SCHIEDAMSCHE COURANT Deelraad tegen BI -uitbreiding en D staakt niet I liestakers oj. weg samen ster foor meer werk lewoners willen huurdersve: reiniging Speeltuintjes worden nog niet opgeknapt J m Ik neem de proel SijfeEL EVERsuau® Parochianen zijn niet te achterhalen Ambtelijke molens... Wijkparkje krijgt toch geen naam Woningen laten te wensen over EXPEDITIE WIL MEI LIT DORP Niet minder j pacifistisch Commissie buigt zich over verkeersdrempels René van der Kuil naar Spanje Politie moet meer kijken naar hondepoep fil Donderdag 17 februari 1977; ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25770,6 PAGINA'S. Broersvest 3 - telefoon admïmstrat' 268091 - redactie 262566 klachtendicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoeb van Holland De Hoekse deel raad adviseert negatief op de uitbrei dingsplannen van Brittish Petro leum. Alle argumenten van BP-verte- jenwoordiger Stenstra konden in de deelraadsvergadering geen van de tien aanwezige leden van gedachten doen veranderen waarmee zij het ad vies van hun dagelijks bestuur op volgden. Wel toonde men zich in principe bereid nieuwe voorstellen van BP in beraad te nemen wanneer die gepaard gaan met lagere cijfers betreffende de diverse vervuilingspa- tronen. Deelraadsvoorzitter L. van der Houwen constateerde dat de uitstoring van zwaveldioxyde door BP met maar liefst negentig procent zal toenemen. Hoewel er naar zijn mening techni sche mogelijkheden zijn voor gaswas- sing blijft de vraag of dat economisch haalbaar is. Bovendien moet rekening worden gehouden, dat na de BP ook andere aanvragers zuilen komen voor de open terreinen en dat men voor die bedrijven dan dezelfde normen moet gaan hanteren. PvdA-woordvoerder T. Pothoven stelde dat men moet blijven uitgaan van het „stand-still" principe, hetgeen in houdt, dat bij vestiging van nieuwe bedrijven anderen hun uitstoting zul len moeten terugbrengen om de lucht vervuiling niet te doen verergeren, Een mening» die ook door het CDA en de WD werd gedeeld, De Hoekse deelraad brengt alleen advies uit, an dere instanties zullen zich nog over de aanvraag gaan buigen. Jonge sta kers" mochten de borden van de Gusto-mede- werkers dragen J M, Schiedam De werknemers van Vroom Dreesmann in Schiedam zien niets meer in een staking. Het personeel van het distributie-centrum io de Buitenhavenweg, dat in overgrote meerderheid bereid was om als speerpunt te fungeren in de stakingsakties van de dienstenbonden, is vanochtend gewoon aan het werk gegaan. V_& D komt tegemoet aan de eisen voor prijscompensatie en twee procent reele loonsverhoging. Waterweggebied Uit solidariteit hebben honderden niet-stakers uit het Water weggebied het werk gisteren bijna de gehele dag neergelegd. Samen met hun stakende collega's gaven zij hiermee gevolg aan de oproep van de vakorganisaties om op de Rotterdam se Cool singel te luisteren naar de toe spraak van FN V-voorzitter Wira Kok- Over eventueel staken zijn gistermidag de laatste be sprekingen gevoerd, „tot ie ders tevredenheid", aldus Lex Dors van de bond Mer- curius. In het distributie centrum van V D in Schiedam werken 250 men sen. Vanuit dat centrum worden de winkels in Schie dam, Rotterdam, Gouda, VI aarding en, Zwijndrecht, Dordrecht en Maassluis be voorraad. Ook in de andere hen regio nale distributie-centra van Vroom Dreesmann zou den s takings vergaderingen worden gehouden, maar die zijn nu afgelast. Schiedam Krijgen de rooms- katholieke kerken niet meer van de gemeente door, waar de leden van de parochie naartoe verhuizen? De plaatselijke af deling van de RKPN wil dat uitgezocht zien. Daarom is naar de gemeenteraad een brief uit gegaan. „Wij vinden namelijk, dat de pastoor en de dominee moeten weten, waar hun paro chianen blijven", zegt Jurriaan Meijer, in Schiedam bestuurslid van de roomse partij. Klachten zijn over de kwestie bij hem binnengekomen, en hij neemt aan dat één en ander ook wel v-oor kerken van andere geeste- bjke stromingen zal gelden. .,Een pastoor klaagde erover, dat hij niet meer doorkreeg wat het