SCHIEDAMSCHE COURANT Raadslid ziek van T OlïingfooiiW in Steendij kpoïi Ier onveraitwoord D stank Ik neem de proef Na botsing overleden Synres blijft in staking Beetje sclaot in bouw speel plaats Vossejacht Bowling voor bejaarden Protest in Holy-Noord Opïidbtster gesignaleerd Hans Kombrink en Poi de Beer naar Schiedam Cijfers Milieubeheer tonen aan [Eén en al [verrassing Betonnen bak rond containers in oude wijken Ophalen duurder Gestolen wagen uit de modder rm k Maandag 28 februari 1977 Vijfhonderd padvinders en pad- vmdsters hebben dit week einde in Vfaardingen de ver jaardag van Baden Powell herdacht, in de binnenstad hield men in groepjes van vijf of zes een gecombineerde vossejacht, puzzeltocht en een zogeheten postenspel. Nadat de kinderen in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar bij het stadhuis welkom waren geheten door voorzitster me vrouw K. van SJooten moesten ondermeer op winkeletalages en ramen van woonhuizen op drachten worden gezocht. Bij voorbeeld voor een draag stoeltransport, waar burge meester Kieboom ook even aan heeft meegedaan. „We hadden enorm veel bekijks. De mensen hebben weer eens kunnen zien dat de scouting er nog is", zo vertelde secre taris Arie Ouwendijk na afloop. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 -102de jaargöng no. 25778-8 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Bij een aanrijding in Naaldwijk is dit weekeinde de 36-jarige Tennis Bost uit de Elzen- dreef dodelijk gewond geraakt, lie automobilist die de botsing op de Burgemeester Elsenweg in Naald wijk veroorzaakte, is doorgereden en is nog spoor loos. Volgens de politie moest de Vlaardingse automobilist ter hoogte van de Monniken]aan plotseling remmen voor een wagen die plotseling overstak. Zijn wagen belandde op de andere weghelft en werd toen aangereden door een tegemoetkomende vrachtwa gen. De chauffeur van de vrachtwagen bleef ongedeerd. Teunis Dost werd in bewusteloze toestand naar het Delftse Bethelziekenhuis ge bracht. Twaalf uur later overleed hij daar. De politie beschikt over een vaag signalement van de wagen die overstak. Het is vermoedelijk een lichtkleurige oude stationcar van het merk Opel. Men verzoekt eventuele getuigen zich te meiden, bureau 's-Gravenzandseweg 38 in Naaldwijk, telefoon 01740-25665. Schiedam Hou uw lichaam in conditie. Onder dat motto gaan honderd bejaarden uit de noordelijke ivijken van de stad bowlen in bet nieuwe centrum aan de Nieuwe Haven. "Bowling is een spel, dat goed door bejaarden kan worden gespeeld," vindt Rita Donders, medewerkster van dienstencentrum De Woudhoek op het HeyermanspMn. Eén en ander gaat op donderdag 10 maart plaatsvinden. De orga nisatie is in handen van vier bejaardensoeiëteiten, namelijk De Rank, Het Praathuis, St Martinus en St. Jacobus. Het Vlaardingen Bewoners van Holy-Noord protesteren tegen de nieuwbouw op de plaats van de IJsselhoeve. Dit week einde heeft men in het weiland zeven protestborden geplaatst. Op dew; borden staat ondermeer gechilderd: „Geen hoogbouw. Hier was een sloot. Bouwt Vlaardingen zo verder? Plan B hoger dan deze boom". Eén van de buurtbewoners die het initiatief nam: „Wij zijn hier komen wonen voor het uitzicht op Midden-Delfland en dan moet er natuurlijk geen woningen komen". dienstencentrum coördineert de boel. De reis gaat met een spe ciale bus. Via een klein omme tje, want vorig jaar tijdens een feestelijke rit langs de nieuwe abri's kwam aan het licht, dat veel bejaarden nog maar wei nig in de stad komen. Sommi gen zijn zelfs in drie maanden al hun huis met meer uit ge weest, en zitten altijd alleen, klonk toen de alarmerende roep om bejaardenhulp. Vlaardingen De politie van Vlaardingen waarschuwt voor een oplichtster, die huis-aan- huis geld inzamelt ten bate van Het Zonnehuis. Vorige week werd de vrouw in de omgeving van de Parkweg ge signaleerd. Voor haar inzame ling had zij een zogenaamde intekenlijst bij zich. Het Zonne huis weet van een particuliere inzamelactie echter