'n Trainer mag slecht gekleed gaan" Groenoord blijft goed volgen m Piel van Gulik: zwerver" die rust heeft gevonden Hans Ruytenberg, nu nog trainer van Schiedam: 99 De stand Twee clubs aan kop WOENSDAG 26 JANUARI 1977 SFEERTJE Sporthal wordt financieel probleem Winnaar Schoenen van de Week öf 99 Verrassend verlies voor Excelsior M PROPAGANDA GSS SW en Vlaardingen: inhalen op 20 februari Nieuwe baan VD/SC/WW 5 SX5SB Zwijndrecht Hans Ruytenberg zei het niet, maai- als hij had verklaard een hekel te hebben aan het type trainer, dat een ge brek aan persoonlijk heid tracht te compen seren door zich onbe rispelijk in het pak te steken of een Bariy Hughesachtig petje aan te schaffen, zou dat geen mens hebben verbaasd. Ruytenberg (34), sedert drie jaar in dienst bij Schiedam (zondag) en bezig aan z'n eerste seizoen bij WGZ (za terdag), gaat immers z'n eigen gangetje in het trainerswereldje, trekt zich er nagenoeg niets van aan hoe an deren over hem oorde len en kleedt zich zoals hij dat zélf wil. Waardoor de Zwijndreehtse oefenmeester' m hel bezit van het C-diplcma, in de regel kan worden aangetrof- - fen in spijkerbroek en laar- zen. Waarom die nonchalant ogende kleding? Hij la- chend: „Tja. dat hebben er meer aan mij gevraagd Nou ja. ik voel me er gewoon happy in. Ixuke kieren, Een voudig. Ik hou niet zo van die nette kleding. Vroeger trok ik die wél aan. Net pakkie. Stropdas. Nü ben ik wijzer geworden, hè. Ik kom nog we! eens ongeschoren op de training. Maar daarom hoef ik nog geen slecht mens te zijn. Het uiterlijk is niet belangrijk. Wel nee. als je je Hans Ruytenberg: Schiedam zoekt alles tot in de puntjes uit" voor honderd procent inzet dan kan je niet falen," Des te verwonderlijker is het dat Hans Ruytenberg mo menteel al weer zó lang werkzaam is bij Schiedam, een club met een bestuur- met-standing. Ofschoon hij inmiddels wél kenbaar heeft gemaakt aan het eind van dit seizoen op te stappen, terwijl over z'n al dan niet aanblijven bij WGZ nog geen beslissing is genomen. „Ik weet nog niet wat ik ga doen", legt hij uit, „ik heb al een paar leuke aanbiedin gen van zondagverenïgingen te pakken en WGZ zal van- daag of morgen ook wel naar me toekomen om te. praten. Mair één ding is ze ker: ik neem nooit meer twee verenigingen. Is niet gezond. Werkelijk. - Geeste lijk is het namelijk vreselijk moeilijk. Vooral dan het be geleiden van zo'n wedstrijd. Want ik voel me er vreselijk bij betrokken, Ben soms na afloop nog vermoeider dan de spelers..." Schiedam en WCZ Vereni gingen met een verschillen de structuur. Hans Ruyten berg daarover: „Kijk, bij Schiedam zitten er bestuur sleden van wie de meeste een vrij goede studie achter de rug hebben. Daar wordt alles tot in de puntjes uitge zocht voor er een beslissing1 wordt genomen. En bij WGZ gaat het er een bee tje met de Franse slag aan toe. Maar ach, het niveau van de verenigingen interes seert me niet. Al komen de mensen in hun blote kont de bestuurskamer binnen. Wat kan mij dat schelen?" Daarnaast is er sprake van een menta li teitsverschü tus sen de twee verenigingen: ..Als ik bij WGZ zeg: wij gaan drie keer in de week trainen, dan gebeurt dat. Nou, bij Schiedam 20u dat nooit lukken. Zelfs vóór het seizoen niet Bij WGZ heb ben ze iets meer voor de voetbalsport over. Komt door het niveauverschil. Bij Schiedam vinden ze de huis elijke kring erg belangrijk. Maar ze beseffen' dikwijls niet, dat ze in de tweede klas voetballen. Vroeger was het voetbal, voetbal en nog eens voetbal. Nu heb