led Easton en Mat GoneiSa Louis en Jules Gees BucSdingh in de Toverbal Lady sings the blues EM VERDER Vrienden van het Sfaeiduinse Bos DONDERDAG 3 MAART 1977 De Fakkel met Laura Shell- concert Frogesa in Laurens kerk VD/SCAVW 4 Het orkest van TED EASTON met NAT GONELLA op de trompet en BERYL BRYDN op het wasbord. Dat is het pro gramma dat de S G op 10 maart jn het Passage Theater brengt Wie kent Nat Gonella niet? De man die al bij zijn leven een legende werd Met zijn „live" concerten had hij van Kopen hagen tot Amsterdam een fabu leus succes. Zijn shows van Londen tot Berlijn waren uit verkocht. Zijn zo heel eigen stem was bij duizenden jonge ren vóór de tweede wereldoor log geliefd Iedereen kon op z'n minst wel één van zijn songs meezingen, zoals Tiger Rag, The Spider, The Fly of The Music Goes Round and Round En nu, 35 jaar later zullen velen nog weten te vertellen dat Nat Gonella die jonge trompettist was die met zijn imitatie van Louis Armstrong op de voor grond trad Zo zelfs dat „Satch- mo" er zelf veel plezier m had. Toen Louis Armstrong in 1932 in Londen optrad zag de jonge Nat Gonella al zijn shows, on derwijl plannen makend voor zijn eigen band Plannen die hij realiseerde in 1934 toen hij zijn GEORGIANS formeerde, met natuurlijk als herkenningsmelo die Georgia De song Georgia on my Mmd bleef jarenlang dé song van Nat. Met zijn band „The Geor gians" was hij jarenlang de meest gevraagde band op het vaste land Toen de oorlog uit brak was Nat Gonella op tour nee door Denemarken Veel van zijn musici waren van Joodse afkomst, waardoor Nat de samenstelling van zijn band zó vaak moest herzien dat hij er op het laatst geen plezier meer m had en terug ging naar Engeland. Na de oorlog ging hij niet meer terug naar het vaste land en geruchten deden de ronde dat Georgia Boy uit Lon den de oorlog met had over leefd. De Hollandse Ja2zdrummer TED EASTON ging op zoek en vond „good old" Nat Gonella ergens in Engeland en al zijn speur werk was niet voor mets.' hij wist Gonella over te halen zijn trompet weer op te pakken en weer aan de slag te gaan. In korte tijd had Nat zijn techniek weer terug en natuurlijk had zijn stem hem nooit verlaten. De combinatie Nat Gonella en Ted Easton plus het showman schap van Nat, garandeerde een grootse come-back. Het was eind 1970 dat Nat voor het eerst na jaren en jaren weer in Nederland optrad en wel m de New Orleans Jazzclub van Ted Easton in Schevemngen. Het was uitverkocht Het publiek zat tot op de dansvloer en keek gefascmeeid naar de beweeglij ke man die eens het idool van duizenden was. En wat me mand durfde hopen, gebeurde: het publiek herinnerde zich nog vrijwel alle songs die Nat aan kondigde Het klapte mee, hel zong mee, het werd een groots, feest. En m snel tempo verwierf Nat Gonella weer bekendheid Onder redactie van Chris van Bremen, Bel voor tips 010- 352066. o Nat Gonella en verschenen zijn long-plays op de Nederlandse markt De Stichting Schiedam se Gemeen schap wist deze unieke combi natie naar Schiedam te halen Orkest Ted Easton met Nat Go nella en 7.1 j nemen ook nog de was bord speci a hst Beryl Brydn mee Ze komen m het Passage Theater op 10 maart om kwart over acht 's avonds Prijzen. 10, 12,50 en 15 gulden. Ted Eastern's jazz band Loins van Dijk en Jules de Korte zijn twee namen, die geen introductie nodig hebben. Ook hun samen werking is ruet nieuw. Behalve verschillende tv-optre- dens, hebben zij hun eigen radioprogramma „Op Vleu gels". Louis werkte mee aan Jules recente langspeel plaat „Miniaturen" en ook op platengebied zal dit met hun laatste coöperatieve activiteit zijn. Plannen voor een eigen theaterproductie waren er al langer maar konden om practische redenen nooit worden gereali seerd. Hoewel Louis en Jules elkaar ook op muzikaal gebied uitstekend verstaan, zijn er altijd wel^ kleine meningsverschillen en juist deze discussiepuntjes, die op twee vleugels „uitgevochten" worden, kunnen het programma voor iedere muziekliefhebber extra span nend maken. Op zaterdag 12 maart treedt het duo op in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal