'"Vertraging heeft ook haar p laspunten r*ê:-p 1 M Y Blokje rond Meer wegen dicht op zondag Arno van Wezel over inspraakprocedure Langer bassen Bezwaarschrift tegen uitbreiding BP massaal ondertekend WOENSDAG 23 FEBRUARI 1977 Loterij voor orgel - restauratie Autodieven aangehouden Inbrekers in keten EHBO-ploegen succesvol „Het had allemaal vee! sneller moeten gaan. In mei 1975 werd begonnen met de procedure. In ja nuari '76 moest het karwei geklaard zijn. Tenminste..- dat was de plan ning. Maar daar is weinig van terecht gekomen". Delen In Midden Delfland vDiscmw 3 Maassluis De Kerkvoog dij Hervormde Gemeen-, te organiseert een groot se loterij. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de restauratie van het orgel van de Grote Kerk in Maassluis, Dit orgel wordt momenteel opgeknapt en dat kost uiteraard veel geld. Pc kerkvoogdij heeft van ver schillende overheidsorganen subsidie gehad. Tien procent van de totale kosten moet ech ter zelf gedragen worden. De hoofdprijs van de verloting is een Opel Kadett Verdere prij zen: een diepvrieskist met een inhoud van 160 liter, een kleu- renteevee en een stereoplaten- speler. De trekking van de loterij vindt plaats in september van dit jaar en wel gelijkjtijdig met het ge reedkomen van de Orgelrestau- rantie op de eerste concert avond- Iedereen kan dan het resultaat bewonderen en beluis teren van de restauratiewerk zaamheden. In totaal worden tweeduizend lo ten in omloop gebracht. De prijs bedraagt maar liefst vij fentwintig gulden per stuk. Aanvragen voor loten of giften kunnen worden gestort op giro nummer 629199 ten name van de Kerkvoogdij Hervormde Ge meente. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft twee mannen aangehou den, die werden betrapt op diefstal van auto-on derdelen. Het tweetal, de 18-jarige F.S. uit Schiedam en zijn 16-jarige plaatsgenoot E, Th. v. H. kon na melding van een burger, dat zij aan auto's morrelden op de parkeerplaats aan de Londen- weg, ter plaatse worden aange houden. In de kofferbak van hun wagen trof de politie twee autovelgen aan met banden, die de mannen zo juist hadden ge stolen. Het tweetal bleek in het afgelopen weekeinde zesmaal op dievenpad te zijn geweest waarbij zij een voorkeur aan de dag legden voor onderdelen van Toyota-personenauto's. In totaal ontvreemden zij voor duizend gulden aan onderdelen. De 16-jarige Schiedammer, die in middels voor de officier van justitie is geleid, liep nog in zijn proeftijd in verband met een veroordeling in het verleden. Schiedam De bassen onder de bejaarden van diensten centrum De Woudhoefc moeten xfch nog een maand langer laten gelden. De pia no, die een toon te Jaag stond en niet meer kan worden bijgestemd zodat het bejaardenkoor van het centrum ook lager moet zingen, blijft enkele weken langer staan dan vorige week in onze krant stond. Dc fancy-fair voor een nieuwe piano wordt name lijk niet morgen en over morgen gehoudenmaar op de twee- en drieëntwintig ste in de maand maart. Schiedam Zestien pakken kof fie hebben inbrekers deze week uit een directiekeet aan de Hoofdstraat gestolen. De waar de van de meegenomen koffie bedraagt 75 gulden. Het ge bouwtje nabij de buitensluis kwam men binnen met een val se sleutel. Aan de 's-Gravelandseweg werd tevens een directiekeet door in brekers bezocht. Na dit nachte lijk bezoek mist een bouwbe drijf uit Deventer een waterpa- sinstrument ter waarde van 800 gulden. Deze keet kwam men binnen na een ruit te