mm ©TIPS Kreuger: Concurrentie moet je niet uit de weg gaan' u Tiny Mows staat remise toe Zes clubs in speïregelfinale MVC-dames spelen weer niet Carnaval bij Excelsior '20 en HBSS Schiedamse gymclubs streven naar fusie Bowling in Musis Sacrum in juli open MONUMENTENZORG BONDSEISEN BIERCONTRACT GEZELLIGHEID Thc-o Verrips: „Een vreemde zaak" SUlfuuM Derde ronde Schiedamse damstrijd GROEP B C-GROEP VD/SC/.ÏW 4 0 De gymnastiekclub Testo gaat zijn. wijze lessen ook in Holy-Noord geven. Plaats van handeling, waar condi tietraining en gymlessen worden gegeven, is de gym nastiekzaal in een te bouwen scholengemeenschap aan de Utrechtlaan. Elke dinsdag avond tussen 19 en 21 uur is men daar van harte wel kom. e Bij de COVS, afdeling Vlaardingen en omstreken, volgen Hans Roelfs, Arie de Bruyne en Krijn Offerman, de nieuwe trainersopleiding op tien opeenvolgende zater dagen. Deze opleiding wordt gegeven door de hulptrainer van FC Vlaardingen, Cor van Nieuwenhuizert. O De r.-k. sportvereniging Ex celsior '20 viert volgende week op uitbundige wijze carnaval. In het clubgebouw zijn nu al kaarten te koop. Ook HBSS blijft dit jaar niet achterwege. Voor de derde maal al en de Keihe- klos heeft hier de leiding. O De autobezitters van DHS worden er via de weekbrief nogmaals op gewezen, hun gekleurd blik buiten het complex te parkeren, ook zij die komen trainen. Intussen zijn de meeste clubs, die met dat euvel zitten, ertoe over gegaan om hun toegangs hekken af te sluiten. 0 De pupillencommissie van SW heeft weer wat georga niseerd. De immer actieve dub van secretaris Aad van Dijk trekt met de kleinste leden van de Schiedamse dub naar Epe van 4 tot en met 9 april. 0 Op eerste paasdag wordt op het sportcomplex van SW een eier-zoek wedstrijd ge houden. Niet minder dan 1500 produkten van de kip zullen worden verstopt. Aan de pupillen de opdracht om ze weer terug te vinden. 0 Dan heeft de commissie tot slot ook plannen om een vis- concours te houden. In het SW-shirt moeten de jeugdi ge voetballers aan de water kant proberen de grootste vis uit het water te halen. Wanneer dat precies gaat ge beuren is nog niet bekend. 0 Bij DVO '32 treft men nu al voorbereidingen voor de organisatie van een vetera- nentoemooi op Koninginne dag. De clubs kunnen zich erop gaan voorbereiden. 0 Het jeugdbestuur van RKWIK is uitgenodigd door een Brunsumse voetbalclub om op 9 april met enkele jeugdteams mee te doen aan het internationaal toernooi van die dub. Het gaat om het A 1- en B 1 elftal. 0 De Watervrienden is maar liefst acht zwemleiders rij ker geworden. De examens daarvoor werden in jhet zwembad van Rijswijk '••ge houden. De geslaagden: da mes Gerven-Meijs, LorS^ heyd. Van der Spoel, de heer Barvo, Petra Aubert, Ange- liek Jansen. Ron Bosman en Robart van der Moezel. 0 Bij UVG zjn er nog maar 62 T-shirts verkocht in het kader van het dertigjarig be staan. De kosten van zo'n shirt zijn 12,50, maar wel bij een afname van tenmin ste honderd stuks. Handbal lers, doe je best. 0 Op de jaarvergadering van de gymnastiekvereniging DOK zal worden beslist over een verregaande samen werking met de Schiedamse clubs Animo en ODO. Voor de vereniging is ook al een nieuwe naam bedacht: Al liantie. Ook Juliana is in het verleden gevraagd hieraan zijn medewerking te verle nen, maar dat ging met door. Schiedam Pas later blijkt het een unieke zaak t« zijn, het gesprek met de heren Kreuger en Var Nieuwkerk. Ze blijven liever anoniem werken aar de verschillende objecten. Waarschijnlijk is dat elc reden dat de verbouwing van Musis Sacrum in eer bowlingbaan in feite op naam van Frans van Rijs bergen is gekomen. Hij is, zoals zoveien weten, de man die er voor zorgt