De Korenbeurs troeft Interlance af nier1, meer ontgaan NVC blijft goed volgen Stunt van Radio Molenaar tegen Scylla Vanavond ZAALVOETBAL- gaat toernooi van start CLUBS BEKEKEN H. MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 Dam- simuïtaan in "De Seinpost" Doelpuntenfestijn tegen Saturnns Passage dames: ongegronde angst VERDIENSTE Geen verrassingen in volleybal-competitie De Walvis is open VD/SC/WW 6 Hoek van Holland Vanavond staat er in "De Seinpost" in Hoek van Holland wederom een damsimultaan op het programma. De vooral in Haagse dam- kringen bekende Ber- tus Blankenstijn is daarvoor uitgenodigd. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Sehiedam/Vlaardingen - In het tafeltermis-weekeinde zijn in feite twee verrassen de uitslagen te noteren. De Korenbeurs won toch wel verrassend van Interlance (64), terwijl Radio Mole naar het gedegradeerde Scylla 3 met eveneens 64 aftroefde. Om het succes in het Waterweggebied te com pleteren wist ook NOAD met dezelfde cijfers te win nen. Slachtoffer van de Schiedammers werd Irene. zwaar bevochten zege op Inter lance. Een wedstrijd die van groot belang was voor het be zetten van de zesde plaats. De eerste partij leverde al direct een verrassing op. Hans van den Broek werd met 19—21 in de derde game door Jaap van Spanje verslagen. Hans Lingen bracht in zijn partij tegen Ron van der Aa beide teams weer op gelijke voet maar Peter van den Broek kon niet winnen van Wolfgang Luehn. De dubbel Hans van den Broek/Hans Lin- Hans Lingen neemt de (eiicitaties in ontvangst. Hans van den Broek heeft het al achter de rug. gen zorgde echter andermaal voor de gelijkmaker. De Korenbeurs behaalde in Vanaf dat moment liep de Koren- Scluedam een toch wel vrij beurs weg van haar tegenstan der. Hans Lingen versloeg Jaap van Spanje en ook Hans van den Broek was succesvol tegen Luehn. Verlies van Peter van den Broek (tweemaal) en winst van Hans Lingen zorgde er ech ter voor dat De Korenbeurs alsnog met de overwinning kon strijken. Radio Molenaar heeft zich uitste kend hersteld van de nederlaag van vorige week. Tegen het ge degradeerde Scylla 3 wist het team met 64 te winnen. Toch moest de ploeg door verlies van René van Dijk en Har.s-Jaap Oppenheim genoegen nemen met oen 1—2 achterstand. Aad van Opstal zegevierde wel. Toch kon Radio Molenaar een f—2 voorsprong nemen welke niet meer uil handen werd go- geven. Winst voor Oppenheim en Van Dijk betekende uiteind elijk een zeker niet verwachte 6—4 zege. Ook NOAD deed het uitstekend. Tegen Irene werd eveneens met 6—4 gewonnen. René van Dijk twee overwinningen), Dick de Vaal (eenmaal een zege) en pe. ter van Wijk (ook twee zeges) zorgden voor de overwinning. Toch werd de partij pas in de tiende wedstrijd beslist. Door de2e zege staat NOAD na twee wedstrijden toch ongeslagen aan kop. Titel kan UVG Schiedam In de handbalcompetitie is in de promotie klasse bij de heren het kampioenschap voor UVG bijna niet meer te ontgaan. De Shiedammers speel den gisteren tegen medeconeurrent Satumus uit Ridderkerk en zegevierden met 2516'. Uit de vier resterende wedstrijden heeft UVG nu nog maar vier punten nodig om niet meer ingehaald te kunnen worden. Trainer Henk Zwiers van Sa tumus is er ook al zeker van dat de titel bij WG terecht komt. „Deze ploeg verdient het ook volkomen. Zoals zij tegen ons hebben gespeeld is grandioos. Wij hebben verdiend verloren, vooral in de breakouts zijn ze erg sterk." De altijd zeer voorzichtige Schiedamse oe- fenmeester Gerard van Eijk gaf nu ook wel toe dat het kampioenschap van zijn team niet meer te missen is. „Na de nederlaag van vori ge week is de ploeg erg zenuwachtig gestart. Ons rotste winstpunt is echter snelheid en dat hebben we in deze wedstrijd goed uitgebuit. Satumus heeft enkele goede schutters, dat wist ik. De verdediging is echter tegengevallen en dat werd duidelijk doordat wij niet minder dan 25 maal konden scoren." In de eerste fase van de strijd ging het gelijk op. UVG opende de score door een doelpunt van Martin Draaier maar Sjaak van Noorloos maakte kort erna weer gelijk. Peter van der Jagt gaf Satunms zelfs een voor- sprong. Maar toen kreeg de ploeg1 uit Ridderkerk een te genslag. Peter