UvG ROUTINE BE: Nerveus HSV Passage VCJ titel Gewa-Amcora het niet Joop Dekker trainer van WÈÊÈÈÈÊ: MAANDAG 21 FEBRUARI 1977, IÉ, ms Jeugdtoernooi volleybal Henk Steenbergen blijft Prestigeduel tamme vertoning Corry van der Kooy uitblinkster m HEREN Vrij zwemmen VD/SC/WW 5 ijssv-. -»• Via een valworp scoort UVG alwéér. Joop Dekker promo tie Vlaardingen Joop Dekker (39) is uit een groot aantal kandidaten geko zen als trainer van hoofdklasser CVV. De Vlaar- öingse gymnastie kleraar traint thans zaterdag club Unicum, daarvoor twee jaar CION. Vroe ger speelde hij in VFC en was twee jaar semi-prof van Fortuna Vlaardin gen. Joop Dekker, die in het bezit is van het B-dipIo- ma, heeft in de toekomst geen am bities voor een trainersbaan in het betaalde voet bal. Schiedam In de promotieklasse van de zaalhandbal competitie kunnen de IYG-heren het kampioen schap bijna niet meer ontgaan. De ploeg van trainer Gerard van Eijk rekende nu met Gewe-Aneora II af en stuurde de Rotterdamse reserves met een duidelijke 24-10 nederlaag naar de Maasstad terug. Scheffers, die al ruim de veer tig jaar is gepasseerd, was een prima spelverdeler bij de Kot- terdammers en doelman Jan van Zandwijk moest tweemaal achter elkaar zwichten voor fers van Roel de Ruiter en Ru- die Slingerland (7-4) maar via een penalty van Ad Ham en doelman Jan van Zandwijk ver dedigde zijn doel met veel bra- vour. doelpunten van Martin Draaier Beide teams kregen in de tweede en Jan Ham kwam de rust met een veilige 13-4 voorsprong. De Schiedammers zijn nu aan een puntentotaal gekomen van twintig uit elf ontmoetingen. Met nog drie wedstrijden te gaan (volgende week MOK en dan nog tweemaal Snel wiek), kan UVG zich wel gaan opma ken voor het kampioensfeest. Het Maassluise Unitas, dat zon dag van Saturnus won, is nog de enige ploeg die de Schie dammers kan bedreigen, met een achterstand van drie pun ten. Trainer Gerard van Eijk blijft in zijn team geloven, maar zegt toch heel voorzichtig: "We zijn nog geen kampioen en dan blijf ik de ploeg optimaal voorberei den. Een voordeel is nu dat het hele team kan scoren. Dat is nu een achterstand te staan. duidelijk bewezen. Iets waar we steeds op hebben getraind. Het lijkt er voor het publiek wel Aai Ham gaf p!oeg weereen fraaie treffers. Daardoor kwam In de tweede helft werd het spel UVG in de tiende minuut op wat harder maar de zeer goed eens op dat wij erg zenuwach tig spelen. Maar dat is niet de bedoeling. Ik inspireer de ploeg zoveel mogelijk ook in een zo hoog mbgeLijk tempo te spelen en dan door blijven gaan on geacht het scoreverloop. We zijn er nog lang niet, maar het' gaat steeds beter" In de beginfase van de wedstrijd tegen de reserves van Gewa- Ancora werd al direct in een hoog tempo gestart, maar het duurde toch nog zes minuten voordat Aad Ham met een voortreffelijk doelpunt de score opende. Ex-in temationul Dick Vlaardingen Morgen wordt in de Westwijkhal het jeugdvoileybaltoernooi ge houden. De wedstrijden starten om half tien. Be kende verenigingen nemen aan dit toernooi deel waar onder Gerard de Lange, Schippers, MVC en vele an dere clubs, De organisatie is in handen van de Vlaar- dingse vereniging Volley LEIDEN In de tweede klas microkorf bal is de strijd beslist. HSV pakte zaterdag de titel in de uitwedstrijd tegen Noorderkwartier en de Hoeke- naren hebben zelfs nog twee wedstrij den „over". Een duidelijk bewijs dus van de Hoekse overmacht. Slechts één nederlaag werd in de boeken geschre- o Henk Steenbergen. nog een jaar. Schiedam Henk Steenbergen en de zaterdag eerste klasser GSS zijn tot overeenstemming gekomen. De trainer blijft ook volgend seizoen bij de Schiedamse club. Steenbergen (45) begint aan zijn vierde seizoen. Daarvoor was hij zes seizoenen achter elkaar verbonden aan GTB. Voorzitter Nico Mout: „Wij zijn zeer tevre den over de werkzaamheden van Steenbergen, niet alleen zijn kennis maar ook de omgang met de jongens is voortreffelijk". Ook voor Henk Steenbergen was het niet moeilijk om zijn contract weer voor een jaar te verlengen. Zijn commentaar: „Ik heb het bij GSS best naar mijn zin en waarom zou ik dan niet doorgaan? Ook de verhouding tussen bestuur, elftalcommissie en mij verloopt goed. Er is een grandioze sfeer en wat kan je dan als trainer meer verlangen?" Schiedam De "volleybalwedstrijd Passage VC- J^-Volley '68 II heeft afgelopen zaterdag als kijkspel niet dat gebracht wat er van verwacht mocht worden. Bier waren immers twee top- Ploegen uit de eerste klasse aan het werk. De angst om te verliezen heeft bij beide ploegen het spel te veel beïnvloed. De grotere routine heeft uiteindelijk de doorslag gegeven, waar door de 3—1 zege bij de Schiedammers terecht kwam. Van Volley, dat behalve prestige in deze wedstrijd mets te verliezen had, mocht een spectakulaire wedstrijd verwacht worden. Dat hebben de Vlaardingers er niet van gemaakt. Maar ook Passage speelde op safe, zodat het maar een tamme vertoning werd. In de eerste set startte Passage in hoog tempo en liep snel uit naar 7—1. Volley probeerde het spel te vertragen en daar mee zijn tegenstander uit zijn ntme te halen, Bat lukte en Passage ging fouten maken. Jan Brussé en Lex Mastenbroek hadden moeite met de zuivere smash en sloegen herhaaldelijk bui ten de lijnen. Volley nam geen initiatieven, maar profiteerde dankbaar van de Schiedamse fouten en. won de eerste set met 3—15. hi de tweede set pasten de Schiedammers hun taktiek bij die van de tegenstanders aan en Eingen eveneens vertragen. Zij slaagden er In het initiatief weer naar zich toe te trekken. Er werd vooral via spelverdeler Stef Wiersma overgeschakeld op de hoge aanval en vooral over de vleugels werden er veel punten ge maakt. Omdat Volley hiertegen geen verweer had, maar vooral omdat hoofdaanvaller Leen van Bree door het blok van Pïeter Both en Ben Horstman werd lamgelegd, won Passage de tweede set met 155. Ook de derde set verliep op dezelfde wijze. De Vlaardingse aanval liep niet en vooral Wun van Keerde en Leen van Bree bleven duidelijk bene den hun normale kunnen. De routiniers bij de thuisclub buitten dat vakkundig uit en met 15—7 nam Passage een. 2—1 voorsprong. Wilde Volley aan een nederlaag ontkomen dan moest er in de laatste set wat gebeuren. Peter van Norde werd in het veld gebracht, waardoor Volley verdedigend duidelijk sterker werd. Het scoreverloop in deze vierde set ging volko men gelijk op zodat Passage in de slotfase met een 13—11 stand nog steeds niet zeker was van een zo noodzakelijke overwinning. Juist in die slotfase sloeg de Vlaardingse aanval opnieuw enkele malen in het Schiedamse blok, zodat met 15—12 de volle winst bij Psaage kwam, dat zich hiermee weer naast Intermezzo op de eerste plaats nestelde. 3-2 voorsprong en toen ging de Schiedamse formatie pas goed draaien, Via René Bos, Jos Loch en Herman Hazewinkel liep UVG uit naar 7-2. Ancora kwam nog even terug door tref- leidende arbiters Vink Heijnraets hielden het spel goed in handen. De Rotterdam-, se formatie combineerde wel goed maar schoot te weinig en herhaaldelijk kon de verdedi ging van UVG tijdig ingrijpen. Vooral Albert de Jong stond uitstekend te verdedigen. Ook helft tweemaal een penalty toegewezen. Aad Ham scoorde voor tJVG en Roel de Ruiter en Rudie Moerkerken zetten de worpen van de zevenmeterstip in een doelpunt om. UVG kwam echter