je dat toch niet meer? Dat geeft we! eens aanleiding tot botsin gen, omdat er jongens -zijn die overal iets achter probe ren te zoeken en zich afvra gen: waarom moeten we dót of dót doen? En ze zeggen natuurlijk eerder iets tegen een trainer, die dicht bij de groep staat." Hans Ruytenberg. Bij WGZ is hij de opvolger van Ad de Bondt geworden, die dan wel z'n contract had ver lengd, maar tegen het slot van de vorige competitie be sloot toch te vertrekken, me de op verzoek van de selec tiespelers die bij het bestuur aandrongen op een straffere aanpak. 1$ Hans Ruytenberg dus een harde trainer? „Nou nee, dat harde zie ik niet zo ritten. Een trainer ligt je of hij ligt je niet. Je moet gewoon zor gen, dat de spelers je als vriend zien en tóch als trai ner. Dan komt alles vanzelf wel. Ik ben heus niet zo'n harde hoor. 'k Sta juist be kend ais een sfeermaker. Ja, ik sta dicht bij de groep. Dol erg graag, al is niet iedereen daar van gediend." Hans Ruytenberg, eens 2elf ac tief bij Zuiderster en DHZ, helpt zelf mee aan het creer- en van een joviaal sfeertje binnen de spelersgroep. Een sfeer, die bij WGZ afgelo pen zomer naar het nulpunt was gedaald, nadat de be slissingswedstrijd tegen Piershil verloren ging en de degradatie naar de vierde klas. trieste werkelijkheid werd. Een teleurstelling óók voor Hans Ruytenberg, die enkele uren voordien „rond" was gekomen met WGZ. „Ja, het was wel een tegenval ler voor me", erkent hij, „ik had liever in de derde klas gespeeld. Maar des te mooier is het om terug te komen." Een spoedige rentree in de derde klas zit er evenwel niet in daar WGZ na een uitermate zwakke competi tieouverture nog niet verder reikte dan de middenmoot Hans Ruytenberg lichtelijk optimistisch: „Ik kan moei- lijk zeggen, dat we derde klasser worden. We moeten nog heel wat wedstrijden spelen en hebben zo'n zes punten achterstand. Wél ben ik er van overtuigd, dat we na de winterstop weinig punten meer zullen verspe len." Een uitspraak, die doet den ken aan grootspraak maar is het niet Hans Ruytenberg komt met enkele redelijke argumenten aandragen. De Zwijndrechtse typograaf licht toe: „Ik ben er name lijk voorstander van om tij dens de winterstop keihard door te trainen. Schiedam heeft daar steeds z'n vruch ten van geplukt. En bij WGZ wordt er globaal ge nomen óók voor de volle honderd procent getraind. Alleen de trainingsaccom- modatie is er een lachertje." Het neemt niet weg, dal WGZ in de ogen van velen min of meer als gedoodverf de kampioen was aangekon digd, maar tot nu toe nog niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Hans Ruytenberg: „Ik geloof niet dat bij het bestuur die ge dachte em meteen naar de derde klas terug te keren zo erg leefde. Je mag niet vergeten, dat VVGZ een tijdje in de malaise heeft gezeten. De selectie werkt hard en positief. Laatste wedstrijden zijn we dan ook duidelijk aan het terugko men. Ik moet zeggen, dat die verbetering des te meer opvalt als je VVGZ hebt zien spelen in die wedstrijd tegen Piershil." „Wij hebben nu wat jongere spelers, onder andere Joost do Jong en Cees Zwaan, in- gepast en het speltype is ge wijzigd. Tegenwoordig spe len we 44—2. Had WGZ nog nooit gedaan. Het is dan ook moeilijk om tegen ons te scoren. Defensief zit het goed in elkaar. Ach, eerst moesten we nog een beetje zoeken en dan kon het ge beuren, dat de spelers,, die je op het oog had, door de mand vielen. .En dan moest je weer andere jongens zoe ken. Bovendien moesten de spelers en de trainer nog aan