HSV bijna kampioen Degradatie Juveniiis- dan les bijna een feit Geslaagden bij V! Z SP RT ©TIPS Fortuna-veld verkeert in slechte staat Terug in top van afdeling \k The Hookers vnj spel Verlies tegen DED: Tom Lee wis kandidaat ROY S-bestrair DINSDAG 15 FEBRUARI 1977 V VP* HEREN IJsselstein twijfelt Tino Hoogendijk in Nederlandse ploeg Loting Schiedams voetbalkampioenschap ODO sparring-partner van Trekvogels VD/SC/WW 4 I I'miassluis kampioen Maassluis Het micro korfbalteam van Maassluis heeft geen enkele moeite gehad om De Kapellen zijn wil op te leggen (8—5) en daardoor kampioen te worden van de tweede klas afdeling. Gesteund door een grote schare supporters kwam Maassluis gemoti veerd uit de startblokken. Het legde De Kapellen zijn wil op, zodanig dat doel punten niet uitbleven. Leo van der Vaart opende de rij, even later gevolgd door Rob Koevoet. In de tweede opstelling kwam De Kapel len er ook niet aan te pas en De Jong Verzekeringe- nfCKC Maassluis liep uit naar een 40 voorsprong. Nummer drie en vier kwa men uit de handen van Maarten van Bergen en Henny Nieman. De Kapellen hervond rich iets en kon voor rust de hatelij ke nul wegwerken, maar het stond toen al 50, want Leo van der Vaart verzil verde nog een strafworp. Rust 5—1. Na de rust liet De Jong Verzeke- nngen/CKC Maassluis de teu gels wat vieren en De Kapellen kreeg iets meer ruimte. Het kon de overwinning en daarmee het kampioenschap niet echt m ge vaar brengen. Het werd 5—2, maar het Maassluise antwoord was twee treffers van Martha Nusteleijn en Joke de Vries: 7-2. Toen kwam een periode waar De Jong Verzekeringen/CKC Maassluis met de steun van de supporters goed doorkwam. Het offensief van De Kapellen hep dood bij de stand 7—4. en Henny Nieman zorgde daarna voor 84. De eindstand werd door De Ka pellen bepaald op 8—5, maar dat interesseerde niemand meer. Want door deze overwin ning werd De Jong Verzekerin- geniCKC Maassluis ongeslagen kampioen en is weer terug in de top van de afdeling Rotter dam van de KNKV. 's Avonds vierde het dit kam pioenschap op grootse wijze in de kantine aan de Bilderdijk- laan. Maassluis scoort Het kampioensteam •V-&F Hoek van Holland De korfbal-overwinning van de korfbalvereniging HSV tegen Madjoe viel met 12—6 toch nog royaal uit, maar als geheel werd het toch een wat merkwaardig gebeuren. Met Joke van den Berg en Janny Heringa op wintersportvakantie moest de tweeling Helen en Annet Meijerink de lege! plaatsen bezetten. Zij hebben dat uitstekend gedaan,: maar de verandering in de vakken op zichzelf gaf aanvankelijk toch wel enige problemen omdat spe-, Iers en speelsters zich toch wel moesten aanpassen. En Madjoe, bezetter van de on derste plaats, ging daar aan vankelijk van profiteren want de ploeg uit Rijnsburg nam met twee afstandstreffers snel een 0—2 voorsprong. Maar daar bleef het voorlopig wel bij, want HSV zag al snel de zwak ke plekken bij Madjoe. Naast goed en veel schietende heren hadden de bezoekers namelijk vnj zwakke dames. Ria van der Graaf profiteerde daar snel van met een gave doorloopbal en Jan van Nieuwkerk produceer de van afstand de gelijkmaker. Rien Voskamp die steeds beter gaat draaien wist met twee schoten HSV op voor sprong te zetten, waarna Arie van der Graaf, Ria van der Graaf via een onderschepte bal en Gerda van Güs HSV op een 7—2 ruststand zetten. De vrij talrijke Hoekse aanhang gende drie treffers voor zdjn rekerung nam. Terwijl bij HSV de produktie op onbegrijpelijke wijze plotseling stil viel, wisten