Rita Mennem haalt herinneringen op novo'cel novo'cel Blokje rond^ tfrts«g Termen speS in novotel rzamelbeurs Feestavond van CNV Kunst uit de werkplaats Middenstand verzuipt. Het CDA de wijk in Maassluis Euromarkt tandheelkunde gewoon lunchen in een oergezellig restaurant... Personenauto opengebroken CBS houdt onderzoek Geslaagd in ziekenhuis Talentjes van Maria Timmers naar Nationaal Ballet Balletles j DONDERDAG 3 MAART 1977 VDISCfWW 3 Oivefse 1 gepotte Vlaardingen De af del mg Vlaar- dmgen van de Nederlandse ver eniging De Verzamelaar houdt maandag van ld tot 22 uur in de zaal „Excelsior" aan de Oosthavenkade 9 haar maande lijkse verzamelaarsbeurs Op de beurs krijgen verzamelaars de mogelijkheid scheepsfoto's, sigarenbandjes, lucifersmerken, postzegels etc te ruilen |il[j[III[|[lll!llinillllIllllljliillllll[lltlllllilllltliltl[E!lllllIllilllilll[|m!lliil!lIlll!!llllllllill!llini[llllji!]^ Rita Hennen Vlaardingen De Vervoersbona CNV houdt m samenwerking met Werkende Jeugd CNV op 11 maart een feestelijke bijeen komst in gebouw Triangel in VI aardingen De toespraak, die door de voorzit ter van Werkende Jeugd CNV dit* avond zal worden gehou den. is echter minder feestelijk en gaat over het onderwerp jeugdwerkloosheid Verder zal j naast het uitreiken van gouden CNV-msignc". Vervoers bonds voorzitter J Desse! het woord Magisch-realistisch, koel, pessi mistisch, optimistisch, absurd, neo-gotisch. „Ach., dat vind ik allemaal een beetje onzin, hoor. Ik vind al die termen zo ver gezocht" Rita Hennen expo seert in Schiedams museum. Schilderijen. Deel twee van on ze korte serie over tentoonstel ling Schiedamse Ateliers. Be doelde termen worden bijvoor beeld gehanteerd in de bij de expositie horende catalogus, die er trouwens keurig uitziet Doorzettingsvermogen en concentratie voeren Na dt* pauze verzorgt Werkende Jeugd CNV van de afdeling Pei nis een programma met mu ziek en cabaret De toegang voor de avond is geheel gratis. Het Vlaardingse talentje Caroline Schruijer De titel is Miskraam. Minutenlang werd het schilderij aandachtig bekeken door Chris Vlootman, de alge meen-directeur van het Noletziekenhuis. Daar werd Rita Hennen behandeld, een jaar of twee geleden. „Na die tijd was het gewoon voor mijzelf nodig, dat ik een keertje in wit schilderde. Met roodbruin krijg je zo'n heel andere sfeer", zegt zij. Op het doek stapt een bitse zuster van het kraambed weg, een doodge boren baby bij de voetjes in de hand houdend. Op de voorgrond staat een lijkje op sterk water, ligt een konijn met dode jonkies en staat een arts onduidelijk te friemelen aan een opgegeven boreling. Miskraam was het opmerkelijkste werk bij het eindexamen van Rila Hennen, begin vorig jaar aan de academie voor beelden- de kunsten in Rotterdam Bijna drie jaar volgde zij de kunsta cademie, om haar studie af te maken waaraan zij in Belgie was begonnen. Eupen was het plaatsje, waar zij in 1954 ter wereld kwam In Luik al had zij bijna drie jaren de Académie Royale des Beaux-Arts gevolgd, maar dat door Kor Kegel werd haar te erg: „Kunstles in Belgie is nu, zoals het voor de oorlog hier was. Spontaniteit, eigen gevoel wordt er de kop ingedrukt. Ik had altijd wel goeie rapporten hoor, maar al die gipsen toestanden bevielen mi] niet. Gipskoppen schilde ren.. Bovendien had mijn Ieraar een hekel aan vrouwen, die g'n- gen schilderen In mijn tijd za ten er wel een paar revolutio naire jongetjes op de academie, beïnvloed door Amerikaanse kunstenaars als Bacon en zo, maar die zijn later net zo lullig doorgegaan als de rest" De herinneringen van Rtta Hen nen Het Stedelijk Museum in de Hoogstraat in Schiedam heeft er een paar hanger, in één van zijn zalen. De kunstenares woont op de Havendijk, waar zij ook werkt Haar aanpak doet soms kinderlijk aan en soms weet je met, of er nou weemoed uit spreekt, of heim wee, of juist vrolijke ingetogen heid. „Ik vind hen eigenlijk he lemaal niet