dat Schiedam, na die var Kalfsbeek, een tweede bowling za! krijgen. Het is ten dele waar. Inderdaad kwam het idee van Van Rijs- bergen, maar helemaal alleen heeft hij het toch niet op poten gezet Samen met Kreuger en Van Nieuwkerk heeft de Schie dammer wél de plannen uitge werkt Een ideale combinatie zoals blijkt. Van Rijsbergen, die onuitputtelijk is in het aandra gen. van ideeen, en bovenge noemde heren die het én min of meer afremmen én vooral daadwerkelijk bezig zijn met het realiseren van de bowling plannen. door Martijn Verwaaijen „Eigenlijk is het ook wel logisch Ook", oordeelt Kreuger. „Ten slotte doen wij in ons bedrijf erg veel aan restaureren en ren overen. (Kreuger is eigenaar van een aannemersbedrijf, ver deeld in elf verschillende on derdelen waarvan de bowling er één is - mv). Vandaar ook dat we hebben gekozen voor Musis Sacrum. Een bowlingcen trum kan je overal neerzetten als je aan de exploitatie denkt. Maar het wordt toch tijd dat er eens wat meer aan de binnen stad gedacht wordt. Het is toch ideaal als je gebruik kan ma ken van een stukje historie van Schiedam in plaats van al die nieuwbouw?" Toch heeft het ook in dit geval nogal wat nadelen opgeteverd. Tenslotte staat het gebouw on der monumentenzorg en daar moet terdege rekening mee worden gehouden. „Het ver schilt wat dat betreft nogal van plaats tot plaats", zegt Kreuger. „Wij werken ook veel in Dordrecht. Daar is het allemaal veel gemak kelijker geregeld. De man daar van monumentenzorg kan zelf een beslissing nemen, terwijl in Schiedam de heer De Jong wat dat betreft afhankelijk is van wat men er van zegt. Hij advi seert alleen maar". Hetgeen zou kunnen betekenen dat de realisering beduidend langer op zich laat wachten. Woordvoerder Kreuger: „Het zou inderdaad kunnen. Maar als je op een uiteindelijke be slissing moet wachten kan dat wel een jaar duren. Wij hebben een plan op tafel gelegd en gezegd: „Zeg maar tot hoever we kunnen gaan". Monumen tenzorg oordeelt alleen over de voorgevel en het dak. Vandaar dat we nu al alles kunnen bou wen op die twee onderdelen na". plex" kan dus neergezet wor den. Het betreft hier de op bouw van de elgenlij'kc banen. Over de banen zegt Kreuger: „We hebben voor Brunswick gekozen maar wel zonder enige verplichting. In de meeste gevallen is het zo dat er direct gesproken wordt bij de aankoop van banen over een zogenaamd „biercontract". Dat is gekomen omdat Bowling Nederland dezelfde maatschap pij is als een grote bierbrouwe rij m Nederland. Wij zijn daar niet aan begonnen. Op deze ma nier kan je je als vrije onderne mer opstellen ten opzichte van de rest". „De keuze van de baan is ook bewust gebeurd", vervolgt hij. „waarbij we vooral gekeken hebben naar het onderhoud. De Brunswick-banen leken ons ge schikter wat dat betreft dan die van AMF, omdat de laatste meer motoren hebben. Het is veel beter om ervoor te zorgen dat het probleem direct aan wijsbaar is". Musis Sacrum zal verrijkt wor den met in totaal twaalf ba nen, een vereiste voor het orga niseren van erkende wedstrij den. „Toch waren we in eerste instantie van plan tien banen neer te leggen. Dit in verband met de huidige bondseisen. Maar men ver wacht dat het binnenkort zal veranderen en de bond twaalf banen zal eisen. En omdat we toch ruimte genoeg hadden, hebben we dat maar meteen gedaan. Even hebben we zelfs nog met het plan rondgelopen om ook op de bovenverdieping twaalf banen neer te leggen, maar daar kregen we geen toe stemming voor. Dat wordt nu een kleine vergaderzaal". Waar aan Frans van Rijsbeergen nog toevoegt: „We hebben zelfs aan squash-banen op de eerste ver dieping gedacht, maar dat werd te hoog". Natuurlijk komt ook de bowling