de bezoekers drie keer achter een raak te schieten en bij 8—5 werd HSV wat nerveus en ging teveel jagen. De ommekeer kwam via een wei erg fortuinlijke treffer van al weer Rien Voskamp. Hij wilde uit vrije positie met één hand doorspelen naar Theo Nieuw- hof. Inplaats van over de mand verdween de bal echter in de korf en daarmee was de ban gebroken. Jan van Nieuwkerk, Arie van der Graaf en Theo Nieuwhof drukten door naar 12—5 en pas in de laatste fase kon Madjoe nog op 126 ko men. ging er m de tweede helft goed voor zitten, want een nieuwe afstandstreffer van Rien Vos kamp leek een waar schutters feest te gaan inluiden. Ten dele gebeurde dat ook wel, zij het dat het Madjoe was dat de vol- Hoek van Holland Eigen lijk verliep de „kampioens wedstrijd" van het Hoekse ■rugbyteam tegen het tweede team van de Delftse studen ten helemaal volgens plan voor de Hoekenaren. De Delftenaren moesten de wedstrijd winnen om alt hans nog een theoretische kans op de titel te behou den. Daarom lieten The Hookers de tegenstanders in de eerste helft uitrazen, maar goed verdedigend hielden zij de Delftse stu denten wel op veilige af stand van de try-line. Slechts éénmaal was er pa niek in de Hoekse verdedi ging via een hoge kick in het Hoekse goalgebied, maar Hans Krommenhoek kon de bal nog juist op tijd dooddrukken. Reeds bij aanvang van de tweede helft, die met een 00 stand in ging, was het duidelijk dat de condjbe m deze slijtageslag een belangrijke rol 2ou spelen. En opnieuw heten The Hookers zien dat ze juist op dit punt erg sterk zijn. Delft werd terugge drongen en moest herhaaldelijk in eigen verdeöigingsgebied via kicks uitverdedigen. The Hookers bleef aan/, ruig en en Delft ging onder de zware druk fouten maken. Het was echter al diep in de tweede helft voor dat de Delftse .hooker" een fout in de scrum maakte, waar na de uitstekend leidende scheidsrechter The Hookers een free-kick toekende. Hieruit ontstond een geweldig mooie Hoekse aanval waaruit tweede center Arthur Kunz uiteindelijk een try kon scoren <0—-4>. Daar bij bleef het en The Hookers kunnen zich met een voor sprong van vier punten nu wel praktisch kampioen noemen want de resterende tegenstan- - ders zullen nauwelijks nog een hinderpaal kunnen vormen. Schiedam Beide eerste van de basketbalvereniging Juventus speelden een uitwedstrijd. Het damesteam kwam in de eerste wedstrijd in de degradatiepoule uit tegen DED in Amsterdam. Ook deze keer verloor het Juventusteam (52—46) en daarmee is de kans op behoud van het eredivisieschap wel heel klem gewor den. Het herenteam ging de strijd om de derde plaats aan met Red Stars in Soest. Na een aanvankelijke voorsprong moesten de Schiedammers de eer toch aan hun tegenstanders laten: 77—69. Het damesteam gmg m Amster- lang Juventus ging weer over dam goed van start. Na vijf minuten stond het Schiedam se team met 2—8 voor, maar na een time-out zag DED toch kans om terug te komen. De Amsterdamse ploeg kwam zelfs op gelijke hoogte met Juventus. De rest van de eerste helft scoorden de ploegen om beur ten. Geen van beide zag kans om een grote voorsprong te ne men. Bij Juventus was het vooral Tineke Aleman die voor de punten zorgde. Dankzij haar op een man-to-manverdedigmg en de geschiedenis herhaalde zich Het Schiedamse team werd weer aan alle kanten voorbijgelopen en kon daar zelf helemaal mets tegenover Na vijftien minuten spelen was de stand opgelopen naar 48—36 Weer moest trainer/coach Ton van Velzen een time-out nemen en ook nu