hebben ingeslagen. Hoek van Holland De EHBO- ploegen uit Hoek van Holland blijven zich in wedstrijdver band succesvol manifesteren. De seniorenploeg wist via de voorronden en drie eerste prij zen al eerder de ere-wedstrijd te bereiken. Deze ere-wedstrijd wordt op 19 maart gehouden in De Lier. Ook de juniorenploeg heeft zich via drie eerste prij zen nu geplaatst voor de ere- wedstrijd. Samen met de Hoek se ploeg doen mee aan de wed strijd: EHBO-ploegen uit De Lier, Capelle aan de IJssel en Vlaarómgen. Op het inspraakburo in het Vlaardingse Stadhuis praat Arno van Wezel over de inspraakprocedure van het structuurplan voor de ge meente Vlaardingen. Vori ge week werd de procedure feitelijk afgerond na de laatste vergadering tussen het technisch team en de verschillende thema- en werkgroepen. Het wachten is nu alleen nog op de nota, die wordt opgesteld aan de hand van de resultaten van het laatste gedeelte van de inspraakprocedure, de zo genaamde modellenfase. Arno van Wezel is als technisch coördinator nauw betrokken bij de Vlaardingse inspraakbezig heden. Hij geeft eerlijk toe dat het een beetje uit de hand is gelopen wat betreft het tijd schema. Zijn excuus; „De Vlaardingse inspraakprocedure is in feite uniek in Nederland. De „insprekende" deelnemers hebben namelijk van begin af aan kunnen meepraten over de voorbereiding van het struc tuurplan, dat voor de gemeente Vlaardingen een richtlijn moet zijn voor de komende tien jaar. Nergens in Nederland heeft de bevolking ooit zoveel te zeggen mogen hebben over de voorbe reidingen van een dergelijk be langrijk plan. Er was dus geen draaiboek aanwezig waarop we ons tijdschema konden afstem men. Daardoor duurt de hele procedure nu driemaal zolang als oorspronkelijk gepland was". de ene kant was die vertra ging een teleurstelling. „Maar aan de andere kant", stelt Arno van Wezel nadrukkelijk, „heeft Mensen-ergendenden- zich-nïet 6 De 6-jarige Renate van de Berg mag zich sinds zaterdag kampioen mens-erger-je-niet van Vlaardingen noemen. Samen met 23 andere kandidaten jong en oud dong zij in gebouw Triangel mee naar deze titel. Voor dit evenement blijkt steeds een goede belangstelling te bestaan. De organisator van het evenement, de sportcommissie van de CJV „Liefde en Vrede", kan dan ook met tevredenheid terugblikken naar het toernooi. f Na twee spannende voorrondes "i bleven vier kandidaten over die in ,1 een aparte poule verder streden. De tweede prijs is ten slotte gewon- I nen door Joke van Haften (10). De 1 derde prijs ging naar Natalie de Goede (7). terwijl Karin van de Bosch (13) beslag legde op de vierde prijs. dat ook z'n pluspunten. Kijk, de gemeente Rotterdam kent even eens het begrip inspraak. Maar de mensen worden er niet ge noeg bij betrokken. In Rotter dam worden wijkbijeenkom sten georganiseerd, waar de ge meente haar plannen aan de bewoners presenteert. Op- en aanmerkingen of mogelijke kri tiek wordt dan wel genoteerd, maar de plannen wijzigen? Die kans is erg klein. Wat dat be treft heeft de Vlaardingse in spraakprocedure veel meer nut". In mei '75 begon zoals gezegd de inspraakprocedure. Een technisch team werd samenge steld uit mensen van het bu reau voor ruimtelijke ordening en architectuur Kuiper Com pagnons en het economisch technisch instituut (ETI) en en kele ambtenaren. In totaal meldden 2ich honder denvijftig Vlaardingers, die hun recht van inspraak wilden doen laten gelden. Uit dit aantal wer den drie themagroepen samen