Aanvang 20.15 uur. dere vaak nuchtere met iro nie geladen verzen zijn ken nelijk toegankelijker dan het werk van talloze collega's, die wellicht even getalen teerd zijn maar desondanks leven op de onbereikbare planken van de erkende boekhandel. Vanavond is Cees Buddingh te zien en te horen in de Toverbal de Lange Boone straat in Maassluis. Kumor is voor Buddingh al tijd een belangrijk bestand deel geweest van de poezie, al heeft het lang geduurd voor hij ernst en humor in een stijl wist te vangen. Dat gebeurde dan met zijn bun del „En zo is het dan ook nog eens een keer" in 1963. Cees Buddingh kan gere kend worden tot de meest geconsumeerde poezieschnj- vers van Nederland. Zijn hel- Toch bleek Buddingh zijn voorkeur te geven aan de anekdotische poezie. Met in gang van 2ijn bundel West Coast uit 1969 neemt ajn poezie een wending, die hem tot voorloper en later tot me destander maakte van de poëzie die omstreeks de zesti ger jaren als reactie op de Vijftigers ontstond: meer ruimte voor ideeen, minder retoriek meer humor. Cees Buddmgh werd gebo ren in 1918 in Dordrecht. Hem is ais dichter wel eens venveten dat hij te veel van stijl verandert. Ais erilenum- schnjver begonnen, evo lueerde hij via een gedegen kennis aan buitenlandse lite ratuur, tot een dichter in de trant van de Vijftigers, die hij in 1954 in een uitvoerig essay („Aandacht v00r de avant-garde") belichtte. „Billie Holiday spelen is het moeilijkste dat ik ooit heb ge daan. Je speelt haar met, jij bent haar". Aldus een uitspraak van Diana Ross. Regisseur Sid ney Furie vond Diana Ross ui teindelijk bereid om deze rol te vertolken, het levensverhaal van Bülie Hobday. Zij werd geboren op 7 april 1915 in Baltimore en overleed op 17 juli 1959. Diana Ross heeft er veel voor opzij moeten zetten. Maar over één aspect heeft zij zich nooit een illusie kunnen maken: „Lady Day", zo zegt zij, „was een zan geres, zoals de jazz nooit weer heeft opgeleverd: supreme". De ouders van Biliie Holiday waren nog maar kinderen toen zij trouwden. „Ik was drie jaar toen zij trouwden", zo vertelt zij in haar biografie. „Paps was achttien, mams zestien en ik drie". Zij kwam reeds heel jong te recht in de bordelen en raakte tenslotte verslaafd aan drank en heroïne De mooie en beroemde vrouw eindigde kapot, oud, le lijk en versleten. De film „Lady smgs the blues" geeft dit einde met. Een succesvol optreden in de beroemde Carnegie Hall in het hartje van New York sluit het filmverhaal af. De doem, de onafwendbaarheid van het noodlot is dan al zo duidelijk, dat de bioscoopganger de rest kan raden. Het moet voor Diana Ross een gigantisch karwei geweest zijn uit het goedgeoliede leven van ster te stappen en af te dalen naar dalen van ellende en te voelen wat Biliie Holiday ooit voelde. Diana Ross:,Mijn groot ste verplichting was haar leven niet te exploiteren. Ik wilde de menselijke kant van haar leven laten zien, de lady. Ik heb negen maanden met Billies muziek ge leefd, ik luisterde alleen maar. Ik probeerde op geen enkele maiuer zoals zij te klinken. Be heb haar helemaal in mij opge nomen". Toch ook enige kntiek op deze boeiende film. Billies ontdekker Benny Goodman krijgt een an dere naam, omdat men hem waarschijnlijk de morfine-injec ties met heeft willen aandoen, waarmee de levensweg van deze artieste al snel een lijdensweg werd, Ook aan de persoonlijk heid achter deze zangeres is te weinig aandacht besteed. In de heel redelijke spelprestaties van Diana Ross wordt de „lady" ge schetst ais een kwetsbaar schep seltje, dat met opgewassen is tegen zware tournees en daarom als verslaafde te veel opeist van haar omgeving. Vlaardingen Vrijdag 4 maart Loop-in-concert door het ge westelijk Orkest van Zuid- Holland in de Grote Kerk. Aanvang 20.15 uur, gratis toegang. Schiedam Passage Theater 14, 19 en 21.30 uur, vrijdag alleen om 14 uur, zondag en woensdag 19 en 21.30 uur: OP WEG NAAR DE HEL (14 jr). Zondag en woensdag 14 uur: SJOflS EN SJIMMIE EN DE GORILLA. Passage Bio 14, 19 en 21.30 uur: SOLDIER BLUE (18 jr). Zondag en woensdag 