pessimistisch", zegt de schepster „Met een zwan gerschap ga je automatisch weer over je jeugd denken, je haalt jeugdherinneringen op, hoe je zelf was als klem meisje en wat je leuk vond. Er zitten juist blije dingen in. Ach, er wordt dan gelijk weer over ge- piaat dat mijn schilderijen opti mistisch zijn of niet, of magisch le&hsUsch, maar vooral dat laatste ss> heel wat anders, zo doet bijvooi beeld Koch het" en zilaat in een encyclopedie een prent zien die spookachtig overkomt, maar toch met zo dat het onwerkelijk schijnt PEPITA Zelf relativeert zij dan ook het verwachtingsvolle, dat door kleurgebruik spreekt uit Pepita Zomer '76 Dat schilderij hangt ook in het museum en heet naar haar dochtertje, dat een jaar na de miskraam werd ge boren De geverfde Pepita ligt op balkon, achter lakens aan de waslijn, waarvoor een bloeien de zonnebloem staat. „Als aan die stijl zo nodig een naam moet worden gegeven, zo hoort het schijnt het, dan zoek ik het liever nog bij de Naieven", zegt Rita Hennen, „maar eigenlijk is dat een persoonlijke kwestie". Iets straks hebben dc mensen, die zij verwelkt in haar schuldeiij- en lets van een constante vro lijkheid, die ei niet uitkomt „Misschien komt dal wel een beetje, omdat ik v.ai introvert ben hoor", zegt zij „Toen ik' begon, nam ik eigenlijk het1 liefst onbeweeglijke dingen, een molen bijvoorbeeld. Een koet was het eerste wezen, dat ikj schilderde En toen ik eigenlijk; die koe het beste vond m die werken, heb ik doorgezet om ook mensen te nemen Aanvan kelijk was ik zo geconditio neerd, dat ik het zo precies mogelijk wilde doen, helemaal volgens de anatomie Maar dat probeer ik al niet eens meer Dat is van minder belang Maar wel zit tk soms drie maanden te veranderen in schilderijen, dingen weg te halen en anders te doen. Als ik m Belgie was gebleven, had ik deze schilderij en misschien wel hetzelfde ge maakt, maar dan tien jaar la ter". Het jonge hondje van vorige week heeft gelukkig een goed tehuis gevonden. Nu is het de beurt aan Lady en hopelijk komt er voor haar ook een baas. In het Dierentehuis Hargahoe- ve aan de Sportlaan 2 in Schiedam gedraagt zij zich voorbeeldig Kalm zit ze m haar kennel te wachten tot dat er iemand voorbij komt. Met veel gekwispel wordt dan getoond dat zij het heer lijk vindt wanneer zij aan dacht krijgt Op Lady valt met vee! aan te merken, zij vindt het niet zo erg om alleen te zijn, vindt het leuk om met de auto mee te mogen, is gek op kinderen en is erg aanhan kelijk. De Duitse Staander is van na ture een echte jachthond. De nieuwe baas dient er dan ook wel rekening mee te houden dat Lady per dag enige uren nodig heeft om zich buiten uit te leven. Weer of geen weer Wanneer zo'n jachthond namelijk te wei nig bewegingsvrijheid bui ten krijgt, krijgt men op den duur een zenuwachtige hond. Dit is bijvoorbeeld ook het geval bij de Ierse Setter Afgelopen week kwam er een telefoontje binnen van een meneer die woonde op de Sportlaan 2 te Vlaardmgen. Het gebeurde regelmatig dat er bij hem op de stoep men sen met een hond of kat stonden. Om dat in het ver volg met meer te laten ge beuren wordt nog vermeld dat het Dierentehuis Harga- hoeve aan de Sportlaan 2 te SCHIEDAM ligt, en wel te genover Novotel. Tot slot nog even een opsom ming van de andere dieren van het Dierentehuis: een konijn, Bastaard kees, reu, 3 SIGNALE MENT Naam: Lady Ras; Duitse Staander Geslacht: Vrouwelijk Leeftijd: 9 maanden Kleur: bruin wit Beharing: kort 1/2 maand; Dalmatmer, teef, 4 jaar; Mechelse herder teef, 2 jaar en een Munsterlander van 5 jaar, reu Ook zitten er nog de volgende katten 2 katers van 1 1/2 jaar en 6 poezen van 9 maanden, 1 jaar, 1 1/2 jaar, 2 jaar en 2 jaar en 3 maan den. Vlaardingen Het Christen De mocratisch Appel (CDA) afde ling Vlaardingen praat maan dag 7 maart om 20.00 uur in de zaal van de Ma mix flat aan de Mamixlaan met de bewo ners uit de Zuidbuurt. De K.VP- en PCG-raadsleden zul len