Een kind en een huis op één dag Inspraakgroep Maasland Foppenpolder droog houden Prins Geraldo is weer gewoon Gé Krommenhoek Importeur wil naar Schiedam VLOERBEDEKKING MET EEN KLEINTJE ZIT U GOED Uitlating schokt Bakkerstaaven R oïs toel woningen in Steendijkpolder Aktie voor kliniek in Mahabalipuram Commissaris plant boom 55 jaar getrouwd „Arbeiders organiseert u De Haas vertrekt Urgentiegeval Van de Windt was wanhopig Imfjia* WÊÊMÈÊÉè gewoon lunchen in een oergezellig restaurant... m novotei Brandweer Maasland had rustig jaar Onwel op straat Gestolen pullen weer terug Inbrekers in pakhuis Andere dirigent voor Toonkunst Zware vracht terug DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 VD/SC/WW 3 MAASSLUIS Samen met de burgemeester van Maassluis, de heer M. K. van Dijke, zal de Commissaris van de Konin gin van Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, woensdag 16 maart de eerste boom planten voor de aanleg van een recreatiestrook langs de Nieuwe Waterweg, I>eze gebeurtenis is de officiële bijdrage van Zuid-Holland aan de nationale boomfeestdag. Na de eerste boom zullen 1700 scholieren uit Maassluis de spa de in de grond steken om het open stuk ter grootte van 20 hectare van groen te voorzien. Op zaterdag 19 maart krijgen de ouderen de gelegenheid een bijdrage te leveren aan het op- vutlen van het recreatieterrein, dat ligt tussen de spoorbaan MaassluisHoek van Holland en de rivier, door de symboli sche aankoop van een boom. Hoek van Holland De heer H. J. Nutbey en mevrouw C. J. Nutbey-Christiaanse zijn vrij dag vijfenvijftig jaar getrouwd. Zij zijn grote bekenden in Hoek van Holland waar hel gezin in de jaren twintig een café aan de Noord!andseaijk dreef. Ook onder de jeugd is de heer Nut bey bekend als onbetwist heer ser in de stallen van de manege aan de Cordesstraat. Gelukwensen kunnen vrijdag avond tussen half acht en half tien aan het echtpaar worden aangeboden in het restaurant 't Koetshuis. Vlaardingen De kreet: „Arbei ders organiseert u op voor betere arbeidsvoorwaarden", is wel heel toepasselijk in deze tijd. Zo luidt ook het opschrift op de langspeeiplaaL van Jaap van der Merwe waarop oude strijd liederen zijn verzameld. Jaap van der Merwe komt op zondag 27 februari naar Vlaar dingen in de Hoogkamer. Daar is hij door de Nivon-afdeling Vlaardingen uitgenodigd te ko men om wat te laten horen over „Het Rebelse Lied". Aanvang is acht uur 's avonds en de toe gang bedraagt een rijksdaalder, de jeugd is één gulden goedko per uit. Plots ging alles hem voor de wind. Op één dag kreeg hij een kind erbij en een ander huis, en de vreugde was uit zijn mond te ruiken. Een leuk wo ninkje, nota bene in het vrien delijke wijkje Tuindorp, pal naast het huis waarvoor hij een jaar geleden ijverde maar dat hij niet kreeg. Gouden Regensingel. Gerard van de Windt, dertig jaar, heeft er wel wat voor moeten doen. De deuren van het stadskantoor liep hij plat. Scheldpartijen op ambtenaren. Ook met de burge meester ging hij in de clinch. „Ja, dat klopt, ik heb hem eruit gedonderd", 2ei drs. Arie Lems later. „Hij moet niet elke week bij mij terugkomen". Gerard van de Windl had nou eenmaal zijn zinnen gezet op Tuindorp. „Ik wilde niet in een achterbuurt terechtkomen, met de kans dat ik dan over een paar jaar weer weg zou moeten omdat de gemeente zo nodig moet slopen", zei hij. Want hij hield van de Bakkershaven, dat hofjesachtige straatje ergens haaks op de Buitenhavenweg. Met zijn buren daar bezocht hij veel vergaderingen van raadsle den om de stadsbestuurders er van te overtuigen, dat het in de Bakkershaven zo fijn wonen was. Onbewoonbaar, was ech ter na veel twijfels de conclusie van de gemeenteraad. „-.sa achterbuurt" jfjMII iSrfbKltnv «StAjipta «WW CorAntag pi>2 Y t<wfi In JtrtiUrtuwtttt?' V#raat- i*r. :i N; Wswdlrrt leUurjttteM ASaardtfi-w - -rd vm df