had het resultaat. Juventus begon weer te scoren en daar had DED juist moe te mee. goede spel was het ook dat Vanaf de achttiende minuut Juventus met een voorsprong kon gaan rusten 2324. In de tweede helft ging het ech ter heel wat minder met Ju ventus. iSiu was het DED dat een goede start had. De Schie- damse ploeg had nauwelijks enig verweer tegen het felle f DED. Na vijf minuten was de j stand 33—26 voor DED. Dit kwam vooral door een man - to man verdediging, waar weinig of niets van klopte bij het Schiedamse team. Na een time out van trainer/coach Ton van Velzen schakelde Juventus te rug op een zoneverdediging en dat had direktresultaat DED kreeg weer moeite met scoren terwijl Juventus zelf weer ging scoren. Ook nu was het Tineke Aleman die haar team de juiste weg wees. In de negende minuut kwam Juventus langszij (36—361. Dat duurde echter niet draaide de machine van Juven tus weer op volle toeren, maar nu was de tijd te kort om nog terug te komen. Juventus kwam nog op 50—46 maar toen zag DED kans om nog twee strafworpen te benutten en toen was het echt afgelopen voor Juventus. Be Schiedamse ploeg moest mei een 52—46 ne derlaag genoegen nemen en zal nu de rest van de wedstrijden moeten winnen wil het nog een kleine kans op behoud van het eredivisieschap hebben. Het herenteam van Juventus moest naar Soest om daar te gen Red Stars om de (voorlopi ge) derde plaats te spelen. Bei de ploegen startten goed. Ju ventus begon met een man-to- manverdedigmg. Na vijf minu ten spelen had de Schiedamse ploeg een kleine voorsprong te pakken maar deze was echter nog verre van beslissend. Het was Wim Cordemans die bij Juventus kans zag om veelvul dig te scoren en door de goede verdediging werd de voor sprong van Juventus steeds groter. In de dertiende minuut had Juventus de grootste voor sprong te pakken (17—32). Daarna gmg het bergafwaarts met de Schiedamse ploeg. Red Stars zag kans om steeds dich terbij te komen. Het rustsignaal redde Juventus echter. Toen was de voorsprong van het Schiedamse team al teruggelo pen tot negen punten: 3140. In de tweede helft gmg Red Stars gewoon door en Juventus was met in staat om wat terug te doen. In de vijfde minuut kwam Eed Stars voor het eerst op een voorsprong te staan (4544). De ploeg uit Soest be gon toen langzaam maar zeker de voorsprong uit te bouwen. Door de goede zonepress die Ju ventus speelde kwam de ploeg toch dichterbij, in de achttien de minuut was de Schiedamse ploeg teruggekomen tot drie punten (66—66). Maar toen was het afgelopen voor het Schie damse team. Red Stars begon weer te scoren en bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrech ters was de stand 77—69. Topscorers dames: Tineke Ale man 12—10, Ingnd Kant 6—2, Anja Peters 2—6. Topscorers heren: Wim Corde^ mans 21—9, Peter v.d. Waal 9-6, Harry Sluimer 0—9. Vlaardingen De Vlaardmgse Zwemclub telt dit jaar al 81 gediplomeerde zwemmers. Op vallend bij het afzwemmen zo vroeg in het jaar was het aantal kinderen, Recent slaagden 25 A-kandidaten en 22 B-zwem mers. Hun namen: D. Aalders, R. Bos, G. Ferwerda, M. Groenendaal, X, Grootveld, R. Moize de Chate- leux, E van Herk, A. van Huut, K Keizer, M. Katteberg, W. Ploeger, M. van der Ploeg, D. Pnns, R. Le Pair, S. Sas, A, Struik, R. Timmermans, J. Vlie- lander, C Vliegenthart, M. de Wolff, C. Eapenaar, R, van Ark, L. van Dijk, H. van Ekelenburg, C. Gerrets, C. Kommstnn-Odijk, P. Lambrechts, N. van der Voort. B-diploma: R. Bot, A. Bel, E. Beukelman, H. Ham, A. Janson, M. de