nieuwe adres van leden van zijn parochie was. De wil graag weten, of en waarom dan de gemeente dat niet meer mee deelt Misschien doet de ge meente dat niet meer vanwege de privacy van haar burgers, maar dat gaat ten koste van het kerkelijke werk" zegt hij. Het college van b en w doet de gemeenteraad het voorstel de brief verder door het college te laten afhandelen. Het verstrek ken van inlichtingen uit het persoonsregister is een zaak, die onder verantwoordelijkheid van burgemeester Lems valt. Vanavond vergadert de RKPN overigens in café-restaurant Engels in Rotterdam. Vlaardingen Ambtekjke mo lens draaien vaak langzaam. Dit heeft de werkgToep „Cen trum" uit Vlaardingen wel zeer nadrukkelijk ondervon den. Op 2 juni 1975 deed de betrokken werkgroep aan B en W het verzoek om op het kaalslagterrein op de hoek van de Schepenstraat en de Riebeeckstraat een speelter- reintje aan te leggen voor de kinderen uit het centrum. Eer dezer dagen ontvingen de speeltuin-beijveraars ant woord op het anderhalf jaar geleden gedane verzoek, na melijk neen. Het gemeentebe stuur vindt de desbetreffende plek te gevaarlijk. Als schrale troost biedt het college wel rijn verontschuldiging aan voor het uitblijven van het antwoord. Schiedam - Het wijkparkje nabij het kruispunt van de Nieuwe Damlaan en de Vlaardingerdijk krijgt geen naam. De raads commissie voor ruimtelijke or dening meent dat daar geen beginnen aan is. Gisteravond heeft men dan ook de voorstel len van de ambtelijke advies commissie voor het geven van straatnamen afgekeurd. De raadsleden zagen het met zit ten om het parkje in West door het leven te laten gaan als 'l Korte Bosje of Ons Genoegen. Het voorstel om het Emmapark te noemen, zoals enkele bewo ners van het nabijgelegen Ko ningin Emmaflat suggereerden, ~"ceg gisteravond ook geen kans. Het parkje vonden de le- den te jong en te klein. m ZA&J, De Sunlight werknemers droegen span doeken met zich mee die niets aan duidelijkheid te wensen over laten. Vlaardingen De bewoners van de 144 zogenaamde L™?.' enorm-0nze woningen De neer K. H. M. Evenhuis van j De Laatwonmgen in Holy willen zich gaan organise- ™s^dnjf vmdt de a.| ren in een huurdersvereniging. Daardoor willen zij Met deze Wachten is Van Dorpel Reeds om half elf vertrok een j enorm stoet werfpersoneel van j Wilton-F ijenoord te voet vanaf i de fabriekspoort naar hel Mar- coniplein. Onderweg daar naar toe voegden zich de collega's van de andere werven, zoals Gusto zich in de lange sliert die zich als een slang door de Schiedamse binnenstad kron kelde. Om elf uur vertrokken vanaf het terrein van de Sunlight zeepfa briek aan de Deltaweg in Vlaar dingen enkele bussen met ruim 100 man personeel van deze Unilever- dochter. Rond ditzelf de tijdstip vertrok een zelfde aantal personeelsleden van Ver- olme Electro uit Maassluis, eveneens in bussen. Zowel op de verschillende stations op het spoorwegtraject Hoek van Hol land-Rotterdam, als bij enkele bushalten verzamelden zich vei le mannen en vrouwen om ge zamenlijk af te reizen naar Rot terdam. Onder hen bevinden zich vele ambtenaren, zoals die van het Gemeentelijk Energie- en Waterleidingbedrijf van Vlaardingen. Hoewel de voettocht door het Schiedamse centrum de politie aldaar handen vol werk bezorg de, kon zij het verkeer tijdig omleiden, zodat van een com plete verkeerschaos geen spra ke is geweest. Op de hoek van de Burgemeester Knappertlaan, op de grens van Schiedam en Vlaardingen, leidden politie mensen het verkeer via de Bur gemeester Van Hareniaan om het centrum heen. Voorts is de demonstratieve optocht door de stad ordelijk verlopen. De orga nisatoren konden de zaak zon der enige moeite in de hand houden. Voorop reed een Volkswagenbus met luidspre kers op het dak, waaruit de leuzen van de actieleiders schalden, begeleid door mars muziek. Veel stakers droegen spandoeken met zich mee met teksten als Gusto-werknemers, solidair met FNV" en „Wij wil-; len automatische prijscompen-j satie". tuatie enigszins overtrokken. Actie-voerder Cock Florie van de- zich