I ie coi' d- vangst hasj bij autohandelaar Goudriaan vindt protesten Holy-Noordbewoners zwak C%ïéveehter§ meppen er met knuppel op los Onderzoek naar postbestelling NA MISLUKTE SMOKKEL: Staking bij Synr< voorbij es Plannen Wondlioek in spannende fase Swill Vrouwenraad acliter muziekschool ml Projektbureau Midden- Delfland Parkeer- plaatsje moet weg Groosman architect alcohol - i fabriek B en W Maassluis tegen uitbreiding BP-raffinaderij Sociale woningbouw Belasting zitting SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 1 maarl 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD .102de jaargang no. 25779-4 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De 95 zakjes met een partij hasj ter waarde van 225.000 gulden. Schiedam Vijfentwintig bezoekers van café De Koe markt zijn dit weekeinde met elkaar slaags geraakt. Bij deze massale vechtpar tij aan de Rotterdamsedijk werd ondermeer met een baseball-stick geslagen. Drie raddraaiers zijn gear resteerd. Naar het politiebureau werden meegenomen de 22-jarige ma gazijnbediende C. 2-, de even- den de vechtenden uit elkaar oude steigerbouwer D. M. M. en toen de ruzie zich inmiddels de 20-jange bijrijder C. de G. naar buiten hand verplaatst Eén van deze dne Schiedam- Voor de magazijnbediende en de mers had de man van de 23~ja- rige eigenaresse M. M. M. in zijn gezicht gestompt toen deze vroeg of het trio wilde stoppen met het slopen van pinda bak jes. De Schiedammers begon nen daarop met de sloop van het gehele café en raakten slaags met de overige bezoe kers. Acht politiemannen haal- steiger bouwer werdeningezlo- ten werden ingesloten ze m het Gemeenteziekenhuis nog be handeld voor wonden aan hun lippen. De café-eigenaresse uit Fortu- gaal, die in de ravage achter bleef. schat de vernielingen aan ruiten, barkrukken en bloem- bakken op zo'n 3000 gulden. Maasland De reconstructie van Midden-Delfland is spoe dig te verwachten. Alleen de Eerste Kamer moet de zaak nog in behandeling nemen. Als de beslissing genomen is, kan tot spoedige realisering van een projektbureau worden overgegaan. Het bureau zal vermoedelijk in Maasland komen. De vestiging van een bureau van uitvoering van de reconstructieplannen ligt in deze gemeente centraal in het gebied. Als plaats wordt gedacht aan de Foppenpolder. De Stichting Beheer Land bouwgronden heeft daar reeds een perceel in eigendom, vlak bij de Kortebuurt. Schiedam Vieren veertigeneenhaïve kilo hasj heeft de politie gevonden in de woning van de 31-jarige Schiedam- se autohandelaar B. S. Met een waar de van 225.000 gulden is dat de groot- De twee rechercheurs uit Schie- ste partij verdovende middelen ooit in Schiedam in beslag genomen. De 95 linnen zakjes, gevuld Aan de Luxemburgse zijde wer- - den in de kraag gevat de 24-ja- rige Rotterdammer C. B. en de 45-jarige H. A. B., eveneens uit de Maasstad. In het Duitse Trier aan de andere zijde van de grens, werden vrijwel tege- raet Turkse hasj, lagen bo ven in een kast. Recher cheurs vonden daar ook 21 lege zakjes. De hele partij is overgebracht naar het hoofdbureau aan de Lange Nieüwstraat en zal binnen kort worden vernietigd, Huiszoeking bij de Schiedammer werd gedaan nadat hij begin vorige maand in Trier was gearresteerd. Met nog drie Rot terdammers probeerde hij toen met een kano ongeveer tachtig kilo hasj West-Duitsland binnen te smokkelen. Op het moment dat de politie hen verraste, lag de hasj nog in de kofferruimte van een in Rotterdam