WiadVSÉ) <tat lo, fJöudtn tvSZV. takje «KB de fitikicrst*. J i, F.cft hateM, HJd «aUinfu,;, .aiUwnVrp; k- Set Stad* Ut: totf finr door Kor Kegel Gerard van de Windt een jaartje geleden, voor het huisje in Tuindorp dat hij op het oog had. Maar hard kwam de uitspraak van een ambtenaar aan, dat het leuke wijkje te veel verschilde van de Bakkershaven. Wanhopig „Nu wonen er nog maar enkele gezinnetjes. Urgentiegevallen zogenaamd, maar het kost ont zettend veel moeite om te kun nen verhuizen naar een fat soenlijke straat. Aan de ene kant naast ons ligt een man zwaar ziek voor het raam. Aan de andere, een paar huizen ver derop, hebben ze vorige week ook gauw een kindje gemaakt, om sneller een ander huis te krijgen. Nou, de laatste maanden heb ik gewoon gedacht, als die tweede van mij straks komt, moet ik het op de stoep leggen, Dan zien ze het tenminste. Ik ben echt wanhopig geweest. Ik liep ervoor bij psychiaters, psycho logen en ziekendokters" - Van de Windt haalt herinneringen op. Hoe vaak werd het vertrouwen in de gemeente niet geschokt op de Bakkershaven. Optimaal zou de begeleiding zijn, per slot van rekening waren zij de grootste spoedgevallen op de lijst van ruim drieduizend woningzoe kenden. Gemangeld in de amb tenarij voelden zij zich: „Het wordt een rommeltje!" De Bakkershaven schrok een jaar geleden op. Een ambtenaar had tegen Gerards echtgenote Ineke lelijke dingen gezegd. Toen zij informeerde naar een leeg staand pand op de Gouden Re gensingel, kreeg zij te horen: „U hebt daar geen kans op. Het verschil tussen Tuindorp en de Bakkershaven is veel te groot". Daarover wond de haven zich op. Angstig werden de bewoners van het onbewoonbaar verklaarde straatje. Bang dat zij in een ander verpauperd stuk Schie dam zouden worden gepropt. Socialistisch raadslid Aad Wiegman sprong evenwel in de bres en verlangde van burge meester Lems een lijstje van adressen, waarnaar enkele be woners al waren verhuisd. Ter controle. Een jaar later wonen nog steeds mensen op de Bakkershaven, die eigenlijk al een maand of zes ontruimd had moeten zijn. Hoe urgent zijn wij? vroeg Van de Windt zich tegen de jaarwis seling af en hij wipte eens bij de burgervader langs. Daarna nog een paar keer. Uiteindelijk werd Lems dat zat: „Ik kan er ook niks aan doen, hoepel nou eens op". Zij kregen woorden. Waarop Van de Windt zich als een beest behandeld voelde. Schreeuwen En toen niemand het nog ver wachtte, kreeg hij bericht van de gemeente. Op de Gouden Regensingel was weer een huisje leeggekomen. Ondertus sen zette de enkele uren jonge nieuwkomer in gezin Van de Windt het op een schreeuwen. Vertederd slikte vader een paar keer. Nuchter zegt hij nu: „Het is wel wat, hè? Als een kind. zo blij ben ik nou. Wij gaan zo snel mogelijk over, eerst nog een beetje verven, witten, behan gen. Alleen de huur is een stuk hoger, maar hoe kan dat ook anders? Op de haven verwoon den wij maar veertig gulden de maand. Nou, in plaats van een krat koop ik dan voortaan ge- wooi tien flesjes pils, dan red ik het financieel toch". Hoek van Holland Het raad slid D. H. de Haas van de deelgemeente Hoek van Hol land neemt zijn ontslag. Dit bericht de vereniging Hoeks Belang, die bij de verkiezingen in september één zetel behaal de. Formeel heeft De Haas zijn vertrek nog niet aangekondigd. Opvallend was altijd wel, dat hij sedert de nieuwe deelge- raeenteraad in functie trad slechts zelden de vergaderin- j gen bezocht. In totaal liet hij zich maar twee keer zien. Com missievergaderingen werden door De Haas altijd overgesla gen. De laatste tien dagen bleef hij zelfs bij vier vergaderinen weg zonder kennisgeving. Vol gens Hoeks Belang zal zijn plaats worden overgenomen door W. de Groot, dc nummer twee op de verkiezingslijst. De Fop penpolder (links op de foto) moet droog blijven Schiedam bad ook de smaak te pakken zondag - fi* 8* A pot» Hargalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22502 Maasland De inspraakgroep Maasland wijst de plannen af om de Foppenpolder onder wa ter te zetten. De groep meent dat daar niet de minste nood zaak toe is. De waterberging voor Delfland kan daardoor na delige gevolgen hebben, zo vindt de inspraakgroep en voor de watersport bieden de Rotte- meren en het Brielse Meer vol doende gelegenheid. Verschillende door de provincie ingestelde inspraakgroepen hebben hun meningen en ver langens kenbaar gemaakt. De inspraakgroep Maasland heeft zich met name bezig gehouden met het eventueel onder water zetten van de Foppenpolder. Volgens de groep, die de plan nen afwijst, zou dat zelfs nade lig voor de tuinbouw kunnen zijn omdat bij veel regenval het langer zal duren eer het water in het Westland gaat zakken. Ook voelt de groep niets voor het aantrekken van nieuwe water spor tliefhebbers. Het zou al spoedig overvol kunnen wor den. ..De gewenste rust in het waardevolle broedgebied de Vlietlanden van vele watervo gels zal door deze extra recrea tieve druk verstoord worden", aldus de groep. Een ander argument om de pol der droog te houden noemt men de vruchtbare kwaliteit, die boven het gemiddelde van Midden Delfland Ugt. Boven dien staat in de bij de recon structiewet behorende tekenin gen de Foppenpolder aangege ven als agrarisch gebied. Als de polder dan toch onder water wordt gezet dan moeten de polderkaden gehandhaafd, ï'O niet verzwaard worden. Het plan om hier en daar eilandjes te creëren brengt nog extra las ten met zich mee voor overheid en gemeenschap. Even kreeg Prins Geraldo de tweede het te kwaad. Het moment, waarop hij zijn steek af moest zetten en de handschoenen op moest ber gen was voor de zo stoere Geraldo een moeilijk mo ment Na vier dagen zaal-in- zaai-uit, duizenden keren het "alaaf-teken" te hebben gemaakt maar vooral feest vierend Schiedam bekwaam te hebben geleid was het afgelopen. In zijn residen tie, De Amstelbron, eindig de de regerings-perïode van de debutant-prins. En werd Geraldo ook weer gewoon Gé Krommenhoek. Duidelijk uitgeput maar zeer voldaan. En natuurlijk nog steeds met de gebruikelijke door Martijn Verv/aaijen babbels. '"Ik sluit een perio de af, die grandioos is ge weest", zei hij nauwelijks verstaanbaar, "ik kan vanaf dit moment alleen nog maar stil zijn en er lang over na denken. En me realiseren dat overal waar ik geweest ben ik ontzettend fijne men sen heb Ieren kennen". Het klonk wat sentimenteel uit de mond van de man die verantwoordelijk was voor het geslaagde carnaval. Be grijpelijk, dat wel, maar toch niet helemaal in over eenstemming met wat er toen nog in de beneden-zaal van De Bron gebeurde. Want het was duidelijk: Schiedam heeft de smaak te pakken. En kon maar moei lijk afscheid nemen van Corrie van Gorp maar voor al van André van Duin. On danks het feit dat carnaval officieel was afgelopen en men in het zuiden nu druk aan het vasten is, bleef de Schiedammer doorgaan. Het bier bleef rijkelijk vloeien en de polonaise slingerde zich voor de zoveelste keer door de veel te warme zaal. "Stoppen? Kom nou! We zijn nog maar net begonnen", was Het commentaar van een in boerenkiel gestoken feestvierder. Waarna hij half vallend zijn weg door de zaal vervolgde. Geraldo zelf was toen al lang aan het bijkomen. Had toen even tijd om te vertellen wat hij nou eigenlijk het mooiste vond, deze vier dagen. "Ik heb nu gezien wat voor een belangrijke functie je eigen- lijk hebt als Prins Carnaval. Wat mij het meest frappeer de? We waren zaterdag in een zaal waar iemand een portemonnee met honderd gulden verloor. Ik hoefde maar één keer te zeggen, dat hij bij mij teruggebracht kon worden en meteen kwam de eerlijke vinder er mee. Dat is iets onwerkelijks in de2e tijd". "Weet je overigens wat de be ste "kraker" van dit jaar is