helemaal niet meer in gevaar en geleidelijk aan voerden zij de score op. Toon Buitenhoom kreeg kort voor tijd de gelegenheid om via een fraai doelpunt de eind stand op 24-10 te brengen. Vlaardingen Het afgelopen weekeinde leverden de volley ballers uit Schiedam en Vlaardingen weer gedegen werk af. Door de 3-0 winst van zowel Volley'68 als Passage VCJ, blijft de kop van de promotieklasse dames ongewij zigd. Nog steeds leidt Passage met één punt voorsprong op Volley en de wedstrijd van één april zal bier de definitieve beslissing moeten brengen. Naast de koppositie van de dames, nestelde ook het berenteam van de Schie dammers zich weer op kop. De vooral op het taktisehe vlak behaalde overwinning op volley II, bracht het team weer naast concurrent Intermezzo. Ook het berenteam van Volley won afgelopen vrijdag met 3-0. De Vlaardingers hebben geen titelkansen meer, maar blijven de midden moot aanvoeren. Het damesteam van Volley speel- de (weede had Vol, het de uit tegen Animo, dat voor de Vlaardingsen altijd moeilijk te bespelen is, In de eerste set dreigde het dan ook mis te gaan. Animo startte fris en kwam ver voor. Vooral het blok was goed bij de thuisclub, waardoor de Vlaardingse aan vallers nogal eens uitsloegen. Bij 11-2 bracht een time-out bij Volley de ommekeer. De Vlaar dingse dames probeerden het met de taktisehe bal en Animo werd duidelijk verrast Volley boog de hopeloos lijkende ach terstand toch nog naar een 11- 15 setwinst om. Het korfbalteam van HSV in de bloemen. ven en dat was in de allereerste wed strijd tegen ONDO. vrouwe Fortuna die de 's-Gra- venzanders m de laatste secon de de overwinning schonk via een treffer van Ton Koene. Daarna verspeelde HSV geen punt meer, al heeft het er zaterdag in Leiden heel u lang naar uitgezien dat de Copier-bri- !n de veel te warme Manmbahal gade nog een weekje zou moeten wachten op het kampioenschap. Pas in de allerlaatste minuten kon namelijk Theo Nieuwhof de beslissende treffer laten aan tekenen die HSV op 34 bracht en ook dat gebeurde pas nadat Noorderkwartier al drie keer een straf worp had gemist In dat opzicht waren de Leidena- ren wel vriendelijk voor de aan staande kampioenen, maar Noorderkwartier had zich wel degelijk voorgenomen om HSV te laten „zweten". De thuisclub 3—3 leek de wedstrijd een goe- ook alleen in de arbitrale ogen de uitslag te krijgen, waai door werden gezien, de HSV-bloemen een weekje in De Rijswijkers kwamen op 5—3 de ijskast zouden moeten wor- maar een knap doelpunt van den opgeborgen. In de allerlaat- Marjan van den Berg gaf de ste fase werd echter het kam- nodige rust bij Dijkvogels en in pioenschap toch nog een feit. de slotfase kon ODS de eind- Het was Theo Nieuwhof die de stand nog op 84 bepalen, titel in huis bracht en in de Omdat in de tweede klas alle resterende seconden kon beslissingen al zijn^ gevallen, Noorderkwartier daar geen af doend antwoord meer op vin den. ging er stevig tegenaan, terwijl HSV zal volgend seizoen weer HSV ongekend nerveus speel- eerste klasser zijn in de micro- de* korfbalcompetitie. Met Janny Heringa en Joke van den Berg nog steeds op winter- STjRAFÏTOjRPJSIY sportvakantie, moesten Helen en Annet Meijerink opnieuw Het was met de strafworpen voor de hoofdmacht opdraven, vreemd gesteld in dit korfbal- werd de ontmoeting Emma-ON- DO er een met erg weinig moti vatie. Dat ONDO uiteindelijk met 4—5 toch de volle winst pakte mag beschouwd worden als een vriendelijkheid je van werd het een matige partij waarin ONDO met een gelegen heid sopstellmg aantrad. Emma kon de leiding nemen, maar toen was er al twintig minuten gespeeld. Nelis Koene maakte gelijk, maar Emma kon toch voor