gesteld: verkeer, groen en voor zieningen. Zij gingen zich met genoemde drie onderwerpen bezighouden en zich toeleggen op de situatie in de hele stad. Daarnaast werden per wijk werkgroepen opgericht, die zich meer bezig hebben gehouden met de toestand in de afzonder lijke wijken. door Kees Jonker o Arno van Wezel De inspraakprocedure werd ver deeld in drie delen: de inventa risatie; het opstellen van de doelstellingen; en de uitwerking hiervan in een modellennota. Arno van Wezel: „Ja, het eerste dat gedaan moest worden, was het inventariseren. Voordat je een plan gaat ontwikkelen moet je natuurlijk weten waarover gepraat wordt. Vooral het tech nisch team hield zich hiermee bezig. Een. inventarisatienota was het resultaat". Achteraf zegt de technisch coördinator uit Vlaardingen: „In het begin liep het allemaal nogal stroef. De bewoners wisten nog niet waar zij aan toe waren. Ze wilden, wel, maar ze schoten enigszins aan het inventarise ren voorbij. De insprekers wil den al gelijk plannen gaan ma ken. Daar moesten zij echter op wachten tot oktober van dat jaar '75. Toen werd een aan vang gemaakt met de tweede fase: het opstellen van de doel stellingen". Als Arno van Wezel voor een tweede maal betrokken zal ra ken bij een soortgelijke in spraakprocedure, dan laat hij de inventarisatie graag over aan het betrokken technisch team. Hij vertelt: „Het tech nisch team moet eigenlijk een inventarisatienota maken, die naderhand door de bewoners getoetst kan worden. Als de bewoners kritiek leveren, dan moet het technisch team hier vatbaar voor zijn. Doorgaans verwacht ik echter niet dat de grote knelpunten zullen liggen bij het inventariseren". Mogelijke verschillen van mening kunnen zich wel voordoen bij het opstellen van de doelstellin gen en het uitwerken daarvan. Arno van Wezel geeft een voor beeld: „Vanuit de thema- en werkgroepen is naar voren ge komen dat in het structuurplan opgenomen moet worden dat per Vlaardinger vijftien vier kante meter buurt- en wijk- groen en vijfentwintig vierkan te meter stedelijk groen aanwe zig dient te zijn. Het technisch team vond dit in eerste instan tie te veel. Hierover is gediscus sieerd en men heeft het nu toch in de plannen opgenomen". De tweede fase van de Vlaar dingse inspraakprocedure liep ten einde m april '76. De ge meenteraad nam op 29 april de geproduceerde doelstellingen nota aan. Vervolgens beland den de insprekers in de derde en tevens laatste fase. De doel stellingen waren nu bekend; op de plattegrond moest alleen nog worden uitgetekend waar wat zou komen Arno van Wezel: „Op plattegronden moest dus bijvoorbeeld worden aangege ven waar het buurt- en wijk- groen gepland zou worden". Op deze manier is heel Vlaardin gen nu ingetekend door de le den van het technisch team, de thema- en werkgroepen. Een greep uit de plannen: op het Lïesveldviaduct moeten huizen komen, het viaduct moet trou wens ook worden afgesloten voor het doorgaande verkeer; bij de Beneluxtunnei moet een afslag komen voor het verkeer van de Zoomweg; in de Broek polder dient een bos te worden aangelegd; het vrachtverkeer moet gemeden worden door de aanleg van een ringweg langs de noordelijke zijde van de spoorlijn vanaf de Vulcaan- weg overlopend op de Deltaweg en vervolgens aansluitend op de Marathonweg; het Veerplem zou voetgangersgebied worden; en zo zijn er nog veel meer zaken. Het technisch team, en de thema- en werkgroepen zijn het niet over alle onderwerpen eens, maar in