diver se builen op het hoofd en een gescheurd vingergewricht op. Schiedam Het Rotterdamse Bouwcentrum verricht binnen kort in Schiedam een onder zoek naar de huisvesting van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudingen. De stuurgroep van ambtenaren en huiseigenaars die zich met deze problematiek bezighoudt zal hiervoor opdracht geven zo dra subsidie is verkregen. Over de resultaten van het komend onderzoek zal volgens burge meester Arie Lems de gemeen- teraad worden ingelicht hems wil de stuurgroep niet opza delen met onderzoek naar het grote aantal mensen dat Schie dam verlaat en elders huisves ting zoekt Het CDA-raadslid Piet Poot vroeg daar deze week tijdens de gemeenteraadsverga dering wel om. Met de groep „verlaters" zou volgens de bur gemeester echter beter een raadscommissie zich bezig kun nen houden. i De woningen getekend door de 77-jarige E. van der Land. Vlaardingen Afbreken van de voorgevels van de woningen aan de Kortekade in Vlaardingen zal dui zenden guldens kunnen besparen. In een zelfde steensoort kan een nieuwe gevel worden gebouwd zonder dat het karakteristieke beeld van de buurt naast de Acolusmolen verloren gaat Ditstelt woord voerder J. R. Bongaertz van aannemer Both, die de werkzaamheden aan het renovatieproject ruim een maand geleden beëindigde op verzoek van de ge meente Vlaardingen. De aannemer aanvaardde aan vankelijk deopdracht om reno vatie van de woningen uit te voeren. Bij de werkzaamheden kwamen er zaken aan het licht' waardoor de kosten een aan zienlijk stuk hoger uitkomen dan de aanneemsom. Both staakte de werkzaamheden toen hij met bouw- en woning toezicht van de gemeente tot de conclusie kwam, dat renovatie op de rand van het onaan vaardbare dreigde te komen in verhouding tot de kosten. De aanneemsom bedroeg 428,000 wat neerkomt op een slordige 54.000 per woning. De bedoeling was, dat de ruim tachtig-jarige huisjes werden vergroot met een slaapkamer, een volwaardige keuken en badkamer kregen en centrale verwarming. Volgens de. voorschriften van Uniforme AdministratievéVoor- waarden vpoor de uitvoer van werken waarschuwde aanne mer Both de gemeente, dat we gens onvoorziene omstandighe- den de bouwkosten vijftien pro cent van de aanneemsom zou den overschrijden. De aanne mer verwacht nu, dat de prijs per huis zeker de zestigduizend gulden zal overschrijden. Woordvoerder Bongaertz noemt dergelijke kosten onverant woord: „Moesten we voor de aanneemsom het projekt uit voeren, dan konden we niet lan ger garant voor de uitvoering van het werk staan, zo lieten we de gemeente weten. Maar die schijnt nu kost wat kost de voorgevels te willen behouden en dat belooft een dure zaak te worden". Goed beschouwd noemt Bon gaertz die houding zelfs dwaa- s: „Nieuw werk in dezelfde vorm kan goedkoper". Beweringen, dat de gemeente in middels met een andere aanne mer in zee zou gaan om het projekt te realiseren worden door wethouder Bas Goudriaan overigens bestreden. „Als ze dat doen, eisen wij een schadevergoeding wegens con tractbreuk", stelt aannemer Bo th, die in het project al zo'n slordige vijftienduizend gulden heeft gestoken. De Vlaardingse gemeente, die aanvankelijk had laten weten geen extra krediteten te willen voteren voor de woningen zal nu moeten beslissen wat er ver der moet gebeuren. Dat zal me de afhangen van het gesprek dat aannemer Both vanmiddag met wethouder Bas Goudriaan voert, Het advies van de aanne mer luidt in elk geval: sloop. Vlaardingen Met de situering van de bejaardentehui zen in Vlaardingen is het beroerd gesteld. Ongeveer de helft van de totale accommodatie bevindt zich in de wijk Holy. In het oude stadsdeel, waarmee de bejaarden toch het meest vertrouwd zijn, mee zijn, zijn slechts 179 verzorgingsplaatsen, waarvan 140 in de Billitonflat op langere termijn aan alle accommo datie-eisen kunnen voldoen. Het is een van de conclusies uit het langverwachte socioonder- zoek, dat een soort inventarisa tie behelst van alle welzijns- aangelegenheden. Het