Viaardings kritiek op Schiedams bouwplan Misselijke streek Sociëteit lonkt naar kazerne Prim Carnaval Lems om diens zuinigheid Geen brommers langs rijksweg Viool-woningen toegewezen De politie op paardenjacht Maasland uit tandarts probleem Drankdieven opnieuw pech Voorlopig geen stakingen bij Windmill Op heterdaad betrapt IN MAART ALLE BEWOOND WRAAK OP VERKEERDE KAPSALON AUTO DE SCHïE IN SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 21 februari 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD „102de jaargang no, 25773-6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft tot wee keer toe loslopende paarden naar een weiland moeten brengea De eerste maal gebeurde dat op de Van Beethovensingel, waar twee paarden nog wat „onwen nig" naar het voorbijsnellende verkeer stonden te kijken. Toen de gewaarschuwde politie ech ter ten tonele verscheen, zetten de viervoeters het op een lopen, de singel op, Zonder al te veel problemen echter konden de twee paarden worden „ingere kend" en worden teruggebracht naar hun weiland. De „sheriffs" waren hiermee am per klaar, of hun hulp werd wederom ingeroepen. Ditmaal voor een paard, die in de keien van de Maassluissedijk kenne lijk meer brood zag, dan in het sappige gras. Aan het „ver zoek" om toch maar liever in het weiland te blijven werd zon der morren voldaan, zodat Mijnderd het Paard een kwar tier later weer op vertrouwd terrein was teruggekeerd. SchiedamfVlaardingen jn leriftiek op de Schiedamse woning- bouwplannen gaan B. en W. van Vlaardingen duidelijk ervan uit, dat rijksweg 24 alleen in theorie kan bestaan. Wel wordt uitvoerig Ingegaan op een beperkt doorgetrokken rijksweg 19, omdat in de toekomst het verkeer in de noordelijke wijken van beide steden op het verlengde van deze weg is aangewezen. Vlaardingen plaatst enkele kanttekeningen bij verkeersvoorrieningen, zoals Schiedam die in de te bouwen wijk Woudhoek-Noord op het oog heeft. Beide gemeentebesturen zijn tegenstanders van het doortrekken van rijksweg 19 via Delft naar Den Haag. Wel gaan de twee colleges van B. en W. ervan uit, dat de weg met enkele honderden meters wordt verlengd, tot aan ongeveer de plaats waar de bebouwde kom ophoudt, en waar Midden-Delfland begint. Wijk Holy kan dan op rijksweg 19 worden aangesloten via de Europaboulevard en de parallelweg, die Schiedam plant aan de oostzijde van de njksweg. Schiedam moet zijn nieuwe wijk echter niet op de rijksweg laten aansluiten op de plek, waar eerst een verkeerspleintje was gepro jecteerd voor rijkswegen 19 en 24, vindt het Vlaardingse college. Men vreest een sluiproute van en naar Holy-Noord via park Zoute veen. Ook heeft Vlaardingen geen trek in een bromfietspad aan de westzijde van de rijksweg, omdat een dergelijk pad al komt in Holy-Noord. Bovendien wordt het nut van de geluidswerende wal langs de rijksweg door zo'n pad weer te met gedaan, luidt de kritiek. Het commentaar daarop van gemeentewerken Schiedam maakt duidelijk, dat uit veiligheidsoverwegingen is gekozen voor een pad voor fietsers en brommers, los van een weg voor snelverkeer. Daarnaast betekent het pad een goede rechtstreekse verbinding voor langzaam verkeer met Midden-Delfland, zoals ook de Harreweg er één is. Aanleg van het pad gebeurt dan in het kader van het provinciaal fietspadenplan. Ook andere instanties springen in de toekomstige verkeersproble men. Het openbaar lichaam Rijnmond wil vermijden, dat via de verlengde rijksweg 19 verkeer zich begeeft naar de zuidelijke wijken van Schiedam-Noord. De provinciale planologische commis sie tekent daarbij aan, dat daarvoor de Mozartlaan als ontsluitings- weg kan dienen. In antwoord op wagen van de provinciale waterstaat deelt gemeentewerken mee, dat deze gemeente en ook Delft de polderwegen verkeersluwer proberen te maken De Rotterdamsche Elektrische Tram ten slotte vindt, dat rekening moet worden gehouden met aanleg van een