rust een 31 voorsprong opbouwen. Na de hervatting kwam er aan 's-Gravenzandse zijde wat meer tempo en Jeanet Vermeer en Nelis Koene wisten ONDO weer op gelijke hoogte te brengen. Emma nam nog één keer de leiding maar Tilly de Bruin maakte gelijk, waarna Ton Koene in. de laatste secon den de winnende treffer plaat ste. De scheidsrechter liet niet eens meer uitgooien. Ook dit keer ontbrak toch de zekerheid die er eigenlijk wel had moeten zijn met de weten schap dat er eventueel nog twee wedstrijden achter de hand wa ren. Noorderkwartier kon na een paar weekend. Ook ODS liet er maar liefst drie onbenut in de wed strijd tegen Dijkvogels en daar door konden de Maasdijkers met 6—4 toch de winstpunten incasseren en de tweede plaats binnen bereik houden. minuten de score openen, maar Na een zeer goede eerste helft f Rlen Voskamp trok de score recht. Hoewel het spel van HSV beslist beter was dan dat van Noorderkwartier bleef het moeilijk om de zaken af te ma ken. Overigens konden de Lei- denaren enkele malen gevaar lijk doorbreken en de matig leidende scheidsrechter deelde de strafworpen met royale hand uit. Nadat Noorderkwar tier vanaf de stip gemist had, kon Jan van Nieuwkerk met een gave afstandstreffer kort voor de rust nog 1—2 scoren. Die voorsprong bracht nog steeds geen rust bij HSV dat de thuis club na een kwartier in de tweede helft zelfs weer langszij zag komen. Het geluk was in deze periode volkomen aan Hoekse zijde, want Noorder kwartier miste nog twee straf worpen en Theo Nieuwhof kon HSV weer op voorsprong zet ten. De spanning bleef in de wedstrijd want Noorderkwartier benutte nu een strafworp wel en met werd het een zeer matige twee de periode in de Naaldwijkse sporthal. Piet Quak wist ai kort na het begm de score te openen met een merkwaardig doelpunt. I De bal balanceerde namelijk f eerst over de volledige omtrek van de mand alvorens daarin I weg te zinken. Dick Schellevis I zorgde vervolgens voor 2—0 en uit een op het oog verdedigd doelpunt wist ODS wat terug te komen. Een strafworp van Dick Visser en een afstandsschot van I Wilma van Dam, samen met nog een, tegendoelpunt van ODS. bezorgden Dijkvogels een 42 ruststand en gezien de ver houding in het veld leek dat voldoende, temeer omdat Dick Visser uit een strafworp al snel 5—2 kon scoren. Een strafworp overigens die meer voortkwam uit een vriendelijkheid je van de scheidsrechter dan uit een ech te overtreding. Van de drie strafworpen die ODS mocht ne men (en alle drie miste) waren er trouwens minstens twee die LEIDEN Het mierokorfbalteam van HSV uit Hoek van. Holland is weer eerste klasser. Daarmee is een wat aanvaardbaarder verhouding tot stand gekomen met de veldcompetitie waar HSV derde klas landelijk speelt. Het kampioenschap van de Hoekenaren mag zonder meer verdiend genoemd worden. Slechts één wedstrijd ging verloren, de allereerste tegen ONDO en daar wreekte zich het gebrek aan een oefenwedstrijd vooraf. Voorzit ter Bert Sükkerveen kon in de Leidse Apollohal zater dagmiddag de bloemen uitreiken. Hij sprak daarbij, behalve zijn gelukwensen, ook de hoop uit dat de HSV-hoofdmacht nu eens zal ophouden met „veerbootje" spelen tussen de eerste en tweede klas. Handhaving op eerste klas niveau en wellicht In een later stadium ook in de micro doorstoten naar landelijk niveau zal nu het doel moeten zijn. In elk geval heeft HSV de ingebruikstelling van de nieuwe velden in de tweede helft van de veldcompetitie wat meer cachet gegeven. Daarbij kwam nog dat het eerste team niet alleen feestvierde. In de Maassluise Qlympia* hal werd namelijk zaterdagavond opnieuw feest gevierd nadat het eerste juniorenteam kampioen was geworden. Dat