14 uur: WINNETOU IN DE DODENVALLEI. Maassluis De Toverbal op vrijdag 4 maart, 20.45 uur: REIS NAAR HET MIDDELPUNT VAN DE AARDE, film naar het gelijknamige boek van Jules Veme. Vlaardingen Zaterdag 5 maart jn sociëteit De Sokkel aan de Van Maerlantlaan 4: LADY SINGS THE BLUES met in de hoofdrol Diana Ross. de techniek verzorgt, Wim Essed op basgitaar, Louis Debij op drums, Benny Behn FnencLs voor het strijkwerk, Ary Jongman fluit en vele anderen- Hans en Mieke ontmoet ten elkaar op de Gro ningse universiteit waar zij respectievelijk Neder lands en Engels studeren. Tijdens een muzikale ma nifestatie aldaar ontdek ten zij elkaar en besloten ze een duo te vormen. Op 13 november 1975 traden zij voor het eerst op, en sindsdien ging het hen voyr de wind. Van 13 no vember tot en met 2 de cember maakte Sundown een Engelse tournee, die werd ondersteund door radio-interviews en de re lease van een single Hun nieuwste plaat heet Brid ges Aanstaande vrijdag en za terdag treedt het duo Sundown op m het Zol dertheater in de Teerstoof vanaf 21 uur. Kaarten voor dit optreden kunnen worden gereserveerd via de Schiedam se VVV en zijn verkrijgbaar aan de zaal. One morning in may luidt de titel van de in 1976 verschenen single van het Groningse duo, die in een klap veel aanzien kreeg bij radio en televisie, pers, zaalhouders en publiek. Eind van het vonge jaar kwam de elpee, getiteld Sundown uit. Veel mate riaal is van eigen hand hans Sueters en Mieke Bom werden bijgestaan door Fries Wolma, die componeert, gitaar speelt, zingt en tijdens optredens Inpakken en wegwezen in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20.15 uur. Zondag 6 maart „Miranda's Strijkkwartet" m het Visseriimuseum. Aanvang 20.15 uur, toegang 4,50 en een rijksdaalder voor hou ders van het CJP De groep Fakkel komt op zaterdag 5 maart weer voor het voetlicht in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen met de thnller Laura van Vera Caspary en George Sklar onder regie van Hans Oosterman. De toegangsprijs voor de voorstelling be draagt vijf gulden. Houders van CJP en kaar ten 65-plus betalen dne gulden. Maasland De juiste To(o)n gedurende het gehele weekeinde in het disco-vermaakcentrum Vfiet- zicht. Dejay Ton aan het pla- tenroer draait de sterren en groepen van toen. taar), Gerard Scheunnk (slagwerk), Rudy Kron- ftiss (soiogitaarj, Evert van Twjsk (sax en fluit) en F rits Everlein (fender- ptano) Aanstaande zaterdag avond treedt Fontein op in de MaassJuise Tover bal Schiedam Zaterdag 5 maart Iron Earth speelt in de s'öcie- teit Q.T.? De zaal gaat om negen uur open. Om tien uur begint het optreden van deze Schiedamse formatie. Leden hebben gratis toegang, niet- leden betalen vijf piek. De Shell-koren geven op zaterdag 12 maart een concert m de sporthal De Vijfslui- 2en aan de Kesper- weg 45 in Vlaardin gen. Er worden on der anderen Russi sche liederen en ne gro spirituals ten ge hore gebracht. De algehele leiding is in handen van Ria Borgmeijer. Na afloop volgt een ge zellig samenzijn met medewerking van het trio Bart Mulder. Aanvang 20 uur. Zaterdag 5 maart treedt de toneelgroep van de „Vrienden van het Staelduinse Bos" weer voor het voetlicht In zaal de Magneet te Maasland wordt opgevoerd „Bloemen voor Barbara", een blijspel in dne bedrijven, hetgeen een gezellig avondje belooft, want het is een stuk vol humor. Kaarten zijn verkrijgbaar bij diverse Maaslandse winkeliers en 's avonds aan de zaal De toegangsprijs bedraagt 3,—. De aanvang is om acht uur, terwijl de zaal vanaf half acht open is Het Nederlandse Marionet tentheater Bert Brugman speelt „De keizer en de nach tegaal" van Hans Christiaan Andersen. Het theater is be stemd voor kinderen vanaf zes jaar. Aanvang 14.30 uur, entree één rijksdaalder. De Christelijke Koorveremging Progreza uit Vlaardin gen zal op donderdag 17 maart in. de Rotterdamse Sint Laurenskerk ie zien en horen zijn op de zang- en orgelavond. Het koor zal aan het transeptorgel worden begeleid door organist Piet George Klootwijk,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4