Rijnmondfoond in zonnig Cannes mm Vlag voor zeekadetten Maarten melkboer af Woningen voor VOP wat klein V erzorgingshuis mogelijk ook voor dagverzorging Inenten kleuters STANLEY AFDELINGS- SEKRETARESSE Buit van 31 mille Inbreker komt terug inbrekers op pad Gewond bij trampoline springen Kelderbrandje Weglopertje teruggebracht Beursbrug afgesloten Na halve eeuw Buitenlandse werknemers exposeren Bestolen in wasserette Julianaschool heeft nieuwe adjunct-directeur Nieuw bestuur wijkvereniging Geitje cadeau Kantine geplunderd DINSDAG 1 MAART 1977 VD/SC/WW 3 Vlaardingen Ouders van zuigelingen, kleuters en peuters krijgen donderdag tussen 13.30 en 14.00 uur de gelegenheid bij alle Vlaar- dingse ouders hun kind te laten inenten tegen difterie, kinkhoest, tetanus, en polio. Ouders van kinderen die in 1973 geboren zijn worden er aan herinnerd dat deze kleu ters dit jaar voor her-inen ting in aanmerking komen. Hierdoor blijven zij immuun tot hun negende jaar. Op de inentingsmiddag ts te vens gelegenheid om kinde ren die in 1975 en januari 1976 geboren zijn, te laten inenten tegen de mazelen. Voor deze laatste injectie is het noodzakelijk dat men zich uiterlijk woensdag aan- mett bij de inentings-admini- stratie, Mozartlaan 9 te Vlaardingen (tel. 353500). De inentingen zijn gratis. Schiedam Bij een inbraak aan de 's-Gravelandseweg hebben onbekenden een partij koffie en rookwaren ter waarde van 31 mille buitgemaakt. Bij UnLgro BV vernielde men aan de achterzijde een deur. Een maal binnen opende men aan de zijde van de Calandstraat een poort. Een vrachtwagen die daar naar binnen werd gereden stouwde men vervolgens vol met 215 dozen met 24 pakken koffie. 75 dozen met 12 pakken koffie, 60 potten moccona en een hoeveelheid rookwaren ter waarde van 59D0 gulden. Schiedam Met behulp van een valse sleutel heeft een nog on bekende inbreker reeds twee maal een woning in West be zocht. Uit het huis van de 23-jarige kok J. J. S. aan de Alberdingk Thijmstraat verdwenen dit weekeinde 45 gulden en wat etenswaren ter waarde van 10 gulden. Vorige week was reeds 100 gulden gestolen. Vlaardingen In het afgelopen weekeinde hebben dieven op verschillende plaatsen in Vlaar dingen toegeslagen. Bezocht werden de „Hakkenbar1' aan de Floris de Vijfdelaan, De Kroes aan de Van Baerlestraat, een antiek zaak aan de Kortedijk en een fotohandel aan de Dirk de Derdelaan. Uit deze zaken verdwenen geld en goederen ter waarde van zeven honderd gulden. De aangerich te schade is aanzienlijk. Vlaardingen Bij een ongeval in de sportzaal aan de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen raak te een 14-jarige, Tj. Koedood, gewond. Tijdens het trampolinespringen kwam de jongen ten val en raakte met zijn hoofd de stalen rand van het springtoestel. Met verwondingen aan het gelaat en een hersenschudding werd het slachtoffer naar het Holy-zic- kenhuis gebracht. Schiedam Aan het Sam Dres* denplein is dit weekeinde een klein kelderbrandje geweest. Het vuur vernielde in de box van de Schiedammer P, A. J. v. O een boiler, bed en bromfiets. De huismeester van de flat heeft het vuur geblust. Schiedam In de Lange Nieuw- straat heeft de politie'dit week einde een vveglopertje gevon den. De13-jarige Leia uit Schiedam, die door de stad ronddoolde, is par haar ouders terugge bracht. Schiedam De Beursbrug zal in e nacht van dinsdag 2 op wensdag 3 maart enige tijd sioten zijn. h* *?c>rsfel werkzaam heden aan "•I bewegingsmechaniek is de g tussen Korte Dam en Dam van 21.000 tot 6.00 uur v v<H>r al het verkeer. Terug van de zonovergo ten Rivièra. Na het weekeinde kwamen de tamboersen en trompet ters van de Rijnmond- band met de bus weer in Schiedam aan, nadat zij met een Boeing 707 van de Sabena in Brussel waren geland. In de fraaie badplaats Cannes had het korps deelgeno men aan de Mimosafees- ten, die jaarlijks worden georganiseerd in de pe riode dat de mimosa- plant bloeit. De mimosa is daar een belangrijk produkt voor export en parfumerie. „Zomerse temperaturen, twintig