geweest/ Die plaat van An dré van Duin. Nee, niet Ta- ta-ta maar die achterkant. "Ik wil met jou wel dansen maar mijn voeten doen zo zeer". Ik heb dat ook de meest toepasselijke plaat ge vonden. Want laat ik je dat wel vertellen: Geraldo heeft geen voeten meer over". De steek werd uiteindelijk door de Prinses in een grote koffer gedaan. Het definitie ve einde. Moe en nog steeds een tikkeltje emotioneel ver liet Geraldo de Amstelbron. Niemand merkte het eigen lijk. Want Gé mocht dan misschien genoeg hebben van het feestvieren, de grote meerderheid dacht nog steeds niet aan stoppen. Pas in de kleine uurtjes werd de bierkraan gesloten. Wat nog als herinnering overbleef was hier en daar een masker en een behoorlijke bierlucht. En de kater de volgende dag. Maasland Voor wat bet uitruk ken betreft was 1976 voor de Maaslandse brandweer een rus tig jaar. In drie gevallen ging het om een loos alarm en één keer was hulp bij aankomst niet meer nodig. Vijf meldingen betroffen slechts kleine brand jes. Wel kijken de Maaslandse brand weerlieden terug op een druk oefenjaar. De overschakeling op de regio Delft was daar een der oorzaken van. Het materiaal werd het afgelopen jaar weer uitgebreid. De helft van het korps werd voorzien van zogenaamde stü-alarm-ont- vangers. Binnenkort wordt de brand bel helemaal verleden tijd want de rest van het korps wordt dan eveneens van deze ontvangers voorzien. De oude vuurvreter uit vroeger jaren is weer terug. Leden van het brandweerkorps zorgden voor de restauratie en nieuwe bruikbaarheid van het waterka non. Met succes nam de Maas landse brandweer deel aan di verse wedstrijden. Het korps zal dit jaar weer vertegenwoor digd zijn op de internationale brandweerwedstrijd in Italië. Schiedam In Groenoord is de 58-jarige J. W. L. N. de C. op straat plotseling onwel gewor den. Met de ambulance van de GG en GD werd de Schiedammer naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht- De doktoren weten nog niet wat de man precies man keert- Schiedam De 26-jarige J. F. K. heeft bekend dat hij aan de Overschiesestraat een auto heeft gekraakt. De Schiedammer die dit week einde op heterdaad werd be trapt bij een inbraak in de HE- MA gaf op het politiebureau toe dat hij uit de wagen van zijn 28-jarige stadsgenoot M. R. M. A. L. v. B. voor 800 gulden aan spullen stal. Hij nam onder meer mee een cassetterecorder, twee speakers en stukken ge reedschap. Deze zijn inmiddels door de politie aan de eigenaar teruggegeven. Schiedam Een stuurwiel, een handcirkelzaag en twee TL-bui- zen zijn bij een inbraak uit een pakhuis aan de Westmolen straat verdwenen. De eigenaar, de 38-jarige Vlaardingse onder houdsmonteur H. E. C. v.d. W., schat de waarde op 650 gulden. De inbrekers zijn volgens de poli tie aan de achterzijde van het pand binnengekomen nadat zij eerst een ruit hadden ingesla gen. Schiedam De Rijnmondraad oordeelt maandag 28 februari over de vestiging van een groot handelsbedrijf in Schiedam. Het dagelijks bestuur stelt de raad voor om Van Heck en Co uit Rotterdam te laten verhui zen naar ruimere nieuwbouw in het Schiedamse industriege bied. Het bedrijf dat automaterialen uit de gehele wereld importeert en weer distribueert wil daar aan de *s-Gravelandseweg een ver koopkantoor, werkplaats en showroom laten bouwen. De vestigingskosten worden ge schat op zo'n 3.500.000 gulden, De panden aan de Scheepmakers haven in de maasstad, waar men momenteel nog is geves tigd, zullen na de verhuizing worden verkocht. Voor hel per soneelsbestand zullen deze plannen geen gevolgen hebben. Schiedam Krijn Koetsveld uit Maassluis is Aad van der Hoe ven opgevolgd als dirigent van het Toonkunstkoor, dat weke lijks repeteert in gebouw Chris- telijk-Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 in Schiedam. Officieel vangt Koetsveld zijn werkzaamheden bij het koor