n Chauffeurs houden zich aan nachtelijk rijverbod 7e; houders noemen rij ks1 ireg waanzin Veerdienst vanmorgen stilgelegd Staking bij Synres Tolman wil vrouwen achter de pannen Rijkswaterstaat wordt niet serieus genomen Flessentrekker anderhalf jaar de eel in m Start muziek school in september floralia KAMERPLANTEN Goudriaan tot verladersorganisatie: WONINGBOUW Verbazing over halsstarrige houding direktie Boot uitgebrand j Zware buit Meini Epema (PvdA) verdedigt milieubeleid SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 23 februari 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD _I02de jaargang no. 25773_e pagina's Broersvcst 3 telefoon administratie 26809! - redactie 2S2566 - klachtendienst 14-1144 SCHIEDAM EN KETHEL Advies werkgroep: Maassluis Het is van groot belang dat met ingang van september m Maassluis wordt begonnen met een muziek school. Waar mogelijk kunnen particuliere leerkrachten ook lesgeven. Dit staat in een rap port dat gisteravond aan de leden van de Culturele Raad is aangeboden. Het is samen gesteld door een werkgroep, waarin zitting hebben de da mes E. F. M. Coenen-Vaessen en M. G. E. Hmzinga-van Rijn en de heer L. Lueardie. De werkgroep is tot de conclu sie gekomen dat muziekon- derricht behoort tot de basis voorzieningen, waarbij de mu ziekschool een dienstverlenen de functie vervult. Het beleid van de muziekonderwijsinstei- llngen is ondanks de vele fi nanciële problemen, gencht op de achtergebleven groepen van de bevolking, waarbij spreiding van kennis en macht ook via opvoedende (educatieve) centra moet wor den nagestreefd. De muziek school is vooral in de laatste vijftien jaar uitgegroeid tot een openbaar instituut, dat niet meer weg te denken is uit de huidige maatschappij. Op jaarbasis is een begroting opgesteld. Deze resulteert in een nadelig saldo van 100.000 gulden. De post op de ge meentebegroting voor een muziekschool, te weten 50.000 gulden voor dit jaar, zal der halve slechts geschikt zijn om het eerste half jaar van de muziekschool (september tot januari) te overbruggen. Naar landelijke maatstaven gere kend gaan in Maassluis straks circa 600 kinderen naar de muziekschool. In het alge meen worden de lesgelden be rekend op basis van 30 pro cent van de exploitatiekosten en zullen daarom komen te liggen tussen de 280 en 400 gulden. Dit bedrag is afhanke lijk van het aantal leerlingen dat zich aanmeldt. Behalve de mogelijkheid die het ontmoetingscentrum Konings hof biedt, moet worden onder zocht of decentralisatie van het muziekonderwijs door middel van gebruik van loka len m de diverse scholen nut tig is. Voorlopig zal het instru mentarium van de muziek school zeer summier zijn. De gedachten van de werkgroep gaan hierbij zelfs uit naar kunststof blaasinstrumenten. Te zijner tijd moet dan wor den bezien of begaafden (zij die het d-diploma hebben be haald) kunnen worden voort geholpen met goede instru menten. Voorts wordt gedacht aan huurkoop-overeenkom sten. Mede op advies van de landelij ke rijksinspecteur muzikale vorming wordt onderzocht of op korte termijn een regionale muziekschool te realiseren is. Pas bij een dergelijke schooi gedacht wordt aan circa 1800 leerlingen is een reele exploitatie van een dergelijk instituut mogelijk. ADVERTENTIE BlOÉMSrEfWUKST ZMMnilKSPUUPWCEKTWJII De grooUtn gespecialiseerd* zaak In Rotterdam uit binnen- en buitenland Burg. Meineszpleln 12-13 Rotterdam. Tel. 773648 Vnidagsjnonds geopend Vlaardingen De politie heeft de indruk dat de vrachtwagenchauffeurs zich over het alge meen goed houden aan het onlangs ingestelde nachtelijk rijverbod in de Vlaardingse bin nenstad. Overtredingen, waartegen tot nu toe niet verbaliserend is opgetreden, zijn slechts weinig geconstateerd. Cijfers zijn nog niet beschikbaar. Wethouder Bas Goudriaan van verkeer en vervoer heeft dit vanmorgen meegedeeld tij dens een gesprek dat hij had met vertegen woordigers van de EVO, de Algemene Verla ders- en Eigen Vervoer Organisatie te Den Haag. Bij dit gesprek was ook aanwezig de heer M. Keizerwaard, inspecteur bij de Vlaardingse verkeerspolitie. Deze deelde ons in een nadere