Brus kwam zo ongelukkig te vallen dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen. Na dit oponthoud was Satumus duidelijk van slag af, UVG liep toen ook uit naar 7—2. Jacob van Luyk zorgde voor 7—3 maar de snelle René Bos liet 8—3 op het bord noteren. Hier na was het Adri ïtobbe die met twee treffers vlak achter elkaar 8—5 scoorde. UVG-doeLman Jan van Zandwijk was er mede debet aan dat Satumus niet dichterbij kon komen. De Schiedamse doelman verdedig de zijn heiligdom voortreffelijk. Kort voor rust kende het uitste kend leidende arbitrale duo Slump—Sneevliet Satumus een penalty toe welke door Sjaak van Noorloos werd benut en dal betekende een ruststand van 10—7- In ae eerste tien minuten van de tweede helft was het doelpun- ten/estijn helemaal compleet. Niet minder dan dertien doel punten. werden er gescoord, wat een stand van 17—13 ople verde. Hierna werd de strijd wat harder en moesten de arbi ters tweemaal achter elkaar een penalty toekennen. Sjaak van Noorloos van Satumus en Jos Loch van UVG wisten deze in een doelpunt om te zetten. Toen een stand van 2015 was be reikt geloofde de ploeg uit Rid derkerk er niet meer in. UVG bleef echter verwoed doorgaan en dat leidde tot een eindstand van 2516. Het talrijke publiek in de Mar griethal heeft geen klagen ge had wat betreft het maken van doelpunten. Bij zaalhandbal wordt er veel gescoord maar éénenveertig doelpunten in zes tig minuten handbal is toch wel wat aan de hoge kant om het spel aantrekkelijk te houden. Ook nu weer aanval op koppositie afgeslagen Schiedam Opnieuw zijn de volleybal sters van Passage VCJ er in geslaagd een aanval op hun koppositie af te slaan. Tegen VC Krimpen werd afge lopen zaterdag met 3-1 gewon nen. Hoewel de overwinning verdiend was. kostte het de Schiedamse dames erg veel moeite deze tegenstandster op de knieën te krijgen. Krimpen was er immers als enige in geslaagd in de uitwedstrijd Passage twee punten afhandig te maken. Vooral de angst om opnieuw te falen speelde de koploper parten, waardoor het spel ditmaal de haast koele trefzekerheid van andere wed strijden miste. Vooral in de eerste set bleek de onrust bij de thuisclub erg groot De anders zo scherpe serve mislukte enkele malen en Krimpen kwam op 1-5. Wel slaagde Passage er in de pro- duktie van de gasten af te rem men, maar de pass kwam niet, waardoor de aanval onvoldoen de kon worden uitgebuit. Krim pen speelde erg goed en wist de zwakke plek In het centrum van de Schiedamse verdediging goed te benutten. Ook twee ti me-outs brachten de rust niet terug en via 3-10 werd de eerste set met 5-15 verloren. In de tweede set draaide hel aan vankelijk beter bij de thuisclub. Wanda Kowatski had als eerste haar scherpe serve terug en de verdediging van de gasten bleef het antwoord schuldig. Bij 5-1 stokte het echter weer. Lange tijd bleef deze stand ongewij zigd, totdat Greet van Norde met een taktlsche bal scoorde. Passage liep in één rush door naar 10-1. De verdienste van Krimpen was dat zij ook in vrijwel verloren positie voor ie der punt bleven knokken. Ook dit keer had dit succes. Puntje voor puntje kropen de gasten dichterbij en kwamen zelfs tot 14-11 terug alvorens Passage deze set met 15-11 kon beslis sen. De derde set was een getrouwe copie van de tweede. Passage had het ritme te pakken en liep uit naar 8-1. Opnieuw knokte Krimpen terug tot 14-11 maar ook nu scoorde Passage het beslissende punt op tijd. In de beslissende vierde set was het verzet van de gasten einde lijk gebroken. De betere condi tie van de Schïedamsen ging een woordje meespreken en. Krimpen moest de tol betalen voor de geleverde inspannin gen. De rust was terug in de gelederen van de thuisclub en met gedegen spel werden de gasten in deze laatste set over tuigend naar een nederlaag ge speeld. Met 15-3 werd de 3-1 winst veilig gesteld. Vlaardingen Voor de bekercompetitie zaalvoetbal teams worden vanavond de eerste wedstrijden je speeld. Van de vereniging-en uit het Waterweggebied hebben negen teams ingeschreven. Er wordt gespeeld om dé Alexander Ommoordtrofee. De winnaar van deze trofee heeft het recht om in het najaar, als hekerkampïoen van de KNVB afde ling Rotterdam, uit te komen in de