van Kalfsbeek aan de orde. Kreuger is er duidelijk over; „We zijn blij dat ook die erbij is gekomen. Concurrentie moet je niet mijden. In een stad als Schiedam zouden volgens mij zelfs wel meer centra kunnen komen. Het gaat er alleen maar om dat je het goed doet. Dan kan je nooit weg geconcurreerd worden. Vandaar ook dat bij voorbeeld de bowling m Spijke- nisse één van de beste in ons land is. Omdat die man het goed doet. Het geeft een bepaal de strijd waarbij je je kan en moet bewijzen". De voorgevel van Musis Sacrum die volgens de normen van Monumentenzorg zal moeten worden opgeknapt kerk toevoegt: „Veronderstel nou eens dat het bowlen op zich minder populair wordt. Hoewel het er zeker de eerste jaren niet naar uitziet, kan het toch gebeuren. Dan heb je toch de kans dat de mensen gaan oordelen naar de gezelligheid. En wellicht krijg je dan de situatie dat wij het in Schie dam veel drukker krijgen". De eerste bowlingbanen in Schie dam zijn al in gebruik geno men. Over die in Musis Sacrum wordt nog gegist. Wanneer ver- Wacht het driemanschap te gaan draaien? Kreuger: „We dachten 'in ieder geval in juli open te gaan. We willen een maand voordat de competitie begint min of meer Droef- draaien. Alles ligt klaar, we kunnen zo gaan bouwen. En bovendien is het voor de bouw maatschappij ook een uitdaging om het schema te volgen. Dus venvachten wem jé wel open te kunnen gaan". Het achterste deel van het „com- Waaraan adviseur Van Nieuw- De achterkant van Musis. Op die plaats moeten de twaalf bowlingbanen gaan komen. Schiedam In de volleybalcom- peütie deze week, na de toppers van de afgelopen weken, een eenvoudig programma voor de meeste Walerwegteams. De da mes van het Maassluise MYC zijn opmeuw vrij. Deze keer duurt de gedwongen rust 2elfs twee weken, alvorens er weer een competitiewedstrijd op het programma staat voor MVC. Coach Verrips: „Onbegrijpelijk dit onregelmatige verloop, zo moet het ritme wel verstoord worden- Vó6r de belangrijke uitwedstrijd tegen koploper OVRA, over vier weken, komen wij nog slechts éénmaal in het veld. Naar mijn mening veel te weinig". De distriktscompetitie verloopt regelmatiger Passage VCJ en Volley'68 moeten met de da mes- én de herenteams deze week opnieuw aantreden. De Vlaardingse dames spelen za terdag om twee uur een uitwed strijd tegen Rovok. Deze tegen stander staat inet tien punten op een bescheiden elfde plaats en zal voor het sterke Volley geen probleem mogen vormen. Ook de dames van Passage zullen het zaterdagavond in eigen sporthal niet al te moeilijk krij gen. Tegenstander Delta staat in de middenmoot en verloor de eerste wedstrijd op eigen ter rein ook al kansloos met 3—0. Ook als Greet van Horde zater dag ontbreekt, is Passage sterk favoriet De heren van Volley'68 krijgen het zo mogelijk nog eenvoudi ger. Morgenavond komt rode lantaarndrager Delta II op be- Het team van Passage VCJ, zoek, dat in deze competitie zelfs geen enkele zet wist te winnen en met min zes punten, wegens enkele malen niet opko men, uitzichtloos onderaan ben gelt Coach Tom van Yperen kan deze gelegenheid aangrij pen om wat met zijn team te experimenteren. Passage VCJ krijgt zaterdag avond om negen uur eveneens bezoek van de rode lantaarn drager. In de eerste klasse js dit Data. Passage kwam in de afge lopen weken, door met te spe len, vier punten achter op Inter mezzo en krijgt in deze wed strijd, omdat Intermezzo niet speelt, gelegenheid de achter stand tot twee punten te redu ceren. Het damesteam van SheU, dat vorige week verassend van In termezzo II won, heeft van avond opnieuw kans op de vol le winst. Tegenstandster Alca zar staat vijf punten achter op Shell en moet door een gemoti veerde