SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeentelijke voorlichting loopt achter mm» Nieuwe studio in gebruik genomen TI XE? 'Maak Rijnmond een provincie' Jongen op zwembadbodem gevonden EUR0TAX geen sprake van mmmsfc V racht ver keer "scheurt' iniiren Langspelers zaak voor gemeenteraad Ik neem de proef Burgemeester Van Dijke: Ton Kloots naar Rijnmond? Alleen routine-werk: Vandalen fabriek Zeeman tussen wal en schip Joy-rider gepakt Mijnenvegers vernoemd naar Water- wegsteden Maandag'24 januari 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst K4I44 _102de jaargang no. 25753.6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis „Rijnmond zou als nieuwe provincie een goede test-case kannen zijn voor de nieuwe gewestelijke herindeling". Dat meent burgemeester Theo van Dijke van Maassluis. In het januarinummer van Keesing's Reflector noemt Van Dijke de doorschuiving van bevoegdheden van het rijk naar de meuwe, kleine provincie en van de provincie naar de gemeenten een gunstige ontwikkeling. Verder toont hij -zich een groot voorstander van sterke gemeenten en kleine provincies Hij vindt dat de bestuurlijke herindeling eigenlijk veel te laat komt. Als Rijnmond meer bevoegdheden krijgt of een provincie wordt, verwacht Maassluis' 'eerste man. dat Rijnmond de bevolking ook meer zal aanspreken. Verwerpelijk vindt hij. dat het openbaar lichaam nu door een meerderheidsprogramcollege wordt bestuurd, „waarbij 49 procent mets heeft in te bren gen". „Het is dan ook zeer de vraag of in zo'n situatie een programcol lege de kiezer duidelijkheid geeft", aldus Van Dijke. Schiedam Nog steeds is het met de gemeentelijke voorlichting erbarmelijk ge steld. Met slechts één ambtenaar is de afdeling voorlichting zwaar onderbezet De eenzame voorlichter komt volgens zijn zeg gen alleen toe aan het voor de hand liggen de primaire routine-werk. De raadscommis sie voor algemeneen bestuurlijke zaken kijkt donderdagavond 27 januari nog eens wat daar aan gedaan kan worden. Voor deze openbare vergadering in het stadskan toor heeft voorlichter Dolf Buschkens een stuk samengesteld waarin wordt voorgesteld nog twee voorlichters m dienst te nemen „In plaatsen boven de 60000 inwoners komt het nog zelden voor dat er slechts een gemeentevoor- Üchter is'*, aldus Buschkens, „wij lopen sterk achter. Zelfs in plaatsen met ongeveer 50000 inwoners is een team van twee a drie voorlichters ruet ongewoon. In een stad als Schiedam, met zo'n 77 000 inwoners, zou een gemeentelijk bu reau voorlichting met dne personeelsleden dus heel normaal zijn". De „promotion" van de stad is door de huidige onderbezetting volgens Buschkens een illusie De voorlichting aan kleinere groepen van de bevol king of de informatieverstrekking voor be paaide objecten zou nu ook met goed van de grond kunnen komen, evenals het stimuleren van activi teiten van groepen en diensten De interne voorlichting binnen het ambtelijk apparaat is sinds kort door ondermeer het meu we personeelsblad Pats enigszins van de grond gekomen. Wat betreft openbaarheid van bestuur loopt Schiedam niet achter. Buschkens meent uit het onlangs gepubliceerde rapport „Verkenning van openbaarheid en voorlichting bij 92 gemeenten" te kunnen concluderen dat Schiedam wat betreft dat pont een plaats in de kopgroep inneemt Dat komt ondermeer door de openbaarheid van de meeste commissievergaderingen met spreekrecht voor bezoekers, openbaarheid van raads- en com missiestukken en tenslotte aankondiging van raad- en commissievergaderingen op de gemeen telijke informatiepagina's van een plaatselijk ad vertentieblad Met het openbaar maken van een gedeelte van de besluitenlijst van de b en w-vergaderingen zou Schiedam zelfs op eenzame hoogte staan Wat nog verbeterd 20U kunnen worden is het invoeren van spreekrecht voor de bezoekers van de raadsvergaderingen en het spreekrecht m de commissievergaderingen over andere onderwer pen dan de agendapunten. Vlaardmgen