op dinsdag 1 maart aan. Van der Hoeven, die in Rotter dam woont, heeft Toonkunst tien jaar lang geleid. Eind vorig jaar gaf hij de wens te kennen het koor als dirigent te verla ten. Met spijt zien de leden hem gaan. Vlaardingen De in het week einde verdwenen haspel met bijbehorende 210 meter kabel is terug gevonden in de omgeving van een bouwterrein in Holy- noord. Hoe men het 1100 kilo wegende geheel heeft kunnen verplaat sen is de politie een raadsel. Maassluis De vier in de Steen dijkpolder te Maassluis in aan bouw zijnde rolstoel woningen zullen in juni of juli voor bewo ning gereed komen. Belangstellenden voor deze wo ningen kunnen 2ich tot uiterlijk 1 maart melden bij de afdeling maatschappelijk werk van de gemeentelijke sociale dienst aan P. J. Troelstraweg 4, tele foon 12700. Beschikbaar zijn: één tweekamer woning, één vierkamerwoning en twee driekamerwoningen. De woningen worden in eerste instantie aan inwoners van Maassluis toegewezen. Na hen komen belangstellenden van buiten Maassluis in aanmer king. Schiedam De vastenactie in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wordt dit jaar gehou den voor de bouw van een poli kliniek in Mahabalipuram. Voor de nieuwbouw in het India se plaatsje is 30.000 gulden no dig. Het stenen gebouw zal een kleine lemen hut vervangen van waar uit nu al 15 dorpen wor den verzorgd. Per jaar worden daar zo'n 25.000 mensen behan deld. De hut is echter brandge vaarlijk en staat bovendien op instorten. Nieuwbouw is dan ook broodnodig. Naast dit project voor zuster Claudia Mary en haar medezus ters steunt de actie ook het in stand houden van de school in Cochabamba. Ook daar is 30 mille voor nodig. Een groot ge deelte van dit bedrag is al bij eengebracht door de scholenge meenschap Spieringshoek. Ech ter nog niet voldoende. Het gironummer van het deke naat Schiedam, Vlaardingen en Maassluis is 209460 t.n.v. Vaste nactie Schiedam. Thans is er in Schiedam een uitsie- kende gelegenheid om aan at uw tapijtwensen tegemoet te komen. Ser vice Tapijten B.V. Oss-Rosmaien komt 2 dagen naar Schiedam om u var» een grandioze gelegenheid te laten profi teren. Service Tapijten 8 V. wist zich te verzekeren van een grandioze hoe veelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer cfan 300 dessins, welke thans tegen fabrieks prijzen aan de consument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledige fabrioksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit 't Service Tapijten B.V. assortiment. Nylon viittegeis 40x40 cm zelfklevend 0.69 per stuk, in dozen van 50 stuks. Dikke hoogpolige ispijtiegats 50x50 cm m 8 kleuren, los te leggen, per stuk 6.90, Harde vloerbedekking, ge makkelijk zelf tos te leggen. 6 moder ne dessins. 200 cm br. 5,90 per meier. Nylon viit 2 m breed per str. m 8,25 o.a. nylontapijt in 3 modieuze tinten 4 m breed vanaf 29.50 p. str. m. Pr, fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt, kamerbreed, vanaf 69. per m. 100% wollen berber 400 cm breed vanaf 99.-— per str. m. Zeer zwaar moquette tapijt 400 cm br. van 175.voor 119. Verder huiskarneriapiiten v.a. 34.90, 39.90. 49,90 enz. enz. Teveel fabrieks- aanbiedingen om hier te vermelden. Ook berbertapijt van 400 cm. breed, 72.50 p.m. Deze sublieme verkoop fabrlekepartij vloerbedekking vindt plaats op vrij dag 25 februari van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag 26 februari van 10.00 tot 17.00 uur In Novate), Hargalean 2, richting Hoek v. Holland afrH Schladam/Kath el- Reserveringen en levering op latere lermijn zijn mogelijk, betaling ge schiedt na aflevering. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit urieke aanbod. SERVICE TAPIJTEN B.V. Kruisstraat, gem. Rosmalen, tol. 04192-4098. Hoofd-showroom 1.800 m2 Kantoor; Oss, Thorbeckastraat S9. IBI. 04120-22006.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3