Vlaaromgse ploeg te kloppen zijn. Schiedam In de derde ronde om het damkampioenschap van Schiedam werd de eerste afge broken partij van dit toernooi genoteerd. Nico Knoops staat iets gunstiger, maar vermoede lijk pakt zijn tegenstander Ton Tilman hier toch zijn eerste puntje (af). In dat geval is er in de hoofdklasse niemand meer zonder verliespunten, want titelverdediger Tiny Mous moest in het prestigeduel met Rob van Rijk eveneens remise toestaan, ondanks hevige tijd nood van laatstgenoemde. De derde „speler-van-verre", L. Lijklema, vocht met Piet Bas- tiaanse een ingewikkeld duel uit en wist met enige moeite op de been te blijven, omdat voor zijn tegenstander het winnende tempo ontbrak. Ook Dick van Schaik had er zin in en liet de stukken op het bord. Hij werd hiervoor beloond, toen Wim Vrijland tegen het eindspel een foutje maakte en de winst daar mee weggaf. Joop van der Schalk zag geen kans Johan Qnink een punt af te snoepen en Leo Mous had terecht een voldaan gevoel na een gedej overwinning op zijn zwager Pe ter Lansbergen. Uitslagen: Piet Bastiaanse-L. Lij klema 1—1; Dick van Schaik- Viim Vrijland 1—1, Tom Til- man-Nico Knoops afg.; Johan Onink-Joop van der Schalk 20; Tiny Mous-Rob van Eijk 1—I; Leo Mous-Peter Lansber gen 2—0. Stand aan kop: Nico Knoops, Ti ny Mous en Johan Onink 3—5, L. Lijklema 34. In groep B kwamen de koplopers Floor Pauw en Theo Vrijland remise overeen, waardoor Ron Heus dens ben inhaalde, dank zij winst op Jan Breman. Louis Vrijland ligt, na zijn winst op Wim de Rond, samen met Bart Utens op de loer met één punt achterstand. Ben Bastiaanse komt er steeds beter in en had weinig moeite met Bob Roelf- sema, die in 25 zetten knock out ging. C. Habermehl tenslot te incasseerde zijn derde nul, ditmaal ten gunste van het puntentotaal van Dirk Zonne veld. UITSLAGEN: Bert Utens-Bart Quist 1—1, Jan Breman-Ron Heusdens 0—2, Louis Vrijland- Wim de Rond 2—0, Dirk Zonne veld-C. Habermehl 2—0, Floor Pauw-Theo Vrijland 1—1, Ben Bastiaanse-Bob Roelfsema 2—0. Stand aan kop: Ron Heusdens, Floor Pauw en Theo Vrijland 3—5, Bert Utens en Louis Vrij land 34. In de C-groep hebben Jan van Stigt Thans en Henk Jan Ha bermehl alleen de leiding geno men. Laatstgenoemde wees achtervolger Cees Vrijland te rug, terwijl Jan van Stigt Thans korte metten maakte met van der Haar, Mede koploper C. Slagsoolen kwam tegen Randy Nuis niet verder dan remise, terwijl broer Clif Nuis intussen gelukkig zijn eerste puntje scoorde. De clubspelers Jan Key en Anton Risseeuw lieten beiden een tweetje aantekenen. UITSLAGEN: Clif Nuis-P. K. v.d. Sneep 1—1, Jan van Stigt Thans - Haar 2-0, C. Slagmool- en-Kady Nuis 1-1, Jan Key-J. Bisschop 2-0, J. de Rond- Zand bergen uitg.; C- den Hartog-An- ton Risseeuw 9—2, Cees Vnj- land-Henk Jan Habermehl 0—2. Stand aan kop: Henk Jan Haber mehl en Jan van Stigt Thans 3—6, C. Slagmoolen en Jan Key 3—5, K. v.d. Haar 3-4. Toppers voor vrijdag 11 februari: Hoofdklasse: Nico Knoops-Jo- han Onink, groep B: Ron Heus- dens-Louis Vrijland; groep C: K. v.d. Haar-C, Slagmoolen. Vlaardingen Aan. de spelregel finale van de COVS afdeling Vlaardingen en omstreken, doen zes clubs mee. Te weten: MVV '27, Fartuna Vlaardingen, HVO, RKWIK, VFC en DVO '32 in wiens clubhuis de finale op vrijdag 4 maart zal plaatsvin den. De vragen bestaan, zoals elk jaar uit drie mondelinge en twee schriftelijke. De jury be staat uit vijf leden en zal voor een deel bestaan uit sportjour nalisten. De winnaar, met de hoogste score dus, komt in net bezit van de wisselbeker van. het Rotterdamsch Nieuwsblad/- regiobladen- De wedstrijden aan de Marathonweg begonnen om half acht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4