rapport heet „Vlaardingen, inventari satie-onderzoek welzijnsvoor zieningen." Het moest worden opgesteld in verband met het in de maak zijnde structuur plan. In het rapport staat dat de situatie ten aanzien van de spreiding van de bejaarden nog ongunstiger wordt als het be jaardencentrum van de Stich ting Huisvesting Bejaarden op Humanistische grondslag, Vlaardingen De Waalstraat in het Vlaardingse centrum wordt heringericht. De huidige on overzichtelijke situatie zal dan hopelijk worden opgelost. Bur gemeester en wethouders willen voor deze herinrichting een be drag van 24.500 gulden beschik baar stellen. Een beperkte reconstructie van een gedeelte van de Waalstraat v/as al in het parkeermeterplan voor het centrum Vlaardingen opgenomen. De behandeling van dit parkeermeterplan is echter uitgesteld totdat er meer gegevens over het structuur-' plan voor handen zijn. Even eens moest de studie over een parkeergarage zijn afgerond. Het Vlaardingse college vindt de situatie in de Waalstraat - mid den in de straat staan bomen! - echter zo hachelijk, dat men heeft besloten de raad alvast een voorstel aan te bieden in afwachting van de behandeling van het parkeermeterplan. De zuidelijke rijbaan wordt nu vol gens het plan ingericht als trot toir. Zeven parkeerkommen worden hier aangebracht Het noordelijke weggedeelte blijft voor het rijverkeer bestemd. Vlaardingen In Vlaardingen staan heel wat kinderen van ongeduld te trappelen om naar de peuterspeelzaal te kunnen gaan. Er is namelijk een wacht lijst van 416 kinderen. Dit staat in het zojuist verschenen so ciaal rapport „Vlaardingen, in ventarisatie-onderzoek welzijns voorzieningen". Vlaardingen telt elf peuterspeel zalen. Per crèche is een wacht lijst van rond de 30 kinderen. Er zijn echter twee uitschieters. De speelzaal VOP Vettenoord- sepolder in de Valeriusstraat heeft een wachtlijst van zelfs 77 peuters. Die van de V.S.V. (Vlaardingse schoolvereniging) telt slechts 10 kinderen. De ge meente heeft voorts nog een echt kinderdagverblijf. De Krentenmik. Dit verblijf biedt opvangmogelijkheden voor kin-- deren van 0 tot 6 jaar. De kin deren kunnen daar alleen wor den geplaatst op medische of sociale gronden. o waarvoor het bestuur van deze stichting reeds optie heeft in Holy, gerealiseerd zal zijn. Het isolement wordt nog versterkt door de slechte busverbindin gen die vooral voor de bejaar den een handicap vormen. De wijk Holy, vooral Hoïy-Noord komt er op meer vlakken slecht af, zoals ten aanzien van de kleuterbureaus. Voor de jonge bevolking in deze wijk, zo staat in het rapport, is de behoefte aan dergelijke bureaus erg groot Er zijn echter nauwelijks voorzieningen aanwezig. De noodvoorziening Het Praathuis voldoet op geen enkele wijze aan zelfs maar een minimale eisen van het (Inter)kruiswerk. Deze slechte situatie had vol gens de opstellers van het rap port voorkomen kunnen wor den als de betrokken kruisver enigingen wat meer bij de voor bereidingen betrokken waren geweest. Ook de positie van de GG en GD staat in het geding. Met name geldt het ook hier de accommo datie-problemen, die erg groot zijn. Hierdoor komt de effecti viteit in het gedrang. Door de sterke groei van Holy zullen de gemeenschapsvoorzie ningen aldaar excentrisch ko men te liggen terwijl zij voor de huidige activiteiten reeds te klein zijn. Zaal Middelhuysen aan de Koninginnelaan bijvoor beeld vervult een typische wijk- functie en voorziet daarmee - thans in de behoefte. Door uit breiding van de wijk met Holy- Noord zal er ruimte tekort ont staan. Bovendien komt ook de ze zaal ongunstig te liggen, Voor wat betreft het sociaal cultureel werk zal gebouw De Heipaal straks eveneens excen trisch komen te liggen. Dit is dan ook de reden dat men, streeft naar decentralisatie met; een vast, zogenaamd coördina tiepunt in het „Hart van Holy". Schiedam/Delft Gedepu teerde Staten van Zuid- Holland zijn akkoord ge gaan met het voorstel om op zondag auto's te we ren van de Harreweg in Schiedam en Abtswoud- seweg