SCHIEDAMSCHE COURANT I"ersoiieei voelt zich verraden Strijd tegen kakkerlakken is begonnen Zolderetage uitgebrand Brandweer teleurgesteld over weigering van waterongevallenwagen Ik neem de proef HONDERDEN REACTIES OP VOEVO-KWESTIE Schiedam heeft zijn Zwarte Schaap Bewoners dreigen, met actie j naar woningen Vrouw op station met mes gestoken weer aan toeren Voorzitter Alberdingk Thijm onderscheiden Engelse tandarts aan de slag In open brief aan wethouder: Stijgende vraag Jongen (7) speelt met kaarsjes Darniy 't Uit boom gevallen Auto gestolen Bromfiets- dieven aangehouden Maandag 7 februari 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broi.TM.evl 3 telefoon odminiMtallc 2G8091 redactie 262566 MJChtendlulvl 144144 102de jaargang nu. 25763-s pagina s SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In ïestaurant Novo- tel ieikte voorzitter Warner Meinen van de Schiedamse Ge meenschap de penning van ver dienste uit aan Jacques van Haasteren Dit gebeurde tijdens de intieme viering van het tach tigjarig bestaan van de Toneel vereniging Alberdingk Thijm Hiervan is Van Haasteren ruim 45 jaar lid waarvan 34 als voor zitter, terwijl hij 26 jaar de voorstellingen regisseerde Hij maakt nu ook deel uit van het bestuur van de afdeling van de Schiedamse Gemeenschap In deze functie heeft hij een be langrijk aandeel m het handha ven van het amateurtoneel en het peil hiervan te verbeteren Naast de erepenning kreeg Jac ques van Haasteren de bijbeho rende oorkonde Schiedam Het perseneei van Volvo-fdiaal Daf-Schie- dam voelt zich verraden door werknemerscommissa- ris mr A W G de Wilde In hem is het vertrouwen opgezegd, omdat hij m de raad van commissarissen van Volvo het standpunt van de werknemers onvol doende aan de orde heeft gesteld. Huib Zandwijk komt morgen in de ondernemmgsraadsvergadering met voorstellen om tegen mr. De Wilde maatregelen te treffen Ook vakbondsbestuurders Dick Bijl van het CNV en HUI Peperkamp van de FNV reageren verontwaardigd op een brief van de m Heerlen woonachtige topman van Volvo. Daarin schrijft De Wilde dat hij zich, zoals elke commissaris, by het bepalen van zijn standpunt moet laten leiden door „het be lang van de vennootschap en de Vanmorgen is de gemeentelijke ontsmettmgsdienst be gonnen met de bestrijding van de kakkerlakkenplaag aan de Nieuwe Damlaan in Schiedan In de flat nabij de spoorwegovergang zijn vandaag tien woningen onder han den genomen In de huizen langs het trappengat zijn daarvoor ondermeer keukenkastjes, douches en de punten waar verwarmings buizen binnenkomen met een chemische vloeistof bespo ten Dit zogeheten Bayon-gif werkt volgens de ontsmetters preventie! Het bestrijdt ook de eitjes van de kakkerlakken De vloeislot op oliebasis is door de gemeente gekozen na overleg met de rijksdienst voor bestrijding van ongedier te in Wageningen Tijdens de behandeling moesten bewoners en huisdieren een uurtje uit huis Ramen en deuren hebben die tijd voor doorluchting opengestaan De overige woningen in het rechterblok van het flatgebouw krijgen morgen en woens dag eenzelfde behandeling met haar verbonden onder- nemng" In de aan Peperkamp gerichte bnef staat verder, dat hij bij gelegenheid graag van gedachten wil wisselen over po sitie en taak van een van werk- nemerszijde aanbevolen com missaris „Wat denkt deze man wel* Hij behoort in de eerste plaats op te komen voor de belangen van de werknemers in de onderne ming, en niet voor de onderne ming ten koste van de werkne mers", is de reactie van het Schiedamse Volvo-personeel Ook in het filiaal in Bom heeft men een hard oordeel geveld over mr. De Wüde Een drietal