Keizer, M. Mooy, W. Bos man, J, Smits, A. Schapers, P. Staar, P. Straver, L. Sebel, F, van der Sloot, S. van Tol, A. Westerdum, R. Wil] ems tem, C. van der Touw, S. Lanbrechts- Bartoo, B. Leek baas en H. Lems.. IJsselstein - - -rugklach ten - - - Maassluis Trainer Arie IJs selstein en het bestuur van VDL-zaterdag twijfelen aan een verlenging van het con tract. Rugklachten en zwak ke knieën belemmeren op het ogenblik de Maassluise trainer zijn werk goed te doen. Er wordt over verlen ging gesproken wanneer hij van zijn „blessures" af is. Maar die beslissing kan nog wel geruime tijd duren. Vlaardingen De Vlaardmgse judoka Tino Hoogendijk is ge kozen voor de Nederlandse ploeg, die op 27 februan m Amiens zal uitkomen op het vierlandentoemooi. Aan dit evenement zal eveneens worden deelgenomen door Frankrijk, Tsjecho Slowakije en Joegosla vië. De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: halflichtge- wicht: Mesters (Heerlen), licht gewicht: Tino Hoogendijk (Vlaardingen), haifmiddenge- wicht: Boersma (Amersfoort), middengewicht: Van Dijken (Zetten, halfzwaargewicht: Van de Geest (Amsterdam), zwaar gewicht: In den Berken (Hoofd- dorp), superzwaargewicht: Nu- mans (Amsterdam). 9 DE selectie van DVO *32, vaak het mikpunt van veel kritiek, opende de porte- moimaie om een nieuwe fiets te kopen voor Jan Plugge. Vorige week kreeg hij tijdens een korte bijeen komst in de kleedkamer het rijwiel aangeboden. Tweede voorzitter Harry Meijer sprak Jan namens de selec tie toe. Dat was DVO 132 ten voeten uit. Lekker kan keren, soms ongegrond, maar als iemand in de pu ree zit, niet zeuren, maar helpen. 0 De scheidsrechterscommis- sie van de soft- en basebali- bond, rayon Rotterdam, doet een poging om interesse te kweken voor de cursus van scheidsrechter. Inlichtingen bij: G. van Noort, Bectbo- venplem 157 te Schiedam en W. de Boef, Aalscholverlaan 199 in Vlaardingen. 0 Het bestuur van Ursus heeft (m principe) besloten via een nederlaagserie te gaan spe len om de Gernt Huigen bo kaal. Elke dinsdagavond in de maand mei op het Ursus- complex op Harga. TOGB heeft thans deze bokaal in 2ijn bezit. O Dmsdag 1 maart beginnen weer de centrale trainingen voor pupillen werpers en achtervangers. De Ameri kaanse coach Brown geeft die lessen, die op het sport complex Akagron in Rotter dam plaatsvinden. Aanvang 17 uur. Inlichtingen bij de in honkbalkrmgen bekende Wiebe Pannekoek. 9 Op papier heeft SVDPW al een groot jeugdtoemooi rond. Deelnemers zijn: SVV, Hermes DVS, Sparta, Excel sior >20, EDS, VDL en DHS. Wanneer het gehouden wordt is nog niet bekend. Dezelfde club meldt wel dat het Nieuwe Stadsblad bin nenkort een andere sportpa gina krijgt: S W-sport. 9 Jan Reijnierse is bereid ge vonden om als coach van het tweede honkbalteam van Schiedam te gaan fungeren. De Schiedammers zoeken nog wel leiders, scoorsters of scorers en trainers. 9 Op 2 april viert de hoakba- lafdeling van Schiedam feest in het kader van zijn dertig-jarig bestaan. Een week later is er op Harga een groot jeugdtoemooi met medewerking van Holy, Haarlem Nicols, RAP Pira tes en TSC Oosterhout. In april volgt een zomersport familiedag. Van 5 tot 80 jaar moet iedereen meedoen aan één van de takken van zomersport bij Schiedam. Dus T-bal, peanut bal, soft bal en honkbal. 0 De loting van het Schie dams zaalvoetbalkampioen schap is op 1 maart m De Amstelbron. Ook het pro grammaboekje moet dan klaar zijn, alsmede de raam biljetten. 