^uiolraven^dekktr Sportiviteit neemt u Ik maak zelf wel uit wat goed voor me is" Wmter- kampioenscliappen voor adspiranten Admiraal blijft experimenteren DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977 MVC-dames weer HSV-korfballer Theo Nieuwhof: Initiatief van de zwem bond: Gudi Schouten terug na rumoerige WK-dagen: Dienstplicht Jos Buitelaar wordt gehuldigd in actie Volley Eerste verlies voor Zwaluwen ÜUqe/dfetiiAawlm bv Automobiel bedrijf VB/sami g Rotterdam Het zaalvoetbal team van Zwaluwen heeft zijn eerste nederlaag; geleden in de strijd om het kampioenschap van Zuid-Holland In „Ahoy" verloren de VI aar dingers met 4-2 van RCL. De ploeg uit Leiderdorp nam in de achttiende minuut een ö-l voorsprong, maar nog voor rust bracht Hennie Kuyten de stand weer gelijk. Het team van coach Krijn Boog onderschatte RCL en kwam inzet en snelheid tekort. Na rust kreeg Zwaluwen tegen dc verhouding in toch een voorsprong door een treffer \-an Jos Buitelaar. RCL, dat ook met de volledige selectie in het veld kwam, bleef echter het beste van het spel behouden en door drie doelpunten achter el kaar kwam het aan een ver diende 2-4 overwinning. Volgende week dinsdag moet Zwaluwen in Den Haag de wed strijd spelen tegen Noord wijk. Dit heeft de zaalvoetbalconv rrussie van de afdeling Rotter- dam beslist. Noord wijk heeft eerder in dit kampioenschap al gespeeld tegen Zwart Wit '28 en daarvan gewonnen. Zoals be kend hebben de vogels de plaats van Zwart Wit '28 inge nomen en krijgen alsnog de gelegenheid om tegen Noord- wijk uit te komen. Utrecht Het winterkampïoenschap voor adspiran ten is een nieuw zweraevenement op de kalender van dit jaar. Dat het in een grote behoefte voorziet, blijkt uit het feit dat maar liefst negentig verenigin gen aan dit toernooi meedoen. Het zijn clubs uit het hele land, die zorgdragen voor 300 deelnemers en daarvoor vanaf september vorig jaar limieten hebben gezwommen. Het jeugdtoernooi wordt ge houden in Leiden. „Centraal gelegen", aldus de clubtraïners, „dat was ook min of meer wel een voorwaarde om eventuele schoolproblemen van de jeugd te vermijden." Het initiatief voor dit toernooi voor zwemmers, die gebo ren zijn in 1963, 1962 en 1961, is van de zwembond zelf, die elk jaar wèl het winterkampioenschap voor senioren op de kalender heeft, evenals de jaarlijkse Speedo-wedstrijden voor de jongste jeugd, maar daar tussen viel iedereen tussen wal en schip. Het toernooi in het zwembad „De Zijl" wordt in jaargangen ver- zwommen. En wel zo volle dig mogelijk, met uitzonderi g echter van de estafettes. Morgenavond start de jeugd, geboren in '63, met de 800 en 1500 vrije slag. „Titel was logische zaak" Theo Nieuwhof (links): "Op gelijk niveau komen". Hoek van Holland Theo Nieuwhof, lang en mager, 21 jaar jong en momenteel in militaire dienst. Hij was de man die afgelopen zaterdag in de uitwed strijd tegen Noorderkwartier het winnende doelpunt maakte en daarmee korfballend HSV terugbracht in de eerste klas van de afdeling Rijndelfland. Een prestatie die hij zelf duidelijk wenst te relativeren, in de eerste plaats is het scoren bij korfbal minder zeldzaam dan bijvoorbeeld bij voetbal. Drie of vier doelpunten per wedstrijd vormen zeker geen uitzon dering. Daar komt nog bij dat de winst tegen Noorderkwartier zeker niet de laatste Hoekse kans was op het kampioenschap. Dankzij een groot over wicht in de competitie en doordat de concurrentie elkaar afmaakte, heeft HSV nog twee wedstrijden over voordat de microkorfbalcompetitie is afgelo pen. Vlaardingen Vriend Hans, ge brek aan inspraak, onderlinge irritaties en een autoritaire houding van de KNSB-offï- cials. Dat zijn in feitede meest belangrijke oorzaken van de rel