spoedtelegrammen hebben de eenentwintig werk nemers van Volvo/Da f-Schie- dam verzonden Van de raad van commissarissen verlangen zy een cijfermatige onderbou wing van het goedgekeurde di rectiebesluit om de filialen m Eindhoven en Schiedam te slui ten, zodat kan orden nagere kend hoe de Volvo-top aan een verlies komt terwijl het perso neel in Schiedam juist winst voorspelt De raad van bestuur dient de voorstellen tot investe ren, die het personeel en de vakbonden deden, serieuzer te bestuderen Herziening van het besluit van de commissarissen inzake sluiting wordt ge eist m een telegram aan de president-directeur van Volvo Per Gyllenhammer in Zweden Ten derde verzoekt het personeel de Zweedse am bassadeur in. Nederland om be middeling om de werkgelegen heid te behouden Bij het filiaal in de Nieuw Mathe- nessestraat, waar vandaag weer werd gewerkt, blijven sympa thiebetuigingen binnenstromen Van de 2200 klanten van Volvo-' Schiedam hebben al honderden zich schriftelijk solidair ver- kiaard Ook buitenstaanders i stuurden verklaringen, sommi-1 ge op rijm, en kleme fmanciele bijdragen die overigens waar- schijnhjk worden doorgegeven, aan charitatieve instellingen Carnavalprins Geraldo II heeft de Schiedamse Ge meenschap (SG) uitgeroe pen tot het Zwarte Schaap van 1977 Dit gebeurde za terdagavond om precies elf minuten over tien in dienstencentrum De Vier Molens, waar de Schie damse carnavalvereniging De Rietzeilers haar jaarlijk se boerenbal hield SG- voorzitter Warner Memen was speciaal uitgenodigd om bij deze plechtigheid aanwezig te zijn De Riet- zeilers waren van mening dat de SG het meeste recht had om te worden uitgeroepen tot het Zwarte Schaap. ,,Want", zo vertelt eerste griffier J Wolthuis, „de SG is voortdurend be knot in subsidiegelden" Het bekendmaken van het Zwarte Schaap was voor de vierhonderd carnaval- vierders in De Vier Molens met de belangrijkste ge beurtenissen Het hossen, dansen, springen en poio- naiselopen was voor hen veel belangrijker In hun Prinsenbal bekendge- boerenkiel vierden ztj feest maakt wie het Witte tot diep in de nacht Over Schaap van 1977 zal wor- twee weken wordt op het den Maassluis De uit Londen af-; komstige tandarts, M Perry, zal: volgende week maandag met; zijn werkzaamheden m Maas-i siuis beginnen Het adres van deze nieuwe tandarts is Burge meester Schwartzlaan 177 Van af donderdag kunnen van 's ochtends negen uur tot 's- middags half 2es telefonisch af spraken gemaakt worden zo wel ziekenfonds- ais particulie re patiënten Het telefoonnum mer is 01399 - 20778 De komst van de andere Engelse tandarts naar Maassluis onder vindt nog enige vertraging Vlaardingen „Uiterst triest". Dat is kort samengevat het commentaar van brandweercommandant P, de Jong naar aanleiding van de raadsbeslissing om voor volgend jaar geen gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een waterongevallenwagen. Deze auto kost 110.000 gulden en is bestemd voor duikers-brandweerlieden die zich daarin kunnen verkleden, terwijl zij op weg zijn naar de plaats van het ongeval, bijvoorbeeld een auto die in het water is gereden. Omkleden gebeurt in daartoe speciaal aangebrachte cabines. Wanneer de waterongevallenwagen de bocht om gaat, kunnen de manschappen zich normaal omkleden, want omvallen is er niet bij. Thans beschikt de gemeente over een gemproviseerde wateronge- vaüenauto Het betreft een om gebouwde blusvoertuig „Rij dend omkleden" is een lastige zaak, zo stelt de Vlaardingse brandweercommandant, omdat je tijdens de toch al snelle rit naar de plaats des ohheils erg schudt Dat is bij een normale waterongevallenwagen met het geval De heer De Jong