wedstrijden om de distriktsbeker van West 2. De winnaar van een bekerwedstrijd gaat over naar de volgende ronde. Bij een gelijkspel wordt ver- 1 ii d. Is er dan nog geen beslissing gevallen, dan moe-en strafschoppen genomen worden. De loting voor de tweede ronde zal plaatsvinden op donderdag 10 februari in de Energiehal Rotterdam, direct na de laatste wedstrijd. tXJm Volley passeert het Krirnpense eenmansblok. VTaardingen In de volley- balcompetitie geen verras sende uitslagen deze week. Het Maassïuise MVC had het afgelopen woensdag niet moeilijk tegen rode lantaarndrager Die Raeck- se in Haarlem en keerde met een 3-0 overwinning huiswaarts. In de promotie klasse dames won zowel Passage als Volley'68, zodat daar in de kop van de ran glijst niets veranderde. De heren van Volley leden thuis een 23 nederlaag te gen Krimpen, terwijl Pas sage VCJ in de eerste klas se heren niet speelde. Het damesteam van Shell ten slotte won verdiend met 0—3 van Intermezzo II, Het damesteam van MVC hand haafde zich ook na de uitwed strijd tegen het matige Die Raekse op de tweede plaats. In Haarlem werd vlot met 0—3 gewonnen. Vooral de eerste set was een walk over. Via 2—13 werd het 5—15. In de beide volgende sets experimenteerde coach Theo Verrips wat met de ploeg, waardoor de setstanden wat meer tegenstand van Haar lemse zijde doen vermoeden. Met 9-15 en 12-15 bleef MVC ook nu aan de voordelige kant van de score. Handhaaft MVC zich op de tweede plaats, en daar ziet het wel naar uit, dan biijft het de kans op promotie naar de tweede divisie behou den. Aan het eind van het sei zoen moet er in een toumooi met de nummer twee van afde ling H en de nummer tien van de tweede divisie gespeeld wor den om één plaats in de tweede divisie. Dit toumooi wordt ge speeld op 14 mei. Het damesteam van Volley'68 is de nederlaag uit de bekerwed strijd tegen Passage snel te bo ven gekomen. Afgelopen don derdag werd tegen het op de vierde plaats staande Tenaco alweer gewonnen. Ondanks het gemis van Aaf Verbrugge (win tersport) toonde Volley ach ook dit keer de sterkste. Tenaco bood felle tegenstand en stopte erg veel. Volley beschikte in deze wedstrijd over de beste aanval en vooral die aanval met een goed op dreef zijnde Mir jam Verhoef, bracht de over winning met 13,11 en nogmaals 13 punten tegen bij Volley. Het herenteam van de Vlaardin- gers is er niet in geslaagd de VC Krimpen naar een neder laag te spelen. Het heeft er in deze spannende vijfsetter toch wel ingezeten dat de zege in Vlaardingen zou blijven. Vooral de laatste set, waarin Volley met 14—10 voorstend, had niet meer verloren mogen gaan. In de eerste set had Krimpen het beste van het spel en won dan ook met 11—15. Volley kwam in de tweede set echter sterk terug en via 5—0 en 7—11 werd hel 1511. De derde set was weer voor Krimpen, wel bood Volley fel verzet maar slaagde er niet in de gasten in punten bij te houden. Via 16 liepen de gas ten door naar 9—15 en kwamen op 1—2. In de vierde set leek Krimpen de partij definitief te gaan winnen. Voortdurend bleef het Volley enkele punten voor, tot de Vlaardingers in de laatste fase een eindsprint inzetten, die de setwinst met 1715 alsnog bij hen bracht. Er moest een beslis sende vijfde set komen. En juist in die gaf de thuisclub de bijna zekere winst uit handen. Via 2—8 achter knokten het zich naar een 14—10 voorsprong. Het laatste punt wilde maar niet komen en Krimpen kroop steeds dichterbij. In het zicht van de haven strandde Volley opnieuw en gaf met 15—17 de wedstrijd, uit handen. Het damesteam van Shell heeft afgelopen zaterdag het zelfver trouwen weer wat opgevijzeld. In de moeilijke uitwedstrijd te gen Intermezzo II in Middelhar- nis wonnen de Vlaardingsen met 03. Tweemaal slaagde Shell er in een grote achter stand weg te werken en om te zetten in setwinst. In de eerste set werd een achterstand van 7—2 omgebogen naar 8—15 en in de tweede set kwamen zij zelfs met 102 achter. Toch werd ook deze set door Shell gewonnen met 13—15. De laat ste set verliep regelmatiger. In termezzo gaf het verzet op en de Vlaardingsen wonnen ook die, ditmaal met 5t-15. In de Margriethal start' Groe- noord in een serie van vier wedstrijden tegen Deta-Boys. De