Het vrachtverkeer dat over de Burgemeester Pruis- smgel dendert, veroorzaakt volgens de bewoners met alleen lawaai. "De muren en de beglazing van de woningen hebben ook te lijden onder het passerende vrachtverkeer", menen de bewoners Ton Kloots Vlaardmgen —..Er kan nog ruets worden gezegd over de opvol- grng van de Cees Roozemond als gecommitteerde ïn de Rijn- mondraad". Dit zegt Rijnmond fractievoorzitter van de PvdA Lex van der Jagt. Dat er m de pers berichten zijn verschenen als zou Ton Kloots zijn Vlaar- dingse wethouderszetel in gaart ruilen voor een plaats aan de Rijnmondtafel, betreurt Van der \Jagt ten zeerste „omdat daar geenszins sprake van is". Pas vandaag kunnen kandidaten zich aanmelden of worden voorgedragen. Op 28 februari zal de opvolging bekend wor den gemaakt Niemand heeft zich al gemeld. „Ook Ton Kloots niet", zegt de fractie voorzitter van de PvdA. Ook Ton Kloots laat de vraag nog geheel open of hij Cees Rooze mond, die tot burgemeester van Alkmaar is benoemd, in de Rijnmondraad gaat opvolgen als hij daarvoor wordt ge vraagd. „Mocht tk benaderd worden, dan neem ik het m overweging", zo liet hij weten, „maar het zal nog van diverse factoren afhangen of ik er ja legen zeg". Een paar maanden geleden is een delegatie actievoerders bij wet houder Bas Goudnaan op be zoek geweest. Uiteraard spra ken zij toen over het indammen van het zware verkeer op de PnussmgeL Ook kwam ter sprake, dat datzelfde zware ver keer de kwaliteit van de huizen zou aantasten Bewoner Jan Plomp. "Er zitten scheuren in de muren, ruiten staan onder hoge spanningen te tnllen en de kalk komt bij tijd en wijle van het plafond vallen Vooral de woning van de fami lie Pieyte is er erg aan toe". Plomp is van mening dat dit gevolgen zijn van het geraas van het vrachtverkeer "Maar", stelt hij echter, "Het ts moeilijk om dat exact te zeg gen, Het is met makkelijk te bewijzen." Bouw- en woning toezicht heeft de zaak m onder zoek. De uitslag van het onder zoek kan allicht meer helder heid in deze zaak verschaffen. Schiedam Gemeenteraad, ruim de zolder van het Passagethea ter op. Dat is de schriftelijke wens van Hans Heuschen. twee jaar geleden één van de mede werkers van jubiieumrevue Krijgh De Claere die in Passa ge enkele keren werd opge voerd in het kader van de vie ring van het zevenhonderdjang bestaan van de stad. Van de revue zijn duizend grammo foonplaten geperst, waarvan slechts tweehonderd langspe- 0 Een zee van ruimte heb ben jeugdigen op de Korte Haven in Schiedam gevon den om hun vandalisme te botvieren. Een knots van een gebouw op de hoek van de Elzens teeg, waar vroeger haarwaterfabriek Dralle was gevestigd, staat snel te verpauperen. Tegel tjes worden van muren ge rukt, deuren hangen uit de voegen, tientallen ruiten zijn ingegooid, stukken plafond zijn naar beneden gekomen. Op sommige plekken zijn bnndsporen te zien. En de boosdoeners komen eenvoudig binnen, want de toegangsdeuren tot de oude Schiedamse ra ta riek staan gewoon open. „Onbegrijpelijk dat daar aan niets wordt gedaan", zeggen omwonenden die een kolossale vlammenzee vrezen, ais de vernielzucht nit de hand loopt. „Plan nen bestaan wel om het gebouw te slopen en er kleinere woninkjes neer te zetten, maar moet dan per se worden gewacht tot er een ramp gebeurt? Wij zou den heel wat geruster zijn, als de gemeente alle ramen en deuren zou laten dicht spijkeren". Volgens bewo ners van de historische Korte Haven is een woon huis, dat zich op de eerste verdieping van de fabriek bevindt, helemaal deernis wekkend eraan toe. Overal ligt puin over de vloer uit gestrooid, de bladders han gen van het plafond, de vloer zakt hier en daar zelfs in. JEn dat is nog levensgevaarlijk ook", zegt een omwonende, „want stel je voor dat iemand □aar beneden kukelt, dan kunnen zijn vriendjes uit wraak wel eens met luci fers gaan zitten frieme len!" Vlaardmgen Op de bodem van het Kolpabad is gister mogen de 