railverbmding voor openbaar vervoer naar Spaïand. Dat is nodig, indien de plannen voor NS-station Kethel-Qost met worden uitgevoerd- Maasland/Maassluis Door ae komst van twee Engelse tand artsen naar Maassluis, is ook het tandartsenprobleem van Maasland opgelost Inwoners van Maasland kunnen zich voor behandeling tot deze twee tand heelkundigen wenden. De beide Engelse tandartsen heb ben hun praktijkruimte m het flatgebouw aan de Burgemees ter Schwartzlaan 11? te Maas sluis. Zij beschikken daar over een eigen praktijkruimte, maar over een gezamenlijke wachtka mer en receptie Tandarts Percy (63) komt uit Lon den en is zijn praktijkwerk- zaamheden reeds begonnen. Zijn collega Colam (25) komt uit Manchester. Kij kan nog met beginnen omdat zijn instru mentarium nog geplaatst moet worden Het telefoonnummer van tandarts Percy is 20778 Tussen 9 en 17.30 uur kunnen particuliere en ziekenfondspa- tienten afspraken maken. Schiedam Voor de twee de maal binnen drie we ken is er ingebroken bij distilleerderij Coebergh aan de Van Cleeffstraat. De inbrekers hebben ech ter opnieuw de buit, een fikse hoeveelheid drank, achtergelaten. Het kan dan wel hard gewaaid hebben in het afgelopen weekeinde, maar dat natuur het uitgerekend gemunt had op de twee grote plantenbakken in de Brede Havenstraat geloven wij niet: uitgerukte jonge bomen, gebroken takken, een heleboel aarde op de straat en kapotgesmeten bierflesjes. Niemand weet wie het gedaan heeft, ook de politie niet. Bij het zien van zo'n puinhoop denk je onwillekeurig aan je auto: toen je een kwartiertje geleden uitstapte zag 'ie er nog prima uit, maar bij terugkomst bleek dat een mede-weggebruiker er een fikse deuk in had gereden. Natuurlijk zonder een kaartje op de voorruit te doen. Er passen dan slechts twee woorden: misselijke streek Schiedam Sociëteit De Tempel wil verhuizen naar de oude brandweerkazerne. Het verzoek om die ruimte naast het stadskan toor in gebruik te nemen wordt vanavond besproken tijdens de openbare gemeenteraadsvergadering. Vlaardingen Er zal bij Wind- ndU Nederland bv voorlopig riet worden gestaakt Op FNV- vergaderingen vrijdag en za terdagmorgen is besloten om in te gaan op de voorstellen van de directie. Deze heeft in een brief aan het personeel toege zegd dat ook over de twee pro cent loonsverhoging kan wor den gesproken. In verband hiermede hebben de bonden het ultimatum dat gisteren afliep, met veertien dagen ver schoven tot 5 maart. de directie nu ook zal afzien van het kort geding was gister avond nog niet bekend. De bon den hadden tot gisteravond 8 uur nog geen antwoord gekre gen, De heer A. Schenau, voor- otter van de bedrijfsledengroep van de FNV bij Windmill, zei desgevraagd dat hij het ver schuiven van het ultimatum een juiste beslissing vindt. Hij ver bouwt er op dat de Windmül- directie een dezer dagen zeker Diet een goed voorstel 2al ko oien. Hij hoopt echter van harte dat zijn directie nu zal afzien van het kort geding nu de bon den „het mes van tafel hebben gehaald". De aanvraag wordt gesteund door de beheerder van de socië teit, de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA). Uit de Oversehiese- straat wil men weg door de klachten die buurtbewoners over geluidsoverlast spuiden. Al zeven maal heeft het bestuur van de sociëteit naar aanleiding van dergelijke klachten een proces-verbaal gehad. „We hebben van alles geprobeerd om de ruimte geluidsdicht te maken", zo vertelt coördinator Leo van der Hoeven, „het is echter onmogelijk. Het blijft volgens de omwonenden sto rend. Nu hebben we toestem ming om slechts tot half elf 's avonds een groep te laten op treden. Daarna mogen we nog een tijdje mechanische muziek draaien. Twintig procent van de bezoekers blijft daardoor weg, want dat vindt men veel te vroeg". De oude brandweerkazerne, die al een paar jaar leegstaat is volgens de KSCA vrijwel de enige geschikte ruimte in de binnenstad. Door