de komende nota in april wordt deze aan het college van B en W aangeboden wordt duidelijk aangegeven bij welke zaken de meningsver schillen en de overeenkomsten liggen. In juni wordt het struc tuurplan in de gemeenteraad ter sprake gebracht. Het aantal insprekers is in de loop der tijd sterk gedaald. Van het aanvan kelijke beginnerstal (honder denvijftig!) bleven slechts veer tig man over. Arno van Wezel hierover: „Het is inderdaad niet overmatig veel. Maar je moet wel bedenken dat het vaak een hele opgave is voor de enthou siaste mensen. Sommige lieden meldden zich aan voor in spraak, terwijl ze nauwelijks iets van ruimtelijke ordening afwisten. Enerzijds is daardoor een gedeelte afgehaakt, ander zijds zijn mensen 2ich er juist voor gaan interesseren. Kijk, het maken van een structuur plan is voor hewoners veelal een vage materie. Tenslotte stippel je een beleid uit dat voor een periode van tien jaar van kracht moet zijn. Aan de hand van zo'n structuurplan worden de bestemmingsplan nen gemaakt Dat spreekt al iets meer tot de verbeelding van de bewoners. Pas na het aannemen van de bestemmings plannen gaat men denken over concrete bouwplannen. Een beredenering van groot naar klein. Bij bewoners ligt dit in feite pre cies andersom. Zij beginnen bij hun achtertuintje en komen dan via via bij de bestemmings plannen en later eventueel het structuurplan terecht". Signalement Naam: geen Ras: bastaard Geslacht: mannelijk Leeftijd: b weken Kleur: zwart/bruin Beharina: kort De schofthoogte van de hond van deze'1 week, 15 cm, is wel wat lager dan die van bijvoorbeeld de Dog, 76 cm. Niettegen staande dit grote verschil is hij toch beslist niet bang en daagt hij de grootste honden in het dierentehuis Hargahoeve aan de Sport- laan. 2 te Schiedam uit tot een tweegevecht Vaak zijn de grotere honden er nog bang voor ook, want zij vinden zo'n klein hondje dat zo lekker in je poten kan happen maar eng. In het dierentehuis verblijft hij echter wel in een katte- hok daar hij in een hon denkennel door het hek werk heen zou kunnen ko men. Veel mensen zullen bij het zien van de foto zeggen, „Oh, dat is een leuk hondje voor de kinderen". Natuur lijk vinden kinderen jonge hondjes erg leuk, maar he laas zien 2ij zo'n jong dier tje vaak als een stukje speelgoed en heeft het hondje geen leven. Aller eerst moet er bij vermeld worden dat dit hondje toch wel 2 a 3 weken te vroeg bij zijn moeder is weg ge haald, zodat men zeer voorzichtig met hem moet zijn. U zult het misschien niet geloven maar dit hondje is alleen dwalend op straat aangetroffen. On voorstelbaar, maar toch waar. Gelukkig heeft ie mand hem gevonden en hem naar het Dierentehuis gebracht waar hij liefdevol wordt behandeld. Het is natuurlijk leuk om zo'n klein hummeltje bij je thuis over de vloer te zien waggelen. Men moet echter niet vergeten dat men veel tijd, aandacht en geduld moet hebben voor zijn op voeding. Het jonge hondje moet nog diverse malen per dag eten en drinken. Hij heeft ook ontzettend veel slaap nodig. Na zo'n dutje moet hij meestal even een plasje en een klein hoopje doen, even wat eten en wat spelen. Daarna laat hij zelf alweer blijken dat hij weer wil slapen. Ook 's nachts wordt hij wel eens wakker om even zijn behoefte te doen. Uw nachtrust wordt dus wel eens onderbroken. Samenvattend zou men kunnen zeggen dat de nieu we baas van dit hondje: veel tijd en geduld moet hebben en veel liefde voor het hondje moet opbren gen. Naast deze