gebeurde op een erg overtuigende wijze, namelijk via een 19-4 overwinning op VES. Ook bij ONDO meldde zich de eerste kampioen. Het was de A2 ploeg die hier onbereikbaar werd voor de concur rentie. De beide reeds behaalde en eventueel nog te behalen kampioenschappen bi] HSV zullen worden „natgemaakt" tijdens een feestavond op zaterdag 12 maart in De Hoekstee. initiatief volledig in handen. Vooral Corry van de Kooy werd door het midden verras send gelanceerd en scoorde aan de lopende band. Het 2wakke punt bij Animo was de conditie en de Rotterdamse dames vie len al gauw door de mand. De tweede set werd door Volley overtuigend met 2-15 gewon nen. In de laatste set toonde Volley aan dat het extra trai ningsuur. .dat er voor de dames sinds kort is bijgekomen, zijn vruchten afwerpt. Vooral het onderdeel stoppen was beter verïorgd. Animo kwam er ook in deze set niet aan te pas en met 4-15 kwam Volley betrek kelijk eenvoudig op 0-3. Ook het herenteam van Volleyt won vrijdag thuis met 3-0. Te genstander Jong Pend recht promoveerde vorig jaar uit de eerste klasse en heeft het in de promotieklasse erg moeilijk. Evenals vorige week, speelde ook nu Leen van Bree weer als spelverdeler en dat gaat steeds beter. Slachtoffer van deze wij ziging is Wun Broere, die nu voornamelijk op de bank zit. Volley startte overtuigend en won de eerste set zonder al te veei moeite met 15-8. Ook de tweede set verliep bevredigend voor de Vlaardingers. Winst in deze partij was, dat het stoppen beter verzorgd was dan de laat ste tijd. Ook het blok functioneerde uit stekend en opnieuw was de winst in deze set voor de thuis club, deze keer met 15-7. In de derde set zette Ton van Yperen Lowie van Til als aanvaller in en liet hij Wim Broere weer als spelverdeler opdraven. Ook dit leverde geen problemen op en met 15-4 werd het een overtui gende 3-0 zege voor de Vlaar dingers. De dames van het Schiedamse Passage VCJ kregen afgelopen zaterdag in eigen sporthal het laag geklasseerde Pandrecht te bestrijden. Kort voor de wed strijd werd gekozen voor het op de training slechts incidenteel doorgenomen penetra tie-sys- teem. Met veel overtuiging en geloof in eigen kunnen werd er gepenetreerd of er nooit anders gespeeld werd. Hoewel Pend- recht het in de bekercompetitie tot halve finalist heeft gebracht, kon het zaterdagavond niet im poneren. Wel werd er veel ge stopt door de gasten, maar dit ging zo chaotisch dat de pass z«iden op de juiste plaats kwam. De aanval kwam dan ook maar sporadisch in het stuk voor. Bij de thuisclub was dat anders, daar draaide de aanval wel op timaal en de eerste set werd dan ook vlot met 15-3 gewon nen Ook de tweede set vormde geen probleem. Ondanks het met meespelen van Greet van Norde, waarvoor Co van Gug- ten ook deze keer een voortref felijke partij speelde, werd ook de tweede set een Schiedamse overwinning, nu met 15-7. In de derde set werden gerouti neerde speelsters, als Jonny Soeters en Jannie Lepolder ver vangen door Jenneke Hooyer en Wil van Deventer. Vanzelf sprekend ging het nu wat min der, maar ook nu zag Pend- recht geen kans Passage weg te spelen. De score ging lange tijd gelijk op totdat bij de stand 12-13 Jonny Soeters weer in de ploeg terug gebracht werd en de set met 15-13 besliste. Op nieuw won Passage met 3-0. Maassluis Vanaf vandaag en ook morgen kan de Maassluise schooljeugd vrij zwemmen in het zwembad Dol-fijn. Tussen 9 cn 16 uur. In het kader van de actie Sportreal, zijn er 300 kaartjes beschikbaar voor de schooljeugd. Die kunnen worden besteld tegen drie kwartjes per stuk, bij het Giidehuisje aan de Zuid- dijk II te Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5