in Delft. Voor deze proef van beide gemeentes moet de da tum van ingang nog wor den vastgesteld. De nieu we regeling die fietsers en wandelaars, meer de ruimte geeft zal voorlopig gelden tot uiterlijk 1 ja nuari 1978. De geslotenverklaring voor de twee aansluitende we gen zal niet gelden voor bewoners en bezoekers van langsgelegen perce len. Werkgroep Oude Sluis in Schiedam krijgt waar schijnlijk haar zin. Het is vrijwel zeker, dat over een jaar de hoeveelheid gepar keerde wagens aan de Schie is verdwenen. De reden is dat automobiel bedrijf Walraven en Dekker, dat veel wagens bij het wa ter zet, overweegt om naar de 's-Gravelandsepolder te verhuizen. Dat gebeurt enigszins onder druk van de gemeente. Het bedrijf is door het colle ge van burgemeester en wethouders benaderd, na dat werkgroep Oude Sluis op het stadskantoor had geklaagd over de grote hoeveelheid blik in de his torische omgeving. Wethouder van milieuzaken Chris Zijdeveld zegt het daarmee eens te zijn: „Ik vind het een gruwel. En ik heb onoverkomelije bezwa ren als de openbare weg zo als opslagplaats wordt ge bruikt". De directie van het autobe drijf gelooft niet, dat de werkgroep de gemeente zo ver heeft gekregen. „Het lijkt me sterk dat die jon gens die overigens schijn baar te veel vrije tijd heb ben, de gemeente zo gek krijgen", aldus C. Dekker. «wrat» Maassluis Hoe duur restaureren is blijkt uit het verzoek van B en W aan de raad een reeds in mei vorig jaar ggegeven. krediet van 811.000 gulden te verhogen met nog eens ruim anderhalve ton. Het gaat om de panden Hoogstraat 13, 15 en 17. Inmiddels heeft het architectenbureau Visser uit Schoonhoven een lijst van aanbe steding gemaakt. De laagste inschrijver is het aannemersbedrijf Woudenberg te Ameide voor een bedrag van 621.950 gulden. Dit is 45.000 grilden meer dan de begin vorig jaar begrote aanneem som. Inclusief verhoging van BTW, Honorariumkosten, de nog niet geraamde advieskosten van de constructeur en de CAR-verzeke ring (constructie all risk), bedraagt de verhoging reeds 81-500 gulden. Daar komt nog eens 73.200 gulden bij voor te verwachten prijsstijgingen, loonsverhogingen en dergelijke. In totaal moeten B en W de raad daarom vragen om een extra krediet van 155.000 gulden. Schiedam Voor de NV Afvalverwerking Rijnmond wil Schiedam geen vier miljoen betalen. Het college van burgemeester en. wethouders wil hiervoor in hoger beroep gaan. Men overweegt binnenkort pro test aan te tekenen bij de Kroon en gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Ambtenaren op het stadskantoor in Schiedam hebben reeds de opdracht gekregen uit te zoe ken wat nog kan worden ge daan aan het besluit over de dekking van de zogeheten aan loopverliezen. Onmiddellijk na dat de vergadering van aan deelhouders had besloten hoe de zesenzestig miljoen bijeenge bracht moeten worden is die opdracht gegeven. Wethouder van financien drs. Reinier Scheeres, die op de ver gadering namens de gemeente Schiedam als enige tegen het besluit stemde, is deze dagen niet voor commentaar bereik baar. Wel burgemeester drs. Arie Lems: „Wij zoeken nog naar een mogelijkheid om in hoger beroep te gaan. Gekeken wordt of het ondermeer wel zinnig en haalbaar is. Als de mogelijkheid bestaat zullen we er ons niet bij neer leggen, want Schiedam verkeert in een uitzonderingspositie." Lems deelt daarmee op het feit dat Schiedam niet aan de NV toelevert, maar het huisvuil laat verwerken door de VAM in het Drentse Wijster. Vlaardingen Aanstaande maandag zijn de burgemeester en wethouders van Vlaardingen druk doende met diverse ambtsbezigheden. Hun weke lijks spreekuur komt daardoor te vervallen. i Dit nieuwsblad, waarin u al hat nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt., zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gralis oj» prest toe Incomblnaliemel: Rotterdamsch tyeuwsbfad RN HC Naam Adres Deze bon m open envelop. zonder postzegel, sturen naar Antwóocdn umrmr BM, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1