9 Maarten Elzing, de volop sigaren rekende voorzitter van SW, had andermaal re den tot klagen. Vlak voor de wedstrijd tegen Vitesse ging het regenen. Maar dat was niet alles. „Tel maar op: De wereldkampioen schappen schaatsen op tv, Vlaardingen, Sparta en Ex celsior thuis en dan dit weer. Zal wel weer een vol le bak worden!" aldus de praeses. 9 Ook Frans Eijkenbroek maakte een wedstrijd mee met vnjvvel geen publiek. Afgelopen zaterdag toen hij met het C-elftal meereisde naar Heerenveen. „Ik heb alleen één vader van een van de spelers langs de lijn zien staan", mokte Frans, „En die kankerde nog op de scheidsrechter ook. Dat kon je duidelijk horen". 9 Overigens was van de Schiedamse schooljeugd vrijwel niets te horen. Gra tis entree trekt dus ook al niet meer. 9 Scheidsrechter Hartman heeft van het bestuur van PPSC een fles met een Schiedams vocht gekregen. Dit omdat hij voor het eerst bij „PP" aanwezig was. Overigens kreeg hij de fles pas na de wedstrijd. 9 De kwaliteit van de gras mat van Fort una wordt er niet beter op. Door de té intensieve bespeling ver keert het in een zeer slechte staat. Maar er zijn er maar weinig die zich daar van aantrekken. Maar er zijn er maar weinig die zich daar van aantrekken. In dit ver band was het onbegrijpelijk dat hst jeugdelftal van FC Vlaardingen afgelopen za terdag niet mocht uitwijken naar het tweede veld. De gemeente doet er goed aan het hoofdveld dat langza merhand één van de slecht ste uit het betaalde voetbal is, deze week goed onder handen te nemen. Want het komende weekeinde staat er weer een dubbel op het pro gramma: zaterdag Fortuna- VFC en zondag FC Vlaar- dingen-Vitesse. Vlaardingen Ton Lee wis, beheerder van het sportpark JDe Vijfsluizen", is kandidaat gesteld voor het algemeen bestuur van de Rotterdamse Ontspannings Vereniging Shell (ROVS). De vergadering daarvan is woensdag 23 februari op datzelfde sportpark in Vlaardingen. Hij komt S. Smith, die zijn functie beschikbaar dan in de plaats van stelt Ton Lee wis is sinds 1965 beheer der van het fraaie sportpark en is vanaf 1951, toen hij in dienst trad van de Shell, actief lid van de ROVS. In 1953 kwam hij in het bestuur van de afdeling at letiek van de ROVS als wed strijdsecretaris en vanaf 1956 tot aan 1974 was hij voorzitter. In die periode organiseerden hij en zijn bestuursleden tal van nationale en internationale evenementen op atletiekgebied op „De Vijfsluizen". Bovendien motiveerde hij in die jaren een groot aantal ROVS-leden tot het afleggen van de proeven voor het NSF-vaardigheidsdi- ploma. Ton Lee wis maakte al eerder deel uit van het algemeen bestuur van de ROVS. Dat was van 1960 tot 1963 als commissaris en van vervulde van 1963 tot 1967 vervulde hij de functie van secretaris. Daarna ws, hij lid, c.q. voorzitter, van nctconuté dat de jaarlijkse Van Hasseltbe ker toernooien organiseerde. Binnen de ROVS is hij, sinds de instelling daarvan, lid van de reglementencommissie. Maasland Het micro-achttal van ODO zal op donderdag een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen de hoofdklasse- dub Trekvogels. De Rotterdam mers kampen met een perma nent tekort aan oefengelegen- heid en ODO had al eerder aangeboden op de vaste oefen avond in de Olympiahal een wedstrijd te spelen. Het bestuur van Trekvogels heeft dat aan bod met beide handen aange grepen. Vandaar dat de Maan landers donderdagavond om 3 uur aantreden voor een grote krachtmeting met een verschil van maar liefst vijf competitie- klassen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4