aanwezig zijn om vragen te beantwoorden en met de buurt bewoners te discussiëren over onder meer de verkeersproble men in de wijk, de bebouwing nabij de Roemer Visserstraat, en buslijn 36. Deze bijeenkomst is de eerste in een lange reeks Verdeeld over j een periode tot aan de gemeen-1 teraadsverkiezingen van vol-1 gend jaai mei zullen op de/e j wijze acht wijken worden be zocht Alle bewoners in de wijk I die aan de beurt is, krijgen een schriftelijke uitnodiging Maassluis „Help', de midden stand vei zuipt" Dit is het on derwerp waarovei het Noord- brabantse WD-sateniio en Tweede Kamerkandida a 1 Broos van Erp zal spreken tijdens de maandelijkse WD borrel m bi stro De Ia Poste, winkelcen trum Koningshoek. Van Erp - 42 jaar - is zelf midden stander m Best (N-Br.>. Behalve statenlid is hij fractievoorzitter voor de WD in de gemeente raad Best. Voorts is hij alge meen. secretaris van de midden standsorganisatie NKOV, de Nederlands Katholiek Onderne mers Verbond, afdeling Bra- bant-zuid De avond, die voor een reder toegankelijk is, wordt gehouden op maandag 7 maart om 20 30 uur Maassluis Volgens de plaatse lijke afdeling van de WD hoort men de kreten „mal aux dents", „tooth-ache" meer dan: „dokter, ik barst van de kies pijn" Wellicht komt er ooit nog eens de situatie dat er een der gelijke noodkreet ook m andere talen moet worden geleerd, bij voorbeeld in het Turks of Spaans De liberale partij-leden juichen het toe dat via hun partijgerich- te wethouder Van Eek tenslotte toch nog een Engelse tandarts binnen de muren van de stad is neergestreken, dat er nog een Engelsman komt en dat er tij delijk een schone fran^aise een boortje laat tollen, maar hele maal gelukkig zijn zij er kenne lijk ryet mee De VVD hoopt dat de in Maassluis aanwezige gaten in de toekomst toch weer zullen worden gevuld door Ne derlandse tandartsen Eén posi tief punt ziet deze partij wel' Maassluis is op het gebied van de tandheelkunde een knap stukje Euromarkt Hsrgalaan 2 - Schiedam - Tel. 010-713322 telex 22582 Vlaardingen Onbekenden ont vreemdden in de nacht van maandag op dinsdag een cas setterecorder en boormachine uit een personenauto. De wa gen stond geparkeerd op een terrein langs de Koningin Wil- helminahaven. De waarde van de gestolen goederen bedraagt circa 480,-. Aan de auto werd voor honderd gulden schade aangericht. Maassluis In de periode van maandag 7 maart tot en met vrijdag 27 mei zullen 217 adres sen in Maassluis bezocht wor den door enquéteuis Het gaat hier om een onderzoek van het Centraal Bui eau voor de Statis tiek Het doel van dit onderzoek, dat in Europees verband wordt ge houden, is statische gegevens verzamelen ovei de werkgele genheid en de werkloosheid. Het CBS hoopt hiermee een duidelijk inzicht te krijgen m di- ontwikkeling van de werkge legenheid in de verschillende bedrijfstakken, de werkloos heid, het zoeken naar werk en de positie op de arbeidsmarkt van bijvoorbeeld gehuwde vrouwen, oudere en jongere werknemers. Schiedam In het Gemeentezie kenhuis zijn acht verpleegkun digen geslaagd voor het diplo ma A ziekenverpleging Het zijn de zusters M. Henar, H. W. Krimpen-Korevaar, A. J. Poot, A. M. de Rijke, A. v. Tooren en de broerders F. Chodzijnski, B. Jagroep en F. C. J. Verstraeten. 1 Vlaardingen Wie de sehool- I rijke Kraanvogellaan in dc s Vlaardingse Holywijk hele- maal uit rijdt, bemerkt bijna te laat dat er zich op num- mer 2 nog een gebouw be- vindt Sedert januari 11)75 slaat daar toch de dans- school „Coppéha", onderdak biedend aan ruim 350 leer- lmgen, die zich enige vorm van ballet willen eigen ma- ken Even bescheiden als de buiten- i kant van het uitstekend geoutilleerde gebouw, is de schooldireetice,'leidster/cho reografe en nobby-coupeuse Maria Timmers. We praten heeft „Coppéha" haar vruchten afgeworpen. Maria Timmers: „Basis voor een dergelijk succes is ta lent Daarbij is een zeer gro te dosis doorzettingsvermo gen