toelichting mee dat de politie ook nog geen proces-ver baal zou kunnen opmaken omdat de wijzi ging van de Algemene Politie Verordening (A.P.V.) nog niet i* goedgekeurd door Gede puteerde Staten. De oorspronkelijke wijzi ging was reeds in december goedgekeurd. Onlangs echter zijn opnieuw enkele verande ringen aangebracht, zodat het nog enkele weken zal duren alvorens deze van bracht worden. Als het aan de EVO had gelegen was het vanmorgen gehouden gesprek reeds veel eer der tot stand gekomen. Goudriaan is echter van mening dat niet eerder over „eerste ervaringen*1 kon worden gesproken, dan na een periode van ten minste vier tot zes weken. De wethouder geloofde dinsdag overigens nauwelijks dat het gesprek van vanmorgen tot positieve resultaten zou leiden. Mr. J. E. Bruins, secretaris van de EVO, huldigde een soortgelijk standpunt. Hij zei onder meer: „Uit de briefwisseling tussen hel ge meentebestuur van Vtaardingen en onze or ganisatie blijkt overduidelijk dat wethouder Goudriaan niet van plan is om met ons deze kwestie op een bevredigende manier op te lossen. Hij wil met ons in de clinch. Welnu, dat kan. Daarom restte ons niets anders dan bij de Kroon in beroep te gaan. Dit is vrijdag 18 februari gebeurd. Verder moeten we af wachten." Hij wees er nogmaals met klem op dat het de vervoersorganisaties in hoofdzaak gaat om een stuk rechtszekerheid voor de betrok ken ondernemers. .„Vlaardingen heeft tot nu toe 23 ontheffingen verleend", zo zegt de heer Bruins, „maar, elke aanvrage wordt apart bekeken. En dat willen wij niet Het is te gek dat een willekeurige gemeente gaat beoordelen of je daar 's nachts mag binnen rijden. Daar moeten algemene regels voor worden opgesteld". Goudriaan op zijn beurt zegt: „Ons systeem werkt prima. Bovendien hoeft Bruins zich geen zorgen te maken over beknotting van het ondernemerschap. De raad heeft destijds uitdrukkelijk gesteld dat de uitoefening van de werkzaamheden van de transportbedrij ven niet onmogelijk mag worden gemaakt Welnu, daar houden wij terdege rekening mee.1* De plannen om in Rotterdam ook een nachte lijk rijverbod voor zwaar vrachtverkeer in te stellen, dit naar Vlaardings model, blijken echter op bezwaren te stuiten. Volgens de directeur van de verkeersdienst in de Maas stad zijn er andere mogelijkheden om ge luidshinder te voorkomen. Hij denkt hierbij aan een algemeen route-systeem voor alle vrachtwagens. Dit kan niet dwingend wor den voorgeschreven. Echter, door gebruik te maken van allerlei verbodsborden kunnen vrachtwagens gedwongen worden de door de gemeente gekozen route te volgen. Rijkswaterstaat wordt niet se rieus genomen door wethou ders van stadsontwikkeling in het Waterweggebied, althans wat betreft rijksweg 24. „Waanzin" is de reactie van ïr. Chris Zijdeveld uit Schie dam. Zijn Vlaardingse collega Bas Goudriaan; „Rijkswater staat denkt wel eens meer ra re dingen". De betrokken Maassluise wet houder Han Hummelen ver bindt alleen een voorwaarde aan zijn uitspraak: „Indien die omstreden rijksweg 19 doorgaat, en dat zit er wel m gezien de uitlatingen van de minister, dan geloof ik wel dat die rijksweg 24 voor Maassluis van pas komt" Dientengevolge verwacht Hum- melen ook heil van de aanleg van een tweede tunnel onder de Nieuwe Waterweg, die dan Blankenburgtunnel zou gaan heten en een onderdeel van rijksweg 24 zou vormen: „Die tunnel zou de moeilijkheden met het pontverkeer naar Ro zenburg wegnemen", aldus Hummelen. „In de verdere toekomst blijkt misschien wel de noodzaak van rijksweg 24. Nu denken wij nog met aan aanleg, maar de reservering ervan wordt wel opengehouden. In de praktijk betekent dat dat aanleg niet onmogelijk mag worden gemaakt door wo ningbouw, zoals Schiedam in zijn nieuwe wijk Woudhoek zou kunnen doen." Dat com mentaar geeft ïr. C. N. A. Rotterdam Overeenkomsti? de eis van de officier van justitie is gisteren de 23-jarige Vlaardinger Ron H. door de Rotterdam se rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Ron H. had begin vorig jaar enkele bedrijven voor zo*n vierhonderdduizend gulden opgelicht door voor zijn al snel failliet gagane