graden, heerlijk", zegt Sijmen Aleman van de Rijnmondband. En uitgerekend in het zonnige stadion La Bocca oogstte het korps veel succes met een Rus sische Kozakkenshow, tijdens een taptoe die. het festival af sloot. De Schiedammers waren één van de vele korpsen, die naar de feestende stad waren getrok ken. „Het leeuwedee! van de drumbands kwam wel uit ons land", volgens Aleman. „Behal ve ons eigen clubje waren er de Euroband en Excelsior, allebei uit Rotterdam, en Seven Source uit Dordrecht. Ook majorettes: Fenti5sy uit Den Haag en de Fiëstagirls uit Roosendaal. Nou, op die taptoe liet de Euroband we! meer zien dan alleen maar straf excerceren en figuurmar sen brengen. Dat korps is tot veel meer in staat en dat werd ook bewezen met een flits van hun in januari gestarte show. Trouwens, ook de majorettes en de Zuidamerikaan.se show van Excelsior waren een groot succes". Duizenden mensen waren op bou levard De La Croisette samen gestroomd om de gebeurtenis sen er te kunnen gadeslaan. Die menigte werd overstrooid met mimosa, vertelt Aleman: „Met wagens tegelijk werd het aan gevoerd. De deelnemers van de stoet liepen dan ook weldra over een weelderig tapijt van mimosa. Die wagens waren trouwens enorm mooi. De hele parade op de boulevard stond Hoek van Holland Nu de bouw van een verzorgingshuis in Hoek van Holland spoedig zal aanvangen, verdient bet aanbeveling om te bezien of de outillage tevens gebruikt kan worden voor dagverzorging van mensen uit deze deelgemeente» die om een of andere reden niet in het huis kunnen worden opgenomen. Over deze kwestie hebben de le den van de commissie sociale zaken zich tijdens de laatste vergadering gebogen. Een on langs verschenen rapport pleit voor het instellen van dergelij ke voorzieningen. Het gaat om voorzieningen als het verstrekken van maaltijden, toezicht ap het gebruik van me dicijnen, voetverzorging en ba den, recreatief en creatief bezig zijn. Voorzieningen bestemd voor in de eerste plaats men sen, die aan opneming in een verzorgingshuis toe zijn maar voor wie nog geen plaats is. Het instellen van genoemde moge lijkheden vergemakkelijkt ook de overgang van eigen woning naar verzorgingshuis, zo stelt het rapport, dat als discussies tuk moet worden gezien en door de commissieleden posi tief werd beoordeeld. Vlaardingen In de „Lijndraaier" van de Vlaardingse Oude Lijnbaan dit weekeinde is het in oktober 1976 opgerichte Zeeka- detkorps Vlaardingen officieel opgenomen als elfde korps van de landelijke organisatie, het Zeekadetkorps Nederland. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van burgemeester W. Kieboom van Vlaardingen en zijn ambtenaar van de afdeling Jeugdzaken, de heer P. Bosman. Verder waren hier aanwezig de landelijke voorzitter van de stichting ZKKK Nederland» Mr. D. Knijff en officieren) commandanten van de tien overige korpsen en verdere genodigden van de sector jeugd instellingen waaronder voor de watersport in het algemeen, alsmede vertegenwoordigers van rederijen en de Koninklijke Marine. in het teken van vervoer door de eeuwen heen. Rijkelijk met mimosa getooide voertuigen zoals diligences, koetsen uit de tijd van Louis XIV tot Louis XVI, jagerskoetsen, calèches en niet te vergeten pronkstukken uit het begin van het autotijd perk". Dat vond zaterdag plaats. Ook uit Frankrijk zelf waren korpsen naar Cannes getogen. Les Filles du Soleil en ook Musique des Pompiers, beide uit Nice, ver der La Joyeuse TJnion, muziek, en majorettes uit Sair.t-Lau- rent-du-Var, en ook een jagers korps, La Chasse de Chien, dat De Rijnmondband, op dreef in zonovergoten Can nes. het typische geluid van jachthoorn voortbracht. „Zondag werd het feest voortge zet. Een aubade werd gebracht in de tuinen van La Croisette vlakbij het Casino. Nou, en zon dag volgde die taptoe. Dat pu bliek was erg dankbaar en gul met applaus. De organisatoren kunnen wel terugzien op een bijzonder geslaagd festival", al dus Sijmen Aleman. Maassluis De gemeente Maas sluis en de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers te Rotterdam hebben gezamenlijk de organisatie op zich genomen van een voorlichtingsmanifesta tie voor en over de buitenland se werknemers. Deze manifes tatie, wordt in de vorm van een tentoonstelling gehouden van 18 tot en met 24 mei, in het ontmoetingscentrum Konings hof. Het accent van de expositie zal liggen op de communicatie en de informatie. Communicatie zoals de taalbarrières: boe wor den deze overbrugd en hoe past men zich wederzijds aan? Voor wat betreft de informatieve kant wordt gedacht aan meer achtergronden over de landen, vanwaar de buitenlandse werk nemers komen. Als voorzitter van de Stichting „Zeekadetkorps Vlaardingen" 2ette de heer J. Warbout de doelstelling van het ZZK Ne derland uiteen. Het geven van een op de scheepvaart gerichte basisopleiding aan jongens die zich tot de zee voelen aange trokken. Op de eerste plaats aan de jongens die later naar de zeevaartschool willen gaan voor een beroep bij koopvaar dij, zeesleepvaart, binnenvaart, visserij of die hun eventuele dienstplicht bij de marine wen sen te gaan vervullen. Voor hen die een andere richting uitgaan kan zo'n opleiding nooit geen kwaad, Ze kunnen uitgroeien tot milieubewuste watersportre creanten, aldus de heer "War bout Hij bracht dank aan iede reen die het mogelijk maakte het korps van de grond te krij gen, in het bijzonder aan het gemeentebestuur van Vlaardin gen in de persoon van de heer P. Bosman van het bureau jeugdzaken. Burgemeester Kieboom wenste het korps Vlaardingen veel suc ces toe bij de verdere ontwikke ling. Het past volgens hem ge heel in wat in Vlaardingen op het gebied van het jeugdwerk op grote schaal gaande is. Voor de heren Kieboom en Bosman Vlaardingen Hij begon met paard en wagen, toen werd het de fiets gevolgd door de drie wieler, later met hulpmotor, gedurende de oorlogsjaren werd het weer trappen gebla zen en tenslotte ging het per automobiel. Aldus vijftig jaar vervoersgeschïedenis van Maarten van der Ende. Zijn, laatste vervoermiddel staat nog ongebruikt in een hoek van de woonkamer in zijn huis aan de Burgemeester Pruyssin- ge! 11 te Vlaardingen: een fon kelnieuwe fiets, cadeau gekre gen van zijn kinderen. Al maakte hij dagelijks niet zó veel kilometers. In zijn beroep stond mobiliteit voorop. Daar begon hij mee op zijn twaalfde jaar, als hulpje van pa in de melkhandel Sinds de melksa- nering van 1951 heeft hij zijn vaste klanten in de Indische buurt. Iedereen kent hem daar als de melkboer. Vóór die tijd was zijn klantenkring verspreid over heel Vlaardingen. Over die meiksanering: „Dat was in 't begin wel even wennen. Je kon niet meer even rusten voordat je naar je volgende klant reed, 't werd een kwestie van huis- aan-huis-werk. Maar wel econo mischer, „laat hij erop volgen. Dagelijks leverde Maarten van der Ende aan zo'n tweehonderd klanten zijn zuivelprodukten. En meer dan dat: „'Is niet al leen meer melk en boter wat de klok slaat. Tegenwoordig ben je haast een rijdende supermarkt, zo veel artikelen als je mee-' neemt". Zaterdag liep en reed Maarten voor 't laast. Nergens trof hij di dag een briefje op de deur aan in de trant van: „Melkboer, twee flessen koffiemelk, één margarine". Al zijn klanten wisten van zijn laatste rit af en wachtten hem persoonlijk op. „Het was mijn drukste dog. Als mijn kinderen me n:et hadden geholpen had ik zondag r.cg gewerkt". Hoewel hij pas over drie jaar in aanmerking komt voor de be-k2 jaardenpas, vindt Maarten het welletjes. De Melk Unie waar hij zijn produkten van afneemt trof een nieuwe regeling.die in houdt, dat er dagelijks meer sjouwwerk voor hem aan te pas komt. En daar bedankt hij voor. „Bovendien heb ik lang genoeg gewerkt en hoop ik nog van het leven te genieten. Daar staat dan zijn nieuwe fiets voor klaar. Als het een beetje weer is gaat Maarten weer trap pen net als vijftig jaar geleden, maar nu voor zijn plezier. Voor verre tochten wordt het de au to. Daar heeft hij de melkwa gen ai voor ingeruild. Maarten van der Ende tijdens zijn laatste rit was er het