Hermes-DVS lieert eindelijk eens geluk svv- Ursus: nog lief voor 's-Gravendeel FC Vlaardingen krijgt te weinig jeugd geen inzet Zwaluwen in Ahoy' tegen Feyenoord Halkes bekijkt Vitesse Strafschoppen troef in enerverend duel PECH Gele kaart voor Ted Hesling Grensrechter Monster beïnvloedt scheidsrechter De Geest KLASSE Programma Sportagenda MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 Teun Kraats eerste strafschop Schiedam Eindelijk heeft Hermes-DVS weer eens het zoet van de overwinning mogen smaken. In de thuiswedstrijd tegen het eveneens in de gevarenzone verkerende Rood/Wit uit Amsterdam, werd het 2—1. In precies dertig minuten kreeg Hermes tweemaal een strafschop toegewezen. Beide keren was het Teun Komaat die van elf meter doelman Henny Walroth passeerde. Rood Wit scoorde in de zeven tiende minuut door Alfons Fafiani tegen, waardoor hinnen een half uur de eindstand was bereikt. Vanaf de aftrap startte een gela den Hermes met een fel offen sief. De gasten kwamen onder druk te staan en konden niet anders dan met man en macht verdedigen. In de vierde mi nuut leidde dit offensief al tot een treffer. Teun Komaat speelde de bal diep op Paul Nijs, die van vlak naast het doel voortrok. Dick Schaap was ter plaatse om de bal in het doel te lopen. Scheidsrechter Broekman keurde de treffer op advies van zijn grensrechter af, omdat de bal vanachter de doellijn was gespeeld. Twee minuten later opnieuw een kans voor Hermes. Ditmaal was de dieptepass op Paul Nijs van Dick Schaap. De Amsterdamse doelman onderkende het ge vaar op tijd, wierp zich voor de voeten van Paul Nijs en voor kwam hiermee een zeker doel punt. Toch zou het in de negen de minuut wel raak zijn. De hardwerkende Teun Kornaat kreeg de bal door Ties van Duppen aangespeeld en liet van dertig meter een ziedend schot los. Laatste man Hans Reuser wierp zich in de baan van het Schot en maakte daarbij wat onfortuinlijk Hands. Terecht wees scheidsrechter Broekman naar de stip, vanwaar Teun Komaat via de paal het vonnis voltrok: 1—0. Hermes bleef aandringen en de Amsterdammers hadden erg veel moeite nfet de steeds maar weer komende dieptepasses van de thuisclub. Het plaatsen aan Schiedamse zijde liet te veel te wensen over, waardoor er onnodig veel kracht ver speeld werd. Rood Wit kreeg dan ook na een kwartier wat meer vat op het spel en trok ten aanval. Bij een van die eerste Amsterdamse aanvallen was het ook meteen al raak. Via een vrije schop werd de bal voor het Hermes doei ge bracht waar de verdediging mistastte. De altijd lastige Al fons Fafiani kreeg het leer voor de voeten en vallend scoorde bij tegen: 1—1. Rood Wit putte uit dit doelpunt de kracht om door te gaan. Een angstig Hermes liet het midden veld aan de gasten en keer op keer kwam Harry Spermon in moeilijkheden. Schoten van Fa fiani en Hagen bezorgden hem veel last en een vrije schop van Hans Reuser kon hij maar nau welijks tot hoekschop verwer ken. Een enkele maal lukte het de Schiedammers met snelle te genstoten via Teun Kornaat en Paul de Nijs wat opluchting te brengen. Ook Ties van Duppen werkte hard al hadden zijn ak- ties door het slechte plaatsen weinig effekt. In de dertigste minuut plaatste Van Duppen wel zuiver en stuurde Paul Nijs het strafschopgebied in. Voorstopper Ger Symons was ter plaatse maar zette zijn ak- tie zo onstuimig in dat hij Paul Nijs tegen de vlakte liep. Op nieuw kreeg Hermes een straf schop toegewezen. De woedende Rood Wit-trainer Sjoerd Somer: „Dit was beslist géén strafschop. Symons speel de de bal met een correcte sli ding, Hermes mag deze scheids rechter wel een erelidmaat schap aanbieden, want ze heb ben hier de wedstrijd kado ge kregen". Teun Komaat maakte dankbaar gebruik van de gebo den kans en bracht Hermes op 2-1. Paul Mus haalt uit Rotterdam Ook tegen de reser ves van het Rotterdamse Excel sior heeft de SW-jeugd het niet kunnen maken. Door voor al een gebrekkige inzet verlaren de pupillen van Slobodan Duti- na met maar