handelsonderneming allerlei goederen te bestel len en die nooit te betalen. Schiedam Aan de Overschiese- weg is maandag een boot vrij wel geheel uitgebrand. Over de oorzaak van de brand is volgens de politie nog geen ze kerheid. Ook de naam van de eigenaar is op het hoofdbureau I nog onbekend. Vlaardingen Dieven hebben het afgelopen weekeinde op een bouwterrein in Holy-noord be- Paald in hel groot toegeslagen Verdwenen zijn een kabelha- sPel met 210 meter kabel met gezamenlijk gewicht van fraar liefst 1100 kilo. De waar de van het geheel bedraagt on geveer zesduizend gulden Hoek van Holland Bij het chemisch bedrijf Synres in Hoek van Holland wordt sinds vanmorgen kwart voor zes gestaakt. Volgens een woord voerder van de indus triebonden wil de di rektie van Synres niet onderhandelen op ba sis van de ingediende CAO-voorstellen. Vo rige week maandag hebben de bonden Synres een ultimatum gesteld: als het be drijf de looneisen niet zou inwilligen, zou het stakingsparool worden gegeven. Bij het aktie-centrum van de bonden in Rotterdam toonde men zich zeer verbaasd over de halsstarrige houding van de Synres-direktie. „Wij had den met verwacht dat het zover 2ou komen." De bonden konden het met het bednjf niet eens worden over een concept-C AO-voor stel, waarin behalve de loon eisen ook een regeling voor de ploegendiensten moest worden opgenomen. Het bednjf heeft vierhonderd- vijftig werknemers. Het grootste deel daarvan, het personeel dat bij het pro- duktieproces is betrokken, heeft het werk neergelegd. Voorlopig voor onbepaalde tijd. Het aktie-centrum voor de sta kers in Hoek van Holland is gevestigd in de openbare school aan de Tas man weg De PTT heeft toegezegd vandaag nog voor een tele foonaansluiting te zorgen. Aangendt van de afdeling re gionale ontwikkeling van rijksdienst Zuid-Holland, ge vestigd in het kantoor van rijkswaterstaat m Rijswijk. Daarmee benadrukt hij dat rijkswaterstaat rekening blijft houden met aanleg van een weg, die een tweede noordelij ke randweg om Groot-Rotter dam zou betekenen. Volgens de Schiedamse wethou der voor ruimtelijke ordening gaat Rijkswaterstaat ook lan delijk nog steeds uit van een te zware en onnodige wegen- structuur. Rijksweg 24 vindt hij overbodig? Zijdeveld: „Ja, en dat zal die weg ook in de toekomst zijn. Het streven is toch gericht op beperking van autogebrmk en verbetering van openbaar vervoer." De Vlaardingse wethouder voor stadsontwikkeling zegt. „Als je dit gebied in ogenschouw neemt en vergelijkt met ge lijksoortige streken in Duits land, merk je dat wij hier aan de top zitten wat wegen be treft. Belachelijk vind ik de redenatie van rijkswaterstaat Het Rotterdamse college Iaat trouwens gelijke geluiden ho ren". aldus Goudriaan Rijksweg 24 was aanvankelijk geprojecteerd als een autos nelweg van aanzienlijke leng te. Beginnend in Hoogvliet bij rijksweg 15, dan een eindje naar het westen om bij Blan kenburg de Nieuwe Waterweg onderdoor te gaan, ter hoogte van de grens tussen Vlaardin gen en Maassluis. „Een onder deel dus van een tweede noordelijke randweg om Rot terdam, omdat de huidige zo genaamde ruit te zwaar wordt belast. Die is te druk", vol gens ïr. Aangendt. De verdere route zou rijksweg 20 van Hoek van Holland naar Gouda bij Maas sluis kruisend, gaan om Vlaardmgen-Holy heen, langs Schiedam-Noord richting Doenkade m Rotterdam, ver volgens onder Berkel door en noordelijk langs Capelle aan den IJssel. „Van oudsher werd nog gedacht aan door trekken van het traject naar Nieuwegein bij Utrecht", zegt Aangendt Maassluis wethouder Humme len zegt, dat stomtoevalhg rijksweg 24 gisterochtend heel terloops even ter sprake is gekomen tijdens de wekelijk se collegevergadering' „Ik kan de kwestie nu moeilijk taxeren maar, indien rijksweg 19 er komt, lijkt ten minste de Blankenburgtunnel mij we! van betekenis voor mijn ge meente De Delftse wethouder voor stadsontwikkeling ïr Hans Reynen reageerde met de op merking' „Rijksweg 24, waar loopt die?" Na uitleg ant woordde hij' „Deift coördi neerde wel samen met Vlaar dingen en Schiedam om rijks weg 19 tegen te gaan En dan zou ik nu zomaar zeggen dat