rond scbaatsenrijdster Gu di Schouten. De 2Ö-jarïge rijd ster werd afgelopen weekeinde door de KNSB-bonzen ge schorst voor de tweede schaatsdag in de wereldkam pioenschappen voor junioren in Inzeil. „Omdat", zo luidde de verklaring van secretaris Comello, „ze zich niet aan de regels wenst te houder". De lezing van Gudi zelf is an ders. Ze zegt niet te zijn wegge stuurd maar zelf het initiatief genomen te hebben. „Ik zou ook onvindbaar zijn volgens de diverse kranten. Dat is onjuist. Want de heren van de KNSB wisten wel degelijk waar ik was. Ik zat in een ander hotel in Inzeil en dat heb ik ze ge zegd". Waar ging het nou eigenlijk om? Gudi Schouten: „Ik merkte al vrij snel dat ik het daar hele maal niet naar mijn zin had. Ten eerste moest ik twee dagen lang trainen met een flinke koorts en in de tweede plaats zat ik op een kamer met een meisje dat al direct verklaarde dat ze mij een „vervelende griet" vond. Allemaal niet zulke prettige zaken zo vlak voor een wereldkampioenschap. En toen die eerste dag ook de resultaten uitbleven voelde ik me echt rot. Toen heb ik gevraagd of ik in hetzelfde hotel kon intrekken waar mijn vriend Hans vanaf donderdag zat. Dat was niet mogelijk. Toen zijn eigenlijk de problemen gekomen". „Ik kreeg als antwoord dat dat nooit gebeurde dus nu ook niet", vervolgt Gudi. „Ik ben toen met Hans naar het hotel gegaan om nogmaals te probe ren te praten. Maar dat was Gudi Schouten ...gewoon weer trainen.,, helemaal niet mogelijk. Ik moest me er bij neerleggen en verder niet zeuren. Hans mocht ook niet in hetzelfde hotel als ik komen. En dat terwijl Ik helemaal niet wilde dat we in één kamer zouden slapen maar als hij maar dichter bij me was. Dat had ik nodig want ik voelde me eenzaam". Het ging allemaal niet door. En in eerste instantie was Gudi bereid zich bij het besluit neer te leggen. Totdat Egbert van 't Oever, trainer van de jongens- ploeg, zich in de problemen mengde. Gudi: ..Toen ik die za terdag met Hans uit het schaatsstadion vertrok kwam Van 't Oever naar me toe. Hij ging opeens vreselijk tegen me tekeer. Dat ik hard moest wor den en dat ik wat over moest hebben voor de sport. En als ik die avond te laai zou zijn dat ik dan de volgende dag niet zou starten. Toen werd het me te gek. Ik heb alles ingeleverd en ben weggegaan". „Weet je wat het is, er wordt voor je geleefd. De mensen die meegaan als official hebben zelf in de meeste gevallen vrij- wel geen verstand van schaat sen. Ik heb genoeg wlf-disciplï- ne om te weten wat wel en niet kan. Ik vind dat het tijd wordt dat de ogen eens geopend wor den. En dat men niet domweg een beslissing kan nemen zon der dat daar redelijk over van gedachten wordt gewisseld met de direct betrokkenen". Waarbij ook nog komt dat de begeleiding van de jeugdploeg volgens Gudi Schouten duide lijk te wensen overlaat. De rijd ster: „Laat ik voorop stellen dat Wiebe Kort zondermeer een goede trainer is. Hij kan alleen niet begeleiden. Hij beseft niet dat ook wij problemen hebben waar we graag over willen pra ten. Voor mij is dat, zoals geble ken is, funest geweest". En dan de schorsing. Via haar ouders moest Gudi, toen nog met va kantie in Inzeil, horen dat ze .voor twee weken is uitgesloten. „Ook weer 20 iets", reageert ze, „zonder dat men eigenüjk pre cies weet wat er gebeurd is word ik geschorst Het onder zoek komt later, heb ik ge hoord. Dat is toch belachelijk? Je kan toch niet iemand straf fen zonder dat je eigenlijk weet wat er precies gebeurd is. Ik heb wel het advies gekregen om in beroep te gaan maar dat zie ik niet 20 zitten. Het zou trou wens niet kunnen omdat het een gewestelijke beslissing is. En alleen als het een bondsbe- sluit is kan je in beroep