het ontbreken van buren zou niemand over last worden bezorgd. Leo van der Hoeven, die de ruimte zelfs als erg geschikt betitelt, ziet daar zelfs uitbreidingsmogelijk heden voor activiteiten van de sociéteit. Hij meent dat er niet eens zo veel geld tegen aan hoeft te worden gesmeten om de kazerne „aan te kleden". Schiedam De politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag de 26-jarige Schiedammer J.F.K, op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak bij de Hema. De man had juist een zijruit uit het kozijn gelicht en trachtte zich binnen voor de politie verborgen te houden achter een stapel dozen. Buiten stond nog een stereo-cassettere corder, die K. eerder die nacht uit een auto had gestolen. Het personeel van het be drijf vond eind vorige week midden in de botte larij een vrachtwagen, volgeladen met 152 dozen drank. De waarde van de partij bedraagt 15.628 gulden. De afgesloten wa gen bleek te zijn gestolen bij het nabijgelegen be drijf Junker en Ruh aan de Gustoweg in Rotter dam. De daders hadden de wagen de bottelarij binnengereden, nadat eerst van binnen uit de toegangsdeuren waren geopend. Voor dat werk had men een ruit kapot geslagen. In de distilleerderij heeft men nog twee automaten vernield en daaruit 60 gulden gelicht Omdat de wagen werd achtergela ten vermoedt de politie dat de daders zijn ge stoord. Rechercheurs geloven dat dezelfde bende aan het werk is geweest die begin deze maand een hoeveel heid drank ter waarde van ruim 12 mille uit de distilleerderij stal. Aan leiding tot die gedachte is volgens hen dezelfde wer- kwijze bij de inbraak. De vorige keer had men ook in de buurt eerst een vrachtwagen gestolen om die daarna bij Coebergh binnen te rijden en vol te laden. Het is voor de re cherche nog een raadsel waarom de eerste keer de buit aan de Buitenhaven weg werd achtergelaten. Maassluis De toewijzing van 203 woningen in het complex bejaardenwoningen De Vloot is afgerond. In maart zullen daarom alle woningen bewoond zijn. De inwoners van Maassluis, die nu nog een aanvraag voor een woning in het complex indienen worden na gunstig advies van de commissie opnemingsbeleid, op een wachtlijst geplaatst Intussen is de bouw van het bij het complex behorende dienst encentrum in een vergevorderd stadium. Verwacht wordt dat dit over enkele maanden gereed zal zijn. Uit een onderzoek on der de bewoners van De \Hoot is inmiddels gebleken, dat reeds nu behoefte bestaat aan ver schillende activiteiten. Het da gelijks bestuur onder voorzit terschap van wethouder me vrouw G. van Eck-Grootveld heeft daarom besloten een van de woningen voor dit doel be schikbaar te stellen. Dit in af wachting van het gereedkomen van het dienstencentrum. De openingstijden van deze wonin gen zijn op donderdag van 13.30 tot 17.30 uur. Thans wordt onder alle inwoners van Maassluis die ouder zijn dan 59 jaar een enquête gehou den. Het doel hiervan is een inventarisatie te maken van de wensen die leven op het gebied van activiteiten en voorzienin gen die in het dienstencentrum moeten worden getroffen. De voorlopige uitkomsten uit het onderzoek rijn vrij positief. Er is veel belangstelling om mee te doen aan deze activiteiten en om gebruik te maken van de voorzieningen die het diensten centrum straks te bieden heeft. In het dienstencentrum zal ook een bibliotheek worden onder gebracht De bewoners worden dan ook opgeroepen boeken hiervoor af te staan. Deze kun nen worden ingeleverd bij De Vloot op donderdagen van 13.30 tot 17.30 uur en de Gemeentelij ke Sociale Dienst tijdens de spreekuren van 9 tot 12 uur. o Carnaval in Schiedam: alzege maar leut hed Schiedam Sinds zaterdag wordt Schiedam „gere geerd" door een heuse mo narchie: John Heiiker, Grootvorst in de Orde van de Stenen Kruik, en Zijne Doorluchtige Hoogheid Ge- raldo II, ofwel Prins Car naval. Om niet al te ver moeid te raken heeft de Grootvorst een hulpje toe