ETUDE En Dat Is Twee Theater van de Lach Schiedamse Ateliers Tekstpirfment 1st de H#ekstee toon beeld Expositie Mas&slaiadse kunstenaars Metten Koornstra in Het Weeshuis The Key Stork Jazz Band EN VERDER. DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 VD/SC/WW 4 Onder redactie van Chris van Bremen Bel voor tips: 010352066 De cabaretgroep Tekstpi- nment treedt zondag avond op in het wijkge- bouw de Hoekstee in Hoek van Holland. Dat gebeurt in het kader van het wijkcircuit „In de wijk gespeeld", vanaf kwart over acht en de toe gang bedraagt een rijks daalder. Een nieuw seizoen bete kent voor Tekstpiriment weer een nieuw program ma. „Het thema van de nieuwe voorstelling is de angst. Onzekerheid, onbe hagen, het lijken sombere zaken maar Tekstpiri ment ziet wel degelijk kans om er humor uit te halen. De titel van het programma luidt „Wacht u voor de hond" en er wordt uiterste relativering nagestreefd met als eind punt de lach Jos Brink schreef alle tek sten, Frank Sanders geeft er vorm aan en Henk Bokkinga tekent voor de muziek en begeleiding Tekstpiriment is dit sei zoen aangevuld met Lucie de Lange, dochter van conferencier Cees de Lan ge en caberetière Lucy Steijn. De Amerikaanse formatie New Ho ne 2a 1 een maand lang een tournee maken door ons land. Op vrijdag 4 maart doen zij Vlaardingen aan waar zij een op treden verzorgen m de dependance van de scholenge meenschap Groen van Pnnslerer aan de Rode Knuslaan 1 Toe gang 3,50, zaal open om half acht Marianne Delgorge en Wim Valenkamp geven aan staande vrijdag- en zaterdagavond een try-out van het programma Etude in het Zoldertheater in de Teer- stoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam. „Een eigen programma maken is het op één na moei lijkste wat ik ooit heb gedaan", zegt Marianne er over „Het allermoeilijkste is proberen uit te leggen wat voor een programma het is. Eén ding is duidelijk het gaal over mij en ik heb het ook gemaakt omdat ik een programma wilde hebben dat over mij en wat ik leuk vind gaat". Wim Valenkamp begeleidt Marianne Delgorge op de piano en was eerder te horen m gastoptredens bij het Kunstmaandorkest en het Amsterdamse Philharmom- sch. Hij begeleidde Minam Zairi en de cabaretgroep Virus. Kaarten kunnen a 6,50 en vijf gulden voor CJP 65- worden gereserveerd bij het Schiedamse VW en via het theater „Wat de boekhandel m de afgelopen maanden aan mij verdiend heeft aan schnjfblocs. pennen en nieuwe schnjfblocs moet m de honderden lopen", zegt Robert Long. „Ik ging namelijk zitten schrijven; „En Dat Is Twee". Het leed van Robert Long: „Ach ja, zeiden veel mensen toen ik ze een paar jaar geleden enkele liedjes het horen, die jk geschreven had. Ach ja. best leuk, maar als je in die richting iets wilt bereiken dan mag je wel vijftien jaar uittrekken want 2oiets is m Nederland ontzettend moeilijk". Van Bovema mocht hij een gegeven moment een langspeler maken om voorzichtig „het land mee in te gaan". En dat was een vergissing, van de plaat „Vroeger of later" werden er meteen maar liefst driehonderd exemplaren verkocht. Dat betekende voor Robert Long met inderhaast vervaardigde programma's alle schouwburgen van het land afreizen. „Maar ja, als de zaak eenmaal loopt en succes heeft moet je vooruit zien en dus kwam John mijn op geld beluste theater producent op een dag vertellen dat als we de komende theaterseizoenen nog wat wilden doen, ik toch langzamerhand wel eens aan 't werk moest voor een nieuw programma". Toen Robert Long wist, dat Nelleke Burg mee zou doen, kreeg hij de smaak van het schrijven goed te pakken. En wat te zeggen over het resultaat En Dat Is Twee? Aardig en veelbelovend? Zeer gevoelig maar soms platvloers? Hoog staand vermaak met schitterende hoogtepunten? Oordeel zelf. Zaterdag 26 februari „En Dat Is Twee" in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Aanvang 20.15 uur. Evenals in 1975 wordt er ook dit jaar in Maasland een expositie gehouden van in de gemeente wonende of wer kende beeldende kunstenaars. De ex positie duurt van 26 maart tot en met 3 april en wordt in de Rozenhof ge houden. Alle beeldende kunstenaars kunnen aan de expositie deelnemen. Om te voorkomen dat het aanbod te groot zal worden, kunnen