gaan". Gedesillusioneerd is Gudi Schout en zeker niet. Samen met vriend Hans heeft ze een paar vakantiedagen in Inzeil doorge-j bracht en eenmaal weer thuis zegt ze: „Nee, ik heb op dit moment helemaal niet genoeg van schaatsen. Sterker nog, ik ga gewoon weer op De Uithof trainen. Tenslotte doe ik het vooral voor mijn plezier. Dat laat ik door niemand vergal len...". Theo Nieuwhof, dit keer aange wezen als winnaar van de "schoenen van de week" van "s-Gravenzands sport huis Leo van de Wal, zal dan ook zeker niet van verwaandheid naast die schoenen gaan lopen. "Dit kampioenschap is eigenlijk een volkomen logische zaak", vindt hij zelf- "We zijn vorig seizoen een beetje ongelukkig uit de eerste klas geduikeld en we moeten gewoon terugko men. Hoewel veld en microcom- petitie twee aparte dingen zijn, moet je toch proberen een bee tje de aan?suiting vast te hou den. En in het veld spelen we landelijke derde klas, zodat we zelfs nu nog een keer zouden moeten promoveren om op ge lijk niveau te komen". Een opgaaf die volgens Theo Nieuwhof zeker niet onmogelijk is. "We hebben een fijn team en er heerst een uitstekende sfeer. Hoewel het de laatste tijd ge lukkig goed gaat, heb ik ook mijn inzinkingen. Zoiets moet een ploeg als geheel kunnen opvangen en dat wordt bij ons erg fijn gedaan". Het doelpunten maken vindt hij natuurlijk erg belangrijk. Voor al in de micro-competitie horen veel doelpunten er gewoon bij, maar wie ze maakt is niet be langrijk. "Dat is een kwestie van aftasten. Wie kan er het best langs en wie moet zich opofferen om soms eens lang durig onder de paal te gaan. Dat moet je in elke wedstrijd snel proberen uit te kienen aan de hand van het spel van de tegenstanders". ontmoeten veel leden elkaar weer wat regelmatiger. Die veldcompetitie vormt bij HSV trouwens nog een bron van zor gen. De korfballers verhuizen naar de nieuwe velden in plan Oost, maar door allerlei om standigheden zal de bouw van kantine en kleedgelegenheid pas in augustus gereed kunnen zijn. En dat betekent improvise ren met kleed wag ens van de gemeentelijke dienst van sport en recreatie. Theo Nieuwhof ligt er op zichzelf niet wakker van. "Als wij alle maal meewerken door ons thuis zoveel mogelijk te verkleden, dan is de beperkte ruimte be schikbaar voor de bezoekers en dan gaat het best lukken". Hoewel er nog twee micro-wed strijden gespeeld moeten wor den gaan de gedachten van Theo alweer uit naar de veld- competitie. "Daar staan we er vrij goed op. maar het is na de micro-competitie altijd weer af wachten hoe de resultaten op het veld rijn. Vooral in de eer ste wedstrijden komen er soms hele gekke uitslagen uit de bus", aldus Theo. Door zijn dienstplicht is Theo Nieuwhof niet in staat regelma tig de trainingen te bezoeken en dat ervaart hij toch wel als een gemis: "Behalve de trainingen zelf mis je toch ook een stuk contact dat er bijhoort". Die onderlinge contacten vormen in de micro-competitie bij elke vereniging toch een moeilijk punt Er wordt in sporthallen en veilinghallen gespeeld op de meest onmogelijke tijden. Pas als de veldcompetitie begint Vlaardingen Jos Bui telaar (31) speelt zater dag zijn 3011ste wed strijd voor Zwaluwen, Het is de thuiswedstrijd tegen RCL en vooraf zal de Vlaardinger worden gehuldigd. Buitelaar is één van de steunpilaren van de vogels, die met Leen Pijpers een uitste kend duo vormt. Ook is hij een vaste speler van het zaalvoetbalteam. Vlaardingen Na een gedwon gen rust van drie weken komen de volleybalsters van MVC deze week weer eens binnen de lij nen. Zaterdagmiddag om half vier spelen zij in Den Haag tegen Ad vend o II dat op de op j één na onderste plaats staat. Met uitzondering van koploper OVRA heeft geen enkele