elkaar wennen." door Wim Huisman Hoek van Holland Samen met een aantal direkt betrokkenen boog de deelraadscommissie voor sport, cultuur en recreatie van Hoek van Holland zich maandagavond over de moge lijkheid om te komen tot een zogenaamde „alternatieve sporthal". Een Nederlands be drijf bouwt deze ballen als ten nisbal met naar keuze drie tot zes banen. Met drie banen heeft de hal ook ruimschoots de goede maten om als sport hal te kunnen dienen, zij het dat een aantal voorzieningen niet volledig voldoet aan die van een echte sporthal. Op zichzelf behoeft dat geen be letsel te vormen, want de hal is uitstekend Le gebruiken voor alle binnensporten. OfHoek van Holland ook in finacieel opzicht zal kunnen meedoen vormde tijdens de besprekin gen een geheel ander hoofd stuk. Het aantal gebruiksuren zal in eerste instantie ongeveer duizend bedragen met inbegrip van de competitiesporten als microkorfbal. zaalvoetbal en zaalhockey. Omgerekend tegen een huurprijs van veertig gul den per uur levert dat een ren dement op van slechts 40.000 per jaar. Voor een exploitatie op particuliere of verenigings basis is dat veel te weinig, zelfs wanneer een combinatie zou kunnen worden gevonden met het wijkgebouw De Hoekstee. Een verdere uibreiding van het aantal gebruiksuren lijkt niet goed mogelijk omdat het ge bruik zich in hoofdzaak concen treert op weekeinden en avon duren. Gebruik overdag door onder meer tennis- en jeugd- trainig is beperkt en dan wel licht tegen een speciaal tarief. Op korte termijn behoeft Hoek van Holland in elk geval nog geen illusies te hebben ten aan zien van de binnensporten. Eindelijk kan Frans van, Rijsbergen' weer eens de Schoe nen van de Week.uitreiken'. Piet van Gulik is de gelukkige. Schiedam Eindelijk is het weer eens zover. Na een flink aantal weken absentie worden dit keer de Schoenen van. de Week van Sporthuis Passage weer uitgereikt Het lot wees als eerste in dit jaar GSS aan. De ploeg die zich tegen ZW revancheerde voor. de uitnederlaag speelde een goede wedstrijd. De man die uiteindelijk met ie schoenen naar huis zal keren werd middenvelder Piet van Gulik. De 25-jarige GSS*er scoorde het eerste doelpunt en had een groot aandeel in de winnende treffer. „Het was een vrij pittige wedstrijd maar doordat de spelers wat voor elkaar over hebben kwamen we tot dit resultaat", zei de Schie dammer na afloop- Van Gulik heeft al een aardige voetbal- loopbaan achter de rug; Speel de negen jaar lang in de jeugd van SW maar stapte daarna over naar HBSS. „Drie jaar heb ik daar in het eerste ge staan. Maar het werd me alle maal toch te veel", zegt hij over die periode. Het werd uiteinde lijk GSS waar de speler niet alleen actief is op het veld. Al Zwaluwen Hoek v. Holland (za) PPSC Sunlight GSS VFC Bxcelsior'20 Schiedam VVK MVW27 HVO HBSS Hermes DVS Satelliet Excelsior M yiaardingen VDL (za) 4,0 4.0 2.0 2.0 2.0 2.0 1.0 0.0 Q.0 0.2 0.3 ■0.4 0.5 0.6 0.6 0.7 0.7 drie jaar lang maakt hij deel uit van het zaalvoetbalteam van de Schiedamse vereniging.