traditionele ere- schild van het ZZK Nederland, aangeboden door één van de bijna twintig aspirantkadetten waarover het korps nu reeds beschikt. De eigen korpsvlag is er ook al. Deze werd het stich tingsbestuur aangeboden door één van de officieren van het korps Rotterdam. Schiedam In een wasserette in het oosten van de stad is de 22-jarige J.H.W. bestolen. De Schiedamse miste 190 gulden toen zij even naar een van de automaten was gelopen en haar portemonnaie op een stoel had gelegd. De eigenaresse van de zaak heeft nog alle tassen van de aanwezigen doorzocht, maar de portemonnaie met geld bleef zoek. Maassluis Drs. J. J. Erjsackers, leraar Duits aan de Rijksscho lengemeenschap te Goes, is met ingang van 1 augustus be noemd tot adjunct-directeur van de openbare scholenge meenschap Koningin Juliana te Maassluis. De heer Eijsackers volgt de heer J. Wagemaker op. Hij gaat met ingang van sep tember met pensioen. Schiedam De wijkvereniging Groenoord heeft een nieuw hoofdbestuur. Dat is samenge-. steld op de algemene ledenver gadering die onlangs werd ge houden. Voorzitter is S. Ph. Louis. Me vrouw H. v. Geloven is secreta resse. De taak van penning meester vervult H.F.W. Haan. Verder zitten in het bestuur de dames S. G. Groeneweg, M. Jansen en J. van Loenen. Te vens de heren Th. Bakkers, H. Gusman. G. de Jager, A. J. Hellwigg en J. van Schaverbe- ke. Vijfendertig Vlaardingers hebben in Groningen wo ningen bekeken die model kunnen staan voor nieuw bouw in de Vettenoordse- polder. De indruk die de groep in de Oosterpoort wijk opdeed is redelijk. Men vindt de woningen in het algemeen er van bui ten leuv uitzien. Wel von den vrv>el alle belangstel lenden uit de Vettenoord- sepolder de woningen met drie kamers nogal klein en eenvoudig. Volgens een jy van de ambtenaren die meeging is dat geen be zwaar omdat de architect opdracht kan worden ge geven ook woningen met meer kamers te ontwer pen. Niets dan lof heeft de groep van wijkbewoners, ambte naren en wethouder Goüd- riaan voor het wijkcomité in Groningen. „Vrijwel ie dereen is er lid van. „En het maakt een zeer zelfbe wuste indruk", aldus één van de Vlaardingers. Maassluis De Friese Maat schappij van Landbouw heeft ter gelegenheid van haar 125-ja- rig bestaan een gevlekt dwerg geitje aan de gemeente Maas sluis aangeboden. Het geitje wordt in het voorjaar afgele verd en krijgt een plaatsje in de dierenhoek aan de Sport- laan. Schiedam In de kantine van de Schiedamse Boys hebben inbre kers vernielingen aangericht. In het gebouw in het Hargapark ^'ernielde men een pindaauto maat. De vermoedelijk jeugdige inbrekers gooiden de pinda's in de gootsteen van de keuken. Ook de biljartklok werd ver nield. De zeventig centen die de jongens erin vonden werden op de grond gegooid. Wel nam men vier biljartballen mee. Evenals 35 rollen drop, 60 pakjes kauwgom, 10 rolletjes pepermunt, 15 theelepeltjes, 1 kaars, 6 pakjes shag en tenslot te l doos Mascotte vloei. Tij dens de inbraak nuttigde men nog cirie flesjes frisdrank. De totale waarde van de verdwe nen spullen wordt geschat op zo'n 500 gulden. Stanley Works (Nederland) B.V. is de Nederlandse verkoopmaatschappij V3n The Stanley Works, een multi-nationaal koncern meteen verscheidenheid aan produkten inzake gereedschappen en diverse produkten voor dc bouwsektor. Vóór de industriële afdeling wordt kontakt gezocht met een Leeftijd ca. Zï jaar. Iemand met goede papieren; die vlot n ver weg kan met steno Nederlands cn Engels. Gaaf typewerk levert. Gevoel voor Cijfers heeft en korrelt klanten telefonisch te woord kan staan.Zij zal eveneens de kontakten behandelen met het rekiamebureau. Kortom; de rechterhand van de afdelingsmanager wiens agenda zij bijhoudt. Een aantrekkelijke job door de uiterst gevarieerde werkzaamheden. Uw sollicitatie kunt u zenden aan de direktie onder vermelding van sollicitatienummer 77*2. 'Staaley WorkslNederUod B.V.. Sand-Ambichiscr. 95, 's-Gravenzande. I Telefoon Q174&-ZW1*.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3