onontbeerlijk" De audities vormen de hoogte punten tijdens de balletop leiding Alleen daar wordt, onder hel toeziend ook van andere vakmensen, zoals Karei Po ons (Scapmo Dan- sacademie), uitgemaakt of er vorderingen zijn gemaakt en of er dermate aanleg is om voorzichtig aan een danscar rière te gaan denken. Toch ontaardt zo'n -»ditie bij Ma- na Timmers nooit in een. ber ocpstalenten jacht, inte gendeel, de amateur status staat hoog in het vaandel van de danslustigen geschre ven Figuur en mannen Do bijbehorende kleding en de muziek worden door Maria Timmers zelf verzorgd. Ze heeft inmiddels zo'n 350 bal- letcostuums gemaakt en vele kilometers muziek op de band gezet. Wat ze zelf met kan maken, maar ontzettend graag naar de opleiding ziet komen, zijn mannen. Ze gaat cr niet te diep op m, maar ambitieuze mannen zijn, ook al om de opleiding zo compleet mogelijk te ma ken. meer dan van harte welkom. „Copp6ha", het meisje met de cmaille ogen, uit een ballet van de Franse componist Clement Delibes, maakt nu ook in Vlaardingen naam, en terecht Is iedereen welkom7 Maria Timmers „Alleen voor Ha venstadoperette hebben we geselecteerd op het figuur, het talent en het muzikaal gehoor. Normaal begin je met een proefles en kan ie dereen die zm heeft blijven". Balletles nemen bij de Ballet school „Coppéha" kan iede reen De school is iedere dag open van *s middags vier uur tot 's avonds elf uur. Op woensdagmiddag reeds van af twee uur De lessen duren een uur en het enige dat meegebracht moet worden is een gympak of een mallot met T-shirt Later volgen dan eventueel balletschoen tjes (spitzen) De door Maria Timmers gemaakte pakjes die tijdens uitvoeringen wor den gedragen kosten vier gulden en de prijs van het lesgeld is 14,- per maand. door Gerard v.d. Heuvel 5 met haar omdat een gedeelte van haar leerlingen, onge- veer twaalf stuks, reeds ge- 5 ruime tijd meewerkt aan de 5 activiteiten van de Rotter- damse amateui operettever- - emging „Havenstad" Het ligt in de bedoeling die assis- tentie het komende seizoen voor te zetten Tijdens het gesprek blijkt dit onderdeel vergeleken uit an- dere zaken toch met echt 5 belangrijk en babbelen we 3 meer over het totaal van het 1 vrij unieke dansproject Een ontwerp, dat bijna geheel uit 5 handen is gekomen van Ma- na Timmers, met mede- 1 werking van de gemeente Vlaardingen en de hypo- theekbank Vlaardingen heeft er een enig en uitstekend balletcentrum aan Het leerhngenbestand splitst zich m ongeveer 200 kinderen, in leeftijd vane- rend van 4 tot 14 jaar, en 150 ouderen, waaronder veel plezier en ontspanning zoe- s kende hutsmoeders, alsmede drie enthousiaste mannen 5 Voor Maria Timmers de opga- I ve om de middenweg te vm- 5 den tussen een veredelde gumnastiekles en een moei- 3 lijk ballen als „Agnon" van 5 Balanchine. Zij schrijft alle 3 choreografieën (dansfigu- ren) zelf en insiders menen 1 haar fantaste te kunnen ver- gelijken met confeeen als 5 Hans van Manen, Rudi van Danzig en zelfs Martha Gra- ham De bescheiden dansle- rares zal hier ongetwijfeld van blozen, zeker is dat zij in de tien jaar dat de dans- school „Coppéha" nu be- staat, twaalf mensen voor het beroepsballet heeft groot gebracht". Het mooiste, m ieder geval meest recente voorbeeld, is S de twaalf jarige Carohen 3 Schruijer uit Vlaardmgen Begin deze maand danste dit g talentje na vier jaar Coppe- haopleiding en twee jaar academie, tot groot enthou- siastme van het Rotterdam- I se publiek met het Nationaal Ballet het „Zwanenmeer" van Tsjaikowski m de Rot- 5 terdamse Schouwburg 3 Ze zit nu twee jaar op de dansacademie te Den Haag. waaraan gelijkertijd een Ma- 3 vo-opleidmg gekoppeld is. 3 Slapen doet ze thuis. Na- tuurhjk zijn haar ouders trots op dochterlief en zeker wanneer zij donderende ova- ties in ontvangst mag ne- men Ondanks haar succes vertoont Carohen geen ste- rallures. Ook op dat punt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3