- De Me dedeling dat hij de Schoenen van de Week had gewonnen werd met gejuich ontvangen door zijn medespelers. Een te ken dat de sfeer zondermeer goed is. Bal van de Maand Schiedam In de strijd om de door Sporthuis Passage be schikbaar gestelde Bal van dc Maand hebben twee clubs de leiding genomen. Het sterk spe lende Zwaluwen Vlaardlcgen moet de toppositie delen met het zaterdagteam van Hoek van Holland. Veel zal echter afhangen van volgend week einde. Immers, het reglement vermeldt dat minstens 45 wed strijden moeten worden ge speeld. Tot nu toe, met nog één week voor de boeg in januari, werden nog maar 28 wedstrij den gespeeld. Waarbij vooral de zondagclubs het moesten ontgelden. Er werden daar nog maar vier duels afgewerkt. Vandaar ook dat In de stand om de Bal van de Maand de clubs die nog geen wedstrijd hebhen gespeeld niet rijn opge nomen. iisa Schiedam In de zaalvoetbalcompetitie heeft het team van Zwaluwen in de hoofdklasse de derde plaats bereikt. De Vlaardingse formatie wist in de Margriethal de ploeg van de Rotterdamse Sportpers met 4—3 te kloppen. Het op de tweede plaats staande WOH leed een 0—1 nederlaag tegen GLZ dus staan de Vogels nu nog twee punten achter op dit Rotterdamse team. Met nog vijf wedstrijden te spelen is de ploeg van de Rotterdamse Studenten niet meer van de titel af te houden daar zij een voorsprong hebben van acht punten. In de eerste klas A blijft Groenoord nog in de strijd voor het kampioenschap De Schiedammers wachten op een misstap van De Ro zet om de eerste plaats over te nemen. Tegen rode lantaarndrager SC Botlek behaalde de ploeg van trai ner Kloppers in de uitwed strijd een 2—3 zege. Teleur stellend was het verlies van GSS in deze klasse te- fen Hellevoetsïuis. De chiedammers verspeelden in de allerlaatste minuut een winstpunt. Het werd een 4—3 nederlaag. In de tweede klas B won Excel- sior'20 met 3—4 van HWD. Door deze overwinning is Ex celsior stadgenoot SW op één punt genaderd maar SW heeft een wedstrijd minder gespeeld. In de derde klas D verloor kop loper Excelsior Maassluis zeer verrassend met 1—6 van Schie dam. De andere Maassluise ploeg, EC Tybex, kwam weer terug in de kopgroep door een fraaie 5—0 overwinning op BKB. Demos drukte RKWIK nog wat steviger op de onderste plaats. De Schiedammers won nen met 6—1 .Opvallend was het goede spel van KVO in de wedstrijd tegen WK. De Vlaar- dingers boekten een ruime 9—1 overwinning. In de damesafdeling 2 is het team van DRZ duidelijk van slag af. In de Margriethal verloren de Schiedamse dames met 1—4 van DCL. De ploeg van Wil Veltman blijft wel de derde plaats behouden maar heeft nu een achterstand van vier pun ten op Spartaan'20 en ook nog een wedstrijd meer gespeeld. De topper in de hoofdklasse tus sen Zwaluwen en de Rotter damse Sportpers heeft aan alle verwachtingen voldaan. De wedstrijd in de Schiedamse Margriethal was een propagan da voor het zaalvoetbal. De talrijke toeschouwers hebben van een spannende strijd kun nen genieten welke voortreffe lijk werd geleid door de Schie damse scheidsrechter De Raaij. Zwaluwen startte overrompe lend en de Rotterdamse doel man Henk Stolk moest al in de eerste fases van de strijd zijn kunnen tonen. In de vijfde minuut moest hij echter zwichten voor een schot" van Klaas Komaat die uit een voorzet van Leen Pijpers 1—0 liet aantekenen. Gesterkt door dit succes bleef Zwaluwen de toon aangeven en toen in de zeventiende minuut Jos Buite laar aanvoerder Leen Pijpers goed aanspeelde haalde deze hard en zuiver uit en dat bete kende 2—0. Wat Hans Kraaij en zijn ploeggenoten ook probeer den Zwaluwen doelman Jan Onck wist van geen wijken. Vijf minuten voor rust was er weer succes voor de ploeg van coach Kees Schilder. Jos Buite laar en Leen Pijpers flitsten weer door de Rotterdamse ver dediging heen en bedienden Klaas Komaat precies op tijd. Onhoudbaar schoot de Vlaar- dinger in en het scorebord gaf 30 aan. Kort voor rust werd het zelfs 4—0 door een fraaie kopbal van Johan Reijnbout