gewezen gekregen in de persoon van Arie Lems, tot voor kort burgemeester van Schiedam, thans Op- perdrager van de Stenen Kruik. Hij dankt deze twijfelachtige eer voor zijn „zuinig be leid". „Na het van het poli tieke toneel verdwijnen van wethouder Van der Wilk is niemand meer in zijn plaats gekomen, alóéfff', zo pro clameerde de doorluchtige prins. En met ceremonieel vertoon hing hij de bij deze „onderscheiding" behoren de versierselen om de nek van de heer Lems. De korte toespraak van prins Carnaval en het overhandigen van de sleutel van de stad aan de prins door burgemeester Lems vormden enkele van de vele hoogtepunten van de zater dag begonnen feestpret Zonder te overdrijven kan worden ge zegd dat de carnavalsoptocht een groot succes is geworden. Het aantal deelnemende wa gens 45 is verdubbeld, maar ook de „mensen langs de lijn" zijn m grote drommen op komen dagen. Reeds een half uur voor de tussenstop voor het stadhuis, stond het rond het marktplein zwart van de men sen. Dit was vooral te danken aan het weer dat zaterdagmiddag uitge rekend goed was: wel guur, maar in ieder geval geen regen. De zon deed meermalen ver woede pogingen om door te breken. Voor de rest konden de mensen zich warm stampen op de carnavalskrakers van (dik ke) Corrie van Gorp en pretma ker André van Durn. „De deel nemers aan de optocht hebben geweldig hun best gedaan", be vestigde ons een van de mensen van de Raad van Elf met ken nersblik. Hij had niet te veel gezegd. Veel applaus incasseer de de scoutinggroep (padvin ders) Van Haren, die het zelfs presteerde op een open wagen een complete barbecue te hou den. Niet voor niets behaalden zij de eerste prijs bij de vereni gingen. De tweede prijs ging naar de Tomo-groep, eveneens van Scouting Nederland, terwijl het Schiedamse Pupillen Voet bal de derde prijs in de wacht sleepte. Onbetwiste topper was echter de aankomst van de prins voor het stadhuis. Geraldo II was daar toe in het kraaienest (top van de mast) van zijn schip geklom men, aaarbij geassisteerd door twee charmante nardinnen. Op het dek speelde de tot boeren- blaaskapel omgedoopte band Ambrosius, gesecondeerd door de majorettes. Bij het spelen van André-topper „Pom-pom- pom-pom" (als u begrijpt wat we bedoelen) stond het plein uit alle macht mee te pompelen, hetgeen neerkomt op dansen en schreeuwen. 's Avonds werd het feest voortgezet in het diensten centrum De 4 Molens. Daar werd John Heiiker tot zijn grote verrassing benoemd tot Grootvorst, Dit vanwege zijn inzet voor de Schie damse Invaliden Sportver eniging „De Ooievaars". Tot woensdag komt van zijn trainersactiviteiten niet veel meer terecht in verband met zijn monarchale ver plichtingen. Schiedam Per abuis heeft de Amsterdammer S. Adriaanse eind vorige week ravage aange richt in kapsalon Eurosalons. De man dacht dat de zaak aan de Rotterdamsedijk m Schie dam het bedrijf was waar hij ruzie mee heeft Aanleiding tot die onenigheid is naleving van een afgesloten contract Uit wraak vermelde hij voor de ogen van drie Kapsters een ruit, een paar spiegels en wat appa raten. Toen de gealarmeerde politie er in slaagde de woeden de Amsterdammer te overmees teren, had hij reeds voor zo'n 5000 gulden schade aangericht. „Het was alsof er een tornado door mijn winkel was i aldus eigenaar J. Herik. Schiedam In de vroege uren van zondag is de Rotterdammer R.K achter het Doeieplem met zijn BMW de Schie ingereden. Een ooggetuige waarschuwde de politie en brandweer die met twee duikers trachtten de man, die nog in de wagen moest zit ten, te bevrijden. Dit bleek ech ter niet het geval te zijn. De onfortuinlijke automobilist had zich zelf kunnen redden en was reeds op het droge vóór de politie en brandweer arriveer den. Als verklaring voor het ongeluk gaf hij, dat hij de weg was kwijt geraakt en tijdens het draaien het donkere watei was ingereden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1