sterker kunnen opstellen tegenover de gemeente, die hun huizen in beheer heeft. Al geruime tijd klagen de bewo ners namelijk dat de toestand van de 96 eengezinswoningen en de 48 be jaar den woningen veel te wensen overlaat. Voor- al op bezoek geweest bij wet houder Bas Goudriaan, „Ik heb toen zelfs gedreigd dat ik naar Jan Schaefer zou stappen als er niks gebeurt", vertelt de Holy- bewoner, „Goudriaan zei na tuurlijk dat ik daar nog even Evenhuis zegt verder: Over de tocht in de woningen j zegt hij: „Kijk, Vlaardingen ligtj nu eenmaal in de hoge wlndge-! bieden en daardoor moet je niet gek opkijken als het *ns een beetje tocht." mee moest wachten", „Iedereen ging wordt opgericht moet het technisch rapport, dat hij het gemeentelijke woningbedrijf in de maak is, worden uitgc- bracht. Binnen een maand is Schiedam ..Binnen de dorps- rapport klaar, kern zitten twee expeditiebe- die er eigenlijk niet i Lc0 dat echter een huurders ver eni- Vol ongeduld kijken de bewoners J* 1"** nu uit naar het technisch rap port dat volgens de verwach tingen binnen een maand bij het woningbedrijf moet ver schijnen. kan wel ergens over klagen, maar het moeten natuurlijk se rieuze klachten zijn. De bewo ners denken altijd dat als ze niks van ons horen, dat wij dan ook niks doen. Dat is niet waar. Sunlight-supporters was uiterst' tevreden over de opkomst van; de werkonderbrekers. „Zij heb ben er graag hun verlet voor over", zo vertelde hij, vlak voor zijn mensen de bus in stapten. Het „uitstapje" werd overigens uitvoerig gadegeslagen door kantoorpersoneel van de zeep fabriek, wat de opmerking uit lokte „Houden ze daar soms! ook een werkonderbreking?' Verdomme, dan hadden zij zich; beter bij ons kunnen aanslui ten, de floepers". Schiedam De plaatselijke afde- Ling van de PSP is vastbesloten eensgezind te werken als actie partij voor socialisme en paci fisme. Dat staat in een gister- avond uitgegeven verklaring van de pacifistisch-socialisti- sche partij in Schiedam. "Als gevolg van meningsverschil len hebben drie leden hier ge meend de afdeling én de partij te moeten verlaten. Maar het gerucht, dat de PSP minder pacifistisch is geworden, wordt op afdoende wijze weerlegd in het nieuwe actieprogram", maakt de verklaring duidelijk. Vlaardingen Een studie over de voor— en nadelen van ver keersdrempels is in de maak. Binnen twee maanden wordt het resultaat hiervan in de commissie voor verkeer en ver voer besproken. Op de wijkbijeenkomst in wijk- renturm wijkcentrum Nieuwe- lant heeft wethouder Bas Goud riaan gisterenavond al laten doorschemeren, dat hij geen groot voorstander is van derge lijke verkeersdrempels. Bewo ners van de Babbers polder en Vlaardinger Ambacht vroegen zich af welke mogelijkheden bestonden om ten oosten van de Van Hogendorplaan op gro tere schaal verkeersdrempels aan te brengen. Goudnaan vertelde dat hel aan leggen van drempels veel geva ren met zich mee kan brengen. Hij zei: „Kinderen spelen vaak op die zogenaamde snelheids- ver min deraars. Dat is natuur lijk niet de bedoeling. Ook komt daar nog bij dat huizen door het aanbrengen van ver keersdrempels aan extra trillin gen worden blootgesteld. Hier door kunnen scheuren in mu ren ontstaan". Schiedam René van der Kuil is opgenomen in de landen ploeg, die het komende week einde tegen Spanje zwemt. De wedstrijden worden gehouden op het Spaanse eiland Malorca. De andere Nederlanders zijn: Fred Eefting, Ronald en Robin Woutering» Ronald Hond, Kees Vervoom, Henk en Hans Elzer- man. Herman van La enden, Ri chard van Klooster, Frank De- bats en Henk Bakker. Schiedam Hondebezitters lo pen binnenkort waarschijnlijk een grotere kans een bekeuring te krijgen als zij hun hond de i behoefte laten doen op het trot- loir. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening wil name- i lijk dat op dergelijke overtre- j dingen strenger wordt gelet. 