liefst 6—0, na een 20 achterstand bij de rust SW was op alle fronten de mindere van Excelsior. Toonde de ploeg in voorgaande wed strijden nog wel de wil om kei hard voor de punten te vechten, tegen Excelsior lag er een mat heid over het elftal die de oor zaak van de zo groot uitgeval len nederlaag was. Leo Halkes, de Schiedamse trainer die langs de bjn stond over het duel: „Het is geen persoonlijk falen geweest. De hele ploeg heeft het gewoon volledig af laten we ten.'4. Toch lukte het de gasten in de 37-ste minuut bijna opnieuw zich naast Hermes te schieten. Uit precies zo'n zelfde situatie als bij de eerste tegentreffer had Fafiani dit keer de pech dat zijn schuiver voor het doel langs rolde. Vlak voor rust kreeg Ties van Duppen een goede kans zijn ploeg definitief in veiligheid te brengen, zijn kopbal belandde echter in het zijnet. Na de thee zakte het spel van beide kanten naar een bedenke lijk niveau. De akties waren minder flitsend en de strijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Beide teams hadden voor rust erg veel moe ten geven en het zware veld eiste zijn tol. Hermes stelde zich behoudend op en Rood Wit was niet bij machte de versterkte Schiedamse verdediging te ver schalken. Wel speelde de thuis club de ver opgedrongen Am sterdamse verdediging enkele malen goed uit, maar ook nu ontbrak het aan een kansenbe- nutter. Pim Visser: „Als we een schutter hadden gehad, hadden we nog minstens drie keer doel getrof fen", De gasten probeerde door twee wissels de bakens te ver zetten en drie minuten voor tijd had dit nog bijna succes. Bij een voorzet op Ron de Leeuw- tastte Arie Brouwer mis, waar door De Leeuw vrij kon opruk ken. Hij aarzelde zo lang, dat Ger Ruseier ten koste van een hoekschop kon ingrijpen. Het einde kwam dan ook met een erg welkome zege voor de Schiedammers. Leeuwarden Zo'n 4500 toe schouwers hebben In Leeuwar den SC Cambuur weliswaar met de volle winst (2—1) zien strijken, maar het is vooral in de tweede helft moeilijk ge weest om tegenstander FC Vlaardingen op afstand te hou den. De Vlaardingers wisten echter in het Friese strafschop gebied moeilijk tot een gericht schot te komen en alleen daar aan is het verlies van de Vlaar dingers te wijten. Bovendien hadden de bezoekers de pech reeds na tien minuten spelen op een 1—0 achterstand te worden gezet. Onder de goede leiding van arbi ter C. B. Janssen uit Stein, startte de thuisclub furieus en FC Vlaardingen moest zich in die beginfase beperken tot uit vallen, waarbij de veelal provo cerende Dick Beek voor Cam buur meestal de meest gevrees de tegenstander was. Toch had FC Vlaardingen in de zesde minuut pech toen een daverend schot van Bert de Ruyter laag on hard maar net buiten de palen van het Friese doel bleef. FC Vlaardingen maakte in die beginfase verdedigend nogal eens foutjes en toen na tien minuten spelen Cees Zwam- born een vrije schop verzuimde weg te koppen was het Goozen die de Friezen koppend aan de leiding hielp. Oveigens was het °ok Zwambom die gedurende de gehele wedstrijd als voor- stopper vaak onnodig veel risi co's nam. In de 23e minuut reeds liet Frans Stans zich al vervangen door Hugo Lochten- ®ergh, die zich tijdens het ver- Joop van de strijd als een der beste Vlaardingers ontpopte. Cambuur behield die eerste helft öet initiatief en vooral als de Hezen vanaf het middenveld vaak via Schouwenaar de bal gelden, speeldfn, stelde dat Vlaardingse verdediging vaak voor problemen. In de 31e nunuut werd een vrije trap van aanvoerder Krsto Mitrovic door Roereen gemist, behalve door Lambuurs doelman Tukker, die op het allerlaatste moment de bal nog net buiten de palen tot hoekschop wist te werken. Cambuur kreeg meerdere mo gelijkheden en had al met een ruime voorsprong de rust moe ten halen, maar zoals bekend, het afwerken van de kansen laat bij de Friezen vaak nogal te wensen over. Na de rust was het evenwel Vlaardingen, dat gezien de 1—0 achterstand meer de aanval moest gaan zoeken en dat