ploeg in de derde divisie G het MVC tot nu toe moeilijk kunnen ma ken. Ondanks het gemis van Cora Tuyte! en Atie Meyer, bei- den met wintersport, zal dat waarschijnlijk ook Advendo niet lukken. Toch is deze wed strijd belangrijk want het is de I a atsle voorbereid ing voord at MVC volgende week in Haar lem koploper AVEA moet be kampen. Door het grote verschil in punten (51 heeft MVC 2e)fs bij winst geen uitzicht meer op de titel. Toch willen de Maassluise da mes juist tegen de koploper be wijzen dat zij met recht op de tweede plaats staan. Vandaar dat dit duel tegen Advendo als voorbereiding op het grote tref fer» toch we! belangrijk is. Ook het damesteam van Volley '68 staat voor een belangrijke wedstrijd. Morgen spelen de Vlaardingsen thuis tegen num mer drie van de ranglijst, het Ba rend rechtse Spirit. Volley heeft sinds enkele weken de opgaande lijn weer te pakken. Vooral de stop is door het extra trainingsuur verbeterd, zodat de Vlaardingsen ook deze wed strijd met opitmisme tegemoet kunnen zien. De dames van Passage gaan zaterdagavond naar Den Briel, voor de strijd tegen Hobby S/K. Hobby, dat slechts een bescheiden plaats op do ranglijst .inneemt, lijkt niet in staat het de Schiedam- sen erg moeilijk te maken. Ook hier is dus een overwinning dc meest logische conclusie. Gelijk met de dames spelen ook de heren van Passage in Den Briel. Ook hier is de tegenstan der Hobby S/K. Maassluis Voor zaterdag eersteklasser txceisior Maasluis breekt een belangrijke periode aan. Met een achterstand van drie punten op Zwart Wit '28 moeten de pupillen van Leen Admiraal in de komende tien wedstrijden proberen alsnog degradatie te ontlopen. Een zware opgave waarvan Admiraal zich terdege bewust is. De laatste weken heeft Excelsior met weinig succes een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Leen Admiraal: ..We heb ben gewust een aantal harde tegenstanders uitgezocht. Want juist tegen dergelijke clubs spelen wij niet zo best. Qua uitslagen is het inderdaad niet succesvol geweest. Maar ik heb lekker kunnen experimenteren en dat was duidelijk de opzet." In de uitwedstrijd tegen Huizen, komende zaterdag, zal de oefen meester zijn expinmenten voortzetten. Met name een aantal jonge spelers komen dan in aanmerking voor een plaats in het eerste- De selectie waarmee Admiraal naar Huizen afreist, bestaat uit Geurtsen, Huslage. Van Gelderen, Trees. Scheffers, Van der Burg, Groeneweg. Van Dijk, Vonk, Van 't Hof, Var» der Pol. Bos, Van Dam en Abbas. Honda Accord - 4 cylinders -1600 <e - vermogen 80 DIN PK bij S3Q0 t.pm. Voorwielaandrijving. 5 versnellingen of Hondamauc. Vanaf f 15,459,-. Honda Civic vanaf f 10.659,-. Prijzen af importeur, ind. BTW. Prijs- en modeiwijzigingen voorbehouden. VLAARDINGEN: EMMASTRAAT 56 TELEFOON 35 80 02 SCHIEDAM; GROTEMARKT 35-37 TELEFOON 26 70.21 I De sportiviteit die de nieuwe Honda Accord aan de buitenkant uitstraalt, is ook binnenin opvallend. Méér dan opvallend. Van toerenteller tot altijd attente kontrolefampjes, V' het dashboard is standaard overkompleet. En of u nu kiest voor de volledig gesyn chroniseerde vijf-versnellingsbak of voor de automatische transmissie, het rijgedrag van. de. "x-y Accord is onder ai te omstandigheden sportief. -N; J&»r\ En veillg.Danlai} de schijfremmen vóór, de trom- meirem men achter. Het remsysteem met twee - J-Jr gescheiden circuits. De rem bekrachtiger en >f -■ remkrachtbegrenzer op de achterwielen. De radiaal- }';V \-'\ banden. Dedrie.snelheden ruitenwisser. De 'V- driepuntsgordels vóór en achter en de voor- ruit van gelaagd glas. Ontdek zelf die sportiviteit. Maak snel een afspraak voor een overtuigende proefrit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6