er per exposant ma ximaal vijf werken worden ingezon den. In 1975 werd er door veertien Maaslandse ingezetenen aan de ten toonstelling deelgenomen Omdat er door diverse personen om herhaling is gevraagd, heeft het comité Rozen hof weer een expositie georganiseerd. Belangstellenden kunnen zich voor 10 maart aanmelden bij telefoon 13777, toestel 1. Schiedam Passage Theater dagelijks (be halve donderdag) 14—19—21 30 uur. Hindenburg (14) Zondag en woensdag 14 uur Winnelou in de dodenvallei (a.l) Passage Bio dagelijks 14—19—21 30 uur. Soldier Blue (18 Maassluis Jongerencentrum De Toverbal Vrijdag 25 februari, 21 uur The Wild Bunch Vlaardingen Harmonie Vrijdag 25 februari, 20 uur Iwan de verschikkelijke Vlaardingen Vanaf vrijdagavond 2even uur worden m de expositiezaal van Het Weeshuis aan het Weeshuisplein dertig litho's tentoongesteld van de Amster damse tekenaar, schilder en lithograaf Metten Koornstra. De tentoonstelling duurt tot en met 12 maart en is dagelijks geopend van twaalf tot vijf uur, op zaterdag van tien tot vijf en op vrijdag bovendien van zeven tot negen uur 's avonds. De toegang is gratis. De organisatie van deze tentoonstel ling berust bij de Culturele Raad Vlaardingen. Robert Long en Nelleke Burg in „En Dat Is Twee" John Lanüngs Thea ter van de Lach heeft zo langzamerhand na vijf jaar hard wer ken de image ver worven waarnaar ge streefd werd; de thea terbezoeker komt gewoon naar het Theater van de Lach zonder 2ich nou precies af te vragen wét er gespeeld wordt, men weet hóe er gespeeld wordt. Een bezoek aan het Theater van de Lach betekent een avond werkelijk uit zijn, veel zien en vooral heel veel lachen. John Lanting begon - - r-, met «Zo'n meisje om V.l.n.r.: Carry Tefsen, John Lanting en Marjan Berk m je -binnenzak te In de Schiedamse Riverside Club treedt aanstaande zaterdagavond The Key Stork Jazz Band op en dat betekent een jazz-avond in oude stijl. Het zoeken en opnieuw arrangeren van oude en bijna vergeten nummers heeft namelijk speciale belangstelling van The Key Stork-mannen. De naam van de groep werd spontaan geboren in 1974, het jaar van de oprichting. Drie mensen kwamen uit Leiden (het wapen van Leiden=sleutels=key) en drie mensen uit Den Haag (wapen van Den Haag=ooievaar-stork). De leden van de groep zijn: Rolf van Hes: trompet; Harry Hack: trombone; Martin Beekhuizen: klarinet; tenor en alt-sax; Kees Hardenberg: bas; Guus van Hees: banjo en zang en Wim Tegelaar; drums. Het optreden van The Key Stork Jazz Band begint om half tien. The Riverside Club zit in gebouw Tivoli aan de Nieuwe Haven 237 in Schiedam. Entree vier piek. stoppen", gevolgd door „De grote ver sierder" en seizoen ,t74-'75 „Hémag ik rrujn echtgenote te rug" waarin onder anderen Georgette Hagedoorn een schit terende rol speelde. Het eerste lustrum van Theater van de Lach wordt in dit sei zoen gevierd met het Engelse blijspel „Birds On The Wing" van Peter Yeldham waarvan de titel in het Nederlands luidt „Inpakken en wegwe zen" Naast John Lanting spelen Mar jan Berk, Carry Tef sen en Fres Hugas een belangrijke rol. Een prima stel men sen, die een dol ko misch stuk werk le veren in een stijlvol decor van Hep van Delft Op vrijdag 4 maart komt het Theater van de Lach m de Vlaar dingse Stadsgehoor zaal, aanvang 20 15 uur. Kaartverkoop vanaf zaterdag 26 fe bruari aan de Kassa. Vrijdagavond 25 februari opent het Stedelijk Museum Schie dam de tentoonstelling Schiedamse Ateliers 2 met Amy Gale (dans), Rita Hennen (schilderijen), Gerard van Soest (foto grafie) en Albert Verkade (objecten, schilderijen en tekenin gen). In het kader van het vorige jaar gestarte initiatief om regelmatig werk van in Schiedam actieve kunstenaars te tonen, is dit de tweede presentatie. De Amerikaanse AMY GALE, die haar dansopleiding geno ten heeft bij Merce Cunningham en bij Viola Farber m New York, opende vorig jaar haar eigen dans-atelier om er behalve les te geven ook eigen produkties voor te bereiden. Op de avond van de opening van Schiedamse Ateliers 2 toont zij om negen uur haar eerste eigen productie, het programma Kwadraat, dat zij voorbereidde in samenwerking met de Amsterdamse choreografe Bianca van Dillen. Het program ma Kwadraat omvat