niets af. Aangenomen mag daarom wor den dat de vrouw het geld in eigen zak steekt. Schiedam Op de huurmani- festatie die maandagavond 14 maart in Schiedam wordt ge houden komen vier Tweede Kamerleden. Huurspecïalisten Hans Kombrink van de PvdA en Pol de Beer van de WD hebben reeds toegezegd dat ze aanwezig zullen zijn. Het CDA en de CPN hebben er ook reeds mee ingestemd om een vertegenwoordiger te stu ren, Namen hebben ze echter nog niet genoemd. Het Stedelijk Huuroverleg, de organisator van het geheel, gaat nog trachten om van de gemeente subsidie te krijgen voor de manifestatie die zeer waarschijnlijk in gebouw Ire ne aan de Nieuwe Haven zal plaatsvinden. Het Vlaardingse PvdA-raadslid Henk Krabben is vorige week ziek geworden van de onaangena me lucht die over Vlaardingen hing, "Ik ben 's nachts wakker geworden van die smerige lucht", verzucht een weer enigszins herstelde Krabben," het was gewoonweg niet te harden". Bij de Centrale Meld- en Regeikamer Rijnmond kwamen die betrokken dag slechts drie klachten uit Vlaardingen binnen. Voorts grepen twee Maassluizers naar de telefoon om te melden, "dat het stonk". "De mensen zijn niet snel geneigd om op te beilen", vertelt Henk Krabben," je mag gerust stellen dat één zo'n telefoontje staat voor dui zend mensen". Verrassingen volgen el kaar op bij een wandeling door de zaten van het Schiedamse museum in de Hoogstraat. Kort na de entree zijn spreuken te le zen van Gerard Reve ("kunst is allemaal flauwe kul"), maar in de andere vleugel van het gebouw laten drie Schiedamse kunstenaars zien dat Kunst kan boeien. Kijk je aandachtig naar de bijzon der opmerkelijke schilde rijen van Albert Verkader dan gaan zij bewegen, zo lijkt het althans door het wonderlijke lijnenspelDe Maassluis De luchtverontreiniging in de Steendijk- polder bij Maassluis is van dien aard, dat zij een direct gevaar oplevert voor de volksgezondheid. Dit blijkt uit cijfers van de Dienst Centraal Milieu-be heer Rijnmond over 1976. Terwijl dit hoogstens éénmaal per maand toelaatbaar wordt geacht, werd de richtwaarde voor stikstofdioxide in het tweede kwartaal van het vorige jaar vier maal overschre den. De grens van ozon werd 27 procent van de tijd overschreden, eenmaal zelfs met driehonderd pro cent. Dït nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uil eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonp! Tel Deze bon in open envelop, zander pasizegei. sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Hoek van Holland Zo wel met de industrie bonden als de stakers bij het chemisch be drijf Synres-Ahnoco in Hoek van Holland (met in totaal 440 personeel sleden) zijn niet van plan de staking bij die bedrijf, die afgelopen woensdag is begonnen, op te schorten. Zij be sloten dit vrijdag in een reactie op een tele gram van de directie, waarin werd geëist dat de acties werden opge heven en het ultima tum van de bonden werd ingetrokken. zaal erboven bevat razend- knappe foto's van Gerard van Soest, die alleen al uitblinkt door het vinden van zijn onderwerpen. En daarnaast hangt een sfeer van kinderlijke vrolijkheid, een miskraam en van car navalesk optimisme: schil derijen van Rita Hennen. Tussen de twee vleugels van het museum is ruimte - de aula. Vrijdagavond liet Amy Gale met haar dans groep zien, hoe je ruimte kunt uitbeelden. Dat maakte de opening van de tentoonstelling Schiedam se Ateliers spectaculairen ongeveer tweehonderd aanwezigen zagen het. Aanstaande zondag wordt de show herhaald. De Schiedamse danseres, die haar studio heeft in de Westmoienstraat, brengt met haar groep dan op nieuw het programma Kwadraat. Er is dus genoeg te zien in het Stedelijk Museum. Bovendien opent milieu wethouder Chris Zijdeveld morgenmiddag nog een expositie over kernener gie. Dat is om vier uur. -Schiedam Reinigingsdienstdirecteur E.T. Kraan ziet er '.vel wat in om ook in de oude wijken eens betonnen bakken rond huisvuilcontainers te plaatsen. „Daar zou eens een proef mee moeten worden