ook deed, In de 47e minuut kreeg de zwak spelende Wim Tijl een unieke gelegenheid, toen hij op een voorzet van Lochtenbergh op enkele meters afstand alleen voor Tukker verscheen. Zijn slechte kopbal werd door de doelman gemakkelijk gestopt In de 66e minuut kwam Cambuur wat goedkoop aan een straf schop. De Friese rechterspits De Blaauw, die al gedurende de gehele wedstrijd trachtte een strafschop te forceren, slaagde eindelijk in z'n opzet toen hij bij een poging om Van Dop te omspelen ten val kwam. De strafschop werd door aanvoer der Van der Vlag verzilverd in een tweede treffer voor Cam buur (2—0). Vanaf dat moment, liet FC Vlaardingen de verdedi gende houding heoemaal varen. Een hoekschop van Predag Drapic in de 83e minuut werd door aanvoerder Krsto Mitrovic twee meter staande voor het Cambuur-doel toch nog over de lat gekopt Maar FC Vlaardin gen bleef volhouden. Uit een vrije trap van De Ruyter scoor de de zwakste speler van Vlaar dingen, Wim Tij!, 2—1. Cambuur moest daarna nog een angstige laatste fase doorma ken waarin geheel FC Vlaar dingen ten aanval trok om toch nog een gelijkspel uit het vuur te spelen, maar de tijd was voor' de gasten tekort om het ge wenst resultaat te behalen. Toch hadden de Vlaardingers gezien hun spel wel een puntje verdiend in deze stevige doch uiterst sportief gespeelde wed strijd kreeg Vlaardinger Ted Hesling een gele kaart wegens het onderuit halen van een te genstander. Schiedam Paolo Porcu, de kleine trainer van 's-Graven deel, kon toch nog lachen. De man, die niet alleen qua taalge bruik, maar ook in zijn manier van doen veel weg heeft van Haarlem-trainer Barry Hughes, bleef er de humor van inzien. Want ondanks het feit dat zijn ploeg kansloos met 2—0 van Ursus verloor, bleef de Italiaan zichzelf. En dus ook wel een beetje fel in zijn oordeel. „Laat ik vooropstellen: Ursus heeft qua voetbal verdiend ge wonnen, Maar wat die scheids rechter ons flikte klopt natuur lijk met Hij schreef Jan van der Wulp en Jan Füak wel op, maar ook Ursus speelde met zo erg lief. Dus wat het terecht geweest als deze man óf nie mand óf ook een paar spelers van Ursus had opgeschreven." In zijn enthousiasme vergat de 's-Gravendeel-trainer er echter bij te zeggen dat zijn ploeg zonder meer de meest gelukki ge was. Hetgeen vooral te dan ken was aan het zeker niet objectief vlaggen van de eigen grensrechter. Ursus-trainer Dirk Hoogenboom typeerde het Vlaardingen Voor het zaalvoet- balkampioenschap van Zuid- Holland speelt Zwaluwen mor genavond de derde wedstrijd tegen Feyenoord. De Vlaar- dmgse formatie won eerder in deze competitie twee ontmoe tingen maar moest de neder laag van Zwart Wit '28 overne men toen de vogels de plaats van deze Rotterdamse vereni ging innamen. Zwaluwen komt met de volgende opstelling bin nen de lijnen. In het doel Aad Boers, Gerrit van Toor, Jos Buitelaar, John Schoenmaker, Herrny Kuyten, Frans van der Graaf, Leen Pijpers en Martin Keizerwaard. Coach is Knjn Boog. In Ahoy' sportpaleis worden zes wedstrijden achter elkaar afge werkt. Het programma is als volgt: 19.00 uur Zwaluwen—Feyenoord, 19.40 uur Sparta—Noord wijk, 20.25 uur HellevoetsluisRCL, 21.05 uur Xerxes—Gouda, 21.50 uur Olympia—DKS, 22.30 uur De MusschenNeptunus. door Martijn Verwaaijen. nog het beste door over de „greosjager" te zeggen: „Die man had gewoon klasse. Hij wist de scheidsrechter op een behoorlijke manier te beïnvloe den. Het afgekeurde doelpunt was daar een mooi voorbeeld van." Voordat de tweede treffer van Ursus werd afgekeurd hadden de Schiedammers, zonder de geblesseerde Bart Fiegel, echter al snel een voorsprong geno men, Want er waren nog geen vier minuten gespeeld toen in de 's~Gravendeelse defensie een serie fouten er de oorzaak van was dat Wim Huigen gemakke lijk 1—0 kon scoren. „Het kwam eigenlijk omdat Wim van der Wulp niet helemaal fit was en daardoor niet voldoende kon ingrijpen", meende Porcu, Het geen hij onderstreepte door nog voor rust Van der Wulp te wis