geweldenaar zitten er nog de volgende dieren in het Dierentehuis: Ierse setter, teef, 7 1/2 maand, een Duitse Staan der, teef, 9 maanden, een Duitse herder, reu, 2 jaar, een Pincher, teef, 4 jaar, een bastaard, teef 1 jaar, en een bastaard, Fox, reu, 3 jaar. Schipluiden De gemeente Schipluiden wil op zondagen de Zoutevccnseweg en de Breeweg in Schipluiden en de aansluitende wegen in Vlaardingen afsluiten voor het gemotoriseerd verkeer. In overleg met de gemeente Vlaardingen zal daarvoor een verzoek worden inge diend bij Gedeputeerde Sta ten. De afsluiting van de wegen moet het veie sluip- verkeer, dal ondanks de af sluiting van Abtswoude nog door Midden Delfland komt. tegen houden. Alleen het be stemmingsverkeer zal nog van de wegen gebruik mo gen maken. Voor de fietsers is een af sluiting op zondag ideaal: Een groot gedeelte van Mid den Delfland wordt op zon dagen autovrij. Burgemees ter en wethouders van Schi pluiden stellen de gemeente raad voor om met de plan nen akkoord te gaan. De raad vergadert dinsdag avond 22 februari om half acht in het stadhuis. Ia Maassluis en Hoek van Holland Maassluis Bijna vijfhonderd inwoners van Hoek van Holland en Maassluis hebben samen met de vereniging Voorkomen is Beter bij Gedeputeerde Staten een bezwaarschrift ingediend tegen de voorgenomen uitbreiding van de BP-raffmaderij op Rozenburg. In het bezwaarschrift wordt on der meer geschreven: „Bij de voorgenomen uitbreiding is slechts rekening gehouden met de belangen van de investeer ders, eigenaren van de raffina derij. Het gevolg zal een ver dubbeling van de uitstoot van zwaveldioxyde (S02) zijn. E, is geen enkele poging gedaan de uitstoot van zwaveldioxyde te gen te gaan". De indieners van het bezwaar schrift herinneren onder meer dere de groei van het beenuer gestel en ae ontwikkeling v«»t de hersens van kinderen kan belemmeren. Groeistoornissen en leermoeilijkheden kunnen daarvan het gevolg zijn", aldus de indieners, die menen dat BP er niet aLles aan heeft gedaan om bij de uitbreidingsplannen de genoemde bezwaren te on dervangen, ondanks het feit dat daarvoor technisch de moge lijkheid aanwezig is (rookgas- ontzwavelingsinstallatie). aan de enige jaren geleden met succes gevoerde aktie tegen de Het bezwaarschrift is opgesteld vestiging van een hoogoven- door de vereniging Voorkomen staalbedrijf op de Maasvlakte. „Een van de bezwaren tegen dit staalbedrijf was de produktie van stof, van zo'n fabriek, in combinatie met S02. Juist deze, combinatie dreigt met de uit breiding van de BP-raffinaderij weer te ontstaan voor onze woongebieden. De verdubbelde S02-uitstoot met de uitbreiding van de EP zal zich vermengen met hel stof van de ertsoverslag in hetzelfde gebied. S02 bindt zich makkelijk aan stofdeeltjes in de lucht. Dan dringt het die per in onze luchtwegen door. Uit een onderzoek in Duitsland is gebleken, dat S02 onder an- is Beter. Deze vereniging heeft als doel een jaarlijkse gezond heidstest voor alle Nederlan ders. In gevallen waar een aan tasting van de volksgezondheid wordt gevreesd komt de vereni ging in aktie, zoals onder meer m Tiel, waar bij het chemisch bedrijf Verdugt een gifwolk ontsnapte. Middels een schrifte lijke aktie hebben 489 inwoners van De Hoek en van Maasluis zich achter het bezwaarschrift" geplaatst. In het kader van de vier jaar geleden ingevoerde Wet op de luchtverontreiniging is dit het grootste protest tot nu toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3