genomen", zo dacht hij onlangs hardop tijdens de openbare vergadering van de raadscommissie voor de reinigingsdienst. Maassluis Het tarief voor het ophalen van het Maassluise huisvuil gaat met 1,20 per maand omhoog. Dit is het di recte gevolg van het reusachti ge financiële tekort van de Af valverwerking Rijnmond van 66 miljoen gulden. Ter dekking van het exploitatietekort moet Maassluis ruim twee miljoen gulden bijdragen, hetgeen bete kent dat de reinigingsrechten met ongeveer twintig procent omhoog moeten. De totaaikosten voor het werken met „aangeklede" containers liggen volgens directeur Kraan hoger dan bij het oude, zoge naamde zakken-ophaalsysteem. Bij de bakken die met in een houten of betonnen stelling staan liggen de kosten iets la ger. In de Gorzen is aldus Kraan in ieder geval wel duidelijk geworden dat de rand van het proefgebied narigheid geeft. Daar worden de containers vaak ook gebruikt door mensen van buiten het gebied, met als gevolg dat de bakken gauw vol zijn. Men tracht dat nu te ver helpen door in het randgebied meer containers te plaatsen. Schiedam In de realisa tie van de kinderbouw speelplaats in Zuid komt eindelijk een beetje schot Wethouder Herman Post hoorn heeft toegezegd alles in het werk te stellen dat het terrein bij het Hoofd plein voor de zomervakan tie m gebruik kan worden genomen. Het lijkt hem ruet mogelijk om de zaak al voor de paasvakantie rond te hebben, zoals de vrijwilligers willen die zich voor het zogenaamde tim- merkamp in zetten. Het college van burgemees ter en wethouders toonde zich onlangs bereid mede werking te verlenen. De raadscommissie voor vor ming en recreatie stelde eind vorige week in het stadskantoor wel vast dat het geheel straks onder verantwoording moet ko men van de federatie voor sociaal culturele instellin gen of de Katholieke Stich ting voor Sociaal Culturele Arbeid. Alle commissieleden von den dat het timmerkamp voor kinderen van 6 tot 12 jaar snel van de grond j moet komen. PvdA-er Arie I Verlinde vond zelfs dat er j een beroep moet worden gedaan op 65+ers als er geen beroepskrachten kun nen worden gevonden. De moeilijkheid bij het van de grond komen zit 'm in de financiën. Het ministe rie heeft al eens een ver zoek om subsidie voor een beroepskracht afgewezen. Desondanks komen er wonin gen in de Steendijkpolder. Mr. ir. H. Mulder trok deze week fel van leer tegen het beleid van gedeputeerde staten en Rijnmond, die de kwalijke gevolgen van ozon een stikstofdioxide neutrali seren. In zijn pleitnotitie bij de commissie AROB teken de Mulder, die namens het landbouwmachinebedrijf Van der Lely sprak, be zwaar aan tegen Gedepu teerde Staten, die telkens verwijzen naar cijfers uit 1974. Toen was de veron treiniging van minder ern stige aard. Maar het vreem de is, dat al in 1973 GS meenden dat gezien de mi lieubelasting in de Steen- dijkpolder geen woningen moeten komen. „Die me ning blijkt dus zeer veran derlijk", concludeerde Mul der. Verder verweet hij het minis terie van Volkshuisvesting van slordigheid: „Zij bleek niet eens op de hoogte te zijn van de aanwezigheid van Van der Lely in de Steendij kpolder. Later zegt dit zelfde ministerie de be langen van het bedrijf te kunnen zekerstellen. Het vreemde echter is dat de minister zich nooit door de directie van het bedrijf heeft laten informeren. Hij slaat in zijn „behartiging der belangen" de plank dan ook volledig mis". Op basis van de mogelijkheid, die artikel 19 van de wet ruimtelijke ordening biedt, verzocht Mulder ook nega tief te adviseren tegen de bouw van scholen in dit ge bied. Veel vertrouwen bleek Mulder niet in GS te heb ben: „Ik ben benieuwd met welke drogredenering zij nu weer zullen komen". Schiedam Met een takelwagen is dit weekeinde een vrachtwa gen uit de modder bij de Schie- kade getrokken. De wagen bleek kort te voren in de maasstad te zijn gestolen van de 37-jarige Rotterdammer De W. De eigenaar mist alleen een accu.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1