selen voor John Aardoom. De beste kansen bleven echter ook toen voor Ursus. Met aan voerder Hans Campen in de hoofdrol werden de mannen Paniek tn de s-Gravendeelse defensie. Tweemaal ging het mis. van de kleine Italiaan in het nauw gedreven en het was vooral aan de onzekere scheids rechter De Geest te danken dat de rust met een 10 stand in ging. Maar pas na rust ging de leidsman, duidelijk in verwar ring gebracht door de grens rechter van 's-Gravendeel, goed in de fout Hetgeen na twintig minuten haar hoogtepunt bereikte. Toen het 's-Gravendeel-doelman Jaap van dr Heijden een voorzet van Henme Verschoor maar half stoppen. Via zijn handen kwam de bal bij invaller Sjaak Nieuw- straten (ingevallen voor Hans Schinkel) die gemakkelijk scoorde. Scheidsrechter De Geest liep gedecideerd naar de middenstip maar zag toen pas dat de 's-Gravendeelse grens rechter met zijn vlag omhoog stond. Op zijn advies werd de treffer alsnog afgekeurd. „Een schoolvoorbeeld van bui tenspel", oordeelde de grensja- ger, waarbij hij over het hoofd 2ag dat de bal van een tegen stander kwam. Het was de verdienste van Ursus dat het de tegenslag wist te incasserea Zo ook toen Sjaak Nieuwsiraten een strafschop (Hans Campen werd door drie 's-Gravendelers neergelegd maar de grensrechter verklaar de later dat hij niets ander dan een doeltrap had geconstateer- dtegen de paal knalde. Maar ook dat kon het mentaal sterke Ursus niet deren. Loon naar werken kwam uiteind elijk vijf minuten voor het einde. Hans Campen plaatste een vrije trap in de voeten van Hennie Verschoor die onhoud baar voor doelman Van der Heijden inschoot: 0—2. En Pao lo Porcu? Die soond, toen zijn spelers al lang in de bus rich ting 's-Gravendeel waren, nog met een pilsje in de hand te filosoferen over het duel. Zei ook nog; „Ik heb me nogal boos gemaakt deze wedstrijd. Maar als de vorm van de dag niet aanwezig is is al die moeite voor niks." Om optimistisch te vervolgen: „Die tweede plaats hè, die pakken we nog. Want volgende week winnen wij en. verliest Ursus. Wedden??" Schiedam SW heeft het vnje weekeinde benut om een oefenwedstrijd tegen het Rotterdamse Neptunus te spelen. De vooral in de voorhoede experimenterende Leo Halkes zag zijn ploeg met 5—0 winnen. „Vooral na de nederlaag tegen Dord recht is me duidelijk ge worden dat we met name wat aan de voorhoede moeten doen", zei Halkes. „Vandaar dat ik wat spe lers heb uitgeprobeerd". Daarnaast was het duel ook belangrijk om in het ritme te bhjven. De vnje zondag heeft Leo Halkes benut om naar de wed- strij d VitesseExcels ïor te' kijken. SW speelt het komende weekeinde te gen de koploper in de eerste divisie. Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 12/2: Jong Vlaar dingenlong Groningen, Jong Heerenveen—Jong SVV, Zwa- 1 uwen—RWH, PPSC-ASWH, HVO—Vlaardingen, SVPTT— Hoekse Boys, ARC—MVV "27, TSB—Phoenix, VVGZ—Sun light, DVO '32—SC Botlek, RS- M—VVS, DOS '32CION, VVHRVDL. Zondag 13/2: SVV—-Vitesse, FC Vlaardingen—Veendam, HO- V—DHS, Schiedam—TO GB, Delfia—Fortuna, Delft—De Hollandiaan, Martini tOver maas, Hoek van Holland—Con cordia. NRC—VDL, RKWIK— Merweboys, Eurosport— Ursus, Swift BoysDRZ, Vlerpolders- Sme ets land, Sagu Boys—FCN '66, Sch. Boys—Indus, MSV '71FC Rotterdam, Maandag: Z-H boksen, AmJcita, Den Haag, 20 uur. Eerste ronde beker (zaal) voetbal. Margriet- hal, 19 uur. Voorronde boijar- ten RN-beker, café R'dam, 19.30 uur. Damsimultaan „De Sein post", zhoek van Holland, 20 uur. Dinsdag: Zwaluwen—Feyenoord, Ahoy, 19 uur. ADS—Excelsior Maassluis. Voorronde biljarten RN-beker, De Gouden Leeuw, 19.30 uur. Eerste klas libre bil jarten, De Waal, 19.30 uur. Woensdag: ODI—Ter Gouw, Mar griethal, 19.30 uur. Voorronde biljarten RN-beker, De Molen wiek, 19.30 uur. Eerste klas li bre biljarten, Van der Valk, 19.30 uur. TS3Schiedam, 19.30 uur, Vijfsluizen". Donderdag: Alcazar—Shell (d). MVC—Intermezzo 2 (h), Olym- piahal, 19.45 uur. VD/SC/WW 3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3