voorgetrokken door Geert Jan Bezemer. Na de rust ging Zwaluwen het wat te licht opnemen en daar profiteerde de Sportpers van. Cees van Cuilenborg kwam uit een doelworsteling als winnaar te voorschijn en scoorde 41, Coach Joop Niezen wisselde toen enkele spelers en drie mi nuten later was het Piet Wickel die de Vlaardïngse doelman wist te passeren. Hierna was de strijd weer volkomen open en kreeg Zwaluwen toch enkele benauwde ogenblikken. Leen Pijpers zette te hardhandig Cees van Cuilenborg opzij en zeer terecht gaf scheidsrechter De Raaij hiervoor een penalty. Hans Kraaij zag zijn strafschop door de Vlaardingse doelman gestopt maar mocht deze toch overnemen aangezien De Raaij nog niet had gefloten. In twee de instantie schoot Hans Kraaij ■hard en onhoudbaar in. Cees Jansma kreeg daarna een unie ke kans, maar zijn schot ging rakelings naast Verder kwa men de Rotterdammers niet en Zwaluwen won verdiend deze ontmoeting met 43. fn de eerste klas moest GSS in de uitwedstrijd het opnemen tegen Hellevoetsïuis, Na tien minuten was het Ben de Reu ver die 01 voor de Schiedam mers scoorde. Drie minuten la ter was het echter weer gelijk door een treffer van de goed spelende Piet Holst. GSS kwam voor dc rust toch aan een 13 voorsprong door doel punten van Siem van Gerven en Jan van Bokkum. Na de pauze was het weer Piet Holst die met twee treffers de stand weer gelijk trok 3—3. In de allerlaatste minuut zag GSS toch nog een winstpunt verlo ren gaan daar Verlïnde de einduitslag op 4—3 bepaalde, Excelsior'20 ging goed van start in de uitwedstrijd tegen HWD. Na tien minuten hadden de Schiedammers al een 0—3voor- sprong door doelpunten van Kees Schouwenburg. Toen Pe ter van der Hoeven nog voor rust een penalty mocht nemen werd de ruststand 04. In de tweede helft kwam HWD ver rassend goed terug en bracht met drie treffers de spanning weer terug. Peter van der Hoe ven had zijn team veilig kunnen stellen maar miste de toegeken. de strafschop. Mede door uit stekend werk van doelman Coen van der Pas wist Excel sior de 3—4 voorsprong vast te houden tot het laatste fluitsig naal. Demos rekende af met het op de onderste plaats staande RKWIK. Met de rust was de stand al 2Q door doel punten van Aad de Ruyter en Leo Tintel. Jn de tweede helft kwam RKWIK wel tot een te gentreffer van HenJk Gd ijk maar verder lieten de Schie dammers het niet meer komen. Met nog drie treffers van Aad de Ruyter en één van Chris Teltero won Demos verdiend met 61, HVO rekende goed af met WK De ploeg uit Kethel werd totaal overklast en had bij rust al een 60 achterstand door doelpun ten van Dick Loijenga, Ricardo Drooduin en Renate Sprang. In de tweede helft bracht Kees Storm het tot 7—0 voordat Peet van der Meer kon tegenscoren. John Lourens en Dick Loijenga zorgden voor een 9—1 einduit slag. De dames van DRZ waren niet opgewassen tegen DCL. Marian de Wild zorgde voor 01 maar Emmy Triel bracht de rust stand op 1—1. Na de pauze zorgden Nettie Valkenburg en Marian de Wild voor een 1—4 nederlaag voor DRZ. Het team van MSV'71. De pfoeg speelde niet en blijft onderaan staan in de tweede klas Schiedam/Vl aardingen De wedstrijden FC Dordrech t—S W en FC Vlaardingen—Vi tesse, die als enige in het be taald voetbal dit weekeinde niet doorgingen, worden op zondag 20 februari ingehaald. Voor dat weekeinde staan bekerwedstrij den op het programma waar voor de vier clubs al eerder werden uitgeschakeld. Zie onze person eelsadverien lies.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5