een solo en een groepsballet zowel van Amy als van Bianca, Het duurt ongeveer drie kwartier. Rita Hennen is een jonge schilderes van Belgische afkomst. Vorig jaar studeerde zij af aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam met een klein aantal indringende schilderijen, die nu m Schiedam getoond worden. Het zijn magisch realistisch getinte doeken in een wat stug en somber koloriet. Gerard van Soest toont een overzicht van zijn vrije fotowerk, in feite de neerslag van veertien jaar fotograferen. In dit overzicht legt hij een grote veelzijdigheid in genre aan de dag. Nu eens verschijnt de werkelijkheid als een sciencefic tionachtige wereld, dan weer als een abstract beeld van zwart-wit en allerlei tmten grijs. Soms is hij heel dichterlijk in sterk decoratieve foto's, dan weer typeert hij de mens m een serie rake portretten. Albert Verkade houdt zich bezig met het uitbeelden van lijnen, die door allerlei gebeurtenissen gedeformeerd wordëh. Zo ontwerp hij een persplex kastje waarin een lijn van stromend kwak tot druppels onderbroken werd. Dit gebeuren gaf hij weer op papier in een serie blinddrukken met gekleurde lijnen. Ook waren er objecten, waarin platen persplex toegeschroefd of toegeknepen werden. Bij het ver anderen van de spanning werd bij de verlichting van de platen een boeiend spel zichtbaar van gekleurde lijnen, die steeds in elkaar overvloeien. Deze verschijnselen van lijnde- formatie en kleurvervloeiing heeft Albert Verkade uitgewerkt m een serie monumentale schilderijen. Op zondag 6 maart zal het dansprogramma Kwadraat van Amy Gale en Bianca van Dillen rs middags om twee uur nog een keer worden uitgevoerd. De toegang is gratis. De tentoonstelling duurt tot 21 maart. Het museum is dagelijks geopend van 1017 uur en zondags van 12.3017 uur. VLAARDINGEN Donderdag 24 februari Oud-leden van de sociëteit „AU In" zijn welkom voor een spelletje en een praatje in gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Rusland is het onderwerp van de dia-avond voor be jaarden in het dienstencen trum West aan de Frank van Borselenstraat. Aan vang 19.30 uur. toegang gratis. Vrijdag 25 februari Jan van Gijn bespeelt het orgel in de Emmauskerk aan de Kethelweg vanaf 20.15 uur. Gratis toegang Maandag 28 februari Het Annchen van den Bos- koor treedt op met een combo in dienstencentrum West aan de Frank van Borselenstraat Aanvang acht uur 's avonds. MAASSLUIS Zaterdag 26 februari Stadsbeiaardier Gerard de Waardt verzorgt van drie tot vier uur 's middags het wekelijks concert op het carillon m de Grote Kerkto ren. De politieke cabaretgroep REVO vraagt de aandacht met liedjes, sketches en ge dichten en dansen over de problemen van de arme man. Teksten zijn allen van eigen hand. De REVO werkt ter ondersteuning van de strijd der onder drukten in de hele wereld met in het bijzonder de aandacht gevestigd op Su riname en de Nederlandse Antillen. Ze treden vanaf negen uur 's avonds op in de Toverbal. SCHIEDAM Donderdag 24 februari Hou jij nou van mij of ik van jou? vragen Luc Lutz en Sim one Rooskens zich af in het gelijknamige to neelstuk, dat in Passage Theater komt Het begint vanavond om kwart over acht. Verzamelaars van postze gels, sigarenbandjes, luci fersmerken en dergelïjken kunnen in de Dukdalf aan de Rijnstraat 1 van twee tot vijf uur 's middags hun hart ophalen op de ruil beurs. Kinderen beneden de twaalf jaar krijgen er nog een gratis glaasje limo nade bij. Entree is vijftig cent per persoon. Om half drie brengt Het Poppentheater Lucas Goudzwaard het program ma De Japanse Nachtegaai in het Zoldertheater in de Teerstoof. Het begin van het spel is ontleend aan het sprookje van Hans Chnstiaan An dersen. Het spel gaat over de keizer van Japan, die hoort dat er in zijn uitge strekte tuin een vogel zingt' de nachtegaal. Het spel is geschikt voor kinderen vanaf zeven jaar oud. Kaarten kunnen bij het WV worden gereserveerd. ZONDAG 27TEBRUARI Stanley Whittington be speelt vanaf 's morgens half elf 't orgel in het Pas sage Theater. Kaarten a ƒ3,50 en voor leden, hou ders van het CJP en kinde ren beneden de twaalf jaar twee gulden zijn aan de kassa verkrijgbaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4