wij vóór rijksweg 24 zijn. om dat die verder van Delfts huis loopt9 Dat is met zo. Ons college heeft zich, voor zover ik weet, nooit voor of tegen een rijksweg uitgesproken dit onder Delft door loopt Mi; persoonlijk lijkt die weg vol strekt overbodig" Vlaardingen Tijdens de gis teravond gehouden ledenver gadering van het CDA afde ling Vlaardingen heeft gast spreker Tweede Kamerlid Teun Tolman (CHU) gezegd dat de vrouwen voorlopig maar weer achter de pannen moeten. Voorts verweet hij de regering dat zij werkeloos blijft toezien, terwijl werkge vers en werknemers elkaar in de haren zitten. Op hetzelfde ogenblik echter stond op een steenworp afstand zijn Kamer- coUega mevrouw Menu Epe- ma-Brugman het milieubeleid van de regering vurig te verde digen De heer Tolman verving de plotseling verhinderde fractie voorzitter Kruisinga Deze moest op het allerlaatte mo ment afhaken in verband met het gerezen conflict rond Ka mervoorzitter Vondeling. Tol man stelde zijn talrijke gehoor met teleur. Hij gelooft dat door al de loonrondes uit het verleden Nederland zich uit de markt heeft geprijsd. Daarom komt er volgens hem ook nu. geen winnaar uit de bus, geen werkgever en geen werkne mer. Ook de gestegen werkloosheid baarde hem zorgen. Daarbij sprongen hem twee gedachten m het oog. ten eerste de jeugd werkloosheid en ten tweede de problemen rond de werkende gehuwde vrouw. Volgens Tol man is het met zo vreemd dat de jeugdwerkloosheid zo is ge stegen. De jeugdlonen zijn veel te hoog, terwijl de prestaties met voldoende zijn En over de werkende vrouw. „Er zijn ge zinnen, waar helemaal met meer kan worden gewerkt, maar er zijn ook gezinnen veel zelfs waar zowel man als vrouw werken En dat is voor de gehuwde, werkloze man een schrijnende zaak". Later op de avond verklaarde Tolman dat het niet direct rijn bedoeling is om een onderwij. zeres int de klas te halen en weer achter de pannen te zet ten Hij blijft er echter bij dat er genoeg functies 2ijn die evengoed door mannen kun nen worden bekleed en die vroeger altijd door mannen werden uitgeoefend „Nu krijg je de omgekeerde wereld", zo zei hij. „Van werkgeverszijde wordt te weinig aandacht aan het milieu geschonken", sprak Menu Epema, die het beleid van het kabinet inzake de mi lieuproblematiek verdedigde. „Men gaat snel tut van het standpunt, het kost te vee! geld Als voorbeeld waarbij milieu en economische aange legenheden juist samengaan stelde het vrouwelijke Kamer lid, dat een goed milieubeleid de volksgezondheid ten goede komt en bewoners daardoor minder geneigd zijn naar min der verontreinigde oorden te verhuizen „Maar deze zaken zijn helaas moeilijk in geld te meten", het zij er wel op vol- gen. Meini Epema pleitte verder voor grotere partij-politieke eenheid tussen diverse overhe den om te voorkomen dat zoals bij de aanvraag van Kru- wal gebeurde provincie, Rijnmond of Rotterdam totaal andere standpunten inzake het verlenen van vestigingsver gunningen innemen. Maassluis Vele auto mobilisten hebben vanmor gen vertraging ondervon den wegens de actie van het personeel van de veer dienst tussen Maassluis en Rozenburg. Hierdoor moest worden omgereden via de Benefuxtunnei Het personeel van de veer dienst heeft gisteravond be sloten het werk tussen vijf en negen uur 's morgens neer te leggen ais waar schuwing naar het adres van hun werkgever Van der Schuyt-Van den Boom- Standries (SB.S.J. Over de prijscompensatie waren bonden en S B.S het ui teindelijk eens. Dat gold echter niet inzake de irirtie- le loonsverhoging. Gister avond liet de directie van het bedrijf nog weten te willen nadenken over een verhoging tussen nu! en twee procent. Maar m eer der gehouden gesprekken noemde zij één procent Na vier maal te hebben on derhandeld eist het perso neel een duidelijke uit spraak van de directie De prikactie geldt daarom als waarschuwing naar het adres van de S.B.S.-directie nu eens „duidelijk over de brug" te komen. Het voltal lige personeel heeft de bo ten vanmorgen wel be mand. Politie, brandweer en ambulance zouden normaal worden overgezet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1