gehuurde auto. Nabij Echtemach had de lading ter waarde van 100.000 gulden overgeladen moeten worden in een kano. iijkertijd de 37-jarige F. L. uit Rotterdam en de Schiedammer B. S. gearresteerd. Geen van hen is bij de Nederlandse poli tie bekend op het gebied van de drughandel. De autohande laar wel voor andere zaken. dam die voor deze zaak de smokkelaar in de gevangenis van Trier hebben bezocht kre gen niet te horen wat de ui teindelijke bestemming voor de partij was. Ook weet men nog met, of de Schiedammer al eer der hasj naar Duitsland heeft getransporteerd, en wat de be stemming was van de partij die in zijn woning werd gevonden. Schiedam Opnieuw gaat «Na een gesprek met de directie de werkgroep Schiedam van de PTT-Schiedam zijn van de Consumentenhond reeds enke'e verbeteringen in een onderzoek verrichten het vooruitzicht gesteld aldus naar de postbestelling in de een uan initiatiefnemers, stad. Volgende maand zal leden. een van de „toch bestaat echter de overtui- dat gebeuren door middel ^teSn^n van een enquête onder de Voor het onderzoek vraagt men ondermeer of brievenbussen in de omgeving op tijd \yorden gelicht, of de briefpost op de dag van afstempeling wordt be zorgd, of weekbladen op tijd met de post komen en wat er gebeurt met de afgifte van pak- ketpost als men niet thuis is. Tevens wil de werkgoep weten of de bode zijn postkar soms onbeheerd laat staan en hoe het komt dat de post wel eens ver keerd wordt bezorgd. Op verzoek van de werkgroep Schiedam wordt een dergelijk onderzoek ook verricht door de afdelingen in Apeldoorn en Friesland. Vlaardingen Het par- keerplaatsje dat naast het voormalige nood gebouw van het Ge westelijk Arbeidsbu reau aan de Van Slin- gelandtstraat ligt, wordt niet gehand haafd. Dit, omdat het gevaar oplevert voor het verkeer. Uit een door de ambte lijke werkgroep ver keer ingesteld onder zoek is namelijk ge bleken dat, om het parkeerterreintje te kunnen bereiken het fietspad moet worden overgestoken. Dit laatste levert gevaar op, mede door de aan wezigheid van gebou wen die een goed uit zicht op het fietspad belemmeren. Schiedam Alle kritiek, die Schiedam van verschillende instanties heeft gekregen op het voorontwerp van bestem mingsplan Woudhoek-Noord, wordt morgenavond bespro ken in het plaatselijke stadskantoor. Na acht uur verga dert in de kantine de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Te verwachten is, dat het er spannend aan toe gaat. Punten uit dat plan. die aan de orde komen, zijn bijvoorbeeld rijksweg 24 en ongetwijfeld ook commentaar van de provinciale planologische commissie (ppc). Deze instantie wil, dat Schie dam het uiterste puntje van het bestemmmgsgebied indeelt m samenwerking met de recon structiecommissie voor Midden- Delfs and. Dat houdt in, dat het gebied agrarisch moet blijven had geprojecteerd, dichter bij het tracé voor rijksweg 19 ko men te liggen. Meer naar het westen dus. De vraag njst dan echter: is daarvoor wel ruimte genoeg? Ongetwijfeld wordt morgen gevraagd, of die voor zieningen dan maar komen te vervallen, of dat zij straks wor den overgeheveld naar Spa- land, welke wijk wordt ge bouwd né Woudhoek-Noord. zo komt althans naar voren Twee raadsleden, die elkaar door- uit de inspraakprocedure voor het polderlandschap. Om die landelijke bestemming met onmogelijk te maken wil de ppc dat recreatievoorzienin gen. die de gemeente daar al Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan vindt de protesten