had vurig ge hoopt dat hij volgend jaar de Vlaardingen Bewoners van de Willem Beukelszoonstraat in Vlaardingen dreigen met aktie als de gemeente niet binnen veertien dagen toezeggingen doet over verandering inzake de verkeerssituatie. zij, dat er maatregelen worden genomen en wel binnen veer tien In hun straat noemen de bewo ners die situatie onhoudbaar, zo schreven zij wethouder Bas Goudnaan op 15 juni van het - vonge jaar Zij vroegen de wet- Verder «Un de bewoners ongerust houder daarbij terstond maat- geworden door geruchten, dat er in hun wijk industnele uit breiding te verwachten is Zo zou de firma Kok BV het be drijf met een showroom willen uitbreiden „Wij vinden dat een onaanvaardbare aantasting van het leefmilieu van deze toch al zwaar overbelaste woonwijk", zo schrijven de bewoners ver der in hun open brief aan de wethouder waarin zij B en W vragen hun standpunt over de ze zaak bekend te maken regelen te nemen, bijvoorbeeld door verkeersdrempels aan te leggen Uit een daarna door een verkeersdeskundige van de po- Jititic gehouden telling is geble ken, dat in het spitsuur 120 auto's de Willem Beukelszoon straat passeren bewoners zien nu daarmee hun gesignaleerd gevaar geves tigd en zijn het wachten op maatregelen moe In een open "nef aan Bas Goudnaan eisen „duik auto" weer zou kunnen ombouwen voor de eigenlijke laak, namelijk die van blus voertuig „Dat ding is namelijk met zo breed", zo zegt De Jong „Vooral bij boerderij branden speelt dat een belangrijke rol Je moet dikwijls, om bij de vuurhaard te komen, over smalle landweggetjes rijden Dat kan met dat ding prima, maar met de grote wagens is dat bijna onmogelijk Je kan geen tegemoetkomend verkeer ontwijken Dat hebben wij nog niet zo erg lang geleden aan den lijve ondervonden" Op de vraag waar het geld vooi de waterongevallenwagen naar toe gaat zeiden wij dat dit nu Brandweercommandant P de Jong gereserveerd is voor de ontwik keling van het Broekpolder bos Reactie van De Jong „Dan zien de raadsleden zeker door de bomen het bos met meer Maar het is hun verantwoordelijk heid" Vlaardingen Het aantal wo ningzoekenden m Vlaardin gen is het afgelopen kwar taal in vergelijking met de voorgaande periode geste gen met 85 personen Het totale aantal ingeschre venen bij het huisvestings bureau bedroeg per 1 ja nuari 3676 Deze stijging vindt met name oorzaak in het toenemende aantal al leenstaander,, die naar een woning uitkijken In totaal) zijn dat er 546 tegen 484 m het derde kwartaal van 1976 Het grootste aantal in geschrevenen vinden we in de groep, die momenteel in een ongeschikte woning ge huisvest is Vlaardingen/Hoek van Hol land De 48-jarige me vrouw N. van Rij uit Hoek van Holland is vrijdag avond laat op het station Vlaardingen-West door een 26-jarige man aangevallen. Deze stak haar met een mes in het gezicht terwijl hij zei; „Ik ga je vermoorden". Doordat mevrouw Van Rij hard begon te gillen sloeg de aanvaller op de vlucht. Hij kon echter door de Vlaardingse politie snel in de kraag worden gevat. Hij heeft inmiddels bekend en verklaard mevrouw Van Rij te hebben willen aan randen. In haar w orung m Hoek van Hol land was het slachtoffer gister morgen nog hevig overstuur en nauwelijks in staat over het incident te spreken „Ik was vrijdagavond op bezoek ge weest bij familie in Vlaardm- gen", zo vertelt zij „Ik zou de laatste trein naar huis nemen en ik stond daar alleen toen er een man vlak naast mij kwam staan Hij heeft daar wel een paar minuten gestaan zonder iets te zeggen Plotseling greep hij me vast, drukte een mes in mijn hals en nep „Ik ga je vermoorden" Mevrouw Van Kij, die overigens al twee