Schiedammers moeten in staat worden geacht als eerste klasser niet veel moeite te heb ben met deze tegenstander, die voor de competitie uitkomt in de derde klas, VDL uit Maassluis, dat in de eer ste klas een goede middenmo ter is, zal het heel wat moeilij ker krijgen tegen De Hoogt, dat in de bovenste regionen van de tweede klas verkeert. De topper van de avond is onget wijfeld de wedstrijd tussen SVV en PPSC. Hoofdklasser PPSC is de laatste wedstrijden niet erg in vorm en bezet op de ranglijst een bescheiden ze vende plaats. SVV, dat twee klassen lager speelt, is koplo per in de tweede klas en heeft van de elf gespeelde wedstrij den er slechts één verloren. In het doel van SVV staat John Marrevee die vorige week nog met het Nederlandse jeugd- team (16—18 jaar) is meege- weest naar Spanje voor een wedstrijd in het kader van het Europees kampioenschap. PPSC zal er ongetwijfeld op gebrand zijn als overwinnaar udt de bus te komen. FCN'66 speelt de laatste wed strijd tegen SC Hogenboom. De ploeg van trainer Vf 'im Poulus speelt in de competitie erg wis selvallig, maar is vorige week weer op de bovenste plaats ge komen in de derde klas. Met veel inzet kunnen de Schiedam mers zeker de volgende ronde halen. In Maasdam moet Wilton het op nemen. tegen De Maas. Voor WF is dit een totaal onbekende tegenstander, over de uitslag is daarom geen zinnig woord te zeggen. OACN-Boys speelt in de sporthal Ommoord tegen Eurosport en zal in deze eerste wedstrijd wel niet veel kans krijgen. Even eens zal Selüedam wel met tot winst kunnen komen tegen SVDP. De Schiedammers zul- len de 7—6 nederlaag van vori ge week nog wel niet te boven zijn. BFC, de specifieke zaal voetbalploeg uit Bijdorp, doet het in de competitie bijzonder goed en moet in staat zijn om de wedstrijd tegen WICO met winst af tesluiten- Voor de competitie staan er van avond ook nog enkele wedstrij den op het programma. In de Vlaardïngse Lijnbaanhallen moet BBSS in staat zijn de volle winst te behalen tegen de Schiedamse politie. Ursus krijgt het moeilijk tegen DCMR en Martinit krijgt even eens een zware klus aan Her mes DVS. Mochten de mannen van coach Van Vuuren aan winst komen, dan verhoogt dat de spanning aan de kop van de derde klas. DRZ moet sterker geacht worden als het team van de Vlaardïngse Scheids rechters Vereniging en zal ook wel twee punten aan zijn to taal kunnen toevoegen. MSV*71, dat vorige week een ver rassende overwinning behaalde en de onderste plaats kon verla ten, kan wel eens het nodige zelfvertrouwen hebben gekre gen om Steeds Hooger met een nederlaag naar Rotterdam te- rug te sturen. HVO zal wel weinig in te brengen hebben tegen Excelsior Maas sluis. RKWIK—BKB is een.der- by in de derde klas tussen teams die beide in de gevaren zone verkeren. Winst voor RKWIK betekent het verlaten van de onderste plaats. Demos, dat het opneemt tegen GGK, moet maar op een fikse nederlaag rekenen. WK daar- entegen kan wat van het verlo ren terrein terugwinnen als het kans ziet de volle buit binnen te halen tegen SVO. DVO'32 gaat in de Energiehal de strijd aan met HWD en moet twee winstpunten kunnen pakken. In de eerste klas, waar GSS afge lopen week een fraaie overwin ning boekte op Groenoord, krij gen de Schiedammers het nu op te nemen tegen SGR, dat één punt minder heeft op de ran glijst. Excelsior'20 mag tegen RFC geen fout maken om mee te blijven draaien in de kop van de tweede klas. Herman Post hoorn werpt de eerste bal. Schiedam Met het wer pen van twee ballen heeft de Schiedamse wethou der van sport en recrea tie, Herman Posthoorn, de eerste bowlingbanen in Schiedam in werking gesteld. Vooraf uitte de wethouder zijn bewon dering over de inrichting van dit bowlingcemruni, datverund gerund wor den door Paul de Ruiter, schoonzoon van exploi tant de heer Kalfsbeek. De bowling, die de naam „De Walvis" draagt heeft acht banen en is inge richt als een scheepska- juit. Direct na de opening kon de Schiedamse be volking gratis gebruik maken van de banen. Het bewijs van de levensvat baarheid is nu al gele verd want de banen zijn voor de vrijdagavonden tot eind maart door ver enigingen gereserveerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6