15-jarige TL. A. A. gevonden. Zijn toestand is nog steeds zeer zorgwekkend. Zwemmers ontdekten de jongen omstreeks kwart over tien in het bassin. Het is nog steeds niet duidelijk hoe lang hij daar lag. Nadat omstanders mond-op-mondbeademing hadden toegepast is de jongen naar het Holy Ziekenhuis vervoerd. Met een ambulance is hij van daar uit weer naar het Leyenburgziekenhuis in Den Haag gebracht I Vlaardmgen Met een verdraai de heup is de 44-jartge Engels man J. v. L. m het Holy-zieken- huis opgenomen. De man uit Londen "was zaterdag nacht onder invloed van alco holische drank over de reling getuimeld van het schip Swe- disch Wasa, dat momenteel m de Vulcaanhaven ligt. Daarbij was hij letterlijk tussen wal en schip gevaliea Een maat heeft de zeeman van de verdrinkings dood gered. Vlaardingen Tegen de 19-jarige Vlaardinger H J. v. D heeft de politie proces-verbaal opgemaakt, voor vermeiing, joy-riding, njdeni onder invloed en het rijden zon der rijbewijs. De jongen was m Dordrecht aan,- gehouden met zijn avenoude Vlaardingse vriend B.Bnadat hij bij een garagebedrijf aan de Vierde Industriestraat een wagen had gestolen Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad Stuur mij dit nieuwsblad M dagen gratis op proot toa in combinatie met: flotterdamscn Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze ix>r> in open envelop ionder posueget sturen naar Iers zijn verkocht een groot deel is door de revuemedewer kers aangekocht Heuschen schrijft de gemeente raad dat de achthonderd stuks, die over zijn, op de zolder van Passage liggen Vooral in dat licht komt het hem vreemd voor, dat de spelers die op de plaat meezongen nota bene zelf de schijf moesten kopen Over deze zaken klaagde Heuschen al enkele maanden geleden in on2e krant. Hij vindt, dat de overgebleven platen een zinvol le bestemming moeten krijgen. Daarom stelt hij de raadsleden voor het probleem aan de orde te stellen om uiteindelijk de puur Schiedams gerichte revue teksten en -muziek te schenken aan bejaardentehuizen en in stellingen als stichting Lente feest. In zinnen, die door WD-fractie- i leider Gerard Verhulsdonk zou- den kunnen 2ijn gemaakt {als komiek van de raad), stelt Heu schen in alle vrijmoedigheid de raad voor zijn brief voor'pre advies m handen te stellen van b en w Een probleem wordt de officiële betrokkenheid van stichting Schiedam 700 Jaar Stad bij de platen, omdat die stichting niet meer bestaat Vol gens Heuschen moet de ge meente dan zonder meer kun nen beslissen, wat met de re vueschijven gebeurt- Drie van de vijftien mijnenvegers die in opdracht van het ministe rie van defensie voor de Konin klijke Marine worden gebouwd zullen vernoemd worden naar steden in het Waterweggebied. Zij zullen bij de tewaterlating Vlaardingen. Schiedam en Maassluis werden gedoopt- De koningin heeft deze marine- vaartuigen genoemd naar ste den die voor dit type schepen bereikbaar zijn en meestal een rol m de tachtigjarige oorlog hebben gespeeld ADVERTENTIE Antwoordnummer 834. Hotter dam De Ziehen- en Bejaarden Omroep Vlaar dingen heeft zaterdagochtend de eerste uitzending in de nieuwe studio verzorgd. Op de eerste verdieping van het zusterhuis bij het Holyziekenhuis zi|r, twee kamers omgebouwd tot een ware studio. Tussen tien en twaalf uur maakten vier leden van de ZBOV de eerste proefopname. "Het ging lekker", vond men. "fijner dan in het opleidingsgebouw waar we vroeger zaten. Een keertje deed zich een kleine technische storing voor, maar die kon snel verholpen worden". De studio is nog niet helemaal klaar. Er ligt bijvoorbeeld nog geen vloerbedekking. Daarom klinkt de ruimte nog een beetje hol. Zo spoedig mogelijk hoopt men echter de laatste hand te leggen aan de inrichting van de beide kamers. De zieken en bejaarden kunnen dan weer volop genieten van hun "eigen" radio-omroep. Be! een heer in't verkeer i de korrekte'Rit1 meesters

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1