van de Holy- Noordbewoners tegen nieuwbouw op de plaats van de IJsselhoeve onge grond. „Ze moeten niet zeuren", zegt Goudriaan, „het stond al lang vast dat op die plaats ge bouwd zou worden". Twee schetsplannen voor woonbebouwing liggen van af vorige week vrijdag ter inzage in het Praathuis aan de Charlotte de Bourbon laan 52. De bouwplannen zijn van architectenbureau Barkema uit Leiden en van het bureau Margry» Jacobs, Tuns, Horsting b.v. Rotter dam. Naast de schetsteke- ningen, zijn de plannen na gebootst in een tweetal ma- quetes. De vereniging van huiseigenaren van de Patrimoniumwoningen - deze liggen naast het IJsselhoe ve terrein - zijn het helemaal niet eens met deze gang van zaken. Een schrijven van drie kantjes is onder de bewoners verspreid: „Na rijp beraad zijn we tot do conclusie gekomen dat wij een waarschuwing aan u moeten laten horen". Volgens de vereniging volgt de gemeen- ■Ktitff-fejlW/IS Spandoeken ontsieren het! terrein van de IJsselhoeve Hoek van Holland De perso neelsleden van het chemisch bedrijf Synres in Hoek van Holland gaan vanmorgen weer aan het werk. Na een vergade ring van de industriebonden met hun stakende leden maan dagavond werd besloten de staking met ingang van vanochtend kwart voor zes op i te schorten. Tot nu toe staakte van het 440 man tellende per-1 soneel van het bedrijf ongeveer de helft. j De stakers waren het er, volgens I districtsbestuurder J. L. Been-j hakker van de Industriebonden i FNV mee eens, dat het gesprek j dat het afgelopen weekeinde" met de directie van Synres is f gevoerd, voldoende basis biedt; voor CAO-onderhandelingen. Volgens Beenhakker is de „ruimte" „ejh a twee procent". Met het besluit van de Synres-I werknemers komt, voor zover; hekend, een eind aan de reeks' stakingen waarmee in februari! in de strijd om de prijscompen-} satie, de werkelijke loonsverho-! g)ng en een aantal immateriële! risen van de vakbonden om-; streeks 2ÖQ.Ö0Ü arbeidsuren ver-j loren zijn gegaan. Eerder on dej dag besloten de bouwbonden,! de ongeveer zestig schilders diei n°Ê staakten, te adviseren hun! aches dinsdag ook op te schor ten. Maassluis De Maassluise Vrouwenraad staat voor hon derd procent achter de oprichting van een gemeentelijke muziekschool. De Vrouwenraad heeft bijzonder veel waardering voor het werk dat een werkgroep uit de Culturele Raad in de afgelopen maanden heeft verzet. Medio vorige week bracht zij advies uit. Dit komt er kortge2egd op neer dat reeds in september met het gemeentelijk muziekonderwijs moet worden begonnen. Een gemeentelijke muziekschool is een zaak van groot belang voor de Maassluise jeugd, zo zegt de Vrouwen raad. Voorts vindt zij dat er wel voldoende muziekonder wijs is, maar dat er vaak financiële offers moeten worden gebracht om een kind op een (particuliere) muziekschool lessen te kunnen laten volgen. Naar de mening van de Vrouwenraad moet muziekonderwijs open staan voor alle kinderen die hiervoor aanleg tonen en niet alleen voor enkele bevoorrechten. Bovendien is volgens de Vrouwen raad de mogelijkheid niet uitgesloten dat na een bepaalde aanloopperiode de muziekschool ook toegankelijk zal zijn voor volwassenen. te een procedure die op in spraak lijkt. „Werkelijke in spraak is het echter niet", zo luidt de brief, „het is een geraf fineerde manier om tegen de wil van de bewoners iets tot stand te brengen. De tekenin gen en maquetes geven een be drieglijke indruk". Een tweede waarschuwing betreft de