1 Aan de commissie voor al genie- ne en bestuurlijke zaken stelt j men voor de politiecommissaris hiertoe opdracht te laten geven. Dat werd gisteravond besloten-tij dens een openbare bijeenkomst in het stadskantoor. Een meren deel van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening bleek er op deze vergadering ook voorstander van het aantal hon den in Schiedam terug te bren gen. Hoe dat moet gebeuren wist men nog met. PPR-man Hans van der Wik denkt aan hogere hondenbelasting. CDA- er Siem Rosman bijvoorbeeld ziet dat echter niet zitten. Ook liberaal Cor van Til borg wil dat niet. Eerst wil hij minder harde middelen proberen. De leden van de commissie waren het Ook wel eens met zijn voor stel om vour de bestrijding van de hondepoep ook folders te verspreiden en bepaalde plaat sen (zoals enkele speelterrei nen i voor honden verboden te verklaren, tl rijven. thuishoren. Bij die onderne mers mag toch eigenlijk wei zoveel verstand bestaan, dat zij zeggen: als ik overlast veroor zaak. ga ik weg. Maar tot nog toe vertikten zij om weg te gaan. om te verhuizen naar bij voorbeeld het industriegebied". Wethouder voor stadsontwikke- hng en milieuzaken ir. Chris Zijdeveld vond gisteravond de ze uitspraak, uit eigen mond, vrij grof gesteld. Hij beant woordde daarmee vragen van CDA-raadslid Piet Poot. die be halve normaal autoverkeer ook vrachtauto's uit dorp Kethel ge weerd wil zien. „Ik voel mij bijna Sinterklaas", zei Zijdeveld gisteravond in de commissie voorjruimteLijke or dening. „want Kethel is nou juist zo'n gebied dat wij zo verkeersvrij willen maken als maar mogelijk is. En dat kan gezien de noodweg, die erom heen loopt, van de Van Dalsum- laan naar de Harreweg richting Delft". an Dorpel, die lid is van het bewonerscomité zegt: „We wachten eerst dat technisch rapport af, dat het woningbe drijf aan het college van B en W uithangt. Dan kunnen de be woners tenminste worden inge licht over de toestand van hun eigen huis. Vervolgens wordt dan een vergadering belegd in wijkcentrum De Heipaal aan de Reigerlaan. Op deze vergade-, ring moet een bestuur worden! Vlaardingen De speeltuin gekozen van de op te richten] tjes in de Babberspolder en huurdersvereniging." Vlaardinger Ambacht krij- De bewoners hebben duidelijk gen dit jaar nog geen op- betangstelling voor zo'n huur-j knapbeurt dersvereniging. Ongeveer zestig j Tijdens de 'driemaandelijkse procent van de bewoners gaven j wijkbijeenkomst tussen de m een enquete te kennen dat gemeente en buurtbewoners op de begroting staan. Dit geld Voorts verontschuldigde Rien Bo- voorstander zijn van een dergelijke vereniging. De bewo ners van de 144 De Laatwonm gen, die in de omgeving van de Zwanensingel liggen, hebben een waslijst vol met klachten. Leo van Dorpel: „Er zitten scheuren in de muren; de af voer van verschillende wonin gen is niet meer in orde; en het is dit gisteravond duidelijk gemaakt. zal grotendeels worden opge slokt door het aanleggen van nieuwe speelgelegenheden in de Vettenoordsepolder, de Oost- wijk en het centrum. Want in' die wijken zijn nog helemaal geen speeltuintjes en daarom vindt de gemeente dat daar voorrang aan verteend moet worden". In wijkcentrum 't Nieuwelant ver telde wethouder Rien Boven- Wethouder Bovenberg maakte berg (PPR) dat de gemeente wel melding dat voor het op- ge woo nweg te weinig geld heeft knappen van het open terrein voor het opknappen van de naast het wijkcentrum twintig- speel tuintjes. Hij zei: „Voor dit duizend gulden wordt uitge- soort zaken hebben we drie ton trokken. venberg zich tegenover de be woners door te zeggen: „Met dat bedrag van drie ton op de begroting had de gemeente ge rekend op een subsidie van vijf tig procent van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappij. Dat is jammer genoeg niet doorgegaan. We hebben slechts zeventigduizend gulden gehad". In 1978 kunnen de bewoners van de Babberspolder en Vlaardin ger Ambacht echter wel reke nen op een opknapbeurt van hun speeltuintjes. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe ifi combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres. WoonPl Tel Deze bon in open envelop zonder posUege'. sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1