keer oma is, vervolgt „Gelukkig had ik een sjaal en een das om, zodat het mes met doordrong Bovendien heb ik me verweerd Ik heb een steek wond m ïnyn kin en doordat ik het mes probeerde weg te du wen heb ik nogal wat smjwon den aan mijn hand Doordat ik hard ging gillen liep de man weg Waarschijnlijk hebben an dere mensen dat gehoord en hem te pakken gekregen Ik weet daarna eigenlijk niet eens meer wat er precies is gebeurd behalve dat ik met een taxi naar huis ben gebracht Het n een onvoorstelbare belevenis Je leest zoiets wel eens in de krant, maar je staat er nooit bi. stil. dat het jezelf kan overko men Het ergste vind ik nog dat ik nu waarschijnlijk bang zal blijven Ik was nooit bang om alleen weg te gaan, maar nu za ik met meer durven En eigen lijk kan het ook met meer, da! is nu wel gebleken" Inmiddels is de aanrander in hel Vlaardingse politiebureau rnge sloten en za! hij voor de officiei van justitie worden geleid Dit nieuwsblad, waarm u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad Stoa, mij dit nieuwsbldO ia aagen gratis op proef toe m combinatie met Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze 0on in open envelop zonder postzege' sturen naar Antwoordnummer 834 Rotterdam i IVlaardingen Een zolderetage van een woning aan de' j Valeriusstraat in Vlaardingen is zaterdagmiddag uitge- brand. De brand ontstond omdat het zevenjarig zoontje I van de heer en mevrouw D. met kaarsjes zat te spelen i op zijn zolderkamer. De jongen was alleen thuis. Toen t het vuur uitbrak, sloeg de angst hem om het hart. Hij durfde met meer naar bene den Buurman Blook die in middels de brandweer had ge waarschuwd haalde het 3on getje van de zolder Twee slaap kamers op de zolderetage en de overloop zijn uitgebrand Er ontstond een forse waterseha de Het exacte schadebedrag is nog met bekend Een half uur na de brand in de Valeriusstraat, werd een brand je in een kelder van een woning aan de Chopmstraat ontdekt Buurtbewoners hadden het vuur al onder contróle voordat de brandweer arnveerde De brand is vermoedelijk ontstaan doordat jongens in de kelder een blik verf in brand hebben gestoken De daders zijn nog onbekend De afdeling jeugdza ken van de politie stelt een onderzoek in Schiedam De twaalf jarige Danny uit de Van Hogendorpstraat is vrijdagavond weer aan het toeren ge weest Evenais twee weken geleden reisde de knaap met een RET-bus heen en weer Danny heeft na melijk een schohere- nabonnement en kan dus onbeperkt meerij den De oma van Dan ny maakte zich rond half één 's nachts zor gen, omdat haar klein zoon nog steeds met thuis was Via een telefoontje met de politie werd al spoedig duidelijk dat Danny weer in een RET-bus aan het rondrijden was Vlaardingen De tienjarige Des ïré Schrurs uit Vlaardingen is zaterdagmiddag uit een boom gevallen Het meisje maakte een smak van zo'n vijf meter Het ongeluk gebeurde vlak bij een speelterrein tussen de 's Gravesandestraat en Van Leeu wenhoekstraat Met inwendig letsel moest Desiré vervoert worden naar het Holyzieken- huis Schiedam In de Van Cleef- straat is zaterdag een Mini Aus tin gestolen De wagen heeft als kentekennummer 77 FE 49 en de waarde wordt geschat op achtduizend gulden Eigenaar J F V heeft aangifte van deze diefstal gedaan bij de politie Rozenburg De rijkspolitie van Rozenburg heeft drie jongens m de leeftijd van veertien tot zestien jaar uit Rozenburg aan gehouden die ervan verdacht worden binnen twee weken veertien bromfietsen te hebben gestolen De bromfietsen wer den "meegenomen" m Alaar- drngen. Maassluis en Rozen burg De jongens hebben be kend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1