enquête, die onder de bewo ners zal worden gehouden. De vereniging van huiseigenaren gaat zelfs zó ver, dat zij aan de bewoners een advies geeft voor het invullen van de enquêtefor mulieren. In de brief staat: „Bij 1 Gewoon invullen, Bij 2 Invul len wat u vindt enz." Wethouder Bas Goudriaan vindt de protesten van de bewoners zwak. Hij vertelt: „Het terrein van de IJsselhoeve had de be stemming bijzondere doeleind en gekregen. Dat houdt m dat er bijvoorbeeld een kerk, over heidsgebouw of een vereni gingsgebouw zou worden neer gezet. Voor deze bestemming heeft men gekozen om de oude boerdinj te handhaven en daarvoor een passend gebruik te vinden". Dat „passende" ge bruik is echter met gevonden en daarom werd m de raads vergadering van 7 april '76 be sloten om het restant van de IJsselhoeve te slopen. De be stemming bijzondere doeleind en kwam na het onderzoek - door een speciaal daarvoor op gerichte commissie - te verval len. Bas Goudriaan: „De bewoners Een maquête van éen van de twee bouwplannen zouden zij daar ook last van hebben ondervonden". moeten niet zeuren dat er nu woningen gebouwd gaan wor den en dat zij nu him uitzicht over Midden-Delfland kwijtra- Voordat de gemeenteraad besluit ken. Als op het terrein een om huizen te bouwen op het '*erk zou worden gebouwd, dan terrein van de IJsselhoeve, zal eerst het huidige bestemmings plan moeten worden gewijzigd. In dat plan staat namelijk nog steeds dat het open terrein de bestemming bijzondere doe leinden heeft. gaans wel kunnen vinden, Ni- kolaj Dielemans van de PvdA en Cor van Tilborg van de WD. gaan morgen zonder twij fel tegen elkaar in op het punt van het aantal woningwetwo ningen dat in de nieuwe wijk moet komen. De socialist wil er meer dan de liberaal, die koop woningen propageert. Zoetermeer/Schledam Het ar chitectenbureau Groosman en Partners bv uit Rotterdam in aangewezen om een ontwerp te maken voor de nieuwe graanal- coholfabriek met distilleerde rij en kantoor, dat de Gedistil leerd Gnwp Nederland in Zoe te rmeer gaat bouwen. De Gedistilleerd Groep is onder deel van het Heinekenconcern en maakt onder meer Bokma, Coeberg en Hulskamp. Een groot deel van de merken wordt geproduceerd aan de Bettoweg in Schiedam. Deze vestiging zal over ongeveer twee jaar haar poorten sluiten als de nieuwe fabriek in Zoeter- meer in gebruik wordt geno men. Maassluis Het college van B en W in Maassluis heeft bij GS bezwaar aangetekend tegen de voorgenomen uitbreiding van de BP-raffmaderij te Rozen burg. Dit op grond van de Wet inzake de luchtverontreiniging. B en W vinden dat door deze uitbreiding een stijging te ver wachten valt van de totale hoe veelheden zwaveldtoxyde, stik- stof-oxyden, koolmonoxyde, stofconcentratie en waterstof- fluoride. Maassluis B en W hebben de Algemene Woningstichting Maassluis gevraagd de moge lijkheden te bestuderen om op het Kerkeiland woningbouw in de sociale sector te realiseren. Het college vsndt dat op basis van het geldende bestemmings plan voor dit eiland de woon functie aldaar moet worden hersteld. Vlaardingen De NW-afdeling Vlaardingen houdt voor zijn le den zittingen, waarop deskundi gen helpen bij het invullen van het belastingformulier. Het is echter noodzaketijk vooraf een afspraak te maken. Dat moet gebeuren op vrijdag 4 maart van 20.00 tot 21.30 uur of op zaterdag 5 maart van 10.00 tot 12.00 uur in het Volksgebouw, Schiedamsewcg 31 in Vlaardin gen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1